Předsednictví Číny v BRICS je důležitým krokem k novému světovému řádu

9046Ten se může stát daleko spravedlivějším, než je stávající systém. Od 1. ledna roku 2017 se Čína stává předsedající zemí v BRICS, když na tomto postu nahradí Indii. Tato skutečnost bude mít pro Čínu zvláštní význam, domnívá se vědecký spolupracovník RISI (Ruský institut strategických studií) Nikolaj Trošin, protože umožní realizovat implementaci ekonomického megaprojektu vedení země, který ve skutečnosti znamená změnu systému globální správy a globálního uspořádání.

„Čína tiše vychází ze své uzavřenosti," – řekl vědec. – „Čína úspěšně odolala předchozím pokusům násilné globalizace, kterých se dopouštěli Evropané ještě v dobách opiových válek. Ti ostře dozírali na přístup ke své ekonomice a postupně se otevírali již v bližším nám čase přes námořní přístavy a volné zóny. Ale Čína zůstávala uzavřená. Nová strategie „Jedna zóna - jedna cesta" není pro Čínu charakteristická a znamená přechod do nového stavu. Zkrátka a dobře je připravena vzít na sebe břemeno světového vůdce, a tím by nemohla být, pokud by se uzavřela pouze uvnitř sebe".

Odborník dále vysvětlil, že takový krok je při dnešním stavu ekonomiky nutností, kdy krize ve skutečnosti vyřešila problémy pouze v západních zemích. Nový integrační megaprojekt umožní pozvednout na novou úroveň nejen spolupráci mezi státy, ale vůbec světovou ekonomiku a v konečném důsledku i světový pořádek. „Je to symbolické, že BRICS byl založen v roce 2008 v důsledku předchozí hospodářské krize," – řekl Trošin. – „Země BRICS se pak staly iniciátory změn vedoucích k překonání krize. Z různých důvodů, především z důvodu boje proti USA, byl čas na realizaci návrhů rozložen. Zejména se jedná o reformu MMF".

„Problém boje proti USA antikrizovými opatřeními, navrženými jinými zeměmi, se v mnohém stal příčinou posunu zemí BRICS, a především Číny, směrem k novým řešením v oblasti globálního řízení,“ - domnívá se expert. Protože centralizace světové ekonomiky, podle Trošina situaci nezlepší: „Dnes se pro světový finanční systém jeví jako velký problém „navázanost" na americkou měnu, která se používá jako prostředník ve výpočtech v zahraničním obchodu mezi mnoha třetími zeměmi. Přitom se tato měna řídí americkými vnitrostátními právními předpisy, které nikdo s globální komunitou neodsouhlasil. Americe je dobře, světu nikoli. Přechod na výpočty v národních měnách tento problém odstraní."

Jak vysvětlil odborník, v důsledku tohoto stavu věcí „zvýšení úrokových sazeb v USA, zatímco zbytek světa se snaží tyto sazby držet na co nejnižší úrovni, vede k tomu, že dolarové likvidity se přelévají do Spojených států. A světu se nedostávají peníze, aby mohl pokračovat v růstu. Proto také drží úroky nízko."

Kromě účtování v národní měně předpokládá čínská cesta i kulturní integraci, rozvoj dopravní infrastruktury a mnoho dalšího. Jako zvláště důležité Trošin vidí řešení problému strukturálních reforem navržených ze strany Číny ještě během předsednictví v G-20. „Čína nabídla světovému společenství za prvé: kritéria těchto reforem – bylo vytyčeno 9 směrů. A dále v rámci těchto směrů - jaké kroky je třeba provést, aby došlo ke zrychlení hospodářského růstu. Na každé z těchto reforem pak budou 1 - 2 ukazatele zviditelňujíc&iac ute; účinnost. To je něco, co předtím vůbec ve světovém společenství nebylo! Nebyla kritéria pro určení účinnosti procesu. Existovaly jen pomyslné, chaotické výpočty. Takhle všechno půjde rychle, dostatečně konkrétně a transparentně. Existují opatření i jejich hodnocení. Předpokládá se, že od roku 2017 je bude OECD sledovat a publikovat," – zdůraznil Trošin. Je jisté, že takový přístup umožní sledovat účinnost ekonomických opatření prováděných různými zeměmi. Tento přístup, domnívá se expert, Čína bude nadále rozvíjet i během svého předsednictví v BRICS.

„Právě okamžik tohoto předsednictví ukazuje, že Čína není sama," – vysvětlil vědec rysy budoucího světového řádu. – „Je na čele, co se týče oblasti obchodu, čínské banky jsou na špici žebříčku největších bank světa. A přitom Čína není sama, jako jsou Spojené státy, které sice mají něco jako spojence v NATO, ale ti se mezi sebou neustále hádají. Čína je jednou z pětice zemí v rámci BRICS, které se zabývají vytvořením multipolárního světa, ve kterém neexistuje žádný hegemon. Tento svět bude založen na vyvažování zájmů všech stran, balancování v pravém slova smyslu, kdy zájmy jsou vzaty v úvahu a ne podřízeny hegemonu," vysvětlil Trošin.

„Washingtonský konsensus vládnoucí od 80. letech byl založen na tom, že všechny země musí žít podle zásad navržených v USA. Čína naopak nebude nikomu diktovat žádné podmínky. Dobrým příkladem týmové práce je spárování společenství Euroasijského ekonomického svazu a Hedvábné stezky. Nebo rozšíření ŠOS, kam nyní vstoupila také Indie a Pákistán. A Indie je navíc i členem BRICS. Tak systém zemí budujících nový světový pořádek se rozšiřuje a proplétá. Takový je nový světový řád postavený na zcela jiných principech, než tomu bylo doposud," – uzavřel expert.

Zdroj: https://riss.ru/analitycs/37991/
88 Komentářů k Předsednictví Číny v BRICS je důležitým krokem k novému světovému řádu

 1. Sasin napsal:

  Choc v ric z megaprojektem vedeným Čínou. Rusko se spojilo s Čínou, páč v Evropě po lobotomii zůstalo málo normálních lidí, kteří samozřejmě považují stále ukradené podíly na půdě a rozpočtu za své a nikým nescizitelné. To chápou i jejich potomci a dokud budou živi, budou to chápat přesně tak, že to je ukradené a žádnou smlouvou o legálním ukradení se nic nemění. To si už kurva uvědomte. Možná dočtu zbytek. Heh

  • WIKINGER Petr napsal:

   VYLUPOVÁNÍ NAŠICH PODÍLŮ V ROZPOČTU POKRAČUJE

   každý navíc musí platit 5000 korun ze svého platu banksterům z devalvační banky prý NÁRODNÍ-ČNB.Důchodcům banksteři kradou jen
   3000, MOHOU SE TEDY TĚŠIT,ŽE MAJÍ Z TOHO VYLUPOVÁNÍ SLEVU.

   http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html

   Až se Tramp pustí do zvyšování cel pro levné výrobky vyrobené v zahraniči, levnou pracovní silou,která byla angažována poté,kdy pracovní místa byly přesunuty z USA do zahraniči, nastane mela.Do obchodní války se pustí naši milí komunisté z ČINY.No prý se na jejich hranicích s Ruskem už staví gigantická překladiště pro jejich levné,ale prozatím se ještě rozpadající výrobky,které po permanentnim vylepšování, budou vyměnovány za naftový pohon z RUSKA a tak bych se nasmál,kdyby náš prozatím sympaták a vedoucí celé zeměkoule PUTIN zavedl PETRORUBL.

