Indický stát Goa bude platit farmářům za to, že budou pěstovat 100% organické, geneticky nemodifikované plodiny

organic-farming-Goa-696x457V září 2014 indická vláda spustila Národní zemědělský vývojový program (Rastriya Krishi Vikas Yojana) na podporu využívání ekologického zemědělství a snížení závislosti na chemických vstupech. V lednu 2015 byl Sikkim (tj. severoindický stát v Himalájích, pozn. překl.) - který produkuje 800 000 tun organické zemědělské produkce, což představuje téměř 65% z celkového počtu 1,24 milionů tun plodin v Indii - vyhlášen jako první 100% organický stát v zemi, který vůbec nepoužívá škodlivé pesticidy, chemická hnojiva ani toxické GMO (geneticky modifikované organismy).

O několik měsíců později spustil západoindický stát Rádžasthán četné programy, jejichž účelem je převést několik tisíc hektarů půdy na pěstování organických odrůd luštěnin, aby se tak pustil do řešení úzce spjatých problémů - nesprávná proteinová výživa a neudržitelný stav zemědělství, založené na chemických hnojivech.

organic-farming1

Goa, stát v západní Indii, plánuje v současnosti snížit používání chemických hnojiv a pesticidů, aby se mohl vydat 100% organickou cestou. Státní ministerstvo zemědělství zahájilo projekt státního sektoru s názvem pomoc pro zemědělce, využívající organické vstupy. Ředitel na ministerstvu zemědělství Ulhas Pai Kakode uvedl:

„Toto je první krok, který jsme učinili ve směru ekologického zemědělství v tomto státě. S nadějí doufáme, že by stále více a více zemědělců mělo přijmout postupy ekologického zemědělství poté, co využijí tento program.“

V rámci programu bude poskytována 50% podpora na náklady za organické vstupy (jako jsou organická hnojiva, bio-hnojiva, bio-pesticidy a biologické regulační přípravky), omezené na 10 000 INR (tj. mezinárodní normalizovaný poměr, pozn. překl.) na hektar, s maximem až dva hektary nebo 20 000 INR na jednoho příjemce pro všechny kategorie zemědělců, kteří používají organické vstupy. Zemědělci s pouhým 0,1 hektarem půdy mají také nárok na tento program, aby zachovali tradici původního zemědělství na malých pozemcích nedotčenou.

Koncept ekologického zemědělství není v Indii nic nového. To je něco, co bylo praktikováno již od starověku, aby se snížily výrobní náklady pro zemědělce, a zároveň se zajistily kvalitní potraviny pro spotřebitele. Nicméně moderní ekologické zemědělství vzniklo v Indii s rostoucí poptávkou po organicky pěstovaných potravinách a vláknině v západním světě.

V současné době roste trh s biopotravinami v zemi rychlým tempem, pohybujícím se v rozmezí 25-30%. Podle nedávné studie ASSOCHAM (tj. Indická komora obchodu a průmyslu, pozn. překl.) indický trh s biopotravinami - který v roce 2014 činil 0,36 miliard dolarů - dosáhne v příštích čtyřech letech 1,36 miliardy dolarů.

Avšak navzdory odhadu růstu 25-30% jsou indičtí agronomové skeptičtí ohledně udržitelnosti růstu v budoucnosti, a to vzhledem k nedostatku informovanosti o ekologickém zemědělství, obchodní značce a propagaci, vedoucí k vyššímu prodeji.  D.S. Rawat, generální tajemník ASSOCHAM, poznamenal:

Osud ekologického zemědělství v Indii visí na vlásku kvůli nedostatku vládní podpory, odvahy zemědělců přeměnit anorganickou půdu na ekologicky obdělávanou půdu a absence celosvětově uznávaného poradenství, které by poskytovalo odborné vedení ve správný čas. Tudíž je pro vyšší realizaci zemědělské produkce vyžadována obrovská podpora od státu a Centra.“

Ve Spojených státech je poptávka po ekologickém zemědělství tak intenzivní (prodej ekologických produktů vzrostl v loňském roce o 11%, což činilo 43,3 miliardy dolarů, tedy celkově zhruba čtyřnásobek růstu prodeje potravinářských produktů), že hlavní potravinové značky, jako jsou např. General Mills, Kellogg’s a Ardent Mills, platí zemědělcům za to, aby přešli na ekologické zemědělství.

