Tu-154: Verze sabotáže

mH39UPokud čtete všechny verze příčin havárie Tu-154 v Soči, je to na zbláznění. Je úžasné, kolik rozporuplných informací vychází z oficiálních zdrojů a mění se jak korouhvička v proměnlivém větru. To se například týká jak celkové doby letu (od 2,5 do 1,1 minuty), tak místa výskytu úlomků (od 1,5 do 4,5 km a v různých místech), tak i místa pádu letadla (tu napravo, tu nalevo od vzletové a přistávací dráhy). Nemluvě o četných fórech, kde je rozprostřeno už tolik verzí.

K dnešnímu dni více méně neexistují odpovídající si verze (ani dost dobře být nemohou při takovém toku informací). Takovou verzí nedisponuje ani oficiální komise (jak jsme se dozvěděli, z 15 verzí zůstalo 7).

Důležité je, že když se úlomky nacházejí rozprostřeny na vzdálenost 3 km od sebe, tak verze poruchy klapek a vady šasi odpadá (o to více, když základní části šasi byly nalezeny vcelku).

Ale co by se tak asi mohlo dít s velkým dopravním letadlem, aby se rozpadlo? Může to nějaká porucha způsobit? V diskuzi fóra Kemet diskutující, jak se zdá jediný, (opravte ho, jestli nemá pravdu), nabídl verzi událostí, které mohly vést k takovému umístění a rozprostření úlomků.

AqPXr+

Popis obrázku:

1 –  vzlet, zatažení podvozku;

2 – zatažení klapek 28-15;

3 – zatažení klapek 15-0 – je zablokována levá vnitřní, stabilizátory nefungují;

4 – z toho důvodu je letadlo taženo doprava s poklesem;

5 – z důvodu poklesu výšky zmizí ze zóny radaru;

6 – v tomto okamžiku se odtrhne vnitřní stabilizátor, který odtrhne gondolu s šasi, odpadá a poté úlomek vletí do motoru, poškozuje turbínu, trhá se celý motor a to všechno ve výšce 4,5 km;

7 – pro snížený tah motorů a ztráty výšky letadlo havaruje na vodě – svědci vypověděli, že slyšeli nepřirozený zvuk motorů a letadlo bylo ve velikém úhlu náběhu – piloti se snažili dosáhnout vzletového úhlu 6/24 a zůstat na něm.

Zde je přehled pozic vyhledávacích lodí:

WJ1By+

Vycházel ze skutečnosti, že došlo k odlomení levé vnitřní klapky:

mH39U

Nicméně, může odtržená klapka poškodit gondolu?

EH6Rg

Kemet píše: „Ona se jednoduše „vytáhne“ – je namontována ke gondole se šasi a proto šasi je v dané situaci vyrváno po 4,5 kilometrech, potom úlomek vletí přímo do turbíny motoru – tady bylo odtrženo 10 lopatek, vzápětí odpadá motor, takže ten se nacházel také na 4,5 kilometru.

Opravdu, lopatky turbíny jsou poškozeny – ale gondola –jak je to tedy?

4-5 км

Ale z videa, které poskytl sám autor této verze, je patrné, že klapka není připevněna ke gondole, volně se pohybuje nedaleko od ní.

To znamená, že takhle gondola nemohla být poškozena. A tak co se tehdy stalo? Proč se podvozek a motor nacházejí 3 km od trupu letadla?

A tady je, co se asi mohlo stát. Nejdříve trochu informací z diskuze. Viz, „desynchronizace klapek může vést ke katastrofě, mimochodem, pokud došlo k poškození pohonu vnitřní klapky, indikátory v kabině většinou rozdíl od normálu neukáží. Problém je možné zjistit pouze podle náklonu letadla a tohle závisí na reakci posádky…“

A co se stane, když pohon klapky byl zablokován, tj. bylo to uděláno tak, aby se klapkou nedalo pohnout?

V tom případě si posádka na začátku ničeho nevšimne, až potom, podle náklonu letadla bude patrné, že něco není v pořádku. A v té chvíli už piloti rychle zjistit příčinu problému nemohou.

закрылок++

Klapka zůstane na 28 stupních (jako při vzletu). Všechny ostatní zůstanou v nulové poloze. Vznikne náklon doprava, protože vztlaková síla levého křídla je větší díky té klapce. Letadlo v té chvíli tedy letí doprava (viz první obrázek).

Potom je tady ještě jedna možnost – výbuch na klapce. Je možné, že časovač výbuchu sepnul v momentě zatahování klapek.

