Amerikano-Srb Steven Seagal dostal ruské občanství

wx1080 (6)Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace známému americkému herci, hudebníku a mistru východních bojových umění Stevenu Segalovi. „Udělit občanství Ruské federace Stevenu Frederikovi, narozenému 10. dubna 1952 ve Spojených státech amerických,“ – píše se v textu vyhlášky, která se objevila na portálu Kremlu.

A lze ji charakterizovat jako dlouho očekávané překvapení. Není žádným tajemstvím, že hvězda hollywoodských akčních filmů v posledních letech dost často pobývá v Rusku. Spolu s Putinem navštívili různé sportovní turnaje bojových umění a sám herec dokonce vedl mistrovské kurzy pro ruské děti. Přitom Steven nijak netajil své sympatie k Rusku. Což asi není až tak překvapivé, pokud vezmeme v úvahu ruský původ jeho předků z otcovy linie. Mimochodem v jeho škole v Los Angeles již mnoho let administrativní a tréninkové funkce plní jeho nejbližší spolupracovníci – Japonec Haruo Macuoka a Rus Alexander Smirnov.

Když Seagal během své poslední cesty do Ruska navštívil filmový festival „Kraj světa“, řekl, že se mu v Rusku líbí, vidí tu dobrý potenciál pro rozvoj podnikání na ostrově Sachalin a dodal, že má v úmyslu v blízké budoucnosti získat ruskou státní příslušnost. Je rozhodnut každoročně strávit minimálně několik měsíců spolu se svými přáteli v Rusku. Nicméně není vyloučeno, že jeho plány jsou mnohem širší.

Washingtonská administrativa Seagala nijak zvlášť neželí. Na jedné straně proto, že se dost často, a to nejen ve svých filmech, stavěl na ochranu původních obyvatel Ameriky, na druhou právě kvůli jeho neskrývaným sympatiím k Rusku. Navíc si lze představit, jaký odpor vyvolalo, když v červnu 2013 na summitu G8 prezident RF Vladimír Putin na osobním setkání s Barackem Obamou navrhl jmenovat Stevena Seagala čestným konzulem Ruska v Kalifornii a Arizoně. Americká strana k tomu samozřejmě souhlas nedala. Úspěchem nebyly korunovány ani následné pokusy ruského velvyslance v USA Sergeje Kisjaka, který několikrát bezvýsledně nanesl otázku jmenování Seagala na ministerstvo zahraničí USA.

To, že rozhodnutí o udělení státního občanství Seagalovi nebylo přijato hned, potvrdil novinářům mluvčí prezidenta RF:

- On (Seagal) dost vytrvale a po dlouhou dobu o ruské občanství žádal. Je velmi dobře znám svými vřelými vztahy k naší země. Nikdy to neskrýval, přitom je to dost známý herec, – řekl Dmitrij Pěskov.

Je třeba říci, že ruské občanství není na evroasijském kontinentu první, které Steven Seagal dostal. 11. ledna letošního roku získal státní občanství Republiky Srbsko. Zdá se, že taková sestava občanství (srbská + ruská) – je výzvou zahraniční politice Washingtonu a ne jen momentální chvilkovou touhou hvězdy.

Bude-li Seagal v Rusku otevírat své školy, nebo bude-li tu natáčet film či věnuje-li svůj čas pobytu v Rusku klanění v buddhistických svatyních (herec je buddhista), zatím není známo. Nicméně lze konstatovat, že je tu o dalšího známého Rusa víc. I když je to samozřejmě dost zvláštní koktejl – Američano-Srbo-Rus – a dokonce, jak sám říká, taky Mongol (po jedenom z prarodičů).

Kdo ještě ze známých cizinců se v nedávné době stal novým Rusem?

