Médiím věří v ČR jen 34 % lidí, novinářům 20 %. Nevěřící bestie. Houstone, máme problém!

Mainstream-mediaPodle zprávy Reuters Institute, analyzující média ve 26 zemích, věří zprávám v médiích 34 % Čechů, novinářům 20 % a mediálním domům 29 %. My nevděčné, nevěřící „bestie“! Avšak zdaleka nejsme sami. Tabulka všech 26 zemí níže. Zajímavý report Digital News Report 2016 od Reuters Institute for the Study of Journalism analyzuje média ve 26 zemích světa. V rámci analýzy proběhl on-line průzkum veřejného mínění ohledně důvěry v média na vzorku 50 000 respondentů – v ČR bylo respondentů 2014.

Výsledky? Podívat se můžete na přiloženou tabulku níže. V ČR důvěřuje zprávám v médiích 34 % Čechů, novinářům 20 % Čechů a mediálním domům 29 % Čechů (průměr 26 sledovaných zemí je potom: 45,35 % zprávy, 34,7 % novináři, 40,9 % vydavatelství). Češi jsou tedy ve všech hodnotách pod průměrem – více nevěří.

V 17 z 26 států věří médiím méně než 50 % občanů, v 7 z 26 zemí pak dokonce méně než 40 %.

Ze všech tří sledovaných skupin (zprávy, novináři, vydavatelství) lidé v průměru nejméně věří samotným novinářům (nečekaně). V průměru pouhých 34,7 %. V 16 z 26 zemí pak věří novinářům méně než 40 % lidí, v 9 z 26 zemí dokonce méně než 30 %!

Co z toho všeho plyne?

Nepochybuji, že renomovaní odborníci typu Ondřeje Kudry nebo Jakuba Jandy (neototalitně tvořící seznamy nepohodlných) by to prezentovali jako jasný důkaz své podstaty bytí – ruské dezinformační kampaně (o Jandově seznamu nevhodných alternativních „porno/webů“ jsem psal zde).

Z mého pohledu však jde o přirozený obranný mechanismus běžných lidí, kteří (opět, podobně jako u nás za komunismu) začínají mít dost toho jediného správného proEUmarxistického (a proamerického) pohledu na svět. Selský rozum tak snad ještě žije a možná i zvítězí nad lží a nenávistí (a třeba i nad pseudopravdou a pseudoláskou).

Ostatně stačí se ohlédnout do nedávné minulosti na některé důležité světové momenty a „objektivní“ referování médií o nich (v čele s veřejnoprávní ČT, která musí držet notičky EU). Jak referovaly o prezidentských volbách v USA a v Rakousku? Jak referovaly o Brexitu? Jak referují o Sýrii? Jak referují o migrační invazi a multikulturním obohacení evropských národů – dle mého spíše o ředění a rozkladu národních států, po staletí budovaných hodnot a tradic (Třináctero promigračního novináře zde).

Na veřejnoprávním Rozhlas.cz dokonce k výsledkům analýzy píší: „Data o spokojenosti a důvěře Čechů ovšem ukazují ještě jeden velký problém: rychle klesá důvěra v média.“

Z objektivního pohledu se jedná o „jeden fakt“, nikoliv „jeden velký problém“. Subjektivně z pohledu médií, které se snaží manipulovat s veřejným míněním (na základě shora stanovených notiček) a prosazovat jediný správný názor, to problém vskutku je.

Problém není v lidech/čtenářích, ale v médiích/novinářích. Jenomže buďte si jistí, že napravovat se budou muset lidé!

Duvera-medii

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579019
14 Komentářů k Médiím věří v ČR jen 34 % lidí, novinářům 20 %. Nevěřící bestie. Houstone, máme problém!

 1. OldNoe napsal:

  A kde je Slovensko? A Nemecko?

