Omyly zástupců odborné veřejnosti v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou: „jídlo škodící zdraví“

csvvBrno, 30. ledna 2017. Pořad „Máte slovo s Michaelou Jílkovou“ odvysílaný ČT 1 dne 12. 1. 2017 na téma: „Jídlo škodící zdraví“ ukázal velkou zmatenost v názorech na zdravé stravování, významně ji podpořili i zástupci odborné veřejnosti. V pořadu nebylo umožněno, aby mohly zaznít objektivní informace, které diváci očekávali. Ve světě se dnes řeší již velmi aktuální otázka přežití lidstva. Jako cestu odborníci navrhují vegetariánství. ČSVV očekává proto i v ČR obrat od „odborného“ odrazování od vegetariánské stravy k projevení zaslouženého uznání těm, kteří cítí odpovědnost za osud lidstva a jdou druhým příkladem.

Pořad věnoval velký prostor nepodstatným otázkám nevztahujícím se k výživě podporující zdraví: délka střeva, sex, kvalita brambor nebo stížnosti obézní paní na kurz, po kterém nezhubla. Divácká veřejnost přitom očekávala vysvětlení, jak a které nutriční chování přispívá ke vzniku tzv. civilizačních chorob, které dnes sužují tři čtvrtiny obyvatel ČR. Z řad zástupců odborné veřejnosti zazněly výroky, které nemají oporu ve vědě o výživě člověka.

Rádi bychom touto cestou upozornili na dva nejvýznamnější omyly z mnoha, které v pořadu zazněly.

Anorektička není vegetariánka

Zástupci odborné veřejnosti považovali za vegetariána či vegana každého, kdo se orientuje převážně na rostlinnou stravu. V pořadu zařadili tito odborníci do jedné skupiny s vegetariány a vegany i anorektičky, bulimičky, vitariány a frutariány. V případě mentální anorexie se však jedná o mylné zařazení duševně nemocných dívek mezi filosoficky a eticky zaměřenou část populace. Někteří vitariáni mohou jíst i syrové živočišné produkty, například syrové maso, nemusí se tak vždy jednat o vegetariány v pravém smyslu. Základní myšlenkou frutariánství je uznání rostlin jako plnohodnotných živých organismů, nikoli pouhých "polověcí", naproti tomu vegetariáni a vegani preferují pro výběr své stravy environmentální (vnější podmínky pro život) a etická hlediska.

Přednesené výroky zástupců odborné veřejnosti o vegetariánství znevážily ministerstvo zdravotnictví a odborné společnosti

V pořadu zazněly tyto výroky: MUDr. Tláskal: „Rozhodně nedoporučuji vegetariánství“. Prof. Ing. Jana Dostálová, CSc.: „Vyloučení mléka a masa z jídelníčku může vést až k ohrožení zdraví, zvláště pak u dětí“. Negativní stanoviska zástupců odborné veřejnosti ke zdravotní prospěšnosti vegetariánství nebo veganství nemají oporu ve vědě o výživě a jedná se spíše o prezentaci osobního přesvědčení, a ne poznatků založených na vědeckém výzkumu. V ČR nikdy nebyl proveden výzkum, který by mohl zpochybňovat výzkumy provedené v zahraničí. Navíc tito zástupci odborné veřejnosti svými výroky o vegetariánství znevážili české odborníky na výživu, včetně ministerstva zdravotnictví (viz Prohlášení Nutriční jednoty 1989) a školství, které v roce 1993 zařadilo vegetariánství do školního stravování formou samostatného spotřebního koše.

Odborné grémium Společnosti pro výživu a České pediatrické společnosti se již v roce 2004 vyjádřilo k vegetariánství v souladu se Stanoviskem Americké dietetické asociace k vegetariánství z roku 2003, které ve zkratce zní:

Názorem Americké dietetické asociace a Kanadských dietologů je, že správně rozvržená vegetariánská strava je zdravá, nutričně vyvážená a zdravotně přínosná v prevenci i léčbě různých onemocnění, je nutričně dostatečná a vhodná pro výživu dětí, dospělých, těhotných i kojících žen. Vegetariáni ve srovnání s nevegetariány mají nižší nejen index tělesné hmoty (body mass index, BMI) a mortalitu na ischemickou chorobu srdeční, ale i krevní tlak a výskyt hypertenze, cukrovky II. typu, nádorů prostaty a střev. Vegetariánská strava také může uspokojit nároky vrcholových sportovců.“

V ČR jsou veřejnost a vegetariáni „odborně“ odrazováni od svého přesvědčení na rozdíl od zahraničí, zejména v USA vidí ve vegetariánství záchranu lidstva

Ještě dál než ČR jdou v oblasti doporučení kulturně vyspělé země. USDA již v roce 2010 vydalo pro USA doporučení pro vegetariány a vegany. V roce 2016 publikovala Elementa Science of the Anthropocene svoji rozsáhlou výzkumnou práci: Kapacita zemědělské půdy USA pro 10 výživových scénářů. Jako nejlépe využívající půdu byl vyhodnocen vegetariánský způsob výživy, který uživí 2,6 krát více populace než současný způsob stravování.

