Lesy kolem Fukušimy, zvané ‘Zásobníky radioaktivity,’ jsou plné zmutovaných forem života

Fukushima-Deformed-DaisiesPět let po událostech, které spustilo zemětřesení, a které vedly k roztavení tří reaktorů jaderné elektrárny Fukušima Daiichi v Japonsku, přetrvávají v lokalitě značné úrovně radiace -  zejména v lesích poblíž místa katastrofy. Japonská vláda se snaží odmořit vesnice v okolí elektrárny, aby mohly být znovu osídleny, ale okolní krajina na doporučení Komise pro atomovou energii prozatím zůstává opuštěná.

Pokusy o deaktivaci značně snížily úroveň radiace ve vesnicích, ale podle nové zprávy vydané Greenpeace, která se částečně opírá o několik nezávisle posouzených studií, se lesy v okolí elektrárny staly “zásobníky radioaktivity”, ve kterých se nyní u několika druhů rostlin a zvířat objevují mutace vyvolané radiací.

“Komplexní a extenzivní” dopady na životní prostředí jsou v počátečním stadiu, a pravděpodobně budou pokračovat  stovky let, v důsledku dlouhého poločasu rozpadu radioaktivních prvků uvolněných při katastrofě.

Ze zprávy Greenpeace:

“Některé počáteční dopady se už zřetelně projevují: kontaminace vnitřních tkání lesních porostů a stromů s následkem pronikání cesia do kůry a bělového i jádrového dřeva; vysoké koncentrace v novém listoví a přinejmenším v případě cedrů i v pylu; zjevný nárůst růstových mutací u jedlí s rostoucími úrovněmi radiace; dědičné mutace v populaci motýlů modrásků; ve vysoce kontaminovaných lokalitách červi s poškozenou strukturou DNA; vysoká úroveň kontaminace cesiem u komerčně významných sladkovodních ryb; zjevně snížená plodnost vlaštovek obecných; a konečně radiologická kontaminace jednoho z nejvýznamnějších ekosystémů – pobřežních zátok.”

Havárie Fukušimy byla nejhorší katastrofou svého druhu od havárie jaderné elektrárny v Černobylu v roce 1986. Ale na rozdíl od Černobylu, kde byla zasažená oblast zcela vyklizena, japonská vláda plánuje v březnu 2017 zrušit evakuační příkazy pro mnohé z vesnic v blízkosti elektrárny Daiichi.

Podle zprávy Greenpeace by to mohlo způsobit katastrofální a dlouhodobé zdravotní problémy lidem, kteří se rozhodnou pro návrat do svých domovů.

 

NEUSTÁLÉ ZAMLŽOVÁNÍ

Představitelé japonské vlády společně s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (IAEA) a TEPCO (společnost odpovědná za elektrárnu Fukušima) se vytrvale snaží zlehčovat vážnost katastrofy a jejích dlouhodobých dopadů na lidské zdraví a životní prostředí.

Například ve zprávě generálního ředitele IAEA z roku 2015 se konstatuje, že:

“Nebyla hlášena žádná pozorování přímých vlivů, vyvolaných radiací u rostlin a živočichů, ačkoliv v období bezprostředně po havárii byly provedeny omezené pozorovací studie. Pro dostupné metodologie při posuzování radiologických následků platí jistá omezení, avšak na základě dosavadních zkušeností a úrovní radionuklidů vyskytujících se v životním prostředí je nepravděpodobné, že by havárie měla vážnější radiologické důsledky na populaci flory a fauny nebo na ekosystémy.”

Je těžké představit si, že by IAEA nevěděla o nezávisle posuzovaných studiích, na kterých se zakládala zpráva Greenpeace, a tak se zdá, že zúčastněné orgány jsou ochotny riskovat zdraví tisíců lidí ve snaze zatajit skutečný rozsah nebezpečné radioaktivní kontaminace oblasti v okolí elektrárny.

Ve skutečnosti, podle zprávy Greenpeace:

“Současný přístup japonských orgánů k dekontaminaci lesů spočívá v odklizení spadaného listí, odkrytí půdy a odstranění podrostu v pruzích šířky 20 m podél silnic a kolem obydlí, která jsou obklopena lesy. Pro dekontaminaci velkých ploch v oblasti Fukušimy je tento přístup nedostatečný. Prefektura Fukušima je zalesněna z více než sedmdesáti procent, a to nelze dekontaminovat.”

A to ještě nebyla ani zmínka o roztavených palivových tyčích pod třemi reaktory elektrárny Fukušima Daiichi a nikdo si nemůže být jist, kdy bude tento problém vyřešen – nebo zda vůbec existuje schůdné řešení.