 2. Maroš napsal:

  Old Noe – to ani nechci vedieť – to sú instantné médiá v prášku – pomer pravdy a vody podľa potreby. Teraz ma sklamala aj Hodina Vlka na Slobodnom vysielači – s moderátorom Borisom Korónim sa už ODKOPALI! – úplne chujovo kritizovali neochotu ľudí k el. evid. pokladniam – vďaka čomu štát údajne nemá peniaze – rozumej štátna mafia viac na rozkrádanie, čo bolo doslova akoby obhajovanie kvázi cirkevného desiatku. Mali plnú hubu o povinnosti dodržiavať zákon – akýkoľvek, a zvlášť keď ide o platenie peňazí = úcta k bohu peňazí. ale to podstatné kurva – že ako exponovaní aternatívci „nevidia“ koncovku, kam vedie evidencia peňazí – že k totálnej kontrole ovčana-spotrebiteľa a jeho prípadnej eliminácii, ak bude pičovať totalite? Hotovosť zrušia, keď to bude fungovať aj na poslednej osade, a evidovaným rebelom zablokujú platby aj virtuálnu hotovosť. Otázka – sú Vlk, aj Koróni takí neinformovaní kokoti, že nepoznajú kľúčové info zdroje od Martina Herzána a vôbec – zámery NWO?! Nie?
  Sú takí kokoti, že nepoznajú plány na čipovanie ľudí – presne kurva práve v súvislosti s kontrolou finančných tokov u každého jednotlivca?!
  Podľa Vlka – ľudia na Morave ojebávajú štát tým, že pália domácu! Je Vlk taký neinformovaný kokot, že nevie, že alkoholizmus a tvrdé sem aj do Ruska dovliekli chazarskí židia aby nás zničili, a na výrobu majú 200-ročný monopol – čo krčma to majiteľ žid? Že teda – nielen na Morave ľudia síce domácou krátia príjmy alko-monopolu – vyrábajúcemu liehové sračky zo zemiakov, ale bohužiaľ – alkoholizmus spojený s tvrdým jedovatým alkoholom tu zostáva – pod hrozbou trestu, teda prohibične stále atraktívny. ??? Pol litra piva za 0,70 eura, liter mlieka za 0,50 eura. Kurva! – nasrali ma tí dvaja – Vlk rozoberal dilemu, či nezruší svoj web kosa nostra /??? – freudovské?/, lebo ľudia plošne odmietli udávanie predajcov kvôli bločkom. No tak som zvedavý, kedy kto-VLK = Výbor ľudovej kontroly, vymyslí udávanie aj za iné názory – už to tu bolo – detto udávanie psíčkarov za neprihlásených psov. Kokot! A ešte zahlásil, že on urazený, si ten web nezruší, že si ho ponechá ako hračku. Hej? – informačné pole je pre niekoho – hračka?! A čo tie následky? Hračkárske? RAFINOVANÝ HNUS – FUJ! Koróniho odteraz beriem už len ako – oduševnelú herečku. Tiež nespomenuli,
  že u nás sa na dedinách ľudia tiež nezamykali – až do havlovej amnestie a nástupu drogových mafií. Že tiež ľudia nechávali cudzie stratené veci ležať – lebo im to nepatrí a privlastnenie si takejto veci môže mať aj tie duchovné následky – toto Koróni a Vlk nevedia? A kto vychováva spoločnosť k vlastneniu vecí, ako ku zmyslu života kurva? Kto prišiel s biblickým projektom do slovanskej kultúry a zaviedol všeobecné odpúšťanie kriminálnikom prinášajúcim zisk tým hore – len nie – ovčanom bojujúcim o prežitie? Demagógiu? Vlk ešte zajebal, že ľudia by sa mali starať len o to, na čo dosiahnu – teda – na kontrolu živnostníkov, lebo tam hore – s tým neurobia nič! Kurva! – to sú alternatívne média, čo?! INFILTROVANÉ!
