Hotovost již není déle králem: měnové války, vyřazování fyzických peněz započalo

92853-004-E3A33057-400x322Jak je fyzická měna ve světě vzrůstající měrou vyřazována , zdá se, že éra kde „hotovost je králem“ spěje ke svému konci. Země jako je Indie či Jižní Korease rozhodly omezit přístup k fyzickým penězům právně, a další začínají testovat digitální peněžnky pro svoje centrální banky. Válka proti hotovosti nebude vybojována přes noc, a měření sil bude pokračovat v jakékoli zemi, kde se občané obracejí k alternativám jako jsou drahé kovy nebo decentralizované kryptoměny. Ačkoli se tento přechod může zdát jako přirozená progrese do digitálního věku, skutečná motivace pro zbavení se hotovosti je přímo zlověstná.

Bezprecedentní tajná úmluva mezi vládami a centrálními bankami, která se udála v roce 2008, vedla k pomocím, nulovým úrokovým sazbám a kvantitativnímu uvolňování  v měřítku, jaké jsme nikdy v historii nezažili. Tato rozhodnutí, jež byla učiněna pod nátlakem a na schůzích za zavřenými dveřmi, vytvořila půdu pro tuto nevyhnutelnou demisi papírových peněz.

Obětování stability národních měn bylo použito jako cesty k podpoře upadajících soukromých institucí ve světě. Opětovným odsunutím řešení problému byrokrati a bankéři zpečetili osud finančního systému tak, jak jej známe.

Měnová válka byla vyhlášena a zajistila, že U.S. dolar, euro, jen a mnohé další měny jsou spojeny v sebevražedném paktu. Tisk peněz a nekonečně narůstající dluh jsou politikami, které erodují základní hodnotu každého dolaru v peněženkách lidí, jakož i digitálních fondů v jejich bankovních účtech. Tato nová válka operuje ve stínu ignorance veřejnosti, pomalu podkopává sociální a ekonomickou stabilitu prostřednictvím inflace a dalších následků centrální kontroly. Zatímco Federální rezerva vede zbytek světových centrálních bank do záhuby, vortex, který vytváří, se dotkne každého v globalizované ekonomice.

Peter Schiff, prezident Euro-Pacific Capitalu, napsal několik knih o stavu finančního systému. Jeho zaměření je na dlouhodobé důsledky let vládní a centrálně bankovní manipulace státních měn:

„Nikdy v průběhu historie národní ekonomika neselhala, neboť její měna byla příliš silná… Názor, že slabá měna je žádoucí je tak absurdní, že mohl být pouze určen k tomu, aby sloužil politické agendě těch co připravují pokles. A zatímco neobviňuji tvůrce politiky z vymýšlení sebestředných pohádek (to je jejich povaha), nacházím extrémní vinu v těch hypnotizovaných členech mediálního a finančního establišmentu, kteří nechali svůj rozum za dveřmi. Měnová válka je odlišná od jakéhokoli jiného druhu konvenční války, v níž se má objekt zabít. Národ, který uspěje ve způsobení největší škody svým vlastním občanům vyhraje válku.“ (zvýrazněno)

Jestliže chcete zahlédnout, jak příběh končí, vše co musíte udělat je podívat se na Venezuelu, kde vláda zničila hodnotu bolívaru (a intervence USA problém dále zhoršila). Zoufalství přemohlo zemi a vedlo ženy až k prodeji vlastních vlasů, aby se uživily. Zatímco míra zločinu a vražd narostla na největší úroveň všech dob, nejnebezpečnější hrozbou  pro Venezuelany bylo extenzivní vládní plánování. Peníze, pro které pracují a spoří jsou nyní tak bezcenné, že se váží, místo aby se počítaly. Štosy bankovek se nosily v batozích a scéna připomíná hyperinflaci weimarského Německa  zažitou ve 20. letech minulého století. Málo západních států kdy předtím zažilo měnovou krizi, což znamená, že mnozí jsou slepí k nevyhnutelným následkům, jež vyplynou z nekončícího stimulu, který jsme viděli od roku 2008.

Aby zabránili tomuto chaosu v rozšíření do zbytku světa, představitelé jsou ochotni učinit cokoli je nutné, ale toto má svoji cenu. Místo aby se museli obávat, že budou muset vozit peníze na trakařích, strach v bezhotovostní společnosti bude pravděpodobně pocházet z omezeného přístupu zákazníků k uloženým penězům. Když zde nebude žádná fyzická cesta, aby se konzumenti zmocnili svého bohatství, bankovní zájmy určí, kolik je k dispozici.

Úroveň důvěry, kterou lidé stále mají v současný systém je neuvěřitelná. Dokonce i po desetiletích nekompetence, manipulace a nezodpovědnosti se veřejnost stále chytá vlády a zavedeného pořádku jako dítě, které se učí plavat. Zodpovědnost, jež přichází s nezávislostí, zastrašila celou populaci do nechávání rozhodnutí na takzvaných ´expertech.´  A světe div se, tito důvěřovaní tvůrci politik mají agendu, aby obrali vás a budoucí generace o prosperitu.

Některými z mála nadějí v této válce proti centralizaci jsou peer-to-peer technologie jako Bitcoin či Ethereum. Tyto inovativní platformy mají potenciál otevřít trhy, jenž obcházejí státem kontrolovaná Ponzi schémata. Budoucí vývoj krypto aktiv má masivní potenciál, ale být kooptován je  skutečné nebezpečí.

Největší hrozbou pro individuální svobodu je finanční závislost, a dokud bude vaše jmění pod něčí kontrolou, nikdy si nemůžete být úplně jistí. Naneštěstí se stávají stále populárnější soukromé blockchainy a vytvářejí trojské koně pro ty, kteří se této technologii pouze učí (oproti tomu účetní  kniha transakce Bitcoinu je veřejná). Bez centralizovaného aspektu finanční sítě je to pouze obří sledovací databáze, která může být snadno kompromitována stejně tak jako každá jiná.

Světové ekonomické fórum vydalo zprávu o budoucnosti finanční infrastruktury. Giancarlo Bruno, předseda Odvětví finančních služeb na WEF (Světovém ekonomickém fóru) prohlásil:

„Spíše než aby zůstal na okraji finančního průmyslu, blockchain se stane jeho tlukoucím srdcem. Pomůže budovat inovativní řešení napříč průmyslem a stane se ještě více integrovaným do struktury finančních služeb tak jako sálové počítače, služby zasílání zpráv a elektronické obchodování to učinily předtím.“

Seznam zemí, které zkoumají integrování blockchainové technologie do svého centrálně bankovního systému je rozsáhlý. Abychom jmenovali alespoň pár; Singapur, Ukrajina, Francie, Finsko a mnohé další jsou v procesu výzkumu a testování nových možností.

Pro ty, kdo oceňují více hmatatelné bohatství, je skvělým prvním krokem diverzifikace do tvrdých aktiv jako je zlato či stříbro. Není to o tom stát se milionářem nebo rychle zbohatnout, ale spíše použít drahých kovů jako prostředků pro dlouhodobé investování. Bez ohledu na to, jaké události se odehrají v průběhu následujících desetiletí, jmění zachované ve fyzické formě je bezpečnější než jakékoli jiné aktivum. Před čtyřiceti lety bylo možné spořit peníze v bance a během času akumulovat úroky, ale tato možnost již déle neexistuje. Ti kdo se nedokáží adaptovat na tuto novou finanční šedou zónu pravděpodobně skončí jako otroci dluhu na dlouhé léta.

Kontrola a sebevědomí jsou dvěma nejdůležitějšími věcmi v systému, v němž žijeme. Jakmile budou tyto digitální pavučiny uvedeny do provozu, schopnost pro jedince udržet si soukromí nebo anonymitu neudělá nic jiného než zmizí. Pouze prostřednictvím pochopení, že jsou činěny subverzivní akce, se lidé mohou chránit před tím, aby museli vložit svoji budoucnost do rukou někoho jiného. Hotovost, která umožní volné transakce bez daňových zátěží nebo státní skrutiny již nebude déle existovat. Bude zde mnoho racionalizací pro bezhotovostní společnost v následujících letech, ale pokud se jako první neopraví tento rozbitý finanční systém, pouze to zajistí, že se despotismus získá ještě robustnější oporu.

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/cash-is-no-longer-king-currency-wars-the-phasing-out-of-physical-money-has-begun/5562582
136 Komentářů k Hotovost již není déle králem: měnové války, vyřazování fyzických peněz započalo

 1. Paul Durham napsal:

  Dění v Indii dokazuje, kdo vládne celému světu a tomu divadélku kolem.