Jak uzavírá zpráva Greenpeace:

“Obyvatelé Fukušimy, kteří v důsledku nukleární katastrofy TEPCO utrpěli takové ztráty, si zaslouží přesné a kompletní informace, aby se mohli v budoucnu rozhodovat na základě úplné a jasné znalosti situace.”

Tyto informace bohužel nejsou poskytovány těmi, kdo jsou odpovědni za havárii a její probíhající likvidaci.

Waking Times Media

Zařazeno 13. října 2016

Daniel Barker, Natural News

Zdroj: http://wakingtimesmedia.com/fukushima-forests-dubbed-radiation-reservoirs-full-mutated-life-forms/
47 Komentářů k Lesy kolem Fukušimy, zvané ‘Zásobníky radioaktivity,’ jsou plné zmutovaných forem života

 1. Sasin napsal:

  Japonci jsou pré vůbec vyspělí, mají cisaře, furt vyrábějí auta a ROBOty.a výsledkem je nesplatitelný dluh, radioaktivita a Hikikomori.

 2. jan nowak napsal:

  Gdé domow můj, gdé domow můj ? ?
  Nagasáákí Fukušíímá..
  ..aspoň vidíš, gde ses wyloup Sasín..

  Slovenští ROBOti :
  Nad roztavenou palivowou týčí sá blýská !
  ..a atomy bíjůů..

  • Spektator Čumilovič Puk napsal:

   jojo. a přitom stačilo hned po zemětřasu elektrárnu hned vypnout, a pak že přírodní katastrofa - houbelec, opět selhal lidský faktor... Takhle zamořili nejen lesy, ale v podstatě světový oceán... Nicméně TEPCO je jen filiálka General Elektric! Takže stopy vedou k nějakým grázlům do USA! Píseň je skvělá, jen bych ji tedy přetvořil už rovnou na celou Zemi

   • petr napsal:

    Právě že nestačilo.
    Reaktor se musí ještě dlouho po vypnutí intenzivně chladit. I vyhořelé palivo silně hřeje. Je to sice jen zlomek výkonu reaktoru, ale k protavení jádra do podloží bohatě stačí. A přesně k tomu došlo.
    Voda vyřadila dieselagregáty určené k pohonu chladících čerpadel. Proto to dopadlo jak to dopadlo. Kdo by předpokládal, že elektrárnu na pobřeží může vyplavit tsunami :-P

 3. petr napsal:

  Kdybyste vážení věděli, jaký šlendrián a korupce vládnou v našich dvou jaderných elektrárnách, tak byste si začali ihned budovat protiatomový kryt (fallout shelter) a nacvičovat s rodinou radiační poplach s plynovými maskami kompletně navlečení v atombordelu.

  Nedávno dostaly Dukovany kvůli lemplovství bezpečáků mastnou pokutu a musely odstavit na několik měsíců 3 bloky elektrárny, což způsobilo ztrátu několik miliard.

  • Eschatolog napsal:

   nerikejte, ale miss atom madame Drabova rika, trocha toho ionozujiciho zareni nevadi, kouknete na ty fugu_kopretinky , mi se z nich zjezila srst

   • weissbach napsal:

    To je ta populární bábba, co tvrdila po Fukušimě, že se vlastně nic nestalo a nic nám nehrozí. Ideální kandidátka na volební listině růžových natěračů budoucích jatek.

    • Eschatolog napsal:

     kdybyste ji znal ve 20 ( ze skoly ) , videl byste pozoruhodny ukaz, je komplexne konzistentni uz 50 let

     • petr napsal:

      To mi vysvětlete. Jak někdo může zůstat názorově konzistentní 50 let, když se přitom 2x změnila garnitura? Napřed normalizace, potom demokratura. To naopak vyžaduje značnou názorovou a především morální přizpůsobivost, ne?

      ps: tu pokutu Dukovanům udělil právě její úřad (tuším za chybějící kontrolní RTG snímky klíčových svarů potrubí reaktoru)

 4. jan nowak napsal:

  Taková kopretina ukousne ti prsť ..

  • petr napsal:

   Kdyby jen prsť. Představte si, že si zajdete mezi takové třičtvrtěmetrové kopretiny ulevit :-)))))

 5. nada napsal:

  Letos jsem také zaznamenala u rostlin v květu časté abnormality,např.květy rajčat,měsíčku zahradního,slunečnice,květy rostly dvojité,jako dva srostlé do jednoho,což jsem zatím u nás nikdy neviděla

  • Jana Karásková napsal:

   Měla jsem vajíčka od domácích slepiček, asi než polovina měla dva žloutky a jedno dokonce tři... přišlo mi to docela zvláštní, co je to za chov.

