Otvorená myseľ a srdce – Peter Staněk – 10.1.2017

stanek

2 a půl hodinové vyprávění slovenského ekonoma Petera Staňka o aktuálním dění následované diskuzí z 10. ledna 2017. Tématy jsou ekonomické dění ve světě, programování budoucnosti a mnoho dalšího.
60 Komentářů k Otvorená myseľ a srdce – Peter Staněk – 10.1.2017

 1. Sasin napsal:

  Staněk je mluvící biorobot s se starým harddiskem, ale s rychlými otáčkami. On je ten druhý co se probral v sexmisi. Objevuje svět jiných možností a gdyž na něco přínde, vyskočí mu hláška. Fatal error.Chcete restartovat počítaš? .Muheeeeeee

  • kokos napsal:

   Už jsem viděl několik vidií se Staněkom.. vždycky je tam půl pravdy a půl nesmyslů.. odkazující na různý studie. A levičák se v něm zezapře.

   • Pavel Lepenka napsal:

    Petera Staňka již sleduji několik let. Jeho názory a závěry mají vysokou přesnost pravděpodobnosti. No a že toho moc nakecá? To je pedagogika. Musí umět posluchače zaujmout.

 2. jop napsal:

  Sasin

  nerozumiem, či chváliš Staneka alebo ho len ironizuješ?

  Ak je to len irónia, tak ešte mnoho potrebuješ pochopiť.

  Na to aby ste chápali Staneka, musíte rovnako ako on čítať všetky možné články o množstve vedeckých smerov, o kultúre, o náboženstve, o spoločnosti, o ekonomike a všetkom možnom, aby ste videli súvislosti, ktoré on vidí.
  To neznamená, že sa nemôže mýliť, to znamená že má v hlave obrovské množstvo informácií v súvislostiach, ktoré vy nechápete, lebo tie informácie ste si v hlave nespracovali

  • Sasin napsal:

   Šmarjá, dyk chválím.Už se při opakování vůbec nesplete.Eště potřebuje vybrrousit ezoteriku a bude dokonalý.Možná by vymyslel tu větu do vašeho návodu fritování hranolků. Už jste se ptal?

   • trebasejimtamrozosviti-po-tom-kopanci-do-analu napsal:

    Kdysi "alternativní média a médiové" se nechali krůček po krůčku nepozorovaně zotročit k tomu, aby sloužili jako "výpustný ventilek natlakovaného rendlíčku smrduté páry...(co se v tom asi uvaří, že.)

    • Sasin napsal:

     Už barvu pilulekneřeším, stejně jsou na konci hnědé, že.. Muheeeeeee

    • jan nowak napsal:

     Tystímdlouhýmnickem..
     .. waří se w tom kočka , ale Zde ! se KRAKUJE A PRD & OUD & LIDOOP
     stojí u pump a pumpujou jag zBĚSilý.. ROBOTI : ))
     Já ti říkal , zabijem ho , ale to néé.. necháme si hó.. a tutoho taky
     a ještě
     a ještě
     a ještě tohoto tu.. Až jich budou miliardy : o
     A teď čumíš jak waran !

    • Sasin napsal:

     Například Klaus už taky dělá přednášky a je hrdý na to co dokázal. Fantastické... Tady jde o způsob jak se dostat na svobodu a být konečně volný, gdyž už teda ten systém je tak dokonalý, že už se sám uvědomil a další mukly ani roboty ke svému prospěchu už nepotřebuje. Tu cestu nabízí staněk jednznačně, provyrábět se do týla nepřítele ať lidi klidně u "práce" zdechnou, žádné podíly na neprodejné půdě ani rozpočtu, páč lidi jsou dle něj tupá hovada a to souladí s hadí Tórou. Čili člověk je fatálním majetkem systému, který přichází s robotizováním člověka, kterého jak jinak obohatí nějakými elektronickými součástkami, páč lidi přece chtějí nejlepší ZDRAvotní péčia v konečném důsledku to nemá jiného východiska než ttální rozval a vyhubení lidstva, který toto všechno k životu nepotřebuje. Nepotřebuje žvanily, co přicházejí s vizemi, ze kterých by se i praotec Čech strachy posrál, dyk je to nebezpečné, že...Ostatně Staněk je echkonóm, vykovaný u ministerstva financí a všechny ty harpagondechajcké poučky jak se kalí úroky, měny, burzy zná jako gdyž bičem mrská. Bude se hodit proudovi jako odborník na boj s bankocetlovými mlýny. Muheeeeee

     • proud napsal:

      Hodil by se,ale ne pro boj s penezma,kdyz zadny nebudou.......

