Nobelova cena za mír 2017!  

Julian Assange meets Noam ChomskyKdo jiný než Australan Julian Assange, geniální hacker, který již šest let přežívá v omezených prostorách ekvádorské ambasády v Londýně? Za týden po zveřejnění zločineckých US mailů byl obviněn ze sexuálního deliktu, že souložil se dvěma Švédkami bez použití prezervativu, což jim během té záviděníhodné trojky nijak nevadilo. Ta myšlenka Juliána obvinit se dámám v hlavičkách zrodila až na nátlak CIA, která nemohla překousnout, že nějaký amatér z Austrálie prolomil jejích sofistikovaný systém a světu sdělil v jakých špinavostech je namočena.

Doufali, že po Julianově zatčení ve Švédsku na základě falešných důkazů požádají tamní vládu o jeho vydání, kde bude jak jinak spravedlivě odsouzen trest smrti nevyjímaje. Zatím švédská prokuratura nepředložila věrohodný důkaz, jenž by jeho vinu potvrdil. A tak opakovaně až trapně žádají, aby se dostavil k soudu. Hacker není blb a pochopil co by následovalo. Deportace do US a možná i detence v tom slavném Guantanámu, kde se každý po „humanitárním“ sprchování, jak by řekl kulisák z ABC, přizná ke všemu.

Hammarskjold-plane-crash-no-accident-Guardian-19921Tato severská země, symbol demokracie za necelých 50 let upadla. Letadlo s šéfem OSN Hammerskoldem bylo sestřeleno a několik roků později byl zavražděn švédský předseda vlády Palme. Posledním monumentem severské demokracie obecně a hlasatelem pravdy byl Hans Blix, který ve zprávě explicitně dokázal, že na území Iráku se zbraně hromadného ničení (jaderné/chemické) nenachází. Celá kauza byla uměle vykonstruována CIA a míšenec Collin Powell se s tou ampulí antraxu se v OSN totálně zdiskreditoval. Nic z toho co Bush a Blair deklarovali se dodnes nenašlo a Irák byl zákeřně napaden bez mandátu OSN.

Dnes se tito zločinci a vrazi statisíců nevinných lidí nejen svobodně pohybují po světě, ale o svých zločinech dokonce za enormní finanční částky přednáší. Zdá se, že propagace a obhajoba zabíjení a vraždění je lukrativní byznys (Clintonovi a balkánská řeznice z Prahy). Láska a pravda evidentně nevítězí. Naopak. Lež, zloba a vraždění má v tomto století zelenou.

A co my normální občané? Co s tím provedeme? Půjdeme opětovně jako ovce k volbám a dáme hlasy šmejdům Sobotkovi, Štětinovi, Pithartovi, Stropnickému, Laudátovi, Gazdíkovi, nebo se ztopoříme a sáhneme po nových, racionálních politicích jako Keller, Okamura a Robejšek. Pokud se neztopoříme, tak se může stát, že našim příštím prezidentem (doufejme, že Zeman i s tou holí nějaký ten pátek vydrží) bude ta vykopávka, bývalý komunista a stranický turista Pithard, případně trestaný vekslák, „antropologický filozof“ Horáček. Už ta nadhozená vize je na hranici mentální masturbace, což je mnohem vzrušující než erotika na xnxx. V případě, že by se politická scenérie zvrhla ad absurdum a na vládní posty usedli experti á la Laudát, Gazdík, Kocáb, Halík, Bursík, Němcová, Šabatová, Klvaňa, posílení o poradce Štětinu, Jocha, Mitrofanova, Pehe, Špidlu, Filipovskou, Jourovou, tak většina národa zažije „politický orgasmus“.

Dnes s odstupem času po milionech předpovědí na vítězství Hillary můžeme konstatovat, že ta „sebranka“ analytiků, koumáků specialistů, politických komentátorů vyhořela, včetně těch českých. Po kolosálním „feux pas“, které nemá v historii obdoby, by se měli vrátit ke svým původním profesím, pokud vůbec kromě žvástů o věcech, které nikdy nechápali, něco užitečného dělali. Nemějme obavy. Za pár týdnů je opět uvidíme na TV obrazovkách a jako vždy nám budou rvát hovadiny do našich selských, zabedněných palic. Díky internetu éra „rádia po drátě“ a vymývání mozků CNN, FOX, ABC a ČT skončila.

To byla jedna z hlavních příčin, proč USA volby vyhrál „maverick“, zatoulané tele Trump. Korporátní US/ sionistická média již od počátku kampaně naznačovala, že Donald nemá šanci. Trump je ignoroval a organizoval svá „rally“ ve všech státech, kde měl pocit, že zvítězí. Na jeho akce na stadionech a v hangárech chodilo průměrně 18 tisíc, někdy i více (Alabama 35 tisíc), kdežto Hillary byla nadšena 500 sty příznivci. Většina pozorovatelů US voleb nechápe, kde miliardář Trump bral tu energii. V té finální fázi voleb přelétal jako vlaštovka ze států do států i pětkrát za den, kde ho očekávaly a vítaly nadšené davy. Ta jeho energie a nasazení vejde do dějin US. Kdo z nás seniorů kolem 70 a sta milionovým kontem, by se na post prezidenta hrnul? My s IQ 100++ ty kreatury toužící po moci nechápeme. Chtějí vejít do dějin? Hovno! Za dvě stě let si na ty ubožáky nikdo nikdy nevzpomene, a jejich memoáry/fotografie budou plesnivět ve vlhkých sklepích. Kdo z našich potomků a jejich potomků by ztrácel čas studiem dementních „moudrostí“. Na iluze (po mozkové příhodě) o „historické stopě“ mohou zapomenout. Do kamene se nic tesat nebude. Kdo z vás čtenářů má tu verneovskou fantazii a dovede si fakt představit, že za dvě stě let by někoho zajímalo veledílo „Odcházení“ od kulisáka z ABC, „Zápisky z cest“ od Klauze, případně nějaké kraviny od Bushe, Blaira a Židovky Albrightové? Škvára končí zákonitě ve stoce. Co je na „homo sapiens“ fascinující, že geniální díla filozofů, vědců, hudebníků po staletí pečlivě střeží. Beethovenovu, Mozartovu, Verdiho hudbu další pokolení ocení i v roce 2500, stejně jako Sokrata, Aristotela, Platona, Russella, Wittgensteina a Marxe. Havranem, básní od Poa, budou vnímaví čtenáři nadšeni jako při pohledu na obrazy Degase, Renoira, Moneta, Rembrandta, Rubense, Tiziana, Munka, Gogha, Picassa a Leonarda z Vinci.

Co miliardáře D. Trumpa vytočilo natolik, že se rozhodl kandidovat prozatím nevíme. Občas prohlašoval, že je to z vděčnosti k  „Bohem vyvolené zemi“, která mu poskytla šanci zbohatnout. Trump trpí syndromem, že vlasti něco dluží. Bezprostředně po výhře prezidentský plat odmítl. O svých plánech jak US transformovat opět na „Great country“ opakovaně publiku vysvětloval a davy nadšeně skandovaly to primitivní USA, USA. Když splní jen 55% předvolebních slibů, tak bude při konfrontaci se svým předchůdcem, negrem Obamou, „geneticky česačem bavlny Barym Soeterem“, úspěšným prezidentem. Keňan nesplnil ani jeden. Naopak během osmi let zadlužení US zdvojnásobil na astronomických 20 bilionů dolarů, což hezky česky znamená, že současný dluh US je cifra 20.000.000.000 x 25 Kč, což je nesplatitelná suma. Donald slíbil těm dole snížení daní, střední třídě zvýšení mezd na 15 dolarů/hodinu. Navíc odpískal Obamův nefunkční zdravotní systém a nízko-příjmovým skupinám a všem válečným veteránům/hrdinům se zavázal poskytnout péči, kterou stát uhradí. Otázku, kde na to vezme, mu prozatím nikdo nepoložil. Přesto má v úmyslu navýšit rozpočet o několik miliard pro armádu.

