Raněný voják Luhanské lidové republiky (LNR) vyprávěl o útoku“Pravého sektoru“ u Debalceva

68ed0660940ca90a4cab81aa58fc4711Pozice domobrany v oblasti Debalceva napadli bojovníci radikální nacionalistické organizace „Pravý sektor“. V interview o tom informoval voják Lidové milice LNR Aleksandr Tatarin. Voják poznamenal, že boj začala pěchota, kterou později začala podporovat obrněná technika a dělostřelectvo.

„I se střelbou začali oni. Do boje zasáhla obrněná podpora pěchoty, a potom se daly do práce minomety. První boj začala právě pěchota, a potom už přišlo na scénu těžké dělostřelectvo,“ uvedl.

Podle Tatarinových slov chtěli členové Pravého sektoru obsadit Debalcevo a Uhlehorsk. Konečným cílem jejich útoku byla Horlovka.

„Samozřejmě jim to nevyšlo a nevyjde. My jsme své pozice bránili, bráníme a ubráníme“, — poznamenal voják.

Včera večer vojáci 54. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády ohlásili značné ztráty. Podle slov ukrajinských vojáků dostali příkaz vyhnat vojáky LNR z lesa u obce Luhanskoe.

„Máme pětadvacet „dvoustovek“ za pouhé tři hodiny bojů. To je potvrzená informace, viděl jsem to na vlastní oči. A nějakých 35 „třístovek“ (raněných). Z tohoto útoku nás zůstalo jen šest“ vyprávěl voják ukrajinské armády s přezdívkou „Ňama“.

Spolu se svými spolubojovníky se po bojích na debalcevské frontě dostal do charkovské nemocnice. Voják vyprávěl, že ukrajinští vojáci měli podle příkazu vyhnat vojáky z lesa u obce Luhanskoe, zničit jejich dočasná palebná postavení a pohotovostní úkryty. Do útoku ukrajinští vojáci vyrazili hned za obrněnou podporou pěchoty. Ještě jeden voják s přezdívkou „Jermak“, který je podle údajů médií Rus a bývalý bojovník Pravého sektoru, tvrdí, že před operací jeden z jeho spolubojovníků upadl do zajetí a tři další byli raněni. Zmínil se i o „příšerné“ dělostřelecké střelbě

Pozn. překl.: „dvoustovka“ je kódové označení pro mrtvé.

Zdroj: http://antifashist.com/item/ranenyj-boec-lnr-rasskazal-o-nastuplenii-pravogo-sektora-pod-debalcevo.html#ixzz4TU2BDmn1
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!