   VŠECHNO LEVNÉ ZBOŽI MÁ PRÝ ZMĚNIT SMĚR A ZAČÍT OBOHACOVAT RUSKO.VÍTE,ŽE NA NÁHRADU JABLEK ZABLOKOVANÝMI SANKCEMI POTŘEBOVALO RUSKO DVA DNY?

   Poláci budou muset prodávat PO SKONČENÍ SANKCÍ, svoje jabka zdarma a přesto už nikdy zpět svůj podíl na ruském trhu nedostanou.To je i politika naši vlády Šmejdů,kterou jsme si zvolili, ŽE ANO?

   • WIKINGER Petr napsal:

    PŘÁTELÉ I NEPŘÁTELÉ JÁ NAVRHOVAL,ŽE DÁME MÍSTO NAŠEHO VŠEHO SCHOPNÉHO FINANCMAJSTRA,KTERÉMU STÁLE CHYBÍ PENÍZE NA ČNB BANKSTERY DAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ

    podle vzoru

    http://www.nwoo.org/2016/12/13/na-sobotku-a-hermana-podano-trestni-oznameni-za-vlastizradu

    POKUD TO NENASKOČI TAK SI TO NAJDĚTE VPRAVO VISÍ TO TAM SE !148! DISKUTERY

    Naše vedení však prozatím rozhodlo jinak.VŠICHNI DOMORODCI JSOU SPOKOJENI SE SVÝM RABOVÁNÍM A JEN MÁLOKDO PROTESTUJE.

    Vůle lidu vůle boži.My yntelygenti budeme klidně dále vést mlčicí většinu a na to,aby jsme za ni něco dělali jako za komunistů SE VYKAŠLEME.

    TAKŽE DRAZÍ DOMORODCI DÁLE SI STĚŽUJTE,ŽE JSTE BEZMOCNI POTÉ CO VÁM BYL UKRADEN VOLBAMI HLAS A TEDY I VAŠE MOC A MY YNTELYGENTI VÁM KLIDNĚ ZAPÁLÍME NA HROBĚ SVÍČKU,ŽE ANO? .

 2. Sasin napsal:

  Ruský "americký" institut strategických studií placený Sorošem je stejnej sranda plán jako pornoherci u českého papalášského dvora. Reformy donekonečna mají za cíl zreformovat lidi aby si už nigdy nepamatovali, že byli gdysi člověkem. Sociální inženýring vedený spojenými papalášemi celého světa, řečeno za užitečné odborníkem na mentální kolapsy neberte vážně. Ani překlad těchto chujů nemá větší váhu než kuřinec slepice, která skončila na pekáči.

 3. Nikto napsal:

  To akože Spoločenstvo čínskych a ruských kapitalistov nás ochráni pred pred vykorisťovaním amerických alebo nemeckých kapitalistov????
  Správne som pochopil?

  • lukaš napsal:

   Nikto.
   Jak je známo,teprve teď Čína pociťuje,co jsou to zahraniční investice.Podobně je na tom i náš stát.Kdykoliv tento zahraniční investor může ukončit výrobu v Číně,co navrhuje Trump,také se jinde píše,vyváděním čistého zisku do zahraničí,přichází Čína o velké peníze,to samé u nás.Čína se snaží tomu bránit odchodem od dolaru,podobně další státy,ale jestli překonají ty ztráty a dokáží si udržet výrobu,ale hlavně odbyt,co se projevuje nejvíc Čínskými nákupy investic po světě,tak se udrží uskupení BRICS.

   • proud napsal:

    Snaha se ceni,to urcite,ale dokud budou penize,vsimni si ze nejmenuju jaka mena a dokud bude existovat prodej,vsimni si ze nepisu ceho,protoze je to uplne jedno!,temer nic se nezmeni!,a myslenky za tim muzou bejt sebe,sebe,sebe, sebecistsi!!!

    • proud napsal:

     Zaklad systemu je spatnej,nezbejva nez ho zbourat,na spatnym zaklade nejde nic poradnyho postavit na dlouho! Nepotrebujeme zavody ve vyrobe a pak zavody v niceni neprodanyho,ani zavody ve vyrobe zbytecnyho,potrebujeme se naucit vyrabet podle potreby a spotreby,tedy hospodarit a zbavit se penez a veskeryho kseftovani jako nastroju moci,a ty budou dokud to bude existovat.Potrebujeme se naucit vyrabet jen kvalitu a jen potrebnou,ucit se a hospodarit,aby se mohl zavist system zodpovednyho rozdelovani misto "hrabani pod sebe".

     • proud napsal:

      A pod sebe se hrabe aby se mohlo ovladat,na to driv,nebo pozdeji prijde kazdej prachac uz nekde v mistnim urade az zjisti,ze to "za uplatek najednou jde" a s jidlem roste chut!!!!!

      • velkeamalezvire napsal:

       V článku: "Nový integrační megaprojekt umožní pozvednout na novou úroveň nejen spolupráci mezi státy"...

       Bez metafor a nereálných bytostí přeformulováno na:

       Nový integrační megaprojekt umožní pozvednout na novou úroveň nejen spolupráci MEZI ZVÍŘATY...

     • WIKINGER Petr napsal:

      JAK VŠICHNI VIDÍ,CHCE PROUD ZBOURAT NÁŠ MILÝ KAPITALISMUS A NASTOLIT ČINSKÝ KOMUNISMUS

      máme se zbavit peněz a veškerého kšeftování.Nevzdělaný PROUD tu opět vysílá ze své díry kdesi z HUCULLANDU, kupu nesmyslů a já se ho ptám co vlastně těmito skutečně sračkami,které tu píše, sleduje a proč tu ohlupuje i on,když už tu máme celou polit.třídu Šmejdů,kterou jsme si sami zvolili

      KDY NÁS POVEDE K VOLBÁM,KTERÉ BY TU ŠPÍNU MOHLY VYČISTIT,KDYBY ON NEHLÁSAL,ŽE VOLBY JSOU PODLE NĚHO ZBYTEČNÉ-TEDY PO HUCULSKU NA HOVNO .
      dejte tu milý Proude přesný návod jak chcete ten vámi deklarovaný chaos způsobit, anebo místo vašich sraček pište pouze QQQQ.

  • WIKINGER Petr napsal:

   NIKTO,NIC JTE NEPOCHOPIL.ŠMEJDI NAHNALI ČÍNSKÉ KOMUNISTY

   vyrábějící levné zboži přimo do náruče Ruska a to ted bude bohatnout namísto našich partnerů z USA.Blbost našich Šmejdů,kteři se k tomu přidali,protože jsme ty dutohlavy zvolili NEMÁ HRANIC.

 4. huculští hřebci napsal:

  Cigy
  caga,
  cigy caga
  huc huc huc.

  Děkujeme lidskému pokolení, že jsme z něj mohli vzejít, nyní opouštíme lidské druhy a stáváme se svým vlastním druhem...

 5. josé napsal:

  Takže dosud krásný nový svět budovali Američani a nyní to jsou Číňani. Rozumím tomu dobře?

  • huculští hřebci napsal:

   Rozumíš tomu blbě.
   Byli to homo sapiens (sapiens)...kdo si budovali tu zaprděnou noru.

  • jop napsal:

   José,
   správne rozumieš. Najprv sme obdivovali Sovietsky zväz, potom USA, teraz Rusko a Čínu. Pritom všade sú na čele týchto štátov rovnakí devianti a deprivanti.
   Presne ako hovorí Proud: základ systému je špatný, nič dobré nemôže vzniknúť dodržiavaním zásad špatného systému.
   To čo ničí obyčajných ľudí sú zásady kapitalizmu: zisk, obchod, peniaze.
   Dovtedy kým zisk, obchodovanie a peniaze v tej súčasnej forme budú existovať, dovtedy budeme stále chudobnejší plebs a elity budú bohatšie.