ČSVV očekává proto i v ČR obrat od ponižování, zesměšňování a „odborného“ odrazování od vegetariánství k projevení zaslouženého uznání, úcty a obdivu těm, kteří cítí odpovědnost za osud lidstva a jdou druhým příkladem.

Další informace:

Jaroslav Škvařil, předseda České společnosti pro výživu a vegetariánství

Mobil: 774 528 391

Email:  info@csvv.cz

Web:  www.csvv.cz

Facebook:  www.facebook.com/CSVV.CZ/

 

Odkazy na citované dokumenty:

Záznam pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou ze dne 12.1. 2017  Stanovisko Americké asociace k vegetariánství

Postoj České pediatrické společnosti k alternativní výživě

Vyjádření Společnosti pro výživu ke Stanovisku k vegetariánství Americké dietetické asociace  Vegetariánský spotřební koš ve vyhláškách MŠMT ČR

Prohlášení Nutriční jednoty (1989)  

Výživové doporučení USDA pro USA

 Kapacita zemědělské půdy USA pro 10 výživových scénářů

ČSVV je odbornou společností, která sdružuje odborníky z oblasti výživy, gastronomie, kvality potravin a výživových směrů. ČSVV největší důraz klade na zdravotní prospěšnost vegetariánství: „Nechť tvá strava je tvým lékem, a ne tvůj lék tvojí stravou.“ Hippokrates 5. stol. př. Kr.

Cíle ČSVV

Osvětou dosáhnout společenského porozumění a respektu k hodnotám vegetariánství a jemu blízkým způsobům života.

Sdružovat, informovat a pomáhat aktivistům, odborníkům, zájemcům a sympatizantům vegetariánského způsobu života.

Hlavní celospolečenské projekty ČSVV

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví

Školní stravování jako vzdělávání a výchova

Wellness gastronomie

Všechny výstupy ČSVV najdete  zde.
195 Komentářů k Omyly zástupců odborné veřejnosti v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou: „jídlo škodící zdraví“

 1. totalita na talíři napsal:

  Budou vegetarianofobie anebo popírání prospěšnosti vegetariánství také trestány Zákonem?

  • proud napsal:

   Spis bych se ted staral ne o to co jime,ale jak to zaridit,aby to nebylo udelany jedovatym a zniceny chemii,pak teprv bych se zabejval zabomysima valkama jestli je chutnejsi a zdravejsi strouhana mrkev,nebo pekne do zlatova ugrilovanej steak..........

   • proud napsal:

    Coz by samozrejme dopadlo tak,ze by se kazdej zastaval toho co mu chutna vic a je to tak v poradku,at si kazdej dlabe co chce a o co si jeho telo rekne a necpe druhejm svou "jedinecnou" sablonu.

  • WIKINGER Petr napsal:

   TAK TO JE SKUTEČNĚ BOMBA

   na Ukrajině se válči,EU se ROZPADÁBrzy nám tu vnutí tisíce emigrantů,kteři přinesou nemoci a kdoví co ještě.

   A TADY SE ŘEŠI,ŽE JÍDLO ŠKODÍ ZDRAVI.NO LEPŠI ODRAZOVÁNÍ OD AKTUÁLNÍ SITUACE SI NEDOVEDU PŘEDSTAVIT.

   Co tak dát tady na př.toto

   http://casopisargument.cz/2017/01/26/strana-na-odpis/

 2. Rocco napsal:

  Smažíte někdo řízky na motorovém olejíčku podle televizní reklamy LUKANA Řepkový olej - Pramáti české kuchyně???
  To je hnus, takhle lhát a prodávat lidem jako potravinu. Tradiční je LUKANA Slunečnicový olej a ne jedovatá řepka.
  https://www.youtube.com/watch?v=gewz-eh5m_Q

  Schichtovy závody Ústí nad Labem byly v roce 1945 znárodněny podle Benešových dekretů a získaly nový název Setuza. V roce 1991 nám státní Setuzu ukradli veksláci Pitr a Mrázek a pak podvodník Sisák, který Setuzu v roce 2011 střelil švýcarské společnosti Glencore. Tudíž už ji ani nemůžeme těm zlodějům zkonfiskovat.