Sport

V posledních letech se už několik světově známých celebrit dopustilo jakéhosi „útěku do Ruska z lásky“. Prvním mezi hvězdami se stal „král short-tracku“ Korejec Ahn Hyun-Soo. Nejen že dostal občanství, ale přijal i nové jméno. V Rusku je nyní znám jako Viktor Аn. Jméno Viktor si vzal na počest nejslavnějšího ruského Korejce Viktora Coje, a proto, že jméno Viktor znamená „vítěz“. To se potvrdilo na olympiádě v Soči, kde tento bruslař získal tři zlaté medaile a jednu bronzovou. Za to byl An oceněn řádem „Za zásluhy před vlastí“ čtvrtého stupně, medailí Ministerstva obrany RF a třípokojovým bytem v Petrohradě.

wx1080

Na jaře 2012 se občanem Ruska stal americký snowboardista Vic Wild. Rok předtím ho zasáhl „Amorův šíp“ a oženil se s krásnou ruskou snowboardistkou Aljonou Zavarzinou. Tento manželský pár se pak vrátil z olympiády v Soči s několika medailemi. Vic získal dvě zlaté a jeho manželka bronzovou.

wx1080 (1)

V říjnu roku 2015 slavný profesionální boxer, bývalý mistr světa ve čtyřech váhových kategoriích Roy Jones jr., olympijský vítěz z roku 1988 dostal a zulíbal svůj ruský pas. Původně měl v plánu otevřít v Rusku síť svých akademií boxu, postavit si na Krymu chatu a dům v Podmoskoví. Ale zatím ještě neopustil profesionální ring. Svůj první boj po obdržení ruského občanství Roy prohrál, a dokonce chtěl ukončit kariéru, ale pak se sebral a ve svých 47 letech vyhrál dva následující souboje. V důsledku toho se rozhodl do ukončení své kariéry ještě vybojovat v profesionálním ringu další 4 souboje. Těšíme se na zahájení realizace těchto oznámených plánů.

wx1080 (2)

V prosinci 2015, dva měsíce po Roy Jonesovi jr., získal občanství v Rusku i legendární bojovník smíšených bojových umění Jeff Monson. Tento bojovník už dávno vadil Washingtonu svými komunistickými názory. V lednu 2009 dokonce pomaloval sloupy washingtonského Kapitolu znaky anarchie a míru a také nápisy „Ne bídě!“ a „Ne válce!“. Za což byl odsouzen americkým soudem ke třem měsícům vězení a pokutě téměř 22 tisíc dolarů. Opakovaně vstoupil do ringu za zvuku hymny Sovětského svazu a v září roku 2014 tak učinil s písní „Vstávej, Donbase“. Na rozdíl od jiných „nových Rusů“ z řad cizinců, kteří své původní občanství jen ruským doplnili, Monson řekl, že je připraven „americké občanství za ruské změnit“. Monson otevřeně sympatizuje nejen s ruským státem, ale i jeho občany. „Čím více času jsem tu strávil, tím lépe jsem pochopil: zvenčí jsou to lidé tvrdí, to ano, ale uvnitř jsou velmi vřelí, velmi vlídní, velmi dobří,“ – řekl o Rusech. Minimálně dvakrát málem strhal sociální sítě. Poprvé tím, že spolu s Genadijem Zjuganovem a aktivem ruské komunistické strany položil květiny k mauzoleu Lenina, a hned druhý den na to se svým provedením písně Viktora Coje „Změnu!“ v „ruštině“. To celé za volantem.

Pokud Seagal, Monson a Jones jr. jsou již na sklonku své kariéry, pak fotbalisté-legionáři hrající za tým RFPL a další kluby se rovněž nevzdávají procesu naturalizace, který jim umožní působit v týmech Ruska na mezinárodních turnajích. Brankář FK Lokomotivy Moskva Marinato Guilherme dostal pas občana RF, stejně tak i obránce Fenerbahçe SK Roman Neustädter. Proslýchá se, že v procesu získání občanství Ruska jsou i Brazilci FernandezJoãozinho.