  • WIKINGER Petr napsal:

   DNEŠNÍ MASIVNÍ VYKRÁDÁNÍ KAPES OBČANŮ PROSTŘEDNICTVÍM ČNB

   která ohlupuje ubohé domorodce tvrzením,že inflací jim pomáhá,je možné jen ignorancí veřejnosti.Zmizením hotovosti,se mají zločiny banksterů zahladit.Přesto,že tady dáváme okno z kterého je vidět mechanismus jak každý občan je už léta okrádán měsíčne o 5000 korun a důchodci o 3000, jsme tu my yntelygenti překvapeni naprostou lhostejností ovčanů voličů,kterým jak to vypadá je to jedno a nechtějí na své zločince podat ani Trestní oznámení i když jim hrozí,že jim má být jimi BRZY následně odebráno i to,aby platili hotovostí, což je cílem nenažraných finančníků typu ROCKEFELERA a ROTSCHILDA a u nás nastupujícího korporátního fašismu typu ANO,BUDE LÍP pana BUREŠE.Přesto,že tady dává OSV TÉMĚŘ KAŽDÝ DEN mechanizmus,kterým se to děje vidí čtenář pouze prázdná písmenka i když TO MÁ TU PŘED NOSEM A V DŮSLEDKU,ŽE JE TO PRO NĚHO KOMPLIKOVANÉ nechce věřit své yntelygenci,která na to má vzdělání a přehled .

   http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html

   Je velice zajímavé,že se tu okamžitě objevuje náš nejznámějši Kazišuk tzv PROUD,který prý vyšel ze čtvrté třida a dnes se usadil kdesi v HUCULLANDU odkud zamořuje zdejši web,gigantickým množstvím šrotu ve formě jeho štěků a mu nectějí doporučit,aby při svém vzděláni a věku radši pokračoval v tréningu skoků do rakve.

   POSLEDNÍM HITEM JEHO DEMOLIČNÍ ČINNOSTI JE JEHO PROSAZOVÁNÍ,ABY PRÝ HOTOVOST ZMIZELA.

   On chudák neví,že nenažraní světoví finančníci způsobili svými spekulacemi s pomocí nejnovějších podvodů např metodou HFT,že se vyrobilo tolik peněz,bez jakéhokoli podložení prací,že to přesahuje DESETKRÁT VÝKON PLANETY a to má bát právě zmizením hotovostních plateb zaretušováno a dáno k náhradě právě nám domorodcům ovčanům,kterým je NAVÍC ukraden volbami jejich hlas a tedy i jejich moc,aby si mohli ZDE stěžovat

   CO JÁ UBOHÝ OBČAN VOLIČ MOHU SÁM DĚLAT..

   • WIKINGER Petr napsal:

    POKUD NAŠE DUBOVÉ HLAVY,KTERÉ SE VÁLEJÍ V PARLAMENTU NECHÁPU,ŽE JIM KORPORÁTNÍ FAŠISMUS

    připraví brzy místo v koncentračních táborech, nebot se má historie znovu opakovat tak jim to tady dávám znovu k přezkumu.

    http://e-republika.cz/article3790

    Volte zástupce NWO v ČR pana BUREŠE,bude vám líp..

   • WIKINGER Petr napsal:

    ONI CHTĚJÍ ZACPAT NÁM OBČANŮM PUSY,

    abychom nemohli řvát,že je postavíme jednoho dne před soud,za to,že nás okrádají o naše peníze a zadlužují nás,abychom ručili svým majetkem,který nám poté, co ztratíme práci ukradou exekucemi.Pak když budeme pod mostem pozabíjejí nás jako nepotřebné a zbytek zmasakrují válkami,kde hlavním cilem má být nerostné bohatsví strejdy PUTINA.

    TO JSOU PERSPEKTIVY,KTERÉ NÁM OTEVÍRÁ KORPORÁTNÍ FAŠISMUS.NEZAPOMENTE.MRTVÝ KORPORÁTNÍ FAŠISTA-DOBRÝ DODATEČNÝ DÁREČEK POD STROMEČEK.TAK SE O TO STAREJME NEBO TAKY NE.

    • proud napsal:

     „MRTVÝ KORPORÁTNÍ FAŠISTA-DOBRÝ DODATEČNÝ DÁREČEK POD STROMEČEK“……….o co budeme pak lepsi nez on a co pak muzeme cekat od sebe navzajem,to stejny jak od nej,tim padem? Nevidis si do tlamy!

     • proud napsal:

      Je lepsi a sofistikovanejsi reseni,velice ucinny,bez krveprolejvani a neptej se me ktery to je,protoze uz jsem ho psal nejen tobe a nejen jednou!!!

      • WIKINGER Petr napsal:

       NEKRMTE PROUDE TADY MŮJ NÁROD ODPADEM

       píše o vás,že nedovedete udržet v hlavě jedinou souvislou větu a hned ji plivnete na sklo.

       NIKDY JSTE NA NIC NEPŘIŠEL,nikde jste o to nepsal A VÉST NÁS TAKY NECHCETE,porotože prý se dáte fotit dodnes v Betlémě jako Senochrup a to je tak celé.

     • WIKINGER Petr napsal:

      KDO BUDE LEPŠI NEŽ KORPORÁTNÍ FAŠISTA

      se ptali naši aktivisté té OKAMŮRY.Kde vezme dostatek lidu,kteři v režimu PŘIMÉ DEMOKRACIE budou v minutových intervalech nahrazovat prohnilé křiváky z polit.třidy Šmejdů KDE SE TA ŠPÍNA USAZUJE V PRDLAMENTU,který jsme si zvolili.

      PŘESTO,ŽE JE TO NAŠE VEDOUCÍ FIGURA NEDOVEDL NA TO ODPOVĚDĚT.MY DĚLNÍCI A ROLNÍCI S PRACUJÍCÍ A NEPRACUJÍCÍ INTELYGENCI TO ODPOVĚD TADY MÁME.

      NAŠE NÁRODNÍ WEBY VYGENERUJÍ TY PRAVÉ A ANI SE NEUNAVÍ.PODÍVEJTE SE VŠICHNI NA KOMENTÁTORA PALNÍKA.PÍŠE PŘIMO PŘIMO ROCKENROL,NO NI?

     • WIKINGER Petr napsal:

      PROUD STÁLE UKAZUJE,ŽE SE MŮŽE POUČIT JEN OD SVÉHO PSA,ANO, JSEM ČESKÝ LEV A Z TLAMY ZAŘVU

      výraz MRTVÝ KORPORÁTNÍ FAŠISTA-DOBRÝ DODATEČNÝ DÁREČEK POD STROMEČEK znamená

      ne fyzickou likvidaci Šmejdů,ale sdělení všem občanum voličim,kterým má znovu být ukraden volbami jejich hlas a tedy i jejich MOC k tomu,aby právě volbami způsobili námi voleným Šmejdům POLITICKOU SMRT jako se to už stalo ODS a TOP KŘIVÁKŮM.

      NEZAPOMENTE,ŽE KORPORÁTNÍ FAŠISMUS SE POUČIL OD GANGSTERISMU.

      Dnes nemá nic jiného na práci než svůj gangsterismus legalizovat vadnými zákony.Tak může zabezpečit vyšší výpalné než obyčejný mafioso a navíc nikomu z těch rabijátů nemá hrozit basa.

      Ve svých podlých kšeftech hodlají z úkrytu pokračovat.Na př.je prý očividné že ten BABUŠ nejen,že vykrádá naše podíly v rozpočtu a zadlužuje nás,ale i podíly z naši půdy.Tahá za dráty VÝROBY CENZURY jako komisař EU,kdy ji zabezpečuje SMĚRNICEMI Z BRUSELI a všichni TZV POLITICI se dělají hloupí.Prý neví,že je to on,kdo ze zákulisí realizuje jím oblíbenou obludnou cenzuu. Vláda lhářů ČSSD,kdy tito patroni lžou už ve svém názvu,že jsou sociální a přitom pomohli vytunelovat celý Sociální stát z prvního článku naši už tak zubožené ÚSTAVY nyní hrozí že, stejně jako ODS a TOP budou sloužit svým voličům jako jednorázový list toaletního papíru k odhození do mušle, protože členstvo ČSSD zvolilo skutečného magora-tedy i s titulem Mgr.

      OSTATNĚ NAŠI BUDOUCNOST POKUD SE BRÁNIT NEBUDEME A NEZAJISTÍME POLITICKO SMRT CELÉ DNEŠNÍ POLIT.TŘIDĚ ŠMEJDŮ POPISUJE ČLÁNEK Z e-republiky nahoře….

   • Definitiva napsal:

    Wikinger, nech ti tvoj diskusný elán vydrží dlhé desaťročia, lebo korporátny fašizmus, v ktorom už dnes reálne žijeme, sa dobrovoľne nevzdá.
    Nikto nehovorí o tom, že EÚ/ES je fašistický projekt USA a Británia na ekonomické ovládnutie Európy. A kto sleduje kroky EÚ politiky dnes a desiatky rokov dozadu, tomu sa v mysli zjaví mozaika činnosti EÚ v prospech korporátnych fašistov a proti záujmom občanov. Dejiny EÚ, to sú fakty, politické skutky fašistov sa nedajú skryť za sladké reči politikov EÚ, USA a ich sluhov, politikov národných štátov.

 2. proud napsal:

  Je to tak prosty,seberte jim obchodovani a pomozte jim znicit penize a je vyresino,dokonce jejich vlastni zbrani,vyrazite jim zaroven i klacek z ruky,kterej na vas maji a pouzivaji!!! Bez toho nejsou nicim,jen jednema z vas!!!

