Nebezpečné vazby: ve Velké Británii vyzvali k veřejnému ostuzení všech, kdo vystoupí na Russia Today nebo Sputniku. A co na to Putin?

583338dcc361888e628b48efNa internetu byla zveřejněna zpráva experta „Centra pro studium Ruska Henryho Jacksona Society“ při parlamentu Velké Británie Andrew Foxalla, ve které vyzývá, aby byly veřejnosti předloženy k posouzení veškeré kontakty Britů s ruskými úřady, politiky nebo médii. Zvláštní pozornost Foxall věnuje televiznímu kanálu RT, holdingu "Rusko dnes" a agentuře Sputnik. Zároveň v pondělí 21. listopadu poslanci Evropského parlamentu na plenárním zasedání začali diskutovat o návrhu usnesení o boji proti tzv. "ruské propagandě“. O tom, proč v Británii vyzývají, aby byly veřejně označeny všechny osoby mající jakékoli kontakty s Ruskem, se píše v materiálu RT.
Oficiální prezentace zprávy nazvané "Užiteční idioti Putina" se koná už ve středu 23. listopadu, přitom její text se objevil na internetu těsně před zahájením štrasburgského projednávání otázek boje proti ruským médiím, především proti agentuře Sputnik a televiznímu kanálu RT.

"Ve Velké Británii někteří jednotlivci chválili Putina a vyjádřili se ve smyslu podpory akcí Ruska na Ukrajině. Jiní jezdili do Moskvy, a to nejen kvůli účasti na akcích pořádaných Kremlem nebo organizacemi Kremlem podporovanými. Ještě více lidí se objevilo v ruských propagandistických televizních kanálech,“ — píše se ve zprávě Foxlla.

Podle jeho názoru evropští aktivisté, novináři a politici "musí poukazovat na proruské vazby jednotlivců i politických stran a zpochybňovat v průběhu politických debat stupeň jejich důvěryhodnosti."

Kromě toho se ve zprávě hovoří o nutnosti vytvořit v celé Evropě "schéma osobních a organizačních vazeb mezi politiky levého i pravého křídla a jejich ruskými protějšky“.

Kvůli tomu toto výzkumné centrum Henry Jackson Society vyzývá i ke změně stávajících evropských právních předpisů, či dokonce přijmout nové zákony, které by přiměly politiky oznamovat svá vystoupení v médiích, a také informovat, zda za to dostávají peníze.

Na závěr Foxall také všechny vyzval, aby "zvyšovali povědomí Západu o povaze ruského režimu".

Ani krok stranou

Jako jednu z hlavních hrozeb pro Evropu autor zprávy uvádí zvyšování popularity pravicových i levicových hnutí, která podle jeho názoru mají "tajné zdroje financování".

"Televizní kanál RT, se sídlem v Londýně, natáčí pravicové osobností. Od března roku 2014 se zde například objevoval Nigel Farage (vůdce Strany nezávislost) téměř každý měsíc až do července roku 2016, kdy ze své funkce odstoupil, a po té mu údajně bylo nabídnuto vést vlastní show," — uvádí se ve zprávě.

Foxall také upozorňuje na nepřímé spojení mezi rádiem Sputnik a francouzskou stranou "Národní fronta", v jejímž čele je Marine Le Pen, ale nijak své předpoklady nedoložil.

Tři darebáci

Ve zprávě jsou opakovaně zmiňovány televizní kanály RT, rozhlasová stanice Sputnik a holding "Rusko dnes". Při tom, jak konstatují RIA Novosti, autor zprávy se několikrát dopustil faktické chyby, a tak noviny poukazují na jeho chabou znalost fakt, z nichž příslušné závěry provedl.

Tak Foxall "včlenil" Sputnik je holdigu "Russia Today" a spojil RT a mediaholding "Rusko dnes", které jsou na sobě nezávislé právnických osoby. Foxall rovněž tvrdí, že struktura "Rusko dnes" zahrnuje — kromě agentury a rozhlasových a internetových stránek také televizní a novinové projekty, což také není pravda.

Maccartismus XXI. století

Šéfredaktor časopisu „Politics First“ Marcus Papadopoulos v rozhovoru pro RT uvedl, že je zprávou od Andrewa Foxalla doslova šokován.

"Tato zpráva musí být odsouzena všemi, kdo podporují svobodu slova. Vyplývá z ní totiž, že každý, kdo dává rozhovor ruským médiím, včetně RT, je zrádcem království a musí být veřejně vystaven odsouzení. Tato zpráva je skutečná ostuda. Je to maccartismus XXI. století v akci," — řekl Papadopoulos.

Zdůraznil, že lidé, kteří vystupují proti RT, mohou prostě nesouhlasit s politikou britských úřadů například v Sýrii nebo na Ukrajině.