Kultura

V roce 2013 se občanem Ruska stal i slavný herec, hvězda francouzské a světové kinematografie Gerard Depardieu. Původním motivem k tomuto rozhodnutí byla nespokojenost s francouzským daňovým systémem. Ale později Depardieu prohlásil, že se v duši cítí být „velmi velmi Rusem“ a svůj nový cestovní pas „miluje“. V Saransu dostal registraci a v Grozném luxusní byt od prezidenta Čečenska Ramzana Kadyrova. Je zřejmé, že Gerard se do Ruska neodstěhoval natrvalo, ale na své nové krajany nezapomíná. V letošním roce se bude konat třídenní tvůrčí turné po Mordvinsku a v Saransku se na základě kina „Rusko“ brzy otevře Centrum Gérarda Depardieu.

wx1080 (3)

V roce 2011 se občanem Ruska stal italský dirigent a pianista Fabio Mastrangelo. Jako dirigent debutoval v Petrohradě, později pracoval v divadlech v Jekatěrinburgu, Novosibirsku, v Jakutsku a nyní vede Hudební síň v Petrohradě a několik hudebních festivalů.

wx1080 (4)

Řek Teodor Currentzis se narodil v Aténách, ale mistrovství dirigenta si osvojil na petrohradské konzervatoři. Úspěšně až superúspěšně působil nejdříve v Novosibirsku (důkazem toho jsou dvě „Zlaté masky“). A pak se postavil do čela divadla opery a baletu v Permu – turné Permského baletu se konají po celém světě snad ještě triumfálněji než baletu Velkého divadla. V roce 2014 se Currentzis stal občanem Ruské federace.

wx1080 (5)

Na takovéto nové Rusy, třebaže jsou z řad cizinců, můžeme být jedině hrdí.

 

K tématu:

„Segal byl vytrvalý,“ – Pěskov okomentoval udělení občanství herci

Rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina poskytnout ruskou státní příslušnost americkému herci Stevenu Segalovi bylo přijato po jeho vytrvalých žádostech. Řekl to mluvčí hlavy státu Dmitrij Pěskov (podrobnosti)

 

Segal vyjádřil poděkování za možnost stát se občanem Ruska

Americký herec Steven Seagal vyjádřil „nesmírnou vděčnost“ v souvislosti se získáním ruského občanství. Prohlášení herce podal jeho agent Anar Reiband.

Hlavní své poslání jako Rusa Seagal vidí v „usmíření“ Ruska a USA (podrobnosti)

 

Steven Seagal: „Rusové, vy jste můj lid!“

Herec, který přijel v Bentley, byl oblečen v černém a na prsou mu visel velký zlatý medailon; nečekaně tak budhista Segal, který se proslavil rolemi „kostilamů“, připomínal zajímavého pravoslavného kněze. Ochotně rozdával autogramy, a když k němu někdo z davu natáhl k napsání autogramu dolarovou bankovku, na tváři herce se objevil překvapený úsměv, který se až do konce akce neztratil. (podrobnosti)

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26603/3618933/
33 Komentářů k Amerikano-Srb Steven Seagal dostal ruské občanství

 1. Stribog napsal:

  Hloupý optimista kupuje americké státní dluhopisy, hloupý pesimista zlato, hloupý realista munici a chytrý člověk s celkovým geopolitickým rozhledem si pořizuje ruský pas…

 2. Sasin napsal:

  Další kukaččí hnízda. Třeba Putin chce otevřít exkluzivní Moskevskou kavárnu.

  • PosledniEmigrant napsal:


   Eduard Hora, Brno
   Čtvrtek, 3. listopadu 2016, 16:08:31 |

   Seagal a Depardieu – tak už i Rusko má svoje dva migranty..

   Karel Doucha, Pardubice
   Čtvrtek, 3. listopadu 2016, 16:28:17 |

   Tomu říkám senilní úlet.

   Jo kdyby si Seagal zároveň zrušil občanství USA,
   potom ano. To by bylo hrdinství.
   Stát se ovšem občanem Ruska přitom bydlet, žít v USA
   a využívat všechny výhody občana USA,
   to dokáže každé malé dítě.