  • proud napsal:

   Pak se ujmou firem a podniku nikoliv financni zraloci,ale lidi co jim rozumej a co je to bavi a zacnou vyrabet podle potreby a ne pro prachy,zacnou hospodarit………..kdo se nad tim vic zamysli,zacne se mu budoucnost pred ocima prakticky uz rozvijet sama,za takovejch podminek ;-).Znal jsem lidi co od mladi vyrostli ve fabrice,znali ji do posledniho srouibku a zili tou fabrikou,nekteri v ni i umreli,to jsou lidi kterejm fabriky patrej a ktery by je vedli s laskou pro ostatni…..cim je jinejm konicek a hobby,tim jim byla „jejich“ fabrika.

   • proud napsal:

    …… a cely banky,burzy,valky a uplatky a zivoty na ukor druhejch si muzou parchanti vyhodit do povetri……….skoncili!!!

  • Jaris napsal:

   Proude, to je dost naivni „seberte jim penize“. Zlaty standart se take zrusil a svindluje se jeste vic. A manipulovat pouze s cisly, no tak to je uz uplna legrace. Obcas se pripise nebo vymaze nejaka ta nula podle potreby, co na tom zalezi! Lid odvede panum svou praci ve forme vyrobku nebo sluzeb a za to dostane na konto cisla, ktera budou kontrolovana za co, kdy a kde je utrati. Anonymita a svoboda tim konci.

   • proud napsal:

    Taky si to spatne vykladas:-),jaky cisla a jaky mazani a pripisovani,k cemu,proc? :-).Pro ne maji cenu prave ty penize!

 3. proud napsal:

  Ale kdokoliv se zastava penez a obchodovani,je at vedome,nebo nevedome,jejich clovekem!!!

  • proud napsal:

   Osobne cekam napor vemlovavejch nazoru zastavajicich se financnictvi a ruznejch vyhod poskytovanejch bankama tech co se vzdaji penez ale nikoliv obchodovani,kdyz ptacka lapaji,pekne mu zpivaji!!!,jako obvykle,znama pisnicka.Hlavne udelaji vsechno proto,aby o penize a jejich hlavni funkci klacku neprisli!!!!!!!!!!

   • proud napsal:

    A neplette se,klidne pouzijou podle potreby treba bitcoin,nebo cokoliv jinyho,ovladnuti alternativ je pro ne s jejich prostredkama jen otazkou: chceme,nechceme,potrebujeme,nepotrebujeme? Niceho jinyho!

   • Petr napsal:

    Bez platidla by se dalo zit mozna za feudalismu, kdy si vetsina lidi obhopodarovala svoje vlastni policka a byli nenarocni. Zbavit se platidla v dnesni dobe je nesmysl. Netvrdim ze mi tato myslenka je nesympaticka, ale tvdim ze driv bude z dravce bylozravec, nez aby svet prestal fungovat bez platidel.

    • proud napsal:

     Svet by fungovat prave neprestal,ale naopak by zacal fungovat jak ma.Ale „otrokari“ by prestali fungovat naprosto bezpecne:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Jen se zamysli co by to znamenalo,az by lidi meli vsechno co potrebujou.Co by to udelalo s migracema,s kriminalitou,hladem,prirodou! Mluvim o konci epochy financnictvi a vydirani jak primo penezma,tak i obchodem,nemluvim o konci prace,ta bude potreba porad,jen by se mela stat mnohem prijemnejsi zalezitosti,prave diky konci penez a obchodovani.Makalo by se dal,bez prace skutecne ty kolace nejsou,ale delalo by se podle potreby,ne podle vejdelku a na vejdelek,tim nemyslim vejplaty,ale zisky.Jenze by se hospodarilo a rozdelovalo podle potreb lidi,ne podle toho na co maji ty zasrany penize.A podle potreb a moznosti,zase v souladu s prirodou by bylo to ci ono bohatstvi jednotlivejch statu,nebo jejich podminky,vyuzivany pro blaho vsech,kde nic nemaji,hladem by prestali trpet,ale byly by to treba bezva mista k odpocinku atd.,nechce se mi to vypisovat,ale kdyz se zamyslis,obrazek si uz udelas sam.Treba zrovna Afrika,kolik z nas tam muze na dovolenou,i kdyz muze?Malo,je to kurva drahej spas. A co je tam? Krasna priroda,doly,ale hlad a bida,to by skoncilo,stala by se dostupnou,atd……

     • Petr napsal:

      Proude, rozdelovalo by se podle podle potreb. Kdo by rozdeloval ? Kdo by urcoval potreby? Konec kriminality? Ja nevim jake Vy mate zkusenostmi z lidma, ale pokud si myslite to ci pisete tak velice dobre.
      Kazdy clovek je rozdilny, ale ani jeden nema andelske chovani. Jak chcete zmnenit lidske geny?
      Na lidi dnesni doby plati taktika bice a cukru. Tak jak musite nekdy male decko placnout a nebo pochvalit, tak i nam dospelym musi byt nekdy naplacano a nekdy jsme odmneneni. V poslednich tisici letich se k tomu pouzivaji penize. To ze jsou zneuzivany neni vina jejich, ale nase – lidi. Tim ze odstranite penize neodstranite ruzne psychopaty. Neodstranite zavist, sobeckost, nadrazenost uchylnost a pod. Tady to maji pravdepodobne ve vinku vsichni lide. Ale jen mensi procento je dokaze potlacit. Pokud to nedokazi vsichni, zapomente za zivot v raji.
      Vidite i u mne se projejila ted jedna nepekna vlastnost, tak trochu Vam ten idealismus zavidim.:-)

      • proud napsal:

       S tou kriminalitou jsem ulit,nenapadlo me ze i u ni musim vypisovat ze co by se kradezi majetku tejkalo…… :-).Psychopat,uchyl a zvrhlik zustane tim cim je v kazdym rezimu i ve svobode……Ale nezapomen ze konec penez a obchodu by nebylo jen to co vidis,zaroven by se na lidi i pusobilo,dostali by pravdivy informace o vsem,tedy i o stavu hospodarstvi nejen ve statech,ale i na Zemi….plus dobrozdani odbornejch managementu co a jak a vybery moznosti co s tim.Podileli by se na chodu jednotlivejch statu a cely Zeme.Uz zadny „vlady co by za ne rozhodovaly!!!Ono to neni na par radku……

       • Petr napsal:

        Lide,

       • Petr napsal:

        Lide, by se vubec nezmenili. Podivejte se kolik lidi ma nyni vic nez potrebuji a stejne jim to je malo. Nestaci jim mit to co ma soused chteji neco lepsho.
        Pokud by se melo neco zmnenit , mel by to byt cely financni system. Vytvareni penez smelinou.
        Lidstvo si neumi zvolit ani svoje zastupce do politiky . Neumi se poucit z vlastnich chyb. Dalsi stovky roku nebude zrale na vyvazene spoluziti. Tak jaky je Vas program na zmnenu te to masy?

        • aaa napsal:

         naprosto s Vami souhlasim. Tipuji, ze je Vam vice, nez 50 let :) Me 30.

        • proud napsal:

         Po snad 1000prvni: zlikvidovat penize a obchodovani,nadvyroby a plundrovani prirody a planety,vyrabet a rozdelovat podle potreb,vychovavat lidi a zapojit je aktivne do procesu rozhodovani a zodpovednosti,zadny vlady,jen poradni odborny managementy coby zamestnance,tedy zadni zastupci coby vladni garnitura…………a mas to doma behem 2-3 generaci!

        • proud napsal:

         Nezapomen ze to jaky jsme ma velkou merou na svedomi system a nepodavej to jako nemennou vec :-)

        • Petr napsal:

         Ale Proude a uz jsme tam kde uz jsme byli. Zlikvidovat penize. Vse bude zdarma i prostitutky, to si budeme uzivat.:-) Chudi lide zacnou byt stastni, bohati otevrou brany svych preplnenych sidel a rozdaji se. Kazdy bude brat podle potreb?
         Jak chcete predelat cloveka ? Problem teto planety nejsou penize, ale clovek. Delal jsem v contrakty kde vsichni meli naprosto stejne vydelky . Pracovnici brali $40 na hodinu plus 100% na kazdou prescasovou plus ubytovani , strava a cesta zdarma. Tedy idealni podminky. 10% pracovniku delalo poctive 40% pracovniku delalo 50% ch prislo jen kolektovat penize. A ty vztahy mezi nimi byly mrazive – pisi skoro o 1000 lidech. Podrazeni, donaseni, nechali kamarady ve stychu. Vetsina tech nejhorsich se chtela vysplhat na vysi pozici. Proste hnus. A to byli brani vsichni stejne. A pritom jeden druhemu zavideli i dobrou ranni stolici. Dovedete si predstavit ze temto lidem umoznite zivot podle jejich predstav ? Vzdyt by se Vam vase sny rozpadly behem prvnich minut. Par lidi by se snazilo, ale dalsich 90% by jen bralo. A lidi nepredelate.

