Událost roku 2016: Legalizace marihuany pomalu dostává globální rozměr

DCMarijuana-1V Americe je proces legalizace konopí nyní v plném proudu, když se k legalizaci jeho rekreačního pěstování po státech Washington a Colorado v roce 2016 odhodlaly i Kalifornie, Massachusetts, Maine a Nevada. Do této skupiny se zařadily i státy Florida, Arkansas, Montana a Severní Dakota. Před volbami v roce 2016 již 25 států přijalo zákony povolující marihuanu pro léčebné účely, ale experti odhadují, že v roce 2017 se k tomuto procesu připojí i státy jako Arizona, Vermont, Rhode Island, Hawaii, Texas a Tennessee, a to buď legalizací, nebo dekriminalizací konopí.

Ale jak v USA pokračuje trend legalizace a zastánci ukončení drogové války jsou nabádáni, aby vytrvali, musíme si zároveň připomenout, že hnutí za legální pěstování se nezrodilo ve Spojených státech. Šíří se po celém světě, a jeho historie sahá až do roku 1976, kdy Nizozemsko a Portugalsko začaly experimentovat s dekriminalizací a dávat světu lekci o významu respektování práva osobní volby.

Uruguay a Kanada v roce 2016 legalizovaly regulované pěstování trávy, čímž pomohly odstranit stigma, kterým bylo užívání této rostliny poznamenáno. Ani Irsko, Austrálie, Německo a Jamaika nezůstaly daleko pozadu, když přijaly zákony povolující marihuanu pro léčebné účely. Avšak již předtím kolumbijský prezident Juan Manuel Santos podepsal výnos, který “legalizoval pěstování, spotřebu, import a export marihuany pro léčebné účely”, zatímco v Chile je užívání konopí pro soukromé a osobní účely dekriminalizováno již od roku 2005. V roce 2016 chilský parlament odhlasoval návrh zákona, který povoloval chilským občanům pěstovat malá množství konopí pro léčebné, rekreační nebo duchovní účely.

I země na africkém kontinentu jako Jihoafrická republika se pomalu přiklánějí k legalizaci, a zároveň tam ještě probíhají soudní procesy, které by mohly legalizovat prodej trávy. V zemích jako EgyptGabunRwanda,Tanzánie, Zambie, Ghana, Botswana, Maroko a Etiopie může prodej a užívání konopí být ještě ilegální, ale zákon se prosazuje obvykle benevolentně, a existují jisté skupiny, které lobují u svých vlád za zrušení protikonopných zákonů.

Dekriminalizace marihuany stojí za úvahu

V Portugalsku bylo držení veškerých drog dekriminalizováno již v roce 2001. Tento krok pomáhá poskytnout všem drogovým dealerům a uživatelům záruku, že se nepropadnou do postavení mimo zákon, které tak důvěrně znají uživatelé a prodejci drog v Americe.

Avšak pro zastánce ukončení drogové války, kteří jsou znepokojeni jejími společenskými náklady, hledání spravedlnosti vede celé národy směrem k legalizaci – kroku, se kterým obvykle jde ruku v ruce i regulace.

A tak ačkoliv legalizace pomáhá chránit uživatele, regulace často napomáhá k privilegování určitých skupin pěstitelů a prodejců s přístupem k trhu, zatímco jejich konkurenti jsou odsouváni do ústraní. Ukládáním daní a prosazováním pravidel staví vlády přístupové bariéry, čímž dává pěstitelům a prodejcům bez přístupu ke kapitálu ještě silnější motivaci, aby setrvali na černém trhu.

Jak vysvětluje Ryan McMaken z Misesova institutu ve svém díle“ Vládní regulátoři zahánějí legální marihuanu do ilegality”, “obchodování se přesunulo do ilegality, kde využívá takzvanou šedou zónu” od té doby, co USA začaly trávu legalizovat. V tomto případě je podstata problému ve federálním zákazu marihuany, který stále platí navzdory tlakům veřejnosti. Jelikož podnikatelé s trávou ve státech, kde konopí je legální, nemají kvůli federálním zákonům přístup k finančním institucím, mají i menší šance, když přijde na hledání finančních zdrojů pro rozběh jejich podnikání. Mají také nesnáze při zakládání podnikatelských bankovních účtů, jelikož jejich peníze pocházejí z obchodování s trávou.

Navíc nemají možnost využívat daňové odpočty a výhody daňových úvěrů, což znamená, že nesou veškeré náklady podnikání, ale neužívají si žádné úlevy jako ostatní podnikatelé. “To znamená, že podnikatel v marihuaně může platit daň s efektivní sazbou ve výši až 70 procent, na rozdíl od běžnějších 30 procent”, oznámil list Daily Beast.

Nebudou-li platit žádné zákony o zákazu nebo regulaci prodeje a užívání konopí, nemůže regulace stát v cestě soukromým institucím, jako jsou menší banky nebo úvěrové společnosti a jednotlivcům, kteří by rádi rozběhli svůj vlastní podnik.

Dekriminalizací trávy získají jednotlivci větší možnosti volby. A co se týče jejich konzumace (nebo případně nějakého jiného produktu), pak možnost výběru je to, co zaručuje kvalitu produktu a spokojenost zákazníka.

Doufejme, že tento trend globální legalizace bude pokračovat, a obrátí pozornost zpět na cestu dekriminalizace a míru.

ACTIVIST POST

Alice Salles

31. prosince 2016

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/12/high-2016-marijuana-legalization-quietly-goes-global.html
119 Komentářů k Událost roku 2016: Legalizace marihuany pomalu dostává globální rozměr

 1. J. Hruška napsal:

  Jojo. Dostává. Poslední atentáty v Turecku, kdy např. člověk, který zastřelil bez zjevného důvodu ruského velvyslance zůstal na místě činu a vykřikoval hesla, dokud nebyl zastřelen naznačují, že aktérům byly vymyty mozky mnoho let vyzkoušenou metodou hašihaši, neboli hašašínů, jinak řečeno marihuanou. Jak řekl kdysi G. K. Cesterton: Má to konopí na obou koncích. Konopný přípravek, vražda, konopný provaz.

 2. hel napsal:

  jj, právo svobodné volby, kvalita produktu, spokojenost zákazníka...jistě, o tom nejčastěji přesvědčují ti drogově už závislí....drogy jsou svinstvo, které nejvíc mění osobnost člověka..ale nechce se mi o tom polemizovat už vůbec s nikým

  • admin napsal:

   Myslím, že drogy ani tak nemění osobnost/povahu, ale pouze omezují/mění schopnost osoby používat své tělo/mozek.
   Člověk sám buď dovolí droze, aby ho měnila, nebo nedovolí. Drogy za nic nemůžou, jsou jen nástroj.
   Mnoho látek (s marihuanou v první řadě) lze používat způsobem, který je prospěšný a stejně tak způsobem, který je zničující.

   • proud napsal:

    Myslis spatne,zneuziti drog z tebe udela naprostyho imbecila,vim o cem mluvim,mam takovy hovado v rodine,bohuzel.Zalezi jen na tom jak az zneuzivas,bud to jde rychle,nebo primerene pomalu,ale jde to porad.

    • proud napsal:

     Je dost smutny sledovat tu trosku co akorat dejcha a vedet jakej to bejval driv frajer co podnikal velice uspesne jak se ma a holky za nim behaly div se neprerazily,jenze se dostal k majlantu a s nim i k drogam,zazdil svou rodinu,svy podnikani,podniky rodicu i sebe.....konec pribehu a zacatek zakona kterej chrani takovou zver co ma koncit u zdi driv nez staci nadelat skody!

