Dataminr zastavuje přístup kanálu RT k nástroji na vyhledáváíní zpráv na Twitteru, neuvádí žádný oficiální důvod

5880a60bc36188a8488b4586Dataminr, služba špičkových zpráv založená na Twitteru a podporující tiskové agentury po celém světě, odmítla s okamžitou platností své služby kanálu RT. US Digital Service sice zatím neposkytla žádné oficiální vysvětlení, co se skrývá za tímto rozhodnutím, ale v telefonátu, jímž informuje RT o odmítnutí služby se odvolává  na referát "jak fungujeme s vládními agenturami".

Na základě našeho oznámení vám ze dne 30.listopadu  2016 se  Dataminr rozhodl neobnovit smlouvu na další období. Vzhledem k tomu Dohoda s vámi vypršela ke dni 31. prosince 2016,“ uvedl právní odbor Dataminr ve svém e-mailu, který agentura RT obdržela ve středu po tom, co služba byla vypovězena bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení.

Nešťastný den. Dataminr odmítl poskytování špičkových zpráv kanálu @Rt_com. Chci poděkovat kolektivu @Dataminr  za skvělý rok. Věřím, že selský rozum zvítězí.

Partnerství RT a Dataminr bylo napadeno článkem WSJ po tom, co Twitter odmítl přístup ke službám Dataminr pro CIA z obavy, že agentura bude porušovat podmínky Twitter-u a zneužívat služby na sledování jednotlivců. Článek nazvaný 'Twitter dal přednost Rusku před USA hlásal, že"agenti Vladimira Putina" budou mít vzhledem k partnerství agentury RT "přístup k tweetům". RT odmítá toto tvrzení jako bezpředmětné a lživé. FBI získala přístup k analýze Dataminr za listopad  2016, jak v té době oznámil kanál RT. Podle FBI Twitter využívají teroristické organizace “a jiné kriminální živly na komunikaci, nábor a shánění financí pro své ilegální aktivity.” Dataminr poskytl FBI informace a dovolil jí, aby prohledala “kompletní kanál Twitteru v takřka reálném čase, s přizpůsobitelnými filtry.” To se však zdá být v rozporu s politikou Twitteru odmítat přístup ke svým datům za účelem “vyšetřování, sledování, nebo špehování uživatelů Twitteru.” V prosinci se Americká unie občanských svobod (ACLU) dotázala na vztah Dataminr k ‘Fusion centers’, což jsou jednotky kybernetické špionáže, sponzorované z federálních prostředků. To přimělo Twitter k ujištění ACLU, že Dataminr zastaví veškerou podporu prostředků pro špehování ve prospěch klientů lokálních, státních nebo federálních vlád.

Jsme velmi zklamáni,” řekl šéf odporu sociálních médií při RT, Ivor Crotty. “Dataminr má monopol na analýzu ´roury´ Twitter-u [tj. úplného toku všech tweetů v reálném čase] a my jsme ji úspěšně využívali po celý rok v celé mediální skupině RT. Je to nešťastný symptom strachu a averze, který svírá pod krkem Spojené státy. Doufám, že se brzy zmírní.”

Nejnovější zprávy přišly několik hodin po tom, co bylo kanálu RT zablokováno zavěšování čehokoliv jiného než textů na Facebook – vůbec poprvé. Zákaz, podle noticky Facebook-u, bude trvat do soboty do 22:55 moskevského času, a bude v platnosti během inaugurace zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa. Zablokování bylo, jak se zdá, způsobeno nedorozuměním ohledně práv na živé vysílání během RT přenosu závěrečné tiskové konference prezidenta Obamy. Vysílání RT bylo přerušeno oznámením Facebook-u, že na přenosová práva si činí nárok jiný ruský operátor Current Time TV – což však bylo později odvoláno. Tento měsíc se RT dostalo mnoho pozornosti ze strany ODNI (Úřad ředitele Národní výzvědné služby), který vydal zprávu o údajném ruském ´průniku´ a ´vměšování´do amerických voleb: sedm stránek třinástistranového materiálu bylo věnováno právě RF. Uživatelé sociálních médií z celého světa se vysmívají zaměření dokumentu a navrhují, že by se tento měl přejmenovat na ‘opravdu, ale opravdu nemáme rádi RT’, a poukazují na to, že práva nepřináší docelá žádný důkaz. Ještě v říjnu banka ve Spojeném království, která obsluhuje RT, oznámila agentuře, že její účet bude zastaven, aniž podala nějaké vysvětlení nebo varování. Tisková kancelář RT v té době poznamenala, že banka NatWest je součástí Royal Bank of Scotland Group, kde jedním z hlavních akcionářů je vláda Spojeného království. Tento krok však “nevybočoval z nekonečné řady opatření podniknutých v posledních letech ve Spojeném království a v Evropě na segregaci, odstřelování, nebo zadržování činnosti RT. RT UK bude bez přerušení pokračovat v činnosti,” dodává tisková kancelář.

'Povstaňte a řekněte NE': britský novinář rozbíhá petici vyzývající NatWest ke zrušení rozhodnutí o bankovních účtech RT on.rt.com/7s5s

Zdroj: https://www.rt.com/news/374208-dataminr-rt-terminated-access/
2 Komentářů k Dataminr zastavuje přístup kanálu RT k nástroji na vyhledáváíní zpráv na Twitteru, neuvádí žádný oficiální důvod

  1. benmil napsal:

    Být Američany, raději mlčím. Pokud opravdu existuje možnost, že Rusko zasáhlo do amerických voleb, je to pro USA a jejich národně-bezpečnostní soldatesku velmi špatná zpráva. Šíření zpráv o této možnosti je přiznáním vlastní impotence.

  2. marika napsal:

    No jo, a jak asi budou "čisté" volby v Neměcku? USáci se budou nečínně přihlížet? Některé kruhy v CIA zřejmě uděláji to samé, co ve volbách Trumpa, zasáhnou v prospěch globalistů. Neoconi to zvalej na Rusko, jako obvykle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!