Podle New York Times podepsala nedávno potravinová firma General Mills dohodu o tom, že pomůže přeměnit zhruba 3 000 akrů na ekologickou půdu pro pěstování vojtěšky (alfalfa) a jiných krmiv pro zvířata; Ardent Mills nabízí zemědělcům příplatky za plodiny, pěstované v půdě, která je přeměňována na organickou. Tento druh finančních investic a spolupráce není v současné době k dispozici zemědělcům v Indii.

Vandita

Zdroj: http://www.naturalblaze.com/2016/11/goa-indian-state-pay-farmers-100-organic-gmo-free.html
22 Komentářů k Indický stát Goa bude platit farmářům za to, že budou pěstovat 100% organické, geneticky nemodifikované plodiny

 1. houbeer napsal:

  Jojo,miluji čaj ze sikkimu,darjeelingu,assamu ;)

  Tak jen do toho ekobioteroriste.

  • jan nowak napsal:

   ROBOTI POZOR ! ! !

   Přečtěte si wši-chni ako proud nakupowal : )) prawé tričko : )) FBI..
   .. U Vietňamce w tržnici. Muheeeee.

   ps : šiřte !

 2. proud napsal:

  "Dobry den"
  "Dobiden"
  "Kolik stoji to tricko(FBI)"
  "stizi stovky,stizi stovky"
  "je to pravy?"
  "trista"
  "povoleni k prodeji mas?"
  "dvestee....dvestee"
  "povoleni k pobytu mas taky"
  "daaalek,dalek,daaleek"
  "tak jo"........

  • dukatkymojemile napsal:

   Už asi chápu proč jsi proti obchodu a penízkům, když "nakupovat" umíš pouhou hrozbou státem:)

   • piticaje napsal:

    "Jan Altman

    Jen pár drobných doplnění:
    Demografický pokles nemusí být dočasnou (20-30let) záležitostí.
    Jak autor napsal - pracovití a schopní budou odcházet.
    Ti, kdo zde zůstanou, budou zasaženi rostoucími daněmi, ale zároveň v důsledku očekávatelné monetární expanze například i nemovitostní bublinou.

    Již dnes cena bydlení roste rychleji, než příjmy. Můžeme se tak dostat do "japonské" situace, kdy založit rodinu bude když ne nemožné, tak velmi neatraktivní.

    Lidé budou žít u rodičů do 35let.

    Stát dnes vybírání mnoha daní "deleguje" na podnikatele.

    Podnikatelé neplatí jen daň z příjmu. Za stát vybírají daně a "pojištění" od zaměstnanců. Od zákazníků za stát vybírají DPH a spotřebky. Pokud se rozšíří sdílená ekonomika, uberizují se i řemeslníci a služby, hojně se rozšíří používání kryptoměn, nepoklesne jen výběr daně ze zisku, ale podnikatelé také přestanou plnit funkci nedobrovolného výběrčího daní od zaměstnanců a zákazníků. Pokud by tuto roli výběrčího měl převzít sám stát, musel by počty výběrčích zvýšit ne o procenta, ale řádově.

    Na druhou stranu - pokud se šedé a sdílené ekonomice podaří se dostatečně rozvinout, pokud se mezi lidmi dostatečně rozšíří alternativní měny (od zlata po bitcoin) ještě před samotnou ekonomickou velekrizí, bude její nástup nepříjemný zejména pro lidi napojené na stát, závislé na státním "přerozdělování". Ale běžný samostatný a produktivní jedinec, fungující v šedé ekonomice s alternativní měnou, bude zasažen minimálně. Jak státu budou docházet prostředky, lidé budou na černém(=svobodném) trhu hledat alternativy k těm jeho službám, které považují za užitečné (lékařská péče, vzdělání, rozhodování sporů, doručování dopisů, ochrana majetku, ...). Proto by libertariánskou strategií měla být v první řadě propagace alternativních měn a alternativní nestátní ekonomiky. Morální/filosofické ospravedlňování odchodu do šedé, ochrany plodů vlastní práce před konfiskací. A podpora konkrétních podnikatelských projektů posouvajících nás k nestátním penězům a nestátní ekonomice. Jednak tím urychlíme kolaps současného amorálního systému a zároveň tím již dáme vzniknout základu toho příštího svobodného - a zajistíme co nejplynulejší přechod k němu."

