Nové vojenské lasery by mohly zahřát zemskou atmosféru a vytvořit na obloze obří sledovací čočky

LDAL-surveillanceJedna věc, kterou můžeme s jistotou říci o vojensko-průmyslovém komplexu, je to, že jim nikdy nechybějí nápady. Jsou to často prapodivné a nákladné nápady, které skutečně nabízejí nepřetržitý proud možností, překonávajících naše představy. Ukázkový příklad: Zahřívání zemské atmosféry lasery za účelem vytvoření „obří lupy“ kvůli zvýšenému dohledu a sledování. Jeden z novějších vojenských směrů je vývoj (a bezprostřední realizace) laserů a elektronického boje. Tento koncept se objevil v novém návrhu na  bezpilotní letadla (drony) a antidrony, které využívají elektromagnetické spektrum pro zbraně se „smrtícím paprskem“, jako je např.  Falcon Shield (tj. komplexní obranný systém proti dronům, pozn. překl.) a systém High Energy Laser (tj. vysoce výkonný laser).

Nyní se vědci z firmy BAE Systems (britská zbrojní firma, největší evropský zbrojní koncern a třetí největší zbrojní firma na světě, pozn. překl.), jednoho z největších dodavatelů obranných systémů na světě, snaží kombinovat využití laserů a pokročilé optiky, aby mohli doslova manipulovat s atmosférou, která by se stala jednak sledovacím zařízením, a jednak „obranným štítem“, který by chránil před laserovými zbraněmi budoucnosti. Tento systém se nazývá Laserové atmosférické čočky (Laser Developed Atmospheric Lens, LDAL).

To už má charakter vojenského konfliktu a je to jeden z hlavních důvodů, proč se zdá, že se každým dnem ve světě objevují nové a nové bezpečnostní hrozby. Jak jsou vyvíjeny nové zbraně, národy na ně reagují… a poté je třeba vyvíjet další nové zbraně. Jedná se o jednu nekonečnou smyčku „problém - reakce - řešení“, jež slouží pouze ku prospěchu těch, kteří investovali do každé z těchto tří složek. Samozřejmě, že až na úplném konci jsou občané na Zemi, kterým nezbývá, než ve svém životě přijmout dopad všudypřítomného dozoru a sledování, a stále se rozšiřující vojenskou přítomnost.

Zbrojní firma BAE stanovila pro uvedení tohoto systému časový harmonogram kolem 50 let; ale podle nich jejich plán čerpá z poznatků současné vědy.

Funguje to na základě napodobení přirozeně se vyskytujícího jevu, a dočasně - a zároveň oboustranně - proměňuje zemskou atmosféru na struktury ve tvaru čoček za účelem zvětšení nebo změnění dráhy elektromagnetických vln, jako je světlo a rádiové signály.

LDAL je komplexní a inovativní koncept, který kopíruje dva existující efekty v přírodě; odrazové vlastnosti ionosféry a pouštní přeludy. Ionosféra se vyskytuje ve velmi vysoké nadmořské výšce a je to přirozeně se vyskytující vrstva zemské atmosféry, která může odrážet rádiové vlny - to například vede k tomu, že posluchači mohou naladit rozhlasové stanice, které jsou tisíce mil daleko. Rádiové signály se odrazí od ionosféry, která jim umožní cestovat vzduchem na velmi dlouhé vzdálenosti nad zemským povrchem. Pouštní přeludy vyvolávají iluzi vzdáleného jezera v horké poušti. Je to proto, že světlo z modré oblohy se „ohýbá“ nebo láme vlivem horkého vzduchu v blízkosti zemského povrchu, a to právě spatří osoba, která se dívá do dálky.

LDAL napodobuje oba tyto efekty pomocí laserového systému s vysoce impulzní energií a využitím fyzikálního jevu, který se nazývá „Kerrův efekt“, až po dočasnou ionizaci nebo zahřátí malé oblasti atmosféry strukturovaným způsobem. Zrcadla, skleněné čočky a struktury, jako jsou např. pláty ve Fresnelově zóně, by mohly být všechny replikovány pomocí atmosféry, která umožňuje, aby byly plně využity fyzikální zákony lomu světla, odrazivost a difrakce.

Celá tisková zpráva zde

Tento typ fušování do atmosféry, zejména zahřívání ionosféry, připomíná kontroverzní studii/využití výzkumu HAARP, a zároveň projekty, jako např. Blue Beam (Modrý paprsek), které údajně využily holografické projekce k napodobení řady viditelných jevů.

Můžeme jen spekulovat o tom, zda se tato technologie někdy stane realitou, ale jedno je jisté - že vojenští šílení vědci na tom budou pracovat.

Podívejte se zde na jejich video, abyste tuto koncepci lépe pochopili. 

Nicholas West

Zdroj: http://www.activistpost.com/2017/01/directed-energy-surveillance-lens.html
Jeden komentář na Nové vojenské lasery by mohly zahřát zemskou atmosféru a vytvořit na obloze obří sledovací čočky

  1. Paul Durham napsal:

    To video mne pobavilo, zvolme koně prezidentem a laserový žlab od bae za 100 miliard bude v každé stáji. Takové píčoviny. Daňový otrok snese vše.
    Na druhou stranu , co bylo dřív : útok nebo obrana ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!