Co se stane s příběhem „ruských hackerů“, když někdo přezkoumá důkazy? Rozpadne se.

2016-09-05t22-53-31-733z--1280x720.nbcnews-ux-1080-600Vladimir Putin hacknul volby v USA. Všichni to víme. Jedním z důvodů, proč to víme, je, že nám to sdělila internetová bezpečnostní firma, které se daří získávat velkou publicitu. Stejná firma nám také tvrdí, že proruská hackerská skupina „Fancy Bear“, kterou řídí zlověstná ruská vojenská rozvědka GRU, se během občanské války ve východní Ukrajině nabourala do systému ukrajinského armádního dělostřelectva:

Avšak doposud jediný důkaz, který by ukazoval na zapojení ruské vlády, pochází od společností na kybernetickou bezpečnost, které zkoumaly skupinu „Pokročilá setrvávající hrozba 28“ (Advanced Persistent Threat 28), kolektiv hackerů, který v průběhu několika let napadl mnoho cílů - včetně sítě DNC v roce 2016.

Tento důkaz nejlépe shrnula bezpečnostní firma FireEye v příspěvku na blogu v roce 2014.  APT 28 útočí na vlády a armády, které jsou nepřátelské vůči Rusku nebo jsou pro ně strategicky důležité. Zdá se, že APT 28 je profesionální a dobře financovaná. APT 28 používá ve svém zákeřném softwaru (malware) ruštinu. Malware je zkompilován v pracovní době v časovém pásmu Moskvy.

Firma CrowdStrike, která odhalila hacknutí DNC, nazývá APT 28 Fancy Bear. Až donedávna tvrdil Dmitri Alperovitch, zakladatel CrowdStrike, že je „napůl přesvědčen“, že skupinu řídí GRU, tedy ruská vojenská zpravodajská služba.

Nyní říká, že si je téměř jistý. Jeho větší jistota má základ ve zjištěních, k nimž dospěla CrowdStrike, že aplikace pro Android, vyvinutá na Ukrajině, která se používá ke zjednodušení cílových dat pro houfnici D-30, byla „kontaminována“ verzí malwaru skupiny APT 28.

Logicky: Jestliže byl v aplikaci použit malwarový „implantát“ pro sběr lokalizačních údajů ohledně ukrajinských dělostřeleckých jednotek, kdo jiný by s tím mohl obchodovat, než GRU? Zpráva z CrowdStrike zní zlověstně:

„Zprávy z otevřeného zdroje naznačují, že ukrajinské dělostřelecké síly ztratily více než 50% svých zbraní během dvouletého konfliktu a přes 80% houfnic D-30, což je nejvyšší procento ztrát z jakýchkoliv jiných dělostřeleckých zbraní z ukrajinského zbrojního arzenálu.“

Logický úsudek je takový, že se Rusové nabourali do aplikace, sloužící k zacílení houfnic D-30, takže nejvíce bylo zničeno právě houfnic.

Až na výjimky, jako je např. Leonid Beršidskij, Putinův kritik, žijící od roku 2014 v dobrovolném exilu, který zjistil, že ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz:

Pak je tu otázka samotného softwaru, určeného k zacílení. Jaroslav Šerstjuk, ukrajinský vojenský důstojník, který vyvinul aplikaci, rozčíleně reagoval na zprávu CrowdStrike na Facebooku, kdy tvrdil, že nikdy software nepublikoval na žádných veřejných fórech, a naopak podporoval své kolegy, ukrajinské příslušníky armády, aby nadále používali nejnovější verzi této aplikace.

Přes soukromou zprávu na Facebooku mi řekl, že nevěří, že by vůbec kdy existovala nějaká infikovaná verze aplikace. Napsal mi: „To je falešná zpráva, která má všechny vyděsit a donutit nás, abychom se vrátili ke svým starým metodám míření při střelbě.“ Mluvčí CrowdStrike mi neodpověděl, když jsem se zeptal, zda kontaktovali Šerstjuka. Sám Šerstjuk řekl, že ho nekontaktovali.

Mluvčí Ilina Dimitrova napsala, že „je nesporné, že se do aplikace naboural malware skupiny Fancy Bear – my jsme zveřejnili ukazatele, které se k tomu vztahovali, a ostatní z komunity kybernetické bezpečnosti to potvrdili.“ Společnost CrowdStrike sdělila, že objevila infikovanou aplikaci „v limitované veřejné distribuci v ruštině, v ukrajinském vojenském fóru.“

Pochybuji, že by si někdo z ukrajinského armádního fóra stáhnul software pro míření při dělostřelecké střelbě z fóra. Normálně ho získali přímo od známých vývojářů, jako je Šerstjuk. Když ho můžu přímo zkontaktovat i já, tak můžou i ukrajinští důstojníci dělostřelectva, kteří se snaží zlepšit svůj výkon v bitvě.

