Trumpův tým: Goldman Sachs opět na koni

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Donald Trump oznámil jméno budoucího ministra financí Spojených států: bude jím Steven Terner Mnuchin. Pro někoho to bylo překvapení. Ve skutečnosti, mezi uchazeči o vysoký úřad byl výkonný ředitel banky JPMorgan Jamie Dimon, člen Sněmovny reprezentantů Jeb Hensarling….Steven Mnuchin měl však velikou výhodu, v předvolební kampani Trumpa působil jako finanční manažer. Také, co je nejdůležitější, Mnuchin přišel z nitra banky Goldman Sachs.

Terner Mnuchin pochází z bohaté židovské rodiny. Ukončil univerzitu v Yale a hned začal pracovat v bankovní společnosti Goldman Sachs, kde většinu svého života strávil jeho otec Robert Mnuchin, který udělal v této společnosti kariéru (stal se společníkem), dosáhl velkého postavení. Mnuchin Jr. strávil za zdmi Goldman Sachs 17 let a to v letech 1985 až 2002. Zabýval se činnostmi zajišťujícími základní chod banky (kontrola, dohled nad transakcemi na trhu municipálních obligací, hypotéčních cenných papírů, dohled nad transakcemi na jiných trzích atd.). V devadesátých letech dosáhl statusu společníka banky, což je považováno za velký úspěch. Poté se stal vrcholovým manažerem Goldman Sachs v oblasti bezpečnosti utajovaných informací.

V roce 2002 Mnuchin Jr. Opustil banku a odešel „na volnou nohu“. Miliony, které vydělával v bance, už mu byly málo. Chtěl miliardy nebo alespoň desítky či stovky milionů. A toho mohl dosáhnout v hedge fondech (též hedgeové či hedgingové fondy) - mezi nejchladnokrevnějšími spekulanty na finančních trzích. Nejdříve to byl ESL fond, který vlastnil Edward Lampert, Mnuchinův přítel z univerzity. Poté byl Mnuchin jmenován do funkce generálního ředitele hedge fondu SFM Capital Management, do kterého 1miliardu dolarů investoval George Soros. Tak se cesty Sorose a Mnuchina setkaly poprvé.

Po nějaké době budoucí ministr financí USA spolu se svými kolegy z Goldman Sachs Chipem Seeligem a Danielem Neidichem založil společnost Dune Capital Management LP. To je také hedge fond, podle některých zdrojů, zřízený za podpory a účasti téhož Georga Sorose.

V roce 2006 se společnost Dune Capital zabývala financováním filmové produkce. Jméno Mnuchina bylo dlouho spojené s Hollywoodem a americkým filmovým průmyslem. V roce 2007 Dune Capital uzavřela smlouvu s filmovou společností 20th Century Fox na částku 500 milionů dolarů, investovanou do natáčení filmu «Avatar» a některých filmů série  «X-Men». Později měl Dune smlouvu s Warner Brothers. V roce 2013 Mnuchin podnikal společně s Brettem Ratnerem a Jamesem Packerem, výsledkem byl vznik společnosti RatPac-Dune Entertainment, která financovala filmy «American Sniper» a «Mad Max: Fury Road». V roce 2014 Mnuchin investoval peníze do společnosti Relativity Media, ale o rok později, těsně před bankrotem této společnosti, přestal investovat.

Nejambicióznějším obchodem Mnuchina byla v roce 2009 koupě IndyMac Bank, kalifornské banky, zabývající se hypotéčními úvěry. Tato banka byla koupena za velmi skromnou cenu (1,6 miliardy dolarů), pro přesnost, od Federální agentury pro pojištění vkladů (FDIC), do jejíž bilance se banka dostala po bankrotu během finanční krize. Banku odkoupili společně: kromě Mnuchina byli významnými kupujícími George Soros a hedgeový spekulant John Paulson. Zakrátko byla banka přejmenována na OneWest a v jejím čele stál Mnuchin. I když někdo žertem nazývá Stevena «nerdy» (něco blízko ruskému „pitomec“), «zotavení banky» OneWest provedl velmi tvrdě: vystěhoval tisíce a tisíce rodin, které nebyly v době krize schopny dostát svým závazkům vyplývajícím ze smluv na hypotéční úvěry. Za bankovní společností OneWest se táhne celý vlak různých narušení pravidel, které mohou vyplavat na povrch po jmenování Muchina ministrem financí. Například jsou publikována tvrzení, že část příjmů OneWest banky šla na účty společnosti Dune Capital a část – do kapsy Stevena (nad rámec jeho platu výkonného ředitele).

V srpnu loňského roku se Stevenovi Mnuchinovi a jeho společníkům podařilo prodat banku OneWest společnosti CIT, která je největším věřitelem malých firem v USA. Prodejní cena byla více než dvakrát vyšší než cena kupní z roku 2009 (a to 3,4 miliardy dolarů). Ve výsledku Mnuchin a jeho společnost Dune Capital vydělal na této transakci stovky milionů dolarů. Nyní Credit Corporation CIT Inc. začíná odhalovat celou řadu «hlubokých záložek» (dluhů různého typu), které nebyly viditelné v okamžiku prodeje. To hrozí skandály a žalobami a soudními spory proti Mnuchinovi a společnosti Dune Capital.

Nyní je těžké říci, jak se bude chovat na postu ministra financí bývalý bankéř z Goldman Sachs. Komentátoři mluví o tom, že nikdy neztratil kontakt s alma mater a že všeobecně «bývalí bankéři Goldman Sachs neexistují». To znamená, že «rodné bance» pomáhat bude. O názorech Mnuchina na fiskální a monetární politiku je v Americe známo velmi málo. Jakož jsou málo známy jeho politické názory. V roce 2008, podle agentury Bloomberg, Mnuchin během prezidentské kampaně podporoval oba kandidáty demokratů, jak Baracka Obamu, tak Hillary Clintonovou, ale v roce 2012 investoval do kampaně republikánského kandidáta Mitta Romneye. K volební kampani Trumpa se připojil s dostatečným předstihem. Částečně to lze vysvětlit tím, že se Trump a Mnuchin znají z prostředí byznysu. Především se společnost Dune Capital podílela na financování velkých objektů Trumpova impéria v Chicagu. Připojení se Mnuchina k předvolebnímu štábu Trumpa lze vysvětlit i tím, že v tomto štábu již fungoval přítel jeho otce z Goldman Sachs, Leo Eisenberg.

V průběhu předvolební kampaně se Trump opakovaně a velmi tvrdě vyslovil na adresu bank Wall Streetu. Ale specifik, týkajících se bankovního systému, bylo v jeho prohlášeních natolik málo, že někteří odborníci to interpretují takto: Trump nebude šlapat na pedál reformy amerického bankovního systému, kterou sliboval provést ještě během svého prvního prezidentství Barack Obama. V roce 2010 byl dokonce přijat zákon Dodda-Franka, zajišťující zeštíhlování bank, zpřísnění bankovního dohledu, ukončení státní podpory bank, posílení ochrany práv spotřebitelů, zlepšení bankovních služeb atd. Vše zůstalo na papíře, zákon nefungoval.

Nicméně, v jedné otázce Trump zřetelně sdělil své stanovisko. Řeč je o slibu vrátit Americe zákon Glassa-Steagalla z roku 1933, který byl zrušen až za prezidenta Billa Clintona v roce 1999. Tento zákon obsahoval rozdělení úvěrových a investičních operací bank, aby nemohly používat peníze svých klientů pro spekulativní hry na finančních trzích a nafukování «bublin».

Pokud nahlédneme do historie, zjistíme, že v devadesátých letech minulého století jedním z hlavních lobbistů ve prospěch zrušení zákona Glassa-Steagalla byla investiční banka Goldman Sachs. Právě tato banka ve své době našla v provincii Billa Clintona (v té době guvernéra státu Arkansas), vyvedla ho do velké politiky a nakonec mu pomohla stát se prezidentem USA. On potom zase udělal hodně pro Goldman Sachs.

Proto vyvstává otázka, jak bude plnit svůj předvolební slib o obnovení zákona Glassa-Steagalla, jestliže je v jeho týmu bude jeden z klíčových «hráčů» společnosti Goldman Sachs?

V případě, že kandidaturu Stevena Mnuchina schválí senát, bude muset nový ministr financí řešit významné úkoly, stanovené v ambiciózním předvolebním programu Trumpa. To je zformování nové daňové politiky, systému financování rozvoje infrastruktury USA (odhaduje se na 1 trilion dolarů), vypracování nových celních tarifů, definování nové politiky MMF, realizace mezinárodních ekonomických sankcí, boj proti financování terorizmu atd. Je zde podezření, že Mnuchin má zatím o těchto a mnohých dalších problémech velmi vágní představu. Nemá ani zkušenosti s řízením tak velké skupiny lidí, jakou je Ministerstvo financí (115 tisíc lidí). Dosud pod jeho vedení spadaly skupiny o počtu ne více než pár stovek lidí.

Mnozí odborníci vyjadřují obavu, že s příchodem Mnuchina do amerického Ministerstva financí se může tato instituce změnit na úřad zabývající se hlavně záležitostmi instituce Goldman Sachs. To se už v minulosti dělo. Řeč je o ministrovi financí jménem Henry Paulson Jr., který byl na tomto postu v letech 2006-2009. V letech 1998-2006 byl Henry Paulson Jr. předsedou představenstva a generálním ředitelem v Goldman Sachs  Podíl Paulsona na vzniklých podmínkách pro nastupující finanční krizi lze těžko podceňovat.  Ještě těžší je docenit roli tohoto ministra financí v průběhu záchrany bank na Wall Street na úkor státního rozpočtu, tj. na úkor amerického daňového poplatníka. Banky tehdy obdržely, podle různých odhadů, od 1 do 2 trilionů dolarů z veřejných peněz. Paulson se především postaral o Goldman Sachs. Od té doby Goldman Sachs ví, že finanční nesmrtelnost této jejich banky tkví v prosazení svého člověka do křesla ministra financí.

Bankovní zájmy banky Goldman Sachs a rozsah její činnosti sahají daleko za hranice USA. Taková banka musí dosadit svoje lidi po celém světě – na posty ministrů financí, šéfů centrálních bank, šéfů soukromých bank. Goldman Sachs je líheň těch «správných» lidí. Počet těchto lidí, rozesetých po celém světě, lze těžko spočítat. V Evropě je nejvýraznějším představitelem «kuřete» z líhně Goldman Sachs prezident Evropské centrální banky Mario Draghi, který působil od roku 2002 do roku 2005 jako místopředseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs International.

Všimněte si, že Mnuchin není jediný v budoucím týmu Donalda Trumpa, kdo pochází z Goldman Sachs. Do stejné skupiny patří Steven Bannon, který v této bance pracoval v letech 1984-1990, později založil soukromou investiční banku Bannon&Co. Bannon – hlavní poradce a stratég v týmu budoucího prezidenta v Bílém domě. Je třeba se zmínit i o jméně Lew Eisenberg, dalším muži z řad Trumpova štábu, který v minulosti pracoval s otcem Stevena Mnuchina v Goldman Sachs. Eisenberg byl zvažován jako kandidát na post ministra obchodu USA, ale nyní post ministra obchodu byl přislíben jinému, je to miliardář Wilbur Ross. Nicméně, podle všeho, Eisenberga Trump nevynechá. To znamená, že se formuje tým lidí, kteří v budoucí administrativě Donalda Trumpa vytvoří «bratrstvo veteránů Goldman Sachs»

VALENTIN  KATASONOV│01.12.2016│POLITIKA│EKONOMIE

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2016/12/01/komanda-trampa-goldman-saks-snova-na-kone-43144.html
161 Komentářů k Trumpův tým: Goldman Sachs opět na koni

 1. jop napsal:

  a čo ste čakali. Že tam dá niekoho kto je proti FEDU?
  Trump je multimiliardár, Putin ešte väčší.
  Každý z nich bojuje za svoje elity, lebo sám je elita.
  Minule tu bol článok ako Trump pomohol robotníkom fabriky na klimatizácie, aby majitelia nepresťahovali výrobu do Mexika.
  Áno, pomohol, ale FED ostane FEDOM a elity ostanú elitami, kapitalistické okrádanie a ožobračovanie plebejcov elitami ostáva.

  To isté Putin. Áno, pomáha aj rusom, ale on sám je elita a jeho okolie sú ruské elity, ktoré okrádajú tých rusov rovnako ako americké elity okrádajú američanov.
  Kapitalisti, bohatí kapitalisti, ktorí chcú byť ešte bohatší.
  ANI JEDEN ANI DRUHÝ VÁS NESPASÍ.

  • proud napsal:

   Pomalu s tou flintou:-).Nespasej,ale je otazkou,jestli nechtej udelat svet alespon lepsim......a prijde mi ze Putin se o to dost snazi,na Trumpa si jeste pockame,ale predem je hazet pres palubu se mi zda ponekdud zbrkly a malo dospely ;-)

   • pavelka70 napsal:

    je to tak, na Trumpa si ještě počkáme, jen kdyby to neskončilo jako v písni "Drahý můj" .....vtom odkudsi přiletěla kulka, hezky se mi odcházelo z tohoto světa....

  • Eva napsal:

   Haha, s tím Putinem sis naběhl. Pro elity je válka kdesi v cizině dobrý job a kdyby byl Putin takový jak píšeš, tak se vykašle na Sýrii a případně se podělí o kořist, pokud těm druhým bude vyhovovat. A nepošle na jistou smrt lékaře a zdravotní sestry do Allepa.

   Jestli to nevíš, tak války v minulém století přinesly bohatství elitám skoro celého světa. Švýcaři si vybudovali své malé alpské bohaté království....
   Na holocaustu se snaží ti, co ještě žijí, vydělat zoufale poslední many.....protože čas je neúprosný.
   Nějak si nepamatuji, že by se před 30 lety dělo to co dnes s kauzou Brady, asi ještě žilo hodně pamětníků a proto se o různých zachráncích dětí, svět dověděl nedávno. Oni mrtví už protestovat proti lžím nemohou.

  • Přemek napsal:

   Jope, není lépe méně křičet, když informace chybí? Mnuchin je finanční insider na Trumpově straně, bez někoho takového by Trump nevyřešil jediný reformní úkol, a že jich má dost. Fed se změní na národní, nikoli globálně vnitřeně elitářskou centrální banku, protože bez řízené reformy to dá rychle velkou ránu, až se dolarový systém sesype. Putin? Měl byste nejprve nastudovat jeho veřejné prezentace z posledních let a neblamovat se napsanými nesmysly stejně jako to, jak se řídí globální politika a hlavně s jakými cíli...

