Bitva o Homs:  letectvo Ruské federace připravuje druhé osvobození Palmýry

su-34Podle informací syrských médií ruské Letecké a kosmické síly (VKS) nadále útočí na infrastruktury  džihádistů teroristické kváziformace „Islámský stát“. Oznamuje se, že hlavním cílem ruského letectva jsou trasy, po nichž se dodává nelegální ropa mezi provinciemi Rakká a Homs. Útoky se prováděly v sobotu, kdy se ropné kamiony „Islámského státu“ vydaly k Rakká z provincií Homs a Hamá. VKS Ruské federace provedly několik bodových útoků v okolí Palmýry na nevelký konvoj převážející ropu v oblasti plynového naleziště Arak.

Po zničení konvoje zaútočily ruské bombardéry na postavení „Islámského státu“ podél silnice Suchnach-Palmýra. Džihádisté utrpěli ztráty na životech i na raněných.

„Ruské a syrské velení v každém případě připravuje podmínky pro znovuzískání Palmýry. Situace je taková, že se o tom jen máloco dozvíme. Palmýru totiž  dobyli teroristé zejména díky nadbytku informací. Ze strany Západu došlo ke zradě, když zastavili nástup na Rakká a Mosul, což umožnilo Islámskému státu přesunout lidi do oblasti Palmýry. V současné době je připravena vojenská operace, operační plány a všechno ostatní. Ale jak bude probíhat vlastní osvobozeníPalmýry, těžko říct. Je to vojenské tajemství,“ vysvětluje vojenský expert, docent katedry politologie Ruské ekonomické univerzity G.V. Plechanova, Aleksandr Perendžiev.

Podle názoru vojenského experta se důraz při operaci z ruské strany bude klást na VKS, zatímco na zemi bude fungovat výhradně Syrská arabská armáda (SAA). Možná pomohou i některé íránské speciální jednotky.

„Operace na osvobození Palmýry bude tentokrát mimořádně obtížná, protože teroristé se velmi důkladně opevnili, vykopali početné tunely a únikové cesty. To poskytuje teroristům možnost šikovně manévrovat. O to víc, že teroristé teď se z jednoho místa na druhé. To způsobuje značné komplikace právě při osvobozování Palmýry. Teroristé teď dostávají významnou pomoc jak v lidech, tak ve výzbroji, v technice i v penězích. Pomoc přichází hlavně ze Saúdské Arábie, která to fakticky už ani neskrývá. Proto ta operace bude obtížná a vleklá. Čím se bude odlišovat od operace v Mosulu? Tam je situace docela jiná – lidi posílají ve skutečnosti na jatka. Kromě toho, takzvaná mezinárodní koalice na čele s USA osvobození ropného hlavního města Islámského státu nepotřebuje. Co naopak potřebuje, to jsou vleklé šarvátky. V Palmýře všichni chápou, že Rusko a Sýrie se budou usilovat o co nejlepší výsledek. Proto musí docela jinou taktiku přijmout i teroristé. Islámský stát i v Mosulu dostává určité informace a podporu. Strategický význam Palmýry není příliš velký, ale její osvobození nepochybně pozdvihne morálního ducha syrských vojáků,“ shrnuje Aleksandr Perendžiev.

Zdroj: http://k-politika.ru/bitva-za-xoms-vks-rf-gotovyat-vtoroe-osvobozhdenie-palmiry/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!