bannon-trumpOd jeho volebního vítězství, si všechny ty mediální kurvy, co veřejně tvrdily, že budou emigrovat do Kanady, když Trump vyhraje se plazí jako hadi. Židovské hvězdy J. Steward, B. Maher, R. Meadows, včetně té krávy Amy Schumer nyní svorně a úsměvně naznačují, že vtipkovali. Humor ale hvězdy přešel po jmenování Steve Bannona hlavním politickým stratégem bělidla. Ten naznačuje, že éra vládních elit s dvojím občanstvím (US/Izraele) končí, což je asi hořké dilema i pro Donalda. Nicméně US volby s přehledem vyhrál. My nevíme, co všechno se mu honí hlavou, ale pár minut po inauguraci by měl pardonovat Australana Juliána Assange. Bez něho a Wikileaks by tu zkorumpovanou lesbu neporazil. Assange, permanentně médií omílanou hrozbu o jaderném střetu velmocí US/RF eliminoval a zveřejněním emailů tu přepjatou strunu III. světové války uvolnil. Blýská se na lepší časy. Uspěje li Marine Le Pen, Wilders v Holansku, Orbán v Maďarsku a Hofer v Rakousku, je zameteno. A německá kráva s tím sloganem „willkommen“ půjde od válu i když by měla být popravena na Bradenburger Platz.

USA-lassen-Merkel-fallen

merkel-skulptur-702x336

 

merkel-csu-fluechtlinge-102-_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647
78 Komentářů k Nobelova cena za mír 2017!  

 1. ondra napsal:

  ASSANGE měl obdržet v Oslu Nobelovu cenu míru již dávno!
  Ale místo ocenění je v ohrožení života. To thoto navrhovatelé ocenění již několi let pochrupují?

  Žijeme v paradoxní době.

  A jak prohlásil náš K. Schwarzenberk, a to ... "žijeme v divné době, vždyť v Evropě se již více jak 70 let neválčí"

  • Pepan napsal:

   Už pár let se udělují Nobelovky jen a pouze zločincům viz Obama a jemu podobní, proč ne když si to vzali ostatně jako vše pod palec "Vládce světa USSA", USSA má vraždění v genech už od objevení nové země později zvané amerika, oni si myslí že celí zbytek světa jsou stejní domorodci jako byli tzv indiáni, zaplať pánbů aspoň Rusko jejich názor nesdílí.

  • Dsx napsal:

   Assange je CIA op "fake disident". Je jedno, jestli víc veříte té verzi, kde mu sekta nevymyla mozek nebo té, kde žije na ekvádorské ambasádě. Pravda je taková, že byl ve volbách využít jako hlas disentu, přitom jde o tzv. limited hangout. Viz. Snowden.

 2. Josef Švejk napsal:

  Velmi elegantní shrnutí pane Deharse. Dík!
  Zbývá jen doufat, že voliči opírající své rozhodnutí o velikost billboardů, změní svou strategii.

 3. lada napsal:

  oprava: 20 bilionů dolarů je 20.000.000.000.000,-

 4. jarda napsal:

  Doufám v moudrost většiny občanů,kteří při volbách nebudou volit ani jednu ze stávajích parlamentních smeček.
  Neznám jinou možnost,jak se těchto stávajících gaunerů zbavit.

 5. Sasin napsal:

  Hodně blboňů se domnívá, že až se to nějak přežene i s jejich loajalitou zásluhovosti k tomuto zlo dějskému režimu, že si nechají takové povedené výdobytky do nového startu usměvavé společnosti a že káru zase něgdo potáhne dál. :-) Že si každej odnese to, co si nahrabal a že se zase zařadí na svá místa, na pomyslnou startovací čáru, gde si každej stoupne na tu svoju podělanou značku. Jedni ke svým úsporám, druzí ke svým dluhům, třetí ke své škarpě a čtvrtí pod mosty a že zase bude líp. Sadím boty, že šmejdi, jelita, podržtašky, úřednické buzny, aparáty, papaláši, myslitelé, básníci, zpěváci, sociální pracovníci,, učitelé atd atd, si to nepředstavují jinak. Muheeeeeeee

  • proud napsal:

   I ty se domnivas,a domnivas se spravne,uz si hledej znacku :-))))))))),protoze jen krachem z ovci obcany neudelas.........ta prace nikdy neskonci,musi se delat prubezne a od malinka,delat,ne strasit a nadavat.

   • Sasin napsal:

    Předpoklad, že poraněné zvíře skákáním po minovém poli se vrátí a pokusí se to zdolat lépe je mylná proude. Člověk není v tomto ohledu o mnoho lepší. Jen blboni si to dají jako předsevzetí a přemlouvajjí ostatní ať jdou před nimi, že jim budou krýt záda. Já se nedomnívám, su si jistý, že jedině podíly na neprodejné půdě a rozpočtu, čili instrumenty jistiny, zaručí, že minová pole se nebudou po nocích Svaroga už INstalovat. Smysl tii stále uniká, proto se připravuješ už dnes na další běh minovým polem. Hodně úspěchů. . Muheeeeee

    • proud napsal:

     Me do toho netahej,mam vystarano,v divocine jsem se neflakal jen tak pro nic a za nic,ale co bude s tebou? :-))))))))))))

     • Sasin napsal:

      Pokud sis v tom zlo dějském systému nahamtal, tak co stebou....Ostatní jsem smazal.

      • proud napsal:

       Vydrel kamarade,vydrel!!!

       • Sasin napsal:

        Vím o tobě jen tolik. Čekáš na dostatečné množství lidí co padnou systémově na hubu aby se vykolejila kára tvým směrem a pak jim řekneš při dělení, že si každej měl nasyslit jako ty, držet lajnu, a má si stoupnout na svoju značku. A gdyž nevyjde tato varianta, začneš křičet, že kvůli takovejm nepřízpusobivejm, lenivejm či harpagondechajcky nenadanejm individujím se ti posral tvůj výhled do budoucna. Tvoje myšlení je mně záhadou, ale rozebírat ho nebudu. Heh

        • jop napsal:

         sasin, proud je taký istý plebejec ako ty alebo ja. Zbytočne sa rozčuluješ nad malými drobnými rozdielmi myslenia medzi ním a tebou.

         Proude, keď sa začnú problémy, padneš na hubu spolu s nami, a to tvoje vydrené ti elity nenechajú.
         Čip do zadku dostaneš rovnaký ako budem mať ja.

         A či máš pár drobných ušetrené, tak to ti nepomôže, lebo všetci skončia ako na Cypre, k peniazom sa nedostaneš, budeš rovnako závislý ako my.

         Tvoj myšlienkový rozpor s nami ti nepomôže, oni sa nebudú pýtať čo a ako si so vydrel, nastaveniami zákonov ti všetko odoberú. Bezhotovostné peniaze tu budú maximum do 10 rokov, neušetríš, neschováš, oberú každého o samostatnosť.

         mimochodom Proude, ako sám vidíš dušu otroka nezmeníš. Otroctvo je v duši, otroctvo je v myslení.
         Keďže nepatríš medzi žiadne elity, hovno ti pomôže či niečo v nejakej forme máš ušetrené, lebo budeš automaticky zaradený do stáda medzi ostatných, pýtať sa ťa nikto nebude.

         Už asi chápeš, prečo som prestal prekladať pre admina. Odrobil som si svoje, aby som nemal morálny dlh, a viac nemá zmysel niečo prekladať pre nepotrebných pasívnych otrokov. Otroci nedokážu svoje myslenie zmeniť.
         Admin tiež len potrebuje prežiť, strategická zmena že sami niečo začneme vytvárať ho nezaujíma. Má svoj malý biznis čo ho kŕmi, meniť sa mu tiež nič nechce.
         Všetci zdochneme na väčšinovú pasivitu oviec, stádo ostane stádom.