     • .lak napsal:

      No, hledal jsem video cca před měsícem a není v historii počítače ani na jutub, nebo jsem nenašel a tam zřetelně a vidí do karet povídal že o osudu lidstva rozhoduje cca. 6200 lidí a jsou jim všechny ty instituty podlokajníků pro zábavu protože mají páky jak dosáhnout žádoucích poměrů metodou padajícího "píp. A tedy není až tak vzdálen od informování reálných dění což je základní předpoklad jak neumřít blbý. A pro slovensko je vypočítaná krajní mez udržitelnosti obyvatel v počtu 4.mil a čechy šest. A teď si k tomu připočtěte že programem euromed naplńují počet 56. miliónů příchozích z blízkého či jakého východu a afriky a to snad dokonce jenom v první etapě. Obrázek si muže udělat každý sám co je to za hru s obyvately.

     • Přemek napsal:

      Trochu kreativity neškodí: ekonomickareforma.cz

  • Jano napsal:

   JOP - nečuduj sa, keď blbečkovia sa chcú vyjdrovať k niečomu , čo je slušne povedané mimo "kapacitu" ich chápania, tak proste píšu tu, čo píšu.....

   • Sasin napsal:

    To mě pobavilo, eště tu definici o blbečkovi.

    • Paul Durham napsal:

     To je v poho, když přečtete všechny knihy z téhle bibliotéky :

     https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/Cierna_nad_Tisou_ZST.jpg/1280px-Cierna_nad_Tisou_ZST.jpg

     sestoupí na TO na vás samo a odjedete tam zaparkovaným poršákem ze stojanu mezi 40 panen , víc netřeba, hlavně číst , jak říkal soudruh Vladimír I. Lempl.

     • Sasin napsal:

      Parlamentní demográca je to samé jako zamřížovaná svoboda. Šmejdská čuňata si jenom vylepšují elektrické bodáky na větší dálku. Všechny kolonizované vlády čuňácké miliskování milují. Za to vychovají k obrazu svému své malé čuňátka.Staněk se probudil až ochutnal svoje echkonomické pomeje a teď říká, zasvěceně, co tady tušíme většinou každý, kromě totálanálních blboňů, a říká to echkonomickým hantecem, který se líbí. Jednu dobu jsem ho rrád poslechl, mluvil už jinak než bylo obvyklé, jenže k podílům na neprodejné půdě a rozpočtu o kterých budou rozhodovat každej ze svého dekretu nedošel. Jeho strašení z budoucnosti, gdy nám jako všem nastřílejít nějaké nanoroboty pod kůži a výhledy na totální zblbnutí lidí mobilním zářením osoleným vzdušnými "osvěžovači" myšlení tedy za nějaké řešení nepovažuji. Jeho směr vyškrabávání se z jámy lvové kupředu levá pravá, levá pravá k budování bohulibé společnosti, která přijme jako menší zlo totální vlezdoprdelizmus, otiskové potvrzování, povinné očkování nebo usnadnění placení předepsaným pohledem do platebního terminálu, že bude jako mmenší zlo, které nám na oplátku poskytne další nadstandardnípohodlí hodnotím jako totálanálfekální tragikomický výsledek technickomaterialisticky založených odborníků. Su si jistý, že lidi chtějí něco jinýho. Chtějí aby jim roboty posloužily při vyrábění jejich potřeb, né, že je budou řídit a utírat prndel. Stále si myslím, že lidi potřebují spíš aby psychopati a roboti, co budou vyrábět zalezli do podzemí a věnovali se uspokojování potřeb obyvatelstva a přestali se srát lidem do hlavy a ukazovat jim cestu gde si mají dokaličit všechny hnáty.Gdyby třeba vystoupil a začal ječet, "šmarjá lidi, to je hrozný, nemůžeme v tom pokračovat, dyk nás to zabije" , to by znělo líp..

      • Robo napsal:

       Sú ľudia (Staněk) alebo aj celé stanice (SV), ktoré proste z nejakého dôvodu nevydržím pozerať.

       Potom sú ľudia, ktorých naopak vyhľadávam..

      • Paul Durham napsal:

       „šmarjá lidi, to je hrozný, nemůžeme v tom pokračovat, dyk nás to zabije“ , to by znělo líp..

       I když žábu nafouknete do prdele stéblem slámy, pořád bude kvákat, žádný zpěv slavíka neuslyšíme.

       • proud napsal:

        Jak sam muzes pozorovat,hodne jich ten slavici zpev od ty zaby slysi..............

