Jedno malé upozornění

Při vánočních modlitbách, pokání, a odevzdání se vesmíru, a vůbec o svátečním čase nezapomeňme na jedno. Na dnešních Novinkách je rozhovor v duchu vánočním. Což o to. Tematika je jak má být. Rozhovor s režisérem panem Jiřím Strachem o jeho filmu Anděl páně 2. V kinech už běží a je zájem. Údajně. Věc má malinkatý háček. Jde o pohádku, ve které má zanedbatelnou roličku jistý pan Horáček. Nejde, prosím, o shodu jmen s organizátorem sázek.

Žvanivé Novinky se před několika dny prokecly, že bude muset udělat televize výjimečku.

V čem? Aby pohádku pustila na obrazovku.

A proč? Ono to nějak souvisí s prezidentskou kampaní a termíny pro sebeprezentaci žadatelů o prezidentský džob v době pro sebeprezentaci určené.

Já nevím jak to je podle našeho ne/práva, ale televize asi tu výjimku udělá ráda. Ostatně Novinky se za ten malý pardónek přimlouvaly. Vždyť rolička je malá a skoro nikdo si panáčka Horáčka v pohádce jako zájemce o práci prezidenta nevšimne. A pohádka je tak hezká, křesťanská a vůbec úspěšná. Alespoň to všude píšou. Zvlášť v dnešní době, kdy se do Evropy valej hordy neznabohů nájezdníků.

On totiž Horáček je navíc filuta. A jde na to od lesa. Na Státní svátek mluvil oduševněle na Staromáku. Žádné provokace, důstojnost především.  A teď v rouše beránčím. Určitě tam nebude za rohatýho nebo dokonce Lucifera.

Když to celé shrnu: reklama, podprahová manipulace, prezidentská kampaň umně vedená mimo právní normy a já nevím, co ještě.

Vykutálený sázkař nemusí být vykutálený prezident, výborný diplomat a manžel Stropnický nemusí být výborný ministr obrany, skvělá obranářka Parkanová skvělou zpěvačkou, žádostivý kandidát vstupu do povolené strany, nějaký Pavel, žádostivý jestřáb kořisti NATO na východě, a tak dále. Věta by byla dlouhá.

Modleme se za pana Horáčka, aby mu byla země lehkou. A nemusí to být dnes. Hlavně pravidelně a každý den.
18 Komentářů k Jedno malé upozornění

 1. random napsal:

  Král lichvářů bude hrát anděla.? A ve finále z anděla prezident? Tohle je švejkovina jako prase :-) Akorát sluníčka tyhle vtipy neocení. Nato se berou moc vážně.

 2. Maroš napsal:

  A čo tak túto cukrovú vatu jednoducho rozpustiť - ochcat. Zobrať si svoju vnučku na kolená a povedať jej - dievčatko, takto vyzerá kokot - všetko ostatné je bezpečné!

 3. Rudolf napsal:

  Ale nutno přiznat, že jsou mazaní.
  1 - Horáčka násilně obsadí do zbytečné postavy v úspěšném snímku
  2 - ten oznámí, sice zbytečnou, ale přeci jen kandidaturu na prezidenta
  3 - Novinky upozorní na tuto bezvýznamou postavu, protože by si jinak nikdo ani nevšiml
  4 - a nakonec se udělá kampaň na jméno Horáček, kterou ovšem platíme my formou koncesionářských poplatků.

  A samotná kampaň? Ta frčí, když je u beden nejvíc strávníků. Takže, radujme se a veselme se.

 4. J.T. napsal:

  "Horáček hraje anděla, tak to ho asi budu volit za prezidenta!" Takhle myslíte, že přemýšlí volič?

 5. Jarmila napsal:

  No já jsem tuhle nedávno přemýšlela o tom, co si to ČT 2 vůbec dovoluje, když je placeno z našich povinně placených koncesionářských poplatků? Byl tam půlhodinový film o tom zasraném filmu Anděl páně 2, kde mu dělali neplacenou reklamu jako hrom. Byl o průběhu natáčení a co všechno zajímavého jako při tom prožili. Jsem si říkala- je tohle vůbec možné? A kamkoliv se podíváte, všude reklama, jak je to velmi úspěšný film. Pak jdou lidi na to, zacvakají peníze a zjistí, že to nebylo nic moc.
  No a pak byl po téhle velmi dlouhé neplacené reklamě pořad zvaný Herbář, kde si opět dvě židule dělaly bezplatně reklamu na svou knihu. Prostě oni si dělají co chtějí a ještě jim to musíme povinně platit ze svých peněz.

 6. Paul Durham napsal:

  Z české televize a její současné tvorby se mi zvedá žaludek.

 7. petr napsal:

  Já jsem měl dost už když jsem v předchozím díle uviděl vychlastaného karlovarského mafiána a defraudanta Bartošku (co zpronevěřil stovky milionů) v roli pánaboha.

 8. Alue napsal:

  Úplně mi vyrazilo dech, co všechno je tady možné :D Já bych si toho vůbec nevšimla, protože se nevyznám v politických gzichtech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!