         Miestni diskutéri, ani vy nechcete nič meniť.
         Ja mám smolu, že zdochnem spolu s vami, lebo sám nič nezmôžem a vy sa bojíte.

        • proud napsal:

         Ty ses sasine jen zapsklej debil,at uz se schovavas za co chces, mels makat a nebejt neskromnej,taky bys mel......a makat,znamena makat,ne si na to jenom hrat.

        • proud napsal:

         Kdepak jope,co vis,znas a co umis ti nikdo vzit nemuze!A to je tvoje tvrda mena!Co mas uz je vec dalsi,kdyz ti ji nevezmou elity,seberou ti ji gangy,nebo co si myslis ze nastane ve stadu ovci az to cely rachne?! A je na tobe,jestli budes traktorista sasin se slamou v botach co ma vsechny za blbce,nebo jestli budes pripravenej a tedy schopnej se tomu postavit a za sebe a ostatni se poprat,nebo mas zadni vratka jinam abyses mohl vratit,a abys mohl,musis umet prezit!

        • proud napsal:

         Dam ti radu jope,nauc se prezit sam a zapomen na nejaky "zdochnem spolu s vami",to je cesta do pekel,nech ji sasinovi........za narod se musis bit,kdyz se on bije za tebe,paklize te necha na holickach,postarej se o sebe sam!

        • jop napsal:

         proude,
         tvoj spôsob prežitia "biť sa sám za seba" už nebude fungovať, lebo žiješ vo svete, kde je všetko závislé jedno od druhého.
         Ak spoločnosť krachne, v tvojom ponímaní jediné čo ti pomôže, bude vytvoriť vlastný gang ozbrojených ľudí. Lebo ak spoločnosť krachne, ty nebudeš sám za seba, ty odrazu zistíš že musíš bojovať s obrovskými tlupami hladných a zlých oviec, ktoré tiež vytvárajú gangy bojujúce o prežitie.

         Túto variantu nepredpokladám, som presvedčený že krach a návrat do stredoveku nenastane, ale totálna kontrola nastane.
         Dostaneš sa pod rovnakú kontrolu ako sasin, kontrolu zákonmi ako mal Hitler ale tvrdšími, kontrolu finančnú.
         Lebo aby si si kúpil chlieb budeš potrebovať mať menu na nákup.
         Pri totálnej kontrole alebo sám budeš mať tie nejaké nové kontrolované peniaze, alebo ti niekto bude musieť ten chlieb kúpiť, či už dobrovolne alebo nedobrovolne.

         Takže tvoje schopnosti budeš musieť sám znovu využiť tak, aby si zarobil a uživil sa.
         Ak nie, utečieš na malý ostrov a budeš žiť ako Robinson? Lebo iná voľba nebude.

         Takže tvoja predstava o tom aký si skvelý a samostatný je naivná, nikto z elít ti tú šancu nedá. Vieš prečo? Lebo elity potrebujú kontrolovať stádo, a nemajú cieľ aby zo stáda vytŕčali skvelí nezávislí proudi.

         Si člen stáda a ostaneš členom stáda. Ak si myslíš že nie, si naivný.
         Jediná šanca je zmeniť myslenie stáda, ale to si predsa sám v našej predošlej besede tvrdil.
         Bohužial to znie velmi nepekne, ale aj ty si člen stáda, aj ja som člen stáda. To je to čo ma serie, ale bez stáda aj tak zdochneme obaja.
         Či už zdochneme beu stáda alebo so stádom, ani jedna varianta sa mi nepáči. Treba zmeniť stádo na ľudskú skupinu, to je to čo som navrhoval s mojim stretnutím ja, to je to čo som navrhoval začať tvoriť náš ľudský program bez stretnutia.

         O stretnutie nemá záujem nikto, bojíte sa. O vytvorenie programu nemá záujem admin, má iné ciele.
         Takže čo ďalej? Takže hovno, ak nezmeníte myslenie, zdochneme spolu. A proude ty možno deň po nás, lebo si skvelý. Ak si najskvelejší tak dva dni po nás. Lebo tvoje schopnosti ti pomôžu iba v primitívnej spoločnosti po atómovej vojne. Ale tá nenastane.

         Kontrola nastane, ja budem inteligentný člen stáda, ty budeš skvelý schopný ČLEN STÁDA.
         Tak prestaň byť namyslený, lebo ti to hovno pomôže. Pred tisíc rokmi určite by ti tvoje schopnosti prežiť pomohli. Teraz si chlieb nekúpiš, nevyrobíš, musíš zarobiť ako člen kontrolovaného stáda.

        • proud napsal:

         Prekrucujes co rikam kam se ti hodi a vykladas veci ktery rikam po svym a spatne,vyvaruj se toho,protoze blekotas picoviny Sasine a hodne to vypovida primo o tobe jako cloveku,stavas se neduveryhodnym a od toho se muze premejslet dal jakej k tomu muzes mit duvod a pro koho to delas.......napriklad,proto premejslej nez pustis podobnou volovinu,ledaze.........to delas umyslne,pak je vec vicemene jasna !!!

        • proud napsal:

         Co pises jope je pravda platici pro vetsinu stada,mozna i pro tebe,nevim jaky mas konicky a jak proplouvas zivotem.Pro me neplati a neni to zadarmo,delal jsem na tom leta,ale mas recht ze to resenim neni,protoze to resi akorat me a par me podobnejch,nikoli vetsinu a narod,ktery je potreba resit predevsim,maji samozrejme prednost.Ale proto jsme prece tady,abysme s tim pomohli neco udelat.Vsimni si ze sebe a starosti s nejakym prezivanim v cemkoliv neresim,ani to nehazu jako prioritu a ani to sem nepatri,mam vyresino,vim co budu delat za ruznejch scenaru i jak to budu delat a jsem na to uz dlouho pripravenej,je to muj konicek,jako bejval kdysi lov zvirat i zlejch lidi.

        • Paul Durham napsal:

         jop napsal:
         24.11.2016 (22.46) + 25.11.2016 (7.49)

         když se otočí splašené stádo, chromý beran se ocitne v čele, čili žádná změna , jinými slovy , jak píšete : "duši otroka nezměníš"

         a vskutku nejmazanější je to, že všechny ty sračky si na sebe naháže tzv. střední třída , neboli třída výkonných otroků specialistů politických debilů , no tomu říkám karma jak prase

        • Paul Durham napsal:

         mému milému proudovi : až tomu budete všemu šéfovat, bez ohledu na poloměr ovládaného území, a budete na všechno všecičko připraven , tak se k vám přimotá náhodně neznámá smažka a zastřelí vás zezadu kvůli čepici nebo šále, no a pak se sejdeme ve věčných lovištích, všichni, jednou , tak jako tak

        • jop napsal:

         proude, tak poraď
         čo robiť v nasledovnom scenári? Možno sa to podarí aplikovať na väčšinu.
         Ako vidím budúcnosť ja?
         Bezhotovostná spoločnosť, pracujúca menšina nepatriaca k elite bude absolútne závislá na nadnárodných monopoloch ako jediných firmách kde sa dá zarobiť, lebo pracuješ v prospech elít. Tam bude vysoká zásluhovosť, dobré domy poskytnutú zamestnancom. Vznikne určitá skupina zapredancov, budúca stredná trieda ktorá obhajuje prácu na nadnárodné koncerny lebo sú nimi platení. Ich deti budú mať vzdelanie, zdravie, materiálne "bohaty" život.
         Zvyšok bude niečo ako súčasné slumy v Brazílii, kde sp všetci hodení sami na seba, mimo spoločnosť, minimum lekárov, polohladná existencia, malá nesebestačná ekonomika a prežívanie. Ak patríš k miestnemu gangu si na tom lepšie, ale stále si len ozbrojený primitív zo slumu.
         Keďže to funguje v Brazílii, tak prečo nie všade vo svete? Spotreba zdrojov v slume je nízka, autá nemajú, na benzín nemajú, domy z nepálenej tehly. Zdroje ostávajú pre potreby elít a ich potomkov.
         Čiže ja predpokladám všeobecnú materiálnu biedu ale spojenú s nízkym vekom dožitia, cielenou postupnou likvidáciou elitami aj takto prežívajúcich ľudí ekonomickou cestou. Choroby, drogy, zabíjanie sa navzájom o pár desiatok rokov privedú k tomu, že všetci takto pozdochýňajú, ostane tá zlatá miliarda závislých na elitároch a elitári navrchu.
         Európa sa premení na slumy, USA tiež, s nezamestnanosťou, chorobami ako v Afrike. Nebude to sociálny okamžitý kolaps kde sa budú dať využiť tvoje schopnosti, bude to degradácia bielej rasy a postupná degradácia výroby, lebo už nebude mať kto a za čo kupovať.

