Čeho se Izrael nejvíc obává? Zásahů do “velkého Izraele” ?

Israël-400x243Izrael má silnou podporu Západu v čele s USA. Rezoluce Rady bezpečnosti 2334, která potvrdila nelegálnost jeho ujednání, na věci nic nezměnila – ani nezmění v jakékoliv rozumně předvídatelné době v budoucnosti. Možná autonomie Palestiny v hranicích před červnem 1967 je zcela jiná věc. Možnosti, že by se to někdy v budoucnu mohlo stát realitou, se Izrael nejvíc obává. Dlouhodobá státní politika si žádá maximální prostor s minimem Arabů – nezákonně je vyvlastňovat ve prospěch výhradního rozvoje Židů, k tomuto cíli buldozerovat palestinské domovy jeden po druhém, v dlouhodobém horizontu likvidovat celá společenství, prosazovat další vytrvalé rozšiřování osad na uloupeném území.

Plán založení židovského státu, který téměř před stoletím vypracovala Světová sionistická organizace, zahrnoval:

 • historickou Palestinu;
 • Jižní Libanon až po Sidon a řeku Litani;
 • Golanské výšiny v Sýrii, pláň Hauran a Dar´a; a
 • kontrolu nad železnicí Hijaz z Dar´a do Ammanu v Jordánsku i nad Akabským zálivem.

Někteří sionisté chtěli ještě víc – území od Nilu na západě až po Eufrat na východě, které by zahrnovalo Palestinu, Libanon, Západní Sýrii a Jižní Turecko.

Zastánce tvrdé linie Ze´ev Jabotinsky popíral možnost mírové koexistence s Araby, považoval ji za nereálnou. Prosazoval “železnou stěnu postavenou z (nadřazených) židovských ozbrojených sil”; jeho představa byla vzít Arabům naději na zničení Izraele – následovala dohoda o osídlení za podmínek diktovaných Izraelem.

Ben Gurion stál na straně Jabotinského. Následovala válka Izraele za nezávislost, v níž bylo obsazeno 78% historické Palestiny, zbytek pak v červnu 1967.

Nevyřešený konflikt je záměrně protahován. Mír a stabilita maří dlouhodobé cíle Izraele. Expert na Střední Východ Joseph Massad kdysi řekl:

“Logika věci je taková: Izrael má právo okupovat palestinská území, obléhat jeho obyvatele v Bantustansu odděleném zdí aparteidu, vyhladovět obyvatele, odpojit jim přívody paliva a elektřiny, mýtit jejich stromy a ničit úrodu, pravidelně na ně útočit a cíleně vraždit je i jejich volené zástupce, a pokud narazí na odpor, Izrael je oprávněn je masakrovat, protože tak činí v nutné a odůvodněné ‘sebeobraně’”.

Arabové jsou považováni za méněcenné lidi, kteří si nezasluhují žádná práva, takže “Izrael má právo je utlačovat a činí tak v sebeobraně, ale kdyby se (oni) chtěli bránit izraelskému útlaku, Izrael má právo bránit se proti jejich legitimní obraně” bez jakýchkoliv omezení nebo ohledu na pravidla války a humanitární principy.

Izrael nevyjednává. Pouze klade požadavky a vynucuje si svou vůli hrubou silou. Po celá desetiletí museli Palestinci snášet útrapy bezohledné okupace, plíživou genocidu, která si vyžádala strašlivé oběti, to vše bez vyhlídek na zmírnění – lhostejno, které křídlo duální vlády USA bylo zrovna u moci.

Prezidentský poradce pro otázky národní bezpečnosti Ben Rhodes řekl, že John Kerry zamýšlí do 20. ledna “předložit obsáhlou vizi pro” pro vyřešení konfliktu.

Na 15. ledna je naplánována mírová konference ve Francii, které se zúčastní tucty ministrů zahraničí. Bude předložen plán vyřešení konfliktu, který, pokud vše proběhne podle očekávání, má být přijat Čtyřkou a Radou bezpečnosti dříve, než Obama 20. ledna opustí svůj úřad.

V Izraeli propuká hysterie při pomyšlení, že podmínky budou diktovat jiné národy tam, kde by chtěl být jedinou autoritou, která by udržovala drakonické podmínky statutu quo.

Podle nejmenovaného vysokého představitele Izraele “je nyní třeba zaměřit úsilí na zvrácení takového kroku na Pařížské konferenci”.

Ultranacionalista a ministr obrany Avigdor Lieberman to zdramatizoval, když plánovaná opatření nazval “moderní verzí Dreyfusova procesu (z 19. století)…Tentokrát bude na lavici obžalovaných sedět celý izraelský národ a izraelský stát.”

Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault řekl, že jeho země je “odhodlána uspořádat tuto konferenci…, aby potvrdila rozhodnutí o nezbytnosti dvoustátního řešení”.