  Podobně to asi brzy dopadne se Škoda Transportation Plzeň (dříve název Škoda Holding Plzeň). Její vlastníci, tuneláři z Mostecké uhelné, ji prodají Číňanům. A už v roce 2009 Škoda Holding (Čmejla, Diviš) prodala 100 % podíl v divizi turbín Škoda Power za 11,5 mld. Kč jihokorejské společnosti Doosan Group. Za socialismu dodávala úspěšná a zisková Škoda Plzeň do celého světa turbíny pro elektrárny, teď je holt dodává jihokorejská Doosan Škoda Power Plzeň... A kleptooligarcha Babiš taky prodá Agrofert Číňanům.

  Blbí Češi umí akorát čumět a nechat se 28 let okrádat.

  • Joe napsal:

   Blbí Češi ještě za odměnu a za nadšeného hýkání Babiše alias Bureš zvolí za premiéra. Tupost Čechů totiž nemá obdoby ....

   • Robo napsal:

    To je ďalšia vec. Milión kokotov tu bude nadávať na Slovákov. Tých iných milión+ kokotov si zvolí slovenského oligarchu českým ministrom financií. Minimálne..
    Za koblížek predať aj svoju budúcnosť!

  • Kadlik napsal:

   Vseho docasu, dockej casu jako husa klasu, davam vekslakovy rok maximalne dva a pak se zase bude znarodnovat teda pardon prevadet rozkradenej narodni majetek zpet pod statni spravu !!!

  • provlada napsal:

   Na smažení je slunečnicový olej zcela nevhodný. Naopak řepkový je k tomu, vyjma sádla, nejlepší. Nutričně řepkový olej nezaostává ani za olivovým.

  • admin napsal:

   řepkový olej na rozdíl od slunečnicového je na smažení zdraví neškodný, něco si o tom zjistěte. Pro začátek např. zde: https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10005480-slunecnicove-a-repkove-oleje

   • Maroš napsal:

    Admin - pravda jesť - zvlášť repkový "winterizovaný" - odvoskovaný, odvločkovaný, ktorý má lepšie parametre ako olivový - súčasť olejov typu fritol - samotný winterizovaný je drahý, konkurencie neschopný. A sme pri bravčovej masti, ktorá sa prepaľuje ešte menej, t. j. pri vyššej teplote, a bez ktorej - aspoň pol na pol s olejom, ten správny rízek nemá - jednoducho nemá! - "ach!" tú správnu vôňu!
    Pre miľovníkov tých správnych luskovín - domácich klobás, mám dobrú správu - niečo sa na trhu zvrtlo a začínajú sa objavovať fantastické klobásky - pekne voňavé, chutné, prisušené - ostôlklopkajúce, v originál črievku, ktoré keď navlhčíš - zlezie ako frckguma, klobásku pekne nakrájaš a šťastný môžeš búšiť do klábosnice na nwoo - blahorečím vegetaríánom! - avšak pamätajte! - zvieratá vás nenávidia -
    žeriete im potravu!

    • jan nowak napsal:

     Matroši.. wegetariáni jsou SADISTI ! ten špenát to hrozně bolí když ho TRHAJ
     jak pitbull proud Káčera..

     • benmil napsal:

      Už je to tady! Už delší dobu čekám, že někdo vyrukuje s tím, že rostliny mají duši a že žrát špenát je vlastně vražda. Prostor pro spousty nových neziskovek. :-)

   • petr napsal:

    Řepkový je neškodný nanejvýš jako surovina do obráběcích emulzí ve strojírenství :-)))

    Komouši nebyli hloupí, když nás zásobovali slunečnicovým a sádlem. Kapitalistovi je jedno jestli white trash pochcípá nebo ne, tak ho klidně zásobuje řepkovým, sojovým, palmovým, ...

    Ovšem superolej je čerstvý lněný s mega omega3. Ale jen za studena! V žádném případě neohřívat.

 3. Žabák napsal:

  Dnes si probereme výhody veganství :D

  [img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQz_Fpy49EcQL6bVjJ4r982N5UyoXMCLxnWh_daODcegKB-XCnvEg[/img]

 4. Robo napsal:

  Vraj bojovní vegetariáni. Hovno, akurát tak propaganda.

  Najviac radikálni sú mäsožrúti. To sú všade kecy, plné držky kecov.
  Kokoti, žerte si aj hovnâ a neserte sa do nás..