   • benmil napsal:

    Jiří Grygar: "Lidstvo spěje k zániku. A myslím, že je to dobře."

    • proud napsal:

     Grygar keca! K zaniku spejeme,ale dobre to neni,staci se jen probrat a zanik se nekona.......

     • poradnasoustacka napsal:

      Vy si spějte kam chcete,) ...Bude zajímavé to studovat a poučit se z vašich chyb, když to zatím nezvládáte vy sami pro sebe. Ale moc nezlobte na prostředí, ať vás nemusíme izolovat. Není JEN VAŠE!

     • Masrtin napsal:

      Sorry že do toho tady vstupuju, ale nechápu lidi jako Wikinger, kteří by si asi měli nechat propláchnout prostor mezi ušima od zbytečně nahromaděných sraček, keré jim tlačí do palice pod tlakem neviditelný Matrixový kompresor.
      Wikingere, prober se ze základní iluze ! Abys mohl kritizovat lidi jako Proud, nauč se chodit a utři si žgryndy, ktery ti visí u papule : velmi jednoduše : když společnost vedou - ať viditelně nebo skrytě- loupežníci, manipulátoři, lháři a vrazi, je to nejhorší možná varianta ! Takže logicky je nutné tyto gangstery odhalit a vymanit se z jejich područí. Základní princip jejich zotročování spočívá v jejich finančním systému - proto je nutné ho zrušit, naprosto nahradit něčím, co znemožňuje jejich podvádění, tak jak to udělal Kenedy, proto ho sestřelili - doplň si vzdělání - zavedení stříbrného standardu byl první velmi významný krok na cestě naprostého se vymanění z oroctví. Aby ty jsi chtěl po Proudovi, aby ti přesně popsal, co by se mělo stát, abychom se vymanili ze systému, je irelevantní, to asi zfleku teď nedokáže přesně popsat nikdo, ale postupný přechod na bezpeněžní systém (např. Ubuntu nebo cokoli co nás vymaní z otroctví finanční mafie) je určitě řešení, o kterém stojí za to mluvit a přirovnávat Prouda a jeho myšlenky ke komunistickým atd., je sprostost - jsi blb s černobílým viděním. Je tu 7 miliard lidí a tedy minimálně milion různých variant společenských systémů, které nás vyvedou z temnoty. Uvěřil jsi idiotům, kteří ti celej život nakukávají, že existují pouze dva nebo tři společenské systémy a z nich nejlepší je demokracie ? jestli ano, přeji ti BUDÍČEK ! Blbe !!! Je jedno, jestli mluvíme o Číně, USA, Blekotánii neBO Hovnotárii, kde fungují tyto nekonTrolovatelné gangy, které neustále znehodnocují naši práci devalvací naší měny a dalšími podvody..jestli je v Číně něco zásadně lepšího než v USA, ukáže čas, ale tyto gangy jsou zatím nadčasové a nejsou vymezeny na určitý region...

   • jsousikvit napsal:

    Váš psychický druh vířete je tím pověstný - jak sami uvádíte: "Najprv sme obdivovali" - že jste prozatím (nemusí tomu tak býti do budoucna...) furt měli slabošsku potřebu obdivovat něco jednak z vymyšleného světa nereality (stát neexistuje jinde než v hlavách postižených jedinců, kteří v takovou realitu slepě věří a dělají a řídí se tak jakoby byla skutečná.) a jednak něco co přímo oplývá všemi možnými nedostatky...které do toho lidská zvířátka promítají...(na "názvu" ani světvé straně opravdu ale opravdu nezáleží.)

    • proud napsal:

     Prestan kvakat o state kraviny kdyz neznas vyznam toho slova a kvakas o republice.

     • neboj napsal:

      Jsi prostě závislý - už si to přiznej (na nereálných pohádkových bytostech)
      Tvoje námitky jsou asi jako prskání nutrie rvoucí se o žvanec - slouží k pobavení návštěvníků.

      • proud napsal:

       Na rozdil od tebe,velice pravdepodobne,si je muzu dovolit,ty musis stat v haptaku k ruce ;-)

       • WIKINGER Petr napsal:

        NECHTE PRDA PSÁT. KAŽDÝ JEHO KRAVINEC

        vysílaný z jeho HUCULLANDU má za účel ukázat,že je tu KAZIŠUKEM,který nikdy nepíše k věci,ale vzal si za úkol šiřit tu jen smrad a prdy-jeho prdy,

        • jop napsal:

         wiki

         teba som najprv pokladal za trola, potom som uvidel že máš aj nejaké dobré myšlienky, ale teraz si len trol.
         Prosím zmeň to, lebo tým škodíš aj sám sebe aj nám, ktorí myslíme v mnohých otázkach podobne ako ty. Len nemusíme mať rovnaký pohľad na spoločný postup.
         Ja som navrhoval aby sme sa stretli a spoločný postup začali tvoriť. Nič z toho, len písmenkovanie, bojíte sa.
         Tak prosím zmeň štýl svojich príspevkov, lebo čoraz viac ľudí ťa ignoruje

        • WIKINGER Petr napsal:

         JOPE KDE MÁTE KOMISI,KTERÁ POSUZUJE ŽE JSTE TROL-TEDY TROTTL

         ono trol je malý sympatický skřitek,kdežto TROTTL si najděte radši ve slovníku.Vaše posudky a rozdělováni; kdo je tady ten pravý nechte cenzuře a ta vám snad nesluši,nebo ano?

    • jop napsal:

     jsousikvit

     viem že si to nesmeroval priamo na mňa, ale na ľudí všeobecne. Ale ak píšeš takouto formou, je to trolovanie, radšej sa toho vyvaruj.

     Čím väčšie množstvo ľudí, tým lepšiu organizáciu potrebuješ. Lebo potrebuješ lepšiu spoluprácu, zložitejšiu organizáciu práce atď.
     Je jedno či túto organizáciu nazveš štátom, mestom, ľudským spoločenstvom, ale potrebuješ ju. Lebo ak nemáš spoluprácu všetkých so všetkými, máš len boj jednotlivých skupín a vykorisťovanie, parazitovanie a okrádanie slabších skupín silnejšími skupinami.
     Ak sa ti nepáči slovo štát, používaj pojem "ľudská spoločnosť bez parazitovania". Lebo ja chcem takú formu, bez parazitovania jedných na druhých.

     Ak nemáš spoločnosť, tak máš len chaos kde sa skupiny okrádajú. Takže vždy budeš alebo parazit alebo okrádaný.
     Možno tebe to vyhovuje, mne nie a myslím si že mnohým iným tiež nie, že nechcú ani okrádať alebo parazitovať na cudzej práci, ani byť okrádaní.

     Súčasný kapitalistický systém nie je reformovatelný, treba ho demontovať a zničiť.

     Treba zničiť aj ten americký imperialistický kapitalizmus, aj ten čínsky štátny kapitalizmus, aj ten ruský oligarchický kapitalizmus.
     To však znamená stratu peňazí a moci pre každého čínskeho, ruského, amerického aj českého parazitického kapitalistu. Pritom nerátam za kapitalistov malé firmičky s pár desiatkami zamestnancov.

     Kto najviac stratí zničením kapitalizmu? Každý kapitalista ale aj Nadnárodný bankster s jeho korporatívnym fašistickým kapitalizmom.
     Bankstri však majú problém, lebo pri kapitalizme sa strašne mrhajú zdroje a oni to chápu. Ale oni sami tento systém pomáhali vytvoriť. Aj ten kapitalizmus, aj ten ruský socializmus financovali bankstri.