   • Sasin napsal:

    Jednu aji dvě generace to může být v klidu, pak se nějaké trojgenerační kukačce otevřou oči, začne se jí stýskat a v nějaké sektě nebo klubu si vzpomene, že má nějaké onačejší předky, keří měli nějaké drzé nároky. Nebo rovnou vlezou do nějakých rozhodovacích ORGánů a začnou zanášet ani nebudou vědět proč a blboni to zase začnou BAGatelizovat než se kukačky rozmnoží do nižších pater společnosti… Snad to s přirozenýma odílama na půdě a rozpočtu pro každého našince vod naší mámy stihnem, páč jsou i tady lidi, keří by aji tu mámu prodali. Kvůli nim se to musí zDŮRAZňovat, neprodejné, jenže pak jsme zase u toho CHApání, „ne“PRODEJNÉ. No já nevím jak to takovým popsat jedním slovem, že je zakázáno na to sahat. Heh

    • Stribog napsal:

     Kvalitně řízený systém se umí s kukačkami vyrovnat. A cokoli teď pomůže Joeovi Sixpackovi otevřít očka se počítá. Rusku chybí nějaká hlásná trouba typu Financial Times či The Washington Post. A kukačky jsou příliš slavné, tak tu práci mohou suplovat západní mediosauři. A Vladimír Vadimírovich má schopnost využívat sílu nepřítele. To jej naučily pouliční rvačky i asijská bojová umění…
     A moskevská kavárna? Proč ne. I ta pražská měla kdysi úplně jiný význam a roli než dnes. To, že něco zpervertuje neznamená, že princip je špatný.

     • proud napsal:

      „To, že něco zpervertuje neznamená, že princip je špatný.“……..no nevim jak ty,ale ja kdyz neco zpervertuje,nehlede na dobrej princip ani moznou dobrou historii,jednam podle „pritomnyho okamziku“,skodi to ted a tady? Musi to prestat ted a tady,neprestane to?,pak udelam co muzu abych to ted a tady znicil,sanci to melo…..

      • Stribog napsal:

       Škoda energie. Pražská kavárna neomarxistických ychtylektuálů se zničí sama. Jsou tak naprogramovaní. To ale neznamená, že by myšlenka skutečné intelektuální a morální „elity“ národa, která by dokázala být společnosti oporou i stanovit cíle a udávat směr, či vytvářet témata k široké veřejné diskusi není potřeba. Stejně jako je potřeba filosofická a umělecká fronta, kopající nikoli za sebe nebo zahraniční zájmy, ale za zájmy národa. Kavárna Jungmannů a Palackých, ale také Tichých, Zrzavých, Kubištů, Špálů a Škrétů a pro Sasina Jožků Úprků ( :) ) chceš-li…

       • proud napsal:

        Souhlas,paklize oddelime zrno od aktivnich plev co ho zneuzivaji ke zkazeni druhejch,pochopitelne pro vlastni prospech :-)

       • Sasin napsal:

        Jó, kvalita v řízení, hmm. To se dycky zvýší dojivost a daně. Pak kontrolní ščítky, export kukačkám import blboňům a a ták? .Kukačky dávají směr, furt kukají to je prostě slyšet. To jsou furt nějaké svtonázory, filoZofizmy, divení se normálnostem života a mnozí v té kavárně sedí u hajzlu tak vočumují a jsou dycky tak trošičku nahony vzdáleni od potřeb národa, že Stribogu?

        • Stribog napsal:

         A tak ono by to bez toho Palackého Sasine také šlo… Asi i bez toho Špály nebo Smetany, Nerudy… Víte byl jsem pár let venku různě po světě. Už rovně postavená zeď je kultura, kterou často na Západě neznají. Dost se mi stýskalo. Uprostřed všeobecného egregoriálního nevkusu. Máme takovou zvláštní vlastnost pohrdat svými klasiky i kulturou, kterou jsme ochotni nahradit kdejakým šmejdem, jenom protože je z ciziny. Ale to v cizině člověka rychle přejde. Pamatuji na své přílety. Jak jsem se těšil na první cingrlátko na dejvické fasádě… Ano, kultura pole nezoře. Ani „kavárenští povaleči“ ne… Ale bez filosofie, architektury, literatury, hudby? Co potom tady. Kdybych měl volit mezi ohavnou betonovou krabicí na bydlení tady a třeba v Karibiku, zvolil bych Karibik. Nic by mě tu nedrželo. Ani ten váš podíl na půdě a rozpočtu ne…