         Čo budeš robiť ty, a či máš nejaký scenár ktorý je podobný?
         Lebo ja to vidím takto, že ekonomický postupný kolaps je jednoducho vykonateľný a elity ovládajú ekonomiku. Veď to robia, veď zruinovaly ekonomiku čo žrala najviac zdrojov, USA a zruinovali ju ekonomicky. Tým že zákonmi dovolili premiestňovať výrobu do lacných krajín. Tak sa ruinuje ekonomika USA. Síce aj obyčajní nezamestnaní američania ešte profitujú z parazitovania na ekonomikách iných krajín, ale to je už ohraničené, spotreba zdrojov padla, obyčajní američania tiež materiálne strácajú. Čo aj bolo cielom elít.
         Čo budeš robiť v degradujúcej ekonomike bez okamžitého sociálneho chaosu, ktorý podľa mňa ty očakávaš?

        • proud napsal:

         Durhame,premejslet jako ty,tak vsechno vzdam a budu jen priblble ironizovat,shazovat,nebo prizvukovat,ale sam jinak nedelat nic,protoze co kdyz nejaka smazka? :-)))))))))

        • jop napsal:

         ešte doplňujem otázku pre tých, čo teraz na elitárov pracujú. Pre všetkých tých siskárov čo túto besedu čítajú, pre slniečkárov čo proti tomuto serveru bojujú v akejkoľvek forme.

         Ja som vám napísal môj scenár, on sa už dávno naplňuje. Tie takzvané bohaté štáty západu sú ekonomicky ničené, cielene rozkladané. Nastupuje sociálna, materiálna aj morálna degradácia celej západnej spoločnosti. Stredná trieda bude totálne zničená, stanú sa z nich bezmajetní nezamestnaní. Majetok všeobecne bude ovládaný a kontrolovaný elitármi.

         Často je počuť slová Zlatá miliarda, už aj tristo miliónov. Pričom sa hovorí o tom, že žltá rasa je viac poslušná, lebo už sú zvyknutí na hierarchiu a poslušnosť voči vrchnosti.
         Myslíte si že vy ostanete ako dobre platení zamestnanci pracujúci naďalej pre elitárov?
         A kde budú žiť vaše priame deti? Tiež ich zamestnáte u elitárov?
         Belosi nie sú potrební, vaše decká elitári nepotrebujú.

         Ako vy, v súčasnosti zaplatení zapredanci pracujúci na elitárov, prežijete? Komu budete potrební?
         Myslíte si že elitári vás budú potrebovať o 10 rokov a že budú potrebovať služby vašich deciek o 20 rokov?
         Čo vám jebe?
         Predávate sa za súčasný plat ale zároveň predávate život vašich deciek a meníte ich budúci život na prežívanie v sračkách!

         Čo budete robiť vy?, lebo to nie je môj scenár, to je plán elitárov už v akcii.
         To že ho nevidíte a nechápete je váš problém, čítajte viac ekonomické analýzy a vniknite do problému, uvidíte to čo ja teraz opisujem.

         Čo budete robiť?
         EU je v riti, kontrola sa blíži, peniaze na lieky nebudete mať, zdochnete na obyčajnú chrípku rovnako ako teraz američania.
         Komu ste vy zapredaní nechápajúci hlupáci potrební?
         Bojujete voči sebe, pochopíte to o 10 rokov.
         No a keď to pochopíte, tak my teraz skúste vysvetliť ako dokážete žiť. Bez potrebného platu, ktorý dostávate teraz od tých, ktorí ničia vašu vlastnú budúcnosť?

        • proud napsal:

         jope,je na kazdym co si vybere,vybrano uz mam davno,kdyz bude chtit narod bojovat spolecne o preziti,jdu do toho samozrejme s nim,kdyz ne,jdu si svou vlastni cestou dokud bude jeste kam.Kdyz nebude,pak proste jen co nejdal od lidi! Ale postav veci jinak,co potrebujes k zivotu? A muzes toho dosahnout bez nadnarodnich spolecnosti a sefu,jen s prispenim tech kolem tebe? Muzes,samozrejme ze muzes,budes li ovsem chtit.A v tom vidim ulohu statu,tedy vsech a spolecny vlastneni uzemi statu a jeho ochranu.Protoze takovej stat te uzivi a da ti podminky se uzivit,bydlet, atd.Driv,ne tak davno tomu jsme byli napriklad v jidle sobestacni a jeste jsme vyvazeli,misto dluhu se dluzilo nam,to jsou zakladni predpoklady preziti a nejen toho,ale prosperity.Proc se to zmenilo? A kdyz rto ylo mozny nedavno,proc to neni mozny ted? Samozrejme ze je to mozny!!! Je to jen v organizaci a urcovani priorit,to je cely kouzlo.Zlikviduj vlastence a vlastenectvi,zkaz deti a dostanes to co ted mame!Pustili jsme z rukou oteze a nechali za nas rozhodovat cizi vlivy a ted se divime co ze se to deje? Ale porad jeste si to vsechno muzeme vzit zpatky a dobry veci ktery jsme opustili zase prijmout,jen nebejt poserama!

        • proud napsal:

         Problem nikdy neni v tom co udelas,ale v tom jak se rozhodnes,jakej si urcis cil a JAK to udelas!To plati o narodu stejne jako o jednotlivci.Kecy jak se kvuli cizine ani neuseru jsou podvratny a koupeny lzi ktery nas tahnou k zavislosti a ke dnu,naprosto umyslne!!!

 6. houbeer napsal:

  Toz to se teprva uvidi,jestli nas nechaji zit v nasich,, slumech''. Ja uz tak ziji,a jsem na to hrdy.vsude se snazim zavadet smenny obchod a kupodivu to jde i tam,kde bych to necekal-vrakoviste,trh,obchod s moukou apod.jestli me nenechaji zit na rodove farme,tak pujdem...jenze ja pozoruji narust zajmu o zivot jednodussi nez mam nabizi system.

  • Sasin napsal:

   Já to taky tak cejtím. Lidi co se probudí, budou hledat smysl života v něčem jiném. Ostatní blboňi budou běhat s proudem po minovém poli až jim to roztrhá úsměv od ucha k uchu. Tomu budou říkat pozitivní rezonance.

   • proud napsal:

    Se mnou tezko bude nekdo behat,mozna tak s tebou a tvejma blbonema!Ja lidi za blbone nemam,jen povetsinou za ovce,coz je rozdil a neni to ani nadavka,ani jako nadavka mineny,oznacuje to jen ty co jeste nevedi a jedou podle systemu.

    • Mir-za-cenu napsal:

     "Vlk a jehně.