     Kapitalizmus v honbe za ziskom je efektívny pre jedného kapitalistu, ale strašne neefektívny vo vzťahu k celkovému mrhaniu planetárnych nerastných surovín a iných zdrojov. Zdroje sú čistá pôda, pitná voda, nafta hlboko v zemi ale aj ryby v oceánoch.
     Toto vidia sami bankstri, že pre ich elitné detičky nezostane dostatok železných rúd v zemi, aby stačilo pre ich budúce generácie elitných parazitov. Preto oni sami s ich NWO sa snažia o demontáž kapitalizmu a priame riadenie celého ľudstva bez toho, aby nejakí kapitalistickí sráči nepatriaci do ich rodín nemrhali zdroje e nevyrábali zbytočné predmety konzumu pre plebs.
     Preto je teraz ničená stredná trieda USA a Európy, aby sa znížila spotreba zdrojov.
     Kapitalizmus je demontovaný, ale kapitalisti sú rovnakí tupci ako všetci ovčania, nevidia to a nechápu to.

     Viete kto najviac doplatí na to, keď vznikne bezhotovostná spoločnosť?
     Kapitalisti. Lebo potom Globalistickí bankstri zavedú tvrdú kontrolu aj peňazí aj majetkov, a kapitalisti budú v prdeli.
     Tá bezhotovostná spoločnosť v konečnom dôsledku prinesie stabilizáciu aj cien, aj platov, lebo kapitalisti v nej už nedokážu zarábať vysoké zisky, lebo všetci budú pod papučou u nadnárodných korporácií.
     To bude zároveň znamenať tvrdé obmedzenie spotreby Západu, ten Nemec sa už nebude mať lepšie ako Slovák, lebo v riti budeme všetci.
     Na rohlíky bude, exotické dovolenky nebudú, nové veľké okázalé autá nebudú. Z hľadiska spotreby sa dostaneme na úroveň socializmu. Nebude dostatok tovarov pre každého, lebo výroba bude globalistami obmedzená.
     Aby sa ušetrili pre ich budúce pokolenia nerastné suroviny.

     V tej ich Zlatej miliarde bude väčšina aziatov, oni bielych európanov nepotrebujú. Aziati sú pracovití, poslušní, zvyknutí na pánov a podriadenosť.

     • proud napsal:

      "To však znamená stratu peňazí a moci pre každého čínskeho, ruského, amerického aj českého parazitického kapitalistu. Pritom nerátam za kapitalistov malé firmičky s pár desiatkami zamestnancov."..........ale ja ratam i tie,jestli jsem to napsal dobre:-).Zlikvidovanim penez a obchodu jako takovyho,i vymennyho,znicis prakticky vsechny paky na okradani se v jakymkoliv slova smyslu,krome dusevniho,toho se lze zbavit jen tim ze se z cloveka stane Clovek.Ale co je dulezity,znicis tim moc,nikdo nebude mocnej,protoze si to nebude moct koupit!A kdyz se bude hospodarit a rozdelovat,zaniknou i ruzny zaminky k cemukoliv,clovek kterej ma co nutne potrebuje aniz by se musel bat ze o to muze prijit nema potrebu jakkoliv napadat jiny.Jeho potencial se pak prirozene soustredi nikoliv k destrukci,ale ke konstrukci.

      • proud napsal:

       Mame potrebu nejak "vynikat" a to je dostatecnej motor ke zlepsovani,misto k "delani" penez a zabijeni se.Uznani je lepsi motor!

       • proud napsal:

        Taky spravedlivej,protoze abys mel uznani,musis neco skutecne ty sam dokazat,ne si koupit ty co dokazou a pak se chlubit cizim perim.

        • neboj napsal:

         Och, uznání od prasajících nutrií co se mrskaj mezi sebou o podružný žvanec?:D Co tam máte za další hru pro zviřátka ať se pobavíme.

      • jop napsal:

       Proude,
       súhlasím s tebou ohladom logiky likvidácie obchodu a peňazí.
       Súhlasím s tebou, čiastočne, aj s tými malými firmičkami, že aj to sú "kapitalisti".
       Ale tieto malé firmičky z hľadiska moci a riadenia systému nie sú dôležité, tí majitelia sú tiež okrádaní malí ťulpasi ktorí sa hrajú na kapitalistov. Oni ľahko zmenia svoje "kapitalistické myslenie keď pochopia, že ich existencia nie je demontážou kapitalizmu ohrozená. Tým však myslím malé výrobné firmičky. Obchodné firmičky tiež pokladám za absolútne nepotrebné, rovnako ako celý spôsob súčasného obchodu. Distribúciu však potrebuješ, ľudia z obchodných firmičiek by sa využili v distribúcii bez obchodovania

     • neboj napsal:

      Jope, projikuješ do těchto příběhů akorát své křivolaké miešané vidění.
      A potom...pořád se pohybuješ v nicneřešící rovině...v které problém vzniká a v němž se udržuje-ze které není řešitelný.

      • jop napsal:

       Proude,
       ako chceš vyriešiť problém "zotrvačnosti myslenia" ak tvoje návrhy môžu fungovať iba ak už všetci ľudia na planéte zmenili odrazu svoje myslenie a začali myslieť inak. Potrebuješ prechodné obdobie, potrebuješ aby ľudia najprv pochopili tvoje návrhy a potom súhlasili s tvojimi zásadami.
       Ale viac konkrétne, čo si myslíš že ja si myslím?

       Lebo možno sa nevyjadrujem presne a ty si myslíš že ja si myslím niečo čo si ale nemyslím :-)

       • neboj napsal:

        "fungovať iba ak už všetci ľudia na planéte zmenili odrazu svoje myslenie a začali myslieť inak"
        +
        "potrebuješ aby ľudia najprv pochopili tvoje návrhy a potom súhlasili..."

        Blá blá blá, nesmyslný postup.

        • jop napsal:

         neboj

         a aký je zmyselný postup?

         Musíš však do rovnice "tvojho zmyselného postupu" zarátať aj to, že ideológiu, ekonomiku, politiku a teda celé ľudské myslenie nechápajúcich más ovládajú globalisti, lebo celá súčasná spoločnosť je naučená na ten kapitalizmus, na peniaze, na snahu mať zisk. Musíš zrušiť inerciu myslenia ľudí, a to myslenie ľudí j nastavené na súčasný systém. Ľudia nielenže niečo iné nechápu, ale aj sa boja niečoho nového, čo ohrozuje ich navyknutý spôsob živvota.

         Takže hoď do príspevku tvoj postup, možno je naozaj omnoho lepší ako moje nápady. Ale prosím konkrétne.

        • 9E873Eiej napsal:

         Zkus dát nejprve do souladu tyto dvě teze:

         Bod A: „fungovať iba ak už všetci ľudia na planéte zmenili odrazu svoje myslenie a začali myslieť inak“
         +
         „potrebuješ aby ľudia najprv pochopili tvoje návrhy a potom súhlasili…“

         Bod G:
         -s tím, že "nechápajúcich más ovládajú globalisti, lebo celá súčasná spoločnosť je naučená"...

         Sám říkáš, že jim to funguje na bodu G aniž by splnili bod A. Proč bys tedy radil jiným plnit bod A?

        • jop napsal:

         9E873Eiej

         lebo globalisti mali 100-150 rokov aby ľudí na toto myslenie naučili. Oni už na bode G sú.
         My sme v bode NULA, za nulou je A.

