Smrt jako informační technologie

48058_900Pomluvy, které doprovázejí tragické události, se bohužel staly pro nás smutnou a děsivou tradicí. Opět zjišťujeme, že slovním spojením „informační válka" není myšleno nic zábavného. A útoky na RF nepřicházejí jen z prostoru zombírované Ukrajiny a Západu, který ztratil poslední zbytky morálky. Mnohé značně provokativní trendy se rozbíhají i uvnitř samotného Ruska a zanášejí do společnosti rozkol a nepokoje.

V souvislosti s katastrofou Tu-154 se verze teroristického útoku hned od začátku nabízela sama sebou. Právě skončila operace osvobození Aleppa. ISIL a světový byznys, který ho financuje, skřípou vzteky zuby a touží po pomstě. Spadlé letadlo letělo do Sýrie. Ne jen do Sýrie, ale na ruskou vojenskou základnu v Hmeijmim. A ne, že jen letělo, ale vezlo na koncert Alexandrovce, kteří měli ruským vojákům poblahopřát šťastný nový rok. Velmi silný motiv pro útok.

Kromě toho se v něm v osobách cestujících spojilo "syrská téma" s "ukrajinským". Mezi oběťmi se nacházela i doktorka Líza, která vyvezla mnoho nemocných dětí z bojujícího Donbasu. Na palubě měl také letět Josif Kobzon vystupující s koncerty v DNR. Obě tyto postavy patřily k hlavním objektům nenávisti ukrajinských nacionalistů, které si nelze nepřipomenout vzhledem k blízkosti sočinského letiště k „Nězaležnoj“.

Nicméně shodněme se na tom, že je nepravděpodobné, aby se všechny tyto čistě teoretické úvahy mohly stát dostatečným důvodem pro přesvědčivá tvrzení o sabotáži na palubě letadla. Proto téměř současné objevení se (během tří-čtyř hodin po katastrofě) množství podobných názorů expertů, přesvědčených, že letadlo se stalo cílem teroristického útoku, vypadá poněkud podezřele. Přesně takovou rozsáhlou sbírku výroků předvedl 25. prosince RBC Information Systems (http://www.rbc.ru/society/25/12 /2016/586000469a794777313a40d4) a "Fontanka" (http://www.fontanka.ru/2016/12/25/055/).

Divné je i to, že se zdánlivě dostatečně informovaní analytici dokonce snažili i stanovit sled tragických událostí na palubě Tu-154 vedoucích ke katastrofě. Pokud si však pečlivě přečteme jejich sdělení, můžete vidět, že nikdo z nich neanalyzuje informace dostupné v danou chvíli. Místo toho tito „odborníci“ jako na povel začali hledat nějaké bezpečnostní díry ve vojenském letectví a ty pak popisují obzvlášť detailně. V důsledku toho se pak dozvídáme věci vyloženě fantastické:

1) na cestu služebním letadlem mohou cestující nastoupit bez kontroly, jen jsou jejich jména porovnána se seznamem. Kontrola je ponechána na svědomí posádky, která ji však někdy vůbec neprovádí;

2) v Adleru, kde bylo doplňováno palivo, mohli být všichni, kdo cestovali v Tu-154, vyvedeni z letadla a umístěni v jednom ze sálů v prostoru terminálu. Nová kontrola při nástupu na palubu se už neprováděla. Tehdy mohl někdo neznámý požádat o jednoho z nich o předání „balíčku pro posádku", ve kterém byla skryta bomba;

3) seznam cestujících se desetkrát měnil, protože se měnilo složení souboru;

4) z generálního štábu na každou palubu přijíždějí před odletem průvodci, které také nikdo nekontroluje a do seznamu neuvádí;

5) kamery venkovního dohledu nekontrolují celé území vojenského letiště, a tak případné výbušné zařízení mohl někdo pronést na palubu před odletem;

6) bomba se mohla nacházet i mezi léky, které vezla Jelizaveta Glinka (!). Jak uvedl zdroj „Fontanka", který si přál zůstat v anonymitě, "není známo, kdo a jak kompletoval tento náklad, ministerstvo obrany k němu nemělo vztah."

A tak dále, a tak podobně.

