Ivan Bartoš / Rudolf Leška – Autorské právo – Debatní klub

ivanbartos

Všichni svéprávní obyvatelé naší republiky mají nějaká práva, například volební. Jedno z práv je výlučné, tedy zaměřené jen na relativně úzkou skupinu, kteří se souhrnně nazývají autoři - odtud pojem autorské právo. Někdo - fyzická osoba - vytvoří text k písni nebo literární dílo, namaluje obraz, napíše scénář, pracuje jako fotograf nebo kameraman, mistr zvuku, hudebník, režisér, scénograf a mnoho dalších oborů a stane se z něj autor a z toho pro něj plynou takzvaná autorská práva a za ty se i platí, většinou tehdy, pakliže autor není filantrop pracující zdarma. Nejznámější a mediálně nejvděčnější jsou autorská práva umělců spojená s organizacemi OSA, DILIA nebo například Intergram, které zajišťují hromadný výběr poplatků, které následně přerozdělují mezi registrované autory.

Do Debatního klubu přijali pozvání Ivan Bartoš, předseda strany Piráti a advokát Rudolf Leška, specializující se na oblast autorského práva.

Pánové se pokusí otevřít témata jako například morálnost poplatků autorům, jejich výše a nebo formy přerozdělování vybraných finančních prostředků. Zda současnou podobu autorského zákona a s ním spojené praxe, tedy výběru poplatků a sankcionování považují za ideální.

Pro zájemce o podrobnější informace přikládáme odkazy na stránky vztahující se k tématu.

https://www.pirati.cz/kci/infoautz
http://www.alai.cz/index.php?m
12 Komentářů k Ivan Bartoš / Rudolf Leška – Autorské právo – Debatní klub

 1. Sasin napsal:

  Víte proč se lidi musej krčit ve městech a nechávají se otloukat daněmi, poplatky a zákony? Páč nemají žádné autorské právo na půdu ani rozpočet. Tak si v prcovní době kradou jeden druhému z kapes a říkají tomu ECHkonomika. Demograti jim to schvalují. Muheeeeeeee

  • hratky napsal:

   Echtkonomika nefér non plus ultra, kdy musej ti "žebráci ve vlastní zemi" odevzdávat svůj prcovní čas na to, aby jim bylo dovoleno získávat, co potřebují...Nikdo z nich ale nemá takové ásoby času, aby to opravdu mohl získat. A navíc čas života se nedá skladovat. Zkuste si ušetřit čas na později...
   Joo kdyby se tak tenhle druh zvířete nechtěl furt srovnávat s druhama...v těch svejch obíracích a navzájem zneužívacích "soutěžích".

   • Sasin napsal:

    Melou Dia, křiví spirály, rythmizují tóny, řadí étherické impulsy, znásliňují jonty, patlají vodu či athómy a tvarují a míchají všechno co RAMCHA stvořil všem bez rozdílu a vlastnického práva, ze kterého pOPLATKY nevybírá. Je prostě tvořitel. K ušmudlaným kradeným nepovedeným kopiím dodává stále kompletní kosmický manuál, lidi to furt kurvjej a pochtívají za to výpalné. Fantastické Muheeeeee

 2. petr napsal:

  Od té doby co se Ivan Bartoš dal do služeb kulturních marxistů, kteří ovládli jeho stranu, pro mě přestal existovat.

  V tomto státě není možné založit stranu aniž by vám ji zevnitř rozložil nebo zcela ovládl žid.

 3. Masrtin napsal:

  Všechny tyhle zbytečné problémy a nekonečné diskuse existují
  pouze proto, že existuje podvodný finanční systém, tak podvodný, že nám vnutil největší lež a my jsme přijali to magické pořekadlo : "čas jsou peníze" - jinými slovy řečeno : "vlastníme vás, protože peníze musíte vydělávat a my je můžeme donekonečna devalvovat - jste naši otroci". Takže jakmile se nám podaří odstranit tohle nekonečné zlo a založíme společnost na tom, že každej dostává, co potřebuje a ještě mnohem víc, každej bude motivovanej pracovat pro takovou společnost, která se o něj vždycky postará a nebude bránit lidem v jejich rozvoji, vynálezech, kultuře a nebude nikomu podsouvat zavádějící a zrůdné ideologie, technologie, postupy atd... Všechny tyto nekonečné a zbytečné diskuse odpadnou- kšeftování s autorskými právy, placení a podobné sračky zmizí jako pára nad hrncem.. Budeme řešit podstatné, převratné, rozvíjející a inspirující (pro všechny) projekty, které zavalí tu šedivou veteš špinavých a nezáživných, nudných až nechutných kapitalistických dní, kde se všechno točí kolem jedné věci -služby korporacím a bankám na prvním místě..

  • proud napsal:

   "Všechny tyhle zbytečné problémy a nekonečné diskuse existují
   pouze proto, že existuje podvodný finanční systém, tak podvodný, že nám vnutil největší lež a my jsme přijali to magické pořekadlo : „čas jsou peníze“ – jinými slovy řečeno : „vlastníme vás, protože peníze musíte vydělávat a my je můžeme donekonečna devalvovat – jste naši otroci“. Takže jakmile se nám podaří odstranit tohle nekonečné zlo a založíme společnost na tom, že každej dostává, co potřebuje a ještě mnohem víc, každej bude motivovanej pracovat pro takovou společnost, která se o něj vždycky postará a nebude bránit lidem v jejich rozvoji, vynálezech, kultuře a nebude nikomu podsouvat zavádějící a zrůdné ideologie, technologie, postupy atd… "...............jsem rad ze je nas vic kdo tohle pochopili a chapou i to ze penize a obchodovani jsou jejich nastroje a zbrane na nas,zaroven zaruky jejich moci a nadvlady.:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!