Filipínský prezident Duterte doufá, že se Rusko stane spojencem a ochráncem Filipín

duterteFilipínský prezident Rodrigo Duterte vyjadřuje naději, že se Moskva stane spojencem s ochráncem jeho země. Jak informuje agentura Associated Press (AP), prohlásil to u příležitosti návštěvy na palubě velké bitevní lodi „Аdmirál Tribuc“ tichomořské flotily RF (TOF), která kotví v manilském přístavu.

„Vítáme naše ruské přátele. Můžete zde zakotvit kdykoliv vám bude libo – ať už za účelem cvičení, doplnění zásob nebo abyste vystupovali jako naši spojenci“, řekl Duterte.

Оznamuje se, že filipínského prezidenta doprovázeli zástupce velitele Přímořské flotily smíšených sil TOF kontraadmirál Eduard Michajlov a ruský velvyslanec na Filipínách Igor Chovajev.

Jak sděluje agentura, současně s bitevní lodí „Аdmirál Tribuc“ kotví v manilském přístavu na pětidenní návštěvě dobré vůle i velký ruský námořní tanker „Boris Butoma“.

Filipínský ministr zahraničí Perfecto Yasay předtím oznámil, že prezident státu navštíví začátkem roku 2017 Moskvu, kde povede rozhovory o celé řadě dohod, které se částečně týkají i výzbroje a komunikačních prostředků.

Nynější filipínská vláda usiluje o rozvíjení užších vztahů s Ruskem v souladu s kursem „nezávislé zahraniční politiky“ a možná se jí podaří dosažení tohoto cíle uspíšit, pokud budoucí administrativa zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa sníží stupeň nevraživosti ve vztazích s RF, poznamenal Yasay.

Zdroj: ТАSS

Duterte nabídl ruské flotile, že může kotvit na Filipínách «kdykoliv bude libo»

Prezident Rodrigo Duterte nabídl ruským lodím, že mohou ve filipínských přístavech kotvit v jakékoliv době. Vyjádřil také naději, že se Rusko stane spojencem a příznivcem Filipín.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte vyjádřil naději, že se Rusko stane spojencem a ochráncem jeho země. Při své návštěvě na jedné z lodí vojenské námořní flotily (VMF) Ruska v manilském přístavu nabídl ruským lodím kotvit na Filipínách «v jakékoliv době», jak oznamuje Reuters.

«Vítáme naše ruské přátele. Můžete zde zakotvit v jakékoliv době a za jakýmkoliv účelem – ať už pro doplnění zásob nebo jako náš spojenec a pro naši ochranu», — řekl.

Jak oznamuje Reuters, toto oznámení učinil Duterte po vyjádření ruského velvyslance Igora Chovajeva o připravenosti Ruska dodávat Filipínám zbraně. Filipínský prezident zvažuje možnost konání cvičení vojenského námořnictva společně s Ruskem. K tomu obě strany mají podepsat příslušný dokument.

4. ledna vešlo ve známost, že do Manily připluly velká ruská bitevní loď VMF «Аdmirál Tribuc» a tanker «Boris Butoma». Námořníky přivítalo velení domácího vojenského námořnictva.

V prosinci Duterte pohrozil USA zrušením smlouvy, která povoluje přítomnost amerických ozbrojených sil na filipínském území. Tento dokument byl podepsán v roce 1998. Povoluje přítomnost vojsk USA na filipínském území za účelem konání společných cvičení.

Zdroj: RBC (Russian Business Consulting)

Zdroj: http://zakonvremeni.ru/component/content/article/13-3-/29824-duterte-nadeetsya-chto-rossiya-stanet-dlya-filippin-soyuznikom-i-zashhitnikom.html
10 Komentářů k Filipínský prezident Duterte doufá, že se Rusko stane spojencem a ochráncem Filipín

 1. Maroš napsal:

  No veď hej, akurát „hrdí Česi a Slováci“ v to už nedúfajú – keď raz dáš niekomu na frak v hokeji, tak to dá rozum, že o jeho ochranu už stáť nemusíš.

 2. Carlos IV napsal:

  Nejen Filipiny ale i napr. Singapur se toci na ruskou stranu (navzdory 2ma US zakladnam ktere tam jsou). Ruske kulturni stredisko a Obchodni mise jsou pred otevrenim….

 3. Koralek napsal:

  A pred cim ma Rusko chranit Filipiny?

 4. Petr napsal:

  Oralku, ohrozeni je realnejsi nez ohroceni USA a Evropy Ruskem.

 5. Sasin napsal:

  Příliš nevěřím, že tento Filipínský právník rozetne vyjímečné pravidlo o vemenech s PRAVnickým myšlením a že jej potvrdí lidským přístupem bez podmínek Fašingtonu. Všichni tonoucí se stébla chytají a Putin gdyby htěl,mohl vyvážet miliardy stébel. Životodárná řeka stébel, jehož proudy roznesou stébla po celém světě si přejem všichni. Hlavně aby pohnojili půdu podílníků na neprodejné půdě a rozpočtu a aby se všem lidem uzákonilo konečně právo mluvit do veřejných věcí tichou poštou, naprotivá potvrzení o podání. Pak se můžeme bavit o tom co bude dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!