         Ak vieš spôsob ako ABC preskočiť nekrvavou cestou, sem s ním, dám pred tebou dole klobúk.

         Revolúcia je preskočenie ABC, vzbura otrokov je tiež preskočenie ABC. Krvavá cesta.

         Ale tí ľudia napriek vzbure alebo revolúcii budú naďalej naučení na kapitalistické myslenie a ty nemáš spôsob ako odrazu ich postaviť do svojich radov za tvoje myšlienky. Plus globalisti aj naďalej ovládajú mainstrím a budú ho ovládať aj po možnej vzbure, aspom vo väčšej časti sveta. Takže výhodu budú mať oni, inercia ľudského myslenia v navyknutom spoločenskom systéme je na ich strane.

         Pritom ja ešte neviem čo vôbec navrhuješ, ako ty vidíš možnú budúcnosť.

         Proud vidí iba výsledok ku ktorému chce dospieť, ideálny stav, ale akosi neráta so súčasným stavom ktorý je natolko odlišný od Proudovho ideálneho, že bez masami pochopených postupných krokov ten Proudov jednoducho nenastane.
         Musíš mať pochopenie krokov aspom dostatočnou časťou ľudstva, ku ktorej sa nechápavé masy pridajú, lebo to pochopili ich príbuzní, ich susedia. Lebo uvidia a dajú sa blízkym okolím presvedčiť že zmena je v ich prospech.

         Globalisti nič také nerobia, lebo oni vychádzajú z bodu G a majú ho ako pevné východisko.
         Takže postupnou zmenou od ABC malého a stále väčšieho množstva ľudí ten globalistický bod G zrušíš. Prinútiš aj ich odznova ísť od ABC.

         Problém je že nemáme žiadne ABC, lebo nemáme ani prd makový. Lebo ho netvoríme, len neplodne písmenkujeme v diskusii.

         Globalisti ABC majú, volá sa NWO. Čo to je neviem, predstavu mám. Treba globalistov prinútiť zverejniť NWO a konfrontovať ich s naším ABC, ak by sme ho mali.
         Teda odspodu sa pomocou ľudí okamžite dostať na úroveň globalistov. K tomu potrebuješ svoje vytvorené ABC a musíš ho rozšíriť aby globalisti boli vynútení ísť do konfrontácie plánov na budúcnosť s obrovskou masou ľudí.
         Teda podľa mňa iba tak dokážeš globalistov prinútiť ísť nekrvavou cestou, že ak budeš mať dostatok chápajúcich ľudí.
         Teda naše vlastné ABC je aj vlastná ideológia, aj vlastný plán svetovej nekapitalistickej ekonomiky

        • waranimlade napsal:

         Navrhuju, aby ses ve svých úvahách přestal spolíhat na masy, masu, masíčko, jelítka, jitrničky, špekáčky,...

         A alespoň projednou na t šel hezky odmala, ne hned tak "povšechně" (provšechně- jak však ani ty internety nemohli ti první spustiti, když to ještě nechápalo celý to lídlstvo).

        • jop napsal:

         waranimlade

         Navrhuju, aby ses ve svých úvahách přestal spolíhat na masy,

         to nie je návrh z tvojej strany, to len píšeš čo nerobiť, ale nepíšeš čo robiť

        • uculujsetaky napsal:

         Jope, zhrd jsi kamenem úhelným který stavitelé odvrhli - řka:
         "to nie je návrh z tvojej strany, to len píšeš čo nerobiť, ale nepíšeš čo robiť"
         - Chceš sakra vylepšit samu technologii lovu ryb nebo vrazit rybu do hluboké tlamy a dál nic?
         Začni tím, co jsem navrhl, to další ti z toho vyplyne již bez méí asistence (nemusim bejt u všeho, že ne?, ačkoli...:P)

        • proud napsal:

         "Proud vidí iba výsledok ku ktorému chce dospieť, ideálny stav, ale akosi neráta so súčasným stavom ktorý je natolko odlišný od Proudovho ideálneho, že bez masami pochopených postupných krokov ten Proudov jednoducho nenastane.".............mas pravdu ze vidim,ale nemas pravdu ze nenastane.Je to prosta psychologie,jak fungujeme,nejdriv musis zasejt do hlav predstavu toho co chces mit,pak teprv zacnes s ostatnima rozebirat jak se k tomu dostat.Ale snazit se nahnat ostatni k nejakymu postupu k vybudovani cehosi o cem nemaji zadnou predstavu,je mrhani casem a snahou............lzi a idealu uz bylo dost.Ted to chce cil a cestu k nemu,zarukou je kontrola vsech a to ze se na tom budou podilet podle svyho,jak si spolecne rozhodnou a taky za to budou zodpovedny,proc ne,kdyz to budou mit neustale pod kontrolou. ;-)

       • proud napsal:

        Jestlize na zacatku byla myslenka a slovo,pak je potreba tim zpusobem tvorit dal.O tobe si Jope myslim,ze jsi v cajku a hodne premejslis,to je samo o sobe vic nez muzu chtit,protoze tim je zaruceny ze i kdybys nesouhlasil s tim co rikam,casem se k tomu sam doberres.A tak je to se vsema,jen s tim ze plno jich nemysli,nebo nemyslej jak maj,ale casem se to zmeni a pak budou potrebovat aby se jim leccos vybavilo,i kdyz uz si davno nevzpomenou kde a kdy to bylo,ale v hlave to najdou,ze nejakej proud kdysi,je ani nenapadne.A to mi staci :-)

       • jop napsal:

        proude,
        ja plne podporujem tvoj cieľ, ale nemáme ani postup a nemáme ani cieľ.
        Lebo 2 vety
        Zničiť kapitalizmus, obchodovanie, peniaze, zisk
        Zničiť moc elít

        to sú len 2 vety a nie cieľ, aj keď to cieľ je.
        Je to tvoj cieľ, je to môj cieľ, ale ostatní ho ani nechápu, ani ich nezaujíma.
        Presne ako si povedal, je to psychológia.
        Aká je ale tá psychológia ovčanov, teda ľudských más?
        Opíšem ti ju pár slovami:"Seriem na to, ja si potrebujem pre seba niečo zarobiť!"

        Myslíš si že táto psychológia nezáujmu a nechápavosti pomôže priblížiť sa k tvojmu a môjmu cieľu?

        citujem ťa: "nejdriv musis zasejt do hlav predstavu toho co chces mit,pak teprv zacnes s ostatnima rozebirat jak se k tomu dostat.Ale snazit se nahnat ostatni k nejakymu postupu k vybudovani cehosi o cem nemaji zadnou predstavu"

        ale ani my nemáme predstavu čo vlastne chceme, okrem tých dvoch zjednodušených viet. A duplom nemáme ani šajnu ako cestou ísť.
        Iba cieľ nepomôže, musíš mať celý komplex, musíš vytvoriť nielen nejaký budúci ekvivalent súčasného kapitalizmu, musíš riešiť všetky postupné kroky ako sa k nemu dostať.

        Aj ty aj ja nič nerobíme, toto bezzubé písmenkovanie na serveri môžu za ohrozenie spoločnosti rátať iba tí ťulpasi, ktorí za pkat monitorujú tieto diskusie a naše názory.

        Takže spadni z oblakov, lebo naša šanca niečo zmeniť je nulová.
        Vieš prečo nulová?
        Lebo nič nerobíme, a teda nič ani náhodou zmeniť nemôžeme.
        Ja už som to vzdal, ja už toto písmenkovanie beriem len ako rečnícky a argumentačný tréning môjho mozgu, aby som nezakrnel na úroveň ovčana.