   • jop napsal:

    Premek

    Mnuchin je finanční insider na Trumpově straně
    aj jaj, vedle jak ta jedle. Ministra financií vždy robili ľudia vyhovujúci bankstrom. Ak tvrdíte že americký minister financií je finančný insider pracujúci na Trumpa, tak vás poprosím viac nepísať, lebo takého extrémne hlúposti nemôžu vyjsť z pusy niekomu čo i len trochu chápe čo a kto je FED a ako to v reále funguje.

    Fed se změní na národní, nikoli globálně vnitřeně elitářskou centrální banku
    aj jaj. Ak to bankstri zachcú, tak ano. Ale až v momente, keď sami bankstri položia dolár na kolená. Ale aj vtedy naďalej ostaní akcionármi FED.

    FED je globálně vnitřeně elitářska centrální banka???
    Aj jaj, vážený, FED je súkromná banka, akcionári sú všelijakí Morganovia, Astorovia, a iné židovské bankárske rodiny. Vy vôbec chápete o čom hovoríte????

 2. pražská vlaštovka napsal:

  Jope ,za koho kopeš?
  Putin zatím nezklamal ,drží to proti sionistické chobotnici dobře a jak jenom může...
  Nezačal vůbec nic ,co by mohlo ohrozit mír planety,na rozdíl od jusej..,anglánů a eupaskvilu.
  bràní pomalu celou třetinu planety proti válce a nenechá se vyprovokovat -co chceš víc v takové době?
  to ,co on dělá je vytváření alespon takovè základny,aby se člověk nemusel bàt vyjít z baráku...
  Nadstavba se tvoří až v míru a jistotě....
  navíc všechno nejde hned a vlci stojí ve stínu a svítí jim oči a blyští zuby ...
  svoje stanoviště nemohou opustit tak rychle ,jak bychom chtěli -budou hledat nàhradní skrýše a
  utajené kouty...odtud se budou ještě dlouho snažit urvat ,co se dá..
  jituš

  • proud napsal:

   jop je v cajku vlastovko a nesahej mi na vlky,nebo se doopravdy nastvu,miluju ty zvirata!!! :-)

  • Robo napsal:

   Nieje treba sa pýtať, za koho kope. To je jasné z jeho komentárov. Tie Putinove bajne miliardy a navyše v článku o trampovi..

   Zdravím, Jituš naša! :-)

  • jop napsal:

   Vlaštovka,
   kopem za nás, za plebejcov, za otrokov, lebo k nim patrím, rovnako ako ty. Avšak sa mi bytostne prieči naďalej byť plebejcom.
   Putin je elita, Trump je elia, ja som plebejec, ty si plebejec, Proud je plebejec, Robo je plebejec.
   Vždy to bolo MY a ONI.
   MY sme plebejci, oni sú elity.

   Použijem Pjakinov názov "národné elity".
   Dovtedy kým Trump bude americkou národnou elitou, dovtedy kým Putin bude ruskou národnou elitou, tak dovtedy ty vlaštovko aj ja budeme plebejcami.

   Rozumieš že ja ale vôbec nie som proti Putinovi? Ja som proti elitám, ktoré podporujú systém, ktorý ožobračuje aj mňa aj teba.
   Putin je ruská elita, ok proruská elita ale stále je elita a elitou ostane aj on, aj jeho okolie, aj jeho deti, aj jeho vnuci. Alebo si myslíš že nie? Tvoji aj moji vnuci ostanú plebejcami dovtedy, kým jeho vnuci ostanú elitami.
   Kým to nepochopíš, tak nechápeš úplnú základnú podstatu toho delenie plebejci a elity. Ja to delenie na plebejcov a elity chcem zničiť.

   Klaus nakradol, Mečiar nakradol, Fico nakradol, všetci navrchu kradli a budú kradnúť, lebo na tom je založený celý kapitalizmus.
   Prečo si myslíš, že Putin je jediný svätý v tom panteóne sociopatov a psychopatov. Jemu okrádanie plebejcov vyhovuje, on je na vrchole ekonomického potravinového reťazca.
   Ja som dole, ja som potrava, moja vyprodukovaná práca je potrava pre tých hore.
   Ja odmietam aby ma žrali, aby žrali výsledky mojej práce, môjho snaženia.

   Rozumieš Vlaštovko za koho kopem a proti komu?
   Putin je ruská, no nech pronárodná elita. On je ELITA. Ty si plebejec a otrok. Kurva aj ja, a to mi vadí.

   Robo, s tebou sme sa dohodli, že na naše príspevky si navzájom nereagujeme. Tak kurva drž slovo aj zobák

   • houbeer napsal:

    Jope,na muj minuly koment jinde jsi uz neodpovedel.jen ze to nejde ten muj nazor a zivot pro,, masy'' lidi....
    Ale jsam si opet nic nenavrhnul?!furt jenonc nadavat si do otroku umis,ala jak z togo?
    A dej nejakej odkaz ma putinovu treba garáž-ma aspon ferari ci tak?o trumpikovi vime,ted hod ty vily a jachty putina.

    • jop napsal:

     musíš rátať s množstvom ľudí, ktorí nebudú dobrí, nebudú chcieť spolupracovať ale naďalej okrádať. Takže treba zachovať určitú štátnu formu spoločnosti. Ja som chcel aby sme spolu začali písať ako chceme žiť, aby sme sa dopracovali k budúcim nami želaným pravidlám.
     Lebo aj v budúcnosti budeš musieť mať políciu, súdy, väznice.
     Len zákony chcem iné, zákony pre ľudí a nie proti ľuďom ako teraz

   • dlouhavystrednaobeznadraha napsal:

    "Robo, s tebou sme sa dohodli, že na naše príspevky si navzájom nereagujeme. Tak kurva drž slovo aj zobák"

    Robo ty nectíš dohody?

   • Přemek napsal:

    Plebejec je plebejcem svou duší, nikoli svým majtetkem a mocenským vlivem. Bojuješ se stínovými bojovníky ve vlastní mysli, jope. Já se rozhodně jako plebejec nechovám a vím, že bez řízení je chaos. Jde jen o to, kdo je řiditelem...

    • jop napsal:

     Premek
     plebejec je aj dušou, ale aj ekonomickým postavením dole medzi plebejcami.
     Je úplne jedno ako sa chováš, mocenský systém sa voči tebe správa ako k bezprávnemu plebejcovi.
     Lebo si riadený, lebo neexistujú mechanizmy ako by si ty spoluriadil spoločnosť.
     Si len riadený plebejec.

     Ja chcem byť súčasťou riadenia spoločnosti, ktorej som členom.
     To teraz nie som, lebo mocenské nastavenia systému to neumožňujú.

     Ja nie som za žiadny chaos, ja chcem spoluriadiť spoločnosť a spoluriadiť seba ako člena spoločnosti.

     To sa voľbami dosiahnuť nedá.

 3. pražská vlaštovka napsal:

  Proude,
  neblàzni ,to byl příměr ,snad si nemyslíš ,že bych jim zkŕivila chloupek???
  jsou to užiteční krasavci - hygienická úderks -zaplať pànbůh za ně!!
  hrála jsem na bystrost ;-)
  Robo,miláčku !
  posílám zdravici !
  doufàm ,že je už pod střechou vše,co tam mà před mrazy být a vesele topíš???
  pa j.

 4. jop napsal:

  možno toto opakujem, ale nepustilo mi príspevok

  citujem Pjakina z jeho posledného vystúpenia:
  Takže podzim roku 2007. Putin opouští funkci. To léto i podzim byly příznačné tím, že guvernéři masově začali ignorovat jeho řízení. „A co by nám tak mohl udělat? Vždyť odchází! Ten už nic nenadělá a Medvěděv? To je nula. A proto si teď začneme dělat, co se nám zachce. To my tady o všem rozhodujeme! A vůbec, ten Putin mi nevyhovuje. Ano, byla tady taková doba, ta válka v devadesátých letech, kdy jsme se vzájemně mezi sebou zabíjeli. On našel způsob, jak urovnat vztahy mezi těmi klany a tu meziklanovou válku ukončil. A teď? Teď jsem sám tak silný, že když to bude zapotřebí, tak s ním sám zatočím a celé to impérium bude jen moje! A já budu mocný a neporazitelný!“ Takhle přemýšlely všechny klanové skupiny!

  Když odešel Putin, tak přišel Medvěděv a najednou, z ničeho nic, už v březnu náš stát opět stál, před totální meziklanovou a občanskou válkou, kdy každý klan, který měl své zájmy na poli působnosti jiných klanů, se je pokusil vytěsnit, a najednou se ukázalo, že na něj samotného zatím zaútočily dva tři jiné klany! Najednou tu všichni stáli tak, jak to obvykle znázorňují ve filmech, kdy všichni tasí své revolvery a míří na ostatní a jakmile jeden vystřelí, málokdo z nich zůstane naživu. A reakce Medvěděva? „Já nevím, co s tím, to není moje věc!“

  Co dělat? A jak to vymysleli? Putin nebyl členem politické strany Jednotné Rusko, tak ho zvolili jejím lídrem. Straně Jednotné Rusko předali všechny otázky a kompetence státního řízení. Čeho potřebovali dosáhnout? Vyhnout se té válce všech proti všem, když najednou zjistili, že těch zdrojů není dost, a že opět hrozí vzájemné vyvražďování...

  Putin je smotrjaščij medzi ruskými vrcholovými klanmi.
  Ja som plebejec, on je ruská vrcholová elita, "smírčí síla" medzi vrcholovými ruskými klanmi okrádačov národa aj celého Ruska.

  Trump je to isté.
  Oni sú elity, im systém vyhovuje.
  Ja som plebejec, mne systém nevyhovuje.
  Oni systém chcú udržť za každú cenu aby ostali elitami aj oni, aj ich deti.
  Ja chcem systém zničiť aby moje deti neboli otrokmi.

  • Eva napsal:

   No vida a já jsem právě ten Pjakinův výstup pochopila úplně jinak.
   Jo Jelcin to byl miláček národa, za toho se nic v Rusku nedělo, že jo. Dokonce i naše vaše tv přinášela užaslým divákům jak to v Rusku vypadá. Nic hezkého, lidi mrzli, váleční veteráni umírali hlady, demonstrovali kvůli nízkým důchodům a nám kopali a pokládali kabely profesoři z Ukrajiny.
   Tchán s nimi diskutoval a byl ohromen co se tam děje.
   Tehdá ještě nebyla Ukrajina tím co je dnes. A na polské tržnici v Těšíně Rusové prodávali a rozprodávali ruský majetek, aby měli nějaké prostředky na obživu.
   Vstup do EU je z tržnic vyhnal....EU udělala opatření, aby tu nikdo z východu nepronikl a z jihu stáhla armádu, aby z Afriky zase naopak pronikl každý....tož tak

   • jop napsal:

    Eva,
    to čo hovoril Pjakin a čo som sem skopíroval, to je skutočnosť, tak to bolo, tak sa to stalo. Nedá sa to poprieť. Ja po rusky viem, ja dosť čítam po ruských serveroch, ja dosť počívam mnohých iných analytikov, nielen Pjakina ako ty.

    O Putinovi ako vrcholovej ruskej elite medzi vrcholovými klanmi ruských elít hovoria mnohí iní.
    Ja som k tomu pohľadu tiež dospel až potom, ako som dostal do hlavy množstvo informácií a dokázal som odhodiť balast a nechať podstatu.

    V tomto poslednom Pjakinovom vystúpeni ho znovu chytili na tom že si v zásadných veciach protirečí.Lebo on tvrdí že Putin nič nemôže lebo to systém nedovoluje, ale na inom vystúpení tvrdil protiklad, že Putin to nechce robiť, kroky proti bankstrom.
    Pjakin je len jeden z mnohých, ja ho už dokážem aj filtrovať aj načapať na klamstvách. zavádzaní a protirečeniach. Lebo som už počul množstvo iných podobných analytikov.
    Ty jednoducho tú databázu nemáš vypočutú tak ako ja.

    Ruské národné elity v tom postavení v akom je Rusko potrebujú to Rusko udržať, aby ostali tými ruskými národnými elitami. Inak stratia, spolu s Ruskom.
    Takže aby mohli kradnúť ďalej, potrebujú mať koho okrádať.
    Nadnárodní banstri už nepotrebujú peniaze, oni majú FED a vyvoria si ich koľko len chcú.
    Americké aj ruské národné elity potrebujú zarábať, a teda jeden zo spôsobov zarábania amerických elít je okrádanie iných národných elít. To Putin pochopil, a vytvoril akési volné združenie ruských klanov elít, ktoré sú v antagonistickom postavené s želaniami západných kapitalistov okrádať Rusko. Je to jeden zo spôsobov rýchleho zarobenia veľkého množstva financií.
    Nadnárodní bankstri sú nad procesom, oni využívajú a vytvárajú tento antagonizmus, lebo tak ovládajú v určitej miere zdrojovú ekonomiku oboch antagonistických strán.

    Bankstri so svojimi nadnárodnými koncernami ovládajú čiastočne aj ruskú aj americkú aj každú štátnu ekonomiku. Financie všetkých štátov tiež samozrejme.

    Dám ti otázku. Potrebujú vôbec nadnárodní bankstri kapitalizmus? Ak nevieš odpoveď, tak ešte len začínaš tápať v tom, čo Pjakin nazýva globálna politika a jej chápanie.
    Globálnu politiku vytvárajú bankstri, pomocou rôznych ekonomických a finančných celosvetových procesov.

    O tom čo robí ČNB a ako ničí českú ekonomiku určite vieš.
    Prečo to Putin nepovie verejne?
    Prečo to Zeman nepovie verejne?
    Lebo oni sú potrební iba v tomto systéme.

    • Jaris napsal:

     Jop,libi se mi Tvoje analyzy, ktere stoji nohama na zemi. Clovek by rad sice videl vse v idealizovane forme, ale ono tomu tak neni. I Pjakin se kolikrat necha ve svych proslovech unest a rika, co lidi chteji slyset. Na AC24 je dnes zprava, ze Trump dostane pristi rok nejaka oceneni od dulezitych zidovskych spolecnosti, ktere ho podporovaly. A jsme doma. Predpokladam, ze se pojede dal podle not Izraele. A Izrael = valka.