        • Kukurukuku napsal:

         Striborgova kavárna je taky supr – je z ní řine se z ní závan takovýho toho prušáctví: „Potřeba mít srovnané do latě.“ („Už rovně postavená zeď je kultura“). A neni to není od věci. Někdy a ve zcela specifických aplikacích, nikoli obecně plošně, státně…
         Mimochodem – Skutečně považujete nějakou oblast lidského počínání, prostředí, atd. za tak závislou od státu, že by se bez donucovacího ouřady neobešla?

         Daňovník se diví, oberní odřad žasne.

        • Stribog napsal:

         Ano, už rovně postavená zeď je důkazem umu i kultury národa. Znám řadu vyspělých a obdivovaných západních zemí, kde s námi dost pohrdají a tamní zedník to neumí… Minimálně ne každý. Což je dáno dalším šťouchem obecné debilizace, které personalisté říkají specializace.
         S prušáctvím to mnoho společného nemá. A už vůbec ne se státem…

        • proud napsal:

         Jenze oni jsou potreby a potreby,jiny ma obcan a jeste jiny ma ovcan a to vsechno bez toho,kdo mu „vladne“,to jen ty takovy zakladni veci nevidis,sasine alias kurukublbonu,ale cpal bys nejaky tvoje foktopodily tem i tem a myslel si ze boudou vsichni stastny a hlavne ze o to vubec stojej :-)))))))))))))

        • Sasin napsal:

         Ty tomu nerozumíš. Ovčan, občan jedno jest. Oba jsou za plotem.

        • Eschatolog napsal:

         on ten salonni anarchismus je tak nejak na prd , muzete ho praktikovat jen v restauraci I. a II. cenove skupiny, ale az po jidle, jinde vam za nej daji po hube , coz je taky anarchie, ze,
         jinak kazdy plot ma 2 strany, at stojite na libovolne strane, vzdy stojite za plotem, ovsem zkuste to bez plotu, pak nam tu napiste ze statniho spitalu, jak dlouho vam to vydrzelo

        • Eschatolog napsal:

         Striborg
         cetl jsem, ze nejvyssi pochopeni spociva v prijeti discipliny ( pro mene chapave, nejde o tu vojenskou, ta je az ta posledni v seznamu disciplin )

        • proud napsal:

         S tou disciplinou to sedi,jen to slovo je osklivy,ale da se pouzit taky,anarchie je pruser a absolutni svoboda nemuze existovat,paklize nebudeme pokladat tu svobodu s disciplinou(pravidlama) za absolutni,coz bysme mohli v pripade ze bysme se na ni shodli i s tema pravidlama.Na druhy strane by muselo dost veci padnout aby se dalo vubec o aspon nejaky svobode mluvit.

        • proud napsal:

         V Ameru ma podobnou svobodu kazdej kdo si vydela na zivobyti,schvalne pisu podobnou,protoze to porad jeste neni ta kterou bych si predstavoval,ackoliv i uz ta ktera tam je,je pro evropana necim nepredstavitelnym.

        • proud napsal:

         Sasin napsal:
         6.11.2016 (23.43)
         Ty tomu nerozumíš. Ovčan, občan jedno jest. Oba jsou za plotem.
         ________________
         To je pravda,ale ovcan ani nepremejsli ze by ten plot odstranil ke spokojenosti vsech a ovcan kriminalnik premejsli jak za nim jen neco ukrast.Ovsem obcan prave uz mysli na to jak ho k ty obecny spokojenosti zbourat.V tom je ten rozdil mezi nima,az bude obcanu vic,zbouraj ty ploty aniz by jim v tom blby ovce branily.