        • proud napsal:

         Nezkusis,nedozvis se,a do zejtra taky nic neudelas:-).Znam jednu firmu kde se hralo s otevrenejma kartama,co se vydelalo,hodilo se na hromadu,sebralo se z toho na chod firmy a povinny poplatky,zbytek se rozdelil rovnym dilem mezi vsehny,od sefa az po pridavace.A tvoje zkusenosti nemam,mam opacny,vsichni se snazili aby mel kazdej po rozdeleni co nejvic,aby firma vydelala! Tu firmu jsem dobre znal………….byla totiz moje a bylo to v Rakousku :-)

        • proud napsal:

         Jo,a dalsi pecka na solar Peto,ty zamestnanci byli Polaci,co se na ne tak nadava…………kazdej makac k pohledani,a umeli!

        • Petr napsal:

         Proude kolik to lidi? To co pisi nemelo s firmou nic spolecneho. Ta profituje dal. Ale tu se jedna o chovani lidi, kteri meli velice dobre zazemi. A presto se chovali jak jim priroda nadelila.
         To co tu udavate Vy je jedna z cest, kterou zastavam ja. Kazdy zamestnanec by mel byt i investorem firmy a podilnikem. Jsem proti vselijakym investorum , kteri nemaji s firmou nic spolecneho a jen by chteli profitovat a nebo ji odrovnat.

        • Sasin napsal:

         Proud bude prostě vařit bez soli podílníků dokud se z toho neposere. A nařídí lidem jíst sladké. Muheeeeeee

        • proud napsal:

         Malo Peto,cirka 8 lidi,ze zacatku se to dost stridalo nez jsme si sedli.Delali jsme vnitrky.Holt evropska kontraktorka,od podlahy pres vodu,elektrinu,topeni,prepazky,dvere,okna,proste vsechno vevnitr.

        • proud napsal:

         Zklidni hormon Sasine,ty uz ses odrovnal sam……….

        • taty-all-about-us napsal:

         Nerovnost v přístupu moci (která podmiňuje „politický přístup ke zdrojům a zamezování přístupu k nim mocensky a nikoli „ekonomicky“ neprivilegovaným)

         -NEROVNOST MOCENSKÁ (?POLITICKÁ).

         je kardinální problém

         - a ne nějaký závidění si některejch lidí navzájem suchý z nosu v čistě ekonomickém smyslu.

      • nehotová-jakožehotovost-málemkrálem napsal:

       „Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo“ jako protihodnotu za svůj produkt.)“

       A pozor:

       „K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
       Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál

       (NEPLÉST SI KAPITÁL VE SMYSLU PRODUKTIBILNÍCH STATKŮ s mediálním „kapitálem“ kdy je veřejnost matena dojmem, že jde o „peníze“ – o ty peníze co je penězi zvou-ač jimi ani nejsou-ty co máte v kapse nebo v číslech. To jsou PODOVDNÉ jakože peníze. Co jsou peníze a co ne se naťuklo v debatě pod článkem http://www.nwoo.org/2017/01/07/prace-neni-zivot-proc-v-evrope-zkracuji-pracovni-dobu/ ).

       neboli uskladněné předchozí úsilí.
       Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat.“


       Řešit jestli se změnou FORMY PODVODU – jestli je podstatnější zda jsou to papírky nebo digitální záznamy – ZMĚNÍ SAMA PODSTATA PODVODU je zbytečné – odpovím rovnou:
       Nezmění.

       • proud napsal:

        Vsak taky jde o totalni kontrolu a nadvladu a hleda se kde usetrit,kde jim kdo rozkrada……..proste,hotovo,jak tohle zavedou,navic si podle potreby muzou okamzite nechat a otocit co potrebujou,jen to okecaji,do kapsy ti zatim prece jen nemohli,to ted zmenej.Nejvyssi cas jim to cely omlatit o hlavu!

        • aaa napsal:

         a komu bys chtel namlatit ty jardo ? Kohkoliv, az pujdes s davem a budes reagovat podle aktualni situace ?

      • erika napsal:

       4:Peter
       Rozdeľovali by tí, ktorí dnes rozhodujú na svojich ministerstvách pravdy čo je pravda a čo lož, kto je obeť a kto agresor, a pod.
       Takže ak zrušia hotovosť, nebude to oslobodenie, ale zotročenie ľudstva, lebo tí, ktorí dnes iba riadia, potom budú ovládať a to je trochu iné kafe.
       Ovládať skrze potraviny, vodu, to sú komodity od ktorých sme všetci bytostne závislí a bez nich sa nedá prežiť.
       Vložiť takú moc do rúk psychopatickej verchušky NWO je od občanov samovražedný čin, od vlád vlastizradný.

       • marika napsal:

        a možno, že ku katastrofe bude stačiť malá nehoda v elektrárni, či sabotáž. Nepôjde PC, zásuvky, servery, veže, telefonná sieť, nič. Moderné EMP zbrane vyradia elektráreň na diaľku. Zaplatíme, až nebehne prúd. Hotovosť? Tá už bude prežitkom. Sionisti sa budú smiať, oni vlastnia. a tak sedliacký rozum poradí bartrový – výmenný obchod. Koľko chleba za topánky? Koľko múky za mlieko? Detské hračky za víno? Hurá do neomarxizmu!

        • jekta napsal:

         mariko, kolko pšenice za pekárnu?

        • aaa napsal:

         pouziti dostatecne silnych EM zbrani pro zniceni stroju by nejspis vyradilo i nase mozky :)

      • Jarek* napsal:

       Kolegové, nerad se Vám míchám do dialogu, ale máte v tom tak trochu oba zmatek. Pletete si dva základní pojmy a to je pojem peníze a měna. Až si v tomto základním uděláte pořádek v hlavě, pak prosím pokračujte dál. Do kategorie peněz bude patřit v budoucnu velmi výrazně energie. Kdo nebude konat práci za využití energie, nebude ohodnocen. Bankovní sektor tímto zhyne. To bude teprve jeho smrt, jejikož nikdy žádnou práci za využití energie nevykonával. Peněžní jednotkou bude pro příklad 1 kWh.

       • fininterna napsal:

        Jarek*u,

        Produkci elektřiny, suroviny, rozvodné soustavy a pravidla s tím spojená – vlastníte vy?

        Představme si situaci, kdy někdo ARBITRÁRNĚ určí, co má být „měna“ a co mají být jediné „peníze“ (To nám prosím vysvětlete Vy, jak to vnímáte co je co a co co není.):

        Dám příklad: Někdo URČÍ celému společenství, že jedině jablka budou platidlem pro všechny!

        No, vlastník sadu

        (nakolik byli domluveni a připraveni předem…nakolik je jeden bílým koněm druhého a bude s z toho jeho ZÁJEM mít prospěch či ne…) – zvláště pak téměř nebo zcela nepřirozeně monopolní (z důvodu pokřivění možností VSTUPU DO ODVĚTVÍ KAŽDÉMU!)

        bude asi nadšen…najednou „tiskne peníze“, z pouhých jablek jsou peníze, které MUSÍ chtít prej každej. Už není jen producentem jablek, ale producentem peněz. (Což byl i předtím aniž by si to uvědomoval…nicméně ne v nové situaci kdy se to stalo „státním náboženstvím“.)

        Třeba takový pekař (a kdokoli jinej také ne) z toho moc nadšen nebude… Co s tím?
        Nechat to na lidech, NEURČOVAT NAPEVNO co chtějí přijímat a vydávat. Mají mít ale shodné možnosti v tom, aby mohli efektivněji produkovat (skrze výrobní prostředky).

        Efektivněji produkovat NEZNAMENÁ produkovat jen tak víc a víc a spotřebovávat víc a víc nekvalitního.
        Znamená to naopak produkovat za kratší čas s menší spotřebou je-li to něčí potřeba.

  • Jaris napsal:

   Nikoliv Proude! Penize jsou dobrym sluhou, ale spatnym panem.

   • proud napsal:

    Kdybys mela sajn jak GP planuje,vedela bys ze vznikly umyslne jako spatnej pan pro vsechny pod GP,jen pro nej jsou dobrym sluhou,ani neni moc tezky to vypremejslet………

 4. Bastor napsal:

  Základy:

  Ví se vůbec co je to HOTOVOST?
  Něco, co už je hotové nyní a ne možná AŽ někdy v budoucnu.
  Hotovost je tedy to, co už teď je reálné a nikoli PŘÍSLIB něčeho.
  Příklad:

  Pytel brambor z letošní sklizně. = již hotové = hotovost s kterou se dá různě naložit – např. se může z části spotřebovat ihned a/nebo se může část toho uspořit a Z ÚSPOR INVESTOVAT např. tak, že s těmi bramborami PODNIKNEME to, že je zasadíme a pokusíme se je znásobit (ZISK).

  Naopak příslib (či „dlužní úpis“ a podobně), že brambory teprv nespotřebujem a možná je zasadíme a možná se to povede (RIZIKA) a možná z toho pak něco bude a možná i víc než co se do toho zasadilo… NENÍ HOTOVOST EXISTUJÍCÍ JIŽ V TUTO CHVÍLI.