     • Fetak:D napsal:

      Fetování je jen symptom...příčiny leží často mimo dosah možností ovlivnění postiženým jedincem - čož v něm právě vyvolává "únikové strategie" - škodící zprvu jen sám sobě (v nevyhovujícím okolí-byť třeba dobrých, ale otravných lidí a vůbec v podmínkách omezujících, aby si takový jedinec mohl zařídit bez nesmyslných obětí podmínky svého života pro sebe...a nemusel přitom šílet vnitřními rozpory čemu se má to vlastně zavděčit.) - žádná "terapie" nebývá zaměřena na změnu jeho okolí, pravidel, ba celých společností...Vždycky se jen ukazuje - ha na tomhle se chorá společnost podepsala-ten tomu podlehl tak, ten jinak-vyřazené kusy-v nich je chyba... To je pokrytectví a naprosté nepochopení. Nefunguje řešit to od příznaků...

      • proud napsal:

       Vidim to jinak.Slabsi kusy odpadaj!A odpadaj ruzne,nekdo skonci jako fetak,nekdo jako kriminalnik,jinej se uplne zblazni,dalsi spacha sebevrazdu,ale jmenovatel maji spolecnej-slabsi kus! Ale budiz,kazdej je nejakej a i slabsi kus ma pravo na zivot jako kazdej jinej,ale jen v pripade ze kdyz uz skodi,pak jenom sam sobe,v opacnym pripade musi bejt zastavenej!

       • proud napsal:

        Kdysi,kdesi,jsem "zastavoval" pod jednou agenturou prave ty hodne vysoky zmrdy co ty svinstva primo davali do obehu a nadherne si z toho nestesti fetaku zili..........bylo to jako boj s hydrou co ji porad dorustaly hlavy,holt prachy,ale bejt mladsi,sel bych do toho zas a zas znovu!Nemam ani zdabec litosti nebo vycitek nad takovejma svinema.Padnout tady na nejakou,skonci hodne podobne,jen to budu mit slozitejsi,ale nevadi,poperu se s tim rad.

       • muzubytcimkolijetreba napsal:

        Slabší kus seš ty, protožes tim nemusel projít, takže jen teoretizuješ, ale kdoví co bys jinak prožil a jak. Ale je dobře, že se mnohých věcí straních neb podvědomí člověku většinou dobře radí čemu se vyhejbat-tušíc, že by to nemusel zvládnout...Nač to tedy pokoušet. Ale tvoje důvody, jsou jenom tvé. Zapomeň na to kecat jinejm do života, jinak je ty sám svou otravností dostrkáš až na okraj útesu ikdyby to byli předtím světci.

        Většina těch feťáků a spol. nejen tobě ale dalším "druhům" z lidského plémě jakoby říkala: JDĚTE UŽ KONEČNĚ DOPRDELE.

        • proud napsal:

         Proto je potreba jim dat jednu sanci,druhou a treti...........kdyz to nepomuze,poslat do prdele je,a neodvolatelne bez navratu!!!! Taky se jen vymlouvas,jako kurak co ma 1000 duvodu proc si musi zapalit a dalsi 3000 proc s tim neprastit.Dobre to znam,kouril jsem,prestal jsem,zas jsem zacal,ale na nic si nehraju a na nic se nevymlouvam.Ale hlavne!!!!!!!!!!!!!! NIKOMU NESKODIM!!!!!!!!!! A o tom to vsechno je!!!! Az si budou fetaci fetovat a nebudou to odnaset fyzicky lidi kolem ktery okradaj aby na svinstvo meli a pozdejc az spadnou do schyzi je terorizujou,nebo zabijej,pak at se pro me za me treba postavej na hlavu,bude to jen jejich vec,v poradku!!!Ale praxe je jina a za to jim patri uriznout jejich debilni makovici ze ktery si vyrazili mozek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • mozna napsal:

         Chceš-li opravdu chránit svoje děcka nebo sebe a bližní - popřípadě nevím na kom a na čem ti vlastně kdy záleželo (?) - to víš jen ty sám a lépe nechat si to pro sebe (z důvodu možného zneužití...státem...pochopitelně--"kým" jiným. "Kdo" jinej je lépe organizovanej a vybavenej na systematický tejrání a zneužívání jedinců, že),

         tak dej na mé rady - ta hlavní zní - BACHA je to jen symptom něčeho jehož příčina leží z příliš velké části mimo toho jedince (a ZDALEKA NE jenom v tom, že se to k němu někdy nějak může dostat!) což právě způsobí pro některé onu pozdější závislostní nezvladatelnost. Samotný chemický mechanismus je druhotný "důvod", není to příčina.

         A pak... každou věc můžeš dělat špatně nebo méně špatně.

         Nelze lidem zabránit dělat špatné věci.

         Ano, škodí to a to dost zákeřně a s dlouhou setrvačností i poté co je dávno měsíce po "zábavě"...(spíš je to ale v obdobích trápení nebo nějakých závažných podvědomých problémů), ale taková slova nic neznamenají pro ty co to neprožili (nepřežili)...ale jak ty víš, že třeba právě "něco v sobě" zabít nechtěj? Je to člověk od člověka, důvody, pohnutky, situace, všechno je tak individuální - Pro tebe sprosté slovo.

         Co si to vůbec dovoluješ někoho posuzovat? Ty jim nechceš pomoci, chceš pomoct jen sobě od nich...a proto se můžeš nevědomky stát jedním z faktorů, který jako jeden z vlivů přispívá k tomu, že je z toho neverending story...

        • Sasin napsal:

         Gdyž něgdo dělá v garáži samostatně zlé věci a urazí mu to gule je to jeho volba, to mu na cestě k poznání nigdo nemůže zakázat. Rozdíl ale je gdyž šmejdi dělají zlo ve státě a gdyž to bouchne, urazí to gule nezůčastněným zkurveným poplatníkům. To věru cesta k poznání okradených podílníků na půdě a rozpočtu není.

        • proud napsal:

         Podivej,myslim ze jsem se k problematice zneuzivani drog vyjadril dost jasne a neni mi tedy jasny o cem jeste chces diskutovat,kdyby kazdej resil svy problemy zneuzivanim drog,uz bysme neexistovali,protoze jen malokdo umi drogy zneuzivat tak,ze se tim nedotkne ostatnich,a ten malokdo me vlastne ani nezajima,at si zneuziva dal,paklize se umi udrzet na uzde,je to jenom jeho vec,paklize tim netrpej jeho nejblizsi,deti a posleze spolecnost.Poznal jsem dost lidi na drogach co na ne uz nedokazali vydelat,hadej jak si na ne opatrovali,je to jasny,ze ano,kradli!!! Poznal jsem mladej par peknejch lidi co vrkali jako holoubci,ale hlidali se na kazdym kroku aby si jeden nevzal vic nez druhej,nebo druhyho nevynechal,to se z nich mavnutim proutku staly neskutecny,odporny hyeny schopny se pozabijet!!! A tohle ty mi chces tlacit do hlavy?:-)))))))))))))))))))))).S tim mam soucitit a mit jakysi pochopeni???????? Kdybych ty holcine sam dal davku,jak toho svyho milovala,slapala by mi do pelechu bejvala sama,jeste by me tahla s sebou,a k necemu takovymu mam cejtit litost,nebo to tolerovat???!!!! Se kurva prober,znam je lip nez vlastni boty,ten odpad!!!!!!!!!!

        • proud napsal:

         A s tim nema nic spolecnyho ani zadna republika,nerkuli stat! To je slabost jedincu co nezvladli vlastni zivot a jeho nastrahy!!!!!!!!

        • hvezdicka napsal:

         Proude, prej "vlastni zivot" - v prostředí státu a votravnejch mluvících slepic působících soustavnej stres jinejm... nic jako skutečnej život neprobíhá! To si pleteš.