  • Přemek napsal:

   Nerozumíte řízení, jope, proto ani nechápete jak Putina tak Pjakina. Přitom oba pánové jsou excelentní socioekonomičtí řiditelé... Jaké návrhy na zlepšení socioekonomické situace doma máte vy? Už jste je někde přednesl? I tam, kde se alespoň trochu rozhoduje? Já ano a začínám být poslouchán ve snaze porozumění mým argumentům. Nejsem Elita, ale nás, kteří plně chápeme realitu, mnoho není...

   • proud napsal:

    Co kdybys nam o ty realite jak ji vnimas ty,volne povypravel?

   • jop napsal:

    Přemek

    ja tu na serveri píšem podrobné vysvetlenia, snažím sa aby ma porozumeli.
    Môžem sa mýliť.
    Tak skúste prejaviť aj vy trochu snahy a píšte podrobne a zrozumitelne.
    Ja sa rád poučím z každej informácie.
    Väčšinou sa mi darí informáciu deliť na zbytočný balast a to, čo pridám do svojej informačnej databázy.
    Budem len rád, ak vašou informáciou rozšírim moju informačnú databázu, ktorú už mám v hlave.

    Takže do toho

 5. jop napsal:

  tu je názor, pekne vysvetlený z inej diskusie

  Aby jsme se dostali z kalných vod vlhkých fantazií k nějakému popisu blížící se skutečnosti - je to takhle:

  Současná společnost je řízena pomocí koncepce rozděluj a panuj. To znamená, že v zákulisí v nejvyšších patrech společnosti probíhají klanově-korporátní boje a jedinec vůbec nic nezmůže, pokud za ním nestojí nějaké korporátní nebo klanové zájmy a ideologie(marxismus, liberalismus...) a náboženství jsou pouze nálepky a slouží k ovládání davu klany. Putin dokázal klany postavit proti sobě a nějak je přemluvit a donutit, aby alespoň v nejnutnější míře pracovali na stát. Zkoušeli ho vyměnit, ale okamžitě se to začalo rozpadat, všichni si šli hned po krku a tak ho museli chtě nechtě vrátit, aby se nezničili navzájem (inteligentnější část šlechty, ač s nevolí bude podporovat svého krále - a šlechta, která chce získat moc prostřednictvím cizí invaze je likvidována).

  Putin je ruská elita, smotrjaščij.
  Ja som plebejec, ja som proti elitám, aby moje deti neboli otrokmi ich detí

 6. jop napsal:

  doplnenie
  Pjakin používa slová "národné elity"

  Prosím nepleťte si pojmy a dojmy.

  Národná elita znamená iba to, ktorý národ je touto národnou elitou ožobračovaný.
  Národné elity USA majú svoje hlavné mocenské centrum v USA, využívajú armádu USA.
  Ruské národné sily majú svoje mocenské centrum v Rusku, využívajú ruskú vojenskú moc v svoj prospech.

  Národná elita neznamená že je pronárodná. To sú úplne rôzne slová a ich podstata.

  Gándí bol pronárodná proindická elita.
  Jeho dcéra bola už iba národná indická elita.
  On nič nemal, on nekradol, neožobračoval, postavil sa proti ožobračovaniu indického národa. Bol pronárodný.
  Indira, jeho dcéra už vytvárala národné elity, samá korupcia, ožobračovanie celého štátu každého Inda.

  Rozumiete rozdiel národný a pronárodný.
  Gándi sa jasne otvorene a zretelne postavil proti ožobračovaniu Indov angličanmi.

  Ukážte mi podobné vystúpenia Putina, kde on hovorí a koná tak ako Gándí.

  Okolo Putina sú samí miliardári, má svoj vlastný mocenský klan.

  Gándi žiadny klan nemal, žiadni miliardári okolo neho neboli. Jeho dcéra sa stala bohatou skorumpovanou kreatúrou, dostala Indiu tam kde ju blobalisti pomocou korupcie naďalej ožobračovali, napriek tomu že sa to uuž nazvalo demokraciou a Indovia chodia voliť.

  Putin je volená elita, nič viac a nič menej, jemu to vyhovuje, on je hlava klanu.
  Mne rozdelenie na elity a plebejcov alebo skôr na elity a otrokov nevyhovuje.

  • Eschatolog napsal:

   Skoro jste trefil desitku se svym hodnocenim "elit", jen pridejte dalsi vrstvy fraktalni cibule a "elity" dalsich slupek smerem ven od stredu (centra), vezmete v uvahu ze stred cibule ma koreny a seschla slupka na povrchu jsou ti tzv. nejnizsi plebejci resp.otroci i se svymi "plebejskymi elitami" , ktere se chovaji dle stejneho vzorce - jen ta slupka ma jiny polomer a obsah vody.
   Otazka zni, s otroky ktere slupky chcete znicit cibuli ? kdyz nechapou, ze cibule existuje.

   • jop napsal:

    Escha,
    bohužial máš pravdu. Nie je s kým.

    Ani tu na serveri to nechápu a myslia si, že vnútorné šťavnaté vrstvy cibule ich zachránia a podelia sa o živiny.
    Nechápu, že to sa v cibuli nedá. Cibula alebo kapitalistická pseudodemokracia tak nefungujú, živiny idú iba do stredu a suchá okrajová vrstva ich udržuje nažive tým, že sama je ničená.

    Tento súčasný systém nie je reformovatelný, dá sa zničiť a treba ho zničiť. Lebo inak ostávate plebejcami žijúcimi na zoschnutej kôrke cibule a držíte vnútrajšie vrstvy aby sa mali dobre.

    Len vy si iba púšťate paru tu v diskusii, a bojíte sa začať čo i len hovoriť o tom, že aj vy máte právo na normálny ľudský život bez toho, aby vás po ceste okradol každý kto je bližšie k stredu cibule ako vy

  • Ada napsal:

   Indíra nie je Gándího dcéra, zhoda mien.
   Nejako si si nevšimol, že Putin vstúpil medzi "elity," keď už existovali - myslím, že preto, lebo po zrušení KGB založil FSB - má tam svojich ľudí. Mali ho za správcu... Vymkol sa im. Ale teraz je dosť ťažko poradiť si s "elitami," ktoré sa dokážu aj spojiť, keď ide o ich majetok. A prečo by sa mal Putin vracať späť k socializmu, či čo to bolo? Nepochodil by ani na jednej, ani na druhej strane. To je úloha Zjuganova, ale akosi nemá popularitu. Ako by aj mohol, keď sa vzdal Jeľcinovi?
   Ale prečo potom bila na poplach "opozícia (Parnass a Jabloko(keď mala zraz vo Vilniuse, zdesená, že "už 75 percent majetku patrí štátu..."???
   Putin je za pomalý prechod, asi len chce zmenšiť rozdiely, nie zmenu.

   • jop napsal:

    Ada
    sry, máš pravdu. Vedel som že Gándiová bola dcéra indického vysokého politika, ale to bol Nehrú a ja som myslel že Gándí. Moja chyba, mozgová prešmyčka sa stáva aj mne. Ale to našťastie nie je podstatná chyba

 7. Babucha napsal:

  Jop, ako pracovnu verziu pripustme, ze Putin bojuje za narod a nie za svoje plne vrecka. Co podla Teba ma robit inak, ako rozoznavas ze Tvoje hodnotenie je pravdive? Bud konkretnejsi inak Tvoje placlive vylevy ostanu vo forme vypustenia ventilov. A zober v potas rozlozenie sil, tisicrocne vymyvanie mozgov a Chomskeho Vyrobu suhlasu.

  • Robo napsal:

   Jop je tu praaaacooooovneeeeee, kurva!!! :-)

  • jop napsal:

   ok Babucha.
   Chýba mi množstvo prejavov, aké mal Gándí, ktorý hovoril Indom ako majú vzdorovať, ako sa majú anglánom brániť.
   Putin nejde cestou národného vodcu, ktorý hovorí ako sa má národ správať aby dosiahol nejaký cieľ.
   Robil to Gándí, on ukecával Indov čo majú robiť.
   Gándi dosiahol svoje. Po ňom Indira bola len štandartný skorumpovaný megazlodej.
   Robil to Hitler, on sluboval velkonemeckú ríšu ak sa budú nemci správať tak aby ju dosiahli.
   Hitler to posral nenávisťou k menejcenným slovanom. Ale Hitler skutočne odstavil kapitalizmus, lebo prinútil kapitalistov v podmienkach vojny ale aj pred ňou pracovať na národné potreby. To jest zmenil ekonomiku tak, aby každý pracujúci Nemec sa mal lepšie, aby sa cítil lepšie. Len Hitlerov konečný cieľ ležal nad jeho národným nemeckým cieľom. Lebo svoje zvrátené želanie ničiť okolonemecké štáty postavil nad želanie povzniesť nemcov. To povznesenie Nemcov on podla mňa chcel naozaj, ale iba preto aby s nimi mohol zničiť Slovanov. Ale to ekonomické a národné povznesenie Nemcov dokázal, aj keď iba na pár rokov. Keďže bol šialený, tak bol zneužitý samotnými bankstrami, ktorí ho spolufinancovali a do tej vojny mu pomohli, tú podporu mu dali.

   Putin nerobí množstvo verejných krokov, ktoré ako národný vodca robiť musí.

   Prečo Putin nepovie o ruskej centrálnej banke verejne to, čo viete od Pjakina? Že ruská CB pracuje v prospech nadnárodných bankstrov, a nie v prospech Ruska? Veď aj ten Trump povedal, aspom povedal že sa pozrie na FED.
   Trump multimiliardár to povedal, Putin je ticho. Prečo?
   Prečo nebojuje proti nadnárodným bankstrom? Prečo nevysvetluje rusom to čo im hovorí Pjakin?
   Prečo to robí Pjakin, ktorý ale nemá žiadnu oporu od toho najvyššieho vedenia Ruska? Verejnú podporu, vytvorenú Putinom a jeho okolím, že ruský ekonomický a finančný systém je vazal bankstrov?

   Lebo Putin nejde proti nadnárodným, lebo on chce uchovať systém taký ako je. Len chce mať zaistené postavenie pre ruské elity, v rámci existujúceho systému.

   Ja chcem tento systém zmeniť na ľudský, kde nebudú ani elity ani plebejci ani otroci.
   Putin nie, on je elita len v súčasnom systéme. Putin nemá záujem aby v Rusku prestali existovať tí ruskí bohatí kapitalisti, lebo je nimi obklopený.

   Kua veď to sa nedá nevidieť a nedá nechápať. Lebo ak to nevidíte a nechápete, tak ste strašne naivní. Ak to odmietate chápať aj naďalej tak nám ani pánboh nepomôže.
   Ruské porekadlo: Topiaci sa ľudia sa musia zachrániť sami.
   Zo znamená nečakať na žiadnu spásu, a zabrať.

   Pjakin hovorí, že Putin nemôže vykonávať mnohé kroky, lebo ruskí ľudia nie sú na to pripravení. Lebo súčasný systém Putinovi tie kroky nedovoľuje konať. Ale hovoriť predsa môže, stačí opakovať Pjakinove tézy. Putin to nerobí, nikto z jeho okolia to nerobí. Lebo oni sú tvrdí kapitalisti.
   Tak prečo ich Putin priamo nepripravuje? Stačilo by pár hodinových prejavov, kde by rusom otvoril oči ako celá tá vrcholová finančná ekonomika Ruska funguje v prospech bankstrov a v prospech Západu.
   On to nerobí, on nič týmto jediným smerom nerobí. Lebo on nechce zničiť kapitalizmus ako spôsob parazitovania elít na plebejcoch.
   Lebo on nie je pronárodný vodca, on je národná bohatá elita ktorá chce ostať bohatou národnou elitou a je obklopený národnými bohatými ruskými klanmi elít. Ktoré nesmierne zbohatli na okrádani každého rusa, na privatizácii toho, čo rusi a ich otcovia postavili.

   Prečo neobdivujete Babiša? Veď Putin má v svojom okolí samých Babišov.
   On im iba dal určité pravidlá, vysvetlil že ak zničia Rusko, tak zničia svoju vlastnú základňu. Že bez toho Ruska už nebudú ruskými elitami, ale ich samých zožerú cudzie elity.
   Ja chcem aby babišovia sedeli v base a nakradnuté sa vrátilo pod správu štátu, pod správu spoločnosti ktorej to ukradli.

   Aj Putinove okolie zarobilo na korupcii, privatizácii, okrádali všetko čo sa dalo. Rovnako ako babiš a podobná svoloč.

   • Babucha napsal:

    Prepac Jop, ale ak veris Pjakinovy, preco si vyberas z neho nieco a ostatne ignorujes? Ako sa Pjakin vyjadruje o Putinovy? Vari ho kritizuje? A to ze nema Pjakin ziadnu oporu? Ved ak by nemal ochranu za tie reci o podpindosnikov by uz davno nebol. Ak si tito ludia hovoria Vnutorny prediktor, tak asi sa snazia vytvarat predikcie na vyvoj minimalne v Rusku a musia na to pouzivat takticke a strategicke nastroje. To co navrhujes, teda aby Putin otvorene ukazal karty je v sucasnej dobe nemozne, viedlo by to k vaznym nepokojom. V sachu dobry hrac ma premyslene vela krokov dopredu a niekedy ponuka aj straty. Ja Tvojmu revolucnemu vnimaniu a nedockavosti rozumiem, ale vsetko ma svoj cas.

    • jop napsal:

     Babucha.
     V každom prejave si niečo vyberieš, lebo niečomu ľahšie veríš, lebo niečo už súhlasí s tým čo už vieš alebo chápeš. Ide len o to, či máš v hlave malú databázu súvislostí a faktov, alebo už velkú databázu a vieš rýchlo a ľahko pochopiť kto je kto.

     Ja neverím Pjakinovi? ja ho počúvam, v mnohom s ním súhlasím. Ale vidím, že Pjakin je ideológ obhajujúci záujmy súčasných ruských elít a nie záujmy ruského národa.

     Okrem toho aby si začal niečo chápať v ruských reáliách, musíš vypočuť veľmi vela analytikov, nielen Pjakina.

     Pjakin hovorí o podpindosnikoch verejne, vraj sa nebojí.
     Keby si počul iných ruských analytikov, ktorí tie ruské reálie vidia na základe faktov inak ako Pjakin.
     Lebo mnohí analytici sú nie ideológovia ruských elít, ale sú skutočne proruskí, pronárodní. Mnohí hovoria o Putinovi rovnako ako ja, že je len vrcholová elita aby ruské klany držali spolu proti cudzím klanom cudzích elít.
     Tiež ich nikto nestriela za to čo hovoria o Putinovi.