Před lety to ještě bylo možné. Ale už ne nyní, kdy Izrael kontroluje přes 60% území na Západním břehu, považuje Jerusalem za svou výhradní metropoli, a pokračuje ve vytrvalém rozšiřování osad na uloupeném palestinském území.

Ať už bude v lednu v Paříži přijato cokoliv, nic se na věci nezmění – zejména, když Trump, který v krátké době nastoupí do úřadu po Obamovi, zamýšlí být nejvíce “proizraelským prezidentem všech dob”.

Stephen Lendman

Global Research, 27. prosince 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/what-israel-fears-most-an-encroachment-to-greater-israel/5564905
35 Komentářů k Čeho se Izrael nejvíc obává? Zásahů do “velkého Izraele” ?

 1. Maroš napsal:

  Presne tak! - v zmysle nadpisu článku. Akurát - idea Veľkého Izraela nie je pôvodná myšlienka Židov, ale je to projekt Globálneho Prediktora.
  Impulz na sťahovanie Židov z Francúzska - po tom, čo ho rozjebali islamistami a migrantmi, je obyčajné sťahovanie živej sily do miesta nového pôsobenia - aj kvôli budúcej kontrole Iránu, kedysi Perskej ríše, v ktorej v období Xerxesa dokázali za 24 hodín zlikvidovať pol milióna pôvodných obyvateľov - viď Medzinárodný deň
  Židoviek - 8. marec - Deň pomsty všetkým nepriateľom
  http://www.ilusion.sk/clanky/nezaradene/mdz.php

  Poznámka - treba mať stále na pamäti, že Perzká ríša vznikla na základoch už cielene semitizovanej Chetitskej ríše - pôvodne s bielym plemenom /udalosti po bitke pri Kadeši/, a v minulosti zohrala významnú rolu pri oslabení Attilovho zväzu, detto Džingischána. Podstatu konfliktu Atén a Sparty s Peržanmi by sme už konečno mohli začať vnímať ako jednu z rovnakých intríg, smerujúcich k zničeniu bieleho plemena! Problém je, že Perzká ríša bola islamizovaná.

  • jan nowak napsal:

   WIKINGERE Petere ! .. ratus norwegicus je we skutečnosti zajímawý twor.. rozumný člowěk..
   .. by neměl být BLBĚJŠÍ než.
   TOTO www zwířře.. žijící po KANÁLECH !

 2. mike napsal:

  A jinak,sice se to může zdát kontraproduktivní,ale letošní Silvestr by se mohl stát počátkem ozbrojeného boje proti protektorátnímu židorežimu, nikomu nebudou divné a nikdo se nebude podivovat nad žádnými výstřely,chce to pouze vyhlédnout si ty zmrdy a začít je jednoho po druhém likvidovat.
  Je na čase ozbrojeně povstat a všechny "vládní" zlodějské parchanty postavit do jednoho ke zdi,vypálit symboly židofašistické diktatury,Strakovku,Parlament a zaútočit na protektorátní úřady!
  Jejich ochranná zločinecká sqvadra,tzv. PČR neudělá naprosto NIC,je to banda debilů - sami jste viděli,jak se ti tchoři zbabělí zachovali v Uherském Brodě,když byli strachy posraní z blázna s pistolí,...desítky se jich krčili za rohem jako krysy a čekali,až šílenec popraví všechny idi,na které měl u sebe náboje!

  • proud napsal:

   Moc jsi toho nenastrilel,co? :-))))))))))))))))))))))).Buchnu poznam v zaplave rachejtli,delbuchu a petard okamzite!!! A stejne dobre ji poznali i rangeri v Americe a sli chytit(odstrelit) pytlaka.......
   A mimochodem,v pripade kriminality je "nejdriv strilej a potom se ptej" absolutne v poradku,tam se kretenum neklanej ve fesackejch kriminalech jako u nas!!!

   • proud napsal:

    Predpokladam,ze si zase nejakej moula ten material k zamysleni se vylozi jako reklamu Americe :-))))))))))))))))))))))))

 3. weissbach napsal:

  Kohn zabloudí v poušti, má strašlivou žízeň, nakonec se už jen plazí.
  „Kdybych tak měl aspoň láhev s vodou“. A hned se zasní: „To by byly kšefty!“

 4. Michal napsal:

  takže Žid Viktor Kožený dostane od Trumpa amnestii a přijede sem s americkým pasem, a místo Žida Shapira přijde další Žid s bednou červených karet do Prahy. Miloši, netrefili jsme náhodou kozla?

 5. smrt židákům napsal:

  Všechny židáky je nutné zlikvidovat,buzerantské židácké pijavice vykopat do prdele a jejich velvyslanectví zrušit,do základu vypálit a srovnat se zemí.

