Chemtrails – kde končí konspirace

chemtrails-kde konci konspirace

Velmi mnoho lidí má stále problém uvěřit tomu, že by rozprašování chemikálií z letadel ve velkém měřítku, neboli tzv. chemtrails bylo realitou. Následující 23 minutové video se pokouší odpovědět na otázky: Jak probíhá logistika? Jaké jsou náklady? Jak se na obloze mohou pohybovat nějaká letadla bez povolení Českého státu? Atd. V odpovědích je shromážděna řada důkazů a záznamů osob svědčících o uskutečňování programu geoengineeringu neboli ovlivňování počasí.
82 Komentářů k Chemtrails – kde končí konspirace

 1. Jana napsal:

  To je ale drahá kravina!!!

 2. Maroš napsal:

  Vďaka autorom dokumentu, že spracúvajú aj problematiku chemtrails! Treba do toho stále búšiť! Tie lietadlá začínajú byť tak blízko, táák blíízko...

  • pozorovatel napsal:

   Je to prúser, pretože napríklad v mojej lokalite sa chemtrailovanie stalo doslova dennodennou záležitosťou. Ešte na jar som lamentoval nad tým, že chemtraily sú tu 29 dní v mesiaci. Ale stále existoval jeden slnečný deň, kedy sa človek mohol trochu zotaviť a nadýchať normálneho vzduchu.

   Za posledné mesiace som už slnečnú oblohu prakticky nezažil. Práškujú tak intenzívne, že obloha je pokrytá po celé týždne hustými mrakmi, takže ani tie čiary nad nimi nevidno. Ale človek ich stále vidí na satelitných snímkoch z daného dňa. Za posledné mesiace sa čistá obloha vždy objavila nanajvýš na pár hodín, keď sa náhodou roztrhla oblačná prikrývka a logistike trvalo nejakú dobu, kým tam poslali lietadlá na jej zaplátanie.

   Keď sa človek pozrie na satelitné snímky Európy posledných mesiacov, prakticky nad úplne celým územím sú mraky. Nezriedka tieto mraky presne kopírujú čiaru pobrežia. Čo je úplne absurdné, je to, že nad Európou je v poslednej dobe viac mrakov, než nad oceánmi alebo nad dažďovými pralesmi. Čo odporuje akejkoľvek logike.

   Keď sa ohliadnem za uplynulým rokom, tak dokopy možno bolo 15 slnečných dní, väčšina z nich v prvej polovici roka. Skrátka katastrofa.

   • Maroš napsal:

    Pozorovatel - ja mám dojem, že som snáď v epicentre toho ich plánovania - čiary fakticky začínajú aj končia v našej lokalite. Je to v prdeli - na záhrade všetko leží, denglavé.
    Je problém vykosiť v sade - tráva polieha a vykapáva. Ono to všetko bujne rastie ako v pivnici klíčky od zemiakov. Evidentne chýba životodarné slnečné spektrum!

    • pozorovatel napsal:

     To nie je až tak o svetle. Rastliny dokážu bez problémov prežívať aj s relatívne malým množstvom bežného slnečného svitu. Niektoré rastliny vyžadujú viac slnečného svetla (typicky paradajky), iným to toľko nevadí.

     Problém je inde.

     1. chemtrails obsahujú hliník a ten je v jeho čistej nanočasticovej podobe pre rastliny škodlivý. Práve preto dochádza v miestach chemtrailovania k postupnému úhynu rastlín a stromov.

     2. posledné mesiace sa pomocou chemtrailov snažili vytvárať oblačnosť a dážď, ale výsledkom bol akýsi stav permanentnej mokrej hmly. V oblohe proste nebolo viac vody, na vytvorenie plnohodnotného dažďa, iba na táketé mikro mrholenie. Túto mokrú hmlu človek ani nevníma ako dážď, pozorovať ju možno len z mokrých chodníkov a orosených predmetov vonku. Avšak permantná vzdušná vlhkosť mnohým suchomilným rastlinám škodí a začínajú hniť.

     3. a potom sú tu rôzne iné neznáme látky, ktoré sa môžu nachádzať v chemtrailoch. Rôzne ťažké kovy, polyméry, bárium, zbytky uhoľného prachu atď. Ani to rastlinám neprospieva.

 3. Jarmila napsal:

  Zejména mě sere ta věčná půlroční tma jak ve středověku. Když si vzpomenu, jaké bývaly krásné podzimy, tak bych ty klimateroristy (geoinženýry) fakt vraždila! Jako dnes si pamatuji, jak jsem se jako dvacetiletá brodila na Petříně překrásným barevným listím a obloha byla na podzim třeba dva měsíce bez mráčku, neuvěřitelně modrá. Byly to krásné časy.

  A víte co oni teď dělají? že do starých filmů sem tam přidají chemtrailsový záběr nebe, aby dnešní generaci mladých přesvědčili o tom, že to svinstvo zde bylo odjakživa.

  • Maroš napsal:

   Jarmila - máme vážny problém! Chemtrails súvisí s Codex Alimentárius - s cielenou degradáciou potravín, ktorá by mala znížiť populáciu ľudstva o 3 miliardy - podvýživou a chorobami
   z podvýživy. Tí, ktorí nás ako ľudské plemeno nadesignovali, zámerne odstránili našu schopnosť vytvárať si v tele vitamín C, ktorý zodpovedá za hojenie buniek /detto morské prasiatko - sme 2 živočíšne druhy bez schopnosti vytvárať si v tele vitamín C!/. Príklad a súvislosti - žena má ovuláciu, enzýmy, tzv. rozrezávače buniek otvoria vaječník, uvoľní sa vajíčko. Nasleduje aktivita aminokyseliny lysín, ktorá inhibuje - zastavuje činnosť rozrezávačov buniek a hneď nastupuje vitamín C, ktorý naštartuje zhojenie vaječníka, takže ten sa uzavrie. Detto procesy v iných orgánoch, kde prebieha výmena buniek. Skorbut = kurděje = vnútorné krvácanie orgánov = smrť. Malé kurděje - obyčajné krvácanie zubov a ďasien. Mimochodom - okamžitý liečebný efekt má potieranie ďasien vnútornou - bielou stranou citrónovej kôry - má x-krát viac vitamínu C ako šťava - oplatí sa to nakladať do cukru aj s trochou kyseliny citrónovej - do koláčov, aj ako pochúťka. Ale späť k téme - naša závislosť na vitamíne C je fakticky závislosť na zelených rastlinách /pokiaľ nechceme kvôli pečeni s obsahom Céčka loviť veľryby/ - to znamená, že sme túto planétu dostali do vienka ako záhradníci, a zodpovedáme za to, aby bola stále zelená! Okrem nás tu žije aj podzemná civilizácia iného plemena, ktorá problém s vitamínom C nemá, a pre istotu, keďže už raz zažili vyhladzovací útok na povrchu Zeme - ostávajú v podzemí a tejto situácii sa prispôsobili aj technologicky. Čo konzumujú? - neviem, možno nejaké huby, bakteriálne kultúry, neviem. A teraz k tomu Codex Alimentárius a Chemtrails. Chemtrails znižujú obsah tzv. živého - ostrého slnečného svetla - konkrétne tie vlnové dĺžky, ktoré zodpovedajú za zdravý vývoj rastlinných pletív - čo je riziko vymŕzania - a straty úrody!, a zároveň - znížením úrovne ostrého slnečného svetla dochádza k zníženiu tvorby špecifických látok - vitamínu C, a u liečivých rastlín dochádza k zníženiu obsahu dôležitých liečivých látok. Takže polopate - papriky a rajčiny ako zo skleníka, jablká detto. Ani sa nenazdáme, a budeme konzumovať bezcennú zeleninu, bezcenné ovocie. A nastúpia choroby a vlny rakoviny. A mínus 3 miliardy ľudí!

   • Spektator Čumilovič Puk napsal:

    Zkuste se poinformovat na ascorban sodný - forma vit. C. Dávám link na super informaci: http://www.h-poradna.cz/vitamin_C.php
    Zde ještě další:
    http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E301
    http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/910/askorban-sodny-vitamin-c--500-g
    Já si do toho pro chuť přimíchávám obyčejnou šťávu (třeba bezovou) a chutná to skvěle! Jindy si to míchám s obyčejným rajčatovým džusem, ještě do toho neliji citrón, a taky mi to chutná. Prvně se ale poinformujte jak to užívat, ať si nějak nepoškodíte zdraví...

   • Eschatolog napsal:

    jen poznamka, citrony jsou mnohokrat strikane a jejich kura ve finale chemizovana proti plisni,
    pokud chcete prirodni citrony, mate 1kg za cca 150 az 200 Kc, a navic je musite zkonzumovat dost svizne, nez zplesnivi

    • proud napsal:

     Kdybys chtel neco vedet o "prirodnich" citronech,dej vedet,znam klucinu co ovoce a zeleninu naklada primo u zdroje a rozvazi dal :-)))))))))))))))))).........takze zkracene: NEEXISTUJOU bio,nebo "prirodni" citrony a podobne,existujou jen ty hezci a vetsi a ty ostatni,podle toho jsou baleny a stanovuje se tim jejich cena ;-)

     • Jef napsal:

      "Firma" ORKOS z Francuzska dodava to najprirodnejsie ake sa da...

      • proud napsal:

       Tos napsal dobre :-) : "najprirodnejsie ake sa da…".........extra vypichnu ono "ake sa da"!!! Jinak pro vsechny kdo chteji bio,prirodni atd......co muzete udelat je zjistit si jakym zpusobem pestujici firma pracuje,paklize dela JENOM bio,mate sanci na to opravdu lepsi. Jakmile jde ale o velkopestirnu ktera dela oboji,pak na 300% jenom naletite! Pamatujme ze i na nasich zahradkach kde se snazime vypestovat cistou zeleninu bez chemie uz uplne cista nemuze bejt(voda,vzduch),ale urcite je lepsi,navic kdo si takhle pestuje,je mu jasny,ze nemuze cekat kdovijaky urody,protoze to neni hnany umele,tim je snad kazdymu jasny ze ve svete businessu by s takovou celkem rychle zkapal.No a z toho uz jde domyslet vsechno ostatni o slavnym BIO a prirodnim ;-)

    • Maroš napsal:

     Echnatolog - kvôli tým protiplesňovým postrekom citróny najprv dobre poumývam a potom ich nechám máčať vo vode, ktorú pár krát vymením - do 24 hodín. Kupujem citróny s hrubou kôrou. Celý citrón potom nastram až po dužinu na syrovom struhadle, zmiešam s cukrom a kyselinou citrónovou, naložím do pohárov. Barmani si ešte tepelnou úpravou kôry vyrábajú cukrovo - citrónový sirup. Je to výborná vec aj proti zimným depkám!

     • proud napsal:

      Takze do citronu cpes "kyselinu citronovou" ?,ta je cistou umelou chemii........

      • Maroš napsal:

       Proude - tú kyselku dávam len do kandyzovanej kôry - kvôli chuti. Inak - čo tak si dať bábovku z piškótového cesta s citrónovou polevou? Necítil by si sa o trochu viac happy?

       • proud napsal:

        Kdybych si dal poradnyho stavnatyho stejka z divociny,pak.....ano,presne tak bych se cejtil:-))))))))))))

  • Marek napsal:

   Ano, celodenni sedive dny, jak psal nekde nejaky pan "DNY SE HALI DO PONUREHO SERA, SVETLA UBYVA JAK INKOUSTU Z ORWELLOVA PERA!" tak to vystihnul! :-/

 4. petr napsal:

  Velmi mnoho lidí dávalo pozor ve fyzice a v chemii, takže ví, že je to téměř jistá pitomost. Nehledě na to, že by tím byli masivně zasaženi i sami Vyvolenci infiltrující naši společnost. Jak chcete práškovat Londýn, aniž byste zasáhli všechny ty pejzatce z jejího bankovního srdce? Nehledě na to, že vítr by to pak mohl rozfoukat úplně všude.

  Věřící chemtrailsové církve rovněž neslyšeli pojem koncentrace nebo jednotku ppm. Pak by jim došlo, že při práškování z výšky 5 km by byla koncentrace barya a dalších toxinů ve vzduchu zcela bezvýznamná.

  Zároveň tento nesmysl pomáhá odpoutávat pozornost gojimů od důležitějších témat a zásadnějších konspirací (toxiny úmyslně přidávané do potravin, brainwashing pomocí podprahových signálů v televizi, atd,), čímž výborně slouží iluminátům.