     Ty hovoríš, že všetko má svoj čas, že nikto nemôže povedať pravdu lebo by to viedlo k nepokojom.
     Alebo povieš pravdu, alebo patríš k tým ktorým situácia vyhovuje a pravdu skrývajú.

     Ak je Pjakin súčasť ruského prediktora, on hovorí verejne o ponížení Ruska cez financie a ekonomiku bankstrov.
     Prečo to nepovie Putin, prečo neurobí ten krok ktorý musí robiť každý pronárodný vodca?????
     Lebo to on nie je, napriek tomu že vy ho tak vidíte.
     On je tvrdý kapitalista, ruská elita.
     Ja som protikapitalistický

   • proud napsal:

    jope,k tomu Putinovi.........chybi ti prehled o celkovy situaci se kterou se on a Rusko museji vyporadat,kdyz nechteji vzit klacek,vodku a mydlit to zase hlava nehlava a nechat pul svyho naroda za vitezstvi zdecimovat!!! Udelej si prehlke a prehodnot si to v hlave sam :-).Vim ze to myslis dobre,proto ti to pisu,protoze se mi zda ze mas hlave tak trochu mrdnik:-).Putin musi makat s tim co ma tak jak se da,toho se drz,jinak tam dlouho nebude a co by se delo si radeji nebudeme ani predstavovat.Navic jakej skutecne je se pozna az dojde k vyraznejm zmenam na kterejch teprv pomalinku maka,protoze rychle to nejde,pak se teprv ukaze,zatim si nevede spatne vzhledem k okolnostem,a na y musis porad koukat!

    • proud napsal:

     Co se tejka Trumpa,je na tom jeste o par radu hur,protoze sedi primo v hnizde zla.Oba chteji neco zmenit a pritom prezit,u Putina uz je jisty i to ze chce aby prezilo i Rusko,Trumpovi taky zalezi na Americe,ale tam neni jeste jisty,na jaky vlastne.To se vsechno musi brat v uvahu.

    • jop napsal:

     proude,
     nesúhlasím. Ak by som bol pronárodný vodca, tak by som nahlas ten národ vzdelával a otváral mu oči.
     Žiadny masaker by nenastal, žiadna revolúcia by nenastala.
     Ale ľudia by omnoho rýchlejšie pochopili a zmenili myslenie na protikapitalistické.
     Tak ako predtým rusi boli protikapitalistickí, tak by sa to veľmi ľahko zmenilo naspäť, lebo obrovské množstvo rusov sa nemá dobre, živoria.

     Prerozdelenie vytváraných majetkov v prospech plebejcov a nie v prospech elít musí nastať, lebo práve tak nastane tá krvavá revolúcia.
     Ale niekto to tým ovciam musí začať vsvetlovať.

     Gándí to indickým ovciam vysvetlil, Hitler to nemeckým ovciam čiastočne vysvetli.
     Putin nemá záujem z ruských oviec urobiť ľudí.
     Elitám ovce vyhovujú

     • proud napsal:

      Na takovej "soud" je podle myho nazoru jeste prilis brzy.Protoze jak ze dopadnul ten Gandhi a vlastne temer vsichni co rovnou zacli menit ovcany a meli tu vyhodu ze je hodne lidi poslouchalo?Ono to neni cerny nebo bily,ale sedy mezi tim a je potreba se tim umet do ty bily dostat a prezit to.

      • proud napsal:

       Nebo se ti zda ze je na hrbitovech malo hrdinu co uz nic vic nedokazou???

       • jop napsal:

        proude,
        tu na serveri sa ľudia boja čo i len povedať nahlas ako si predstavujú svoj vlastný život.
        Ak by to nahlas povedali, boli by hrdinovia ktorým hrozí hřbitov?

        Keď máš posraný celý národ, tak ho treba alebo podporiť, alebo sa nestať jedným z tých, čo ten posraný národ ožobračujú ďalej.

        Putin ak aj má v hlave to, čo si o ňom myslíš ty, ale v reále sa vezie na vlne, má okolo seba samých babišov a je mu spolu s babišami dobre.
        Oni sú elity, ty si plebejec. Im je dobre, ľudia tu na serveri sa boja prestať byť plebejcami

        • proud napsal:

         To je prave to,ze lidi to rict klidne muzou,a kdyz to reknou verejne a vetsina,pak muze i Putin,ale bez nich ve svym postaveni nemuze,porad to nechapes?

        • jop napsal:

         proude
         ľudia to nepovedia lebo sa boja.
         Gándi sa nebál, bol národný vodca, hovoril to verejne, odporoval verejne.
         Bol príkladom pre Indov, nebál sa.

         Putin to verejne nehovorí, on nie je pozitívny príklad pre národ, on sa vôbec tejto téme nevenuje.

         Proude, ty už obhajuješ domnienku, čo podla teba možno Putin má v hlave, ale nevieš to.

         Ja hovorím čo on nerobí, to je fakt. Ty máš len domnienku.

         Nesúhlasím s tebou v tomto konkrétnom tvojom názore, založenom len na domnienke

        • dlouhavystrednaobeznadraha napsal:

         A komu to mají podle tebe říkat?
         Snad éteru?

         "a tyto zkušenosti okradat (potřebuješ zlo abys poznal dobro atd)"

         Život není o představách. Život se zažívá.
         Ale asi jsi měl v mysli PODMÍNKY (prostředí, pravidla, ba i to, co provází a dělá společnost v tom opravdovém životě...)

 8. lukaš napsal:

  No nevím jak to s Goldman Sachs,ale zrovna jsem otevřel noviny z roku 2010 a už v tedy měl Goldman Sachs problémy,jejich ředitel dokonce musel vypovídat před kongresem o problémech v bance.Jednoduše řečeno,banky drží vláda a vláda banky,co se několikrát potvrdilo,zřejmě to nebude jinak ani za Trumpa.

 9. JerykoOo napsal:

  Jope, s těma elitama máš částečně pravdu na druhou stranu je nutné uznat, že nic nejde hned... elit se nejde jen tak zbavit,jsou součásti systému,uspořádání ve kterém žijeme, když je odstraníte,nahradí je jiní a pokud to nedovolíte systém se zhroutí a to nechce nikdo..fundamentální změna není možná bez toho aby to nestáhlo všechny, na to je dnes už vše příliš provázané viz např. globální ekonomika

  Cesta by byla ale to bychom museli být všichni uvědomělí,zodpovědní a otevření uplně novým paradigmatům..pak mužem změnit pravidla hry bez zbytečně prolité krve

  I přesto že je Putin elita musi rozumně manévrovat v tom marasmu,mezi těmi mocenskými klikami atd. Musí upřednostnít menší zlo... a MUSÍ s elitami "spolupracovat", bez nich to bohužel nejde..

  je přece hloupost házet elitu,stejně jako cokoliv jiného do jednoho pytle...

  Osobně musím uznat, že se Putin hodně za ty léta změnil k lepšímu..

  Pochopte.. každý se neustále vyvíjíme,třídíme myšlenky,utvrzujeme se v názorech i přesvědčeních.. a občas se stane to, že si uvědomíme, že nám někdo sakra hodně a dlouho lhal.. a začneme vše přehodnocovat.. a názory se mohou otočit o 180 (vlastní zkušenost)

  A to se stává plebejcům i elitam.. všichni žijeme ve lži a všichni jsme otroci systému i ty elity... i elity mají svojí strukturu moci.. zdaleka si nejsou rovni..

  Dejte kde jakému plebejcovi moc... a bude se chovat tak jak se chová ta vámi popisovaná elita... je to prostě v nás...

  Spíš by vás mělo štvát to, že jsme všichni pěkně rozmazlení, ničeho si nevážime,máme přehnaná ega a smyslem života snad každého jedince jsou peníze,slepá touha po moci a posedlost materialismem to jsou přičiny snad všeho rádoby svinstva a dnešní společnost to ještě podporuje a vyzdvihuje.. jako něco skvělého a schovávájí se třeba za Darwinovu pseudoteorii -- silnější pes prcá !!

  Za to jak svět dnes vypada mužeme všichni ne jen elity...
  někdy to těm elitám totiž pekně ulehčujeme, hlavně když se nás to bytostně netýká...

  • jop napsal:

   Jerykoo
   ja nemám nič proti Putinovi, ja mám proti tým diskutérom ktorí ho obdivujú lebo si myslia že on robí pre nich.
   Áno, on spolupracuje s ruskými elitami lebo sám je elita.
   Lebo chápe, že ak cudzie elity zničia Rusko, on už elitou nebude.
   On spolupracuje s elitami.
   Môžte ho obdivovať, mne sa nepáči že niečo od neho čakáte tam, kde sa nič dočkať nemôžete.
   Ja nechcem čakať, ja od vás vyžadujem vyjadrenie vašich želaní ako chcete žiť. Nechcem čakať, chcem žiť ako človek.

   Robím to isté čo robí Pjakin. Len v malinkatom rozsahu.

   Tak nech Putin začne niečo verejne hovoriť proti bankstrom a potom budem súhlasiť, že máš Pravdu a ja som sa mýlil.

   Zatial proti marazmatickému systému nejde, a neverím že pôjde. Lebo on je elita, nepodreže si konár na ktorom sedí, lebo veľa stratí.

   Národné elity nikdy nejdú verejne proti nadnárodným elitám, lebo stratia spolu s nimi všetko. To sú len frakciové boje v rámci systému, ktorý elitám vyhovuje, ktorý ja chcem zmeniť.
   Ja som protielitný, lebo dovtedy kým sú elity tak ja som plebejec.

   • proud napsal:

    "Nechcem čakať, chcem žiť ako človek.".....a to je prave ten tvuj problem co te zavede leda do pekel,protoze vsechnio ma svuj cas. Taky mam plan,a je to v soucasnosti tak trochu sci-fi,ale vim ze musim pockat a makat na podminkach pro nej.

    • Paul Durham napsal:

     takže jádrem vašeho plánu je čekání , ale to nejste jediný, mám dojem, že všichni tak nějak čekáme na smrt již od narození, ovšem každý si to čekání nějak ozdobí po svém, "jop" je hodně hrrrrr a vlastně strůjce nwo - taky chce vše zničit a pak se děj vůle chazarova , proč zrovna chazarova ? no protože je to tak odjakživa :-) , jen ti méně obdaření tomu říkají "boží vůle"

     • jenmalyvyletfederacenaorbite napsal:

      Jope,

      získáváš si pozornost...

      A zatím překračuješ ostatní zde zbylé svým vhledem a reálií. Oceníme, když budeš ve svých úvahách pokračovat a ostatními se nedej zmást ani znechutit.

     • jop napsal:

      Paul
      citujem ťa
      jop“ je hodně hrrrrr a vlastně strůjce nwo – taky chce vše zničit
      Definuj prosím slovo "vše".

      Ja chcem aby sme vytvorili svoj plán, stále tu o tom píšem, všetci sa bojíte začať písať ako vlastne chcete žiť.

      Ja nič neničím, ja chcem najprv spoločnú perspektívu, spoločný plán a potom spoločné zmenu z ich NWO plánu na náš plán.
      Kde vidíš v mojej logickej reťazi ničenie?

      • Paul Durham napsal:

       Ale jo, konstruktivní plán je základ, já jen, že toho boření bylo za poslední 3 století celkem dost a to tvoření taky není úplně ideální resp. je tak nějak na hovno, když kouknu na tu jedinou "naši" zajedovanou planetu.
       Vědět , jak chtějí lidé žít, to chce i Sasin, ale nebude to jednoduché to zjistit, to byste musel vypnout televizi na půl roku, aby nedošlo ke koincidenci přání s přáními "hrdinů" nějakého seriálu.
       Jak už jsem napsal dříve, začal bych s vodou a jejím vlastnictvím včetně všeho kolem.

     • jop napsal:

      Paul, doplnenie
      citujem
      děj vůle chazarova , proč zrovna chazarova ? no protože je to tak odjakživa :-)
      skvelé :-) plne s tebou súhlasím :-)

  • proud napsal:

   "Jope, s těma elitama máš částečně pravdu na druhou stranu je nutné uznat, že nic nejde hned… elit se nejde jen tak zbavit,jsou součásti systému,uspořádání ve kterém žijeme, když je odstraníte,nahradí je jiní a pokud to nedovolíte systém se zhroutí a to nechce nikdo..fundamentální změna není možná bez toho aby to nestáhlo všechny, na to je dnes už vše příliš provázané viz např. globální ekonomika

   Cesta by byla ale to bychom museli být všichni uvědomělí,zodpovědní a otevření uplně novým paradigmatům..pak mužem změnit pravidla hry bez zbytečně prolité krve".........dobre napsany,a rovnou z toho plyne i cesta kterou je potreba se dat a mam ten pocit,ze zrovna treba Putin,se na ni v mezich moznosti nachazi.........

   • jop napsal:

    Proude
    ZSSR padlo za pár rokov, paradigma myslenia rusov sa extrémne rýchlo zmenila, ale v konečnom dôsledku v neprospech rusov.
    Prečo si myslíš, že na opačnú stranu to nepôjde rýchlo?

    Američania aj európania rýchlo chudobnejú, odrazu to rachne a paradigma kapitalistického myslenia sa zmení za pár mesiacov.

    Potrebuješ však ľudský plán čo ďalej. Lebo elity čo ďalej po zrútení kapitalizmu vedia, oni plán majú.
    Ten plán znovu nebude v prospech ľudstva, ale v prospech iba nadnárodných elít.
    Lebo národné elity stratia mocenské postavenie spolu s krachom kapitalizmu. Tie národné elity sú rovnako blbé ako bežný volič, lebo to nevidia, netušia a nechápu. Ich smola.
    Putin upevňuje postavenie národných ruských elít. Nič viac, nič menej.

    Krach bude, paradigma kapitalistického myslenia oviec bude nadnárodnými elitami extrémne rýchlo zlomená.
    Ja ju tu na serveri lámem už teraz a chcem aby ste uvideli ten neodvratný koniec a aby sme mali plán.
    Všetci tí čo to tu čítate si musíte uvedomiť, že nepatríte k elitám, že stratíte majetky, postavenia, bude obrovská nezamestnanosť.

