Monsanto, biopirátství a indické melouny

BioPirate-Lab-copy-small1Pokud jste si mysleli, že Monsanto (nadnárodní společnost, produkující zemědělské produkty, pozn. překl.) si pouze nechala patentovat své vlastní, geneticky upravené odrůdy semen, tak to je CHYBA! Monsanto je název, a veškerá kontrola osiva je hra.

Zdá se, že byly objeveny indické melouny s přirozenou odolností vůči virům. Přirozenou odolností. Nebylo nutné žádné genetické inženýrství. Takže Monsanto, oddaný stoupenec čehokoliv, jakýchkoliv zásob potravin na světě, nad nimiž je možné získat kontrolu, si na ně přihlásil patent.

Patent viz zde

Naštěstí na to někdo přišel a přinutil Evropský patentový úřad, aby tento podvodný patent zrušil. Nazvěme prosím tento pokus vlastnit přírodní semínka, stejně jako v laboratoři propojené a na kostičky nakrájené směsi, přesně tím, čím je - aktem biopirátství ze strany nejpřednějšího šiřitele jedu, který se nám dostává na talíř, Monsanto.

Evropský patentový úřad odebírá společnosti Monsanto patent na melouny

Christoph Then

Žádné patenty na semínka

Odpůrci naléhají na politiky, aby přijali opatření

20. ledna 2016 / Evropský patentový úřad (EPO) zrušil z technických důvodů patent na melouny, který byl udělen společnosti Monsanto (EP1962578). Společnost Monsanto tvrdila, že melouny s přirozenou odolností proti rostlinným virům jsou jejich vlastní vynález, odvozený ze šlechtění bez genetického inženýrství. Odolnost byla zjištěna u indických melounů. Patent byl udělen Evropským patentovým úřadem (EPO), přestože evropské patentové právo neumožňuje patenty na odrůdy rostlin a postupy pro konvenční šlechtění. Indická vláda podpořila opozici „Žádné patenty na osivo!“ tím, že poslala dopis, v němž žádala, aby byl patent zrušen.

Dopis byl odeslán na EPO pouze jeden den před jednáním. V podstatě již samotná žádost o patent představovala akt biopirátství – porušení indických právních předpisů a mezinárodních smluv.

„Patent byl v podstatě založen na biologických procesech pro šlechtění a dosažené odrůdy rostlin. Jednalo se o jasné porušení evropského patentového práva“, jak říká Christoph Then pro mezinárodní koalici „Žádné patenty na osivo!“, který zorganizoval opozici. „Je to obrovský úspěch, že patent byl zrušen! Nicméně celkový problém nelze vyřešit pouhým podáním námitky u Evropského patentového úřadu. Politici se musí ujistit, že zákony jsou řádně užívány, a že zákazy nebudou nadále ignorovány.“

Tuto opozici zaevidovali Arbeitsgemeinschaft Bäuerliche Landwirtschaft (Německo), Bund Naturschutz in Bayern (Německo), Bernská deklarace (Švýcarsko), Gesellschaft für ökologische Forschung (Německo), Greenpeace (Německo), Žádné patenty na život! (Německo), Verband Katholisches Landvolk (Německo) a Nadace pro budoucnost zemědělství.

Barbara H. Peterson

Zdroj: http://farmwars.info/?p=14426
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!