     Že důvody silnějšího jsou vždy lepší, dokáže vám, milí čtenáři, následující bajka. Žíznivé jehně sestoupilo do potoka, aby z něho žízeň svou uhasilo. Tu se k tomu naskytl vlk, který hladem puzen dlouho kolem těkal hledaje co by pohltil. Shlédnuv beránka takto na něj se obořil: Jak jsi se, škůdce odvážlivý, mohl osmělit kaliti mi čistý proud? Budeš pykat za svůj zločin! Skroušeně odvětil beránek: Odpusť, pane, a nehorši se; uvaž, kterak mohu ti vodu kaliti, stoje mnohem níže než ty, tak že voda od tebe ke mně, nikoli pak ode mne k tobě plyne? Ty ji kalíš! rozkřikl se vlk. Ty zlou máš vůli proti mně; vím dobře, kterak jsi mne vloni pomlouval! Jáť vloni nebyl ještě na světě, vece jehně, vždyť ssaju posud! Tedy to byl tvůj bratr! vlk zařval. Nemám bratra, řeklo jehně. Však přece to byl někdo z tvého rodu; vím dobře, kterak vy, vaši pastýři i psi o mne ukládáte, slyšel jsem o tom; za to se mstíti musím! Nato nedbaje nářku beránka vlk krvežíznivý jej popadl a ve stínu lesa zardousil i pohltil."

  • jop napsal:

   houbeer
   Toz to se teprva uvidi,jestli nas nechaji zit v nasich,, slumech

   nechajú, ale budú sa aktívne snažiť aby sme čo najrýchlejšie zdochli, lebo voda nebude pitná a za pitnú budeš platiť. Lebo nebudeš mať peniaze na lieky. Lebo žrádlo bude GMO a preto polovica slumerov bude mať rakovinu a druhá polovica cukrovku.

   Neviem či to podla teba znamená "nas nechaji zit v nasich,, slumech" alebo nie, ale ja o takú budúcnosť záujem nemám.
   Ak sa však spolu nedohodneme, tak ani v tom tvojom okolí sa nebude žiť dobre, lebo nastane celková degradácia všetkej miestnej ekonomiky.
   Na to aby si mohol viac žiť tak ako chceš, musíš najprv sformulovať zásady toho ako chceš žiť. Musíš tú spoločnosť vytvoriť, lebo inak žiješ v tej čo ti je zhora nanútená, a vyhovuje iba tým čo sú hore, lebo oni sformulovali zásady.

   TAK TIE ZÁSADY KURVA SFORMULUJME MY, PRESTAŇTE SA BÁŤ A ZAČNIME ROZMÝŠĽAŤ A PÍSAŤ AKO CHCEME ŽIŤ.

   Lebo to čo robíš Houbere je síce dobre, ale to je iba obrana malej skupiny voči ekonomickej likvidácii tejto konkrétnej skupiny.

   Vytvorme velkú skupinu, ako chce žiť 15 miliónov Čechov, Moravanov, Slezanov, Slovákov a aj kua milión našich Cigáňov.
   Dajme šancu miliónu Cigáňov nahlas povedať ako chcú žiť. Potom sa začne to pravé orechové, lebo čím viac budú chcieť, tým viac si na to budú musieť zarobiť.

   Lebo ja chcem žiť ako človek a chcem si zarobiť čestne a spravodlivo na ten život.

   DAJME ŠANCU CIGÁŇOM!!!!!!!! Arbeit macht frei, to pochopia okamžite, že sociálne dávky skončili a treba začať makať.

   Vytvorme "Hnutie za šancu na spravodlivý život pre občanov cigánskej národnosti a ostatných menšín". Právo na prácu a spravodlivý plat.
   Ak sa voči nám niekto postaví, obviníme ho z rasizmu.
   Ten môj mozog aj mňa samého občas prekvapí :-)

   Ale možno by to fungovalo, schováme sa za pomoc pre menšiny a vytvoríme zásady života ako chceme žiť všetci. Každý si zamaká, každý niečo dostane.
   Niečo ako celoštátne majetkové družstvo, tak ako španielsky Mondragon.

   • proud napsal:

    "Ak sa však spolu nedohodneme, tak ani v tom tvojom okolí sa nebude žiť dobre, lebo nastane celková degradácia všetkej miestnej ekonomiky.
    Na to aby si mohol viac žiť tak ako chceš, musíš najprv sformulovať zásady toho ako chceš žiť. Musíš tú spoločnosť vytvoriť, lebo inak žiješ v tej čo ti je zhora nanútená, a vyhovuje iba tým čo sú hore, lebo oni sformulovali zásady.

    TAK TIE ZÁSADY KURVA SFORMULUJME MY, PRESTAŇTE SA BÁŤ A ZAČNIME ROZMÝŠĽAŤ A PÍSAŤ AKO CHCEME ŽIŤ."...........presny.

   • Sasin napsal:

    Mojí předci už mnohokrát v dějinách měli soběstačnost, dokud nezačali ječet histerický blboni s nějakou ideologickou máčkou. V paxi to bývá takto, buduješ buduješ a pak to něgdo rozmrví, buduješ budeješ a pak to zase nějací blboni rozmrví. V konečném důsledku končí oplocením, dokud nedorazí nějaká armáda blboňů a pak se to opakuje. Takovým způsobem vznikla tato demográca, systém gdy blboň sjede výtahem do obchodu a natlačí vozejk nějakých věcí, o kterých neví nic. Jen cenu. Tenhle svět se nedá udržet, páč to nemá logiku a funguje dočasně díky útlaku a oblbování. Ale i to musí skončit. Podíl na půdě musí být jistinou ay se lidi nehádali, to musí být domovem, né číslo popisné. Podíl na rozpočtu musí být jistinou, že každý bude moci rozhodovat co s rozpočtem bude a za co se budou kachle utrácet, přižemž díl, na kterém se všichni ujednotí, bude vyplacenou rentou. Za těchto podmínek je možné dotáhnout industrii aby roboti v podzemí tkali plátno, šili boty a dělali jiné věci, které lidi dělat nechtějí nebo jsou příliš složité a přitom mohou žít normální život v celé rodině, které budou mít možnost odkazovat dědictví tisíce let po sobě. Jinak mě s opravováním tohoto šmejdského systému a s volením dutých hlav, kterým se mám klanět, polibte prdel.

    • proud napsal:

     System se opravit neda,jedine vymenit za jinej a financnictvi s kseftarstvim zkazej jakejkoliv dalsi taky!

    • proud napsal:

     Takze mi s tim tvym navrhem taky polib prdel:-).Dokud vsichni lidi nebudou mit vlastne skoro nic ale pritom vsechno,do ty doby zadny pozitivni zmeny necekam.

     • jop napsal:

      proude, ty zjavne nechápeš sasina

      on píše toto
      Podíl na půdě musí být jistinou
      Podíl na rozpočtu musí být jistinou

      veď to vôbec nemusia byť peniaze, on vôbec nehovorí o obchodovaní.
      Veď Sasin navrhuje úplnú zmenu systému, kde ľudia nebudú mať skoro nič ale budp spolumajiteľmi celého štátu. Nebudú mať preto, že sa nebude dať obchodovať s podielmi, ale budú mať podiely z ktorých majú úžitok.
      Ten úžitok vôbec nemusí byť nejaká forma peňazí, lebo to bude podiel na vyrobených materiálnych hodnotách. Bez toho aby s tými hodnotami niekto kšeftoval.

      Sasin, pochopil som ťa správne? Žiadne obchodovanie, ale podiel na bohatstve spoločnosti alebo štátu.
      Jediné čo by som ja dodal aj povinnosť každého sám pomáhať vytvárať to bohatstvo štátu.