  Takže zpátky do školy a doučit chemii a fyziku.

  • Rudolf napsal:

   Zajímalo by mě, na co jsem v té škole nedával pozor. Prosím o detailní specifikaci.
   K dalšímu lze uvést, že určitá skupina hayzlů zná a užívá na jedovaté látky v chemtrails protilátky. To si myslím není až tak neřešitelný problém.
   A na samotný konec bych uvedl, že bohužel k vaší smůle patřím ke generaci, která poznala i zcela čisté nebe, takže takové kecy jako "zpátky do školy" na nás moc nezabírají.

   Nějaký daší planý argument? Směle do toho!)

   • petr napsal:

    Nemíním nikomu nahrazovat proflákanou školní docházku. Mám důležitější věci na práci než bojovat s lidskou ignorancí ve které si mnozí tak příjemně hoví.

    Taky pamatuju čisté nebe. To bylo ale dáno tím že jsme byli uzavřený bolševický stát, tudíž tu nikdo moc neměl důvod létat. Dnes jsme srdcem Evropy, bohužel i co se hustoty dopravy týče, letecké i pozemní.

    Kdo chce opustit chemtrailsovou sektu, může si doplnit znalosti v oblasti meteorologie. Pak nebude blábolit nesmysly o nerozplývajících se chemtrailsových stopách. Literatury o chování vyšších vrstev atmosféry a kondenzaci či krystalizaci vodní páry, je v každé krajské knihovně habaděj.

    Raději bych věnoval pozornost neoznačeným boeingům, které létají zejména v noci a zajímal se o to, co vlastně převážejí a kam. To je mnohem užitečnější.

   • leopold uchvatil napsal:

    zákony fyziky, a ty energetické zvlášť platí konstantně všude, vždy, pro všechno a pro všechny! I telata jako vy! Tedy: člověk nemá, nebude mít, a ani mít nemůže k disposici takové množství energie, kterou je počasí tvořeno!

    • proud napsal:

     Bud ses zblaznil,nebo pises z predminulyho stoleti,nebo jsi provokater,a/ b/ c/,potvrd kde jsem se trefil......

     • leopold uchvatil napsal:

      ...trefil co? leda to že fyzika a energie ti buď nic neříká, nebo to vše dobře znáš a potom: a)to záměrně zpochybňuješ, b)jsi ten, koho sám nazýváš "troll"

  • Maroš napsal:

   Petr - troll! ukradol si nick "kanaďanovi", ty hajzel židácky - ZKURVYSYN!!! Takým ako si ty prisahám na svojho Ducha, že po smrti neodídem z tejto planéty do žiadneho Neba, skurvenej nirvány, do žiadneho svetlého tunela, ani Ježišovi k nohám. Zzostanem tu A BUDEM VÁS LOVIŤ!!! Budete sa vyjebaci vešať na kľučke od dverí, budete skákať pod vlaky, pod kamióny, budete si podrezávať žily, budete skapínať jeden za druhým. Budete skapínať hromadne. BUDETE SKAPÍNAŤ VLASTNOU RUKOU ZA VŠETKY ZLÉ ÚMYSLY VOČI INÝM ĽUĎOM. ŽIADNE ODPUSTENIE, ŽIADNE ODPUSTENIE!!! Ty trol vyjebaný - ja mám odborné prírodovedné vzdelanie - TY ZKURVY SYN!!!

   A TERAZ SVIATOK!!! - MINIMÁLNE 50 TÝCH HAJZLOV CHEMTRAILS PILOTOV UŽ KONEČNE!!! SKAPALO NA SYNDRÓM CHEMTRAILS!!!
   https://www.youtube.com/watch?v=7Q8z8YpUg1s

   • Maroš napsal:

    VÝPOVEDE CHEMTRAIL PILOTOV, LEKÁROV A VEDCOV PRED POROTOU V KALIFORNII
    https://www.youtube.com/watch?v=FeTaejpg18g

   • petr napsal:

    Tak on je na světě jediný člověk co se jmenuje Petr jo?
    Táhni zpátky do salaše oblažovat ovce a nedělej bordel na našem českém internetu, demente.

   • Petr napsal:

    Marosu, musim se zastat petra nic mi neukradl. Kazdy ma pravo se podepsat vlastnim jmenem. A navic pise v celku solidne.
    Jinak jsem presvedceny o chemtrails. Dokonce , tak pred ctyrmi lety v Skalistych horach (bydlim) byla obloha par krat ctvereckovana. Nasledne se vytratili ptaci a i uroda z pole byla mensi. Nastesti posledni roky je v celku klid a ptaci se vraceji. Ale pred nedavnem jsem stravil par mesicu v Kelowne - jih a tam nektere dny byla ctvereckova obloha a sero a dusno.

    • Petr napsal:

     Malem bych zapomnel. Co mne vede k presvedceni o ch/m je mastne okno auta. Pred par lety sterace nadherne vycistily okno auta. Posledni roky se na oknu v desti drzi divna mastnota. A to zkousim ruzne sterace a cistidla oken. Rocne najezdim tak sedesat tisic kilometru.

    • Maroš napsal:

     Petr - ahoj, teraz je vidieť, že stačí pár slov, a hneď vieme, kto je kto. Ten hajzel troll Peter2 píše "solídne" so zlým úmyslom, ako všetci novinárski aj vedeckí hajzli, ktorí pracujú proti nám, a všeobecne proti ľudstvu. Tým, že si v Kanade, ktorá je, pokiaľ viem, podľa plánov GP ako enviromentálna, krajinná rezerva, rezerva biodiverzity - nechcem použiť výraz rezervácia, tak to
     u vás až také hrozné nie je. Ale spomeň si na vzťah čechoslovákov k záhradkám, k prírode a teraz tento chemtrails teror - a nejaký vyjebanec, troll nasadený na "proruský" web a zvlášť tému, tu začne podjebávať - tak toto nie! Ten nick ti UKRADOL - aj v zmysle základnej slušnosti, pretože tí spravodajskí hajzli monitorujú našu komunikáciu tu, takže vedia, že sa tu objavuje Petr - teda ty. Ja jebem jeho práva dávať si meno aké chce, rozumieš - jebem jeho trollské skurvené práva! Ten hajzel sem vtrhol pod tvojím nickom a začal to tu rozkladať. NECH SKAPE ČO NAJSKÔR TENTO ZKURVY SYN! NECH SKAPE ČO NAJSKÔR!!! Oni nás tu budú zabíjať pomaly - pomaličky? Ale to nevedia, aké sily, áno OKULTNÉ SILY KURVA!, sa dajú vybudiť, a potom začnú ONI skapínať veľmi, veľmi, rýchlo! Toto ovládali NAŠI PREDKOVIA, ale zablokoval ich tzv. biblický projekt a Kabala - aby sme tieto sily a prostriedky nepoužívali - to bolo to pálenie čarodejníc a ľudových liečiteľov. O tom to je - ONI to môžu používať proti nám, ale my nie proti nim, lebo by sa to údajne nepáčilo Pánu Bohu. Hovno! Tieto sily a prostriedky objektívne existujú - to ti Petr povie každý indiánsky šaman, a ja nemám vnútorný problém použiť ich proti zlým ľuďom, proti ich zlým úmyslom, pretože Zlo ako subjekt neexistuje - len iniciátori zla a zlej energie. Preto prisahám, že po smrti BUDEM NOČNOU MOROU VŠETKÝCH ZLOMYSELNÝCH ZMRDOV NA TEJTO PLANÉTE! Žiadna reinkarnácia
     znovu do slzavého údolia, nie! BUDEM ICH NIČIŤ! BUDEM ICH PRENASLEDOVAŤ! Toto je môj program ďalšej "existencie". Ak si niekto myslí, že mi jebe, tak mi nejebe - ja som si svoju smrť už prežil, a viem o čom to celé je medzi Nebom a Zemou, a veľmi zlý budem práve kvôli dobrým ľuďom a kvôli tejto planéte! Takže tak - Kanaďan.

     • proud napsal:

      Nejebe,rozumim tomu,ale taky vim,ze previti se vetsinou znicej sami,az na vyjimky potvrzujici pravidlo kterejm se musi pomoct :-)

    • proud napsal:

     Mam taky ten pocit,ze nicky "petr",kazdej jinej, jsou tu alespon dva........ale jak rikas,Petru je v kolonii vic nez dost :-)

 5. pozorovatel napsal:

  Keby sa niekomu hodilo...

  Rôzne typy chemtrails a ich zdravotné prejavy
  https://diskuter.wordpress.com/2016/01/17/rozne-typy-chemtrails-a-ich-zdravotne-prejavy/

  • pozorovatel napsal:

   Bakteriologické látky v chemtrails. Pomerne často sa spomína pojem "chemtrailová chrípka"
   https://diskuter.wordpress.com/2016/03/06/bakteriologicke-latky-v-chemtrails/

   • pozorovatel napsal:

    Chemtrails zabíjajú vtáky a hmyz. Všimli ste si, že z ulíc zmizli holuby?
    https://diskuter.wordpress.com/2016/09/26/chemtrails-zabijaju-vtaky-a-hmyz-vsimli-ste-si-ze-z-ulic-zmizli-holuby/

    • Resolutions napsal:

     Chemky ...hm..to je něco jako "tesloviny", "židi", "DžíPíčko", "USA", "RUS", "prachy", "autismus", "mastný čelní sklo" a "kadmium v dětských pískovištích ba i jinde"... atd. jo a ještě "singularita", abych nezapomněl. - prostě taková ta univerzální všeodpověď...na všechno u čeho se nechce rozplétat konkrétní příčinnost.

     • ParkProzreni napsal:

      Namísto prostinkého nahlédnuté, že halt lidi a jejich nástroje to umocňující (např. Systémy) toho posrali habaděj...takže není divu, že ty podmínky jsou poněkud...no ty chyby jsou kumulativního charakteru a ve skutečnosti to nikdo z těch, co to tvořili NEMOHL DOMÝŠLET, respketive jim byly nějaký důsledky uprdele, jak byli ve svém způsobu zaostalí, dosud nevyspělí...

      • Maroš napsal:

       ParkProzrení - pokiaľ si myslíš, že všetko toto svinstvo je nedopatrenie, že akýsi vedci niečo v dobrej vôli "len niečo" nevedia domyslieť, tak je to
       v 2 polohách:
       Všetko je konané so zlým úmyslom, avšak všetko nedokážu znásilniť, pretože energia planéty a procesy na nej sú nad rámec ľudských možností, myslené tak, že z ich strany sa cielene nejde až k zničeniu planéty - to by bolo pomerne jednoduché, a psychopati pri svojej samovražde majú tendenciu brať ostatných so sebou, avšak psychopati nedokážu naplno rozvinúť svoj potenciál - v pozadí sú sily, ktoré ich strážia.
       Tento zlý úmysel - genocídne plány, sa klamlivo prezentuje ako dobrý úmysel, a nazýva sa to sofistikovane - GEOINŽINIERSTVO!!! - čo nad všetku pochybnosť vylučuje "pochybenie" - že by niekto nevedel, čo robí, resp. čo chce robiť. Čiže - žiadna náhoda!
       Zasahovať do procesov na planéte - KTORÁ KURVA NEPATRÍ PÁR POŠAHANÝM CHEMIKOM A METEOROLÓGOM! a nazvať to geoinžinierstvo, keď veda je na úrovni 100 rokov za opicami, mi pripadá, ako keď sa 4-ročné decko rozhodne variť v 5-hviezdičkovom hoteli - je to imbecilizmus!

 6. pozorovatel napsal:

  A ešte rôzne indície na tému príslušnosti chemtrailových lietadiel
  https://diskuter.wordpress.com/2016/02/08/ohladom-povodu-chemtrails-lietadiel/

  ---------------

  Osobne som sa snažil pomocou fotoaparátu s teleobjektívom a porovnávaním s flightradar24 stránkou identifikovať niektoré chemtrailové lietadlá.

  Výsledky môjho pozorovania:

  1. skupinu tvoria civilné dopravné lietadlá niektorých konkrétnych dopravných spoločností, v drvivej väčšine pôvodom z arabských ropných krajín. Dajú sa vidieť na flightradare a zanechávajú za sebou stredne dlhú stopu, ktorá sa rozplýva v priebehu pár minút. Zaujímavé je, že veľmi často sa medzi chemtrailovými lietadlami objavuje Lufthansa

  2. skupinu tvoria komerčné nákladné lietadlá. Identifikoval som Fedex, Cargolux a nejaké ďalšie. Tiež sa dajú vidieť na flightradare a zanechávajú intenzívnu chemtrailovú čiaru, ktorá sa rozrastá do šírky. Typické bývajú náhle začatia a vypnutia stopy.