        • drziklicekevsemsystemum napsal:

         "protoze jen malokdo umi drogy zneuzivat tak,ze se tim nedotkne ostatnich"... Možná je to dobře, že se dotkne těch zdánlivě "nevinnejch" ostatních - oni jsu skrytá příčina.

         Naneštěstí...si to většinou vědomě nepřipouští ani jedna ani druhá strana...že kde je to jádro načinčanýho pudla.

        • proud napsal:

         A znova vejmluvy "oni jsou pricinou" a fetka je svata nevinnost dohnana k neradu,nemajici vlastni vuli,hrdost a vnitrni svobodu?..............nenech se vysmat!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • drziklicekevsemsystemum napsal:

         Ale tohle sedí pěkně: "a jeho nastrahy"! - jj, stát a jeho nastrahy! Mluvící slepice vsírající se soustavně do jinejch... Votravnost lidského druhu - umělé nástroje k tomud dělané, umělé neživotné hry, "systémy" a jeho nastrahy! Kdežto "vlastní život" není žádná něčí nástraha. Ale takovej abys pohledal...

        • proud napsal:

         Lepsi bylo napsat,nemeLA vlastni hrdost,vuli a vnitrni svobodu,pravda je ze ted uz ji nema,coz ji ovsem ale neomlouva,paklize se nesnazi dostat je zpatky.

        • drziklicekevsemsystemum napsal:

         "svata nevinnost dohnana k neradu,nemajici vlastni vuli,hrdost a vnitrni svobodu?"

         Celé to pojímáš vadně - Totiž choré je to, že si dovoluješ a připadá ti "normální" vůbec nějakého tvora JAKKOLI posuzovat.
         Vůbec nic ti do toho není.
         Diagnóza - drzá VLEZLOST.
         (Náhled nad chorobou - zatím nulový.)

        • proud napsal:

         Na stat,respektive republiku a vubec vsechno co je vne se nevymlouvej jako ovcan,protoze dulezity je to co je vevnitr,v kazdym jednotlivci kam nikdo a nic jinyho nedosahne,jestli si to on sam "proprcal" je taky jen jeho samotnyho vina a zadny republiky,nebo prostredi,to on tomu podlehl a sam v sobe se nenasel!!!!!!!! Koncim tuhle uz zbytecnou debatu s nekym kdo si mysli ze je svatost sama a vsichni kolem jsou vinny,jen on je obeti!!!

        • proud napsal:

         Nahled na chorobu v tomhle pripade veskerej zadnej! Ten kdo skodi druhejm nevinnejm,at uz z jakyhokoliv duvodu,ale skodi jim,patri bud vylecit,nebo utratit,howgh!

        • Sasin napsal:

         Proude píš česky, zkus háčky a čárky, možná se to otevře kanál obrazného myšlení. Muheeeeeeee

      • paf napsal:

       proude, "konec pribehu a zacatek zakona kterej" - HOVNO zákon. Všechny ty votravnosti zákonů jedněch magorů, co si vo sobě myslej, že jsou přece naprosto ale ouplně normální (hlavně když jsou tak vlezlí do života a podmínek jinejch...)... Jděte dopíče nejen s tím a ubude i jinejch problémů...a pak už si budou jen někteří semotamo pro zábavu a ne aby "si tím něco řešili" požívat co sami chcou... Bez tebe a tvejch keců.

       Státy sere, že se někdo může "odměnit" a přivodit "útěchu" či "společnost" i bez něj...zrovna tak to sere cirkve a jiné...Je to celkem složité...proč to vnitřně diskreditují a proč třeba i fízli sami dávají roztrušovat nebezpečnej matroš..aby sem tam někdo zkapal atd. Je to všecko takový blbý...a přitom by bejt nemuselo, kdybychom se zbavili "nutností" vyvolávaných a navymejšlovaných vámi - zvířaty.

       • proud napsal:

        Vubec nevis o cem tocis!..........Necpi do toho nejaky staty,ale mizerne nastaveny zakony ktery ty zmrdy chranej,at uz ty zavisly,ale hlavne ty co je do zavislosti dostavaj a nevymlouvej se na picoviny,je na kazdym pro co se sam a dobrovolne rozhodne,jestli s tim bude bojovat,nebo se necha prevalcovat a zbabele zdrhne k drogam!!!!!!!

        • proud napsal:

         A nezapomen,rec je o zneuzivani drog ktery vede k zavislosti,ne jejich uzivani!!! Bez a povyporavej tvy argumenty tem znicenejm rodinam co maj ty parchanti zfetovany na svedomi,chytraku!!!!!!!!!!!!! Jen doufej ze neprijdes vypravet do ty moji,protoze bys to uz nerozchodil!

        • mozna napsal:

         Vím o případech, které vlastně zabil svým dlouhodobým působením na jejich podmínky života a okolností a okolí...zasranej stát (nebo jak si tomu říkáš).

         Ta zasranost kterou tak chráníš a propaguješ obalovat do dalších hávů zasranejch státních zákonů.

         Řekl jsem státu jakoby to byla živá bytost -

         nezničíš jedinej život -

         neuvedeš v trápení jediného tvora

         jinak budeš vinen a nikdy ti to neodpustím a udělám vše proto, abys byl globálně zničen jednou provždy.

        • proud napsal:

         Vejmluvy parde,jenom vejmluvy!!!!!!!!!!!!

        • proud napsal:

         Zil jsem mezi fetakama dost dlouho na to abych znal pravdu,i mezi tema co se zoufale pokouseli prestat,zili normalni zivot a chodili si pro nahrazky(tem se klanim),nemusis nic zkouset!

        • mozna napsal:

         Seš nepříjemnej (a divím se že s tebu vůbec někdo dokáže "tvořit společnost", protože s takovou "rádobymoralizující vlezlostí"...pro to nemáš příliš předpokladů)

         a ten tvůj "normální život" respektive podobná vnucovaná kritéria si můžeš strčit došpic (jakokdyby měl někdo stát o posuzování nějakým cizím či vlastním zvířetem...jakým jsi ty a další co furt někomu do něčeho kafraj a votravujou druhý svejma hrama a "pravidlama" a opičí dráhou omezení a nesmyslů kterejch si tak ceněj.)

        • proud napsal:

         Milanku,bez pravidel to nejde,nikdy to neslo! Proto rikam,svoboda je v tom,ze si muzes delat co chces,ale jen s tim,ze nikoho neohrozis a omezis jen s jeho souhlasem,fetak se nevejde ani do jednoho pravidla!!! Kterej se vejde,at si dela co chce,dsokud se vejde.Neplet si svobodu s anarchii po ktery volas,velice zrejme nevedomky,protoze ani netusis jak rychle by byla s fetakama co ohrozujou a omezujou ostatni,hotova,a bez pardonu!!! Budes asi jeste dost mladej,teprv si k tomu dojdes,paklize tedy uz nemas nacatou kebuli fetem :-)

        • proud napsal:

         Jakoze tvoje vylevy naznacujou,ze uz mas.............

        • semenotekloproudem napsal:

         Příliš drahný proude, "bez pravidel to nejde, nikdy to neslo"

         Je mi líto, ale používej si jen svoje na sebe a nevotravuj tím jiné, díky. Nechceš-li těmi "pravidly mošťárny" působit zbytečné problémy... Což ale asi chceš, je to tak.?.

         Klidně obětuješ něčí život... Je to tak?
         Pravidla nebo život?
         Stát, pravidla, umělé hry, cizí posuzování, mluvící zvířata-slépky-do všeho jinejm, PRAVIDLA, ZÁKONY, nařízení - VŠECHNO MŮŽE JÍT DOPRDELE - VŠECHNO JE TO NEPODSTATNÉ.