      Proude, ja si myslím že som Sasina pochopil správne, a ty nie. Lebo obaja chcete skoro to isté, len neviete nájsť presné pomenovanie rovnakými slovami.
      V praxi ale je to to isté, alebo si aspom určite neprotirečíte. Lebo to čo chce Sasin a to čo píšeš ty si neodporuje.
      Takže mu prosím nenadávaj.
      Ak chceš konštruktívnu besedu, kroť emócie. Prosím. To nie je žiadosť odo mňa, len prosba k tvojej kultúrnosti

      • proud napsal:

       s gde muheee Sasinem jsem dobesedoval uz davno a o kulture nemuze bejt v jeho pripade rec,tak se veci maji,jope.Ale ses dobrej zes pochopil ze nejakej podil na neprodejny pude muze bejt treba kartacek na zuby,a rozpocet treba pytel brambor,ja to nepobral..........

       • jop napsal:

        a prečo nie, to je len v nastaveniach, že niečo sa v štáte vyprodukuje a štát to rozdelí. Niečo ako tvoj nepodmienený príjem, ale nie v peniazoch a v naturáliach. Priame naturálie, bez potreby ich kupovať.
        Tvoj nepodmienený príjem vyjadrený chlebom s maslom na raňajky denne, a do obchodu ho nepôjdeš kúpiť ale ho dostaneš. Teraz nepreberaj aká bude kvalita chleba a kto ju bude kontrolovať, to sú len dohodnuté nastavenia.

        • proud napsal:

         To by bylo v poradku,kdyby s tebou ty nastaveni bud nekdo probral abys vedel presne o co jde,nebo je podal tak jasne aby jim vsichni rozumeli a nevysvetloval si je kazdej jinak a ze vsech kolem nedelal obecne blbce.

        • proud napsal:

         Mozna sis nevsiml,ale jen tak pro nic a za nic se do nikoho sproste nepoustim prvni,az podle toho s cim vyrukuje on nejdriv a snazim se i tak bejt trosku razantnejsi nez je on,az kdyz pritvrdi,pritvrdim taky,nemam s tim problem.

        • proud napsal:

         ....alespon ne hned na poprve.....nejdriv se snazim adekvatne slusne jemu.Kdyz se to zvrhne a proc je dohledatelny :-)

        • proud-of napsal:

         "Lev a osel.

         Královskému lvu zachtělo se kdysi opět jednou honiti a vystrojit
         si slavné hody; neměl však chuti na drobná zvířátka, neboť
         lahůdkou mu byli kanci, jeleni, daňkové, srnci a podobná zvěř. Aby
         jistěji něco ulovil, poručil oslovi, dobrému to křiklounu: „Ty buď
         mým náhončím a řvi co ti hrdlo stačí.“ Ukryl osla do křoví, přikryl
         ho listím a kázal mu řváti; vědělť, že hrozným osla křikem všecka
         zvěř se zděsí a dá na útěk, přičemž mu snadněji v cestu vběhne. A
         skutečně, jakmile se ozval křik oslův, pojalo zděšení zvěř tomu
         nezvyklou, vyplašena prchala zvířata slepě ze svých brloh a stala se
         kořistí lva.
         Pyšně po skončeném lovu zvolal osel: „Nuže, neposloužil jsem ti
         dobře?“
         „Ovšem,“ odvětil lev, „udatně jsi křičel, a kdybych nebyl věděl,
         kdo to křičí, byl bych také se poděsil.“
         Dobře cítil osel zasloužený posměch krále zvířat, avšak musel
         mlčeti, neboť netroufal si rozzlobit se na lva. –
         Je-li co směšnějšího nad křiklouna se chvástajícího?
         "

        • proud napsal:

         Jisteze je,nova taktika debilova co se neumi drzet vlastniho nicku,pokud vubec nejakej ma.........

        • Laureati-Sasinovy-ceny-za-rok2016 napsal:

         proud napsal:

         "To by bylo v poradku,kdyby s tebou ty nastaveni bud nekdo probral abys vedel presne o co jde,nebo je podal tak jasne aby jim vsichni rozumeli a nevysvetloval si je kazdej jinak a ze vsech kolem nedelal obecne blbce."

         - Chceš po jiných něco, co ani dosavadní Systém (států) nedělá - Vysvětlovat "jak fungíruje" a nedělat z lidí blbce, natož cosi "dopředu probrat"...
         Někdy je třeba se prostě pustit do zkoušení v reálnu, nechtít odpovědi od začátku do konce...PŘEDEM.

      • Eschatolog napsal:

       Ja jsem to pochopil takto : fyzicka puda je ten podil (metry ctverecni) a starost o ni je ta vysada, kterou se ovsem podilnici budou muset naucit chca nechca naplnovat.
       Podil na rozpoctu je castka, jejiz alokaci si kazda osoba-podilnik rozhodne sama. Vyse castky je prijem statu podilniku deleny poctem podilniku.
       Takto se primo projevi vule lidu podilniku primymi toky financi na mista jejich potrb a zajmu.
       Sasin veri, ze tescolid je k tomuto reseni kompetentni.

       • Sasin napsal:

        Já jen říkám, že každej musí mít podíl na neprodejné půdě a rozpočtu. To nesouvisí s inteligencí, ale jen s rodovou příslušností naší mámy a hospodářskou bezpečností. Podílník, který se rozhodne usadit na podíle, hospodaří na podíle bez pohlavkování úřadů, vybíraní daní, a nařízení viz stavební úřady a výmysly obcí. Jeho fundamentálním právem musí být možnost zajistit si soběstačnost dostupnými prostředky, nikoli prostředky vymyšlenými k vekslování. Přebytky může vyměňovat nebo dávat do výkupny. Podílník, který je línej jako veš a blbej jako troky, může zevlovat dál ve městě, na jeho neprodejném podíle bude hospodařit místní družstvo, takovému přináleží byt s příslušenstvím, ze kterého ho nemůže nigdo vyhodit. Podl na rozpočtu je jistina aby se nestalo, že se dají peníze na neziskovky a šmejdům na podnikání. Podílníci rozhodují o svých potřebách volbami potřeb, které naprotivá potvrzení podají v místě k tomu určeném. Tyto potřeby, požadavky se mesíčnš sečítávají a ukazují a žebříček ukazují v tellevizi atd. Asi 80% blbońů, keří nigdy nenapíšou nic, budou potřeby jako ve sportce na místě k tomu určeném posouvat nahoru nebo dolu, čili určí tok preferencí. To bude 11 kol každej měsíc a poslední kolo na Silvestra bude uzávěrka. To bude žebříček za celej rok hádání a blboňských přednášek o hovadinách u konce. Na tento žebříček vypracuje správa země tři rozpočty s cenou a obhajobou včetně všelidové diskuse, která se uzavře společnýcným všelidovým hlasováním, gde se stejným mechanizmem naprotivá dokladu o podání, schválí jeden rozpočet. Takový rozpočet bude mít podobu tabulky od 1. až po xxx pozici který bude připraven na stolech pracoven, gde se budou jedna potřeba po druhé organizovat, řídit či uvádět v praxi. Čili organizovat, nikoli vymýšlet, měnit či zaprodávat. Plán je daný, hotové. Gdo to vykoná bude předmětem výběru. Odměna může být eden podíl na rozpočtu navíc. Hotové. Všechny ostatní připomínky mohou probíhat stejným způsobem. Může být územní portál například http://www.narod sobe.cz gde se mohou probírat všechny otázky. Například oblíbené, že sestřičky mají málo a hasiči potřebují nové blembáky a podobně. To může být lidem nechápavým studnice námětů pro zápis svých potřeb aby bylo jdenou konečně jasno, co lidi chtějí!!!

        Dále nikoho nenutit do "práce", páč velká část blboˇnů toho více pokazí než vytvoří. Je potřebné dotáhnout industrii na robotizovanou úroveň a lidi uvolnit k vlastním zálibám. Podílník usazený na pdě to má jasný. Podílník ve městě může třeba chodit do knihovny, studovat systém potřeb nebo zalévat květiny, či vyrábět náhradní díly pro roboty jako to dělají dnes. Nebudou frustrovaní z toho, že zavazí a nic důležitého nepokazí. Zboží si objednají v národní síti a balíček si převezme na určeném místě nebo mu ho roboti přivezou ke vchodu. A tak by se dalo pokračovat. Takže vážení, prdel stranou. Společnost se bude řídit kultem RA, čili zvyky, které lidem přinesou potěšení a RAdost.