    To sa týka aj tých mamľasov z tajných služieb ktorí tento web čítate a kontrolujete nás nespokojných, aj tých slniečkárov čo proti nemu bojujete.
    BUDETE ZBYTOČNÍ rovnako ako ja.
    Potom budete nespokojní aj vy. Rozdiel je iba v čase, tak ako myslím ja vás donútia myslieť a chápať tí na ktorých teraz pracujete.
    BUDETE ZBYTOČNÍ.

    S pozdravom

    Rastislav Horváth

    POTREBUJEME SPOLOČNÝ ĽUDSKÝ PLÁN

    • Ada napsal:

     No tak vidíš. Putin čaká práve na ten krach. Prečo by mal ruský národ zase prelievať krv za niečie majetky!
     Táto otázka zaznieva v ruských médiách, jeden ekonóm odpovedal, že cyklus sa završuje - a malo by to byť ešte v tomto roku! Už dosť dlho sa deje čosi s bankami- kde - tu zatvárajú jednu, druhú, kde-tu nevydávajú peniaze z bankomatov... Priveľa bankárov v posledných rokoch "skočilo zo strechy svojej alma mater...
     Treba mať doma zásoby - potravín aj peňazí...

     • jop napsal:

      Ada
      keď ten krach nastane, čo myslíš.
      Putin sa obráti v televízore ku všetkým rusom a povie im, že my ruskí kapitalisti sme uchránili majetok ruského štátu a teraz ho vraciame pod správu štátu?
      Že to čo si ruskí miliardári nakradli sa vráti štátu? Že to je to čo Putin chce?

      Skús mi odpovedať keďže vieš na čo Putin čaká

    • Stribog napsal:

     To, že globálové potřebují zlikvidovat liberální kapitalismus je jasné už od marxistického projektu. A jsem s nimi v podstatě za jedno v tom, že kapitalismus není udržitelný model v uzavřeném enviromentu. Planeta to nemůže ustát. Ale nemyslím, že by to ctěli řešilt nějakým rychlým manévrem s kataklyzmatickými důsledky. Jestli k něčemu podobnému dojde, tak to bude výsledek jejich ztráty konroly nebo to vyhodnotí, jako lepří variantu mezi špatnými. Jsou inkrementalisté. I ta pauperizace je jimi řízena poměrmě volně a odchylky rychlosti způsobují utržené obslužné elity. Nejspíš nám globálové nabídnou pár otrávených cukrátek třeba v podobě minimálního příjmu pod podmínkou cashless society a dobrovolného omezení práv. Plán sice mají, ale ten měli i v dobách prvních pokusů problém řešit. Jenže se jim to vymklo. Vznikl SSSR nikoli jako motor světové revoluce, ale jako funkční státní systém a model, který nic neřešil, neboť dal vzniknout státnímu kapitalismu stejně zuřivě plýtvajícímu, jako ten nestátní. Nakonec to museli řešit světovou válkou... A Sojůz se jim podařilo ubrzdit až dekády po ní. Jenže cena byla vysoká. USA jako nástroj se jim vymkly a Západ se v rámci ideologické a informační války nepříčetně rozežral. Role Trumpa je umravnit lokální americké elity, které opravdu nevědí, která bije. Chovají se jako ti indiáni, co staví letadla ze slámy. Cargo kult... Rychlý krach systému ale globálové zvolí jen v případě, že Trump ve své misi selže. A manévr je to velmi rizikový. S široce gramotnou populací by byla příležitost využít toho, že jsou globálové vyčerpáni likvidací svého nástroje řízení, který se utrhl kontrole by byla šance umravnit naopak globály. Jenže co dál? Plán je hezká věc, jenže taková změna je na dlouho. Vytvořit informační pole, koncepci, ideologii, filosofii nového systému zdola? Nemožné to nejspíš není. ale moc vysoký kurz bych na tu sázku nevypisoval...

     • jop napsal:

      Stribog
      síce si to písal moc skratkovito, ale súhlasím s tvojimi vývodmi.

      citujem
      Plán je hezká věc, jenže taková změna je na dlouho. Vytvořit informační pole, koncepci, ideologii, filosofii nového systému zdola? Nemožné to nejspíš není. ale moc vysoký kurz bych na tu sázku nevypisoval…

      ak nezačneme, šanca bude stále nulová.
      Ak začneme, naša šanca závisí iba od našich schopností, snahy, aj možností a od toho, či vyprodukujeme niečo použitelné alebo ďalší "politický program" plný neuskutočnitelných sračiek.

      Treba začať, šancu sa bude stále zvyšovať úmerne našej rozumne využitej snahy.
      ROZUMNE VYUŽIŤ NAŠU SNAHU a pôjde to. Nevkladať do toho osobné ambície, ale iba spoločná snaha.
      KOLEKTÍVNY PLÁN a nie osobné ambície ďalších zmrdov, ktorých medzi seba nesmieme pustiť.

      • proud napsal:

       "Plán je hezká věc, jenže taková změna je na dlouho. Vytvořit informační pole, koncepci, ideologii, filosofii nového systému zdola? Nemožné to nejspíš není. ale moc vysoký kurz bych na tu sázku nevypisoval…"........urcite to je uskutecnitelny,cim dal tim vic,staci se rozhlidnout a porovnat s dobou pred par lety.Ale ze je to beh na dlouhou trat kdyz se nechce hnat stado coz nic nevyresi,s tim souhlasim.

      • Stribog napsal:

       Faktem zůstává, že moc času zgramotnit alespoň část společnosti a začít pracovat na nějakém kolektivním plánu nezbývá. Podle toho, co globálové řadu let publikují, je jejich cíl celkem jasný. Udržet ekosystém planety a její zdroje pro sebe a vytvořit transumanistickou "atlanidskou" společnost elit a cca miliardy otroků. Něco z toho popisují třeba Georgia Guidestones a představu v podstatě ztvárnil hollywoodský former Ellysium. Technologicky to začne být reálné v průběhu následujících dvaceti let. Jak umělá inteligence, dosahující té lidské, tak technologie na "nekonečné" prodlužování života. Tedy je potřeba lidový plán uskutečnit v horizontu jedné generace. Bertrand Russel jednou řekl, že elity se v budoucnu budou natolik geneticky a intelektuálně lišit od plebsu, že povstání plebsu proti elitám bude stejně nemožné, jako povstání ovcí proti konzumaci skopového. Tenkrát to byla odvážná vize. Obvlášť po krachu plánu na vytvoření "nadčlověka" na základě eugeniky jako snu různých Darwinů a Galtonů... Dnes je to ale reálně na dosah ruky. Okno na protiakci je tedy relativně úzké...

       • proud napsal:

        Jak moc ses si jistej tou jedinou generaci?

        • Inkrement napsal:

         "že elity se v budoucnu budou natolik geneticky a intelektuálně lišit od plebsu"

         - jenže právě v tom smyslu, že "jelita" není nucena se vyvíjet, takže už dávno degeneruje... Nebo prostě jen zůstává "zastaralými lidmi". kdežto "plebs evolvuje dál" byť je různě vychylován a stopován.

         Jelita jsou ZAOSTALÁ .!

        • proud napsal:

         .....presto vladnou........?

        • Inkrement napsal:

         Na tobě je to zrovna dobře patrné...proude.

         To nejsou lidé, co vládnou, to jsou "(ná)stroje v chodu".
         Lidé tu moc nemají, to ty "funkce" (v nich jsou jednotlivci zaměnitelní-nahrazovaní) umělého "prostředí".

         'Jakékoli jelito je jelitem právě jen v tom "Systému"...ničím jiným...

        • proud napsal:

         To se bavis o spodnich vrstvach co me moc nezajimaj,zaniknou se systemem rychle a bez velkejch problemu,me zajimaj az ty nejvrchnejsi 2-3 vrstvy a to neco co je nad nima a nevim presne co to je,coz mi dost vadi.

        • Inkrement napsal:

         Kterak uvedl trefnou poznámku pod jiným článkem:
         Albert
         6.12.2016 (20.58)

         Jinský je „funkce“ nikoliv identita.

         Totéž lze říct o "proudovi" či o nějakém jiném jelitu.

         "Elita" je funkce, nikoli člověk, "elita" je přívlastek, nikoli osobní charakteristika vázaná jen a jen na život konkrétního jedince a nezávisle od prostředí...

         Je to Systém států. který má v sobě obsařené takové závislostní "funkce" za nějakým účelem "oživované" pak konkrétními "jednotlivci", kteří v takové umělé, zbytečné a neopodstatněné hře sehrávají dané "úlohy".

        • Inkrement napsal:

         Pro všechny sféry "jelit" i pro hyperelitu platí totéž co pro "vnější vrstvy" - se zánikem umělého rámce jenž jim jediný přisuzuje "hyperelitnost" se hyperelitnost rozplyne jakoby ani nikdy neexistovala.

        • proud napsal:

         Jen v pripade ze je pripravis o nastroje moci!

        • Inkrement napsal:

         Nástroje moci jsou adaptovány pro rámec Systému (Systému států) moci, jinde nemají váhu. Stačí zrušit tento rámec a puf... rázem to má jiný význam...

        • proud napsal:

         Zadnej ramec,ale konkretni nastroje globalni moci!!!

        • proud napsal:

         To nema se statama nic spolecnyho,kdyz uz,tak v omezeny mire s republikama a koloniema.Staty je naopak potreba vybudovat a znovuvybudovat,posilit v nich vlastenectvi,ocistit jejich jednotlivou vlastni kulturu a vybudovat mezi nima spojeni spoluprace na rovny urovni.

        • Inkrement napsal:

         Ach proude proude doma-li jsi? tatíček se ptá oral-li jsi , tatíček se ptá oral-li jsi.

         To máš tak, brontík vytaženej na orbitu neváží nic...
         Taktéž neváží nic stát, neváží ani nic "gram moci" vystřelený mimo rámec na kterém je závislý.

        • proud napsal:

         Dikec,zase jsem padnul na blba,ma pocit ze jde o toho stejnyho vola co si jen meni nicky......dalsi ztrata casu,opatruj se!

        • TheOmegaDirective napsal:

         proude, tys takový čidlo, můžeš suše oznámit svým psovodům, že můžou bejt pořád v klídku muheeeeeeeeeeeeeeeeeee

        • Eschatolog napsal:

         T.O.D. , ten primer je primo kapacitozni

        • jop napsal:

         pre Proud aj pre Inkrement.

         naučte sa obaja počúvať jeden druhého.
         Lebo vy hovoríte o rozdielnych veciach a vôbec si neprotirečíte.

         Proude, ja súhlasím s inkrementom, lebo on hovorí o systéme, ktorý podporuje sám seba, lebo sa vždy nájde nejaká konkrétna elita ktorá je elitou iba vďaka systému a iba v systéme. On hovorí o mechanizmoch vo vzťahu elita a systém. Že ak zrušíš jednu časť, tak elity padnú nejak tak, lebo nebudú mať kde sa prejaviť. Že ak zanikne funkcia v systéme, tak už nebude elita človek môcť sa do zaniknutej funkcie dostať a tak sa systém rozpadne zvnútra.
         Inkrement hovorí o akejsi praktickej ideológii fungovania systému.

         Inkrement, ty si nepochopil Prouda, lebo Proud ide do úplnej konkretiky, že je potreba odstaviť od moci podporovanej samotným systémom konkrétne elity. Proud hovorí o ľudskej časti systému, Ty inkrement hovoríš o mechanizmoch ako sa obe časti, aj ľudská, aj samotné funkcie zastávané ľuďmi v systéme podporujú.

         Inými slovami Inkrement hovorí: elita nič neznamená bez funkcie vytváranej systémom, elita nebude elitou.
         Proud hovorí: treba od systému odstaviť konkrétne elity a nejak im zabrániť vykonávať tú mocenskú funkciu. Len nevie kam siahajú najvyššie úrovne elít.

         Hovoríte rôzne aspekty, jeden v ideologickej a druhý v praktickej rovine.

         Správne som vás oboch pochopil?

        • Retr napsal:

         Jope, inkrement souhlasí.

         S proudem je ale ta drobná potíž, že není na straně člověka ani "lidu", ale právě těch "jelit" ačkoli částečně předstírá něco jiného a mlží.
         Hlásá ideologii-vlastně spíš alibi stylu: "Systém je skvělý, to jen nedokonalost lidí ho hatí..." (Předkládá neuskutečnitelná kritéria..jako překážky nikoli jako praktická východiska..Při sledování "jeho" kritérií" lze vše vyhodnotit vždy jako neúspěch. Změnit lidi?:D Až budou takoví... Ne, nebudou jen tak takoví a je marné-dokonce KONTRAPRODUKTIVNÍ na to tlačit...Produ navádí směrem k neúspěchu a to záměrně.)
         Odstavování jedněch a instalování "jiných" vede nevede ke konci mocenského boje a...a snahy tak nelze přesměrovat k produktivnímu, ba i ekologičtějšímu a věděčtějšímu přístupu...když jsou všici zabráni do "hry o místa na slunci"...

        • proud napsal:

         Rikam to porad Retr,Inkrement,Exkrement,JJJ a nevim co te jeste debile napadne,ze jsi idiot a cpes me nekam podle tvy chory hlavy a podilu na necem neprodejnym se zachovanim rozpoctu a tedy financi,tedy klacku na lidi,ubozaku.Z tebe uz mam akorat prdel:-)

        • LordOFfSystem napsal:

         Aspoň něco "ze mě" máš, uvidíš jen prdel v dáli, ty si zůstaň stát, já půjdu dál.

        • proud napsal:

         Mysli si to dal,mas na to narok,a hlavne jdi co nejdal to pujde,bez,bez,nezdrzuj se,k traktoru je cesta dlouha a blativa:-)

        • Data-povedomi napsal:

         Pokoušíš se vykreslit to nepatřičně nemoderně.
         Nuž jak ty se budeš plíst je celkem fuk, ale nezaváděj ostatní.
         Narozdíl od tebe je možný tak supermoderní přístup, že bys nechápal.
         Ale účelem není ohromit nebo něco SLOVNĚ dokazovat těm nepravým...