        Ľudia nič meniť nechcú, ľudí to nezaujíma. Tak sme v riti krásne spolu s ostatnými.
        A je proude úplne šumafuk či si ja a ty niečo myslíme, keď ľudí žiadne myšlienky ako prestať byť plebsom nezaujímajú.

        Keď sa aj v Európe o 10 rokov zníži doba dožívania ľudí, keď bude priemer veku v ktorom skapeš 58 rokov ako v Rusku, keď nás budú kosiť choroby ako v Afrike a na lieky nebude mať nikto prachy, keď decká začnú umierať na obyčajnú chrípku, tak ani potom tie nezaujaté nechápajúce masy ovčanov nepochopia, že prehrali a ani nezačali bojovať.

        Toto naše písmenkovanie si prečíta pár desiatok ľudí, tých 1000 čo číta článok nemá záujem čítať dlhé nudné diskusie.

        Proude, v čom sa mýlim?

     • WIKINGER Petr napsal:

      JOPE UŽ NĚKOLIKRÁT JSEM VÁM PSAL,ŽE TU MÁTE PŘIJÍT S KONKRÉTNÍM POPISEM JAK TEDY ZNIČIT

      celý svět A ROZFLÁKAT HO DO CHAOSU jako to dělá USA.Na př. dodnes tu nevidím JAK vás SLOVÁKY okrádá DRAGHI z ECB a kdo na Slovakii o tom vůbec ví a i cekne.Co tady píšete o svém trottlování me nenadchne,ale je i k ničemu.

      UŽ JSTE ZAČAL U VÁS PROPAGOVAT SOCIÁLNÍ STÁT NEBO HO VAŠI POLITICI VYTUNELOVALI Z PRVNÍHO ČLÁNKU ÚSTAVY JAKO U NÁS;ABY HO MOHLI RABOVAT DO MRTĚ?.

      • proud napsal:

       Nepises nekolikrat,ale xxx x. A sam jsi jeste s nicim neprisel,az prijdes,pak se muzes ozvat jestli jeste nekdo jinej,jinak muzes akorat tak drzet pysk!!!!!!!!!!!!

       • WIKINGER Petr napsal:

        PROUDE O VÁS TU PÍŠI,ŽE NOSÍTE NA NOZE PŘIPEVNĚNÝ HASÍCÍ PŘISTROJ

        to proto,že kdyby jste jednoho dne začal myslet,tak vám vzplanou piliny v hlavě.

        KAŽDÝ DEN A KAŽDOU MINUTU TU PŘICHÁZIMM S JASNÝMI NÁVRHY JAK ŘEŠIT NAŠI SVĚTLOU BUDOUCNOST.

        Věřte tomu,že když to nechápete,jsou na vině vaše piliny a dost by mě zajímalo jak se vám žije s těmi pilinami v hlavě.

 6. bimbo napsal:

  Text skladby Ortel - Zůstaň mým domovem - sviním
  Hodiny chci posunout a ukončit váš čas
  na trojzubec nabodnout a ať vás vezme ďas
  v očích máte žiletky a na jazyku jed
  mezi sebou zápletky a kolem huby med
  V srdcích místo odvahy jen zbabělost a strach
  lenost místo námahy a v mozku střelnej prach
  zlatem se tu otvíraj i brány z ocele
  chudí tady umíraj poslyšle přátelé
  Přestane se nadávat a přestane se smát
  lid se začne nabádat, že sám ovládne stát
  kdo z vás se pak nabídne uchopit českou zem
  kdo po zisku netíhne a má hlavu s rozumem

  • právo druha na sebeurčení napsal:

   Drahá jelita a nejelita.

   "Nadále si můžete vystačit jen s tím svým násilím (donucováním, „velkochovem“ – což ovlivňuje i chovance v tom smyslu, že ve skutečnosti s nimi nikdy nebudete spokojení – jsou výplodem Vaší choré „nadvlády“), což ovšem zněmožňuje především vývoj Vás samých Vašeho modus operandi – nic Vás nenutí se vyvíjet, vyspět, protože „už ty své způsoby“ máte a očividně si s tím vystačíte – no proti Vašemu gustu nevedu dišputát."

   Můžem se na vás chodit dívat jak se vám daří...jako do zoo? - Zvířata mám rád, to je vaše štěstí o které jste se však nijak nezasloužili.

 7. jan nowak napsal:

  Jan Neruda & jan nowak
  Písně kosmické..

  ..a starý JELITO wyučuje , mladý jen walej bulwy : (
  Prej : jsoul-li tam twoři jako my , jsou-li tam JELITA taky ? ? ?

  ps : proude já mám taky rád zwířata - pozdrawuj Haarpíka : ))

  • 9E873Eiej napsal:

   Hlášení.
   Přejdi na vyšší synchronní orbitu, zároveň ale pošli výsadek na povrch.

  • neuro napsal:

   Jene Nowakoviči,
   Zdalipak "jsoul-li tam twoři jako my , jsou-li tam JELITA taky ? ? ?"
   Vizte vizte odpověď jakobyste pohledal pod touto značkou *

