Další „zfalšované zpravodajské“ fotografie „z Aleppa“ jsou prokazatelně podvod, špatně provedená propaganda

warS tím, jak si imperialisté NATO uvědomují, že ztrácí kontrolu nad Sýrií a svými plány zničit sekulární a demokraticky zvolenou vládu Bašára al-Assada, se neustále objevují falešné zprávy. Od zpráv typu „může za to Rusko!!!“ (ať už „to“ znamená cokoliv) až po masovou sebevraždu civilistů ve východním Aleppu - zprávu, kterou mainstreamový korporátní tisk dekonstruuje přímo před našima očima. Mainstreamovým médiím nepomáhá ani to, že pokaždé, když se jeden z jejich „novinářů“ snaží konfrontovat badatele, aktivisty nebo novináře z legitimních alternativních médií, je v živém televizním vysílání ponížen. Přesto jim musíme dát uznání za to, že zůstávají věrní, bez ohledu na to, jak trapný boj to pro ně je.

Tento pocit trapnosti zahrnuje neustálé používání fotografií, které mají ukázat „zločiny proti lidskosti“, spáchané „brutálním diktátorem“ Bašárem al-Assadem. Nakonec se však ukáže, že fotky pochází z jiných zemí, že jde o pečlivě sestříhané scény, anebo dokonce o snímky z hudebních videoklipů. Naprosto zombícké a náměsíčné veřejnosti ukazují tyto fotografie přesně to, co mají ukazovat. Nicméně pro každého, kdo dnes používá internet, to jsou jen zfalšované fotografie a poslední hřebíček do rakve pro mainstreamová média.

Vezměte v úvahu např. zfalšovanou fotografii z nedávné doby, kterou na Twitteru umístil Dr.Tareq Al-Suwaidan, bývalý zaměstnanec Al-Džazíry, spřízněný s Muslimským bratrstvem, údajně ukazující malou holčičku, která má na sobě roztrhané oblečení a běží ulicemi Aleppa. Fotografie má údajně ukazovat velmi náročné podmínky, v kterých žijí děti v Aleppu, které jsou výsledkem vyvrácené „brutality Assadových vojenských sil“. Nicméně realita je taková, že fotka není nic jiného, než filmový záběr z hudebního videa, které nazpívala libanonská zpěvačka Hiba Tiwaji pro svou píseň „Al Rabih Al Arabi“. Ani to však nepomohlo k tomu, aby se tweet nerozšiřoval po síti. Nicméně jeho šíření bylo zastaveno ještě předtím, než z něj mainstreamová média mohla učinit symbol hodný třetí světové války. Počátek využití této fotografie k propagandistickým účelům není znám.

syrian_girl_running3997413310

 

Zdroj: vocativ.com

V Egyptě, který je na míle daleko, došlo k zastavení další falešné propagandistické fotografie ještě předtím, než mohla být použita k tomu, aby podnítila nejdůvěřivější a nejvíce naivní Američany k podpoře ještě rozsáhlejší války v Sýrii.

Podle Sputniku:

Jak v pondělí řekl egyptský ministr vnitra, egyptská policie zadržela muže, neboť zinscenoval fotografie se „zraněnými dětmi“, které se chystal dále použít s úmyslem klamně je vylíčit na sociálních sítích jako fotografie destrukce a zraněných osob v Aleppu v Sýrii.

„Tým, který pořizoval fotografie, zahrnující asistenty fotografa a rodiče dětí, byl zadržen v egyptské provincii Port Said,“ uvedlo ministerstvo na Facebooku.

Podle ministerstva byla policie svědkem průběhu fotografování, které probíhalo v blízkosti pozůstatků zničené budovy, a jež bylo podle rozhodnutí místních úřadů nezákonné. Dívka, stojící v bílých šatech, potřísněných „krví“, což se později ukázalo, že je barva, upoutala pozornost projíždějícího policisty. Dívka držela medvídka, potřísněného stejnou „krví“, a měla „ovázanou“ ruku.  

Fotograf se údajně přiznal k tomu, že se chystal tyto fotografie publikovat na sociálních sítích jako snímky z Aleppa.

Zatímco by někdo mohl namítat, že šlo o subjektivní povahu zadržení, faktem zůstává, že egyptským úřadům se podařilo odvrátit to, co mohlo být ještě další velkou propagandou.

Zde můžete shlédnout video, jak tým pořizoval zinscenované fotografie:

[jwplayer mediaid="67077"]

Brandon Turbeville

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/12/more-fake-news-photos-from-aleppo-proven-false-poorly-executed-propaganda.html
3 Komentářů k Další „zfalšované zpravodajské“ fotografie „z Aleppa“ jsou prokazatelně podvod, špatně provedená propaganda

  1. Jirka napsal:

    K završení ironie - Hiba Tiwaji v Al Rabih Al Arabi, což znamená "Arabské jaro" zpívá:"O jakém jaru mám zpívat,o jakém jaru mám vyprávět? Ta bolest ze mě vycházející je pláč mého ztrápeného srdce....." Že by i za krvavý podvod arabského jara mohl Assad a Rusko?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!