Z tohoto důvodu je pro mě těžké uvěřit, že tato infikovaná aplikace - nalezená někde na internetu a pravděpodobně nikdy nevyužitá ukrajinskými vojáky -  poskytuje důkaz o provázanosti GRU s APT28.

Opravdu, proč by ukrajinští příslušníci armády stahovali aplikace, sloužící k zacílení, z pochybných internetových fór?? I kdyby skutečně existovala infikovaná verze této aplikace, není absolutně žádný důkaz, že by ji kdy stahovaly ukrajinské dělostřelecké čety, natož aby ji instalovali a poté využívali Rusové za účelem odhalení jejich umístění.

Mark Nicholas

Zdroj: http://russia-insider.com/en/what-happens-russia-hacking-story-when-someone-checks-evidence/ri18345
11 Komentářů k Co se stane s příběhem „ruských hackerů“, když někdo přezkoumá důkazy? Rozpadne se.

 1. Maroš napsal:

  "Práca" "neziskových" hyen a nekroLOGOfilov - diskutér AC24
  Five Fuckers

  "# Petko Kotov 2016-12-29 09:49
  zemrel okupant jeste pred tim nez stacil vnucovat svou nekulturu zemi kterou rozbiji bombardovanim a kde jeho kolegove vrazdi civilisty...a tem kdo prezili vnucuji vanocni strom ktery muslimy urazi vic nez nejaka kresba postavicky zaostaleho ujeceneho Ivana.
  Legracni na tom je snad jen to ze hloupy Rus porad veri ze Tu 154 je letadlo schopne prepravovat lidi kdyz se vi ze ozraly muzik se neumi o letadlo starat ani ho bezpecne ovladat.
  Soudruzko, Alexandrovci zasli na ruskou zaostalost, umreli jak Rus - ve starem letadle rizenem opilym pilotem, u letadla zanedbal udrzbu opily technik. CIA nedodava do Ruska penu do koupele kterou pak ten stepni ksindl pije a dela bordel nez natahne backory
  Odpovědět "
  ZDROJ:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9470-je-to-vazne-legracni-charlie-hebdo-zverejnil-karikaturu-padu-ruskeho-letadla-tu-154

  • Maroš napsal:

   Ten Charlie Hebdó mi nevadí - sú to čierni humoristi podľa pravidla, že sranda musí byť, aj keď fotra vešajú - možno vlastného, možno cudzieho, ale sú to skúsení psychológovia, ktorí poznajú duševné stavy ľudí v tých najtragickejších situáciách - keď ich pochytí hysterický smiech - NAD ABSURDNOSŤOU celého. Takže to komorné ááá je relatívne v poriadku. Podstatné - nešíria nenávisť ako troll 5Ko. Aj vozíčkari v časopise Vozíčkář nasrali ľudí, keď si robili vtipy sami zo seba. Odbočím - ľudia majú tendenciu udávať tých invalidov, ktorí nie sú priklincovaní na vozík, a snažia sa čosi robiť. Asi takým závidia, že nemusia chodiť muklovať do nejakej kórejskej firmy.
   http://vozickar.com/vyzva-pro-brnany-brante-se-ucinne-i-na-voziku/
   https://www.youtube.com/watch?v=0AcOwFBuECs

   • Jaris napsal:

    Charlie hebdo, ze jsou cerni humoristi? Tento nevkusny platek nema se satirou nic spolecneho. Pouze urazi a provokuje k nenavisti.Trefuje se do Islamu a krestanstvi vulgarnimi obrazky a ted se prizivilo na nestesti padu ruskeho letadla. Vsak ten trapny platek patri zidum, kteri umi rozdavat podpasovky. Autor ktery takto bezohledne zesmesnil pad letadla a smrti celeho osazenstva, by mel byt zalovan a sedet v kriminale.
    Predstavte si,ze by nekdo zalozil casopis, ktery by popisoval zidy jak je hazeji v koncentraku do pece a rikal jim rostaci, kteri propadli rostem. Umim si predstavit jak by byl zablokovan s rekordni rychlosti a majitel/autor by brucel v base za antisemitizmus.