 5. Jurito napsal:

  Cha cha cha, všetci takí idealisti. Ale kto bude vydávať cryptomenu? Teda kto ju bude riadiť a zabezpečovať. Nezmizne nič obludné a ohavné samo! A už vôbec nie odstránením peňazí. Ako si vlastne predstavujete, že vám zaplatí dáky aziat aleb afričan? Bude celosvetová mena? Len jedna? Nereálné! Navyše absolútne nepraktické. Vidieť to skvele na Slovensku, kde máme Euro. Zo spätného pohľadu to bola obrovská chyba! A ako ju napraviť? Tým že budeme mať celosvetový bitcoin? A aká bude výška mzdy? Všade rovnaká? Z tohoto jednoduchého dôvodu to nemôže fungovať.

  • proud napsal:

   Zadna mena,ani krypto,ani jakakoliv jina,ale hospodareni,k tomu nic takovyho nepotrebujes……vyrabis podle potreby,rozdelujes,davas,z bejvalejch obchodu se stanou sklady,vydejni mista………………jiste,chce to „dopilovat“,stejne jako se dopilovavaly penize a ovladani jejich prostrednictvim a jak se pilujou porad,jak je videt,ted uz se jich hcteji zbavit pro jeste lepsi kontrolu,ale otrocina za ne,fiktivni,ma zustat.

   • proud napsal:

    A budes slapat a vyprasovat bez muknuti,protoze uz do kapsy nesahnes abys zaplatil,staci zatukat do klavesnice a jsi bez floka!!! Az chcipnes hlady,nebo neco z nouze provedes,klidne se omluvej za chybu co se stala…………to uz ti bude ale hovno platny…………tak se to dela,to jim to ale trvalo nez na to prisli……….a to teprv bude otroctvicko,mnamec.

   • Jaris napsal:

    To je dost tezke, Proude. Uz jsme jednou o tom mluvili. Chci si postavit dum a nemam nic nez diplom ze skoly, ze umim hypnotizovat lidi. Jakou protihodnotu mohu dat tesari, betonari, zednikovi, instalaterovi a jinym remeslnikum? Jedine, ze je budu po vecerech hypnotizovat, aby mi ten barak postavili zdarma.

    • proud napsal:

     Zadnou protihodnotu a zadny kseftareni,vim ze leckomu je to tezko pochopitelny.Chces dum,proste si ho nechas postavit kdyz budes mit misto a projekt.Stejne jako ty budes delat „zadarmo“ pro druhy,budou delat oni pro tebe,normalka.Vzdyt v praxi je to prece jedno,jestli dostanes vejplatu,nebo jestli si vezmes co potrebujes.Financne jsi ale omezena jen na to,na co mas,ale proc mas bejt omezovana?……Jen ten dum si pochopitelne postavis podle nejakejch parametru a svoji potreby,palac ti nikdo nepostavi,ani ho vlastne nebudes chtit :-)

     • Jaris napsal:

      Proude, Ty jsi snilek a idealista! To neznas lidi? Kdyz je neco zadarmo, prijdou i trikrat!Proto ty penize take reguluji market. Jinak by lidi vyzrali planetu jako kobylky do tydne.

      • proud napsal:

       Jisteze prijdou,i vickrat a jeste se vystridaji.Idealista? Nevim.Spis se divam kolem a premejslim.Kdyz te vezmou tolikrat na hul a podvedou te,co udelas kdyz dostanes moznost? Vyuzijes ji.Je to normalni? Jisteze je! A tak te system naucil a uci tvy deti.Kdyz zjistis ze je vseho dost vzdycky po ruce,co udelas,budes mamonit,syslovat domu a stridat se pri syslovani abys mela vseho nejvic a pak vyhazovat? Nebudes,taky te to nauci system.Kdyby jsme se potkali az by to par let bezelo,bylo to to „normalni“ a ja ti napsal ze je potreba syslovat,co bys mi odpovedela? To co dneska,jenze v opacny situaci,ze jsem idealista :-)))))))))))

       • proud napsal:

        Lidi nemaji zajem vyzirat,ani mamonit,delaji to za penize a kvuli penezum,protoze bez nich jsou namydleny! Kdyz neni pricina,neni ani nasledek.

        • proud napsal:

         Nicmene podle postoju a odpovedi lze odvodit jak hluboko v tom kterej z nas vezi,jak moc si ho system omotal:-)).

  • Sasin napsal:

   Samozřejmě, že to nebude fungovat, páč nemáš reálný podíl na neprodejné půdě a rozpočtu, do kterého všichni podílníci píšou naprotivá potvrzení své vlastní potřeby. Z potřeb se zjistí jak vypadá rozpočet a na ten rozpočet se vymalují poukázky, peníze aby bylo za co směňovat to, co je ještě ve výstavbě, čili není hotové. ž to bude hotové bankocetle vydané na to pořízení se zruší. Toto má ale smysl jen tehdy, gdyž to podílníci budou chtít pro sebe a jsou srozuměni s tím, že cena té věci se promítne do podílu na penězách, které si podílníci kvůlivá možnosti směny odhlasují.

   • Íčep napsal:

    Brilantní.
    -ačkoli to podané tímto stylem řeči se nezdá(š) ,)

    • fininterna napsal:

     Sasine, ten návod je bohužel návodem pouze pro státní moc, nemhou se ho chopit jednotlivci, skupinky, společnosti, atd. – je jako reminiscence na starověký řím – okraje říše hlídané válečníky s přidělenou půdou.
     Také to připomíná ŽE KDYŽ STÁTU TEKLO DO BOT, tak se dělaly POZEMKOVÉ REFORMY…

     • Sasin napsal:

      Podíl na půdě a rozpočtu je úplný základ. Systém na sečítaní požadavků podílníků na to navazuje, páč je to jediný způsob jak se všeobecně domluvit na tom, co se bude ve společnosti dělat. Další větve na tom kmenu budou růst přirozeně s ohledem na přirozené podmínky a prostor. Všechno ostatní je dojení renty, otrokářský systém pohlavkování a oblbování lidu vybudovaný na strachu, co by lidi dělali, gdyby měli volný čas.

      Ta úvaha, ze které to vzniklo je příšerná a charakterizuje celý stav, gde na jedné straně spousta psychopatů s volným časem a podporou vymýšlí jařmo pro lid a na druhé straně je lid, který se brání automatizováním všech připitomělých vymyšlenin. Tuhle hru přece nemůžeme hrát dál, páč není východisko, že z té hry vyjdeme živí.

      • proud napsal:

       Vzdyt je to cely picovina,to ses slepej ze i kdyz si to napises tak to nevidis?:-)))))))))))))))))))))))

       • proud napsal:

        Hmotnej majetek,penize,postaveni,to vsechno rozdeluje lidi,koukaj kdo ma vic a kdo lepsi ve vsech smerech.Kdyz s tim chces neco udelat,musej na tom bejt stejne a jestli si to jeden vic zaslouzil a proto ma,je nezajima,zajima je jen ze on ma a oni nemaji,takova je realita! K ostatnimu musej bejt teprv vychovany,ale ty ne,ty budes dal podporovat ono rozdelovani a vzajemnou zavist……….:-))))))))))))))),vtipe:-))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Mas videt co se tady deje kdyz se lidi dovedi kdoze to ridi to auto co tu obcas jezdi………….ale za jakou cenu uz nikoho nezajima,ze by leckdo nikdy nemenil! Zajima je ze auto je a komu patri a jaktoze ho ma,on ma,ja nemam,pruser!

        • abystesinezáviděli napsal:

         Proude, závist nezmizí tím když by někdo násilně „zajištoval“, aby měli každej stejně VE VÝSLEDKU. Což v politbyro praxi znamená – všichni stejně blbě, samozřejmě vyjma těch co si to U NĚKOHO (např. nějakýho „velkýho zvířete“) „vysloužili“-“zasloužili“. Ti ostatní ani nemají možnost si něco zaslužit, protože příležitostí a osob komu se zalíbit není neomezeně – není pro všechny.

         Brambora opět může posloužit za příklad:

         Máte 10 hráčů a 100 brambor. Každému se dostane možnost udělat si s podílem na 10 brambor sám za sebe (či se může spolčit s některými dalšími hráči a jejich částí brambor) COKOLI CHCE. To je stejné pro všechny.
         Ve výsledku je někteří snědí, někteří ti z nich udělaj kaši, některý líh, někteří si za pomoci párátek udělaj postavičky zvířátek, jiní to nechaj shnít nebo se jim to nepovede, jiní zasejou, další vymyslí něco jiného, někteří to budou mít na výzkum, atd.
         A do toho jim chce vlízt „soudruh zvíře“ – vyrazit jim všecko z rukou a hromovým hlasem vyplísnit – vy … …vy si s tim nesmíte dělat co chcete! To jsme na schůzi VÁM nedovolili! Abyste měli všichni stejně, všichni si všech 10 brambor na hlavu – MUSÍ STRČIT DO PRDELE.

