Objektivní pochyby? Romancovová ministryní pravdy, Romancov expertem „posedlým“ Putinem

romancovoviMinistryně pravdy se ohání nezaujatostí. Do jaké míry jí lze objektivitu věřit, když její (dle všeho) manžel Michael Romancov, politický geograf a publicista je mediálně angažovaný, značně protirusky zaměřený expert? Viz pár textů:
"Nezakazujeme lhaní ani nehodnotíme "verze pravdy". To je fiktivní obraz, který si naši kritici vymysleli, aby měli na co útočit. Pouze poskytujeme dostupná fakta,"uvedla Eva Romancovová pro Aktuálně.cz. Já si tedy dovolím uvést také některá fakta, která bychom, dle mého, měli vědět.

Na jedné straně tady máme objektivní a nestrannou bojovnici s dezinformacemi, ministryni pravdy paní Romancovovou, koordinátorku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Pak zde máme na druhé stráně jistého pana (manžela?) PhDr. Michaela Romancova, Ph.D., politického geografa, pedagoga a publicistu, který se v 10 ze svých 18 posledních novinových článků/komentářů (na iHned) zaobírá Putinem a téměř ve všech Ruskem (což, pravda, je dle jeho CV jeden z jeho oborů). Můžete však hádat z jakého a neustále stejného pohledu. Samozřejmě z toho jediného správného. Titulky oněch 18 posledních článků přikládám níže, hlavní body jednotlivých příspěvků si můžete přečíst po rozkliknutí článků, takže snad nemůže být pochyb o autorově (dle mého jednostranném) zaměření. Ostatně vzhledem k mediálnímu prostoru Michaela Romancova stačí mrknout na Google, např. Romancov: Putin učí ptáky létat, ale v každodenních záležitostech je neúspěšný (ČT, 3. 12. 2016)...

TITULKY POSLEDNÍCH 18 PŘÍSPĚVKŮ MICHAELA ROMANCOVA na ihned.cz (1.12. 2014 – 22.11. 2016) - ty se zmínkou Putina nebo Ruska tučně.

1.Romancov: Evropa se musí stát natolik silnou, aby ji Trump, Putin a Si Ťin-pching považovali za mocnost, ne za supermarket(22. 11. 2016)
2.Romancov: Problémy ruského sportu je třeba hledat v dobách SSSR. Sportovci jsou zvyklí, že u nich právo neplatí (25. 7. 2016)
3. Čína - bližší, než se nám dnes zdá (1. 4. 2016)
4.Rusko na prahu roku 2016: Gigantická Putinova vesnice(10. 1. 2016)
5. Pokud se Evropa uzavře, teroristé budou mít vyhráno (17. 11. 2015)
6.Romancov: Proud migrantů do Evropy je pro Rusko pravým požehnáním(30. 9. 2015)
7.Srpen 1968 aneb Ruský návrat do minulosti(21. 8. 2015)
8. Nebezpečné blábolení hmyzoznalce Konvičky (17. 8. 2015)
9.Standardně nestandardní Putin(19. 6. 2015)
10.Romancov: Čína Rusko nekritizuje, ale nadšená podpora to není(4. 6. 2015)
11.Tesknící Rusko: Putin sní o návratu na velmocenské výsluní(7. 5. 2015)
12.Naší největší výhodou proti Putinovi je znalost ruských dějin(8. 4. 2015)
13.Proč se Putin cítí podvedený a zostuzený(5. 3. 2015)
14.Romancov: Putin je vyzývatelem Západu(9. 2. 2015)
15.Vyděděné Řecko by nahrálo Putinovi(29. 1. 2015)
16.Rusko rozumem nepochopíš(5. 12. 2014)
17. Romancov: Roční poselství Majdanu (1. 12. 2014)
18.Pokud Evropa zůstane jednotná, Putin na Západě nemá šanci(15. 12. 2014)

Ponechávám na posouzení vás samotných, zda objektivita naší ministryně pravdy může, nebo nemůže být tímto zpochybněna, nebo zda je to pro její výkon zcela irelevantní.Zda její práce nebude primárně orientována na dezinformace z jedné strany (v současné době té východní).

Dovolím si ještě sdílet zajímavý úryvek z rozhovoru Evy Romancovové pro Radiožurnál (5.1. 2017), možná že právě tady se nám paní Romancovová "prokecla", proč je ministerstva pravdy zapotřebí.