Z výše uvedených názorů se nabízejí tři nečekané výstupu:

1. Rychlost vzniku těchto, promiňte, „analýz" je opravdu pozoruhodná. Články byly publikovány večer v den katastrofy, 25. prosince (a za těch pár hodin byli vyhledáni vhodní analytici, byli dotázáni, materiál napsán, zkomponován a upraven), kdy záchranáři ještě doufali, že najdou přeživší. Vypadá to skoro, jako by odborníci seděli v redakcích a čekali, kdy letadlo spadne a budou vyzváni, aby vyjádřili své úvahy.

2. Je patrné, že ti, kdo byli dotazováni, neměli vyjádřit svůj názor, ale popsat, jakými cestami se mohla dostat do letadla bomba.

3. Z jejich slov je pak složen obraz, že na palubu vojenského letadla může vstoupit kdokoliv s čímkoliv – přitom ho nikdo neuvidí a nic mu neřekne.

Netřeba dodávat, že, kdyby to tak skutečně bylo, poflakující se teroristé by snadno likvidovali každé druhé letadlo. Zajímavé je tu však něco jiného: co je cílem takové dobře připravené série fejků, běžící v médiích téměř okamžitě po pádu letadla uprostřed naprostého nedostatku informací?

Bylo by možné odepsat všechno na ošklivou, leč pochopitelnou touhu vyrobit si rychlý píár na lidské tragédii. Nicméně jeden z odborníků se prozradil: "...ministerstvo obrany chrání své letecké základny v zahraničí a v nebezpečných oblastech, ale v Moskvě a v Petrohradu se úroveň zabezpečení od sovětských dob prakticky nezměnila... Armáda bude až do konce vyvracet verzi teroristického útoku, protože by to bylo kolosální poškození image ministerstva obrany... Pokud se potvrdí útok, pozic bude zbavena celá špička VKS".

To znamená, že konečným výsledkem rychle zorganizované informační kampaně nemělo vůbec být objasnění příčin tragické smrti cestujících letadla, ale diskreditace ministerstva obrany.

Není divu, že během pár dní tuto verzi s nadšením přebrali další nezávislí autoři, či spíše závislí ne od těch hostitelů, ale jejich inspirujících nástrojů, a s vydatným užitím vulgárních výrazů lákají okrajové publikum (zde je dobrý příklad: http://artemdragunov.livejournal.com/4749691.html). V této fázi podpořili vzniklé pocity i extrasenzorici (https://isi-2025.blogspot.ru/2016/12/galaxia-andromeda-49.html). V tomto článku se například tvrdí, že podle informací přišlých shůry letadlo sestřelili Ukrajinci (!) na pokyn USA.

Není třeba vysvětlovat té rozumnější části veřejnosti, že o tomto ohromujícím poznatku by křičela všechna média i oficiální orgány od prvních sekund katastrofy. Neboť každé ruské letadlo, které letí do Sýrie, bedlivě sledují zpoza kopce všichni, komu to jen lenost dovolí. A takový lákavý kousek, jako by byla ukrajinská raketa, která se snadno probila chybou v ruské obraně, by byl hitem novin minimálně na dva týdny.

Při tomto všem autoři jaksi ignorují skutečnost, že pokud by k něčemu takovému došlo, bylo by to možné jen za předpokladu, že by celá černomořská PVO musela upadnout do hlubokého spánku. Nemluvě o tom, že tento scénář až příliš připomíná něco známého, a to katastrofu "Boeingu", sestřeleného v červenci 2014 nad bojujícím Donbasem. Je zřejmé, že ony „vysokopostavené“ a „blíže nejmenované“ zdroje dat uživatelů internetu trpí, kromě jiného, ještě nedostatkem fantazie…

Když ucítili, že vítr fouká opačným směrem a možnost teroristického útoku odfoukává dál a dál, celé toto shromáždění odborníků, analytiků, bloggerů a obyčejných žvanilů okamžitě zmlklo. Ovšem nejzajímavější je, že jejich verze se nakonec ukázala zcela neodpovídající později objeveným podrobnostem katastrofy, kdy byla možnost výbuchu na palubě vyloučena.

Lze jen konstatovat, že mínění tuzemských kritiků ministerstva obrany se přesně shodovalo s názorem západních médií (http://rusplt.ru/o/vitrina/mest-moskve-britanskie-smi-o-katastrofe-tu-154-267613?full=1&utm_source=Internal-mail&utm_campaign=7123499&utm_te). Vznikl tu nápadný a těžko vysvětlitelný most přes hranice. Kohorta renomovaných zahraničních vydání totiž také současně jednohlasně tvrdí, že katastrofa Tu-154 velmi připomíná teroristický útok, ale v Rusku to prý nikdo nepřizná, aby nebyla kompromitována armáda.