   "Je pro mne velkým zadostiučiněním", prohlásil, "a jsem si jist,
   že i pro všechny ostatní přítomné, že dlouhé období nedůvěry
   a nedorozumění nyní končí. Byly časy - ne že bych byl já či
   kdokoliv jiný z přítomných tyto pocity sdílel - tedy byly doby,
   kdy bylo na ctěné vlastníky Farmy zvířat nahlíženo ne-li
   s nepřátelstvím, tedy určitě s jistou nedůvěrou ze strany lidí ze
   sousedství. Došlo k určitým politováníhodným incidentům,
   zaujímala se zcestná stanoviska. Panovalo přesvědčení, že exist-
   ence farmy, kterou vlastní a řídí prasata, je snad něco abnormálního
   a může mít nezvratný vliv na sousední farmy. Někteří statkáři se
   dokonce domnívali - aniž se řádně seznámili se skutečností - že
   na takové farmě musí zavládnout chaos a nepořádek. Znepokojoval
   je možný dopad na chování vlastních zvířat, nebo dokonce
   i vlastních zaměstnanců. Ale tyto pochybnosti jsou nyní rozptýleny.
   Dnes jsem se svými přáteli navštívil Farmu zvířat a na vlastní oči
   jsme ji celou prohlédli. Našli jsme tu nejen nejmodernější metody
   řízení, ale i disciplínu a pořádek, které mohou být příkladem
   leckterým farmářům jinde. Domnívám se, že mám právo prohlásit,
   že podřízená zvířata na Farmě zvířat pracují více a dostávají méně
   žrádla, než jakákoliv jiná zvířata v našem kraji. Já a mí kolegové
   jsme dnes viděli mnoho věcí, jež nepochybně bude třeba bez
   odkladu zavést i na našich farmách.
   Svoji poznámku bych si dovolil zakončit opětovným
   zdůrazněním přátelských vztahů, které vládnou a měly by nadále
   vládnout mezi Farmou zvířat a jejími sousedy. Mezi lidmi a prasaty
   neexistovaly a neměly by ani v budoucnu existovat žádné zájmové
   střety. Jejich trampoty a těžkosti jsou přeci totožné. Cožpak
   problémy se zaměstnanci nejsou všude stejné?"
   *
   Zde měl pak Pilkington pro společnost připravené vtipné podobenství,
   které ho už předem rozesmálo tak, že dostal záchvat kašle a jeho několik
   brad změnilo barvu do ruda. Konečně se uklidnil a mohl svůj
   proslov ukončit: "Jestliže vy máte svá nižší zvířata, s kterými jsou
   problémy, my zase máme své nižší třídy!" Tento bonmot způsobil
   u tabule velké nadšení. Pan Pilkington opět gratuloval prasatům
   k nízkým přídělům žrádla a dlouhému pracovnímu týdnu zvířat
   a všeobecně tuhému režimu, který na Farmě zvířat viděl.
   Nakonec řekl, že nastala chvíle, aby všichni povstali a naplnili
   sklenice po okraj. "Pánové," uzavřel pan Pilkington, "pronáším
   přípitek: Ať vzkvétá Farma zvířat!"
   Ozvalo se nadšené volání a dupání nohou. Napoleon byl tak
   potěšen, že opustil své místo a obešel stůl, aby si přiťukl s panem
   Pilkingtonem. když pozdvižení opadlo, svěřil se Napoleon, který
   zůstal stát, že by také chtěl pronést několik slov.
   Jako všechny Napoleonovy projevy, byl i tento krátký a mířil
   k jádru věci. řekl, že také on je šťastný, že období nedorozumění
   je pryč. Dlouhou dobu kolovaly zvěsti - dle jeho mínění je
   rozšiřoval nějaký zlomyslný nepřítel - že v jeho osobním úsilí i ve
   snahách jeho kolegů je cosi podvratného nebo dokonce
   revolučního. Připisovala si jim snaha rozšiřovat revoluci mezi
   zvířata na sousedních farmách. Nic nemůže být vzdálenější pravdě!
   Jejich jediným a výlučný přáním, ať dnes či kdykoliv v minulosti,
   bylo a je žít v míru a v normálních obchodních vztazích se sousedy.
   Tato farma, kterou má čest mít pod kontrolou, dodal, je
   družstevním podnikem. Listiny pozemků a nemovitostí, jež jsou
   v jeho držení, jsou společným vlastnictvím všech prasat.
   Dodal, že je přesvědčen, že nic z těch starých podezření již
   nepřežívá, přesto však byly v poslední době na farmě provedeny
   určité změny, které by dále měly posílit vzájemnou důvěru. Až
   doposud měla zvířata na farmě takový trochu pošetilý zvyk
   oslovovat se navzájem "soudruhu". S tím bude konec. Dle
   podobného zvyku neznámého původu se vždy v neděli dopoledne
   pochodovalo kolem lebky kance, naražené na kůlu v zahradě. To
   také skončí, lebka už byla zakopána. Návštěvníci si jistě povšimli
   zelené vlajky na vrcholu stožáru. Jestliže ano, pak si také všimli,
   že již na ní není bílé kopyto a roh. Od nynějška zůstane vlajka jen
   čistě zelená.
   K vynikající a přátelské řeči pana Pilkingtona by měl jen jednu
   kritickou připomínku. Pan Pilkington všude hovořil o Farmě zvířat.
   Pochopitelně nemohl vědět - že název Farma zvířat byl zrušen.
   Od nynějška se farma bude jmenovat Panská farma, což vlastně
   je, dle jeho názoru, její původní správný název.
   "Pánové," uzavřel Napoleon, "pronesu stejný přípitek, jako byl
   ten předchozí, jen v jiné formě. Naplòte si sklenice po okraj,
   pánové, zde je můj přípitek: Ať vzkvétá Panská farma!"
   Ozvalo se stejné srdečné volání jako předtím, a sklenice byly
   vyprázdněny do dna. Ale zvířata, která celou scénu pozorovala
   zvenčí, měla najednou pocit, že se děje něco podivného. Co se to
   měnilo v tvářích prasat? Staré a zakalené oči Lupiny přebíhaly
   z jedné tváře na druhou. Některé obličeje měly pět brad, některé
   čtyři, jiné tři. Co se to ale na nich změnilo a rozplývalo? Potlesk
   se pomalu uklidnil, společnost pokračovala v přerušené hře
   a zvířata se potichu plížila pryč.
   Ale nevzdálila se ani na dvacet metrů, když se zarazila. Z domu
   se ozývala změť hlučných hlasů. Vrátila se zpět a opět nahlédla
   oknem. Ano, probíhala tam zuřivá hádka. Ozývaly se výkřiky,
   mlátilo se pěstmi do stolu, vrhaly se zuřivé pohledy a pronášela
   vášnivá obvinění. Zdá se, že příčinou hádky byla skutečnost, že
   Napoleon i pan Pilkington zahráli najednou károvým esem.
   Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo, a všechny si byly
   podobné. Teï už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se
   něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka
   a z člověka na prase, a opět z prasat na člověka. Ale nebylo už
   možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

 8. jan nowak napsal:

  .. pani ROBOTowou zwou ! na ZABIJAČKU PROUDA.. jelit naděláme..

  • proud napsal:

   Na to bych se moc nespolejhal:-))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Ale nasrat me by se vam urcite povedlo,ono to sice jde,ale prece jen to chce nejaky finty v tak zalidneny Evrope nekoho nechat zmizet beze stopy,chce to svuj cas a zadny svedky.......... :-))))))))

 9. Marco napsal:

  Mě předsednictví Číny vyhovuje a nevidím do budoucna ani problém v jejich celosvětové hegemonii, jelikož jsem studoval jejich dějiny a tak vím, že se většinou chovali k ostatním národům s respektem a ani se nesnažili kolonizovat slabší národy. Jen vzpomeňme, že Ameriku objevili Číňané a né nějaký podvodník Kolumbus, který se tam vypravil s čínskou mapou. Co vím, tak nenavštívili se svou obří flotilou jen Ameriku, byli i v Africe atd a nikde nikoho nekolonizovali jako Západ, který vždy čuměl po bohatství druhých.

  • jop napsal:

   Marco, ty si myslíš že čínsky miliardársky kapitalista sa bude starať o tvoje potreby, o to že tvoje deti potrebujú svoju vlastnú detskú izbičku?

   Ja chcem kapitalizmus zrušiť v akejkoľvek forme a nechcem pracovať ani na nemeckého, ani na ruského, ani na čínskeho kapitalistu. Lebo oni nepracujú na mňa, oni pracujú na seba.
   Pritom sa nechcem stať kapitalistom, nechcem okrádať ďalších ešte ekonomicky slabších ako som ja

   • opceawarantyproharanty napsal:

    Jestli lžeš - v tom co chceš...
    ...lítající špagetové monstrum...hledá co by pohltilo...

   • proud napsal:

    Nelze,pali mu to vyborne!

   • Marco napsal:

    Nezlob se ale já se o sebe umím postarat velmi dobře, jelikož jsem farmář a tak rozhodně neočekávám od Číny nějaké výhody, ani je nepožaduji, jsem plně soběstačný za každého režimu. Jen upozorňuji, že se jedná o národ s citem pro spravedlnost!Pokud se mám učit od nějakého národu, je to právě Čína, která stavěla pokroková města již před naším letopočtem ale západní hegemonie Číně tento pokrok upírá. Od kapitalismu neočekávám rozhodně nic, maximálně bídu a útoky zbídačených na má pole.

   • Sasin napsal:

    Tak se staň podílníkem na neprodejné půdě a rozpočtu, o kterém budeš přímo rozhodovat sám za sebe svými písemnými požadavky a soutěžit takovým způsobem s požadavky ostatních. Na výtězné požadavky sestrojí odborná správa vybraných odborníků rozpočet, který společně schválíme. Pak můžeš zrušit "export" a naučíme se vyjít s tím co máme při zvyšování mentálních kvalit konstruování samoobráběcích a samohybných mechanizmů nasazených do společných podílnických továren zapouzdřených do podzemí. Můžeš motivovat vlastenecké odborníky k sestrojení národní sítě zásobování přes tlačítko budiž.

