ODA – stará Nová SuperNova

MD7HGNa Seznamu ze dne 28. 12. 2016 se objevila nová zpráva. Že stará dobrá ODA „kdysi slavná značka“ se vrací na politickou scénu. Vypouští ji do světa miliardář pan Sehnal, majitel toho a onoho. Když jsem pročítal krundání na serverech nezávislých a proruských, i nahlédl na titulky z oficiálních medií nad Babišem a EET, nevěnoval jsem tomu skoro žádnou pozornost. „Psi se perou o kost“ jsem si říkal a úsilí o zákon AntiBabiš a věci s tím spojené mě nějak nedojímaly. „Slepá závist“, no a co. Přiznám ale teď, že krundalové mají hodně pravdy. Globalizace na postupu. Svět dnes v rukou miliardářů. Na co politické loutky, co údajně demokraticky rozhodují v údajně demokratických orgánech.

V kapitalistickém pravěku jsme měli Koženého, co nám dává ekonomické lekce odněkud z hotelů Ritz. Pana Krejčíře, co brilantně proklouzl okénkem hajzlíku ze své pevnosti před strážci zákona. A stejně brilantně utekl za kopečky.

A máme řadu dalších. Třeba pana Sekyru, co se motá okolo neziskovek, příbramského Starku co se motá kolem fotbalu jako jablonecký pan Pelta. Ani před zákonem neutíkají, proč také. Ale stáli či stojí, alespoň navenek, mimo první politické linie. S Babišem a Valentou se situace změnila, či přizpůsobuje světovému trendu. Oligarchové do politiky rovnou. Pánové mají následovníka.

Nepíšu teď, zdali na opačné straně tohoto šoubyznysu, je problém s EET, kde Babiš vystrčil drápky. Tuhle debatu nechám oficiálním mediím, jde podle mne o zástupný problém. Spíše je mi líto těch, kteří třeba na zapadlé vesnici zavřou hospodu, svůj skromný přivýděleček. Protože mám zapadlé vesničky rád. Kdo jiný, než hospodský, hasiči a fotbalisti tam uspořádali šibřinky. A tak všechny tři zmíněné lidské druhy vymírají.

Navíc se pokladny netýkají ODA. Logo této staronové strany je plné úsměvů mladých a erárního optimismu. Modrá je dobrá. Byli v ní opravdoví kanóni – právník Kalvoda; držitel komunistické legitimace, nekomunista a privatizátor Kopřivnické Tatry a dalších podniků Vladimír Dlouhý, a další, prostě esa.

Druhá věc mě tíží více. Byla to dojemná spolupráce této strany ODA a strany ODS. Zatímco ODS, přesněji jednotliví členové, kradla, kde mohla a co nejrychleji mohla, ODA to právně zaštítila. Jejím heslem bylo „co není zakázané, je povolené“.

Tady bych byl rád, kdyby se ozval právník s komentářem k uvedené zásadě. Právo morálku neměří, svět nelze na druhé straně sešněrovat zákony. Vždy mezi nimi musí zbýt prostor.

Ale tahle věta může být, podle mého laického názoru, matkou zla. A právník se zkušenostmi a znalostí případů z praxe, by na můj korpus dal tu příslovečnou Klausovu třešeň.

Pan Sehnal zatím svůj vstup na politickou scénu tají, pomozme mu jej uspíšit. Jeho úsměv je nakažlivý.
6 Komentářů k ODA – stará Nová SuperNova

 1. Sasin napsal:

  Každému je fuk ta vaša práca. Jediný účel vaší zbytečné "práce" jsou daně a zkontrolované uvázání v kotci. Jen čuráci a píče tomu říkají svoboda.

 2. Perun Hromovládný napsal:

  Ono je v tomto globalistickém trendu zajímavé sledovat jejich filmy a videohry. Obzvláště zajímavý titul v tomto ohledu je hra Deus Ex 4, která se bude odehrávat v Praze a přinese teroristické útoky. Náhoda, či podprahová indoktrinace? https://www.youtube.com/watch?v=1XOLX3Dbgqw

  • Sasin napsal:

   Blboni jsou naučeni jít i Praze na pomoc, ale ještě se nigdy nezamysleli, že Praha je a byla dycky hnízdem šmejdů. Každým dnem toto hnízdo bude víc křičet. Bude více pochtívat, bude více poučovat a bude více nařizovat. Takhle jsou zařízena všechna hlavní harpagondechajcká města, gde šmejdi osvobodily banocetle sloužit lidem.

 3. petr napsal:

  Jsem zvědavý kolik se zase najde idiotů kteří tuto "novou pravicovou" stranu budou hromadně volit. Tak jak to bylo před pár lety s kalouskovou TOP 09 plnou těch nejprovařenějších porevolučních gaunerů a zlodějů.

 4. proud napsal:

  Takovy veci resi jen blbec kterej veri volbam :-))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!