      • Spektator Čumilovič Puk napsal:

       1***

     • Zighartice napsal:

      Moderní společnost je v určitých aspektech neobyčejně tolerantní. V záležitostech, které jsou irelevantní pro fungování systému, si v podstatě může dělat, co chce. Může vyznávat jakékoli náboženství (pokud nepodněcuje chování systému nebezpečné). Může jít do postele s kým se mu zlíbí (pokud praktikujeme bezpečný sex). Může si dělat, co chce, dokud je to NEDŮLEŽITÉ. Ale ve všech DŮLEŽITÝCH věcech začne systém intenzivněji omezovat jeho chování.

 3. tamara napsal:

  styl myšlení = styl boje = kde jinde by přistál

 4. proud napsal:

  …..zajimavy „pohledy“ tech tri panu na fotce,copak se jim asi zrovna honilo hlavou a proc?

 5. GORAM napsal:

  az na tych negrov je to fajn

 6. petr napsal:

  On ovšem nebude žužlat zmrzlou vodku v paneláku nějakého zapadlého městečka uprostřed sibiře.
  Rusové ovšem nejsou pitomí a nebudou rozdávat občanství jen tak někomu, kdo není pro Rusko výrazným přínosem. A českým vohnoutům kteří si nechali rozkrást zemi pod nosem a teď koukají kam by zdrhli za lepším, to už vůbec ne.

  Všichni žvaní jak v nejhorším emigrují, ale lžou si do kapsy, protože dnes o ně nikdo v cizině stát nebude. Dnes nepotřebuje nikdo kopečkáře, jak je kdysi potřeboval západní kapitalizmus coby propagandistický nástroj, jak se mají v socializmu špatně že utíkají přes dráty na západ.

  • proud napsal:

   Mas snad za to,ze emigranta zajima jestli o nej nekde nekdo stoji?! :-))))))))))))))))))),to by pak nebyl emigrant,ale karierista:-)

   • petr napsal:

    Snadno se může stát, že pak člověka, který utekl ze západní evropy sbalí cizinecká policie a naservíruje ho rovnou pod nos orgánům země, ze které kvůli tomu uprchl.

    • proud napsal:

     Jiste,ale to uz se nebavime o nuceny emigraci kdy ti jde o fyzickou existenci,ale ekonomicky,coz svym zpusobem i uznavam,ze je vracej domu kdyz jim nic nehrozi,jen chtej lepsi auta.On neni problem zdrhnout si za lepsim a na svou zem se vysrat,lepsi a pohodlnejsi nez zabojovat abych utikat nemusel.To je treba ten hromadnej utek mladejch do Ameriky,kdyby se dali doma dohromady a trochu makli,mozna by tu bylo lip a verim ze dost z nas by se pridalo a pomohlo jim……..

     • proud napsal:

      Jenze jsme se na ne vsichni vykaslali,nechali je se placat a neukazali jim svetlo na konci tunelu a dovolili jsme aby sli za lepsim a na republiku se vyprdli taky,a ted tedy mame co jsme chteli,cely prazdny vesnice a placeme ze nejsou deti.

 7. Putinka napsal:

  K té imigraci – zrovna jsem si přečetla, že do Ruska týdně utíká 80 000 – 85 000 Ukrajinců. Tedy nejen za prací, ale s celými rodinami. A světe div se, nejsou to ruští Ukrajinci z Donbasu, ale ze západní Ukrajiny.Jestli to bude pokračovat tímto tempem, tak se Ukrajina vylidní. No, možná je to cíl, protože už „svatý“ Bandera řekl, že jim stačí 20mil. obyvatel. Asi té správné Pornošenkovi demokracie mají plné zuby. A k těm celebritám – o ruské občanství požádala i italská herečka Ornela Mutti.

  • Brunero napsal:

   Tiež som to čítal. Celebrity im síce štatistiku nevylepšia (okrem konta v banke), ale Ukrajinci im vylepšia demografický vývoj. Dobrá stratégia Ruska. Len čo s tými chudákmi, ktorí na UA ostanú alebo sú nútení ostať.

 8. weissbach napsal:

  „Jestli to bude pokračovat tímto tempem, tak se Ukrajina vylidní.“

  Vylidňování a nové osídlování je součást konceptu probíhajících změn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!