        • Robo napsal:

         Ak chceš počuť slávičí spev, počúvaj slávika.
         Počúvať v takom prípade žabu je...minimálne je to zvláštne.

         Toľko aj k tak často opakovaným novomoderným keciam, že sa vyplatí počúvať každého k.kota a je len treba vypreparovať pravdu. Prd!

        • proud napsal:

         "že sa vyplatí počúvať každého k.kota a je len treba vypreparovať pravdu."............... :-) a jak jinak chces zjistit,jestli je to kokot? ;-)

        • Robo napsal:

         Veľmi často to spoznám/vycítim uz za pár sekúnd.
         Nebudem predsa s ním potom strácať čas, nie? Ak niekto napríklad propaguje čipy do tela, no tak čo s takým kokotom?

         Ale odbočil si - téma znie, že ked chceš slávičí spev, počúvaj slávika.

        • proud napsal:

         Neodbocil,protoze se s tim slavikem ztotoznuju,mas pravdu,naco se v tom rejpat,to plati! Ale s tim kokotem mas pravdu jen co se tebe samotnyho tejka.Jenze tady je diskuse na kterou chodi dost lidi co nepisou,rozhodne vic nez nas kdo piseme,a ctou velice pozorne,co chapes ty,nemusej chapat jiny,podle miry poznani,proto se poustim do vsech diskusi bez vyberu,abych jim ukazoval mozny smery premejsleni a mozny lepsi prispevatele a ty na ktery neni poreba se soustredit..........Kdybych mel psat jen kvuli sobe,skoro tu nebudu :-)

        • proud napsal:

         Proto mi vadi napriklad Sasinova "necestina" kterou tak rad pouziva a pak vubec neni jasny co vlastne pise,dela lidem v hlave bordel a zmatek,tak se nepomaha,ale skodi!!! Faktem je ze se casto ale uz polepsil :-)

        • Robo napsal:

         Sasina stále považujem za jedného z najprínosnejších diskutérov vôbec.
         Napriek tomu, že mu skoro nerozumieš:-))

         A sprznena čeština? No vidíš, ja považujem češtinu (aj napríklad slovenčinu) ako takú za sprznený "njuspik".

         Veľmi často sa neriadiš tým, čo sám píšeš, Proude.

        • Robo napsal:

         ..a keď písal spisovne (jak si ho aj chválil), to citoval z Cedrov. Kopypejst.

        • proud napsal:

         To je tvuj dojem Robiku,mas na nej plny pravo,ja proti svy rodny reci nenamitam nic,urcite ne ted,paklize vubec nekdy.Potrebuju lidem rozlepit oci a ne je ucit mluvit.Mimochodem,vidis to,tvuj Sasin ani kopirovat neumi:-)).Kopiruje ze to vypada jako jeho vlastni chytrost(takze krade),zrejme nezna uvozovky jak moc je chytrej:-))))))))))))

        • Robo napsal:

         Zas píšeš pi.oviny, prepáč.
         Že nevieš čítať, Ťa neoprávňuje k takým keciam.

         1. Na konci citatu uviedol zdroj. Dvakrát. Potom to už vyplynulo z kontextu. A aj z češtiny.

         2. Tie citâty si musel hneď spoznať, ak je pravda, že si Cedey čítal.

         3. Úprimne, Ty si hlavný dôvod, prečo som už skoro nepíšem, Proude...

        • proud napsal:

         Taky uprimne.Nic proti cedrum,ale fixovat se na jednu vec a myslet si ze je nejlepsi a do kazdyho veku pasujici je stejny jako bejt nabozenskym fanatikem.Existuje jeste jedna Anastazia,mimochodem.A ani ti nejsou samotni.Ze sem nepises kvuli me a ze jsem otevrenej vsemu neni moje blbost,ale jenom tvoje! Chtels uprimnost,tady je.Doufam ze to nebudes brat ve zlym,ale ani to neni moje vec.

        • Robo napsal:

         Nepoznáš ju a ideš súdiť.
         O blbosti radšej nepíš.

         Ďalej si buduj ten svoj povrchný svet, pic.

        • proud napsal:

         V pohode Robiku.....

    • Vlado napsal:

     To ako o tebe?

    • Vlado napsal:

     To akože o tebe?

 3. proud napsal:

  "Vytváření strašáka

  V roce 1993 vychází publikace První globální revoluce, ve které jsou i takovéto perly: "Zdá se, že lidé potřebují společnou motivaci v podobě společného nepřítele, aby se dokázali spojit a spolupracovat (…) Hledání obětních beránků je taktika stará jako lidstvo samo. Když nevíte, co s domácí politikou, odveďte pozornost k hrozbám zvenčí. Spojme národy proti vnějšímu nepříteli, buď skutečnému, nebo k tomuto účelu vymyšlenému. (...) Při hledání nového nepřítele, který nás sjednotí, nás napadlo, že se k tomuto účelu dá využít znečištění, hrozba globálního oteplování, nedostatek vody, hladomor a podobně."............pekny...