    • Maroš napsal:

     Jaris - keďže prebieha 3WW, ktorá má zatiaľ formát vojny hybridnej - na všetkých prioritách obecných prostriedkov riadenia udalostí, vrátane vojenských aktivít - povedzme zatiaľ "len" na Ukrajine, Blízkom východe a v Severnej Afrike - patrí k tomu aj tvrdá propaganda. Veď si pozri všetky dobové karikatúry, ktoré predchádzali 2WW - CH.H. vyrába niečo podobné. Pokiaľ budeme útlocitní - bude mať takéto médium nad nami moc. Ja som sa z ich karikatúry nesmial - pretože je detsky naivná a postráda ten kameňácky prekvapivý zvrat. Nevadí mi ako ostatné vtipy, ktoré prípadne rovnako ignorujem. Nikomu tiež nebránilo urobiť si srandu z postrielania ich kolegov - museli to urobiť SAMI!. To, že to patrí Židom je automatické - viď program Protokolov. Ale títo sú aspoň priehľadní - omnoho nebezpečnejšie sú tzv. "objektívne" médiá, pridávajúce jed svojim dôverčivým priaznivcom po kvapkách.

     "Глумиться над катастрофой, которая произошла на Синае, недопустимо. Стремление к оригинальности Charlie Hebdo попросту повергает в шок. Невольно вспоминаешь трагедию, которая произошла в январе 2015 года в самом издательстве. Мне кажется, журналисты сами провоцируют на насильственные действия", - сказал Игорь Морозов.

     Источник: http://stuki-druki.com/facts/Charlie_Hebdo_opublikoval_karikaturi_na_katastrofu_A321_v_Egypte_FOTO.php Штуки-дрюки ©
     http://stuki-druki.com/facts/Charlie_Hebdo_opublikoval_karikaturi_na_katastrofu_A321_v_Egypte_FOTO.php

     Jaris - A TERAZ SI POZRI TOTO! - SEBAREFLEXIA CH.H.:
     "Oni majú zbrane - my máme šampanské! - posledný drink!"

     ‘They may have guns… we have Champagne!’: Charlie Hebdo responds to Paris terror attacks with cartoon of gunned down reveller enjoying one last drink

     Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3322436/They-guns-Champagne-Charlie-Hebdo-responds-Paris-terror-attacks-cartoon-gunned-reveller-enjoying-one-drink.html#ixzz4UJTpgGsx
     Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
     http://www.dailymail.co.uk/news/article-3322436/They-guns-Champagne-Charlie-Hebdo-responds-Paris-terror-attacks-cartoon-gunned-reveller-enjoying-one-drink.html

     Pokračujem:
     Podľa môjho názoru - máme 3. možné pohľady na CH.H. - 1.- sú to vojnoví štváči, 2.- skúšajú trpezlivosť a skúmajú reakcie, 3.- obrusujú hrany napätia ich zosmiešňovaním.
     Možné sú všetky 3 - CH.D. je nástroj, a teda záleží, kto ho a s akým úmyslom používa.

     "VRCHOLOM BOJOVÉHO UMENIA JE SCHOPNOSŤ OVLÁDNUŤ SVOJ HNEV!" - Bruce Lee

     Sionisti sa vyhrážali Rusom, že budú veľmi, veľmi plakať!
     V prvej odvetnej vojne proti Chazarom - ktorí najprv prepustili cez svoje územie wigingsko-ruskú družinu smerujúcu na akúsi prieskumno-lúpežnú výpravu, a potom ich už vracajúcich sa a oslabených orabovali a vyvraždili - Rusi uspeli len čiastočne, pretože konali v pomste narýchlo. Až konceptuálne ťaženie spolu s byzantíjcami dokázalo chazarskú ríšu rozvrátiť úplne.
     Toľko na okraj - mimochodom treba sledovať židovský sviatok - Deň pomsty všetkým nepriateľom. ??? 8. marec
     http://www.ilusion.sk/clanky/nezaradene/mdz.php

     Pokračujem:
     Nepriateľa možno odradiť - v bežnom zmysle, nehovorím o sofistikovaných postupoch - "dvoma spôsobmi" - tvrdým hrozivým pohľadom nad koreň nosa /do 3. oka/, alebo posmešným pohľadom - viď všetky špagety westerny. To je jedna vec.