Této možnosti si všimli diskutující jiného fóra (ale s negativní odezvou).

взр

Exploze v tomto místě způsobí, že je poškozena gondola (nebo je na gondolu také přiložena nálož), poškodí se motor (díky nasátí částí klapek proudem vzduchu, nebo i díky možné přítomnosti výbušniny), ale trup zůstane nepoškozen.

Proč se to všechno stalo? I proto, aby letadlo s velkou pravděpodobností nedoletělo a zároveň, aby nikoho nenapadla sabotáž. Motor i šasi se poškodí malým množstvím úlomků. Letadlo získá nestabilitu, ztrácí se z radarů a v malé výšce s dvěma motory uletí ještě 3 km. Po pádu se rozbije na drobné úlomky, ale jedna velká část trupu se zachová.

Zůstává nejasné, proč se nezničilo celé levé křídlo. Nicméně, exploze mohla být cílená. Nebo křídlo bylo poškozeno, ale málo.

Výbušninu mohl na letadlo přiložit kdokoliv. Letadlo stálo dlouho bez ochrany, byla tma, technik se objeví a zase zmizí, kromě něj si letadla nikdo nevšímal. Všichni byli uvnitř (opravte mě, jestli neříkám pravdu). Letiště – to není bojiště!

O tom, že mezipřistání bude v Soči, všichni věděli již před odletem z Moskvy z letiště Čkalovo (všichni byli svolávání mobilními telefony, takže teoreticky ti, kdo to vědět chtěli, tak to věděli). Pohyb Doktorky Lízy byl dostatečně znám ze sociálních sítí.

Tak taková je tato verze.

Jar Velesov, 02.01.2016

Zdroj: https://cont.ws/post/478164
17 Komentářů k Tu-154: Verze sabotáže

 1. Ignác napsal:

  Na tom není co řešit. Obama jen pár dní před pádem Tupolevu podepsal dodávky protiletadlových zbraní odpalovaných z ramene džihádistům. A co je pro Američany lákavější, než vyslat džihádistu, aby Rusům překazil vítězné oslavy ? Tyto zbraně se dají použít jen v blízkosti letiště. Cca do 5 km. V horských oblastech i dále. Jsme zpět jako v době před 15 lety, kdy i letadla ČSA měly inštrukce při letech třeba do Egypta startovat a přistávat pod strmějším úhlem. Tenkrát se to projevovalo často poškozenými podvozky při přistání či odřenými břichi při přistání.

  • Ignác napsal:

   břichy. Sorry.

  • Ignác napsal:

   Stinger a podobné zbraně, které džihádisti vyfasovali asi jen tři dny pře pádem se vám navádí právě na teplo motoru. Proto nastal problém s motorem. Co se dělo dál, jestli tam byla nějaká tlaková vlna, či zahoření paliva, nebo letadlo doplachtilo o něco dál je už jen technický detail.

   • Ignác napsal:

    A následná záhadná a patrně děkovací návštěva McCaina v Gruzii ukazuje odkud se tam nějaký ten Stinger k Soči dostal.Ne, že by děkoval gruzínské vládě. v Gruzii operují americké jednotky, které patrně někoho přes lesy a hory propašovaly do blízkosti Soči. Je to navíc dobrý vzkaz pro Putina, který tam má letní sídlo. Dostali jsme se na dvorek Tvého domu a jako dárek k našim Vánocům jsme si naděli takové krásné překazení oslav.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   To moc spekulujete. Já si nedovedu představit, jak nějaký cvok sedí ve člunu kousek od břehu s raketou na rameni a čeká, až poletí konkrétní letadlo. Co třeba pobřežní stráž? To by v tom Rusku musel vládnout ale šlendrián…

   • Ignác napsal:

    Jestli jsem dobře počítal, střelec nemusel sedět v lodi, mohl to trefit z Abcházkého území. Je tu prostě jak to tak často v podobných případech bývá mnoho souvisejících souvislostí, které mě vedou, že to má jako obvykle velmi prozaické vysvětlení. Většinou mě intuice neklame.

 2. Petr napsal:

  A Rusove se zase zacinaji stahovat ze Syrie. Tak nevim jestli to nezapada do te Vasi mozaiky.

