Nadcházející čistka: Techničtí giganti připravují zrušení jiného myšlení na internetu

free-speechVšichni o tom mluví. Oni jednoho dne prostě nedovolí, aby na internetu zůstávaly jisté myšlenky. Potenciál toho, že se důležité informace dostanou k širokému publiku je prostě příliš velký, a pomyšlení, že by se mohly dostat do rukou kohokoliv, je příliš děsivé. Není proto žádným překvapením, že mnozí korporátní giganti ze Silicon Valley se teď šikují do jednotné fronty, aby umlčeli svobodné slovo na sociálních médiích.

Cejchy, klíčová slova a nažalované účty, zařazené v mnoha databankách, se sdílejí a prosazují se na síti. Zakázání obsahu prohlášeného za nepřijatelný se teď zracionalizuje, a nepopulárním glosátorům se tak ponechá méně prostoru, aby šířili své extrémistické, okrajové názory.

Podle Yahoo! News:

Weboví  giganti YouTube , Facebook , Twitter a Microsoft budou stupňovat úsilí, aby ze svých webových stránek odstranili extrémistický obsah tím, že vytvoří společnou databanku.

Tyto společnosti si budou sdílet cejchy’ – unikátní digitální značky, které budou přiřazovat videům nebo fotografiím extrémistického obsahu, a odstraňovat tyto ze svých webových stránek, aby umožnili svým partnerům identifikovat stejný obsah na jejich platformách.

Doufáme, že tato spolupráce povede k větší účinnosti našeho úsilí, jak držet na uzdě protlačování teroristického obsahu na síť,”  uvedly v úterý tyto společnosti ve svém stanovisku.

[…]

Evropská unie loni založila Evropské internetové fórum, které svádí na jednu platformu internetové firmy, ministerstva vnitra a koordinátora EU pro boj proti terorismu, aby společně našli cesty pro odstranění extrémistického obsahu.

Mnohé nedávné incidenty se využívají k prosazování myšlenky, že nový dohled nad sítí – a vytrhávání plevele – je teď nutné.

Kampaň očisty od “falešných zpráv” dorazila na úroveň blogosféry a alternativních médií, a trestají se webové stránky, které se odvážily podávat zpravodajství o takových tabuizovaných tématech, jako je Pizzagate, prozrazení e-mailů prostřednictvím Wikileaks a mnohá další závažná témata, která se touto agendou poháněné firmy ujaly potlačovat.

Zatímco tyto platformy nabízejí příležitost dostat se k širokému publiku, ctižádostí všudypřítomných platforem, jako je Facebook, Google a Twitter nepochybně je, aby měly moc vymazávat účty a zdokonalováním algoritmu potlačovat reakce.

Mohou vás učinit neviditelnými.

Takový je stav svobodny slova v roce 2016. To může být vykořeněné natotata, a možná si ani neuvědomíte, proč.

Zdroj: http://russia-insider.com/en/politics/purge-we-all-knew-was-coming-shutting-down-extremist-content/ri18063
6 Komentářů k Nadcházející čistka: Techničtí giganti připravují zrušení jiného myšlení na internetu

 1. pavelka70 napsal:

  Tak dobrá, dejme tomu, že aplikace Flagfox ukazuje pravou konečnou stanici „nežádoucího“ servru. Je možné, že geolokátor zjistí umístění. Ale co když aplikace Flagfox zobrazí ten samej server s jinou vlajkou, páč je načtena z Toru? Co jim ukáže Geolokace? Mluvím o zjištění pramenu. Toto je samozřejmě pohled laicky! Jsou mnohem vykoumanější aplikace a programy na investigaci „nežádoucích“.Nevim jak pokročili tzv. kvantové počítače u Darpy a Silicon Valey. Je to utajený.Proti těm jsme bez šancí! A diskuze na sociálkách? Tak tomu já nerozumím, nemám účet ani na FB, ani Tweetu, takže koho tam vlastně oni budou omezovat? Tím, že někomu smažou účet? Tak budou růst nové, jako houby po…..

 2. benmil napsal:

  Domnívám se, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Pamatujete si před pár (dost pár) lety na skandál s Napsterem? Dopadlo to tak, že teď se ilegálně stahuje mnohem víc hudby, než před zákazem Napsteru. Jsem si jist, že už se někde pracuje na tom, jak ty jejich „cejchy“ přechcat.

 3. .lak napsal:

  Dedydlace Z PL
  Systém dluhu a úžer je nic proti propagandě a z ruska, najdou tajtrdlíky?, eš, 9. 12. 2016 18:49:27
  https://www.youtube.com/watch?v=Sr9BmKsY6Uk&index=6&list=PLpliyFxhEHLon0ScS4kRNTGMy4JGMXojW
  Reagovat

 4. Hum napsal:

  Nikdy sa im to nepodari… :)

 5. Maroš napsal:

  Tomáš Marný z Prvopodstaty otvoril web na
  http://tadesco.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!