 6. pavelka70 napsal:

  Na vedlejším článku od Kašuky je stopnutá diskuze! To tu ještě nebylo.Prosím admina o vysvětlení. Ale jinak bych p.Kašukovi odpovědel tady: "P.Kašuko, článek hezkej, ale ve smyslu - kolektívní vina! To rozhodně odmítám. Protože ja jsem v StB nebyl, a právě tam to začalo, to demokratické opojení a organizování listopadu89, pak se nahoru dostali Havel a spol. A pak nás sežrali oligarchové EU. Takže ne my, chudina a verbež v panelácích, ale někdo jiný zapříčinil tento stav dneška! Jasno, p.Kašuka?

  • proud napsal:

   "Takže ne my, chudina a verbež v panelácích, ale někdo jiný zapříčinil tento stav dneška!"..........tak tos dostal na doby i me :-))))))))))))))))))))))))))))))

  • ras napsal:

   tak predevsim rovnou KGB a gorbacov dal svemu spoluzakovi Zdenku Mlynarovi (asi mozna nas kdy nejchytrejsi , nejtajuplnejsi, nejzajimavejsi politik rozhodne te doby a mozna i vubec) ukol vypracovat reformu SSSR- a tak se i stalo. Nasledne jeho materialy uz rusove prepracovali do konecne podoby a uskutecnili tak, jak to uz zname.
   No u nas ale pak prisel Klaus s kuponovkou : ). V Rusku taky vime, ze to nedopadlo. Celou praci psal v Rakousku v emigraci- paradni kryti. Nejspis mel na starosti i chartu- i kdyz ne ze by ty vozungry vedl- tak nejak ideologicky na to dohlizel. Jinak by je stbaci rozprasili do jednoho tydne. Ale to uz je asi fuk. Stejne lidi veri dal jakymsi pohadkam. Pravda je ukryta v ruskych archivech a my se rozhodne nedockame zverejneni. A az to prijde, budeme mit sto let a novodobi historici uz nebudou umet se v tom vsem vyznat. Zvlast pri reforme skolstvi, ktera uz se nam pomalu a nenapadne zavadi- ideologicky urcite

  • Justass napsal:

   No jo pavelko70 - jenže té chudiny z paneláků byla plná náměstí. To že se nechala jako ovce na ta náměstí dobrovolně těmi svińáky nahnat je už její vina. Také jsem bydlel v paneláku nebyl jsem straník ani SSmák, ale po tom co jsem viděl v TV, ten plný Strahovák modlících se ateistických čecháčků pod velením nějakého ušmudlaného pátera Malého, tak jsem na žádná náměstí nepáchl. Páč už tenkrát jsem za tím čuchal sviňárnu. Holt drtivá většina ten čuch nemněla a v tom je i jejich část kolektivní viny.

 7. proud napsal:

  Kdyby alespon takovy prusery byly jen veci treba Fukushimy,nebo Cernobylu.............joo to by byla jina.Jenze se v tom veze cela planeta:-(

  • Tomas napsal:

   Kolko takych pruserov sa stalo u vraj najvacsich svetovych demokratov za velkou mlakou . Vsetko sa samozrejme zamietlo a ututlalo.

 8. Justass napsal:

  A nebo to mohlo být také celé jinak. Harpem zdvižený prst Ušáků Japoncům za to, že je chtěli vyprat z Okinawy a nejen z té - řek bych. A to se přeci pánům světa a vesmíru jako takového nesmí dělat ani náhodou.

 9. jan nowak napsal:

  <O
  /[ ]\_proud mluwí
  _/\_..jak mu zobák narost..

  BINGHO !

 10. maya napsal:

  nerobte si starosti, tou radiaciou nas pravidelne posypuju, ale len tak jemne :D

  • Sasin napsal:

   Chceš podíl na neprodejné půdě po předcích a podíl na rentě společného rozpočtu, do kterého budeš psát jen svoje přirozené a právoplatné potřeby, z čehož dostaneš rovný podíl v penězách pro směňování mezi svými, podílníky?

   Gdyž né, proud má pro vás nachystanou výřivku. Pré mu to platí podnájemníci. Muheeeeeeee

   • fazovyposun napsal:

    Podíly můžete začít fůzovat již nyní mezi sebou a na politbyro se vysrat.
    Utvořit si z toho vlastní "směnitelnou hodnotu" (její hodnota je ve spolupráci..).
    Není podíl jako podíl...
    Pokud někoho upřímně zajímá jak na to...

    • fazovyposunnaspici napsal:

     Není k tomu nutná žádná změna vlastnictví jako takového.
     Tedy k tomu co skládám...
     (Sasine, k tomu na čem děláš, by asi byla nezbytná majetková úprava. V tom je rozdíl. Ačkoli velice kvituju, že vůbec někdo nad jinými modely uvažuje a rozvíjí je. V tuto chvíli je lepší více modelů - více cest najednou od různých základů atd.)

     Víc modelů! Víc, ještě víc modelů. Víc! Víc!