        • Stribog napsal:

         Co se týče technologického skoku? AI dosahující úrovně lidského mozku tu máme cca kolem roku 2035. Potom, když počítám, jak to funguje u computerů ji stroje přesáhnou rychlostí blesku. Co se medicíny týče, tak by měla být schopna jelita v té samé době udržovat řádově na několikanísobcích dnešní životní délky. Přenos vědomí do počítače je jediná věc, se kterou si nejsem jist, protože to není jako zkopírovat flashku... Technologie na vylepšení lidského těla pomocí různé protetiky máme. Darpa na tom maká desetiletí. Trochu je to vidět nejen na vojenských oblecích, ale také na moderní protetice. Čas nesmrtelných elit, napojených na AI vedle smrtelných otroků se opravdu blíží. To je zároveň odpověď Inkrementovi. Jasně, že ti bastardi degenerují, ale transhumanistická budoucnost by to mohla vyřešit. Krom toho plebs degeneruje díky GMO, Chemtrails, vakcinaci i sociálním stereotypům a školskému systému také nebývalým tempem. Jen IQ spadlo za poslední dvě generace dech beroucím tempem. Celkové zdraví jde také do háje. Dětská rakovina je epidemická. Dřív doktoři létali v USA ze státu do státu, aby se mohli podívat na případ dětské rakoviny. (Doktor s vymytým mozkem vám jasně odpoví, že tenkrát nebyla tak dokonalá diagnostika, ale tyhle kecy neberu vážně... Dnes podkáváte děti na ulici, které mají dávkovací náramky na chemošku, jak na běžícím páse. A to nemluvím o věcech jako antikoncepce, která způsobila, že si ženy díky antikoncepcí změněné chemii vybírají slabé kusy a také slabé kusy rodí. Souvisí to i s nárůstem homosexuality. A jak nám ty holky čůraj do vody, oceánografové vzdychají kolik v moři přibylo hermafroditů. Dokonce daleko od vypouštěné kanalizace aglomerací se například rodí samice ledního medvěda s penisy. Ne nadarmo o nás jelita mluví, jako o mutantech...

        • plky napsal:

         Nářky na špatném hrobě, striborgu.

         Evoluci ještě nějak moc nechápete, ale když se do toho dáte, tak Vám věřím, že to dáte.

         Jinak proč takové chmury...Představme si spíše krásný nový svět :)

        • proud napsal:

         Stribogovi jsi hosiku jeste ani k lejtkum nedorostl!

        • zahajenidobyhajeni napsal:

         Klid proude, klid, však jsme nevěděli, že vyvíjíš jakési snahy nyní...a myslíš-li to s tím dobře a vážně a zase jen neděláš, že něco děláš...tak nejsme takoví necitové, abychom ti tvé snahy hatili. Neboj se, prosím, jsme sami zvědavi. Máš volné působiště - ani zima, ani léto, jaro, mráz, déšť a domnělí trollové (jak a kdy ses ty přeměnil na netrolla zůstává sice záhadou, ale nemáme nic proti.), ni vítr...nekazí tvé údernické úsilí...ani vnější ani vnitřní nepřítel...Ať se nemáš na co vymlouvat...
         Jestli z toho tedy bude jen nekonečná storka o předstírání dělání, dělání, je už jen na tobě. Hodně štěstí.

       • jop napsal:

        Retr,
        neviem čo ti odpovedať, ale myslím si z predošlých vyjadrení prouda, že jeho postoj je hlavne kvôli tomu, že mal život založený na jeho schopnostiach a využití neschopností iných.
        Takže má len znížené hodnotenie iných, nikomu neverí, každého pokladá za mierne menejcenného ako on sám.
        Proude, tým ťa vôbec nemienim uraziť, ja to tak cítim z tvojich vyjadrení.

        Že v duši si taký malý kapitalista starajúci sa o seba, ale nevadilo by ti ak by sa vytvorilo niečo nové, pridal by si sa. Avšak sám tomu neveríš lebo ľudia sú nedokonalí. Preto ani nič nové neočakávaš a ideš svojou cestou malého egoistického kapitalistu. Malá miestna elita, asi nie kapitálom, ale presvedčením v svoje schopnosti a v svoju neomylnosť, lebo život alebo zamestnanie ťa prinútili byť neomylný

        • proud napsal:

         :-))))))))))))"že jeho postoj je hlavne kvôli tomu, že mal život založený na jeho schopnostiach a využití neschopností iných.".........hele,povez mi jakej mam postoj a v cem je zalozenej na neschopnosti jinejch? :-))))))))))))).Nikdy jsem na nikoho ucet v zadnym pripade nevydelal ani prdik proste proto,ze by mi byla hanba!Zivil jsem se celej zivot rukama a hlavou,sem tam jsem poradne zariskoval abych nekde nezkapal,samozrejme za poradnej balik,ale vzdycky jsem si vybiral za co bude,aby na to nedoplatil nevinnej.

        • Data-povedomi napsal:

         Mám rád takové ty otázky obživy jako třeba - čím se živíš?:
         Nuž někdo chroupe salát, jiný okurky, někdo jabka s hruškama, někdo si dá flákotu něčeho krvavějšího...možná že se najdou i tací, co budou tvrdit, že se živí vlastníma rukama...ba dokonce vycucávají svůj mozkový prostor do mrtě a zapíjejí mozkmíšním mokem...k tomu jim však pré nechutí jako příloha státní peníz...No není divu...

         Nikdo z nás tu neobhajuje státní vnucené "peníze"...ačkoli se pokoušíš podvhnout že za nimi stojíme. Ani nápad,)

        • Stribog napsal:

         Pro Plky: Evoluci chápu tak, že se běžný člověk vyvíjí od člověka k opici... :) Asi bych k tomu tvrzení našel i dost historických fakt, ale nebudou zrovna mainstreamová...
         Jinak popisuji pohled jelit jejich vlastní evoluci, nikoli svůj...

      • Stribog napsal:

       Možná jem trochu předběhl, tak dodám, že ten model je v podstatě viditelný na dnešní Číně. Různí Kalousci ji označují za komunistickou, ale faktem je, že už Maova kulturní revoluce byla projektem globálů a dnešní Čína je produktem sociálního inženýrství od sklepa až po půdu. Ale jako na modelu by se dal oddemonstrovat plán pro zbytek světa. Technologie a technosféru je dovoleno užívat malému procentu Číňanů. Zbytek země žije ve středověku tvoříc jakýsi rezervoár otroků. Do jaké míry se to podaří zakonzervovat je samozřejmě otázka. Historicky je mnohatisíciletá čínská civilizace vyspělá duchovně a je otázka do jaké míry touží po vyspělé technologické společnosti lidé na čínském venkově. Takový model by třeba v Evropě neprošel a proto se od dvacátých let (Calergí atd...) řeší projektem evropského chalífátu, který ovšem díky hlouposti zejména amerických lokálních elit ztratil svou inkrementalistickou povahu. Tak projekt byli globálové nuceni na čas odpískat, neboť narazí na lidové bouře... A tady je další příležitost pro nás... Dokážeme-li si nenaběhnout na obvyklé revoluční hrábě, dal by se problém vyřešit relativně brzy.

       • Inkrement napsal:

        "Já dělám, že nevidím, ale vidím."

       • jop napsal:

        Stribog
        Čínu si skvele vysvetlil. Plus žltá rasa je postavená vyslovene hierarchicky, na rozdiel od stále stávkujúcich bielych francúzov.

        Číňania, Japonci, Kórejci sú skvelí poslušní otroci, ktorí sa šéfovi vždy uklonia a poslúchnu. Elity belochov nepotrebujú

        • Eschatolog napsal:

         17.12.2016 ma CT ( !! ) vysilat film Atlas mraku,
         to byste si nemeli nechat ujit, co vas, na a je ceka

        • proud napsal:

         Sikovnej filmik,ale narocnej na to u nej vydrzet,tvari se jako nejvetsi pitomost od zacatku az do konce.......

        • JJJ napsal:

         Jasnozřiví jsou nenasytní...chtějí pořád víc...

 10. Pepi napsal:

  Jop moc dobry je tvuj komentar,lepe bych to nenapsal.Dekuji.

  • jop napsal:

   Pepi ďakujem. Asi preto, že mi to ide niekde od duše.
   Ale aj ja som ľahko môžem niekde zmýliť, dúfam však že v tom zásadnom a podstatnom sa nemýlim a nezavádzam vás.

   • JerykoOo napsal:

    Jope :) ja tě fakt chapu o co ti jde...

    Jak jsem již ale parkrat psal, žijeme ve světe dualit a dokud se nenaučíme určité "lekce" bude to tak nadále pokračovat.. taky bych rad viděl svět jak jej vidíš ty a taky o té rovnosti na všech urovních snívám ale je tady spousta lidi,kteří nechapou...

    ja, ty, nebo kdokoliv jiný nemáme pravo kohokoliv a tyto zkušenosti okradat (potřebuješ zlo abys poznal dobro atd) (ale to už zachazim daleko k myšlenkám ktere tady asi moc lidi nevyslyší tak si je zatím necham pro sebe)

    Hlavně si nikdo nesmí myslet, že má patent na pravdu.. stejně jako si nikdo nesmi myslet, že je něco víc nebo lepšího než ten druhý... možná má víc v makovici,možná má lepší košili možná má lepší bicepsy a nebo fortelnější ruce... ale to vše ho jen zavazuje aby toho udělal víc pro ty s horší košilí a menšímí bicepsy...

    Jo jsem mladý a jsem trochu idealista,ale na tom přece neni nic špatného :D cynismus možná přijde s věkem, pokud se lidi nebudou chtit poučit :)Myslím si že všechno má svůj smysl...

    Tak nezoufej a podivej se kolem sebe... to nevidíš jak moc se věci hnuly jak moc lidi si začlo uvědomovat co se vlastně děje..

    nezapomeň že ten kdo chce příliš moc muže ztratit vše a ten co chce příliš malo nemusí dostat nic...

    zbytečně bych netlačit na pilu ma to pak opačný efekt..

    • dlouhavystrednaobeznadraha napsal:

     JerykoOo,

     to je milé jak nechceš "o tyto zkušenosti okradat (potřebuješ zlo abys poznal dobro atd)" bližní své i vzdálené...

     Když jsme u těch "dualit" (zajímavé jak přitom lépe umělosystémově situovaní - maje tedy všechny výhody na své straně...jsou od toho nějak odstíněni a nezdá se, že by byli nuceni se něčím takovým zaobírat...?), co BY BYLO "ZLEM" PRO "ZLÉ"?

     Jak zlým udělat zlo? :)
     (Přece bychom je o takovou zavyučenou naobrali ne?)

     • jop napsal:

      dlouhavys
      citujem
      Jak zlým udělat zlo? :)
      (Přece bychom je o takovou zavyučenou naobrali ne?)

      skvelý myslenie, som plne pre.

      Najprv ich treba obrať o majetky, pomocou ktorých nás kontrolujú.
      Potom ich prinútiť začať pracovať, na spoločnosť, za plat.
      Dostanú len to čo si odpracujú.

      Arbeit macht frei, aj keď pod hrozbou zničenia.
      Však oni pracovať začnú, hlad prinúti každého makať.

      Pritom to ani zlo nebude, bude to len zlo pre nich ale nové skutočné zlo sa tak nevytvorí

      • proud napsal:

       "Potom ich prinútiť začať pracovať, na spoločnosť, za plat.".......porad ty stejny chyby ktery delaj elity elitama.........

       • jop napsal:

        proude,
        ja som asi pomalší v myslení, ja z tvojej vety vôbec nechápem kde robím chybu. Môžem ťa poprosiť dôkladne mi to vysvetliť? Možno naozaj robím chybu a prijmem tvoje vysvetlenie.
        Aby si presvedčil ľudí, musíš písať aj podrobnosti, aj predpoklady a následné logické vývody. Musíš argumentovať.
        To sa jednou vetou nedá.
        Síce ja tu mám ako tu niekto povedal "plačtivé príspevky". ale ja sa snažím podrobne a logicky podať moje argumenty a vysvetliť z nich vyplývajúce vývody. Snažím sa. Aj ty sa skús snažiť, a ak nepatrím medzi tých ktorých ignoruješ tak prosím o viac podrobností

        • proud napsal:

         Vzdyt vis za co povazuju plat,finance,obchod a penize,presto se znova ptas:-).To co delaji,k cmu slouzej,je jen klise,pozlatko,podfuk,ten nhlavni cil a ta dulezitost je v tom ze jsou nastrojem mocnejch nad tema ostatnima,hybnou pakou kterou lehce prosazujou svy zajmy aniz by u toho museli bejt,vsechno jde skrz prachy kontrolovat a ridit! A ty navrhnes plat :-)

        • proud napsal:

         Jen tuhle jedinou vec kdybys jim sebral,mas proti sobe okamzite jen ubohou,urvanou a strachy podelanou,hysterickou,jecici luzu neschopnou se o sebe bez penez vubec postarat a bojici se vlastniho stinu!!!

        • proud napsal:

         Navic nemajici jedinyho pritele,ktery meli jen za penize,zato s hromadou nepratel pasoucich po jejich zivotech za vsechny jejich spinavosti,ktery kdy zaplatili!!!

        • proud napsal:

         Jenom si tak prostou a jednoduchou vec uvedomit..........to je drina,co? :-))))))))

        • jop napsal:

         proude, ja viem kam mieriš.
         Stále však pracujúcim ľuďom musíš dať nejakú formu odmeny, aby mohli dostať to čo pre seba potrebujú. Lebo jedni potrebujú na raňajky banány, iní jablká. Nemáš ako jednému dať na konci mesiaca banány a druhému jablká, stále to bude plat za mesiac a tie banány si kúpia.

         Netreba sa báť slova peniaze, lebo to čo je v súčasnosti schované za slovom peniaze môže mať a aj musí mať úplne inú podstatu ako tie potenciálne možné peniaze v nejakom inom systéme. Ostane rovnaký názov, ale základné funkcie peňazí asi budú odlišné od súčasných.

         Čo sa týka obchodovania, ja s tebou súhlasím, že na banánoch a jablkách sa nebude obchodovať, nebude sa vytvárať zisk. Ale distribúciu potrebuješ, obchody ako centrá distribúcie potrebuješ a potrebuješ aj peniaze aby si každý kúpil nejaké primerané množstvá banánov a jabĺk. Lebo ak nebudeš mať kontrolovanú spotrebu, tak ti všetky banány zožerú banánožrúti a zas ich budeš mať nedostatok.
         Jednoduchá kontrola spotreby je cez peniaze, sám to vidíš.
         Ide ale o to, kto kontroluje kontrolu spoločnosti cez peniaze.
         Teraz sú to elity, ale ak spoločnosť sama bude kontrolovať spotrebu svojich členov, stratia peniaze formu kontroly spoločnosti elitami a ostanú iba ako kontrola spotreby spoločnosti kontrolovaná a riadená samou spoločnosťou.