V závěru onoho seznamu Financial Times konečně otevřeně shrnuje záměr celé informační kampaně, když záhadně píše: proč stále ruská společnost nevyšla na mítinky s požadavkem odchodu ruských vojáků ze Sýrie? „Mnozí anonymní experti se domnívají, že národ by měl rozhodně proti účasti Moskvy v syrském konfliktu vystoupit".

O těch, kdo financují a podporují "Islámský stát" a Džebchat-an-Nusru už hlasitě vykřikují všichni. Dokonce i turecký prezident. Teď je však na čase zabývat se i těmi, kdo financují, podporují a roztáčejí svobodný internet, nesystémovou analytiku a horlivě je podporující prostředky masové informace. Protože použít katastrofu a smrt 92 cestujících ke snaze o kompromitaci vedení země skrze obraz obrany – to je akt hodný pozornosti nejen uživatelů internetu, ale i kompetentnějších struktur.

Rozhodně se to nedělá k pozvednutí ratingu. V uvedených materiálech je příliš otevřeně čitelná touha vštípit ruským občanům velmi negativní představu o ruské obraně obecně a vojenském letectví zvlášť, a odezva se hledá zejména u psychicky nestabilní veřejnosti. Jak vidíte, používá se k tomu vše. Dokonce i smrt.

Zdroj: http://yulia-brazh.livejournal.com/42297.html
40 Komentářů k Smrt jako informační technologie

 1. Maroš napsal:

  Psychogénna smrť = horror mortis = smrť z vlastných desivých predstáv!
  Fuck it!
  Poznať "medveďa",
  rovná sa nebáť sa Medveďa, rovná sa nebáť sa Ruska, rovná sa poznaním nepoznaného rovná sa nebáť sa nepoznaného. Už skoro 2 miliardy ľudí toto začína chápať!
  https://www.youtube.com/watch?list=PLiV2Wdj5AGdDC5S4w5eRcRyHd5MF3XERz&v=KYniUCGPGLs

  • Paul Durham napsal:

   Psychogénna smrť = horror mortis = smrť z vlastných desivých predstáv!

   trefa

   víte kolik lidí se bojí tmy ?

   • proud napsal:

    Ani ne tak ty tmy jako takovy,jako spis gaunera kterej v ni muze cekat.

    • nekomusemuzehodit-taksdilim napsal:

     empatia.cz lomeno registrace-u-lekare-je-vase-pravo-ne-vase-povinnost

     "Proč jsme to vůbec řešili?

     Je pravda, že platit zdravotní pojištění stejně musíte, ať jste registrovaní nebo nejste.
     Je pravda, že stejně nemáte žádný vliv na to, kam se vaše peníze dostanou a nikdo se vás neptá, zda souhlasíte s tím, aby vaše peníze sloužily k hrazení např. dobrovolného očkování.

     My jen chtěli, aby nedostával někdo (praktický lékař) pravidelně každý měsíc peníze za něco, co po něm chtít nebudeme, takže neoprávněně. Aby se viditelně neobohacoval - nechtěli jsme mu vědomě špinit jeho karmickou nádobu :-)"
     empatia.cz lomeno zrusit-registraci-u-praktickeho-lekare-je-tak-snadne

     • Maroš napsal:

      nekomusemuzehodit-taksdilim - LOGIKA NESMRTEĽNÝCH A Z NEBA SPADNUTÝCH MÚDRYCH IDIOTOV, KTORÍ NÁM TU 28 ROKOV LIKVIDUJÚ ŠKOLSTVO A ZDRAVOTNÍCTVO.

      • proud napsal:

       To nam likviduje nekdo jinej,oni jsou jen dobre zaplaceny uzitecny idioti....to je prave ten pruser zavinenej nedostatkem vlastencu ktery jsme si nevychovali a nevychovavame............

       • velebniceksklapne napsal:

        proude, vy máte tak co vychovávat!:D To je k smíchu. Sami potřebujete...

       • Maroš napsal:

        Proude - nevychovali vlastencov - lebo internacionalizmus, ktorý máš tak rád, ako rodený humanista.