         Nestojej ani za JEDINEJ mařenej život (podmínky pro něj) ! Přesněji je mi vůbec blbé v takové intenci nesrovnatelného uvažovat... Ne, rozhodně - žádnej život nestojí obětovat za cokoli kýmkoli. Ale ty bys "bránil" pravidla-zákony-státy za cenu něčího života? Klidně bys nějakej ten živůtek obětoval, viď? Takových je vás víc...bohu žel.

        • proud napsal:

         Jooo,kamarade,nejsem slunickar a hodne jsem si prosel,a ano,nemam problem vlastnorucne obetovat zivot kterej ohrozuje dalsi nevinny,to veru nemam!!! Mysli si co chces,ale pro fetky nemam pochopeni,vyjma tech co se nedotejkaj svou fetcinnosti ostatnich,zdravejch! Presto maji vyhodu,po nich jsem nikdy nesel,dokud se nestali jeste k tomu kriminalnikama,sel jsem po vetsich rybach,tech co je zasobovali,ale ne po kilech,ale metracich a tunach.A jsem na to jaksepatri hrdej!!!!!!!!!!!Na kazdej jeden zarez kterej jsem udelal!!!

        • proud napsal:

         Bez pravidel muzes klidne na zivot zapomenout,ale k tomu si budes muset dojit sam.Chyba neni v pravidlech,ale v jejich vymejsleni,nastavovani a zneuzivani...........tedy zase jenom v lidech co se v nich utapej a vymejslej pravidla-picoviny.

        • NaseVaseTeWe napsal:

         Pleteš si "fetky" s těma, co udělaj cokoli pro státní prašule...(moc se od nich nelišíš, ačkoli si můžeš myslet, že děláš na opačný straně virtuální barikády).

        • mesicek napsal:

         Opravme to spolu na pravou míru:

         Bez TVEJCH pravidel.

        • proud napsal:

         Zastavas se nekoho a neceho co bych bez slitovani smetl z povrchu Zemskyho a chtel bys abych s tebou cokoliv opravoval.............odkud jsi spadnul?

        • zasene napsal:

         Pokud jsi to pojal po svém - jakože se někdo zastává nějakejch kšeftařů, kteří bez skrupulí vytvoří "závislou klientelu" (tam nejde o drogy, ale o cokoli)- tak to sis vyložil po svém ( o tom to nebylo).

   • houbeer napsal:

    Jj,take hubky vetsina nechape.a pritom se daji pouzit vyborne....a zavislost je veci síly,na vsech,, latkach''

 3. pražská vlaštovka napsal:

  Vzhledem k tomu ,že pořádný a kvalitní materiál už neexistuje ,máme se na co těšit...
  to zas bude spoušťáků do psychóz a schizo-parano....
  možnà je to dokonce úmysl ...
  všimla jsem si také toho kolotoče a přímo kobřích nasazeních,když si člověk vypěstuje něco sám -
  tedy BIO tedy ZDRAVĚ...a někdo ho práskne ..
  pěstovat se nesmí ..proč asi? možná i proto ,že to nedělá to,co je potřeba aby to dělalo..
  (zpráva ověřena)
  j.

  • pražská vlaštovka napsal:

   dodatek:
   psychofarmaka na vzestupu -to se zase pharma napakuje -to bude žeň
   se svýma dalšíma smrťáckejma koktejlama...
   j.

   • pražská vlaštovka napsal:

    dodatek dvě:
    mám doma zničenou dceru ,mladou krásnou ženu díky hajzlovi ,který jí to cpal a kterému ona věřila,že to nic není .
    ....bylo.....
    ne hned....
    a jestli se někdy vyléčí ,to nevím ...
    JÁ SE Z TOHO ZÁRMUTKU ALE NEVYLÉČÍM NIKDY!!!!!!!
    j.

    • hvezdicka napsal:

     Máte namysli Farmakodrogy?

    • proud napsal:

     Taky jsem poznal jednu ktery to cpal frajer aby ji dostal do postele a udelal ji zavislou,rovnou na heraku,kdyz jsem videl jeji fotku nez s tim zacala,nadherny kocky,ale vazne kocky a sedel vedle ni,oduly a nehezky,vevalily se mi slzy do oci,hodna holka,snazila se prestat,normalne maka,brala nejaky nahrazky pro ktery si chodila nekam do centra,bezvadna holka,ale jen v dobe kdy mela co potrebovala,proto byla schopna vseho,kolik maniku toho kdy zneuzilo,nevim,ale vim ze mi ji je silene lito,zustala v Ameru se svym klukem,jasne ze jinym nez tim sracem co ji do toho dostal.Preju ji vsechno nej,at se ji to povede a dodnes me mrzi,ze jsem se na toho zmrda nedostal co ji to udelal,ale neni vsem dnum konec,mozna ho potkam a nebude to vubec nic hezkyho,ten si to rychle nezaslouzi,ale ja si to uziju urcite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • JakVeSparte napsal:

      Opět jsi, proude nekonzistentní - najednu se zastáváš někoho koho bys jinak shodil jak ze skály - jako slabší kus...Zajímavý "dvojí metr".

      • proud napsal:

       Nedavas pozor,precti si znova co jsem psal v cely diskusi psal! Schvalne jestli to najdes,mam to naopak hodne dobre srovnany a vim koho utratit a koho ne! Chyba neni v mym prijimaci:-)

       • proud napsal:

        Dam ti napovedu: i slabsi kusy delim na dve skupiny.......

        • prijel-hownocuc-koho-nasaje:) napsal:

         Ne, to je špatná odpověď!

         Proude,

         jste nejslabší
         a máte padáka!

 4. jan nowak napsal:

  Zdá se , že mistr Proud Pytlík se narodil w BIOGRAFU : ))

  • proud napsal:

   Zijes w nem taky,jako aktor,ale rezirujou ti ho jiny a ty jim do toho nesmis kafrat...........(15$,diky)

  • pražská vlaštovka napsal:

   Nowak:
   To bych neřekla,že by Proud měl něco z biografu,milý Jene.On ví o čem mluví a hlavně má empatii..
   Pravděpodobně Ty nejsi v reálu ...a Tvoje obrazotvornost nemá naději na mistrovskou zkoušku...
   můžu o tom dnes psát romàny ,co je to za mist..
   děti se
   k tomu dostanou ani nevíš jak -tŕeba se chtěj ukázat ,že se to nebojí vzít anebo "nechce trhat partu"-zvědavost etc.
   hrůza že jsem to neuhlídala...
   pravda je opravdu o mnoho víc ,než ten biograf a každý člověk má k tomu jinou dispozici .a to je ještě rozdíl mezi ženou (dívkou) a mužem...
   Faktem také je ,jak jsem nahoře uvedla ,že nejvíc škody napàchají syntetické látky...
   měla by se spíše
   udělat opravdu dobrá osvěta s lidma ,kteří vědí o co jde s maj to na vlastní kůži zažitý ,v rodinách ,kriminalita,pŕervané životy mladých lidí..rodičů,kteří k tomu také přišli najednou jak slepý k houslím...etc.není to jednoduché...a odsuzovat Prouda za jeho názory a ještě z něj dělat hlupce ,no to teda vážně neberu a
   je to samozřejmě trapné..
   j.

   • JakVeSparte napsal:

    Ke všemu přišli téměř všichni jak slepí k houslím, k celýmu světu.

    Problém je, že způsoby ke kterým upínáte naděje (státní zákony a státní něco toto a tamto) nemůže problém vyřešit, naopak je součástí problému, ne součástí řešení.
    Součástí problému a ne řešení jsou i ti, co něco takovýho chtěj nebo musej řešit. Ti, co si myslí, že když sami nedrogují a pdobně, že nemůžou mít s příčinností problému nic společného - to je velký sebeklam, který se pravidelně mstí.
    Proč by vůbec měli nějjaký lidi potřebu se odreagovat od jinejch lidí - třeba takovejch jako jste vy? - kdybyste netvořili umělou síť ve které je dusíte?

