In memoriam: Dr. Udo Ulfkotte (1960-2017)

Nachruf_UdoPro velký počet svých čtenářů doma i v zahraničí, pro své přátele a kolegy, je to téměř nemyslitelné: hlas Udo Ulfkotte byl navždy umlčen. Dne 13. ledna 2017 několik dní před jeho 57. narozeninami podlehl novinář a autor Udo Ulfkotte na srdeční selhání. Pro lidi, kteří ho znali a vážili si ho, byla tato zpráva jako šok. S jeho náhlou smrtí ztratili všichni, kteří hledali alternativu k politickému a novinářskému proudu, neohroženého a odvážného zástupce. Vydavatelství Kopp Verlag ztratilo jednoho ze svých nejúspěšnějších nejprodávanějších autorů a já osobně dobrého přítele.

Promovaný politolog pracoval dlouhá léta v zahraničním oddělení novin Frankfurter Allgemeine Zeitung. Procestoval víc než 60 zemích světa. Díky svým nesčetným pobytům na Středním východě, byl považován za vynikajícího znalce problematiky v islámských zemích. Na rozdíl od většiny jeho kritiků, kteří se jeho práci snažili zdiskreditovat, Udo Ulfkotte znal islám a mnoho islámských států velmi dobře. Dokonce už v raném stádiu varoval novináře a autory před islamizací Německa a Evropy. Hodně z toho, před čím v jeho vydaných knihách již před mnoha lety varoval, je dnes realitou.

Udo Ulfkotte publikoval své knihy v některých nejprestižnějších nakladatelstvích v Německu, v posledních letech jen v Kopp Verlag. Téměř všechny jeho knihy patřily mezi bestsellery. Mezi jeho největší úspěchy patří kniha Koupení novináři, která vyšla v roce 2014. (Stručně: kniha je o tom, jak politici, zpravodajské služby a vysoké finanční kruhy v Německu řídí sdělovací prostředky). Přes jeden roky byla seznamu nejprodávanějších knih vydavatelství Spiegel a byla přeložena do několika jazyků.

Ale Udo Ulfkotte nebyl jen spisovatel a novinář. Protože si nikdy bral servítky a měl brilantní jazyk, byl často zván do TV talk show a na přednášky. K jeho poslednímu velkému vystoupení došlo na podzim 2016 ve Stuttgartu na kongresu KOPP, kde měl vážný projev. Kromě toho byl Udo Ulfkotte po mnoho let redaktorem informačního servisu Kopp Exklusiv.

Ačkoliv na tom po zdravotní stránce poslední dobou nebyl nejlépe, nenechal se Udo Ulfkotte zastavit ani nekalými útoky svých soupeřů. Během posledních měsíců vydával dokonce knihy, psal novinové články a poskytoval rozhovory tuzemským i zahraničním médiím. Téměř až do poslední minuty svého života seděl za stolem a pracoval. Chtěl ještě realizovat mnoho projektů a nápadů. Potom byl náhle vyřazen ze života, abych citoval Friedricha von Schiller:

,,Smrt si pro člověka přijde rychle, neposkytne mu žádný čas; vrhne se na něj uprostřed jeho dráhy, vyřadí ho z plného života.“

Nakladatelství Kopp Verlag, jeho přátelé a kolegové budou ctít památku na Udo Ulfkotte. Klaníme se k mrtvým.

Jochen Kopp, Rottenburg, leden 2017

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/jochen-kopp/in-memoriam-dr-udo-ulfkotte-196-2-17-.html

Články od Uda Ulfkotte na nwoo.org: http://www.nwoo.org/?s=ulfkotte
5 Komentářů k In memoriam: Dr. Udo Ulfkotte (1960-2017)

 1. tojsemja napsal:

  další z masových vražd USA
  https://www.youtube.com/watch?v=Rkupfb3tb2Q

 2. kukuk napsal:

  Čest jeho památce,neznal jsem jeho dílo,ale již jen proto,že ohalil praktiky CIA a dalších chazarských praktik si zaslouží uznání.

 3. Eschatolog napsal:

  vzkaz neloajalnim pisalkum, ci penize zeres, toho pisen pis

 4. Ignác napsal:

  A byl to přirozenej infarkt? Loni, když jsem viděl to video z RT, tak jsem čekal, kdy se mu přihodí sebevražda či nehoda.

 5. Maroš napsal:

  On mal už predtým myslím infarkt, resp. mŕtvicu - sám to v jednom z príhovorov spomínal - bol už v invalidite, preto sa aj začal ozývať - v kóme sa zbavil strachu. Rodinu nemal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!