 4. Maroš napsal:

  Tu vzniká jeden základný problém - čo a kam s prebudenými biorobotmi - v súčasnom systéme, pretože:
  1/ Sociopat je psychopat, ktorý odmieta a rozvracia všetky základné sociálne väzby - teda aj partnerské, rodinné, čo asociál ešte nerobí, pretože -
  2/ asociál je v podstate osoba - osobnosť, ktorá vnútorne, alebo aj navonok - odmieta spoločenský systém v jeho podobe - viď intelektuálna vzbura, politická opozícia, kriminalita. ale títo ľudia - aj ako bezdomovci - udržiavajú aspoň základné sociálne väzby, priateľstvá, skupiny. To sme tu aj my. Teda - aj prebudeného biorobota by sme mohli zaradiť medzi asociálov. Ich "spoločenská" nebezpečnosť však rastie
  s potenciálom ich tvorivosti - a to nehovorím o Spartakovom povstaní - to sa dá potlačiť. Obaja - sociopat, aj asociál však stále ostávajú - súčasťou systému - vďaka pupočnej šnúre určitých závislostí.

  Pokiaľ prebudení bioroboti prídu s iným riešením - teda nie len ako fyzicky prestavať starý systém, ale ho postaviť na úplne inom základe - môžeme ich nazvať - anjelmi zmŕtvychvstania - na ktorých systém nemá žiaden dosah ako na jeho pozorovateľov, resp. reštaurátorov - pretože v momente zrodu myšlienky úplne nového systému - ten starý sa zrúti bezpodmienečne a nenávratne! A to chce mentálne a duchovné preskočenie do inej dymenzie. A na to treba otvorené vráta mysle - nie na in, ale na ex!

 5. pedros napsal:

  Diskuse idiotů! Škoda, že Marie odešla! Admine teď jsi spokojenej?

 6. Maroš napsal:

  Santa Maríja Pedra Verita - pripojená na internet ostnatého drôtu v Trumpovej mexikánskej záchytnej stanici - pokus cez Obamove Haarp rezonancie implantovať wifi červa zbytkov umelej inteligencie Tay do starej českej židovskej krajiny - ako spomienku na socialistické žuvačky značky Pedro! Pedra Verita - požuj tam niekom pelendrek - a snívaj o lékořici!

 7. jop napsal:

  Stanek je často ťažký, jeho ekonomický postoj mi je často nesympatický, zastáva akúsi divnú zmes kapitalizmu a zároveň antikapitalizmu.

  Ale dáva obrovské množstvo súvisiacich informácií, z ktorých dokážete sami pochopiť tie súvislosti, ak ho naozaj vypočujete a zamyslíte sa čo vlastne hovorí.

  Podla mňa sa často mýli, alebo niekedy nie mýli ale zastáva postoje mne nesympatické, ale dáva informácie vo veľmi podstatných súvislostiach.

  Ako hovorím, filtrujte každého. Pjakina, Staneka, mňa, každého

  • jop napsal:

   Ako hovorím, filtrujte každého. Pjakina, Staneka, mňa, každého.
   Ale ten filter si nastavte počas počúvania, podľa toho čo kto hovorí alebo píše. A vždy buďte schopní filter pritvrdiť alebo zľahčiť, podľa toho aká je konkrétna téma.
   Lebo aj všeobecný kecal môže byť v určitých oblastiach načítaný a niečo špecifické, čo vy nechápete, tak aj kecal to ale môže chápať

   • proud napsal:

    S filtrem mas pravdu,kazdyho je potreba filtrovat,ale s tim nastavovanim nesouhlasim,prisnej filtr na kazdyho a vsechno!Nikdy jinak nevis kdo ma v hube med,ale na jazyku jed.Porad se jeste najde dost tech kdo se dokazou vemluvit,ale otravej ti dusi.