  3. skupinu tvoria vojenské lietadlá, stíhačky a drony. Tie sú typické kreslením pravouhlých mriežkovitých obrazcov a rôznymi absurdnými formáciami, kedy letia lietadlá tesne vedľa seba alebo na kolíznych kurzoch. Tieto lietadlá na flightradare nevidieť. Pri pohľade cez teleobjektív niekedy vidieť zreteľne atypické tvary svedčiace na dron. Tento typ chemtrailov je najhorší, spôsobuje problémy s dýchaním, drása sliznice, rozrastá sa do širokých vláknovitých oblakov atď.

  • Maroš napsal:

   Porovatel - v súvislosti so spomenutou Lufthansou začína dávať súvislosť ten obrovský tlak na prepúšťanie personálu a pilotov v nedávnej minulosti - zrejme ich potrebovali dostať do núdze a následne tak personálne zabezpečiť práve tieto špinavé chemtrail lety. Pretože kde inde sa pilot civilného lietadla upíchne - jedine, žeby lietal s medvedíkmi z Bogoty pre Medelínsky kartel. Lietajú aj zo Španielska, aj z Turecka.

   Tu je link na FlightRadar tracker - viac-menej na porovnanie s realitou - treba pracovať s letovými hladinami - plus-mínus
   https://www.flightradar24.com/48.15,17.11/7

   Pozorovatel - môžeš sem zavesiť link na ten satelit? Ďakujem!

   • pozorovatel napsal:

    tento je s vysokým rozlíšením ale aktualizovaný iba raz za 24 hodín:
    https://worldview.earthdata.nasa.gov/

    na priebežný monitoring používam sat24 . com . Ten má nízke rozlíšenie a jednotlivé chemtrailové línie na ňom obvykle nie sú vidieť, ale dajú sa na ňom pri troche praxe bez problémov rozpoznávať rozsiahle oblasti s polopriehľadnou chemtrailou stratosferickou hmlou...

  • Marek napsal:

   Ty atypicke tvary, smouhy a vlasecnicovita, dlazdicovita chemooblacnost vznika po preletu dronu. V letosnim roce velice casty jev.

  • Stribog napsal:

   Když nad tím tak přemýšlím. Nemůže se jednat o běžná civilní éra, ale specielní tankery. Protože přimíchávání toho svinstva do paliva je z důvodu zanášení palivové soustavy a amortizace motorů technicky nemožné.
   Podle odpovídače je možné určit číslo letu a posléze i imatrikulačku z letového plánu. Takový speciál, pochází-li z civilního sektoru by tedy neměl být problém vystopovat.

   • Maroš napsal:

    Stribog - kvôli predstave - jedna ich základňa v USA - čo to všetko obnáša
    https://jhaines6.wordpress.com/2013/09/19/evergreen-air-is-a-cia-front-company-for-chemtrail-operations-within-the-us/

    • Stribog napsal:

     dík za link. Pořád mi o ale nevysvětluje ta civilní éra. Z logiky věci vyplývá, že je k tomu potřeba speciální infrastruktura, kterou na běžném letišti neutajíte. Natřít takový tanker barvami třeba Lufthansy problém není. Nejspíš ani není problém s registrací. Trochu problém je "zařazení" takového éra do flotily společnosti. Jinými slovy potom už musíte zasvětit její hlavouny a dost dalších lidí do záležitosti.
     Co ale rozhodně nebude sedět je Flightradar.
     Odpovídač se zapíná krátce po povolení ke vzletu a vypíná při výjezdu z aktivní dráhy po přistání.
     Něco jiného je u carga, ale osobáky mají poměrně fixní letové plány. Nebe je dost narvané a funguje tady dost složitá logistika, jak ty ptáky poskládat na nebe. Potom uskuteční-li společnost běžný linkový let třeba Frankfurt-Dubaj nevzbudí to podezření, ale už jen mezipřistání na základně s potřebnou logistikou ano. Drony a vojenská éra beru. Ale zapojení civilních letadel se mi z tohoto důvodu zdá poněkud problematické. Pokud vím vojáci nikdy nepožadovali žádné sloty, aby se tak mohly třeba vydávat za civilní lety.

     • Stribog napsal:

      Další věc, která mi není moc jasná je ATC. Letová kontrola. Jakým způsobem by šlo zařídit, aby tihle lidi nemluvili. Aby bylo jasno, já ten fenomén nijak nepopírám. Jako amatérský pilot jsem se samozřejmě musel otřít o meteorologii a mám řadu pozorování neobvyklé oblačnosti. O co mi jde je vyloučit z toho béčkovou konspiraci. Která v případě takto širové operace, ve které nejspíš jedou úplně všichni včetně Ruska a Číny bude pravděpodobně kontrolována tajnými službani, které na to naházely tuny balastu, stejně jako v případě problematiky UFO.
      Jak již jsem napsal nahoře. Nebe je dost narvané a k nestandartním operacím, jako například létání paternů nad danou oblastí je potřeba buď vyčlenit nějaký prostor - to se běžně dělá fixně, kdy se v příslušném AIP ( tady třeba naše Aeronautical Information Publication (AIS ANS C.R.) http://lis.rlp.cz/ais_data/www_main_control/frm_cz_aip.htm)dané země vymezí vojenské prostory, které jsou potom úplně, nebo do určité letové hladiny uzavřeny pro letový provoz.
      Pro létání příslušných paternů třeba v běžném civilním prostoru LKAA u nás na nějaké určené letové hladině by tedy bylo potřeba buď uzavřít krátkodobě prostor, nebo přidělit speciální letové hladiny a ty potom také uzavřít. a tady bychom měli nejspíš dost výpovědí od letových dispečerů. což ovšem nemáme.
      Zbývají tedy vojáci a nestandardní letové hladiny... V každém případě dost lidí musí mít na stole info o probíhající operaci. A muselo by v tom jet i Řízení letového provozu na poměrně nízké zaměstnanecké úrovni.