        • proud napsal:

         A tos vzal kde,ze mam tak rad???? Navic co minis tim internacionalismem? Nehlede na to,ze globalizace se s vlastenectvim vubec nebije,ba dokonce naopak!Ovsem to zase zalezi na tom jak si vykladas vubec i to vlastenectvi,i tu globalizaci:-)))).Zjistuju ze v tom je peknej mrdnik a kazdej si ty pojmy vyklada jinak......

      • velebniceksklapne napsal:

       Je to "TVOJE" školství a "TVOJE" zdravotnictví? Opravdu? Tak si v tom udělej pořádek, je-li Tvé?
       Máš se totiž za co stydět (a bez výmluv na nějaku likvidaci v poslední dbě, protože proklamovanému účelu neslouží už stovky let...tyto a také ani jiné "obory").

       Krom toho, působíš si zbytečné potíže nerozlišováním (rozlišování=inteligére) CIZÍHO OD VLASTNÍHO, VLASTNÍHO OD CIZÍHO (ach ty buňku imunitní...co by tomu asi řekly:)

       • proud napsal:

        Nema se za co stydet,ma premejslet co s tim a hledat cestu,po ty se pak dat...........na pocity viny se nesmi hrat! Apropo,copak navrhujes ty,paklize vubec neco,ze se ti nezda moje vychova?,ja s ni jsem nadmiru spokojenej a to je jediny dulezity! :-))))

        • kradmypohled napsal:

         Uměl ses vychovat sám, proude? No řekni.

        • proud napsal:

         Vychoval jsem se sam!!! Ale bez dobryho zakladu za kterej dekuju rodicum,prarodicum a ucitelum na nizsim stupni,Panum Ucitelum!,by to neslo.....

 2. Maroš napsal:

  Otázka - kto z vás spával ešte s macíkom - a kto z vás už s opicou?
  Lebo ide o to - tu je dôkaz - ako sa prestať báť "Macíka" a kopnúť tú skurvenú zlodejskú, klamársku, anglosaskú satanskú darwinistickú sionistickú opicu do kundy a do riti! Skoro 2 miliardy to už vyskúšali"
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9492-masa-medved-putin-sila
  https://www.youtube.com/watch?v=KYniUCGPGLs&list=PLiV2Wdj5AGdDC5S4w5eRcRyHd5MF3XERz

  • Jarmila napsal:

   Maroši, při vší úctě, již nikdy nepoužívejte výraz, že někoho kopnete do kundy. Co jsou tohle za úplně nové způsoby, které jsem až dosud nikdy neslyšela? Z kundy jste vyšel na svět, tak si toho važte. Připomnělo mi to mladou dívku, kopnutou zákeřně do zad v metru. Když už chcete něco jadrně kritizovat, tak tím způsobem, že pitomí muži jsou čuráci a pitomé ženy jsou kundy- ale né tím způsobem jako to třeba dělá Proud, že nazývá muže pičou.

   • proud napsal:

    Musim se Marose zastat a vlastne i sebe.Zacnu otazkou Jarmilko:-),vazne si myslis ze to co mas je "kunda",nebo "pica" a z toho ze vychazeji deti na svet? Nevztekam se a nechci te urazit ani ironicky ani jinak,momentalne.:-).Ale nerozumis muzskymu uvazovani a vyjadrovani se,tomu hrubymu.Ani nemusis,jsi zenska.Ale my nazejvame nase milacky a ty jejich milacky normalne uplne jinak.Vejs uvedeny je jen cista urazka tvrdsiho kalibru a jenom tak se na to divej!

    • proud napsal:

     Co si myslis o tom kdo tu urazku pouziva je uz vec dalsi a tvoje pravo,tvuj nazor,v poradku......

    • Maroš napsal:

     Proude - ja tej reakcii veľmi dobre rozumiem - keď sme sa - ešte pred rozvodom s mojou ex pohádali - pokúsila sa ma - v záchvate zúrivosti - kopnúť do gulí, čo bolo viac ako symbolické vyjadrenie jej nenávisti. Takže - keď pošleš ženskú aj chlapa do piče, je to hetero úplne prirodzené z hľadiska obvyklej mužsko-ženskej vzájomnej činnosti. Ale - ak žene povieš, že ju do piče kopneš - je to nielen absolútna urážka jej atribútu - biologickej podstaty a pohlavnej odlišnosti od muža - je to aj jej riadiace centrum vzťahov s iným pohlavím - a v súvislosti s rodením detí - kvázi aj bod, ktorý by mal podliehať všeobecnej ochrane - viď radosť, s ktorou imigranti trápia našich mužov tým, že im znásilňujú ženy, a oni . muži, sú v tom úplne bezmocní, lebo to tak všetko organizuje Veľká Úchylná Kunda M! Pokračujem - kunda, pičulienka, mušlička - má v mieste umiestnenia clitorisu reflexné centrum - tzv. marma bod, ktorý - po silnom údere - kopanci - môže spôsobiť okamžitú reflexnú smrť. Takže úzkosť sťažovateľky na moje vyjadrenie chápem, ale aby aj ona pochopila mňa - ešte raz a rozšírene - STAČÍ TÚ FEMINISTICKÚ ÚCHYLNÚ skurvenú zlodejskú, klamársku, anglosaskú satanskú darwinistickú sionistickú OPICU KOPNÚŤ DO KUNDY! - a ostatné babuľky naše milé - ako sa patrí - pekne a s láskou POMILOVAŤ!!!

     • explo napsal:

      "a ostatné babuľky naše milé – ako sa patrí"...
      To by neúměrně zvýšilo problém populační:D

   • proud napsal:

    A ted trochu srandy:-))"Když už chcete něco jadrně kritizovat, tak tím způsobem, že pitomí muži jsou čuráci a pitomé ženy jsou kundy- ale né tím způsobem jako to třeba dělá Proud, že nazývá muže pičou.".........holt tady musis bejt casto,takrka nepretrzite,abysme se te mohli zeptat jak nekoho urazit aby ti to sedlo:-))))))))).A ted trochu ty muzsky "logiky",co myslis ze chlapa nasere,nebo bude stvat vic,kdyz ho nazvu kokotem,nebo picou? A z toho uhlu se na urazku divej,stejny je to s babou,nakonec jsi to prave sama vlastne potvrdila ;-)

    • proud napsal:

     ......i v nadavani existuje jista "etika"(fuj) a odstupnovavani :-))))))))))))))))

     • Maroš napsal:

      Proude - nejako vám z tej etiky ušla podstata - tá skurvená opica! Poťažmo - kto nevie, ako vyzerá opica - tak skurvená suka - tam je ten kopanec ako 2 muchy jednou ranou - opicu si musíš otočiť do polohy na fotenie.

      • Maroš napsal:

       A ešte podstatnejšia podstata - prvopodstata - keby bol v Nemecku kancelárom muž - neexistovali by žiadne rozpaky ostatných mužov - kedy je to ešte so znásilňovaním žien v EU bezpečné! Kedy to bude kurva? Keď tú kundu odpornú kancelársku niekto konečne znásilní? Chudinku, ktorá mala naposledy sex v Buňke Červeného chodníka? A čo keď bude kričať - ešte ešte? Lebo my - neomarxisti, máme taký radostný program?

    • proud napsal:

     Ale diky Jarmilko,dnes jsem se uz podruhy dobre pobavil,mam prima den :-)

     • proud napsal:

      Vlastne potreti,jeste se muzu podelit za jednu zabavu kdy me chteli "zamestnat",nejdriv jsem vahal jak se vlastne mam zachovat protoze to puvodne bylo na presdrzku dani,ale povedlo se mi se zamyslet,jakej zazrak:-)))))))))))))). Tady to je:-) :
      "Zase jsem se dnes dobre pobavil.Byla mi nabidnuta prace za 120Kc - cirka 5-6$? na hodinu.Tady kde chleba stoji 37Kc.Delaval jsem za 17-18$ kde chleba stal cirka 1,50$.Divali se divne,kdyz jsem zdvorile se smichem podekoval s tim,ze praci kolem stovky na hodinu coz povazuju za hobby proti nude si hodlam vybirat presne z toho hlediska sam a nabidku povazuju za urazku s tim,ze pro nevedomost v kolonii,ovcanum odpoustim a priste az je nekdo posle a bude nabizet pod 250 na hodku za ktery uz bych delal ne hobby,ale profesionalne,at se neobtezujou."

     • Jarmila napsal:

      No tak dobře proude, když jinak nedáš, tak nejsem žádná blbá piča, ale pěkně blbej čurák. :)

      • proud napsal:

       Mam pocit ze tohle Jarmila nepsala a ten kdo ji na to vzal nick by se mel pekne stydet i kdyby to myslel jako legraci,jsou veci co se nedelaji,alespon ne s takovymhle textem a kdyz uz,pak na konci ma nasledovat podpis vlastniho nicku..........