    • proud napsal:

     Dam nejen tobe jednu dobrou radu: nauc se poslouchat svou intuici,o ty si zjisti co jen muzes,davat ti tady kurz jak ji poslouchat je na hodne dlouho,bohuzel.Ve zkratce se te zeptam,stalo se ti nekdy ze ti nekdo neco nabizel a prvni tvuj vjem byl NE!(odpor),ale nakonec jsi vypremejslel ze se to hodi a vzals to? To prvni ne byla rec intuice ktera se nikdy nemyli,protoze vi,zes to vzal byl uz hlas tvyho rozumu.Pozdeji se ukazalo zes to brat nemel,pravda? ;-)

    • Maroš napsal:

     Proude - Jop mal zrejme na mysli tzv. meta-komunikáciu, t.j., že aby sme nevnímali len tú digitálnu informáciu - fakty, ale aj tú analógovú - áno-nie, t. j. pravdivosť, s ktorou sa stotožňuje sám autor - jeho oduševnenie, ale i možné klamanie, herectvo, pózu, prípadne samoľúbi obdiv samého nad sebou - "Bože! - som ja ale dobrý!" - moja obľúbená veta od Michaela Caina.

     • utajnejchseasiflakajtaktrollujou? napsal:

      Maroši, "Proč jen já musim bejt tak dokonalej?":D

      Maroši, co z toho máte, že tu internetujete a zevlíte?
      (To je se jen ptám, neposuzuju Vaše důvody. Rád bych tomu porozuměl.)

      A co myslíte proč ostatní? Že by neměli, co "produktivního" pro ostatní (vědomě užitečného-žádaného všemi druhými) robit, tak se tu flákaj a vykecávaj (náhončí "tajnejch")?

      • proud napsal:

       To si bez resit nekam na nejaky psychoforum a neodvadej tady tim rec o potrebnejch tematech, "chocholousku"! Receno slusne v bezny mluve lidovy to znamena zavri zobak nez ti z nej vypadne zrni a vyfic! Nebo pridej neco k obecnejm tematum a jak ven z bryndy,misto kopani do hoven v osobni rovine........

       • utajnejchseasiflakajtaktrollujou? napsal:

        Mistře Proudissimo,
        zajisté by některé vyvedlo ven z bryndy, kdyby si agentíci u tajnejch doplnili základní poznatky o PRAVÉ ekonomice (svobodné ekonomii)-tedy té, která se NEUČÍ (učí se jen státní fraška) a musej k tomu zapojit tu kedlubnu na krku. Pak by je to ale možná i vyvedlo z míry (včetně jejich "nadřízených" - "odměňovači pamlsky" a mohli by býti odejiti, ačkoli pré nic jako "bejvalej" agent neexistuje, nu což) jak jednostranně (od-vedení záměrně) jsou "vyvinutí"...

        • utajnejchseasiflakajtaktrollujou? napsal:

         Tohle ignoranství (selektivní slepota) kupodivu speciálně ve svobodnoekonomickém směru (Proč zrovnaq v tom, že?...) bylo detekováno už dávno...a je stálým problémem.
         Proto jsou i tací součástí problému a ne součástí řešení.

      • Maroš napsal:

       utajtroll - Už je to tým, že sa nikomu nechce robiť na tvoj trollský kokot - ty systémový parazitický podjebávací poneváč! Špeciálne teba - ty rádoby dozorujúce hovädo - by som chcel vidieť, ako poležiačky rúbeš nad sebou krompáčom uhlie! NECH SA TI O TOM KAŽDÚ NOC SNÍVA!!! AMEN!

      • asm napsal:

       A čo, my si tu nemôžeme len tak nezáväzne pokecať ako "eliťáci" na Bilderbergu?

 8. Franta napsal:

  Podle tohoto článku je US dolar nadhodnocen 19-20X (ve srovnání se skutečnou cenou zlata a množstvím peněz v oběhu). https://srsroccoreport.com/historical-official-data-reveals-golds-value-should-be-20-times-higher/ Ekonom Peter Schiff uvadí, že díky masivní deindustrializaci v USA, 84% lidí v USA pracuje v sektoru služeb, kde se nevyrábí skutečné hodnoty, např. hasiči, policajti, trenéři fitnes atd. Podle metodiky počítání nezaměstnanosti z 80. let je skutečná nezaměstnanost v USA těsně pod 23%! http://www.shadowstats.com/alternate_data/unemployment-charts Dále skutečná roční inflace v USA je tam poslední roky pod 6% a ne oficiálně udávaná 2% http://www.shadowstats.com/alternate_data/inflation-charts Průměrný roční růst HDP v USA za poslední roky není 2%, ale -2% http://www.shadowstats.com/alternate_data/gross-domestic-product-charts

  • phant napsal:

   Pro absolutně žádné státní "peníze" neexistuje žádný REFERENČNÍ základ. (to že jsou tyhle vnucené nesmysly navázány na sebe navzájem..je nijak neukotvuje).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!