  Old Noe – to ani nechci vedieť – to sú instantné médiá v prášku – pomer pravdy a vody podľa potreby. Teraz ma sklamala aj Hodina Vlka na Slobodnom vysielači – s moderátorom Borisom Korónim sa už ODKOPALI! – úplne chujovo kritizovali neochotu ľudí k el. evid. pokladní – vďaka čomu štát údajne nemá peniaze – rozumej štátna mafia viac na rozkrádanie, čo bolo doslova akoby obhajovanie kvázi cirkevného desiatku. Mali plnú hubu o povinnosti dodržiavať zákon – akýkoľvek, a zvlášť keď ide o platenie peňazí = úcta k bohu peňazí. ale to podstatné kurva – že ako exponovaní aternatívci „nevidia“ koncovku, kam vedie evidencia peňazí – že k totálnej kontrole spotrebiteľa a jeho prípadnej eliminácii, ak bude pičovať totalite? Hotovosť zrušia, keď to bude fungovať aj na poslednej osade, a evidovaným rebelom zablokujú platby aj virtuálnu hotovosť. Otázka – sú Vlk, aj Koróni takí neinformovaní kokoti, že nepoznajú kľúčové info zdroje od Martina Herzána a vôbec – zámery NWO?! Nie?
  Sú takí kokoti, že nepoznajú plány na čipovanie ľudí – presne kurva práve v súvislosti s kontrolou finančných tokov u každého jednotlivca?!
  Podľa Vlka – ľudia na Morave ojebávajú štát tým, že pália domácu! Je Vlk taký neinformovaný kokot, že nevie, že alkoholizmus a tvrdé sem aj do Ruska dovliekli chazarskí židia aby nás zničili, a na výrobu majú 200-ročný monopol – čo krčma to majiteľ žid? Že teda – nielen na Morave ľudia síce domácou krátia príjmy alko-monopolu – vyrábajúcemu liehové sračky zo zemiakov, ale bohužiaľ – alkoholizmus spojený s tvrdým jedovatým alkoholom tu zostáva – pod hrozbou trestu, teda prohibične stále atraktívny. ??? Pol litra piva za 0,70 eura, liter mlieka za 0,50 eura. Kurva! – nasrali ma tí dvaja – Vlk rozoberal dilemu, či nezruší svoj web kosa nostra /??? – freudovské?/, lebo ľudia plošne odmietli udávanie predajcov kvôli bločkom. No tak som zvedavý, kedy kto-VLK = Výbor ľudovej kontroly, vymyslí udávanie aj za iné názory – už to tu bolo – detto udávanie psíčkarov za neprihlásených psov. Kokot! A ešte zahlásil, že on urazený si ten web nezruší, že si ho ponechá ako hračku. Hej? – informačné pole je pre niekoho – hračka?! A čo tie následky? Hračkárske? RAFINOVANÝ HNUS – FUJ! Koróniho odteraz beriem už len ako – oduševnelú herečku. Tiež nespomenuli,
  že u nás sa na dedinách ľudia tiež nezamykali – až do havlovej amnestie a nástupu drogových mafií. Že tiež ľudia nechávali cudzie stratené veci ležať – lebo im to nepatrí a privlastnenie si takejto veci môže mať aj tie duchovné následky – toto Koróni a Vlk nevedia, a kto vychováva spoločnosť k vlastneniu vecí, ako ku zmyslu života kurva? Vlk ešte zajebal, že ľudia by sa mali starať len o to, na čo dosiahnu – teda – na kontrolu živnostníkov, lebo tam hore – s tým neurobia nič! Kurva! – to sú alternatívne média, čo?! INFILTROVANÉ!
  Hodina Vlka 06.01.2017 – pre mňa už jeho posledná!
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/01/03/vlkovi-prece-neudam-souseda-tem-nackovskym-hajzlum/
  Hodina Vlka + Koróni 06.01.2017 – pre mňa už ich posledná!
  https://www.youtube.com/watch?v=5V7r4JmeogE

