«Hry o trůny» kolem Aleppa. Koho zachraňují – děti, nebo teroristy?

or-43171USA se náhle rozhodly odložit začátek konzultací amerických a ruských expertů ohledně situace v Aleppu, které dnes měly začít, oznámil šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov. K čemu Američané tuto krátkou pauzu potřebovali? Lavrov se domnívá, že Washington využívá odklad, aby «zmobilizoval všechny kanály za účelem splnění úlohy vyvedení všech bojovníků Islámského státu z východního Aleppa». «To zahrnuje i metody přesvědčování ozbrojených seskupení o tom, že by neměly ve východním Aleppu zůstávat, neboť to není v jejich zájmu», – uvádí ministr..

Experti vlastně měli dohodnout trasy a termíny odchodu teroristických seskupení z východního Aleppa, načež by mělo být vyhlášeno příměří. Tyto návrhy pocházely od státního tajemníka USA Johna Kerryho, s nímž se vedoucí ruského zahraničněpolitického ministerstva sešel 2. prosince v Římě. «Kontakty mezi našimi experty, hlavně přes Ženevu, pokračovaly v posledních týdnech s důrazem na hledání konsenzu ohledně problémů východního Aleppa. Do 2. prosince všechno spočívalo na snaze americké strany prosadit taková ustanovení, která by neměla umožnit zlikvidovat a dokonce ani kritizovat, «An-Nusru», která má hlavní slovo mezi bojovníky, kteří ještě zůstali v neosvobozené části východního Aleppa. Avšak 2. prosince John Kerry v rámci setkání v Římě předložil americké návrhy, které se nesou po linii přístupů, které už dávno na jednáních s USA zastávali ruští experti. Ruská strana je připravena okamžitě vyslat vojenské odborníky a diplomaty do Ženevy za tím účelem, aby spolu s americkými kolegy dohodli, s ohledem na jejich návrhy, takové společné akce, které zaručí odchod všech bojovníků z východního Aleppa, a to bez výjimek, a rovněž umožní plynule a bez překážek dodávat obyvatelům města humanitární náklady» – tak charakterizoval Sergej Lavrov výsledky tohoto setkání, které bylo patrně za dlouhou dobu nejkonstruktivnější.

Vycházíme z toho, že Američané, když vyrukovali se svou iniciativou ohledně nutnosti evakuace všech bojovníků z východního Aleppa, si současně jasně uvědomují, jaké kroky to vyžaduje od nich a od jejich spojenců, kteří mají vliv na bojovníky usazené v této části města », – poznamenal Lavrov.

Je možné, že Američané se tentokrát opravdu budou snažit vynaložit úsilí, aby z východního Aleppa uklidili právě tu «An-Nusru». Lavrov mluvil i o tom: «Ta ozbrojená seskupení, která odmítnou východní Aleppo opustit, budou považována za teroristy. Tím, že nebudou chtít z města odejít, budou deklarovat vůli pokračovat v ozbrojeném boji. A my s nimi potom budeme zacházet jako s takovými, to jest jako s teroristy, a budeme podporovat operace syrské armády proti banditům tohoto druhu».

Ztráty, které zaznamenali teroristé v Aleppu, podnítily část z nich k tajným jednáním se syrskou armádou. O tom píše «Al-Vatan», orgán  blízký syrské vládě: «S ohledem na těžké ztráty se bojovníci mezi sebou navzájem obviňují, zatímco někteří z nich vedou tajná jednání se syrskou armádou o možnosti legalizovat svůj statut a evakuovat z východních čtvrtí Aleppa do obvodů na západě města, které kontroluje armáda». Současně armáda SAR pokračuje v tažení do východních čtvrtí města. Podle posledních údajů byly dobyty další čtyři čtvrti, z nichž v jedné (Kadi-Askar) byl zničen štáb bojovníků, nacházející se v oční klinice.

