NÁRODNÍ DOMOBRANA POŘÁDÁ SBÍRKU ZIMNÍHO OBLEČENÍ PRO BULHARSKÉ DOMOBRANCE

ND_09012017Na bulharsko–turecké hranici jde také o Českou republiku! Darujte nové nebo přijatelně obnošené zimní oblečení v mužských velikostech L-XXL – teplé bundy, svetry kalhoty, čepice, rukavice, zateplené boty a spací pytle a také doplňky jako například vitamínové tablety, běžně dostupné prášky proti bolesti a nachlazení, cigarety, kostkový cukr, kávu a čaj bulharským domobrancům!

„Přátelé domobranci, přátelé z řad široké veřejnosti!

Migrační krize nebyla jediným důvodem vzniku Národní domobrany. Nebezpečí, kterým čelíme a budeme muset čelit, je daleko více. Ale příval migrantů do Evropy je v současné době rizikem mimořádně vážným. Evropští politikové nejsou ochotni tuto záležitost řešit, ale mají přemíru odhodlání bránit evropskému obyvatelstvu, aby se hrozbě postavilo samo. Namísto toho, aby nechali uzavřít společné hranice, umožňují naopak migračnímu proudu volně pronikat do Evropy.

Jedinou vážnou a reálnou překážku migrační vlně jsou momentálně bulharští dobrovolníci ze sjednocené organizace „BNO ŠIPKA A VOJENSKÝ SVAZ VASIL LEVSKÝ“ (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски). Na balkánské trase, na bulharsko–turecké hranici, už několik let hlídkují nepřetržitě stovky domobranců, zadržují volně pronikající migranty a vrací je zpátky za tureckou hranici. Není to řešení definitivní, protože migranti si pak znovu hledají cesty do Evropy, ale každá snaha jejich volné pronikání znesnadnit a překazit, představuje pomoc pro evropské obyvatele! Každý migrant, který je zadržen na bulharsko–turecké hranici, „chybí“ v některé západoevropské a středoevropské zemi – tedy i u nás.

Bulharští domobranci během dlouhých měsíců svého působení zadrželi a vrátili za turecké hranice VÍCE NEŽ STO TISÍC MIGRANTŮ! Nejsou přitom podporování státem (bulharská vláda je stejně lokajská a eurohujerská jako ta naše, ale alespoň jsou do jisté míry bulharskou armádou a policií „trpěni“. Svoje poslání na hranicích tak plní za svoje prostředky a nemohou se proto věnovat zaměstnání ani svým rodinám. Všeho mají nedostatek – peněz, výstroje i výzbroje. Navíc, teď v zimním období, postrádají DOSTATEK TEPLÉHO OBLEČENÍ. Potřebují materiální pomoc! A v našich možnostech rozhodně je, alespoň částečně, jim tuto pomoc poskytnout.

Obracíme se proto nejen na domobrance Národní domobrany, ale i na širokou veřejnost s výzvou: pomozme těm, kteří jsou svojí činností prospěšní nejen své vlasti, ale také nám! Získejme pro ně teplé oblečení a další potřeby, které jsou nezbytné pro dlouhodobý pobyt v zimní krajině, v zasněžených lesích a horách bulharsko–turecké hranice.

Dnešním dnem proto vyhlašujeme sbírku nového i přijatelně obnošeného oblečení v mužských velikostech L-XXL – zejména teplých bund, svetrů, kalhot, čepic, rukavic, zateplených bot a spacích pytlů a také doplňků – vitamínových tablet, běžně dostupných prášků proti bolesti a nachlazení, cigaret, kostkového cukru, kávy a čaje.

Sbírka probíhá od 9. do 31. ledna 2017 (v případě zájmu může být prodloužena). Výstroj bude následně předána našim bulharským kamarádům a podrobná zpráva o tomto předání zveřejněna na našem webu, FB a VK.