     • Maroš napsal:

      Stribog - sú to lety organizované CIA, takže tie lietadlá majú zrejme pridelené vojenské atribúty a systém funguje kvázi ako cvičenie NATO - dlhodobo aj v spolupráci s SHMÚ, ktorý podľa plánovaných letov koriguje predpovede počasia - je také, aké ho vyrobia "veď ide o geoinžinierstvo". Bolo by dobré odchytiť nejakého človeka priamo z leteckého dispečingu - to by sme sa nestačili diviť! Pokiaľ viem - napr. vojaci utajene lietajú s Fedeexom už desaťročia
      http://preventdisease.com/news/09/113009_CIA_operated_H1N1_aerial_spraying_plane_shot_down.shtml

      • Stribog napsal:

       To není až tak od věci. Míval jsem na ŘLP pár známých. Dnes tam už asi dělat nebudou, protože je to práce pro mlaďochy. Ale, vazby asi udržují a o to víc by mohli být ochotni něco pustit... Poptám se.

 7. obycejnilide napsal:

  To jsem byl onehdá za blbca když jsem v ex-práci klidně a trpělivě vysvětloval způsoby provádění chemtrails zde přímo nad námi včetně důkazů ověřitelných, složení, možný zapojený zájmový skupiny včetně farmacie (proč myslíte že podzimní rýmičky jak stisknutím knoflíku!) čuměli na mě kolegové jak puci a hned jsem byl "v škatulce" jojo.
  To mi ani snad nevadí pánč jestli je o jednoho blázna na světě víc nebo míň na tom nesejde ale jestli my blázni máme pravdu ...

  Doporučuju mmj i detoxikační náplasti Kinoki - na nohy přes noc když spíte, poradil mi to jeden dobrý člověk "Iv" tímto mu velké díky a vřele doporučuju dál když vím že to funguje.
  Ledviny sice stihnou hodně ale je dobrý jim pomoct a stojí to pár korun, krabička (na 5 použití) cca 21 kč před rokem.

  • Sasin napsal:

   Nemají žádný reálný podíl na půdě a rozpočtu a nemají právo započítávat do celospolečenského svoje vlastní potřeby, tak na to serou. Blboni to sice neumějí zformulovat ani o tom přemýšlet, a jejich vědomí jim chce alespoň trošičku pomoci a tak jim zavírá oči a uši aby se z toho tootáanálfekálně nezbláznili.

   • pistaciovachemka napsal:

    Není od věci se těch "blboňů" (tenhle výraz spílající publiku mě zrovna moc nebere...ale nechť:) jednoho po druhém ptát a nechat si odpovídat:

    Co konkrétně přesně chceš aby tvého za tebe někdo jinej rozhodl?

    O čem? O jakých záležitostech je pro tebe pohodlnější, aby rozhodoval někdo jiný, neřku-li cizí či dokonce neznámý?

    • proud napsal:

     Muzou se jeste zeptat? A kdyz nebudou souhlasit,co se stane? Nechali to uz dojit svou nevsimavosti prilis daleko?......a co ted?

    • Sasin napsal:

     Ale asi jim to funguje!

     ""Co konkrétně přesně chceš aby tvého za tebe někdo jinej rozhodl?""
     Tak to bude zase vo tom co proud nemá rád. Budiž.

     Každý musí rozhodovat o všem svými písemnými požadavky a sčítat je mezi všemi úředně potvrzenými naprotivá dokladu o podání v sečítacích centrech. Každej měsíc předběžné výsledky a na Silvestra se ukáže co lidi v průsečících celého rióku pochopili a co doopravdy potřebují. A to se má vykonat.

     Pak přestane jalová nekonečná debata o stříkaní v nebesách. Ani panského rezidenta to nezajímá, páč už dávno mohl blboňům říci, že na co to je, esli to je a proč to je a gdy to jako teda skončí. Ani na to není dobrej. Jede v tom s něma, jiné vysvětlení není.

     Jenže to by třeba mohl nechat zjistit jak to doopravdy je s LEKY mafií uzákoněných.

     Co znamenají přísady do potravin.a esli to musí být a proč a spoustu další věcí. Takže otázka, "Co konkrétně přesně chceš aby tvého za tebe někdo jinej rozhodl? chápu jako vtip. Ty ty ty...

     • proud napsal:

      Bud konkretni,co presne nemam rad?....

      • zajakychpodminek napsal:

       Proude, zeptám se tě napřímo, co s tím dělat cawikyny:

       Uveď prosím alespoň pro názornost příklad toho, co konkrétně přesně chceš aby tvého za tebe někdo jinej rozhodl/rozhodoval? Kterých oblastí či záležitostí (jak úzký rámec si k tomu zvolíš ponechávám na Tobě osobně- Ptám se přece na Tvůj výběr.) se záměrně vzdáš do rukou někoho jiného? Děkuji.

       • proud napsal:

        Primo ti odpovim,nic!!! Protoze co muzu,to si nejradeji rozhoduju sam a v cem tapu,to se radeji doucim nez bych nekoho nechaval aby se mnou voral a vlacel.Delat si poradek ve vlastnich vecech zkurvenejch rozhodnutima druhejch me pekne sere.

        • proud napsal:

         .....dost na tom,ze se me kdysi davno dva moulove ani neobtezovali zeptat,jestli se mi sem vubec chce ;-)

 8. asm napsal:

  Matrix je skutočný. Vojna Sionu proti strojom - nám:

  https://www.youtube.com/watch?v=olOoOlbIDi4

 9. Sasin napsal:

  Už jen stačí to jednou týdně tady postříkat a feťaci se sem dycky nahrnou. To už je tak. Přihoděj pár doporučení, gde se tafy fetovalo a máš to v kufru. Mají rádi vanilkovou.

  • strikeeeeej napsal:

   Jednou týdně je málo, to nebude nikdo hledat aby to slízal, kde jsi ten cákanej nechal. Buď denodenně až do konce světa nebo raděj...ne.
   Ostatně budoucnost nezávisí jen na Tvojí či mojí snaze, neměli bychom si toho na sebe tolik brát.