 6. Jaris napsal:

  Izrael se dnes neboji niceho. Je si jisty. Ve vsech vladach ma sve lidi, jako treba Zemana v Ceske republice. Izrael ma podporu vsech zapadnich statu. US ho podporuje od sameho zacatku financne i vojensky. Dnes neexistuje z dulezitych statniku temer nikdo, ktery by si troufnul pouze pipnout proti izraelskemu nasili na Palestincich a proti existenci Izraele. Ani nechci domyslet, co by takoveho nebozaka postihlo! Jsme v celosvetove okupaci, v okupaci zidu - politicky, ekonomicky,financni i kulturni. Protokoly zionskych mudrcu jsou vyplneny.

  • Petr napsal:

   A co posledni hlasovani v OSN? Toje je placani :-) Samozdrejmemate pravdu.

  • Maroš napsal:

   Jaris - zatiaľ, čo sa budú "už znalí" triafať do Židov ako do kuželiek - GP postaví novú perifériu moci zo scientológov - a tých už podľa nosa nerozoznáš - pozor na klamné ciele!

   • Jaris napsal:

    Maros, tady mas toho globalniho predatora.
    https://www.youtube.com/watch?v=qoJc7VoEmq0&t=1s

    • proud napsal:

     To je jen jeho poskok!!!

     • Paul Durham napsal:

      to je ale úplně fuk , tedy pokud jim přiznáte svéprávnost

      • Maroš napsal:

       Jaris - to nie je GP - len zástupcovia jeho doterajšej periférie moci - 3% zo 100.000 z 13 rodín. To - čo "povedal Putin" je chazarský mediálny ťah koňom - ako keď Chamberlain prehlásil - priniesol som vám mier!, alebo ten kokot z niekdajšieho Pražského výběru - vybavil som vám odsun sovietských vojsk! Jaris - kto objaví skrytého kagana - musí zomrieť - to je ako rande so Svätým Klekí Petrom...

     • Jaris napsal:

      Proude, nemyslim si. Zid nikdy poskoka nedelal, to delame my jemu. Jejich sila je v tom, ze jsou cilevedomi, vytrvali a pokud jde o zidovsky prospech, pomahaji jeden druhemu. Mezi sebou se vsak take pretahujou, jak jsme to videli v nedavnych americkych volbach.

      • Maroš napsal:

       Jaris - poznámka - nie som Putin, ale so Židmi je vždy niečo za niečo - a jedným zo spôsobov, ako ochrániť Petrohrad pred novým Stalingradom a "švédskym NATO" - je vybudovať v ňom ďalšie svetové centrum židovstva. ???

       • Petr napsal:

        Marosu, nemyslite ze to je velka cena? Jinak je otazka jak jde spolu Putin a zidovstvi? Neboli sionizmus.

        • Maroš napsal:

         Petr - obchod je vždy lepší, ako zničujúca vojna. Ono to súvisí s tzv. novou Hansou - v minulosti ovládala vojensky a obchodne pobrežie Severného mora a baltiku, vrátane vnútorných riečnych ciest, takže po reštaurácii pôvodne nemeckej-teutonskej Hansy - 12.-17? stor., v nej už majú ako inak vplyv Židia, a tí potrebujú "dôvodný" prístup k Petrohradskému prístavu a k tomuto vyústeniu Hodvábnej cesty /druhé je vojenský Murmansk/. Rusi im dajú kontrolovaný priestor, čo je vždy lepšie ako kvôli tomuto rozpútať vojnu - lebo existujú aj vplyvní čínski Žida - to by mal potom Putin nekrytý chrbát! Otázka prečo Petrohrad a prečo nie Moskvu - no lebo o peniaze ide až v prvom rade a Moskva je aj symbolické srdce Ruska, navyše - Moskva je skutočne vybudovaná na tzv. pupku Sveta - čo znamená významné vyústenie planetárnych - aj tých duchovných energií, Moskva bola minimálne od začiatku 20. storičia urbanizovaná podľa okultných pravidiel a vnímania senzorov tak, aby jej funkčné zóny boli v súlade s danými energo-zónami. Ak ťa toto zaujíma - vyhrabem to, ale analogicky - Praha je tiež práve preto zhruba rovnaké ezoterické a okultné centrum Európy a židovstva - "odjakživa", čo malo význam na vplyv Česka na vzťahy s pápežmi - pozri dok. Juraj-"Jirik" z Poděbrad. A teraz je to aj pozadie "kaviarenských" zákulisných intríg kreatúr, nespôsobilých "držať meč". Vyhľadaj si Praha + okultizmus.