     • desitkymodeluajejichmutace napsal:

      Nemyslete si lidi, že model, který by seděl právě Vám...za Vás vymyslí někdo jinej!
      Naopak se do toho taky dejte a tvořte, modelujte systémy, zkoušejte prakticky a nabývejte zkušeností s tímto.

    • jan nowak napsal:

     Na polibdíro sere PES..
     ..a upřimně, Stando Grossoj, wstals z hrobu ? ? ?
     Dobrou noc ROBOTI ! ! !

   • proud napsal:

    Jooo,kamarade,kdyby po me nechteli vsude kam se vrtnu prachy,nechtel bych po podnajemnicich ani to nutny malo ktery sam potrebuju.........

    • proud napsal:

     Je to prosty: ja na brachu,bracha na me.Tak si to sikovne zaridili ti co maj prachu ze je uz generace nepocitaji,protoze s jejich pomoci si s nami muzou delat co chteji a stat nad zakonama........nemaji je k obzive,ale aby si kupovali nas na vsechny svinstva co je napadnou.......

 11. vindrák napsal:

  Podle dat, která lze dohledat, byla celá katastrofa počínaje zemětřesením vyvolána uměle. Bůh blesku INDRA tedy zdaleka nemusel být schvalovatelem katastrofy, při které v roce 2011 vybuchla jaderná elektrárna. Protože cokoliv, co je z katastrof umělé, je oddělené od Indry podobně jako satani jsou odděleni od Boha.

  Tato katastrofa se nestala. Schází jednoznačný boží pokyn; není záruka, že to chtěl Bůh. :)

  Nyní již několik měsíců, a více než jednou, jsou vydávána varování před nebezpečným zemětřesením v Kalifornii, a ono to nejde a nejde a seizmologická varování více než jednou vyznívají naprázdno.

 12. medved napsal:

  Všetky nebezpecne problemy Fukusimy,ich nasledky,znicene zivoty,radiacia,zamorene lesy,priroda,zamoreny ocean,..pochadzaju spoza velkej mlaky,od velkych ochrancov prirody a ludskych zivotov,od AMIKOV,!! spustenie obludneho systemu HAARP,donutilo Japoncov zastavit vyskum a vyrobu motorov a hnacich jednotiek na principe volnych energii,..obludne amicke monstra,zabudate na jedno, TO ZLO CO ROBITE DRUHYM VRATI SA K VAM A ZASIAHNE VAS V PLNEJ SILE !! Bozie a vesmirne zakony su danne a nemenne,karma, vasa vlastna,bucha na vaše dvere,vaš koniec je danny a neodvratny,niet pre vas inej cesty vy bezcitny smradi..!!

 13. petr napsal:

  Technický dotaz: jsou to "zásobníky" radioaktivity, nebo spíš "hot-spoty" jako kolem Černobylu, tedy místa kam dopadly zbytky rozmetaných palivových tyčí, kde dodnes rostou pokroucené stromy s podivně zbarvenou kůrou a kde vám ručička radiometru vyletí z přístroje ven? (tak tam přesně bych posadil Drábovou)

  • Paul Durham napsal:

   mám podobný dotaz : jak se dekontaminuje "hot-spot" ? Jako že se to nabere na lopatu a hodí do moře ? za 2mega $ od kubíku ? von někdo vymyslel jak zastavit radiaktivní rozpad jader atomů ? nebo stopku gama zaření ?

   • petr napsal:

    Vezme se jeden hladový nezaměstnaný ukrajinec, tomu se dá kyblík a lopatka na smetí. Ten to shrábne, odnese k reaktoru a tam to hodí dovnitř dírou v rychle se rozpadajícím provizorním sarkofágu.Až to tam všechno odnosí, tak ho tam nenápadně hodí taky. A americké firma specializující se na dekontaminaci za to shrábne 2mega $ od kubíku (mínus náklady na jídlo pro toho urajince, pytel šrotu a kus slaniny).

    Myslím, že mají dost problémů s rozpadajícím se nekvalitním betonovým sarkofágem, který je potřeba celý obnovit. Uvnitř je radiace taková, že to zlikvidovalo i odolného průzkumného robota. Docela by mě zajímalo, jak jsou na tom místní podzemní vody. Asi si tam každý může ze studny udělat obdobu našich jáchymovských lázní s léčivou silně radioaktivní vodou.

    • Eschatolog napsal:

     presne, jste z oboru ?

     • petr napsal:

      Jak jste k tomu došel?
      Já si jen matně pamatuju, jak se u nás v divokých 90. letech likvidoval vysoce toxický odpad z německa pomocí ukrajince, kýblu a naběračky. Někteří podnikavci takto pohádkově zbohatli. Netvrďte mi, že takovéto karaktery neměly pokušení toho ukrajince do posledního sudu s kyselinou postrčit, aby nebyl svědek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!