„Všichni to sledují“: Diplomati a novináři o vstupu RT do televizní sítě OSN.

rtosnTelevizní kanál RT byl začleněn do vnitřní informační televizní sítě OSN v New Yorku. Dle slov velvyslance Ruska v této mezinárodní organizaci Vitalije Čurkina prakticky všichni politici a diplomaté sledují programy RT. Političtí analytici řekli, proč, podle jejich názoru, se ruský televizní kanál těší takové popularitě.

Video s českými titulky:

Na 66. kanále

Stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin podporoval připojení RT k vysílání této organizace. Připomenul, že televizní kanál získal popularitu díky své rozhodnosti a odvaze. Tyto vlastnosti RT, dle názoru ruského diplomata, jsou podobné vlastnostem OSN.

„Myslím, že OSN a RT, jsou ve světě dvě nejznámější a nejrozpoznatelnější zkratky. Samozřejmě, OSN je již dlouho existující instituce, RT je poměrně mladá, ale obě jsou statečné, energické, talentované a rozhodné“, řekl Čurkin.

Podle jeho slov, televizní kanál RT je oblíbený u zahraničních politiků, diplomatů a veřejných činitelů, kteří se na něj nejen dívají, ale také o něm diskutují.

„Přiznejme si, že kanál RT sledují všichni. Diplomaté, velvyslanci, ministři zahraničních věcí, šéfové států a vlád. Nejen sledují, ale i o něm diskutují a šíří jeho práci ve veřejných prohlášeních.Občas se při svojí kritice jeví jako PRpředstaviteli RT, což dělá toto médium tak známým v celém světě. Od nynějška to mohou dělat, aniž by opustili prostor sídla OSN“, řekl velvyslanec.

Čurkin poznamenal, že pro RT je nyní určeno pevné tlačítko 66 na dálkovém ovladači a zavtipkoval o tom.

„Myslím, že je to tlačítko 66. Díky, že to není 666“, řekl Čurkin.

Charakteristický rys

Dle názoru experta v oboru geopolitiky Patrika Henningsena, RT se liší od ostatních televizních sítí svým osobitým stylem, díky kterému se tento kanál stal tak populárním.

„RT vyčnívá, protože produkuje širokou škálu zpravodajských pořadů, různé dokumenty a to přitahuje publikum“, řekl Henningsen.

Podle politologa, příčina kritiky, které v poslední době čelí RT,tkví v tom, že televizní kanál zaujímá svůj vlastní postoj, který se neshoduje s názory jiných světových médií.

„Západní kritici tohle nechápou, protože se příliš dlouho pohybují ve svém vlastním světě. A RT má nezávislý postoj a nefunguje jako většina ostatních. To je to, co přitahuje velké množství diváků“, řekl Henningsen.

Silný konkurent

S Henningsenem souhlasí i novinář BBC Danny Shaw, který poznamenal, že významná americká média se bojí konkurence ze strany RT.

„Myslím, že mainstreamová americká média se prostě obávají konkurence ze strany RT. Vždyť RT inspiruje lidi klást více otázek“, řekl Shaw.

Ve stejném duchu se vyjádřil i komentátor The New York Times Jim Rutenberg, který nazval absurdními obvinění na adresu RT o manipulaci diváků. Zvláště kritizoval prohlášení vlády USA a západních médií, ve kterých tvrdily, že kanál RT sehrál nemalou roli v ovlivňování amerických voleb.

„Američtí představitelé říkají “Bože, volby byly v rukách RT!“. Dovedete si představit něco víc absurdního? Za nimi, orgány USA, stály všechny mainstreamové televizní kanály a tisk – jim oponoval pouze kanál RT. A oni si ještě stěžují! Myslím, že OSN tohle všechno jednodušeignorovala“, shrnul Shaw.

18. ledna 2017, Polina Duchanova

Zdroj: https://russian.rt.com/world/article/351254-oon-rt-veschanie
2 Komentářů k „Všichni to sledují“: Diplomati a novináři o vstupu RT do televizní sítě OSN.

  1. xmarek napsal:

    Tak nevím. Jsem TROLL, nejsem TROLL: https://goo.gl/iKiiV3 No uvidím. Napíši co si myslím a pak počkám co bude. Protože v případě těch politiků je to jedno. Oni už stejně myslí za nás.

    • xjarek napsal:

      no jasně, že jseš TROLL! Jenom do rána ti zbýváj asi 4 hodiny bezsenného spánku, a až se probudíš, budeš řešit jak tu opici po včerejším pařáku dostat ze sebe....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!