   • proud napsal:

    Kez bych umel :-),ale za to ve vanocnim Kamenaku umej :-))

   • proud napsal:

    Chapes spatne,zamysli se,kde je v prirode jakej obchod a prachy?Kriminalita a korupce?Cokoliv co by slo za cokoliv proti ni?......

    • hovnoznutrie napsal:

     Když už se tak zamýšlíš, tak...kde je v přírodě jakej stát nebo republika nebo jak to zoveš?

     • proud napsal:

      Kazdy zvire v prirode ma svy teritorium ktery si brani..........

      • antropomorfizace napsal:

       Zvíře o kterém hovoříš...je jedinec.
       Je reálný.
       Není to vymyšlenina jako je "stát".
       Stát není živá bytost, nemá vlastnsti, nemá zájmy, nemá nic, to jen mediálně jsou tomu konstruktu přisuzovány...

       A když jsi tedy znalec přírody...Proč a před kým si ten jedinec (ač "bezmyšlenkovitě", prostě "instinktivně") teritorium chrání?
       Jsou živočichové, kteří to takto nemají a také ti, kteří pouze např. v době páření či tření takto postupují.

       U člověka je to poněkud složitější a také (mimo jiné) to z něj dělá člověka.

       Jednak, že se dokáže něčeho vzdát (obvykle ve prospěch něčeho jiného), což je pro jiná zvířata obtížná představa (ačkoli lze některá takto vycvičit).

       "Teritoriem" takového člověka zdaleka není jen územní záležitost (ačkoli KAŽDÉ ZVÍŘE I ČLOVĚK, KAŽDÉ potřebuje své "bezpečné místo", kde se muže uklidnit atd.-tzv. "své soukromí" kde nikod nemůže vlézt. To nemusí být nijak velké ani vybavené, protože funkci splní jako takové.)- V přeneseném smyslu je teritoriem vlastně i ZBOŽÍ (právě to "vybavení" atd.), "místo ve společnosti" (to už je v rovině umělé, myšlené), statusové symboly s tím spjaté, atd.

       • proud napsal:

        I stada maji svy teritoria.........

        • zijicipodsirymnebem napsal:

         "Stádo" má pouze ve tvé myšlenkové zóně "teritorium" - není nic jako bytost "Stádo", která takto smýšlí a koná, která takto žije jakoby sama byla jedincem.

        • proud napsal:

         Znalce odtrzenej od prirody i reality,i clovek patri k prirode a nerespektovani jejich i kosmickejch zakonu se mu muze jedine vymstit,neni tedy duvod proc by je nerespektoval a pritom clovekem nezustal.......

        • vzdani-se-je-i-ucta napsal:

         Proudové létadlo věDěl jsi, že SÁM SE SEBOU provádíš každou chvíli "černou" (tedy nestátní, jak ti státní příznivci ale umí "barvit" - očerňovat že:D ) SMĚNU?!?
         SMĚNU - tedy obchod. To přece nesnášíš. Proč si to nezakážeš nebo nenecháš zakázat někým jiným? Vlastně...kdo ti ji kdy povolil?

         Co je to ta "směna" kupříkladu?

         To znamená, že kvůli reálnému světu obvykle nemáš "vše NAJEDNOU", ale v určitý okamžik preferuješ svým JEDNÁNÍM ('!' nikoli jen slovní proklamací za kterou NIC NEDÁŠ...-to je podstata pravého vyjádření preference-tedy že se počítá z činu ne z řečí.) něco a VZDÁVÁŠ SE TAK UŠLÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ JINÝCH.
         Příklad - směníš "svůj čas" na to, abys vykoktal další 3 příspěvky namísto třeba radovánek s přítelkou... Někdy něco skloubit lze, někdy ne. Ale VYBÍRÁŠ - svým jednáním, nikoli slovy. Jednání - výběr - preference - může spočívat i v nicneudělání - i "pasivita" je jednání.