     To podstatné - všetky totalitné režimy zlikvidovali nielen satiru, ale vôbec aj našu schopnosť satiru akceptovať!!! Humor je v piči - ostal len strach, sebaľútosť a rozpaky!!!

     Ten takzvaný blbý fór s komorným "ááá" na palube rútiaceho sa Ruského lietadla, je majstrovským pochopením
     a precítením - je to empatia v zmysle otázky, ktorú si kladie každý človek - "Čo asi také cítili títo ľudia tesne pred smrťou?"
     Ale veď mi to už dávno vieme od tých, ktorí takéto peklo prežili - ŽE V ZÁVERE TO NEBOL STRACH - NEBOL STRACH!!!
     Pretože čas v takýchto chvíľach dostáva iný rozmer - duša sa oslobodzuje od tela - a duša strach nikdy nemá - duša prežíva ľahkosť bytia, myslí na blízkych, spočiatku nechápe, ale potom je už dobre - až tak, že by si mohla zaspievať. O TOM TO JE!

     Odbočím - vtip:
     Aký je rozdiel medzi tým, keď človek vypadne z 13-steho poschodia a keď z prvého poschodia? Keď vypadne z 13. - najprv sa ozve "áááá" a potom "duff!!!"
     Keď vypadne z 1. - najprv sa ozve "duf!" a potom "áááá!"

     Takže? Úprimne mi je ľúto všetkých pozostalých, aj všetkých na palube - niečo, niekto prerušil ich životnú púť a napĺňanie ich poslania. Ich vzťahy, lásky. Ale - Božie mlyny melú pomaly, ale isto - toto mám zažité.

     Osobne by som všetkým obetiam najradšej vystrojil kaukazský, gruzínsky - veselý pohreb, kde pozostalí obvykle vynadajú tým, ktorí ich opustili, a keď ich ľutujú, tak len preto, že nemôžu hodovať s nimi.
     Teda aj podľa reakcie CH.D. na svojich zastrelených kolegov - "Oni strieľajú po nás - my strieľame šampanským! Na zdravie!"

     A v plnom kontexte teda celému Rusku posielam kaukazský pozdrav: "NECH ZVÍŤAZÍŠ!!!"

     • Maroš napsal:

      oprava CH.D. = CH.H. - to heb-DÓ mi tam vliezlo nasilu... - karate-dó, aiki-dó, bor-dó...

     • benmil napsal:

      Boží mlýny jsou zadřené a nejspíš vždycky byly. Dokázaly semlít akorát tak Ananiáše za to, že nechtěl navalit prachy během první vlny znárodňování. A ještě Lotovy dcery. Na opravdové parchanty si boží mlýny nikdy netroufly. V tom jsou stejné, jako chrabrá americká armáda. Panamu semeleme, a ještě tak Grenadu. Afganistan už sotva, a vietnamští rolníci jsou už úplně nad naše síly.

    • benmil napsal:

     Černý humor má místo na slunci, řekněme, pokud všichni lidé budou mít smysl pro humor. Ale, bohužel, smysl pro humor mají jen málokteří. Jariš, tvoje paralela je absolutně přesná. Co není dovoleno volovi, nesmí být dovoleno ani žádným Jovům.

 2. Krypton napsal:

  Známky toho, že se schyluje k uspořádání Jalty-2.

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/znamky-toho-ze-se-schyluje-k-usporadani-jalty-2/

  Intenzívna diskusia tu:

  http://www.vodaksb.eu/diskuse/

 3. Pavel napsal:

  Vladimir Putin hacknul volby v USA. Všichni to víme.

  Američtí novináři a představitelé proclintonovských kruhů by si možná měli konečně uvědomit, že tím jak ukazují světu svou "velkolepou americkou nemohoucnost" (protože nezajistit své prezidentské volby je projevem opravdové nemohoucnosti), podkopávají vážnost k vlastní zemi.

  • Eschatolog napsal:

   Debil uz z definice neni schopen sebereflexe sve debility. Takze neocekavejte od novinaru a politiku zmenu jejich interakci s okolim.

 4. proud napsal:

  "Co se stane s příběhem „ruských hackerů“, když někdo přezkoumá důkazy? Rozpadne se.".............na tom uz bohuzel malo zalezi,protoze prvni slovo plati a druhy leze z gati,tohle uz svou "praci" vykonalo a co s tim bude dal uz nikoho nezajima,snad jen ty poskozeny hackery......kdo vi jak nam to v hlavach funguje(hlavne tech ovcich),vi co tim myslim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!