MODERÁTORKA:
„No a z čeho vycházíte, když si myslíte, že jsme 
(v ČR k dezinformacím / pozn. autora) náchylnější?“

EVA ROMANCOVOVÁ:
„Česká veřejnost má určitou tendenci mít třeba nějaké negativnější postoje k Americe nebo k NATO nebo k západu obecně. Je tady velice euroskeptická nálada, jako velice nadstandardně, když to porovnáte s jinými evropskými zeměmi. Z toho vycházím. Proč to tak je, to si netroufám odhadovat.“

Takže je třeba nám tyto (dezinformační) postoje a tendence zkrátka vytlouct z hlavy. Spolu s performerem a specialistou na seznamy nepohodlných, Jakubem Jandou, a jemu podobnými se jim to snad, pevně doufám, (ne)povede (o Jandových seznamech dezinformačních pornowebů jsem psal zde).

Na závěr ještě krátce ohledně spojení (ať už je jakékoliv) Evy Romancovové a Michaela Romancova. Že se nejedná pouze o shodu jmen, dokládá například společná kniha Evropské politické a ekonomické instituce (2012, Eurolex Bohemia) nebo web Michaela Romancova.

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580950
25 Komentářů k Objektivní pochyby? Romancovová ministryní pravdy, Romancov expertem „posedlým“ Putinem

 1. ijiji napsal:

  "Způsobil jsi problémy...což bývá moje práce.
  Ty to nechápeš?
  Správci času mi dávají pokoj, protože já mám hranice.
  Okrádám jen vlastní lidi.
  Víš jak je to tu zoufalý, když pořádek zajišťuju já?"

 2. Eschatolog napsal:

  simply clever, socialisticka internacionala

 3. Tycho napsal:

  Pro mladé psychiatry je to opravdu vzorový příklad rusofóbie.
  Haldol

 4. Maroš napsal:

  Tá pani sa zjavne veľa potí - veľa veľa v tom hrá klimaktérium - to sa vtedy s hormonálne vzťahovačnou babou nedá vydržať, nech ti je to aká chce príbuzná. Možno-určite aj toto niekto správne načasoval "na prechod" moci - ??? Pretože v takomto prechodnom období rozum funguje len u citovo-hormonálne nezaťažených ľudí. Byť jej frustrovaným manželom - tiež by som si chcel poriadne udrieť - takže logicky - do Rusa - oni takéto rany znášajú dobre. Toľko na okraj.
  Inak - vidím to pozitívne vďaka tomu, že tak ako ČR, ani SR nemá svojbytnú, autonómnu politiku, takže keď sa konečne vyvŕbia pomery v USA, vybijú sa týmto tu baterky, resp. dobehnú im zotrvačníky, a preto postupne prejdú - ako nezamestnaní, na náhradný alkoholický pohon - ako čínske autá.

 5. Michal napsal:

  Takže za "7 kulí jako v Sarajevu" by byl dnes chudák Švejk už zase odchytnut Romancovými a putoval do lapáku - zcela jasný případ podpory terorismu a hybridních hrozeb. Nezasloužili by si Romancovovi tu kozáckou čepici z té policejní stanice v Putimi, a nebo kde to bylo?

 6. Michal napsal:

  vyrazí Bretschneiderová znovu do hospod sbírat hybridní hrozby? Chudácí hospodští, kouřit se u nich nesmí a ted´ tam ještě začnou posedávat agenti od Bretschneiderové (jinak zakomplexované Chazarky z Haliče),z hybridních hrozeb.

 7. petr napsal:

  Ještě někdo pochybuje, že sídlo vlády je na americké ambasádě?
  To je výsměch typický pro chazary, že nás nechají kádrovat homosexuálním prostitutem a podobným morálním odpadem ze dna naší společnosti.

  • reálie napsal:

   Kdyby jenom to...

   Peťo, mimochodem...i prostituující mohou být charakterově čistší než ti, kteří jimi pohrdají... Však jako vzdělanec jistě znáte např. dílko - Kulička (Guy de Maupassant) či jiné.

