Novoroční pozdrav od „Mírotvorce“ pro šéfredaktora Ukraina.ru

main_editorialŘekni mi, kdo je Tvůj nepřítel… Stoupenci Kyjeva mi připravili dojemné novoroční překvapení. Právě zveřejnili na internetových stránkách „Mírotvorce“ moje osobní údaje, včetně, jak to má být, jmen mých dětí. Bylo to oznámeno na FB pod názvem „Iskanderovi nebude do smíchu“. První ctihodný příspěvek k této zprávě dodal Anton Geraščenko, ukrajinský poslanec, poradce Ministra vnitra Ukrajiny a kurátor „Mírotvorce“.

Dovoluji si připomenout, že informační zdroj „Mírotvorec“ vznikl v roce 2014 a do současné doby je udržován jako společný projekt Ministerstva vnitra, tajných služeb a radikálních nacistických organizací na Ukrajině.Na něm jsou publikovány údaje získávané nelegálními cestami, včetně adres a telefonních čísel těch lidí, které redakční kolektiv považuje za nepřátele vlasti. A jednoznačně předkládá veřejnosti, aby na tyto osoby nasměrovala revoluční teror.Vraždy spisovatele Olesja Buziny a politika Olega Kalašnikova se staly poté, když jejich adresy byly zveřejněny na výše uvedené webové stránce.

Nic, ani válka na Donbase, nemohlo více zkompromitovat postmajdanovou ukrajinskou vládu, jako tento web, který vyděsil i liberální evropskou veřejnost, která tak moc fandila „revoluci důstojnosti“. Zbavuje Západ zbytků motivace k podpoře současného politického režimu na Ukrajině. To nasvědčuje tomu, že tento režim už nebude mít dlouhého trvání. A za to patří naše hluboká poklona Antonu Geraščenkovi a jeho šéfovi, ministru vnitra Arsenu Avakovovi.

„Antiukrajinský propagandista. Poskytuje informační podporu teroristům, korupčníkům a vlastizrádcům“. To je o mně. Krvavě-rudé pozadí, ohromné naplnění ukrajinské hymny. Ve dvou odstavcích stažených z Wikipedie – desítky chyb. Den před tím se nějaký hacker dostal do mých e-mailů a neúspěšně se snažil dostat do redaktorského rozhraní našeho vydání ukraina.ru. Jako trofej se objeví špatně napsaný a nesmyslný text. Diletantská práce, říkám jako editor. Předpokládají, že mně nebude do smíchu. Samozřejmě, není toho moc k smíchu. Za prvé, je mi líto Ukrajiny.Za druhé, moje profese. Téměř 40 let dělám žurnalistiku. Jako ostatně všichni jsem mnohé viděl a mnohé mě nepřekvapuje. Ale toto je mimo veškeré chápání. Přes všechno se nabízí považovat demarši „Mírotvorce“ za ohodnocení práce edice Ukraina.ru, ve které od jara pracuji jako šéfredaktor. Dokonce je možné uvažovat, že nás vyvěsili na desku cti.

Cíle a úkoly redakce byly mnou sděleny 23. května 2016 v článku „Rozhovor s ukrajinským celníkem o důvěře“ (to naznačuje, že se Avakovovi hackeři nevlamovali do otevřených dveří):

Ukrajinský národ je dezorientovaný a demoralizovaný, mnozí ztratili víru sami v sebe, v orgány státní moci, víru v člověka. I ty sám přestáváš věřit. Jak existovat? Nevím. Vím jen, že všechny tyto problémy je třeba pojmenovat, vyzdvihnout a hovořit o nich. Cíle jsou jasné – národní usmíření, obnova státu, vybudování nové společnosti. Dobré vztahy a spolupráce s Ruskem je nezbytným předpokladem, jak se dostat z této katastrofy. Ale kdo, kdy a za jakých okolností může předložit Ukrajině takovýto program bez rizika, že bude neprodleně zavražděn? Mohou světové mocnosti najít kompromis a vypracovat plán pro Ukrajinu? A jestli mohou, najdou argumenty pro ukrajinskou vládu? Najdou politické lídry schopné takový program uvést v život? Dokáží je v tom podporovat?...A, samozřejmě, my budeme vést opravdový dialog – nebo, chcete-li, mozkový útok se zřetelem na osud Ukrajiny. To spojí dohromady všechny, kdo mají netriviální nápady a racionální návrhy na to, jak vrátit mír, důvěru, štěstí a blahobyt do této země. Do této krásné země, kterou náš pracovní tým dobře zná a velmi ji miluje“.

V tomto duchu jsme pracovali celé poslední měsíce. A zdá se, že pro čtenáře jsme se stali zajímavější. Jestliže v květnu na naše stránky chodilo za den méně než 35 tisíc uživatelů, v prosinci již 120 tisíc. Stali jsme se nápadným fenoménem v ukrajinském segmentu internetu. Je zřejmé, že to způsobilo rozruch v hnízdě Kyjevských jestřábů. A jestli jsou znepokojeni, tak to znamená, že my jsme dobří.

Šťastný Nový rok!

Iskander Chisamov, šéfredaktor  Ukraina.ru, 30.12.2016

Zdroj: http://ukraina.ru/editorial/20161230/1018112090.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!