  • Ignác napsal:

   To je otázka. Rusové nemají ve zvyku ukazovat slabost. Právě naopak. Okamžitě balón odehrají. Vědí, že kdyby to neudělali, bylo by to bráno jako slabost a vymstilo by se jim to. Ale může tu být taková souvislost. Většinou pokud následují takovéhle a neplánované akce souvisejí vzájmně spolu.
   Jen, aby tu mozaiku doplnil. Letiště Adler a problémy Tupolevu nastaly ve vzdálenosti dosahu zbraní typu Stinger operujícího z Abcházkého území. Nepochybuji, že ostraha Abcházko-gruzínské hranice není tak kvalitní jako ostraha ruského území, kde navíc mají gruzínci mnoho krtků. Je to tak okaté, že to nemůže být jinak. Vše dokonale zapadá.

 3. VítězslavK. napsal:

  Uvádím dva svoje příspěvky ze stránek http://leva-net.webnode.cz/ v sekci mimo téma ,trochu tak moje vidění upřesňujete,že to co vidím před vňitřním zrakem má snahu se jeviti pravdou.Díky v té době ještě nebylo žádné info o stavu letadla a jeho pohybu.I 80 % vidění stavu někdy pomůže,kterým směrem se vydat.ALe čím déle člověk nad tím přemýšlí, tím více obrazů se postupně vynořuje.

  VítězslavK. 25.12.2016 o 12:50

  Zdravím vás všechny,reaguji na zprávu na ztrátu letadla v Černém moři.Pokud mohu přispět se svými pocity a obrazy s dějem letadla posledních minut.Turbínový motor na levé straně letadla se rozstřelil,snad po střetu s dravcem,letadlo se pohybovalo cukavě doleva a doprava, jak se to snažil pilot vyrovnat,letadlo rychle ztrácelo výšku,nakonec se pravotočivě zabořilo po pravém křídle do moře,skoro čumákem pod úhlem 47°.Snad více může napovědět směr a síla větru vanoucí v té výšce.
  Snad se něco podobného i potvrdí,i studijem trosek.Každopádně je to v tomto čase velice smutné.
  Krásný zbytek prožití svátků vánočních.

  VítězslavK

  . VitězslavK. 27.12.2016 o 14:00

  Ještě bych chtěl dodat nejprve, než jsem se zaměřil na pohyb letadla objevil se mi obraz spíše vnitřního prostoru levého křídla a v něm hydraulické tyčky-táhla a jejich lámavé křupnutí.Až potom šel obraz levého motoru a jeho destrukce,pak jsem se už jen zaměřil na pohyb letadla.Snad celá pravda vyjde najevo,také nejsem 100% vidoucí.I chybička se může vloudit.Snažil jsem se dohlédnout příčinu destrukce motoru,napsal jsem možná pták,ale mohla to být i součást letadla,to mě nešlo přesně určit,pletou se mě do toho ty tyčky a ,že by to vystřelilo do turbíny motoru,sabotáž,opomenutí,snad by to mohlo napomoci technikům.Splývá mě to všechno jen do pohybu letadla.Vysvětlení jen na okraj.

  • lukaš napsal:

   Vítězslav.
   Docela objektivní.
   Jen mě napadá,pokud to byla sabotáž,půjde se těžko s pravdou ven,dokud neobrátí letiště Adler vzhůru nohami.Něco tak důležitého zanedbat na vojenském letišti,je na kulku do hlavy.Uznávám,že to je perfektní cíl pro CIA,poškodit Rusko a tím i tlak na Putina.Určitě se zajímáte,že ten tlak na Putina trvá už hodně dlouho.Jenom ty neznámější,Litviněnko,vraždy novinářů,vražda Němcova,sestřel MH 17 nad Ukrajinou,atentát na letadlo nad Sinaji,špatné přistání letadlo v Rostově.

 4. stefan goga napsal:

  Lukas zrejme si blizko pravdy.

 5. leopold uchvatil napsal:

  pro mě je záhadou proč s něčím takovim jako je muzejní Tupolev, vůbec ještě létají?

 6. leopold uchvatil napsal:

  Tu-154 pokud s tím létají u aerolinek denně tak proč ne, ale nepravidelný provoz? a zvlášť jestli bylo armádní, platí tam: v případě že nedojde k havárii, vracíme peníze že letenky.

 7. Přemek napsal:

  Technicky a pilotážně správné, sabotáž více než vysoce pravděpodobná. Více nekorepondujících informací je důvod k odklonění pozornosti, neboť právě pozornost k této katastrofě měla přivést k pocitu, že ruská armáda má technicky nezpůsobilá letadla (pamatujete na pády dvou letounů z Kuzněcovu?) a že za to může nekompetentní velení. Osobně jako technickoekonomický znalec a znalec globální politiky to mohu potvrdit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!