    • davejberdavejcomuzesnotak napsal:

     Hele víš co? Vraž mu to do tý haxny a nemel mu vo tom, však i ty tablety se vyvíjely na opicích...aby stačila "intuitivní manuální zručnost".
     Voni se s tim naučí, když to budou mít.

    • Paul Durham napsal:

     Musíte si zajistit nejen podíly ( jako by se kupř. stalo ) , ale zajistit prioritně tu nezcizitelnost. Slovo "nezcizitelnost" má obsah/význam/srozumění podmíněný/é dohodou/přijetím/srozuměním/respektováním nejen podílníků ale především nepodílníků v okolí 1 světelného roku .
     Máte dost zbraní pro podílníky nebo spoléháte na květnatý řečnický přesvědčovací projev ?

     • Sasin napsal:

      Podílnící v potřebách sami zvolí způsob nezcizitelnosti. Navrhuji nahnat vědce od vymejšlení prodejných píčovin do kopky odkud vylezou až s kompletní laserovou a magnetodynamickou ochranou kolem hranic. Vyráběním zbraní a prodejem zbraní za peníze nepřítelům vidím jako psychopatickou úchylku blboňů, co jsou přesvědčeni účinností takové ochrany. Výroba zbraní byla dycky určena k pozabíjení lidí navzájem a ukradení osiřelých podílů, nikoli k ochraně společného území, državy, či společenstva jména nespecifikovaného. Banda tupanů s kulomety na hranici? Dyk si můžou ublížit. Smích...Heh

      • AQT napsal:

       "Navrhuji nahnat vědce od vymejšlení prodejných píčovin do kopky odkud vylezou až s"...

       V zásadě nesouhlasím s takovým návrhem (a na mém názoru záleží) z tohoto důvodu - nehodlám zakládat spolupráci na zneužívání (už nyní jsou podobným způsobem zneužíváni "vědci" - sami sebe poznávajíce semletí jako "dělníci"...). Musí to jít bez toho.
       Avšak uvolnit pozornost (nejen momentálně "vědců" zakopaných v kobkách shnilých oborů...) řekněme prospěšnějšími směry..od věci není.

       • proud napsal:

        Vida pekna diskuse,od Durhama dolu,dobre zaargumentoval:-).Jedine bezfinancni a bezobchodni system zalozenej na cloveku a jeho souziti s prirodou kdy ma vseho dostatek tohle muze resit a taky jednou vyresi :-).To je zaklad toho ze nikdo nebude mit na vrch ani moc,ani jak presvedcit druhy k spinavostem,nebude k tomu existovat "motiv".Zato bude spousta motivace jak si to spolecny jeste vic a vic vylepsovat.Staci se podivat na zakazanej francouzskej film "Nadherna zelena",dost prehnanej,domnivam se ze umyslne aby to i pablb pochopil:-)))))))))))))))),a porozumet mu.

      • Sasin napsal:

       Esli vědci nic pro národ užitečného nevytvoří, tak ať nejsou vědci!!! Řečnická otázka: máte nějaké důkazy, gdy jsme se konvenčními zbraněmi ubránili?

   • houbeer napsal:

    Jj,jope,tak na nikoho nepracuj.pracuj jen na sebe.
    Ja to vidim trochu jako marco.suc rozhodne nejsem plne soběstačny.(pochyby mam ze i marco je),ale tudy cesta-jedna z nich-vede.jenze oni maji moc a muzou nam vzit pod.na n.půdě.

    • proud napsal:

     Jiste ze jste zavisly,kazdej je az na opravdu jen par jednotlivcu bez spojeni s ostatnim svetem.Ale i vase cesta je lepsi nez cesta "cistejch spotrebitelu".Davate systemu minimum zpatky a to je dobre,podporujete ho jen nutne minimalne,coz je vsadim se min,nez potrebuje sam k preziti.

    • jop napsal:

     houbere,

     presne o to sa snažím, mám taký spôsob obživy, ale aj tak som plne závislý od systému.
     Vieš prečo?
     Lebo v konečnom dôsledku musím na seba zarobiť, pričom zarobiť peniaze, peniaze kontrolované a vytvorené bankstrami v ich systéme.
     Tak o žiadnej nezávislosti principiálne reč nie je.
     Nikto nie je nezávislý, ani miliardár. Lebo aj ten miliardár má miliardu ich peňazí, v ich bankách a riadi sa ich pravidlami.

     Zakaždým keď si idem kúpiť jedlo, šaty, benzín som okrádaný a pritom priamo aj keď vynútene podporujem ich systém.
     Aj ty si okrádaný, aj na tebe parazitujú a ty si myslíš že si sebestačný alebo nezávislý?
     To si myslíš naozaj, alebo ťa moje myšlienky postupne prebúdzajú do krutej reality?

     Prosím Houbere opíš mi v čom sa prejavuje tvoja sebestačnosť a nezávislosť

     • houbeer napsal:

      Jop-psal jsem ze jsme závislí.jak pises,pouzivame penize a tim podporuji svinstvo-smejdstvo.nejmin jak muzu....na mych bedrech system nestoji.ano,zijeme skromne,mame se moc dobre....;)))

     • Sasin napsal:

      Houbereovi chybí podíl na rozpočtu aby mohl volit svoje potřeby s ostatními. Tím utřou harpagondechajci hubu.

   • WIKINGER Petr napsal:

    JOPE KE ZRUŠENÍ KAPITALISMU

    nedokdekdyž tu budete psát své slabé přispěvky.

    CYBÍ VÁM TOTIŽ MOČ

 10. jan nowak napsal:

  ROBOTI , wčera mi wolali z pražský ZOO
  .. že jako prwní se jim tam letos wykulil www WARAN KámáSutrá z Komodo..
  A prej má 7 KULÍ ! ! !

  • proud napsal:

   To pak ale neni z Komoda,ale ze Sarajewa!:-)).......(15$,diky)

   • jan nowak napsal:

    Ze Sarajewa wolali taky.. že prej jim tam krade Proud Černá Ruka : (

    • proud napsal:

     To je Bidlo :-)

     • proud napsal:

      Poslal ho tam Cervenacek:-)

      • jensetomuHuculuju napsal:

       Brý večír ve spolek, milí světobčané.
       Právě jsem se vrátil ze školky, jak já ji řikám, no udělal jsem zkoušku za 2 :/ - což vzhledem k tomu, že se tu s váma imrwére vybavuju a jinak jste jen na ty jewropejské hownoty...je celkem chválitebný. No, že bysem to někam šel voslavit do klubu? Třeba někoho potkám (a už nebudu paníc:D)? No vlastně na to je lepší pátek bo sobota:D
       Kdo že si to chtěl lehnout na záda a počkat co bude?

 11. jan nowak napsal:

  jensetomuHuculuj
  .. a co ústní zkoušky.. juž si dělál ? ?

  Wyzkoušim tě wečer www w GAY CLUBU :O..
  Jakub JANDA
  Jewrejské hownoty

  • boytoy napsal:

   Sry, ale není můj typ ,)

   Avšak kámoše nový (bez ohledu na ne/politické a ne/sexuální příslušnosti) ještě stále přijímám (plný stav není).
   Bez nějakejch prasečinek - což je obecně u kluků trochů problém nacháet nějaký takový be postranní zájmů (ať už viz. video "Politické odstřelení Topolánka", popřípadě vtipnější "Paroubku já tě miluju-vyznání opilého-tuším že komunálního a právě skončivšího politika" :D pár roků zpátky-škoda že tu nemůžu hodit data z našich zatím uzavřených "vatikánských archivů")

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!