  • Íčep napsal:

   Dík za referování.
   Taková „alterpátá kolona státních psíčků“…(Psíček upřednostní zájmy připitomělých zákonů – respektive zájmy těch, co za zákony své zájmy schovali…víc než svých lidí které by měl vést…).
   Prostě nejsou suveréni jak v uvažování tak asi v tom co stojí „nad nimi“.

 3. Maroš napsal:

  sorry – sa mi to omylom zdupľovalo

 4. OldNoe napsal:

  Maroš, kľud. Článok vychádza zo štatistických údajov. A teda ani nemôže prekonať jej hranice. V skutočnosti verí každý tomu, čomu veriť chce. A to čomu veriť chce, je často napojené na spôsob jeho obživy. Iba málokto si dovolí luxus veriť podľa morálky (náuka o spravodlivosti), či nebodaj podľa pravdy, ktorú aspoň hľadá. Ale aj tak, štatistika v podstate veľa nerieši.
  Čo sa týka Slobodného vysielača, som mimo obrazu. Pretože už roky nepočúvam žiadne rádio. Vždy keď sa o to pokúsim (napr. na chalupe kvôli správam), musím o chvíľu to vypnúť, pretože bez obrazu musia redaktori propagandu prehusťovať a tie primitivizmy sa potom nedajú počúvať.
  Čo sa týka Herzána domnievam sa, že ľudí (aspoň väčšinu) nebude treba do otroctva tlačiť: príjmu ho s nadšením! Pretože, či už veria v konzum, technológiám, pokroku, atď. toho bude dostatok. A bude stačiť nejaká – pre väčšinu – „smiešna formalita“, aby dosiahli, po čom im srdce túži. Napokon, nie je to iba hudba budúcnosti – vidíme to už dnes. Aj keď zatiaľ sme brzdení zvyškami kultúrnych zvykov „temného stredoveku“: čo s nami urobí uvoľnenie doposiaľ utajovaných technológií, je pomerne ľahko predvídateľné. Teda, v tejto veci by som si dovolil Herzána opraviť, (aj keď jeho kniha Totalitní světovláda je jednou z najobsažnejších) pretože môžeme predpokladať, že väčšinu do prijatia totality nebude treba nútiť. Napriek tomu, že aj keď v 20. storočí išlo o likvidáciu vyše stovky miliónov, tentoraz má ísť o miliardy.

  • Maroš napsal:

   Íčep a OldNoe – skoro som zabudol – Vlk sa tam tiež prekecol, že OK – keď existujú nejaké diery v zákone, tak ich tiež využíva. Kurva – a čo iné si tu vytvára štátna mafia, ak nie diery v zákone? Prečo Vlk – alias Kosa Nostra – neinformuje milovaný štát – hej štát! Máš diery v zákone – toto a toto nie je správne! No proste – kokot!
   Títo „správni“ ojebávači sa nakoniec vždy nejako dojebú sami! Chuj s ním. Finito!

 5. Paul Durham napsal:

  34% poslušných voličů zajistí 4.říši navěky

  • proud napsal:

   To je v pomeru obrovsky cislo,bohuzel.

  • weissbach napsal:

   To je bohužel realita. Stačilo by jim při aktuálních možnostech manipulace i 20%, které by byly v médiích 24 hodin denně jako ti zodpovědní, inteligentní a uvědoměle přijímající výzvy 21.století. Přesně jako dnes. Bohužel na procentu už dnes nezáleží. Na technických možnostech debilizace ano.

 6. proud napsal:

  Jinak mi prislo mailem ze je v Ceskejch ulicich posledni dobou tak bilo,ze se divim,ze nas EU jeste nestiha za rasismus :-))

 7. .lak napsal:

  Co co, rouhači a kacíři, cíle a záměry se nemění. Pouze prostředky. Váš absolutismus neofeudálů. Ve středověku vybojovávali otcové svobodu staletí a vy ji s nastřelením čipu definitivně ztratíte. 100% vykoná funkci očistných ohňů na náměstích kdysi s preláty katy, pomocníky konšelů s manželkami, krátký proces pro netahavé otroky. Skákat výš soudruzi, opravit a znovu a lépe.

  V evropě jsou patrně nejvymydlenější mozky lidí protože dřeli na kšeft a tahala kárku smetí smetánky a teď snad chtějí dřít za tu smetánku co sedřela lidi v koloniích. A furt budou vítači šlechty či komandieros. Asi by už pracovníci školství měli být pověšený na háky za přirození co dělají s dětí retardy.

 8. Ďuro Trulo napsal:

  Vážení diskutéři a jejich odpůrci (trolové)!
  NEPROPADEJTE PANICE! Ikdyž nevím co je ten bůh vlastně zač a kde udělal panbuh chybu, tak bezpečně vím, že vládci světa se nechystají svět zničit, (pouze zotročit) poněvadž komu by potom vládli? Že, ehm! Vážnou otázkou zůstává o co je bůh lepší než satan (santa?), když po vedením obou se lidští stupidové urputně vyhlazují navzájem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!