Současně s Kerryho návrhem média, dosud pomlouvající Rusko za jeho pomoc Sýrii, začala zpívat jiným hlasem. Sladkým. Tak např. CNN se blýskla postřehem, že «USA a Rusko jsou společně schopni udělat pořádek ve světě» a zvolenému prezidentovi Trumpovi nadhodila myšlenku, aby se jaksepatří zabýval Libyí, kde «kvůli zmatené diplomacii Obamovy administrativy zavládl chaos». Tak delikátně to formulovali představitelé nejstaršího povolání – nepokrytou agresi proti libyjskému státu, inspirovanou Spojenými státy označili pouze za  «zmatenou diplomacii»!

Situaci uvnitř takzvané syrské opozice objasnily noviny The Washington Post s odvoláním na své zdroje v administrativě Bílého domu a mezi samotnými «opozičníky»: ti se nejspíš přidají k «al-Káida», nebo k jiné teroristické formaci – obavy zůstat bez podpory USA jsou příliš silné. Inu, podstata «umírněných» byla vždy jasná, ale teď, když «povstalcům» hrozí, že zůstanou sami proti armádě SAR, není už proč tuto podstatu zastírat licoměrnými úvahami o demokracii. Teroristé zůstanou teroristy.

Závažné slovo pronesl i bývalý ředitel CIA David Petraeus, jeden z kandidátů na místo státního tajemníka v administrativě zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. «Na definitivním řešení konfliktu konfliktu v Sýrii se musí podílet všichni klíčoví hráči, včetně sil sunnitské opozice, syrských Kurdů a vlastního syrského režimu, který podporuje Rusko», – prohlásil Petraeus v relaci televizního kanálu АВС. Sám Trump během předvolební kampaně trval na tom, aby prioritou akcí USA v Sýrii byl boj proti Islámskému státu, ne proti Asadovi.

To všechno by bylo hezké, ale …

Z celé této řady akcí a záměrů zjevně vybočuje Rada bezpečnosti OSN svou novou rezolucí o Sýrii, která, jak se říká, není ani ryba, ani rak. «Uvedený návrh rezoluce na základě americko-ruské iniciativy je provokační krok, který rusko-americké úsilí podrývá», – domnívá se šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov. Hlasování o tomto návrhu, pokud k němu dojde, nazývá kontraproduktivním.

Opravdu, cílem Francie a Británie, které si předtím usmyslely «výjezdové» zasedání  Radybezpečnosti OSN  (které bylo, mimochodem, přípraveno s největší pečlivostí) není «zachránit děti Aleppa», аle poskytnout teroristům další oddech, aby se upevnili na svých pozicích ve východní části města. Odvolávajíce se na děti, Francie a Británie se prostřednictvím RB OSN fakticky snaží zachránit teroristy (aby nezabíjeli děti).

A, možná, pauzu Washington potřeboval  ne proto, aby účinkoval spolu s evropskými «přáteli Sýrie» na «umírněné» bojovníky. Američané jednoduše čekají na hlasování v Radě bezpečnosti OSN. Hrají s Ruskem hru na «hodného a zlého policajta», kde jako hodný policajt vystupují USA, které navrhují evakuovat opoziční seskupení z východního Aleppa, ale Rada bezpečnosti «jim to nedovolí» (kvůli Rusku). А zatímco Západ hraje hry, do oblastí Aleppa zbavených teroristů se vrací život.

Vlastní korespondent FSK

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2016/12/05/igry-prestolov-vokrug-aleppo-kogo-spasajut-detej-ili-terroristov-43171.html




2 Komentářů k «Hry o trůny» kolem Aleppa. Koho zachraňují – děti, nebo teroristy?

  1. tom napsal:

    USA ksindlům a ušatýmu kečupovýmu králi nevěřit ani nos mezi očima...

  2. Kadlik napsal:

    Nechapu ze se snima Putin a Assad jeste porat bavej evidentne uz maj nad terotistama prevahu takze jim nic nebrani tam na ne vlitnout a vsechny je zmasakrovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!