    • proud napsal:

     A nejaky normalni,druhym neskodici oduvodneni bys nemel,ty placale? :-)))))))))).Kazdej je svyho osudu strujcem,na to nikdy nezapomen,zrizeni nezrizeni a zakon nezakon! Ovsem je jednodussi se vymlouvat na ostatni nez se sebrat a neco s tim zacit delat,to je nemoc doby! Proc nefetuju ja,proc jsem nikdy nezil na ukor druhejch a proc platim fetkam zbytecne na jejich marny odvykani a jeste mam cist ze snad idiot co propadl fetu a rozkradl a znicil vlastni domacnost a domacnost svejch rodicu a svuj i jejich obchody je snad svata obet????!!!!!! Ses ty uz kurva vubec normalni a soudnej???!!!!!!! Dej se dohromady,nebo si to slehni tak dobre,ze to bude naposledy,tim udelas svetu alespon jednu dobrou sluzbu!!!!

     • proud napsal:

      A uz dal nebli,nebo prestanu bejt slusnej jak jsem mel uz davno!

     • Sasin napsal:

      Každý je svého osudu strůjcem jsi si přečetl v nějaké harpagondechajcké či banksteriádské knihovně. Žádný otrok není strůjcem ničeho, je paCHAtelem, vole!

      • proud napsal:

       strujcem svyho otroctvi...............

      • Paul Durham napsal:

       Ovšem pachatelem je i konzument návykových látek. Jeden se tu zrovínka domáhá : jak ve Spartě , a dále cituji:

       "Proč by vůbec měli nějjaký lidi potřebu se odreagovat od jinejch lidí – třeba takovejch jako jste vy? – kdybyste netvořili umělou síť ve které je dusíte?"

       Tož to je dobré soudruzzi, tak státní cecek vás dusí svým mlékem. Stačí zavřít ústa a ten milkboarding skončí. Jak ve Spartě, to byste se dusili jen do té doby, než by vás městské služby Sparty pohodily na skládku.
       Návykové látky zamlžují i ten pseudoúsudek, veselé je na tom to, že ti pod vlivem si myslí pravý opak , bo jsou pod vlivem :-)

       • tozaboli napsal:

        Paule, škoda. Chvílemi už to vypadalo, že máš šanci, ale...1 krok vpřed, 2 zpátky :/

       • prijel-hownocuc napsal:

        "Státnín cecek" Paule?:D
        Přetékající mlékem a strdím:) Je tak?
        Občas si usere a ti ožebračení to maj vášnivě hltat, aj ty chcanky chlemstat a být NESKONALE NESKONALE vděční.

       • Sasin napsal:

        Durhame, vaše rozbory následků s jejich ostentativním vymezováním bez porozumění příčin nikam nevedou. Se stavem kolabující a bankrotující společnosti jste spokojen a žádná východiska nehledáta ani netvoříte. Pravděpodobně všechno co k životu používáte jste nevytvořil ani nebyl blízko na sto honů. Gdyž postojujete nad vzlyky okradených, počítáte samosebou, že dalšího berouse odněkud přiteče podíl a je vám fuk z čeho. Nuže?

        • Paul Durham napsal:

         Nuže víc nic,
         ještě zbývá vyřešiti,
         necháme-li zvíře žíti,
         ale vy si s tím poradíte,
         nuže jako obvykle.
         Napište každý rok vždy 1.4. report kolik stránek papíru jste popsali pro dobro světa.
         Smažky, utěrkáři, negři všichni by jen chtěli.
         Napište Putinovi o podíly , ani to nejste schopni, taky protože systém ? Pochlubte se , co vám sdělí.

        • Sasin napsal:

         Durhame, problém s porozuměním mají i jiní, například důchodci, co jsou přesvědčeni o svých zásluhách, že státní docházku dokončili a vůbec nerozumí, že 80 % portfolia, které má mít ohledy na jejich "zásluhy" se kamsi vypařilo a na zbytku bužírují nějací cizáci a vlastizrádci, kterým na to ještě z dépéhá přispívají . Ale vůbec jim to nevadí. Například liberečtí se můžou v Textilaně LIberec svézt na tobogáánu.

        • debužírování napsal:

         Jen se nežinýrujte.
         Co je bohaho záslužnýho na tom odkroutit si žvito jakoby ani nežili? To se po nich chce?
         Co se kurwa po kom chce?? Řekne to konečně někdo narovinu ať se tomu dá rozumět?

     • orevuar napsal:

      Seš chudák.
      Dobrou noc.

      • orevuar napsal:

       To bylo pouze na prouda.

       • jan nowak napsal:

        Dobrou noc ROBOTI ! ! !
        .. a proude , nezapomeň ZHASNOUT..

       • prijel-hownocuc napsal:

        Proud je chudák, že vypustil něco takového:

        "Ses ty uz kurva vubec normalni a soudnej???!!!!!!! Dej se dohromady,nebo si to slehni tak dobre,ze to bude naposledy,tim udelas svetu alespon jednu dobrou sluzbu!!!!" (proud napsal:
        4.1.2017 (23.16) )

        • proud napsal:

         Prestan provokovat,ses mimo..........na fetky proste neni nikdo zvedavej! To uz bysme mohli pak tolerovat rovnou pedofily,a vubec vsechny -fily,buzny,skodnou a kriminalniky vseho druhu!Tim jsem s tebou skoncil,pomatence.

        • prijel-hownocuc-koho-nasaje:) napsal:

         Stačí tolerovat takovej kuřinec jako se projevuješ ty...No nejsme až nezdravě hodní?:)

         PS: TVOJE zákony, pravidla, hry, státy, a mluvící slepice co si myslej, že když uměj mluvit, že jsou něco jinýho než jen zvířata votravující jiná zvířata...

         si -jak pravil klasik - strčte laskavě do SVÉ PRDELE a třeba aj VYBUCHNITE!!! :D

        • proud napsal:

         Zadnej strach,az prijde spravedlnost,bude bouchat vsemoznej ksindl zatim chranenej zakonem,dockas se :-)

        • dojemnastorka napsal:

         Až přijde moje spravedlnost, jsi chtěl říci?
         To nejedno oko nezůstane suché...

        • proud napsal:

         U ty moji bych jednak nepsal "az" a podruhy bych nepsal ani kdy,proste bych jednal,kdyz bych to uznal za nutny.........a koncim s tebou,uz je to jen podpora tvyho trolleni.