        • proud napsal:

         „Proude, závist nezmizí tím když by někdo násilně „zajištoval“, aby měli každej stejně VE VÝSLEDKU.“………….to je prece nesmysl,proc by kdo neco takovyho a takhle zajistoval,navic nasilne a proc? Neumis si predstavit o co jde bez penez a s rozdelovanim a hospodarenim a placas voloviny.Pro ulehceni,predstav si stejnou spolecnost jako je dneska,neni to tak tezky protoze opravdovy prachace ani nevidis natoz aby s nima jednal,nedostanes se k nim.Jen misto na nakup si pujdes co potrebujes vzit s tim ze nemas strach ze to zejtra nebude a jestli na to mas.Cimz odpada hamtani do zasoby,stressy a strachy.Plus chodis normalne do prace ktera se „jakoby“ najednou zmeni v misto kam se jdes rad odreagovat a nikdo ti neslape po hrbete,o svuj flek se delis jeste s dalsim,nebo dalsima podle potreby.Povetsinou delas to co delas rad,nebo co ti nevadi.Humac prace se resej nejak jinak aby se udelaly,ale vlk se nazral a koza zustala cela.Neni v tom problem,stejne je lidi vic nez pracovnich mist…..spousta jich totiz zmizi,temer vsechny co drzely financnictvi a obchod,banky,vetsinu uradu,mzdoky a podobne…..Na co potrebujes nejaky nasili? Co si vezmes,to mas a muze kazdej,co si pak chces zavidet a proc?Je to jen hodne zhruba,ale obrazek se z toho udelat da…..

        • Sasin napsal:

         Co u dělá š proude s babišem, malým bendou a ták?

        • proud napsal:

         Ja???Ty vole a co jsem ja,ze se me ptas? Nejakej mistr kral,nebo soudce,zmocnenec naroda? :-)))))))))))))))).Kdyz se jim prokaze vina at si lidi rozhodnou co s nima,od toho tu ty referenda budou :-))).At si lidi fofrem zvykaj rozhodovat si o sobe sami a taky o tom,ze kdyz neco poserou,rozhodnou o nich vsichni ostatni……zadny uplaceny soudy a komfortni kriminaly uz nebudou!

        • Sasin napsal:

         Gdyž se mu jako prokáže, že se tady raztahuje na naší půdě po předcích ve statisících hektarech, na kterých vyrábí nějaké mazadlo bude ho soudit gdo jako?

        • proud napsal:

         Lidi!!! ……….Neumis cist? :-).Bejt podle myho navrhu,bude management odborniku jako zamestnanci naroda,kterej da lidem moznosti.To pro ty kdo si nebudou vedet rady.At si vyberou.Co si rozhodnou svoji vetsinou,bude vykonano.Otazkou je jak moc a cim je on sam vinnej.Sam v tom rozhodne nejel a hlavni figura v tom taky nebyl.Nemyslim si ze to bude tak jednoduchy,to se uvidi az se to rozplete……..

        • proud napsal:

         Jedno je jisty na kazdej pad,hektary patrej narodu,ne jednotlivci,ty navali at je vinnej,nebo neni,a nejen on!

        • proud napsal:

         :-)))))))))))))))))))))),jestli je dobrej podnikatel a odbornik,muze na nich spolureditelovat :-))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Osobne se ale domnivam ze udela co ostatni vlastizradci,sebere sakypaky co pobere,prevede prachy pryc……..a zmizi!

        • Sasin napsal:

         Jedno je jisty na kazdej pad,hektary patrej narodu / a co je národ?

        • proud napsal:

         Narod sestava ze vsech jedincu cesky narodnosti,bohuzel i z tech kdo se ohaneji ceskym pasem,coz neni totez……dalsi vec co by se mela upravit.Prvni by asi byl dobrej dodatek: „ktery se k ceskymu narodu sami hlasej“.

        • proud napsal:

         Sasine,abysme si rozumeli………..zkousis me,snazis se me nachytat,ale podle tvejch vyplodu jsi me jeste zdaleka nedorostl.Budes muset jeste hodne premejslet a zmenit svuj debilni,skodolibej charakter!

        • Sasin napsal:

         Proude, národ se skládá z rodiny. Gdyž jim nechceš dát podíl na neprodejné půdě a rozpočtu, co bys jim vlastně nechal?

        • proud napsal:

         Vsechno sasine,ty si proste neumis predstavit ze by vsechno mohlo patrit vsem a vsichni jsou za to zodpovedni,uzivaj to ke svymu prospechu a staraj se o to…………a samozrejme ze rodina je zakladem statu,o tom zadna.Ty proste bud nevidis,nebo videt nechces to dobry ze staryho zrizeni,vidis jen ty renoncy co by bejvaly sly napravit kdyby se to cely nenechalo zkurvit,aby si zidi a nektery komancove zlegalizovali nakradeny a jeste si ty zlodejny namnozili!………

        • proud napsal:

         Navic porad nejak nechapu proc bych mel davat nekomu podil z neceho,co mu patri cely…….

        • derboxines napsal:

         proude,

         pohádka: 1 000 000 brambor který „patřej všem“ -

         milionům jedinců— může mít podle tvých teorií alespoň část těch brambor odlišný „osud“ nebo musí být o tom rozhodnuto jako o celku? Škoda, mohlo se s nima udělat tolik RŮZNEJCH věcí a spousta toho objevit a lidi naučit, ale né…v „souboji námětů“ co s tím…prostě PRÉ MUSÍ vyhrát jen JEDNO (JEDEN).
         Např. půjdou všecky do jedné na kaši. Njn, smůla, byť 49% hlasovalo pro úplně jiné účely? Možná jen 15% hlasovali pro kaši, ale pořád je to největší shoda…oproti jinejm…

        • Sasin napsal:

         Ty chceš vylepšit socík, ale přehlédl jsi že ten systém využíval harpagondechajcké protiváhy. Tohle téma je na dlouho, nemám chuť se do toho s tebou pouštět.
         P.S. Zkus začít psát česky, igdyž vím že to neumíš, to ti pomůže. Muheeeeeeee

 6. Rocco napsal:

  Demonetizační test indického premiéra Modiho se jaksi nezdařil.

  • Pepi napsal:

   Indove bankam tradicne neveri,tradicne setri ve zlate,stejne jako pakistanci a dalsi asiate.Pokracuji s tim i pokud neziji ve sve vlasti,coz se nelibi mistnim bankam.Jsou ale casto obetmi loupezivych utoku nekdy svych krajanu jindy vychodoevropskych gangu.

 7. Rocco napsal:

  Bitcoin je vhodný leda pro zloděje, který vám vykrade internetové bankovnictví, peníze smění na Darknetu za bitcoiny a v bankomatu v Nákupním centru Nový Smíchov si je vymění na hotovost.
  Proto taky zakladatelé bitcoinu samá židovsky znějící jména – Mark Karpelès, Charlie Shrem…

  • aaa napsal:

   delam v IT a mate pravdu….virtualni meny jsou zde jen pro nemakacenka a radobyinteligenty/vitace/neomarxisty. Verite jim ? Bitcoin je postaven na duvere, kterou maji v sebe navzajem :) Tedy, kdo podporuje Bitcoin je bud naprosty idiot a takovych mi je lito, nebo sobecka svine a ty bych ***** :) V kazdem pripade se u obou skupin jedna o „deviacni“ skupiny, ktere se budou vzdy navzajem poplacavat po zadech.
   Zemreme, lide budou stejni, vzdy bude planeta plna pitomcu :)