        • proud napsal:

         "Netreba sa báť slova peniaze, lebo to čo je v súčasnosti schované za slovom peniaze môže mať a aj musí mať úplne inú podstatu ako tie potenciálne možné peniaze v nejakom inom systéme. Ostane rovnaký názov, ale základné funkcie peňazí asi budú odlišné od súčasných."...........a jak je uhlidas? Neuhlidas,presne na to jsou zkoncipovany!!!! Hm,a proc nevymenit obchody za vydejny? Makas,tedy si zaslouzis,vezmi si co potrebujes a kolik potrebujes,ale na to potrebujes spotrebitele co myslej,ne nenazrany zmrdy co hamounej a zkazeny vyhazujou.

        • proud napsal:

         On je totiz vseho nadbytek,jenze kvuli penezum se to nevi a nerika,pro kazdyho je vseho habakuk.

        • proud napsal:

         Kazdorocne se toho vsude spali bez uzitku ze bys tomu neveril a jinde lidi chcipaj bidou!KVULI PENEZUM A OBCHODU,kvuli rozdeleni,proto aby jedni mohli a druhy ne,proto aby meli ti co uz nehrajou ani na penize,ani na zakony uplne volny ruce!!!!!!!!!!!!

        • jop napsal:

         proude
         citujem:
         Hm,a proc nevymenit obchody za vydejny? Makas,tedy si zaslouzis,vezmi si co potrebujes a kolik potrebujes,
         ty predsa chceš aby ľudia dostávali niečo ak aj nepracujp, aby pracovali iba tí čo chcú a vedia.
         V tvojich výdajniach budeš mať oddelenie zvlášť pre pracujúcich a zvlášť pre nepracujúcich?
         Ako chceš zabezpečiť, aby tí čo pracujú mali viac, lebo si vuac zaslúžia ako tí čo nepracujú?
         Peniaze budeš stále potrebovať, lebo ti všetko zožerú leniví tupci, čo nepracujú. Pre pracujúcich neostane.

         ale na to potrebujes spotrebitele co myslej,ne nenazrany zmrdy co hamounej a zkazeny
         Keďže toto je nemožné dosiahnuť, prečo dávaš nejaký akože praktický návrh ale on má podmienku ktorá ho urobí neuskutočnitelnou?
         Dávaj návrhy bez nereálnych podmienok.

         Výsledok?
         Výdajne môžu byť, peniaze musia byť, pracujcúci musia mať podstatne vyššiu životnú úroveň ako nepracujúci. Ale musíš dať šancu každému aby dobrovolne pracoval a tak si zarobil.
         Ja som za to, aby každý človek pracoval.

        • proud napsal:

         "ty predsa chceš aby ľudia dostávali niečo ak aj nepracujp, aby pracovali iba tí čo chcú a vedia."........jiste,ale jenom na preziti,ani chlup navic!Ono je to nauci mit zajem,az na vyjimky ;-)

        • proud napsal:

         "ale na to potrebujes spotrebitele co myslej,ne nenazrany zmrdy co hamounej a zkazeny
         Keďže toto je nemožné dosiahnuť, prečo dávaš nejaký akože praktický návrh ale on má podmienku ktorá ho urobí neuskutočnitelnou?".......zijes a myslis postaru,proto se ti to zda neuskutecnitelny,me se to naopak zda hodne dobry a zatracene uskutecnitelny!Nesmis zapominat ze v ty dobe uz se bude stado ztencovat a nabejvat spolecnost myslicich.

        • jop napsal:

         proude
         .zijes a myslis postaru,proto se ti to zda neuskutecnitelny,me se to naopak zda hodne dobry a zatracene uskutecnitelny!Nesmis zapominat ze v ty dobe uz se bude stado ztencovat a nabejvat spolecnost myslicich.

         choď kamarát do afriky, kde polovica obyvatešstva má IQ 70-80 a začni im vysvetlovať tvojú teóriu, že nemusia pracovať a vo výdajniach dostanú veci na prežitie. Ale že nesmú ísť do výdajne pre pracujúcich, lebo si to nezaslúžia.

         No a čo sa stane? Nechám to na tvojej predstavivosti.

         Nebuď naivný, aj keď to myslíš dobre, ale krachne to na tupých ľuďoch. Ktorí jednoducho nebudú chápať prečo majú stále menej v tvojej krésnej spoločnosti, a prečo by mali pracovať ak chcú viac. Viď slovenskí cigáni a ich viacmenej nútená práca počas socializmu. Mal si ich plné basy, sedeli za príživníctvo. Mimochodom s nástupom kapitalizmu paragraf o príživníctve bol zrušený

     • JerykoOo napsal:

      Co vas vede k tomu ze zlym se nedejou zle veci ? Jsou to parchanti kteri se s jinyma parchantama perou o moc,jednoduše receno.. a pritom boji se jim stavaji zle veci...

 11. pražská vlaštovka napsal:

  Jop:
  máš pravdu..
  ještě jsem vše nestačila přečíst ,je toho moc a musím zase z domu..
  někdy je to tak,že jeden i druhý mají stejný nàzor ,postoj k věci -ale upřednostňují
  jiné projevy přístupu k nim,dokonce je na faktech mohou štvát více či méně "odlišné detaily "-
  než se to pak dá všechno dohromady tak,aby si porozumněli ,
  musí si hodně vysvětlit ...
  diskuze ale je mnohokràt dlouhá a tak se stane,že dva,hájící vpodstatě stejné
  zůstanou někde uprostřed cesty...
  jituš zdraví

  • JerykoOo napsal:

   Mas pravdu vlastovko... meli bychom se soustredit na to co je nam spolecne a na ty malickosti kvuli kterym tady pak piseme slohy se vykaslat... je toho ale opravdu hodne co je treba si ujasnit a tim ze kazdy verime necemu trochu jinemu a cerpame z ruznych informacnich kanalu je to pro nas o to tezsi... kazdopadne super diskuze,kazdy nazor je prinos aspon pro me urcite ..za to vam vsem patri muj dik

   • proud napsal:

    Mohli bysme zkusit ty vsem spolecny veci vypsat,ty dobry,i ty spatny.........

    • houbeer napsal:

     Coz treba popsat jope jak si představujete ten protikapitalismus?to vyvlastnění?-kym?davem?stadem?novyma elitama?jak se tedy uzivime-te,kdyz vam zavrou 99%obchodu,protoze vse je provazano kapitalismem?....
     Podle mě,je to o skromnosti,pokoře,mire konzumace,uvedomeni si skutecnych potreb,vice volne radosti z dnů....
     Svet trpi demenci supernadprodukce vsech moznych debilnosti. Technologie a lidske usili lze pouzit ku prospechu,tak abychom se meli skvele na cele planetě.jenze lidsky duch je zvláštní.....prachy vladnou cakram....
     A tam si myslim ze putin trochu cili-propaguje uvědomění v lidech,ze na nejakem zkurwenem hdp a inflaci a centrální bance nezáleží az jednou bude treba uz opravdu udelat razny krok....

     • jop napsal:

      Houbere
      citujem
      jak si představujete ten protikapitalismus?to vyvlastnění?-kym?davem?stadem?novyma elitama?jak se tedy uzivime-te,kdyz vam zavrou 99%obchodu,protoze vse je provazano kapitalismem?

      na stránke nwoo je dole kopa webov a kopa odkazov na články na týchto weboch.
      Pred pár dňami som tam čítal o tom, že Merkelová a Nemci majú pripravený plán, ako preberú kontrolu a teda vyvlastnia znárodnia alebo nazvi to ako chceš celú produkciu potravín v Nemecku, ak nastane kríza.

      Vieš čo to prakticky znamená?
      Jeden nemecký ľudový bolševícky komisár s pištolou na každú nemeckú farmu, a ten farmár nďalej pošle tie svoje výrobky do skladov, do obchodov.
      Lebo ak to nejaká vláda neurobí, ak krachne systém, tak tú vládu zožerú vlastní hladní obyvatelia.

      takže áno, ak sa zavrie 99% obchodov, tak musí nastať výnimočný stav, musí nastať okamžité znárodnenie výroby potravín, chémie, ťažby všetkých nerastov. Kto to dostane pod kontrolu, ten vyhral.
      Ak to bude nová spoločnosť, vyhrá tá nová spoločnosť.
      Kompenzácie možno domyslieť aj potom, ale prebrať okamžite kontrolu treba, udržať ekonomiku vo vynútenom výnimočnom stave ako počas vojny robil aj Stalin, aj Hitler. Aj Francúzi, poliaci, angláni, všetky štáty prebrali kontrolu nad ekonomikou, nad ľudskými zdrojmi. Aj nad energetikou, vodárňami atď.
      Preto treba plán a preto treba aby ľudia chápali že ak sa niečo stane tak kroky na zachovanie ľudskej spoločnosti musia byť také a také.
      Presne to čo už majú nemci. Lebo ich plán znamená, že už aj vedia čo budú znárodňovať a aj ako to budú kontrolovať.

      To čo píšeš o zbytočnej nadprodukcii súhlasím s tebou, máš pravdu

      • houbeer napsal:

       Chmmmm.-to ze nejaka vlada je pripravena postavit mi na farmu vojsko na hlidani odvozu potravin,to muze byt.je to ale opravdu jejich poslední sance.co ti fizli?-budou taky ovce?
       Vis myslim si,ze jim to projde a dokonce ze me hrave udelaji partyzana,jen jestli budu osamocen,a dav to zkoukne jako zpravicku v telce.....
       Ale co kdyz si lidi uvedomi,jak drtime nesmyslne planetu,jak kazdym hozenim penizku do eteru podporujeme vrazdeni dětí,opravdu je tohle zapadni žití vykvet vyvoje?
       Uz jsem ti to psal-chapu potrebu urciteho planu,zachovani urcitych profesí,je jasne ze kazdy nejni farmář(ale melo by jich bytnohem vic,ale tak nejak,, bio'')jenze tech prizivniku ve mestech a tech profesi k nicemu(zachovani hydry) je proste moc.
       Ja chci kurwa aby ryby nejedli tuny plastu,aby kvuliva ranním susenkam tamhle napalily prales apod.verim tomu,ze inteligentní žití by nam z planety udelal ráj :))

       • jop napsal:

        houbere,
        hladné mestské dosť zbytočné obyvateľstvo a príživníci budú len radi, že dostanú potraviny. Na tvoj osud okradnutého farmára budú zvysoka srať, ak začneš partizánčiť budú proti tebe, lebo ty sa nechceš podeliť o žrádlo v takej ťažkej dobe.
        Zároveň to je odpoveď na tvoju otázku, že tvoj štyl života nie je možný skoro v žiadnej organizovanej forme spoločnosti. Lebo si jej súčasť a budeš využitý, lebo produkuješ potraviny, potrebné potraviny.

        Ohľadom ničenia planéty na zbytočné sušienky s tebou plne súhlasím. Nadvýroba a nadspotreba planétu poškodzujú.

        Ohľadom toho že sa ľudia zmenia k dobrému pochybujem. Zmena však nastane, bude šoková, a ak budeme mať ľudský plán tak môžeme počas šoku zmenu vykonať v prospech ľudstva. Bez nášho plánu ostáva iba plán na NWO.

        Nebudeme mať plán my a ľudia ho nebudú poznať, tak NWO vyhrá lebo baksterské elity plán majú.

   • pražská vlaštovka napsal:

    :-)

 12. lukaš napsal:

  jop,jenom poznámka,národ můžeš přechovat jen svým příkladem a ne sliby,jak to známe od naších politiků.Možná evropská část Ruska je trochu informovanější,ale než se něco dostane za Ural a dále,tak to je horší a ještě změnit zavedené móresy,tak to je na roky.Řekl bych,úplně je jiná situace v USA.

  • proud napsal:

   Nemas co prevychovavat narod,shoris jak papirovej cert,muzes na nej jen neprimo pusobit tim ze apelujes na kazdyho jednotlivce,aby prohlidnul a to musi on sam,stejne jako zacit sam sebou,ty mu muzes dat jen ten napad,ukazat kde zjisti vic a podobne,povedet mu,zbytek nechat na nem,ledaze bys chtel hnat tupy stado,to potom jo,to pak je treba prevychovavat,treba ze zeleny ovce na cervenou,modrou,hnedou.....a tak.

   • jop napsal:

    Proude,
    Nemas co prevychovavat narod,shoris jak papirovej cert,

    ja s tebou aj súhlasím aj nesúhlasím.
    Lebo cez televízor tie elity ten národ vychovávajú. Síce k tuposti, k absurdnému chápaniu alebo skôr nechápaniu reálií, ale ide im to. Ľudia sú cez televízor ohlupovaní k svojmu neprospechu. Ten národ je cez televízor vychovávaný, elitám sa to darí.

    Preto treba národ vychovávať, aj tvojím spôsobom cez jednotlivcov, aj vymyslieť spôsob ako konkurovať elitám s masovým vzdelávaním národa bez televízora.

    • Eschatolog napsal:

     vychova k tuposti je je 10% nakladu vychovy k rozumu, posledni zazitek ze rodicovske schuzky na ZS min.tyden ( drive srps ), ve tride je 27 deti, dostavilo se 11 rodicu, nekdy mi tu pripadate ponekud optimisticti az mimo sachovnici

     • jop napsal:

      Eschatolog,
      neurážaj ma.
      Ja nie som kurva žiadny optimista,
      ja tvrdím že sme v sračkách až po bradu, ale kým nám sračky nezapchali nosné dierky tak to nikto nechce vidieť.
      Že vraj optimista, kua, to mi viac nehovor :-)

      to že výchova k tuposti je omnoho jednoduchšia a lacnejšia ako výchova k rozumu je pravda. Holt máme smolu, tak skapeme spolu s tými tupými

    • proud napsal:

     Media budou patrit narodu,to bude trochu jina situace,nemyslis? Presto bych se obracel i pres ne sice v masovym meritku,ale k jednotlivcum,jestli chapes co chci rict.Kazdej si vybere to svoje,nejsme vsichni stejny.Vubec to nehodlam tlacit k nejaky "spartakiade" naroda,o stadech uz jsme mluvili. :-)

     • jop napsal:

      proude
      Media budou patrit narodu

      zatial nič národu nepatrí. Potrebujeme aj zväčšovať množstvo chápajúcich jednotlivcov hoci aj takýmto spôsobom tet-a-tet v takýchto diskusiách.
      Potrebujeme aj nejaký spôsob verejného oznámenia že chceme vytvoriť spoločný plán života. Média nemáme, ale môžeme to skúsiť nejakou organizovanou a verejne oznamovanou formou v iných diskusiách na iných weboch.