        • vzdani-se-je-i-ucta napsal:

         Problém není ve směně jako takové, ale v tom, že ožebračení NEVLASTNÍCI (podílu na ničem) nemají CO SMĚŇOVAT než to nejhorší možné - svůj životní čas.

        • proud napsal:

         Nesmenuju,investuju,nekdy zbytecne,jako treba do tebe........

        • vzdani-se-je-i-ucta napsal:

         Mediální žvatlání o tom jak je kdejaká SPOTŘEBA pré "investicí" nepřenášej semka - tady už nějaké ty rozdíly snad rozlišují...ačkoli se pořád věnují příliš málo nestátní ekonomice - tedy té dobrovolné, svobodné.

         Alternativou k dobrovolné je to, co bylo dřív - NÁSILÍ.

        • proud napsal:

         Mas v tom dobrej bordel a zadnou,nebo mizernou alternativu.

        • dont-be-proud napsal:

         Hokej v tom máš ty...

         Co ty o tom víš...

         pranic

 3. Eschatolog napsal:

  Indie ma nyni uplne jine starosti, chtelo by to trochu aktualizovat.

 4. dont-be-proud napsal:

  "Spor vlka s liškou před opicí.

  Kdysi stěžoval si vlk, že byl okraden, a obžaloval co zloděje
  svého souseda lišáka, jenž dosti špatný život vedl. Za soudce zvolili
  si opici, a každý sám se hájil. Co opice se pamatovala, nebylo tak
  zapletené pře; potila se na své soudné stolici, nestačila poslouchati
  žaloby vlka a důkazy jeho, obhajování-se a vyvracování lišky.
  Konečně moudrý soudce takto nalezl: „Znám vás oba dlouho,
  přátelé; jste oba stejní darebové a zasluhujete trestu; ty, vlku, proto,
  že žaluješ, ač ti nic odcizeno nebylo; ty, liško, pak proto, že nečiníš
  rozdílu mezi svým a cizím.“ Dobře tak soudil op, domnívaje se, že
  nepochybí, odsoudí-li oba."

  • Maroš napsal:

   Zajačica mala veľké "prádlo", tak aby jej pri tom máchaní a vešaní mladé zajačiky, bielučké ako sneh, nezavadzali, poslala ich s košíčkom nazbierať huby na polievku. Zajačica skončila prácu, ale mladé nikde! ??? Znepokojená, vybrala sa ich hľadať do lesa. Ale oni nikde! A tak kričí ich mená, vyvoláva. A odrazu začuje - "fňuk, fňuk!" A pod kríkom, vo vysokej tráve uvidí zajačiky - schúlené, roztrasené, zasrané, špinavé, smradľavé!
   "Deti moje - čo sa vám stalo?!"
   "Nič! - mamička!" - odvetí jeden zajačik.
   "Akože nič - a čo tu robíte?!"
   "Bojíme sa prísť domov mamička!" - odvetí druhý zajačik.
   "Ale prečo sa bojíte prísť domov?!"
   "Lebo máme také špinavé kožúšky a ty si celý deň ťažko prala - isto by si nás vybila!" - odvetí ten prvý zajačik.
   "Áj - deti moje - veď vy ste to, čo mám na svete najradšej - prečo by som vás bila?! Tak teraz pravdu - čo sa vám stalo!"
   "Nó - išli sme po lese a zbierali sme hríby..., a -"
   "A - čo?!"
   "Nó - išli sme po lese, zbierali sme hríby a stretli sme uja Medveďa..."
   "No dobre - stretli ste suseda Medveďa a čo ďalej?!"
   "Nó - sused Medveď nás pochválil, aké máme pekné biele kožúšky - a... fňuk, fňuk!" - znova sa rozfňukal zajačik.
   "Ježišmariá! - deti!, tak mi už konečne povedzte, čo sa stalo!"
   "A Medveď sa nás potom spýtal... a - búúúú!!!" rozplakali sa oba zajačiky.
   "Panebože! - čo sa vás spýtal!!!
   "Búúú - že či pĺzneme /pelicháme/!"
   "A vy čo na to!" - už rozzúrená zajačica!
   "Búúú - že nie!!!"
   "A?!!"
   "Búúúú!!! - vytrel si s nami riť!!!"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!