Tak tahle podpora, pane Drahoši, pro vás bude drahá

V průběhu března se má končící předseda České akademie věd Jiří Drahoš rozhodnout, zda vstoupí do boje o prezidenství ČR, či nikoliv. A už jaksi předem se mu z hlediska jeho možných ambicí v prezidentské volbě uspět (pokud se jí skutečně zúčastní), přihodila nemilá věc. Dokonce až tak nemilá, že by snad ještě před oním rozhodujícím březnem udělal nejlíp, kdyby sklapl notes a řekl: NEMÁM ZÁJEM.

On jej totiž snad jako první z českých politiků označil za svého prezidentského favorita místopředseda sněmovny českého parlamentu a dřívější starosta obce Suchá Loz Petr Gazdík. Politik v Čechách, na Moravě a též ve Slezsku tak oblíbený a do srdcí lidu vrostlý, že má šance zopakovat to, co u nás před časem dokázal jedině Václav Havel. Totiž ukázat prstem na člověka, pronést, tohle je můj vyvolený na tu a tu funkci – a tímto gestem jej od uvedené funkce do konce života vzdálit, ne-li vůbec politicky odrovnat.

Samozřejmě Havel tak činil neuvědoměle. Přemožen kladnými referáty, jež o sobě četl v novinách či slyšel v televizi nebo v rozhlase, se domníval se, že svou podporou kamarádovi a příteli do funkce skutečně pomůže, a pak jen ohromeně zíral, že se tak nestalo. Ale Gazdík je už od počátku případ odlišný. On za sebou průvod pochlebovačů netáhl a netáhne, a vše, co ve svém politickém životě udělal, se ve veřejnosti přijímálo buď s rozpaky, či s nenávistí, ne-li přímo s opovržením. To např. když se v listopadu 2013 coby podržtaška spolustraníka Kalouska vzdal funkce místopředsedy sněmovny a předal ji právě Kalouskovi, protože ten je – jak on o sobě sám tvrdí – skvělý rétor, zatímco on Gazdík? Nebo když se při zdržení na letišti v Rusku pokusil vyvolat mezinárodní skandál za českou chybu (při neplánovaném mezipřistání vstoupilo do letadla dalších 11 osob, které nebyly odbaveny), kteroužto chybu českou on, pochopitelně, vydával za nevraživost ruskou a hlavně za nedostatek ruské úcty k němu, coby vedoucímu členu delegace. Chybělo tehdy skutečně málo, aby za tento „mezinárodní incident“ požádal Západ o vyvolání třetí světové války. Stejnou podporu veřejnosti sklidil za iniciování žaloby na prezidenta Zemana, za iniciování žádosti neproplatit jeho zahraniční cestu za Putinem a na Rhodos, či za to, jak úporně, jako by šlo o jeho vlastní bytí či nebytí, se ve sněmovně bil za protiruské sankce.

Takže shrnuto: On se svou popularitou, jíž se u našeho lidu těší, nemohl, když svou podporu Drahošovi vyslovoval, očekávat, že tím Drahošovi cestu na prezidentský stolec usnadní. On přece, jako člověk s mozkem v hlavě, musel vědět, že mu tím naopak velmi uškodí. Ne-li přímo z volby vyřadí.

Ale přesto tu podporu vyslovil..

Vysvětlení jsou dvě: Buď chtěl skutečně Drahoše pro prezidentskou roli diskvalifikovat, anebo předchozí věta o člověku s mozkem v hlavě neplatí.

Které z těch dvou je asi pravé?
11 Komentářů k Tak tahle podpora, pane Drahoši, pro vás bude drahá

 1. Paul Durham napsal:

  copak pindík, ale jeho voliči, to jsou cypi ako rampy , marnost nad marnost , všechno je to marnost , ANO bude líp , velebnosti

 2. lukaš napsal:

  Pane Man.
  To jste zapomněl,jak oslavoval 28.října na Václaváku s jeho podobnými psychicky nemocnými osobami.Jak vyznamenávali Bradyho a jak Horáček oznámil,že chce být prezident,za jásotu Gazdíka.

 3. r.m. napsal:

  Další kretén je rektor I. Lékařské fakulty komouš Zima. Má dokonce osobního řidiče a velmi nabubřelý majetek. K tomu frustrovanou manželku a nablblou dcerku.
  http://potuznik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=395547
  Bývalý šéf SSM a komunista kritizuje dnešní studenty za snahy získat titul a usnadnit si karierní postup.
  -
  Je jaro roku 1989 a já studuji druhým rokem I.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Je po "Palachově týdnu" a normalizační politika KSČ má svou odezvu i v prostředí vysokoškolských fakult. Za účast na demonstracích jsou studenti vylučování ze škol, naopak trvá povinnost účastnit se oslav prvního máje. Rektor Zima je v té době medik, patrně posluchač čtvrtého nebo pátého ročníku, ale především šéf SSM na celé fakultě. Možná je v té době již člen KSČ, prostě ten komu se říkalo "velké zvíře"

 4. petr napsal:

  To hledání Antizemana za každou cenu je až komicky zoufalé :-P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!