 8. Maroš napsal:

  Holt - je to "odborníčka" na stalking - nebezpečné prenasledovanie, súvisiace s komplexom moci a potrebou vlastniť niekoho život, čo mi pripomína, že niektorí ľudia s určitými psychickými problémami začnú študovať psychológiu, atď. - často profesionálne, aby sa dopátrali k podstate svojich problémov. Iná situ nastane, keď takýto ľudia prijmú samých seba ako takých - a začnú si tú svoju výnimočnosť - užívať!
  http://kni.polac.cz/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=71271&query_desc=au%3A%22Romancovov%C3%A1%2C%20Eva%22
  Akurát, že pri odkaze na stalking už nenájdete žiadnu jej pôvodnú prácu - nazýva sa to - kompilácia - legálne preberanie zdrojov, legálne po uvedení-citovaní zdrojov.
  Poznámka - pôvodné zdrojové práce majú obvykle na konci uvedené závery - zhrnutia, a z nich je možné odhadnúť aplikácie,
  t. j. - kam až, a s akými opatreniami.
  http://kni.polac.cz/cgi-bin/koha/opac-search.pl?q=su:%22stalking%22
  Tu je tiež zaujímavá práca pre kreatívcov organizovaného zločinu - ktorých
  "toto určite zaujímať nebude"!
  Poznámka - získané dôverné informácie o vytipovaných ľuďoch - proruské médiá sú len zásterka - získané z takéhoto šmírovacieho postu, samozrejme nikto z kreatívcov o. z. proti nikomu v konkurenčnom boji ako návodné - "nepoužije"!
  http://kni.polac.cz/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=60284&query_desc=au%3A%22Romancovov%C3%A1%2C%20Eva%22

  • Maroš napsal:

   Poznámka - kedysi Kriminalistické zborníky, ktoré slúžili ako učebné materiály pre budúcich policajtov a kriminalistov - rozhodne neležali v nejakej verejnej knižnici, a dostať ste sa k nim mohli len po známosti, pretože obsahovali prvky návodnosti k spáchaniu tzv. dokonalého trestného činu. Takže - ak si dnes jedným kliknutím obstaráte niečo podobné, je to minimálne - podivné. Podľa môjho názoru - takéto materiály by mali existovať prístupné výhradne vo fyzickej-tlačovej forme, výhradne v obmedzenej a evidovanej distribúcii oprávneným osobám - tak ako je to s režimom zbraní, resp. tajných informácií. Ale súčasný stav je zrejme účelový - ako keď si v spoločnosti poriadne useriete, a keď vás z toho smradu obvinia ako hnusáka, môžete sa brániť argumentáciou - nech vám to dokážu - keď je nás tu toľko!

   • proud napsal:

    Eh,zajimava logika.........

    • proud napsal:

     Ale nezbejva nez pustit vsechny ke vsemu,ale postarat se aby vedeli co maji v rukou,k cemu je to dobry a co s tim spis,nez zase zakazovat a omezovat porad dokola,znat,vedet a rozumet je to tajemstvi jinyho zpusobu chovani se a novyho mysleni,a ne zakazovat ,perzekuovat a rozdelovat.

     • Maroš napsal:

      Proude - ak si trochu rozoberieš pojem štátna mafia, tak logiku majú aj všetky páky zo zákona, ktoré majú zlomiť chrbticu tým schopným, ktorý tejto štátnej mafii ešte dokážu vzdorovať - napríklad - oni majú na svoju ochranu peniaze a rôzne aj kryptované zabezpečenia - a tie sa dajú prelomiť len zastrašením poskytovateľov takýchto špeciálnych služieb - špeciálnymi službami, a ktoré si budú musieť rozmyslieť, proti akej mašinérii sa postavia. "Štát som ja!" - Ludwík 14. Je to ako boj svetskej a pápežskej moci v minulosti - len s čiastočne inými figúrkami a inými regimentmi. My sme pre nich len komparz a kulisa, ktoré chcú teraz oprášiť, aby vedeli, kto za koho farby kope. Už poznám tvoju odpoveď, že ty za svoje. Ja tiež.

      • proud napsal:

       Nojo,za svoje,ale pres ty nase,takze nejdriv za nase a tim za svoje,v tom je tak trochu dost rozdil:-)

       • proud napsal:

        Bohuzel zjistuju ze malokdo to dokaze pochopit.

        • každejmůžepokudmůže napsal:

         proude, vysvětlování ti tedy moc nejde, ale nezoufej a zkoušej to dál, není nic, co se nedá naučit.

 9. Maroš napsal:

  Tiež si myslím, že - všeobecne - ľahšie je naučiť ako odnaučiť.

  • jan nowak napsal:

   Starýhopsa sa nezbýwá než ho , prda na 14 dnů zahrabat 5 sáhů pod DRN A..
   .. a zkusit z něj udělat alespoň ZOMBIE !
   A prodat do USA na Halloween ? ?

   ps : Haarpíka namleť do žrádla pro kočky
   2ps : kurník ZNÁRODNIT !!!

 10. Pepik napsal:

  Otázka času, kdy se stane z doporučení striktní nařízení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!