        Pokud NÉ, vzejdou z blboňů akorát nové pracovní lágry, gde se budou v nucených pracech vyrábět hovadiny a budou se udávat, že ten druhej dělá míň. Další smazáno.

        • proud napsal:

         Nezda se ti Sasine ze to mam podstatne jednodussi a proveditelnejsi,pruznejsi?s mnohem min byrokracie? I tu nekdo musi delat a bude mti zbytecne vazat lidi a cas.Znova v tom mas obchod,vykupy a podobne,vubec neresis zakladni lidsky vlastnosti a ty prachama naockovany a vypestovany k dokonalosti zvlast,jako je zavist,nenazranost,korupce,strach,z toho plynouci kriminalitu a podobne,to vsechno ti zustava,jak to budes resit,policejni republikou? Zase tu mame odmeny a s nima snahu o ne a tak dal.Resis to jen na polovic,kdovi jestli.Zase si mlady budou muset pujcovat na zalozeni rodiny a usporadani domacnosti a podobne.Stat nedostane zadny dane,z ceho jim pujci,z ceho zabezpeci ty co nemuzou delat?Nemocny? O tom ani nespitnes.Zase z toho plyne motivace lidi majetkem a vsechno co z toho plyne,povetsinou to spatny,protoze tak to s majetkem uz bejva.

        • jop napsal:

         Sasin
         a ako a z čoho chceš opraviť chodník v Hornej prdeli, ktorý vedie k 10tim domom v slepej uličke, ale z ktorej treba spraviť skratku do mesta?

         Tvoj návrh nerieši skoro nič, je to len nejaká malinkatá časť z toho, ako by to celé malo fungovať. Len 0,0 percenta z potrebných zmien.
         Musíš z toho urobiť kompletný spoločenský a ekonomický fungujúci systém.
         Sasin, kto riadi tvorbu peňazí? Lebo v tom tvojom návrhu peniaze aj tak budeš potrebovať. Síce sa minimalizuje kšeftovanie, ak každý dostane nejaký soj podiel, ale kto ti postaví tie domy pre mestských blboňov? A za čo? A ak potrebuješ niečo doviezť z inej krajiny, tá iná krajina tiež bude fungovať v tvojom spôsobe podielov? Alebo to bude kapitalistická?
         Máš obrovské množstvo nevyriešených otázok, ale podla tvojho spôsobu podávania informácie mám pocit že pre teba je to už jednoduché a vyriešené.

         Pritom si ešte ani nezačal. Lebo ti chýba obrovské množstvo súvislostí, ktoré musíš vytvoriť.
         Lebo sa nedá uskutočniť ten tvoj návrh bez toho, aby si neodporoval s celým súčasným kapitalistickým spôsobom výroby a obchodu.

         Ale pokračuj, začni myšlienku rozvíjať. Lebo si ešte nepovedal ani malé "a". Len akúsi nedomyslenú filozofickú myšlienku

        • proud napsal:

         Ja nabizim co clovek potrebuje zadarmo s tim,ze ty co by jen prekazeli a svou "snahou" skodili do prace ani nenutim,ale zato trvam na vychove lidi od malinka k vlastenectvi a chuti do prace pro sebe a ostatni,uznani,sebeucta a vydobita prirozena atorita a zaslouzenej postup jsou motivaci.Paklize se preklene skonceni s financema a obchodovanim.......nabizim zadnou vladu,jen pomocnej odbornej management a referenda,zadny urcity terminy a uzaverky,delani rozpoctu a podobne.Zivotni jistoty a umeni hospodarit a setrit a opatrovat,chranit si svy "misto k zivotu"-stat.

        • proud napsal:

         Mel jsem dodat ze ty kdo nechteji pro vsechny hnout prstem ani nijak nezvyhodnim,nenecham je umrit,vic nic,ani dalsima pracovnima silama na ne nehodlam plejtvat.Delas,mas,nedelas,nemas,je to prosty,ale nebudu te nutit delat tim ze te necham chcipnout,nebo te necham jakymkoliv zpusobem krast a prizivovat se na druhejch nez jen kontrolovane.

        • proud napsal:

         K tomu ovsem potrebuju obcany,s ovcanama to nejde,ledaze bych kazdymu ivcanovi pridelil osobniho straznika,protoze by tak neumel zit,coz je o nicem.

        • proud napsal:

         Spolecnost ve ktery hrajou roli penize se ti na cely RA zvysoka vysere,budou ji zajimat ty prachy a co si za ne poridi!!!

        • proud napsal:

         Lidi z mest co sice neumej se zemi a pestovanim,nemaj k tomu vztah,zato umej remesla a fabriky aby ostatni podporili a pomohli jim rozhodne za blbone nepovazuju jen proto ze nemaji baraky s kozama a bramborama a je jim dobre v cinzaku,nebo i panelaku...........

        • proud napsal:

         jope,nejde udelat pro cloveka vubec nic aby to neodporovalo soucasnymu systemu,s tim se muzime smirit,proste to neni mozny,takze je normalni ze to pujde proti systemu a vsem -ismum.

        • proud napsal:

         Pro me zmena systemu znamena starost o cloveka planetu,ne nejaky jeho trestani a buzerace,a podpora niceni planety bez ktery nemuze existovat.A podle toho novej system vymejslim,tim se u toho ridim,ne tim ze nekdo je zlej a druhej hodnej........ale jejich normalnima potrebama,jistotama bez kterejch nemuzou spravne fungovat.

        • proud napsal:

         Zadnej stress,zadny "musis",zadny soutezeni,jen tak dostanu z lidi to co v nich skutecne je a tisice let to nikdo nevidel a nezazil.To neni jen o existenci a preziti.

        • Sasin napsal:

         Není možné vypisovat podrobně mechanizmus , ten stejně doladí lidi ve volbách potřeb. Lidi budou o tom přemýšlet a postupně se jim bude celá podoba krystalizovat před očima. Pro začátek je potřeba se shodnout alespoň na filozofickém základě. Komu a čemu to má být užitečné. Podíl je fundament, jistina o které se nevyjednává, je a basta.
         A)
         Podílník na půdě
         Podílník na rozpočtu
         Volí své potřeby
         Referendum rozpočtu
         Dotažení industrie
         Tmel společnosti kultuRA

         Dycky bude tak, jak masa blboňů nude béééčet. Jsem se snažil nastínit kostru společnosti která mi nepoleze do podílu, nebude mě votravovat se štítky, daněmi a nějako jim užitečnou "pracovní povinností", páč může být ukojena komplikovaným neznámým smyslem života. Mezi tím bych už měl hotovej svůj záměr a potomci už by to jen přebrali, něco občas vyspravili a byli by scvobodní. Nevidím jinej způsob než dát lidem možnost o tom rozhodovat, páč esli to tak nebude dycky vyleze od někud z křoví novej mesiáš, co bude mít plnou hubu krásných řečí a skončí to zase u pluhu, orání, vláčení a votáčení šroubů ve fabrikách.

         Ten chodník si tam buď udělají lidi sami, nebo proudův stát na to vytiskne ty bankocetle, které po dokončení stahne zpět. Ostatně mě se zdá, že cest a chodníků je zbytečně moc. Jenže to sou detaily. Smyslem je změnit systém, ne?

        • proud napsal:

         Samozreme zew by rozhodovali lidi,to je naprostej zaklad,stejne jako by soudili a odsuzovali i trestali.......napriklad navrat kopnyho prava by se mi libil,mozna s nejakejma upravama,uz si nepamatuju jeho presnou mechaniku.Podrobnosti je spousta,ale s prachama bych vykorenil tolik zla,ze by skoro zadny(relativne,samozrejme) nezustalo.....