CELOSTÁTNÍ SBĚRNÉ MÍSTO (posíláte balíkem)

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Doporučujeme, abyste svůj dar zaslali balíkem na níže uvedenou adresu. Adresu prosím vypište přesně tak, jak je uvedena – balík zůstane na poště, kde jej vyzvedneme:

David Buchtela

POSTE RESTANTE

142 00 Praha 4

 

LOKÁLNÍ SBĚRNÁ MÍSTA (předáváte osobně):

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Jste–li z níže uvedené lokality, dary můžete odevzdat také osobně místním skupinám Národní domobrany na těchto adresách a v těchto časech:

ČESKÉ BUDĚJOVICE (J. Dietricha 932/5)

NE 15. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 13 do 17 hodin

https://mapy.cz/zakladni…

E-mail: jirka.lestina@seznam.cz

 

PELHŘIMOV (přesná adresa bude dárcům sdělena po telefonu)

Od PO 9. ledna 2017

https://mapy.cz/zakladni…

Mobil: 725 077 559

 

BÍLOVEC (Slezské náměstí, parkoviště u kašny)

SO 14. ledna 2017 od 9 do 12 hodin

https://mapy.cz/zakladni…

Mobil: 606 549 230, 731 028 298

 

BOROVANY (Budějovická 525)

SO 14. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 14 do 18 hodin

(https://mapy.cz/zakladni…)

Mobil: 777 325 858

 

Upozornění: vybrané sběrné místo rozhodně doporučujeme předem zkontaktovat telefonem nebo e-mailem a domluvit si přesný čas předání. Děkujeme za pochopení. Skupiny Národní domobrany, které chtějí zřídit sběrné místo, nás mohou zkontaktovat na info@domobrana.org.

Více o bulharských domobrancích z „BNO ŠIPKA A VOJENSKÉHO SVAZU VASIL LEVSKÝ“ (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски) se dozvíte z jejich webu https://bnoshipka.org/.

 

*Na fotografii umístěné u tohoto příspěvku mezi Františkem Krejčou a Markem Obrtelem stojí pan Julian Ivanov, představitel výše uvedené organizace a zároveň předseda Svazu Bulharů v ČR.

Videa, která vám bulharští domobranci doporučují ke shlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=xz7LzjFam2A&t=20s

https://www.youtube.com/watch?v=LJPUYtZX6PY

https://www.youtube.com/watch?v=zyAZAkkXLWk

https://www.youtube.com/watch?v=UhESiDgTrq4

Za radu Národní domobrany

pplk. v.z., MUDr. Marek Obrtel

Nela Lisková

por. v.v., PhDr. František Krejča

Zdroj: http://www.narodnidomobrana.cz/243-narodni-domobrana-porada-sbirku-zimniho-obleceni-pro-bulharske-domobrance
16 Komentářů k NÁRODNÍ DOMOBRANA POŘÁDÁ SBÍRKU ZIMNÍHO OBLEČENÍ PRO BULHARSKÉ DOMOBRANCE

 1. Pepi napsal:

  Asi to bude preklep,nejspis se zde jedna o bulharske BEZDOMOVCE nikoliv domobrance.Bulharskych bezdomovcu je po EU dost hodne takze nevim zda Armada Spasy ma dost materialu na pomoc vsem,urcite je dobre prispet.
  Co se tyce domobrancu mozna prispeji kostkou cukru,kdyz mne o to nejaky bulharsky domobranec pekne poprosi.Obleceni nemam nazbyt,takze o to by mohli pozadat treba prezidenta Zemana.Skoda ze zlikvidoval slunickarskovske trenyrky,z tech by se dalo usit ledacos.Takhle se budou muset spokojit se starymi ponozkami.Tak to dopada kdyz se silnym a zdravym chlapum chce -jen prat a ne pracovat.

