Rezavý transportér a alkoholici: ukrajinský voják vyprávěl o životě své brigády

1483727263_schdshngUkrajinský voják Jevgenij, který dezertoval od své jednotky a přeběhl na stranu LNR, vyprávěl o motivech svého útěku. Informoval o tom televizní kanál MGB LNR. Jevgenij je místní obyvatel, který nesouhlasí s politikou Ukrajiny ve vztahu k obyvatelům Donbasu. „Když jsem na vlastní oči viděl, co se děje… ujel jsem do Ruska. Potom, když jsem přijel domů, přišli za mnou tři vojáci. Vtrhli do dvora s okrskářem a řekli mi: „Sbal si věci — půjdeš do armády.“ Násilím mě posadili do auta a odvezli na vojenskou správu města Starobělská. Také tam mě s použitím fyzické síly donutili podepsat smlouvu. Pak mě poslali do města Baškirovka v Charkovském regionu. A tam jsem se dostal k 92. brigádě. To není armáda, je to nějaká lůza, chátra, kam jsem se dostal. Sebranka alkoholiků,“ — řekl voják.

Video s českými tituky:

Podle jeho slov technika v 92. brigádě byla nefunkční, výcvik vojáků nebyl prováděn, odpovídající materiálně-technické zabezpečení žádné. „Za dobu, co jsem tam byl, jsem se nedozvěděl, kdo je velitelem roty, ani jednou jsem ho neviděl. Jeden rezavý obrněný transportér a vrtulník — to bylo všechno, nic víc tam nebylo. Všichni chodí špinaví, roztrhaní, neustále opilí. To všechno jsem viděl na vlastní oči. Plat jsem tam v 92. brigádě, nedostal. Rozhodl jsem se utéct, protože nesouhlasím s ukrajinskou vládou, nechápu, k čemu je tato válka. Nejsem připraven bojovat proti svému lidu,“ — řekl u krajinský voják.

Lidové milice LNR uvádějí, že v období od 30. prosince do 2. ledna desertovalo šest vojáků ukrajinské armády. Podle Lidové milice LNR tři vojáci 54. brigády, dva vojáci 93. brigády a jeden ze 14. brigády ukrajinské armády opustili místo svých jednotek.

„Během svátků od 30. prosince do 2. ledna bylo vyhlášeno pátrání po šesti vojácích, kteří svévolně opustili místo služby,“ — řekl mluvčí úřadu Andrej Maročko. Ukrajinská média informovala o přeběhnutí pouze jednoho ukrajinského vojáka na stranu LDNR.

Zdroj: http://politikus.ru/events/88799-rzhavyy-btr-i-alkogoliki-ukrainskiy-voennyy-rasskazal-o-zhizni-svoey-brigady.html
Jeden komentář na Rezavý transportér a alkoholici: ukrajinský voják vyprávěl o životě své brigády

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!