       • pavelka70 napsal:

        Maroši, baba Jaris ti sem poslala link prý global.prediktora. Je to hloupost! Jsou tam samí ortodoxní, pobožní židé, tá spodní vrstva, nedosahujíci na světové dění. Globalní prediktor je něco jiné, smrdící chazarstvím. Mnoho lidi si plete Izraelce, jakožto jeden světovej židomonolit. Když se podiváte na : https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Population_of_israel_by_religion_en.svg tak z celkové populace 8 mil. je židů 5,8mil.Pak následují arabové, pak zbytek.A všimněte si, že od r.1970 židů rapídně klesá, naopak arabská populace stoupá!!! Je to jako s náma v Evropě. Cizinci se množí jako filcky. Židi se stejně tlačí na malém území, a nemají kde bydlet. Proto to jejich násilné osídlování.Egypt by jim moh prodat kousek své pouště na Sinaji, je stejně neobývaná, a židé jsou mistři v zúrodňování...

        • houbeer napsal:

         Mistri zurodnovani?za kradenou vodu mozna.a i tak bych rek ze pred nima umeli taky pestovat coz?(aspon muzu soudit dle videneho v spanu.-takove zavlazovani a zurodneni krajiny se jen tak nevidi.dnes to samo ze nefunguje,pac spanele jsou dost degenerovani lemply,pomalu se probouzejici....)

        • Jaris napsal:

         Pavelko, jestlipak vis, ze zidi maji dva staty? Ten druhy je Birobidzan, tudiz se nemuseji mackat v okupovane Palestine.
         https://www.flickr.com/search/?q=birobidzhan

       • Jaris napsal:

        Maros, nestras! Dnes jsem cetla clanek na AEronetu (doporucuji precist), ze zidovske centrum se prestehuje z Ameriky do Prahy! Prazane pry zidy maji radi. Nebylo by tech center nejak moc? Co hlavni mesto, to zidovske centrum. :-o

      • proud napsal:

       V tomhle se zatim muzeme jen domejslet a filozofovat.Ale zkus se mrknout po necem o starym Egypte a pouti po Sinajsky pousti onoho Egyptem(?) vybranyho zidovskyho kmene..........slo o otroky ze kterejch byl vytvorenej nastroj, atd.Muj osobni nazor je ze GP je s nami na planete,ale ne tady s nami,tady jsou s nami jen ti koho ridi.

       • houbeer napsal:

        Mno to vis,ono to je par km od egypta ten jeruzalém,jenze oni se MUSELI schovat v pousti,pac v egypte pokradli!

        • proud napsal:

         Ale hovno:-))))))))))))))))))),byli tam poslany a prevychovavany,40 let,aby nastoupila nova generace nepoznavsi nic jinyho.........vzdelej se chlape,nebo to nepitvej :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • houbeer napsal:

         Hehe,i tak klido pido.

        • proud napsal:

         Pohoda,nepovazuju to za dulezity jak se zidi stali cim jsou,padl jsem na to taky nahodou,dulezity je co delaji a ne jak k tomu prisli,a jeste dulezitejsi je,je od toho odstavit a to jde stejne jen jedinym zpusobem.

        • proud napsal:

         Ten zpusob ma tu vyhodu,ze je fakticky universalni a rovnou zlikviduje vliv vsech,nejen zidu,ale i GP samotnyho a vsech jeho slouhu jakbysmet,a to s okamzitou platnosti!!! Jen ovce tak nejak jednak ten zpusob neumej ocenit a podruhy se ho bojeje jako cert krize :-))))))))))))))))):Zrusit penize a obchod,obchodovani,znarodnit,zacit rozdelovat podle potreb! A maj dopanovano,dokorupceno,"donakupovano" a musej ukazat co skutecne umej,kdyz chtej bejt ocenovany a mit prirozenou autoritu......

   • asm napsal:

    To je jasné, orientovať sa len podľa telesných znakov môže byť nebezpečné. Aj Sauron bol istý čas krásny. Ja som napríklad stretol skínov, čo boli židovskejší ako židia. To však neznamená, že by sme sa židmi nemali zaoberať. Kým to všetko prejde na scientológov, to ešte nejaký čas potrvá.

    Existujú počítačové vírusy, ktoré sa do počítača dostanú s nejakým súborom. Po otvorení súboru sa spustí proces daného vírusu, ktorý nájde iný, dôveryhodný proces a migruje doňho. Pôvodný proces zruší a súbor s vírusom vymaže, aby za sebou zahladil stopy. Pozdravujem týmto židovských bratov a želám im šťastný nový rok.

    Antivirák, ktorý dokáže odhaliť len vírus s názvom virus.exe, to nie je dobrý antivirák. Dobrý antivirák sa musí riadiť aj podľa určitých znakov v kóde a podľa podozrivého správania sa.

 7. pražská vlaštovka napsal:

  Všem Vám ,
  přátelé,
  přeji do Novèho Roku 2017
  VŠECHNO NEJLEPŠÍ -HODNĚ ZDRAVÍ A POHODY!!!!
  Vaše Vlaštovka :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!