 2. nazdar napsal:

  Stále nám to připadá jako směšné hraní si na vojáčky. Ale on to už je boj. Naši nepřátelé zaujímají pozice a my jen nečinně přihlížíme. Nezaujímají pozice jen prostorově, oblastně, ale také legislativně, institucionálně, takže možnosti zákonné obrany proti nim, nám jsou stále omezovány.
  Bulharská domobrana alespoň na to upozorňuje, jejich zkušenosti jistě zužitkuje i naše, Obrtelova domobrana.

 3. Rudolf napsal:

  Tak tohle je snad první sbírka v mém životě, ze které se mi nezvedá žaludek. Naopak mi dodává sílu a naději v budoucnost.

  Jen škoda, že se nesbírá v větších aglomeracích. Duhová Praha je samozřejmě pasé, ale Brno, Olmik a Ostrava by nám i Buharům bodly.

 4. Maroš napsal:

  Dobre – a nie je to nejako priskoro? Zima u protinožcov začína až 21.06.2017. Naposledy takáto zbierka prebehla, keď hitlerovcom nevyšiel bleskový útok na Sojuz – to sa vtedy štrikovali rukavice aj na rebrách z českobudejovických kaprov.

 5. Sasin napsal:

  Viděl jsem u nás lidi prosekávat led aby si nabrali vodu,. Viděl jsem lidi co u nás zatím žijí ve stanech, včera bylo mínus 15. Esli domobrana bude bránit i jejich majetek se neptám, nebude. Podíl na půdě a rozpočtu patří mezi fundamentální, základní lidské potřeby aby během svého života byli ti lidé schopni z vlastních materiálů a pomocí vlastní rodiny postavit sídlo, které přetrvá věky. Harpagondechajcům se daří ve vlnách tyto rodové vazby cíleně ničit tím, že jim zničí a zpoplatní základní lidské potřeby. Sadím boty, že o těch úmyslech a příčinách se závažné debaty nevedou ani zde. Blboni mají spíš starost o to aby ostatní byli užiteční.

 6. gandalf napsal:

  A Bulhaři to pošlou do Sýrie, jako zbraně a munici pro ISIS. Jinak s bulharskou mafií jsem už měl už „tu čest“ o jejich domobraně nemám žádné iluze, to bude podobný. O těch našich taky ne, budou pěkně prolezlí různými službami – naletí na vše. Spíš mi to připadá, jako by to někdo založil jako mucholapku na „živly“.

  • proud napsal:

   Jsem zvedavej kolik toho jednou Bulhari posbiraji pro nas:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • gandalf napsal:

    Bulhaři sbíraj jen pro sebe! Zapomněli na vděčnost národu, který je zachránil před poturčením a slovanskou soudržnost.

 7. proud napsal:

  Sbirky nejsou spatna vec,kdyby nebyly zneuzity snad jako vubec prvni a nestalo se z toho zneuzivani pravidlo!

 8. erika napsal:

  Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody

  • gandalf napsal:

   Eriko, tady nejde o hledání důvodů, ale o to že nikdo neví, kde to skončí. Zrovna bulharská domobrana – blbost – pěkně by tam s nimi zametli. Dovolil jsem si jen napsat svůj názor, protože už mám nějaké zkušenosti.

 9. hel napsal:

  bohužel tady nic z požadovaného oblečení nemám, ale tuto diskusi považuji za mimořádně trapnou…kde to skončí a oni by nám nepomohli, atd…vážně ubohé…jinak obrtela a spol. si vážím, oni něco užitečného dělají

  • proud napsal:

   „…kde to skončí a oni by nám nepomohli, atd…vážně ubohé…“…….noo,me to tak ubohy neprijde…..samozrejme za danyho nynejsiho stavu veci…..

 10. odesilatel napsal:

  dobrý den, tak se mě dnes vrátil z mě neznámého důvodu balík z této adresy viz. níže, chci se zeptat jestli je možné ještě opětovně odeslat? diky

  David Buchtela
  POSTE RESTANTE
  142 00 Praha 4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!