        • svetslzjetakzahadny napsal:

         „Budeš tedy soudit sám sebe (...) To je to nejtěžší. Je mnohem složitější soudit sám sebe než kohokoliv jiného. Jestliže se ti podaří soudit dobře sám sebe, bude to znamenat, že jsi opravdu moudrý.“

         „Dospělí sami nikdy nic nechápou a děti to hrozně unavuje, stále a stále jim něco vysvětlovat. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.“

         „Nejdále dojde a nejúspěšnější bude, kdo nejvíc zápasil sám se sebou.“

         „Nepleť si lásku s vlastnickým poblouzněním; z něho pochází to nejhorší trápení. Neboť v tom se lidé mýlí: z lásky trápení nepochází. Trápení plyne z touhy vlastnit, a ta je opakem lásky.“

         „Pokora srdce nežádá, aby ses pokořoval, ale aby ses otevřel. Právě ona je klíčem ke změně. Teprve potom můžeš dávat a přijímat.“

         „Pravda je to, co zjednodušuje svět, a ne to, co vytváří zmatek.“

         „Přinuť je, aby společně budovali věž, a uděláš z nich bratry. Chceš-li však, aby se nenáviděli, předhoď jim zrno.“

         „Přítel je ten, kdo nesoudí, ale přijímá.“

         „Přítelem je v první řadě ten, kdo nesoudí.“

         „Rozum má cenu, jen slouží-li lásce.“

         „Řeč je pramenem nedorozumění.“

         „Sjednotit znamená lépe svázat jednotlivé rozličnosti, a ne je vymazat kvůli bezduchému pořádku.“

         „Technický vývoj směřuje vždy od primitivního přes komplikované k jednoduchému.“

         „V člověku je nutno probudit to, co je v něm velké.“

         „Vedu-li válku proto, abych dosáhl míru, vytvářím válku. Mír není stav, jehož by se dalo dosáhnout válkou. Jestliže uvěřím v mír dosažený zbraní, pak zemřu, sotva odzbrojím. Mír mohu nastolit jen tehdy, pokud ho sám vytvářím.“

         „Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.“

         „Známe jen ty věci, které si ochočíme.“

         „Musím přece snést dvě nebo tři housenky, když chci poznat motýly.“

         „Lidé nemají představivost. Opakují, co se jim řekne.“

         „Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“

         „Když chce být člověk vtipný, stane se, že si někdy trochu zalže.“

         „Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde...“

         „Každé zabušení tvého srdce, každá bolest, každá touha, každá chvíle večerního smutku, každá dřina, každý úsměv, každá chvíle denní únavy, každé probuzení i sladké usínání nabudou božského smyslu, a ty ho v nich budeš číst. Nic nemůžete nalézt, jestliže se z vás stanou lenivci, kteří považují uprostřed svých zásob i samy sebe za hotovou sklizeň. Neboť sklizeň neexistuje, a kdo přestane růst, ten umírá.“

         „Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají.“

         „Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře.“

         „Galeje nejsou tam, kde se kope krumpáčem... Galeje jsou tam, kde údery krompáče nemají smysl, nespojují toho, kdo kope, se společenstvím lidí.“

         „Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.“

         „Člověk je ten, kdo v sobě nosí větší bytost, než je sám.“

         „Člověk je tím větší, čím víc je sám sebou.“

         „Člověk je veliký tím, že pociťuje odpovědnost. Odpovědnost tak trochu za osud lidí, v dosahu své činnosti.“

         „Člověk musí žít velmi dlouho, aby se stal člověkem.“

         „Cíl bez plánu je jen přání.“

         „Co mě na spícím malém princi tolik dojímá, je jeho věrnost květině, ten obraz růže, který v něm září jako plamínek lampy, i když spí... A tušil jsem, že je ještě křehčí. Lampy musíme dobře chránit: stačí závan větru a lampa shasne...“

         „Člověk bez řádu, žárlící na souseda, pokud ho soused v něčem převyšuje, se snaží strhnout ho na svou úroveň.“

         „A tak ten, kdo byl poražen a znovu sbírá síly, je pro mne větším vítězem než ten, kdo se těší ze včerejšího vítězství jako lenivec ze sklizně, a spěje už jen k smrti.“

         „Aj o vetre, ktorý trhá plachty, sa dá povedať, že ich zároveň formuje do tvaru krídel.“

         „...neuvěřil v trápení a radost ho odmítla.“

         "Vše, co je v člověku krásné je očima neviditelné."

         „Důkazem, že malý princ skutečně existoval je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkaz, že žije.“

         „Kdybych nařídil generálovi, aby byl mořský pták a on neuposlechl, nebyla by to chyba generálova, ale moje. Je třeba žádat od každého to, co může dát.“

         „A tak ten, kdo byl poražen a znovu sbírá síly, je pro mne větším vítězem než ten, kdo se těší ze včerejšího vítězství jako lenivec ze sklizně, a spěje už jen k smrti.“

         „Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten.“

         „Člověk vnímá jen ten svět, který nosí v sobě.“

         „Co mě na spícím malém princi tolik dojímá, je jeho věrnost květině, ten obraz růže, který v něm září jako plamínek lampy, i když spí... A tušil jsem, že je ještě křehčí. Lampy musíme dobře chránit: stačí závan větru a lampa shasne...“

         „Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“

         „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“

    • proud napsal:

     Abys mohl nekoho dusit,musi se nejdriv nechat dusit,rozumime si?!

   • proud napsal:

    Nejhorsi je kdyz na to dojede holcina z lasky,to bych toho parchanta co ji to udelal zaziva ctvrtil az pote,co bych z nej narezal remeny a dival se jak zdecha.............s radosti a sebeuspokojenim!!!!!! Nic jinyho si takovej gauner nezaslouzi!

   • jan nowak napsal:

    ANO pražská vlaštovko.. oswětu ( i w biografu ) dělali a dělají mnozí , např. JXD , Bém Čomolungma Himahimaláj , Brouk Pytlík i proud už k nám byl zaweden..
    Tos mě asi nerozuměla.. mě šlo spíš o toho Pytlíka od O. SEKYRY !

    ps : co říkáš těm ilustracím w té KNIZE , já je tady widím wše-chny : ))

    • proud napsal:

     S debilem imbecilnim JXD jsi to moc nechytil,toho bych taky rad jednou ,ciste nahodou "potkal"............ciste nahodou proto,ze mi za to extra nestoji abych po nem sel cilene,zmetek.

     • jan nowak napsal:

      .. proude mám pro tebe dělat smajlíky ?
      I u toho Brouka Pytlíka ? ? ? .. zdá se že JO : (

     • petr napsal:

      Já si naopak myslím, že tento židovský propagátor fetu u gojimské mládeže za to naopak stojí. Kolik mladých troubů vehnal do náruče drogových dealerů.
      Tak jako dříve potulný žid-kořalečník přijel do vesnice s vozem kořalky a během krátké doby udělal z vesnice jedno alkoholické doupě kdemu všichni dlužili a mnohým u nĕj propadl celý grunt.

      • mlbi napsal:

       Každej kdo tyje z neštěstí druhých - tak je asi nemá moc rád, že...

       Pak tedy jak vyvážit nedostatek tohohle rázu...
       Kdy má někdo nestrvůrně převyvinuté některé "oblasti", zatímco jiné kvůli tomu nevyváženě chřadnou?

       Ačkoli to může znít jak klišé, je v tom víc vědy než se zdá:

       “Když moc lásky překoná lásku k moci."

      • jan nowak napsal:

       .. JXD je mutant kterej propaguje eutanazii w každym wěku a do každý
       RODiny , čip pod kůži ( nebo alespoň čárowej kód na čelo ) , kameru do bytu nad stůl i lože a zežral swýho
       psa !
       U mě má taky wrub proude : /

       ps :.. jo a prej KOketowal k judaismu či co..

 5. Sasin napsal:

  Četl jsem o číňance co 30 let žere hlínu. Nechali ji u toho, tak co píčujete. Gdyž se budou fetky válet na svém podíle co vám vadí? Že na vás nebudou dělat? Muheeeeeeee

  • proud napsal:

   Jako obvykle jsi zase mimo:-))))))......Rec neni o fetkach co neskodej,je to jejich vec,je o tech co skodej a o tech kdo je vsechny zasobujou svinstvama.........