 10. Lenka napsal:

  Muj manzel take neveril. Smutne, kdyz zenska nuti chlapa aby vstal od fotbalu a piva a studoval plan sionistu na depopulaci. Prinutila jsem ho at sedne k youtube a podiva se na dokument o dr. Tellerovi a vodikovych bombach. Nevedel nic ani o Tsar bombe. Dnes mam doma chlapa aktivistu, ktery burcuje neznale lidi. Povida jim o geoinzenyrstvi a vojenskoprumyslovem komplexu.

  • Maroš napsal:

   Lenka - SYNDRÓM NÁHLEHO ÚMRTIA - 17-ročné dievča! Sám sa teraz vylízavam asi z 11-dňovej choroby - prišlo to raz na ráz - v priebehu 1 hodiny záchvat zimnice, kropaje potu a potom 10 dní blvanice a nespavosti. Každý reagujeme na to svinstvo zhora nejako, niekto na baktérie, iný na chemikálie. Syndróm náhleho úmrtia u dospelej osoby je veľmi neobvyklý, bolo by dobré vyhrabať charakteristiky syndrómu chemtrails, na ktoré začali kapať chemtrail piloti
   http://www.cas.sk/clanok/466378/zahadna-smrt-krasnej-mirky-17-jej-posledne-slova-otcovi-lamu-srdce/
   https://www.youtube.com/watch?v=7Q8z8YpUg1s
   Určitým vodítkom by mohol byť článok - dokument o morgellons syndrom
   http://www.mojevideo.sk/video/1b934/morgellony.html
   http://www.titulky.vi-li-am.sk/pdf/titulky-Morgelony_Dr_Hildegarde_Staninger.pdf
   http://www.osud.cz/dulezite-morgellonovy-syndrom-dr-gwen-scott-lecebny-protokol-nemoci-chemtrails
   A odkaz na stránku lekára - inštitúcie, ktorá sa týmto zaoberá
   http://carnicominstitute.org/wp/

   • proud napsal:

    Dost by me zajimalo jak se branej nasledkum,nerkuli pricinam,oni "vyvoleni"......

    • pozorovatel napsal:

     Bránia sa niekoľkými rôznymi stratégiami:

     1. je pomerne známe, že nad lokalitami, kde sídlia elity, alebo odkiaľ nakupujú potraviny, sa chemtraily z nejakého "záhadného" dôvodu nevyskytujú. Taktiež sú zmienky, že kedykoľvek je nejaký veľký sumit významných politikov, tak počas tých niekoľkých dní, je vonku krásne čistá obloha.

     2. výrazne jednoduchšie sa človek bráni tomu svinstvu, ak pozná jeho zloženie. Je pravdepodobné, že elity majú lieky a vitamíny, ktoré dokážu účinky chemtrailov neutralizovať.

     3. vedia sa vyhýbať multiplikačným efektom medzi jednotlivými jedovatými látkami. Nepijú fluórovanú vodu, neočkujú sa, nejedia GMO potraviny atď, takže ak sú aj náhodne vystavení chemtrailovým látkam, neuškodí im to tak veľmi, ako bežnému človeku

     4. plus môžu si dovoliť drahé a kvalitné vzduchové a vodné filtre.

     Moje skúsenosti naznačujú, že v chemtrailoch sú látky, ktoré pri jednorazovom alebo krátkodobom pôsobení nezanechávajú trvalé problémy.

     Pokiaľ sú to chemické látky, organizmus ich po pár dňoch vylúči z tela. Pokiaľ sú to baktérie a vírusy, cielene sa vyberajú také typy, ktoré spôsobia lokálnu epidémiu, ale nedokážu sa spontánne šíriť ďalej.

     Častokrát som zažil, že akonáhle sa vyjasnila obloha, znovu som sa cítil bezproblémovo. Pokiaľ elity chcú nejaké územie zlikvidovať (či už úmyselne alebo ako vedľajší efekt geoinžinieringu), musia obyvateľstvo práškovať nepretržite a dlhodobo, celé mesiace. Až vtedy sa zdravotné problémy z chemtrailov nahromadia do tej miery, že to začne ohrozovať ľudí na živote.

     Pokiaľ teda elitári skombinujú všetky tieto stratégie, dokážu sa dôsledkom chemtrailov úspešne vyhýbať.

     A podstatná poznámka: naši politici medzi túto elitu nepatria a tým pádom pri práškovaní krajiny sa na ich názor neberie ani najmenší ohľad. Sú rovnakými obeťami, ako bežní ľudia.

     • proud napsal:

      Dovolil bych si podotknout ze ty vsechny jmenovany veci maji hodne ruznejch "ale"...........tudiz bud neplatej,nebo jen do jisty miry,vzhledem k tomu jak masivne se praskovani provadi a vzhledem k pocasi,tedy ruznejm a ruzne se menicim proudum a podobne!Navic ono,dostavat neco z tela je uz tak trochu pozde.......jisteze lepsi nez nic,ale presto pozde.

 11. nick y napsal:

  Již před léty jsem se při upozorňování na chemické práškování letadly setkal s takovým tím nevěřícným, odtažitým , možná částečně "litujícím" pohledem od některých kolegů , jinak mladých, progrewsivních a sebevědomých individualit ! Není příjemné se vystavovat u svých známých pochybovačným projevům , není příjemné následkem ignorace ostatních "nevěřících" dokonce ztrácet i kredit, potažmo pověst člověka s přehledem . Přesto je nutné stále upozorňovat, že jsou projevy zlé činnosti lidí neustále mezi námi, nezáleží na tom , z jakých pohnutek či jakým donucením páchají lidi zločiny proti lidem ! Rád bych viděl východiisko , např. v potrestání zodpovědných živočichů, ale zároveň si uvědomuji, že tito jsou zaštítěni vrstvami slouhů a spolupachatelů . Velmi fandím SBD ( Fulford), je-li to pravda ??