„Avšak co dělá ta zpráva? Ta podněcuje k nenávisti vůči těmto lidem, včetně mě. To může vést k tragickým následkům," — řekl expert. — "A já chci říci, že pokud se něco stane s někým z britských odborníků nebo politiků, kteří vystoupili v ruské televizi, pak centrum Henry Jackson Society za to ponese odpovědnost," — shrnul novinář.

58335bc8c36188be5a8b45b9

Politolog Martin McCauley v komentáři televizního kanálu také poukázal na to, že RT umožňuje lidem vyjádřit nikoli proruské, ale vlastní nazírání na věc.

"V centru Henry Jackson Society nechtějí, aby se někdo objevil v televizi a řekl alespoň něco pozitivního o Rusku nebo Vladimíru Putinovi. Ale když já například vystupuji v RT, nesděluji ani proruský, ani antiruský názor, ale svůj vlastní. Kromě toho mi za rozhovor zaplatí i britské BBC i SkyNews — a to je normální. Pokud mluvíme o svobodě slova a svobodné společnosti, pak musíme umožnit lidem vyjádřit svůj názor," — zdůraznil.

Bývalá členka britské tajné služby Annie Machon rovněž zprávu o RT, která má být oficiálně představena ve středu, okomentovala. Zejména uvedla, že to, o čem se v ní píše, stejně už mnoho let probíhá.

„Každý, kdo se objeví na RT, je vystaven obvinění z propagandy. Ale v zemi by měl existovat pluralismus názorů, lidé chtějí vidět různé body pohledu," — řekla Machon.

Hlavní redaktorka RT Margarita Simoňjan zprávu výzkumného centra Henry Jackson Society komentovala také:

„Vystavit soudu veřejnosti vazby s ruskými novináři — to je Británie 21. století. Jsem v šoku!“ — napsala na svém Twitteru.

Zdroj: https://russian.rt.com/world/article/334492-velikobritaniya-pomechat-svyazi-rossiya-rt

 

Putin k přijaté rezoluci EP: „Zdravím novináře RT a Sputnika!“

1479916276_1Delegáti Evropského parlamentu přijali rezoluci o odporu proti ruským médiím.

Jak informují RIA Novosti, prezident Ruska Vladimír Putin pozdravil novináře RT a Sputniku a ocenil jejich práci.

„Nu a ty naše představitele tisku, novináře, kteří vyprovokovali představitele Evropské unie, aby přijali takovéto rozhodnutí, chci pozdravit s tím, že provádějí svoji práci podle všeho aktivně, talentovaně a úspěšně.“

Tak hlava státu okomentovala přijetí rezoluce EP o odporu k ruským médiím.

Zdroj: http://politikus.ru/v-rossii/86909-putin-o-prinyatoy-rezolyucii-evroparlamenta-hochu-pozdravit-zhurnalistov-rt-i-sputnik.html
7 Komentářů k Nebezpečné vazby: ve Velké Británii vyzvali k veřejnému ostuzení všech, kdo vystoupí na Russia Today nebo Sputniku. A co na to Putin?

 1. J. Hruška napsal:

  Dobře to molodci děláte, blahopřeji!!!!

 2. Pepan napsal:

  Proradní angláni nám můžou políbit (_!_), mi si najdeme vždy skulinku abychom si mohli přečíst co chceme nebo co uznáme za vhodné. Nebo EU už vytvořila nové tentokrát evropské gestapo které bude chodit kontrolovat po bytech a domech kdo se na co dívá a co čte? Ani bych se nedivil, co kdyby jste vykopali Hitlera a z těch zbytků genů vytvořili jeho klon, možná by jste se ještě něčemu od něj mohli přiučit, nebo on od vás.

 3. Rudolf napsal:

  Centrum pro studium Ruska Henryho Jacksona??
  Proboha co to je????
  Kdo to je?????
  Je to aspoň tak důležité jako můj posmrkaný kapesník?

 4. Eschatolog napsal:

  Cedulku S NIKYM NEMLUV O SVE PRACI - NEPRITEL NASLOUCHA jsem si preventivne zakoupil, hezky svabach , cerne na bilem, kvalitni smalt, 1mm plech, az prijde demokraticka sousedska hlidka budu pripraven.

 5. petr366 napsal:

  Co nám to připomíná?Svět se obrátil na ruby.

 6. stefan goga napsal:

  Na loz je potreba dvoch,aby si pochlebovali.VB a EU lepsiu reklamu Rusku urobit nemohli. Rusko s praudov si vystaci samo.Kaviarensky to zeru ,ale sedlici seno pestuju,ale NEZERU.

 7. Justass napsal:

  Už si nejen vrabci štěbetají,
  co nám liberální nedemokratové tají.

  Zažilo se velmi rychle.

  Ruská propaganda?
  Nové synonymum slova pravda.

  řek bych. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!