   • Sasin napsal:

    Stále myslíš jako otrok, myslíš jako otrok a píšeš jako otrok páníčka, který ti háčky a čárky do mluvítka nenainstaloval. S touto výbavou se pouštíš samostatně do diskusí, které mají změnit náš svět. Vzorem pro potomstvo nejsi. Muheeeeeee

    • proud napsal:

     Ale no taaak,nedelej ze sebe zase blbce co zere hovna kdyz oba vime ze mas na vic :-)))))

     • Sasin napsal:

      Ale jak ti to hovno mám zprostředkovat, gdyž ho necítíš? Muheeeeeee

      • proud napsal:

       Poloz tu otazku jinak,napriklad: Proc bych ti mel cokoliv zprostredkovavat,kdyz o to nestojis? ;-)

       • Sasin napsal:

        Gdyž nechceš čuchat ani cítit, tak si najdi jiné hovno, které ti naslibuje, že skočí zpět přes konečník do střev a tobě rovnou hubou na talíř. Muheeeeeeee

        • jan nowak napsal:

         A bude PEČENÝ !
         .. jenom U NÁS w naší nowé ZÁWODní cantině ! !
         PRDE.. už máš dáwno zařezáwatt šrouby : /

        • proud napsal:

         To by ses mi mohl vymknout zpod kontroly :-))))))))))))))))))

        • nerealitanekladeodpor napsal:

         Se zvládáním které části lídlstva máte největší problémy?...
         Třeba by se vědělo...

  • Paul Durham napsal:

   Gdyž se budou fetky válet na svém podíle co vám vadí?

   Ony právě ty fetky se na svém podíle válet nebudou, jejich podíl bude odvyfetovaný. . Budou se válet na vašem podíle, bo budou chtít podíl z vašeho podílu na fet.

   • proud napsal:

    Tady si rozumime beze zbytku!

    • dojemnastorka napsal:

     Ale no tak "sousede" - Paule - buďte trochu společenštější tvor přece:) Pak to vypadá, že veškeré Vaše úsilí

     v jakékoli oblasti...

     vyvíjíte pouze v tom směru zbavit se vlivu těch "špinavců" - ne - vlastně úplně všech lidí (vyjma nějaký kundičky na šoustání) - a zavřít se v jakémsi odstíněném "mikrosvětě" a jen odrážet vlivy nejen těch, které s hnusem sobě vlastním překročíte při klopýtání do "práce"...ale vlivy skutečného života...nejen toho Vašeho vytýčeného touto bublinou. Taková snaha by ale mohla vést i vážnému ohrožení Vašeho draví, protože budete neustále atakován neurotickým ohrožením "zvenčí"...hrozícím proniknout do vašich nalajnovaných představ...

     • Paul Durham napsal:

      Moje zdraví závisí na počasí, dokud se bude oteplovat, budu v poho.
      Ale vaše existence závisí na státě , který nenávidíte, protože vás dusí. Tak si založte vlastní kibuc, sbírejte papír, poklopy, ušetřete nenáviděné bankocetle a vyměňte je za vlastní podíl na jitru zeměplochy. Ten pak můžete rozdělit mezi sebe a ignorovat silnice, obchody, infrastrukturu i elektrický proud ( ne toho zdejšího ) státní střídavý.
      Je to tak prosté, dělám jen to , co chci.
      Nebo požádejte vesmír či přírodu, ať vám podíl přidělí, jak to dělali ti čilejší před vámi po celém světě, ale oni si ho většinou přidělili sami bez nějakých cavyků/caviků i s tím, co na tom podíle už bylo. Podíly jsou rozebrané, leda ty mořské by šly možná privatizovat a spáchat plovoucí ostrovy svobodné kuřby. Ale to je spojeno s prací, smůla. Poučte se od domorodců na jezeře TyTy KaKá , ti už nechovají, nepěstují, jsou z nich modelky pro tůristy za jidášský groš. Zkuste je přesvědčit , aby se neprostituovali, dostanete po tlamě rákosovou palicí. Adaptovali se.
      Nemám ambice získání kreditu či renomé ve spolku smažek s ambicemi reformovat vesmír naruby.

      • neurotickypohonprovasohon napsal:

       Vím, proč Vás zajímá "politika" a co je pohon pro Váš...pro Vaše snahy... Je to nesnásenlivost, pěkně skrytá pod povrchem - vidíte v "politice" příležitost k ukojení své potřeby omezovat druhé, abyste se na chvilku cítil o něco komfortněji a řekněme "bezpečněji".
       Z podobných pohnutek je v ní nalezlých velmi mnoho exemplářů podobné povahy...
       Ale problém je v tom, že Vám to stejně pomůže zas jen na chvilku...(ale "těm druhým" na které to uplatňujete to škodí soustavně) takže je z toho nekonečná neuróza vyžadující další a další a další "dávky" opatření...a té Vaší "práce".

       • Paul Durham napsal:

        Když už to balíte do igelitu, tak to musí být suché, bo následky jsou zřejmé.
        App. měl jsem dobrou vůli poradit vám, jak se vymotat z bludného kruhu nesplněných sociálních ambicí a frustrací imprintovaných školou či četbou pochybné košer literatury prostřednictvím fyzické práce, když duševní činnost vám skýtá taková muka nepochopení okolím.
        Nepochodil jsem, nevadí.

        • mlbi napsal:

         "měl jsem dobrou vůli poradit vám"...
         Paule, vy byste (mi) chtěl pomoct?
         A proč byste to chtěl udělat?
         Nemáme mezi sebou přepych lidských vztahů.
         Nevěřím Vám.
         Chcete jako obvykle zas jen "pomoct sobě", že?
         Neaznamenal jsem žádné "návody" co by fungovali doopravdy...jen "neávazné řeči" vedoucí na samá scestí a slepý uličky - jakoby ani nic jiného mei lidmi "za rozumy" nekolovalo...
         Kdyby aspoň u Vás nějaká sebereflexe...

        • Paul Durham napsal:

         na protiproudu je text o hlasování peněženkou,
         ani toho nejste schopni, bo to se nedá vyhulit nebo střelit do žíly

         hlasování peněženkou - tyto návody tu píšu dávno, nezaznamenal jste nejspíše protože máte vysokou hladinu návykové látky,
         ale jinak , každý z pisálků vašeho typu zde má plná ústa destrukce, a když kdokoliv přijde k konkrétní věcí jak ulevit zde a teď, tak ho uřvete neomarxistickými žvásty,
         pro mne jste pouze buď smažky nebo icikové - obojí parazité

      • Sasin napsal:

       Budou se Durhame válet ve městě, něgde vedle vás. Na jejich neprodejném podíle bude hospodaři prozatím něgdo jiný, dokud jim to nedojde.Ale já si myslím, že podíl je vyléčí, dostanou smysl života. Domov, do kterého jim celá plejádaorganizovaných pijavic nebude smět strkat nos. Tož tak.

       • identinfik napsal:

        Bylo by to jiné...mnohé by se tím měnilo. Lidé by se také změnili.

        Ale Paul a podobní...oni jakoby chtěli po tobě nějakou GARANCI...víš...něco co jim garantuje ne pouze slovně (ale zřejmě jak jsou zvyklí státem- tak za pomoci násilí, donucení, odstrašení atd.) ten jejich žvanec...aby nebyli v neustálé neuróze...a nemuseli si to bránit sami...aby jim t někdo REÁLNĚ s jistotu uznával...

        • mlprnc napsal:

         „Existuje pouze jediný opravdový přepych - přepych lidských vztahů.“

       • jan nowak napsal:

        Sasín je reptilian a ty seš Durmane PRAPRASE , kterýmu neni na orbitě rowno !
        ( prase vážící 1 CENT = docent )

 6. pražská vlaštovka napsal:

  No dobře chlapci,tak se nehádejme,
  fakt je,že to asi všichni myslíme dobře a určitě ,ale určitě nikdo se neplácà v nějaké síti ,do které je
  zapleten skrz svou slepotu.....
  to je nedorozumnění .
  Každý jsme zkušenostmi tam ,kam jsme prostě dosud došli..tam kam jsme dohlédli..(byli schopni dohlédnout)..
  Punkt.

