Postrach NATO: Ruské „nejděsivější rakety“ na základně Leteckých a kosmických sil (VKS) v Sýrii jako první objevila izraelská družice (FOTOGRAFIE)

otrk_iskanderPři analýze satelitních snímků izraelské špionážní družice Amous-2 odborníci objevili v ruské letecké základně Hamajmím v syrské Latakíji nainstalované  OTRK (operativně-taktické raketové komplexy) Iskander. Před několika dny se do zorného pole izraelské družice dostalo ruské vojenské letiště na jihu provincie Latakíja. Na fotografiích je vidět různá výzbroj, a vybavení ruského vojenského kontingentu v Sýrii.

Největší pozornost analytiků vyvolalo vyobrazení OTRK Iskander (podle klasifikace Ministerstva obrany a NATO – SS-26 Stone, tj. anglicky Kámen), který podle některých názorů může být v prostoru vojenského letiště nainstalován od března 2016.

„Dva kusy ОТRK Iskander jsou zřetelně vidět v sousedství severovýchodní startovací a přistávací dráhy. Tyto dva prvky jsou  samohybnými odpalovacími zařízeními,“ uvádí se v izraelském článku.

„Tyto snímky potvrzují neověřené dřívější zprávy o přítomnosti Iskanderů v Sýrii a odhalují místo jejich instalace,“ dodávají analytici.

Experti periodika iSi Intelligence předpokládají, že „operativně taktické raketové komplexy jsou v areálu natrvalo instalovány pod maskovacími sítěmi“ v přilehlém sektoru základny.

„Přívalové deště a zátopy s největší pravděpodobností přinutily personál, aby tyto dva Iskandery přemístil na místo, kde byly odhaleny izraelskými odborníky.

„Další analýza odhalila dva další objekty, nekryté maskovacími sítěmi a instalované v areálu ruského vojenského objektu. Nejspíš se jedná rovněž o OTRK.

„Satelitní snímky ve vysokém rozlišení byly pořízeny 28. prosince 2016, a jsou prvními vizuálními důkazy přítomnosti systému v Sýrii,“ píše iSi Intelligence.

OTRK Iskander  — nejnebezpečnější ruská zbraň

Západní vojenští analytici se domnívají, že OTRK Iskander, spolu se systémy PVO S-400 a pobřežními komplexy třídy Bastion pro boj proti lodím, hrají klíčovou úlohu v koncepci ruských ozbrojených sil, na Západě známé jako „zóna zakázaného přístupu“ (Anti-Access/Area Denial, A2/AD, která spočívá v tom, že síly NATO se nesmí nacházet ani pohybovat v oblasti dosahu systémů zakázané zóny A2/AD, aniž by neriskovaly, že mohou utrpět velkou škodu.

Mnozí experti na Západě se domnívají, že Iskander je nejsilnější zbraní Ministerstva obrany Ruské federace, neboť se vyznačuje velmi nízkou bariérou nejaderného použití, ale jejich dlouhý dolet a možnost překonání systémů protiraketové obrany může snadno vést ke značným škodám, jestliže se Iskandery použijí proti letištím, základnám a jiným objektům protivníků Ruska.

Experti srovnávaní masové použití OTRK Iskander se škodami a důsledky masového bombardování vojenským letectvem NATO.

Například Iskander-K používá okřídlenou raketu R-500 se supernízkou trajektorií ve výšce 6–7 metrů a s kopírováním reliéfu terénu, která má podle oficiálně zveřejněné charakteristiky dolet až 500 kilometrů. Experti Pentagonu se však domnívají, že Rusko záměrně podhonocuje parametry, aby skrylo porušení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Podle jejich názoru je reálný dolet této okřídlené rakety 2000 až 2600 km, což je porovnatelné se zakázanou okřídlenou raketou S-10 Granat, na jejímž základě byla vyvinuta R-500.

iskander_hmeymim_sputnik

iskander_hmeymim_sputnik2

 

iskander_hmeymim_sputnik4

raketa_otrk_iskander-m

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1483809737
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!