      • Maroš napsal:

       Jarmila - Jaromír - ono to do rozkroku bolí rovnako všetkých - si proste "herečka"!
       https://www.youtube.com/watch?v=BIfTpz5OChU

       • Jarmila napsal:

        Maroši, nedorozumění mezi námi dvěma vzniklo tak, že jsem předtím z Vašeho textu nepochopila, že byste rád kopnul tu satanistickou svini Merkelku. Nějak jsem si neuvědomila, o které darwinistické opici to píšete. :) Ale teď když již to vím, tak Váš text schvaluji a ještě bych přidala další óbrsvini, vhodnou k pořádnému nakopnutí- Hitlarku.

        • Maroš napsal:

         Jarmila - čisto súkromne - fakticky sa skúste - kým sú info zdroje - prelúskať sa anarchistickými = teroristickými plánmi. Sú k dispozícii - je to všetko o organizácii NWO. Absolútne VÁM neuhnem - buď viete, alebo neviete, alebo chodte rovno do kundy - TOTO JE VOJNA!

        • proud napsal:

         Nebud tak tvrdej,ja si myslim,ze Jarmilka pochopila,stane se kazdymu ze nekde v necem "zaplaveme"............

        • Maroš napsal:

         Jarmila - rozumiem tomu tak, že kopanec špicou topánky do marma bodu kundy Merklovej ťa už nebolí - kiež by sa stalo!

        • Jarmila napsal:

         Přesně tak Maroši, pokud jde o Merkelku, Hillarku či řeznici Ollbrajtku, tak těchto zrůd se nikdy nemíním zastávat, protože to nejsou ženy, ale lidské zrůdy.
         Takže skutečně z mé strany došlo k nedorozumění, jak píše proud. Zvláště zvečera, když již bývám ovíněná a jaksi méně bystrá. :) Nutno ještě podotknouti, že moje dcera před dvanácti lety byla přepadena zločincem, který ji kvůli kabelce a mobilu málem ukopal k smrti. Zkopal mladou holku do hlavy a do hrudi a dodnes ji trápí občas noční můry. Tak se mi nedivte, jak jsem zareagovala, když jsem si neuvědomila o kom vlastně píšete.

   • jan nowak napsal:

    Marošu, při WŠÍ neůctě již nigdy nepoužíwejte wýraz : že někoho kopnete do RITI
    Z buzerantowej RITI si wzešel.. do fekete píny !
    .. wáš Jakub JANDA
    Jakub Janda - Jewropské hownoty

 3. Maroš napsal:

  Anglosasi zúrivo prerábajú nielen naše dejiny, ale i rozprávky - a teraz aj Mášu a Medveďa - viď ako "Máša" komentuje, ako boľševik Jack stiahol za vrkoč princeznú z fazule, oženil sa s ňou a založil tak novú - neomarxistickú monarchiu!
  https://www.youtube.com/watch?v=82bY4qKJPmk
  A slovanský originál - Janko a zázračná fazuľka = buď, alebo!
  http://rozpravky.zena.atlas.sk/janko-a-zazracna-fazulka/728995.html
  Poznámka - pevne "verím", že Máša sa onedlho objaví ako "Šeherezáda" s ópiovou fajkou v nejakom tureckom bordeli!
  https://www.youtube.com/watch?v=0rzvW3x5Dwg

  • Marco napsal:

   Ty úpravy dějin je jeden z důvodů jejich touhy ovládat svět. Pokud totiž někde přestřelí, můžou své jednání z dějin vymazat. Jakmile dopustí, že bude moct psát dějiny jiný, bude to konec jejich lží. Však zkurvili celou historii lidstva, píší je už moc dlouho.

 4. Maroš napsal:

  Poprosím MUDRLANTOV - nech mi láskavo a ohľaduplne vysvetlia - v tzv. "jednotnej" EU - existenciu tohto "westernového divadla" - naposledy si ho totiž pamätám ešte s legendárnym Buffalom Billom, a teraz fakt neviem... ??? Kto odfaklil polovicu tej našej milovanej modrotlače?
  http://www.flags.net/WEUN.htm

 5. Maroš napsal:

  Jaris - keď zablúdiš do Talkienovho lesa
  http://www.flags.net/UNKG01.htm#UNKG0102

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!