 12. Maroš napsal:

  nick y - "Podľa seba súdim teba" - je jeden zo základných ovládačov, ktorý udržuje naše myslenie v predsudku - či už v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle, a ktorý má pokračovanie v tom, že vedie k chybným predpokladom a následne k chybným rozhodnutiam-riešeniam. Pritom stačí tak málo - s nikým sa neporovnávať a zároveň - snažiť sa toho druhého pochopiť. Pri takomto slobodnom /aj voči sebe/ prístupe k inému, teda bez predsudku, a pri maximálnej snahe toho druhého pochopiť, by sme prirodzeným spôsobom dospeli k poznaniu, že existujú zásadne normálni ľudia, aj keď s rôznymi povahami, a tiež že existujú psychopati, a to bez ohľadu na ich IQ a vzdelanie. Pokiaľ si túto skutočnosť, že existujú psychopati, ktorých konanie často odporuje základom ľudskosti, základnej morálke - sociálno-intuitívnej, a základnému sociálnemu zmýšľaniu nedokážeme uvedomiť, no tak si potom normálny človek oproti psychopatovi pripadá nenormálny a toto veľmi negatívne rozkladá jeho prirodzenú ľudskú sebadôveru. Takýto človek, ako neistý, veľmi rýchlo dostane po papuli, načo plačlivo zareaguje - "A prečo? A začo?" - no len tak! Lebo ja som psychopat a ty si moja obeť!

 13. pozorovatel napsal:

  Prihodím to aj sem na koniec diskusie...

  Aerosolové stratosférické operácie spomínané v oficiálnych dokumentoch:

  Oficiálny čínsky program manipulácie počasia:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Beijing_Weather_Modification_Office
  https://www.technologyreview.com/s/409794/weather-engineering-in-china
  http://www.independent.co.uk/sport/olympics/how-beijing-used-rockets-to-keep-opening-ceremony-dry-890294.html

  Texas Department of Licensing and Regulation - okrem iného udeľovanie licencií aj na modifikáciu počasia.

  https://www.tdlr.texas.gov/weather/weathermod.htm

  West Texas Weather Modification Association - operácie modifikácie počasia vykonané v roku 2016 s detailným popisom

  http://wtwma.com/operations_page.htm

  Stratospheric Welsbach seeding for reduction of global warming - jeden z mnohých patentov ohľadom modifikácie počasia.

  http://www.google.com/patents/US5003186

  Prejav šéfa CIA z 29. júna 2016 o SAI (Stratospheric Aerosol Injection) - čisto náhodou sa SAI spomína s potrebou redukcie globálneho otepľovania.

  https://www.youtube.com/watch?v=LfH5_BiaP8Y
  https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html

 14. Definitiva napsal:

  Každý, kto pochybuje o chemtrails a manipulácii počasia je zbavený zmyslov, nie je schopný vyhodnotiť očný vnem. Oči vidia, mozog neprijíma, človek sa tým pádom nevie brániť, nebezpečenstvo neexistuje.

  Chemtrails sú rozoznateľné o odlíšiteľné od prirodzenej oblačnosti v mihu oka! Prirodzená oblačnosť sa prakticky nevyskytuje. Slnečné dni už tiež nie sú, minuli sa, žijeme v polotme ako potkany v dierach, cez deň musíte v dome svietiť! Bez slnka nie je život.

  Dodnes nebola uzavretá dohoda o zákaze manipulácie počasia na úrovni OSN, pokusy boli.
  USA sú vo vojne s Ruskom a Čínou a napriek tomu neexistujú výhrady protistrán vo veci manipulácii počasia, všetci mlčia.
  Preto je manipulácia počasia výsledkom celosvetovej dohody vládcov sveta, korporácií a politikov, bez ohľadu na nepriateľstvo v politike. Tak tomu bolo aj s vesmírnym výskumom USA a ZSSR, vojna-nevojna, spoločný výskum bežal, USA na mesiaci neboli a dodnes lietajú s ruskými raketovými motormi.

  Boli vraj dopyty na chemtrails u Pjakina, odpoveď žiadna.

  Všetky vlády sveta a všetci politici svorne mlčia a utajujú stav veci, to znamená, že sú si vedomí zla, ktoré páchajú na ľudstve.

  Ak by bolo chemtrails pre ľudstvo dobrodením, tak by sa všetci populisti-politici predbiehali v chvastaní.

  Ak všetci mlčia a taja veci pred verejnosťou, tak sa niečoho kurevsky boja.

  TV JOJ raz uverejnila v spravodajstve krátku správu o chemtrails na oblohe. A dosť, dodnes hrobové ticho. Následne TV Markíza dávala v pozadí správ mapu letov lietadiel z počítača, ako dôkaz, že chemtrails spôsobuje hustá civiliná sieť. IDIOTI!

  • proud napsal:

   Taky je mi to "ticho" ohledne chemu dost podezrely.Prakticky zadny uniky na verejnost,nikdo oficielne nevystoupi a nerekne o tom svoje,nikdo to proti nikomu nepouzije.Evidentne tu nefunguje ona tak dobre znama rozkecavanda.Pritom jsou stavy kdy ho nelze poprit a kdy jasne neplatej ani jeho oficialni zduvodnovani,radoby vedecky,jako jsou treba vztahy k vejsce a teplote,uz pouhym okem je poznat ze to jsou kecy,protoze ve vejskach v jakejch je by nemohlo podle tech kecu vubec existovat! To znamena jediny,ze se nam lze a kdyz se lze,znamena to ze chce neco schovat.Takze kecy o tom jestli vubec existuje chem nebo neexistuje jsou smesny.Ale o co jde,je k cemu to je a za jakym ucelem a co s tim udelat a jak.Nase ruzny "konspirace" ohledne chemu se mi nezdaji prilis trefny,spis to vypada ze tu jde o mnohem vic,vzhledem k tomu jak se kolem toho chodi jak kolem horky kase a po spickach.........

 15. jan nowak napsal:

  ..kolem horký kaše choděj wši-chni, nejen oficiální ( gp : )
  A wši-chni, co jsem se gdy ptal, jestli vědí, proč jsou na nebi ty čáranice ?
  A co je Agent ORANGE.. mě měli za wola a zawolali na mě Chocholouška (do blázince) ! ! !

  ps : aby zas někdo neŘEK že se flákám.. sem dneska voctowal..

 16. Maroš napsal:

  K morgellons syndrómu - starší článok z roku 2009 - postihnutým z vriedkov vyliezajú modré vlákna, ktoré obsahujú DNA, a pravdepodobne ide o nejaký druh húb
  http://magazin.atlas.sk/techmag/morgellons-podivna-choroba-desi-vedcov/668909.html

 17. Lenka napsal:

  Exoticka vojenska zbran. Potrebuji obe strany - navadeni raket, utajene vojenske programy, spionaze. Treti svetova je za dvermi. Elity preziji, my zemreme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!