 8. Palník napsal:

  Peníze jako takové samy problémy nevytváří. Problémy vytváří ti, co mají peníze jako předmět obchodu. Pokud se jim podaří za pomoci mnoha „uvědomělých spoluobčanů“ zarazit oběh fyzických platidel, budou mít neomezenou cestu k nejen k finančním machinacím, ale také další prostředek k totálnímu dozoru nad lidmi. Výmluvy na kriminalitu jsou tak ubohé už jen ve své podstatě, protože zločinci se vždy dokáží přizpůsobit. Dokonce bych se vsadil, že jejich peníze budou mít naprosto čistý původ, na rozdíl od nás obyčejných lidí. A běda pokud uděláme „podezřelou finanční operaci“. Nás budou trestat, ale sami spolu se šedou zločineckou zónou budou v ažúru, pokud nebudou (a samozřejmě nebudou) proti stávajícímu režimu.
  Největší bídou kapitalismu je využívání peněz právě i jen jako „pouhého“ zboží. Nikdo nebude mít žádnou možnost cokoliv kontrolovat, kromě bank a státu. A my nebudeme vědět nic. Povede to k podobným koncům jako nucený přechod na elektroautomobily. Nakonec to bude velmi drahé, zbytečné a destruktivní. V Evropě není dostatek elektrické energie pro elektroauta a natož pro hromadnou elektro dopravu, protože to je z jejich hlediska nutný a logický krok. A jsem zvědav, kde tu elektřinu vezmou. Pro všechny. Z větrných elektráren? Ostatně už dnes se v některých podnicích rozjíždí bezpapírové výplatní pásky, kdy můžete ke své výplatní pásce přistoupit v „klidu“ domova přes internet a nebo – pokud to podnik umožní – někde na obrazovce v prostorách podniku … A jak tady drtivá většina lidí ví, cokoliv co je na internetu, dá se odheslovat a zneužít …
  Jediná cesta proti tomu je důsledná a nekompromisní obrana. Je doslova životně důležité (pro lidskou civilizaci) dostat banky a spol pod důslednou kontrolu státu s nemožností případné privatizace. A samozřejmě kontrolovat stát. Ale toto je vlastně utopie, takže nás čeká ne hned v období po zavedení bezhotovostní povinné měny, ale v delším časovém horizontu postupné „utahování šroubů“. Po malých krůčkách, ale trvale. Stejně jako se měnily třeba naše zákony za posledních téměř třicet let. A pak se najednou mnohdy lidi diví, co vlastně doopravdy platí za zákony. Bodejť by ne, když pořádně nesledují, co se děje.
  Alternativní „měny“ jsou jen pokusem o zahlazování stop a hlavně zastření aspoň na čas hledání jakékoli funkční a smysluplné alternativy. Co je reálného na vytváření hodnoty bitcoinu? Funkční měna MUSÍ být důsledně oddělena od veškerého svinstva, které se dnes nazývá finanční sektor. A nesmí jím být v žádném případě zneužívána.
  Nikdo to za nás, za lidi co dnes žijí, neudělá. Ale co chcete, když podle „oficiálních“ zpráv se máme jako nikdy a lidi jsou neuvěřitelně spokojeni, takže pár lidí co říká něco jiného je prostě oficiálně parta volů, co kazí ostatním výhled na nový mobil, tablet, inteligentní televizi a bůhví co ještě by se dalo uvést.

  • proud napsal:

   „Peníze jako takové samy problémy nevytváří.“……….omyl,jasne ze vytvareji,protoze bez jejich existence by to nebylo mozny,bez nich by nebyla moc na nich zalozena atd.,atd……proto vznikly,platidlo je zadouci vedlejsi efekt uzivanej k udrzeni „jejich poradku“.Bez penez jsou v hajzlu.Ale samozrejme ze plati i zbytek,ze za vsim hledej cloveka.Ovsem v tomhle pripade by jedno bez druhyho nemohlo fungovat tak jak to funguje.Zrus prachy a obchodovani,vyrazis jednou ranou klacek z rukou vsem!

   • Petr napsal:

    Jak vytvari penize problem? Problem vytvari lide. Jste jak nasi vladni, kteri tvrdi ze zbrane vytvari problem a tak lidi odzbrojit. Zbavit se penez a byt zavisly na tom kdo urci co je moje potreba? Kolik lidi bude mit snahu dobre pracovat bez odmeny. A nebo za odmenu si budu moci zajit do marketu, kde mi nejaky podavac vyda to co urci ze potrebuji? Psychopati se zmneni na skromne a chapajici delniky?
    Vzdyt to vse utopie. Samozdrejme ze bankere nesnasim, je to manipulacni pakaz. Jenze ti po likvidaci penez prejdou na neco jineho a by mohli ovladat masy. A nejsou to jen oni. I obycejni lide umi byt parchanti. Jen si vzpomente na ZVS, cim vetsi idiot ,tim vetsi sance na povyseni. Lidsvo je proste ruznorode. I v rodine jsou potomci ruzni a to maji skoro stejne geny. Nevytvorite masu jedincu kteri se budou chovat k prospechu lidstva.
    Ted misto placani o bezpenezni spolecnosti mame zcela jiny problem. Jak pise clanek, chteji zrusit hotovost. Vetsina lidi jim to zere. Vyplaty jdou do banky, nase ucty jsou placene automaticky. Kartou poplatime vse. Na co hotovost ? Blahovi mamlasove. To je jen prvni stupen. Uz probihaji pokusy na cipy po nasi kuzi. A to se vsadim ze to nebude konec. Potom vytvori zony ve kterych se budete moci pohybovat. A my lide svoji necinnosti jim to schvalujeme.

    • Paul Durham napsal:

     “ A my lide svoji necinnosti jim to schvalujeme.“

     a milej proud to svejma bezpeněžníma blábolama podporuje , už vidim jak se ho k večeru ptá jeho Fiona, tak co’s proude sakra celý den dělal ? Mámo šel jsem pěšky s pytlem brambor na hřbetě přes dva kopce měnit za 20 hřebíků, bochník chleba a ponožku. Jednu ? Zítra přinesu druhou….

     výkrm utopiemi , hlavně nic konkrétního

     • proud napsal:

      Nejak ti to nepali,smennej obchod je taky obchodovani a pokud vim,prachy a obchodovani jsme skrtnul komplet,hodlam DAVAT!!! Ne kramarit!

      • proud napsal:

       Samozrejme ze aby se mohlo davat a brat si,je potreba taky makat……….tomu rozumi predpokladam i dite predskolniho veku………jinak neni co davat a brat si,samo se neudela.

       • soudružskézásluhyprcovní napsal:

        „Vařila myšička kašičku
        na železném rendlíčku.

        Tomu dala, tomuv víc,
        tomu málo, tomu nic.
        A na toho nejmenšího“….

        • proud napsal:

         neprodejna podilova mysicka-kseftarka…..:-))))))))))))))))))))

        • jan nowak napsal:

         * A na toho nejmenšího…
         .. tunu dala !

         Zbyla z něj jen placka
         z mrňawýho fracka
         ps : pozdrawuj Haarpíka fracku : ))

        • proud napsal:

         Nema na pozdrawy cas,hlida:-)……..(15$,diky :-))

        • Sasine-Stormwind? napsal:

         Ja kcem bůvat
         namísto mučení
         -už z toho usínám,
         šecko je nehlídaný,
         něco na pozbuzení namísto vyhlídky na zavalení tunou blbin?

        • ja-kcem-buvkat-bdit-za-lidi-uz-ne-zaspavam napsal:

         Sasine, pač mě napadlo proč sis dal takový méno, jesli tim něco vyjadřuješ nebo jeslis třeba nepařil nějakou gamesku a neni to z toho např.)

        • jan nowak napsal:

         Sturmfogel-Sasine , wše-cko hlídá proudůw Haarpík..
         .. i čas – ale nemá na pozdraw.. ($15)

        • proud napsal:

         Nowaku,jen pro poradek,ty prasule za reklamu jsou cistyho! :-)

        • jan nowak napsal:

         .. prasule.. , dostaneš , až si koupíš Nowou Klábosnici ty praprase !

       • Paul Durham napsal:

        kdy budete „makat“ , když budete čekat celej den na trhu, až se najde vocas, co s váma vymění slepici za kapra , přes noc ?

        • proud napsal:

         Nepsal jsem nahodou ze se zadny vymeny konat nebudou?Bud ty lasky a cti co pisu!Vymena je obchod! Obchoduj si ve svym volnym case s cim chces,kdyz jinak nedas:-)))))))))))))))))))))))))).Vsechno si totiz muzes jinak normalne vzit,jako bys sel na nakup,jen prachy nepotrebujes:-))))Zadny kasy,zadny fronty:-)).Samozrejme ze ze zacatku nez se lidi „dozvedi“ by se muselo kontrolovat aby „syslove“ neblbli:-)))).Ale to uz je jen organizacni kosmetika.

        • abystesinezáviděli napsal:

         Paule, to za něj bude dělat jeho automat – softwarovej robot pobíhající po síti jak splašená herka a čile tyto formální záležitosti vyřizující za jeho „učitele“ (kterýmž bude proud – bude ho muset vychovávat jooo jooo) kterej si mezitím může třeba dřímat na své mořské chatě (oceánská hladinová města s celými krajinkami jak od Lady).

        • Paul Durham napsal:

         jo ták, ubrousku prostři se – no ale zatím máme pouze oslíčku otřes se nebo obušku z pytle ven !

        • proud napsal:

         Ubrousek se prostira porad,jen si to platis,co ti nesedi?:-)))))))))))))))))))))))))

   • Palník napsal:

    Omyl. Bankéře lze legálně zlikvidovat jediným způsobem – splatit všechny dluhy a nebrat si další. Ostatně právě toto – nové zadlužování – nám bylo před koncem loňského roku prezentováno jako báječná životní úroveň a spokojenost se současným stavem. Otroky jsme právě proto, že neustále něco splácíme. Je to lepší stav než nás doopravdy fyzicky jednotlivě kontrolovat a hlavně živit a šatit, byť bídně, jako kdysi ve „starých“ otrokářských společnostech. Takto funguje totální a totalitní (dnešní) kontrola mas. A my se iluzorně „staráme sami o sebe“. Takže peníze jako směnný prostředek jsou nutné, ale ne v dnešní podobě kšeftování s nimi bez reálné hodnoty za nimi.