      Len predtým musíme mať základ čo chceme, a priestor vytvorený na technickej úrovni aby sme pritiahli ľudí.
      To je to čo som skúsil presvedčiť admina. Lebo to technické zázemie potrebujeme, aby sa vytvorili témy ku ktorým sa bude dať vyjadriť. Bez jednotlivých konkrétnych a rozširujúcich sa tém nemáme čo ponúknuť

      • ereze napsal:

       Jope, ty řešitelské týmy musí mít přímé napojení na praktické zkoušení. Slovíčkaření a diskuze nestačí. Je třeba zkoušet přímo na realitě. Že nejdřív "od menších základů"...je naopak výhoda.

       • jop napsal:

        ereze
        ok, vysvetli presnejšie a navrhni spôsob ako to vykonať prakticky

        • nastavit napsal:

         Tak předně..věci jdou dělat i docela narovinu...(tedy...občas se trochu žetuje a podobně, popichuje a tak).

         Zeptám se hele Jope, vy máte zájem řešit něco "pro stát" nebo pro sebe nebo máte už nějaké příklady záležitostí kolem kterých jde něco "řešit"?
         Pokud žádné konkrétnosti nemáte, nevadí, však každý má nějaké problémy a je chvályhodné spojit úsilí k jejich vyřešení a ne jen k "vydělávání na problémech druhých". Mnoho obtíží pramení právě z "podmínek".

        • jop napsal:

         pre Nastavit
         Jope, vy máte zájem řešit něco „pro stát“ nebo pro sebe nebo máte už nějaké příklady záležitostí kolem kterých jde něco „řešit“?
         Nejaká forma organizácie spoločnosti musí byť, ja som za štát. Ale za štát ako spolok obhajujúci potreby svojich občanov, a nie potreby politikov alebo voličov alebo záujmových skupín.
         Takže mám zájem řešit něco „pro stát“

         Som člen tej spoločnosti, som a chcem byť ako jedinec člen štátu, ale štátu ktorý je spoločenstvom jedincov.
         Takže mám zájem řešit něco pro sebe, lebo som jedinec vnútri spoločnosti.
         To bolo od teba zle nastavené ocenenie mojej motivácie a mojich priorít

         Pokud žádné konkrétnosti nemáte, nevadí, však každý má nějaké problémy
         ak nemám konkrétnosti, tak mám problémy? Zvláštny vývod.

         Samozrejme mám množstvo konkrétností, to sa nedá ani tu v diskusii písať, to treba robiť jednotlivé tézy a v nich jednotlivé témy.
         Téza je napríklad "zastupitelská demokracia" alebo úplne niečo nové. Vnútri tézy budú témy priama volba kandidátov, odvolatelnosť, skupinové volby kandidátov s rovnakým plánom atď podľa toho ako sa témy budú rozvíjať.

         Čo a aké konkrétnosti si myslel ty?

        • proud napsal:

         Tys jope pochopil co je stat,ze stat jsme my vsichni,ale tomuhle traktoristovi to nevysvetlis,ani to nezkousej,uz jsem delal co jsem mohl,ten je ve svym deliriu ztvrdlej svou blbosti jako spalek,skoda casu!Nerozezna rozdil mezi statem,republikou a kolonii!

      • proud napsal:

       Potrebujeme,ale ne za okolnosti ze tu bude pobihat priozralej curak,menit nicky a myslet si ze to trolleni neprohlidnem, a vlastne vychcane a nenapadne bourat vsechno o co se snazime!!!

       • proud napsal:

        A ze nam media patrit budou,o tom ani na chvili nepochybuj,to je uz vic nez hotova vec!!! Paklize budes pochybovat,moc tim ty veci neprospejes,ale to uz by byla prednasko o necem jinym.

       • jop napsal:

        proude,
        ale to sa dá iba tak, že budeme verejne známi, že sa verejne budeme hlásiť k myšlienke aj k jej vykonávaniu.
        Potom sa neznámi troli medzi nás nedostanú.
        Ale túto moju myšlienky si ty sám zavrhol pred pár dňami, že všetko anonymne.
        Pričom to môže byť ako bežné občianske združenie, ale bez združenia, len zhoda názorov členov v cieľoch voľného neregistrovaného občianskeho ľudského združenia.
        Združenie ľudí majúcich cieľ vytvoriť plán budúcnosti

        • proud napsal:

         Vzdyt to tady mas :-),jen to samo nespadne do naruci,musime to vytvorit a na tom delam,holt to obnasi spousty vymen nazoru,ale to je v poradku,paklize maji hlavu a patu a jsou jasne podavany,vsechny tyhle strety nejsou prece nic jinyho :-)

        • Stribog napsal:

         Jenže tohle má Jope vždy dvě strany mince. Na diskusích samozřejmě. Léta sem psal do diskusí největší žumpy tady - do Iděsu. Časem tam vznikla parta, která v podstatě otáčela smysl článků... Potom přišla registrace. Ubylo sprostch trollů. Potom přišla registrace pod pravým jménem. Dokonce chtěli občanku. Ubylo o pár dalších trollů. Potom pod směšnými záminkami zabanovali nepohodlné a dnes si myslím, že je část diskuse zejména ta "opoziční" tvořena uměle... Jak to tam dnes vypadá netřeba popisovat...Za sebe říkám lepší zatrollená svobodná diskuse, než žádná.
         Tady by pomohl nějaký mezikrok. Anonymní diskuse bývá také o mnoho svobodnější. Ne každý má odvahu říkat věci naplno neanonymně.
         V obecném pohledu s tím veřejným přihlášením k dané myšlence samozřejmě souhlasím.

        • proud napsal:

         Anonymita na netu neexistuje,urcite ne pro urady,nemaj problem sehnat koho chteji.Anonymni jsme akorat tady mezi sebou.To je abysme vedeli jak to je :-).Muzes se schovavat jak chces,urady te odtud najdou,respektive pocitac ze kteryho pises,ne ze by te chytli za ruku:-).Imei pocitace schovat nejde,jde dohledat,ale to uz by muselo bejt,aby si s tim nekdo daval takovou praci co se jen diskusi tejka.Ale dej pozor ten fofr,kdybysme neco vylozene planovali!

        • jop napsal:

         proude,
         hlavný problém týchto diskusií je v tom, že článok sa dostane na stranu číslo 2 a diskusie skončia a môžme ísť od znova.

         nemáš žiadnu kontinuitu, a bez kontinuity z ktorej vyplynú nejaké logické uzávery, teda konkrétne návrhy riešení nemáš nič.
         Lebo budeš len stále skákať odznova a odznova.
         A ak sa niekto pridá, a my rozvíjame myšlienku ktorú sme začali predvčerom pod iným článkom, tak ten nový z diskusie nepochopí ani hovno, alebo začne písať to, čo sme my predvčerom v tej inej diskusii odmietli.

        • jop napsal:

         Proude,
         Váš japonský čech Tomio niečo začal vyslovene plánovať. No a čo?
         Neposral sa on, neposeriem sa ja.

         Mne o to ide, ak začneme na jednom serveri vyslovene niečo plánovať, vieš aký to bude raketový štart a dostaneme sa do všeobecného povedomia?
         Veď o tvorbu toho všeobecného povedomia nám musí ísť, aby ľudia vedeli, aj mohli sa pridať

 13. Stribog napsal:

  Samozřejmě, že tě proude vyčmuchaj, jako i jako anonyma. Ale jde o něco jiného. I na tomto serveru by stačila prostá registrace a zobrazení pořadového čísla registrace u našich nicků. To by odsranilo moře problémů. Jakmile ale jdeš na server pod reálným veřejným jménem, má tě admin v hrsti. Netvrdím, že zrovna tady. Ovlivní tě to budeš psát jinak.
  Jope ta myšlenka "kreativního" serveru se mi dost líbí...

  • Eschatolog napsal:

   pokud nelitujete vetsich penez, coz neni muj peripad, tak vas na netu nevycmuchaj, ale to je vedlejsi, cenzuru povazuji za primarni, co se pod jmenem skryva neni dulezite, dulezity je obsah sdeleni, a ten muze byt kdykoliv zmenen nebo smazan, to je skutecny matrix, protoze pak je pisatel antivirtualizovan nakvadrat podle potreb administratora - zvedavec.org jest toho prikladem

   • Stribog napsal:

    Zvědavec možná není dobrý příklad. Já pana Stworu docela chápu. Chásku tam má nezbednou a dost zaměřenou proti Židům. Čelil za to pár žalobám. v tomto ohledu je filtr asi potřeba. Ze zkušenosti ale vím, že mi tam vždy vše prošlo včetně kritiky editora.

    • Eschatolog napsal:

     Mel jsem to upresnit rovnou, mam tam vyhradu k mazani celych vlaken z malichernych duvodu a k nezverejnovani slusnych odpovedi na neprimerene reakce, coz vyznamne manipuluje vyzneni cele reakce pisatelu na zdrojovy text. Ale je to odpovednost a riziko vlastnika, takze mi do toho nic neni.

     • Stribog napsal:

      Tu zkušenost jsem tam neudělal, ale je to nejspíš dáno tím, že mě i když chápu proč to má pan Stwora tak nastaveno nebaví psát do diskuse, kdy každý příspěvek čeká na schválení editorem. Napsal jsem tam za ta léta cca deset příspěvků... Ale občas si tam s gustem počtu zejména příspěvky od emigrantů z Canady.

  • proud napsal:

   No pravdou je,kdyz tak premejlim,ze by skutecne nebylo spatny pro ty kdo maj zajem ,opravdovej,fyzickej zajem,na novy,lepsi budoucnosti a chteji a bavi je to ji bastlovat dohromady pro vsechny,udelat jakousi fyzickou spolecnost co by se potkavala na netu,ale i fyzicky a svoje zavery a postupy si urcite zalohovala aby je kdykoliv mohla dat "na papir".A je fakt ze na to tu "psi znamku" a nejaky stranictvi ty lidi vybec nepotrebujou,hlavni je jen soudrznost mezi nima za tim stejnym zajmem a ucelem.Jinak k ty anonymite,smeju se ji,proste neni ve chvili kdy ten kdo ma moc rozhodne ze neni,a neresim to,jen jim to nehodlam nijak ulehcovat a stydet se taky nemam za co,at si klidne prijdou pro malou rybku,ale musej pocitat s tim ze jim zatopi jako velka:-)))))))))))))))))))))))))))))))))

   • Paul Durham napsal:

    to je situace, co, na jedné straně partička neanonymních veřejně známých deviantů moci a na druhé straně posrané stádo třepoucí se o svou anonymitu před dráby a pohunky té partičky připravené se vzájemně udávat na povel vrchnosti

    • proud napsal:

     Jo,no,celkem vystizny,bohuzel............

    • Marnivyhorizont napsal:

     Daleko nejzajímavější je ale ta storka v tom, že ani z jedné strany nechcou ukončit tu hru jako takovou...(Z čehož vystává otázka...že to bude muset udělat někdo za ně, když jsou tito ZÁVISLÁCI na moci...příliš zabráni do těchto zvrhlých "pořádků", že přestali kontrolovat sami sebe co chtějí...Jejich "přesah" je asi tak do dalších "voleb".)

     Každý hledá příležitost v ní...
     A POVINNĚ do ní zatahují každého od bezbranného dítěte a říkaj no dělej STŘÍLEJ! Pal!! Fire!!! Utkávej se se svými druhy o život! KOnkuruj jim o žvanec, o MÍSTO, o vliv, přelsti je, vyměň je, ober, uzmi jim - nebo ty chcípneš!

     Ale naší starostí je člověk, lid, lidstvo i vše živé a podmínky pro to. Náš horizont nemůže být krátkozraký, mrzký a nemůže končit získáním výhod JEN PRO NĚKOHO.

    • Stribog napsal:

     Kdyby to Paule bylo alespoň v této pozici. Ale liberální fašismy se vyznažují absolutní beztrestností jelit za činy i slova a na druhé straně si plká anonymní či neanonymní plebs, kterého nikdo neposlouchá. Svým způsobem se dá říci, že i náhubkové zákony jsou čistým formalismem. Umlčí se vždy až ti, kteří mají nějaký mocenský přesah. Zákon nikoho nezajímá, protože se tyhle věci odnepaměti řeší mafiánskými způsoby kosher nostry... Tak třeba opatření proti ruské propagandě při ministerstvu lásky možno chápat spíš jako výstřik úředního šimla a kreatítko teplých fleků pro zbytečné, než jako nějakou reálnou hrozbu pro svobodu slova. Zejména dnes už je to v pozici, kdy elity otevřeně říkají. Ano lžeme, kradem, znásilňujem, unášíme vám děti a provozujeme satanistické rituály... A co s tím chcete dělat pitomci?

     • proud napsal:

      Ceho se hrozim je,ze to tak skutecne je,ale vsichni delaji,jako by se jich to netejkalo........

     • Paul Durham napsal:

      Je to přesně tak, jak píšete, začínám mít dojem, že se v lidském vesmíru postavila ještě nejméně jedna babylonská věž - komunikační. A spadla. A národní jazyky s tím nesouvisí.
      Je to jev ustavení neprostupných komunikačních bariér mezi vrstvami "sociální" pyramidy druhu. Vnitrodruhové bariéry.
      Dosud to byly mezidruhové bariéry typu želva nemluví s králíkem a člověk nemluví s žádným jiným druhem. Canisofilové nebudou souhlasit, ale to je fuk.
      Nyní ( po II. ww ) se takové přehrady ustavily u člověčího druhu, každá nějak vymezená podmnožina davu uvnitř sebe mezi svými členy komunikuje ( smysl neřeším ) , ale mezi těmito podmnožinami není smysluplná komunikace, jen výkřiky. A ta tzv. IT to jen podporuje, tuto atomizaci, infantilizaci a skupinový oportunismus.
      Divide et impera už na všech úrovních a vrstvách.

      • Stribog napsal:

       Dost je to vidět třeba na vědě, kde prakticky absentuje mezioborová komunikace. Dokonce se těžko domlouvají dva specialisté v rámci jednoho oboru. Chybí komunikační nadstavba a univerzální lexika. Je to nejspíš záměr. specilaizace způsobuje slepotu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!