        • proud napsal:

         Prachy by zustaly jen na zahranicni obchod a dovoleny lidem,i to by slo sikovne upravit.......a mozna by to ani tak moc dlouho netrvalo a zanikly by uplne protoze priklady tahnou ;-)

        • Sasin napsal:

         Bychom mohli být nakonec velice mile překvapeni jak by lidi nakonec ten celej systém nastavili a vyladili pomocí mechanizmu voleb potřeb, či požadavků, aby to vyhovovalo hlavně jim. Hlavně musí mít mechanizmus jak to sečítat a já si su jistý, že bychom čuměli jak by se to pěkně usazovalo do správných tvarů a smyslu, kerý životu pomáhá a který ho hrání. Správně. V té výchově jsou nedocenitelné možnosti. V prvních 15 letech je nejdůležitější ukázat člověku, na příkladech jak může být člověk laskavý, milí, láskyplný hlavně v rodině. Že lidi jsou úplně něco jinýho než hovada, pracovní nástroje nebo ideologičtí misionáři.

        • proud napsal:

         Konecne muzu souhlasit bez vyhrad :-)

        • Sasin napsal:

         No vidíš a tak dlouho ti trvalo pochopit jen základy. Jak zjistíš, že to není podle tvého pravítka, budeš zase dělat blbého . Muheeeeee

        • proud napsal:

         Kdyz to blbe podas,tak budu :-)

        • proud napsal:

         A neraduj se,ten souhlas byl jen s prispevkem nad nim:-),jinak co si myslim o tvym "systemu jsem napsal vejs,je lepsi nez soucasnej,ale neni resenim.Casem se smekne zase do soucasnyho,uz jen kvuli prachum a rozdilum.Zkus si to predstavit,mozna dojdes ke stejnymu vysledku.Vsichni lidi stastny s prachama nikdy bejt nemuzou.

        • Laureati-Sasinovy-ceny-za-rok2016 napsal:

         Byl přežitkem už když se zaváděl...ten Systém (států).

         A vy se na tom pokoušíte naaranžovat nějakou nadstavbu... zbytečně.

        • proud napsal:

         Zase jeden co vi hovno co je v prdeli mekkyho,natoz aby vedel co je to stat :-))))))))))))))

    • Eschatolog napsal:

     Mohu jen rici : Absolut Sasin 80% a dat si panaka, vyborne zhodnoceni, merkelova na to ale prisla taky - je treba vymenit volice , a to na obou stranach synodni barikady, pak ferovka a nakonec vsechny ignoranty uplne ignorovat.
     Takze podily jen vitezum, jako fakticky dnes. :-)

   • houbeer napsal:

    Takze jop- zatim nas nechavaji jakz takz,i ked system je drsnej vymahac pozornosti-skola,nakup,atd.jinak bych asi uz zil,, skoro'' jak bych chtel.byt svobodny a ja si volim drinu v prirode a pro rodinu.jde o postupne osvobození od měst!zpet na vesnice plus nove osady.pote ti jiz lekarna muze...-nekupuji nic!!!na vse mam prirodu a to si pis,ze ji vyuzivam(v ramci možností).
    Jsem si jistej,ze proud by se pridal a makali bychom spolecne,na penize bychom zapomněli.
    Podle me jak rika sasin,pokud si lide hluboce neuvědomí pouto na pudu,přírodu,nejni zmena možná.beru to podle sebe.dokud jsem si opravdu nepriznal odpor k současnému systemu,byl jsem alternativec.jenze takivych muze byt hafec a system jim proda jiny sracky,system nepadne.
    Myslim,ze kdo zije ve meste,u mesta,ma,, prijem''-tak by mel snazit se nachazet lidi okolo podobneho prozření a nasporit a jit z mesta,na rodovou farmu,apod.dokud nebude dostatecny pocet prikladu takeho žití,jsme snadna kořist,jsme blazni apod.a nic se opet nemění.

    • jop napsal:

     houbere, a šiješ si aj košele z tebou vypestovanej vlny?
     Vyrábaš aj toaletný papier alebo už prechádzaš na lopúchové listy?

     Tá tvoja nezávislosť je len virtuálna, nie si Robinson, používaš na holenie žiletky a krém, kupuješ si kávu.

     Takže ja žiadnu tvoju nezávislosť od spoločnosti nevidím.

     • houbeer napsal:

      Promin jope,nebud hnidopich.psal jsem skoro ziji dle přání.a nehraji si na,, zpatky na stromy''.
      Obleceni jsem nekoupil asi pres15let ani na jednoho clena nasi7mi členné rodiny.ano vlna je fajn,take bych chtel brzy par oveček.zena sije a hackuje....recykl.boty to same!umime i boty z kůže do zimy....toaletak?!!!si delas srandu?cela rodina pouziva stastne vodu.pramen je 500m od vsi,voda je pro vsechny a to z jednoho pidipraminku.striham si vousy na jare nuzkama,mydlo a,, kremy'' mame vlastni vyroby a tinktury na spousty neduhu atd.
      Jeste nejake dotazy?
      Mam za to,ze se bavime o tom jak bychom si přáli žít?a co tak nejak by nam usnadnilo,,středověkou'' drinu.

      • houbeer napsal:

       Amo i ja chodim nakupovat.nejsem z toho stastny pokazde,kdyz jdu do meste.jeste rozhodne nejsme plne pripraveni,ale dloho jsme hledali co vlastne chceme a misto.je toho dost co jde vyrábět po domacku a verim ze kdyby nas bylo vice a vice,system,, to pozná'' a neudrzi tojestli mi zakazou mit vlastni vetrnou turbinu,bude zle.....

       • jop napsal:

        Houbeer,
        aj tak potrebuješ niečo vyrábať, aby si mal na výmenu na to čo nedokážeš sám vyrábať. Tvoja cesta na tejto planéte nie je schodná. Potrebuješ spoločenský systém, kde všetci koperujú. Lebo ak si tvoje dieťa zlomí nohu, budeš potrebovať operáciu. Lekára treba vzdelať. Moc zložitá spoločnosť aby si sa mohol vrátiť k rodovej nezávislej farme. A moc veľa ľudí. tvoj model je možný iba pre malí skupiny, nie pre celú spoločnosť

        • houbeer napsal:

         Jeste napisu jop,pockaj,deti volaju... :)

        • houbeer napsal:

         Ved ja jsem pro kooperaci,lekaru si cenim,rad prispeji cim mohu do vsenarodni kasy(treba syrem;)),aby i lekar byl živ.ja si nasel co me navi a souzni s prirodou a zaroven,, produkuji''nadbytek pro ostatni.a tak kdyz kamos co se stehuje k nam a rozumi kovu mi sboucha sekyru...
         Proste se mi nezda cely ten ropny prumysl a z toho se odvijejici,...
         Verim na maly mesta a velky vesnice,jestli me chapes?verim ze jak pise sasin,je casu na vice radosti,volnosti,neshonu...

 7. benmil napsal:

  20 000 000 000 je jen 20 miliard, čili pakatel. Aby to byly (evropské) biliony, chybí tam ještě tři nuly.

 8. Sasin napsal:

  Proud
  Než budeme mít všichni nic a podle tebe zase všechno, vyslechni ještě pár upřimných slov....
  Elli_Probouzení moravanů-část4 závěr
  http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=9110

 9. Paul Durham napsal:

  Jak už jsem kdysi napsal, koncepce Sasina je Miroslavovo království, úžasná budoucnost. Jenže máme Herodesovo království , možná by bylo zajímavé začít takovým testem obyvatelstva , jak to vlastně se sebou myslí : vrácením vody do vlastnictví obcí a potrestání všech , kdo se na její krádeži podíleli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!