    • proud napsal:

     „Omyl. Bankéře lze legálně zlikvidovat jediným způsobem – splatit všechny dluhy a nebrat si další.“………….ten je taky dobrej,hadej proc :-)

    • Jaris napsal:

     Palniku, jsem tehoz nazoru. Dluhy jsou novodobe otroctvi. Jenze jsou dluhy takove, ktere jsou nutne a ktere nutne nejsou. Napriklad je dulezite poridit si v dnesnim systemu strechu nad hlavou a splacet ho jako najem,ktery jednou skonci. Na druhe strane nejsou nutne takove dluhy, aby mel clovek vsechno nove, a to mluvim z vlastni zkusenosti.

     • proud napsal:

      Dluhy jsou ovladaci umelotina stejne jako penize………

      • proud napsal:

       Spis nez banky a dluhy by se hodily poradni mista kde se dozvis co je mozny a rozumny,nez abys vyvadela zbytecny a nakladny kokotiny jen proto,ze „na to mas“!!!

       • Petr napsal:

        Jeste nikdo nikomu neporadil jak bydlet zdarma. To nepisi o soc. podporach. Ty take nejsou zdarma.

        • proud napsal:

         ted,to mas pravdu,psal jsem o budoucnosti,az banky nebudou a tedy ani penize a dluhy,ovsem instituce co ti rozmluvej postavit panelak na samote v lese s trimetrovym zeleznym plotem aby tam jeste vic pasoval,ty budou :-).

        • Petr napsal:

         Hej, Proude az nebudou penize nepotrebuji investovat, takze mi nikdo nebude radit. Ja si postavim panelak, kde budu chtit a dam si plot jaky budu chtit a to bez investic.:-)

 9. Maroš napsal:

  Dobre – ako zaplatíme prostitútkam – to si prehrajú naše kreditky cez zuby? Vycucajú z čipu na čele? Ako budú preplácať našim príslušníkom Yakuzy bonusy? Ako ich títo budú míňať – tetovačkami? Ako budú susedia medzi sebou predávať jablká a vajíčka?

 10. Jana napsal:

  Ať si ty čísla na displeích nabouchají do chřtánu nebo klidně i někam jinam.
  Bez peněz má lidstvo jedinečnou šanci se uzdravit a navíc eliminovat entity, pro kterou jsou peníze alfou i omegou existence.
  Konec peněz = konec otroctví.
  Cesta bude trnitá a proklatě dlouhá, ale čím dřív to příjde, tím lépe.

 11. Pavel napsal:

  Palnik,naprosty souhlas.

  • pražská vlaštovka napsal:

   …a co mám dělat s tim polštářkem na kterým spím?…
   j.

   • fininterna napsal:

    Muchlovat se s nim – Třeba.

    Nicméně – do tejdne až „bártrově“ povyměňují lidičkové to, co si mohou vůbec dovolit postrádat…nebudou mít dál co mezi sebou směňovat. Proč? Protože nemají podíl na „výrobních prostředích“, které by něco dalšího produkovaly.

 12. proud napsal:

  „Žijeme v době, kde jídlo pomáhá generovat obrovské zisky pro farmaceutické společnosti. Náš hlavní zdroj paliva také velmi škodí zdraví a prostředí. Tohle vše se začíná měnit, jak David Wilcock prochází posledním rokem odhalení, aby objasnil velkou síť kontroly, která podmaňuje naši společnost.

  Mluví o více zprávách z roku 2015, která odhalují pokles Cabal. Dozvíme se o plánu firmy Audi na výrobu nafty ze vzduchu a vody a také o nově zavedeném plánu přestat dělat naše jídlo toxické.“…………….taky par vet k zamysleni,a dalsi ukazka co delaji penize a obchodovani!

 13. Pepi napsal:

  No je tady uz dost komentaru mozna ze to tady nekdo uz napsal.Problem nejsou banky ale zajem lidi a hlavne mladeze a deti o bezhotovostni placeni.Zakazniky Lidlu vzrusuje cernousek na obrazku.Libi se devcatum a mladenci kazdeho veku se vztekaji.Na druhou stranu zakaznici s radosti plati bezhotovostne a nejen v Lidlu a nejen v CR.Je to proste moda a status platit bez hotovosti,skoro vsude na svete,jednim z prukopniku je cela Skandinavie,Norsko letos pripravuje zruseni zakona o nucenem prijimani hotovostni platby.Jednim z hlavnich prukopniku bezhotovostni platby ve Svedsku je drivejsi clen ABBY,Bjorn,jehoz heslem je:cash patri minulosti.
  Kdyby nebylo zajemcu o platbu kartami ci mobily nebo nakonec cipy,tak by nebylo ani tolik moznosti to provadet.Lide chteji byt otroky a jsou na to hrdi a radi za to i zaplati treba i svoji vlastni dusi.Jedinymi odpurci v Norsku jsou krestansti duchodci kolem 80 let ale i pro ne uz existuji preskolovaci kursy.
  V Brazilii je mozne videt obchody,nektere i v turistickych oblastech s napisy ve vitrine-Neakceptujeme platebni karty a pod.Doufam ze jich nebude ubyvat.

 14. weissbach napsal:

  Výměnný obchod nám předvedl ujo Andrej a voliči: Republiku za koblihu.

  • coseupeče napsal:

   weissbachu,

   kdyby res public – věci veřejně – tak by to muselo znamenat, že co se nedojedná od začátku do konce (celý průběh procesu zaznamenaný pro veřejnost) VIDITELNĚ A NAROVINU, to by nesmělo platit. Žádné zákulisní a podobné dohody, vyjednávání, atd.

 15. Přemek napsal:

  Oddělením peněz od majetku se zajistí obnova jejich směnné funkce v plném rozsahu, ne omezeně na vrub zadržování v rezervách a úsporách a v částečné náhradě úvěrovou emisí jako dnes. Pochopitelně že je zcela lhostejné, zda občan drží hotovost nebo bezhotovost, když jedno ani druhé, ač mu to dle zákona patří, mu není plně disponibilní. Můžete si snad své úspory vybrat na hodinu? Máte snad podíl na zisku z použití vašich vkladů u bank těmito bankami? Pouze nejistota na jedné a spekulace na druhé straně vyvádějí peníze z oběhu do rezerv a úspor. Nejistota, že nebudu mít čím zaplatit za nezbytné nákupy, je řešitelná osobním účtem nárokových transakčních plnění (NTP). Spekulace za této situace přestane mít jakýkoli smysl, totéž platí o úvěrech a půjčkách. NTP krytá peněžní bází české koruny a současně objemem reálných transakcí bude znamenat, že česká koruna opět získá svou vnitřní hodnotu a plné transakční, tedy hodnotové statkové krytí. Netřeba návratů k drahým kovům, stačí měnu odmajetnit a její emisi přísně svázat se skutečnými transakcemi, nikoli se spekulativními a jinými herními pseudotransakcemi. Jakékoli hry o peníze tak ztratí jakýkoli smysl. Zmizí finanční kriminalita i mnohá nefinanční finančně a majetkově motivovaná. Nebude korupce, neb nejde o reálnou transakci v jednotné databázi transakčních statků. Postačí jednoduché a snížené daně, odpadne administrativa s nimi spojená. Proto volme ČSNS a jí podporovanou ekonomickoureformu.cz

  • Paul Durham napsal:

   Nějak mi to vaše dobro zaevidovaných transakcí nelahodí oku. To slovo „zaevidovaných“ mi smrdí , můžete se v čsns zaevidovávat navzájem, ale se mnou nepočítejte. U mne si můžete zaevidovat, že na vaše evidování seru.

 16. Eschatolog napsal:

  mile sestry a bratri v triku, pritom je to tak proste a pritom tak antisemitske

 17. NOone napsal:

  Rezignace….
  Není šance tento boj vyhrát. Šlo by to, ale je naivní myslet si, že by oVčané hromadně zrušili své účty v bankách, spoření ve fondech atd. a všechny ty prachy utratili nebo za ně nakoupili hmotné zlato.
  Je to boj s větrnými mlýny. Je to hodně kruté hlavně pro vás, co máte děti…. Jediné co zůstalo ze svobody a demokracie jsou otevřené hranice a to dlouho trvat nebude. Využijte toho a poznejte svět, třeba najdete lepší místo pro život.

  • proud napsal:

   Budete na to potrebovat vic energie a nervu,nez si udelat doma poradek………..

  • WIKINGER Petr napsal:

   NOone TU ZASVINUJE WEB SVÝM DEFETIZMEM A HODLÁ SLOUŽIT JAKO OTROK KORPORÁTNÍM FAŠISTŮM.

   Nemohl by jste jít oznámit NWO,že je i s vámi budeme muset jednoho dne poslat DO PRDELE?

 18. Maroš napsal:

  Už to došlo tak ďaleko, že mládenec, ktorý predo mnou v lekárni platil za lieky 17 eur – podal kartu – pip! – zaplatené – bez overenia pin kódu.
  Ich logika – ak nechcete stratiť zneužiteľnú peep kartu – dajte si pod kožu nastreliť čip. A – čo všetko neurobí obmedzený, pohodlný mládenec pre to, aby bol in, a svoje peniaze mal – „pod kontrolou“ = pod kožou?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!