 7. proud napsal:

  Mimo misu,vi nekdo z Vas o tomhle,nebo mi to zase uteklo? :

  "Od 1. 1. 2017 na nařízení pana ministra Babiše začala být monitorována
  veškerá elektronická kominukace. Vše, co od nynějška na internetu nebo do SMS napíšete,
  může být použito proti vám. Je to snaha o potlačení svobody."

  • pražská vlaštovka napsal:

   ....je to hnus, ale přesto si myslím ,že by bylo dobré to úplně ignorovat ..
   když to budou všichni ignorovat a budou se chovat tak jako vždy a psát to ,co psàt chtějí
   a budou to dělat všichni -nemá cenzura moc -může jenom mazat.
   Ať táhnou do prdele..
   (pardon silné slovo ,ale...
   zdravím

   • proud napsal:

    Presne tak, o tom VSICHNI to prave vsechno je,jenom o tom,protoze tomu se prave rika vule naroda,a pak nepotrebujes ani volby a podobny opicarny! Nehlede na to ze muj osobni nazor je ze nas stejne smirujou od ty doby co to jde,jen to ted dali oficialne vedet,asi jako psychologickej natlak..........

    • proud napsal:

     .....cimz dali nechte vedet,ze uz se bojej az serou,coz je naramne dobre a vedi ze maji proc se bat,za ty vsechny lumparny a vlastizrady!!!

 8. poluvneurotickypohon napsal:

  A proto tu proude "musíš" furt bejt co, no lituju tě, nechtěl bych bejt něčím takovým prcovně vázanej, ale zřejmě máš potřebu...

  Jinak to je skvělé, že bude muset někdo POVINNĚ vyhodnocovat - a tím se o sobě konečně dozvědět pravdu...

  Však el.kom. je taková limitně oboustranná (s tou se počítá dávno) komunikace...ikdyž "ti na druhý straně" dělaj jen svou "práci" (práce - z hodin školské fyziky - SCHOPNOST...slyšíš Paule...to jsou asi ty "schopnosti" o kterých jsi se zmiňoval..."SCHOPNOST TĚLESA KONAT PRÁCI" - pochopitelně se tím myslí práci V JEJICH zájmu...) tím, že PŘEDSTÍRAJÍ že "nevidí, neslyší a mlčí"...a přitom kujou pikle - zmrdi :)

  No a samozřejmě, že na čem jsou asi tak přisátí? No na tom státnim struku...eee...e..ovšem...z něj neteče nic HNIS...ou :// fuck.
  Hnis a ne podíly. Takže zase jen podvod.
  Btw mr. Paule na Vaši naivní otázku: "A kdo by stavěl silnice?" Když né...já?:D Když by nebyl stát, byly by silnice nebo nebyly?:D Bylo by něco jiného? Toť otázka do pléna mudrlantou, to nevymyslíš:D Dalo by se vůbec dýchat, nebýt státu? A utírat osratá řiť nebýt státu?
  Nikdo není takovýmu vejmyslu ani zbytku lídlstva co dlužen.

  • poluvneurotickypohon napsal:

   Z toho strupatýho rozkousanýho struku nalitejch uměle vyhnanejch zanícenejch vemen dávají jen proti přetlaku odpouštět ten hnis - ten se musí odstříkávat (ty podvodné poukázky-státní "peníze") jen aby nemuseli vydávat reálné podíly...

 9. petr napsal:

  Zase je patrná snaha ilegalizovat ayahuascu, protože z toho nějakému magorovi hrábloa někoho pobodal. Realita je taková že nechtějí aby lidi na halucinogenech prohlédli tento židovský matrix, což se při tom běžně stává.

 10. Definitiva napsal:

  Okrem psycho aktívnej zložky obsahuje konope aj liečivú CBD zložku.
  CBD v štátoch EÚ nie je zákonom zakázaná, ani v ČR. Okrem Slovenska!!!
  CBD zložka nie je psycho aktívna!
  O liečivých účinkoch CBD konope je v ČR zo zákona zakázané šíriť akékoľvek informácie. O Slovensku radšej nehovoriť, tu je zakázané všetko, aj mať vlastný názor, hlavne v politike.

  O hulení marihuany.
  Demokracia je o autocenzúre, demokracia človeka končí tam, kde začína obmedzovanie iného človeka.
  Porekadlo vraví: kto chce kam, pomôžme mu tam.
  Holandsko po legalizácii marihuany sa neprepadlo pod zem, funguje.
  Najviac škody na spoločnosti stáda spôsobuje nikotín, alkohol, ale o blaho spoločnosti v tomto skorumpovanom a amorálnom kapitalizme nikomu v politike nejde. Pardon, ide predsa o blaho štátu, nikotín a alkohol sú extra zdaňované, kto nepraje štátu, ten je nepriateľ.

  Fajčenie, alkoholizmus, marihuana, tvrdé drogy...

  sú vizitkou skrachovaného štátu, sú krachom "štátnej" výchovy detí, sú vizitkou nefunkčného štátneho monopolu na vzdelanie, sú krachom školstva, rodičov viniť ťažko, lebo celým generáciám je odopierané CELOSTNÉ A PRAVDIVÉ VZDELANIE,

  keď Už ľudia psychicky nezvládajú bežné životné situácie "našej" neslovanskej, americkej, demokracie, otroctvo ducha, otroctvo finančné-úžera a povinné dlhy, rozbité rodiny, morálka zisku za každú cenu!!!, tak uchyľujú sa k NARKÓZE MOZGU, VEDOMIA, páchajú autogenocídu svojej duše.

  Žiaden zákaz nerieši problém, ani prohibícia v USA, ani zákaz predaja alkoholu v Rusku, ani mediálna cenzúra nezmení myslenie človeka...

  Kto sa uchyľuje ku zákazom, ten problém riešiť nechce, lebo mu neriešenie problému vyhovuje! Problémy v spoločnosti sa musia riešiť desiatky rokov dopredu, robí sa to vhodnou fungujúcou, všeobecne platnou spoločenskou morálkou, "šľachtením" ducha človeka, výchovou celých generácií detí rodičmi aj v škole. Ako nejaký trol povie, ten odkundes zase fantazíruje. Za komunistu moc ako pracovala, tak pracovala, ale sa aspoň tvárila, že pracuje pre ľudí, pre spoločnosť. Kapitalizmus sa nijako netvári, zisk za každú cenu a ihneď, osobný prospech, neobmedzené rozkrádanie verejných zdrojov cez štátny lievik a svet mimo "kapitalistu" môže skapať.

  Krad starý Mates jako straka // u bohatce i u žebráka. // Pak, nerozmýšleje se dvakrát, // dal do poklady vše, co nakrad,//a nápis zhotovil si na to://Soukromé vlastnictví je svato.

  • pražská vlaštovka napsal:

   Definitiva:
   Je to tak jak říkáš ,samozřejmě,že máš pravdu....
   nikdo také nechce žádné zákazy ani postihy apod...o paragrafech nemluvě..
   (a to říkám i já ,jako tímhle průšvihem postižená matka...)
   ono ani vzdělání ,tzv. dobrý základ, všechno to pozitivní ,čím může jeden
   vyzbrojit do života dítě....nestačí ,abys uhlídal ...
   ....přijde jedno hovado a všechno je v prdeli....
   jituš

   • hedc napsal:

    Bodejť... jde o záležitosti emocionální a ne intelektuální (tedy VY TO CHÁPETE ŠPATNĚ), takže "osvěta a keci"...hmmm...nefunguje to jak si vy myslíte!

    "Logika je sice neotřesitelná, ale člověku, který chce žít, neodolá."
    (Kafka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!