 5. jan nowak napsal:

  WIKINGERA Petera LŽE JAG GDYŽ RABIŠ tiskne ! ! !
  NEMÁ 4 KOZY.. má jen JEDEN.. na 1/2 s tim blbcem proudem : ))
  Furt se hádaj , gdo má krmit Dnes a gdo Zítra a gdo komu schowal gumáky..
  Ššš dojej wšak oba.

  ps : bobky musí poklízet Haarpík

  • WIKINGER Petr napsal:

   NOWAKU WY PRASAKU,

   WIKINGER ma kozy rad,jsou čtyři na dvou milenkách.

   Ty mě denně lákají,pojd do lužecka mezi nás,vyrobime si tu Sociální stát.To drahy náš Petere NOWAKA strašně nasere.

   Kořalku si popiju,holky taky opiju

   My dáme tobě a ty nám,Nowak utře hubu a bude sam

   Hezky zčerstva vesele obveselujem se tu zběsile.

   Na webu se píše,že je Proud impotentní zviře.

   Samozřejmě ho tu zveme impotenci vyléčime.

   • Maroš napsal:

    Wájkinger - gratulujem, si prvý, kto verejne priznáva - načo sú koze šátok a gumáky! Tak tak - pri milenách je veselo - oni "ne ne ne!" a ty "no no no!". A všetci na to - "co co có?!"

   • jan nowak napsal:

    WIKINGERE Perete se w lužci rády ?
    .. já ho měl www w konceptech g.mejlu ( páč tam si ukládám.. neumim dát ani LINK na wocas ), ale tuhle jsem ho hodil na kompost..
    Jinak stále platí plan B ( B jako poplach ).

    ps : proud asi nepřijede , neb je na lopatkách TURBINY w podzemní elektrárně
    .. a protože se fláká furt něgde po síti , tag mu nedám www wolno !!!

    • WIKINGER Petr napsal:

     Lid Petera chvali,

     jak ho do milenek vpali

     a děla mu ovaci

     neb z toho má legraci.

     Slava huči národ hlasně

     o,ten musi šoustat krásně.

     V lužečku se neperem,same ach je slyšet kolem kdo nešoustá ten je volem..

  • WIKINGER Petr napsal:

   RABIŠ NÁHODOU NELŽE.HEZKY TO WIDITE JAK NÁM TU POSLAL TU CHATRU 17 OD TOHO PODRACKEHO, CO JE U NĚHO NA MAFŘE PEČENY

   i wařený.Tam se přiznává totiž nejen,že je úplna dvojka maslo-miliardař na dluh-kterého kdykoli mohou poslat možné i pod most,nebot za nic nemůže bo ho řidi ti boháči z NWO,ale zcela zajímavě navrhuje řešení a to v poslední větě,která zní.

   SWOBODNI LIDÉ JEDNOTNI VE SWE WŮLI ZACHOVAT A ROZVÍJET DOMOW,JISTĚ NAJDOU ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ,KTERÉ W TÉTO CHARTĚ UWADIM.

   Řeknu wám je to nadnesené a kdyby to nebyl fašistický oligarcha,který chce zawest systém BUDETE BOUCHAT ZA STRAWU A BYT tak bych mu dal korunu.

   NAWRHL TOTIŽ CO BUDEME MUSET STEJNĚ UDĚLAT A TO DŘIWE NEBO POZDĚJI a to ne že ne,ale ANO..

 6. jan nowak napsal:

  Dobré ráno Robo-ti..
  .. juž ses naučil čítať ?
  A písať ? Yes , we can !

   • Paul Durham napsal:

    S tím žraním hoven bych to viděl na remízu , pod Tatrou i pod Řípem si burani zvolili resp. svojí ignorací potvrdili vejlupky úplně totožné charakteristiky.
    Faktem nicméně zůstává, že vedete na body - vsítili jste cajzlům mnohem více kádrů do chřtánu než v opačném směru :-) , proto na vás apeluji , humanita a soucit , vemte si je zpátky .
    A co se senochrupství týče, tak madam Kratochvílová s píčou na klobouku byla reprezentant žaludečněmozkových problémů par excelence. Dobrá reklama :-)

    • Robo napsal:

     Mám lepší nápad. Spojíme sily a požiadame juesej alebo rovno Izrael, aby si Bureša vzali späť..
     Je to najlepší politik minimálne v strednej Jevrope, určite po ňom skočia.

     • petr napsal:

      Fajnový košer žaludek krmený evropou i usa není zvyklý na babišovo maso-kostně-šlachově-kožní separáty určené k výkrmu gojů.
      To by byla genocida horší jak v dachau.

      • Robo napsal:

       No šak sa chystajú na genocídu 2, tak o to viac sa im teraz hodí.
       Vidíš, my ich presvedčíme raz dva..

   • Maroš napsal:

    Robo správne - JeWropa martina shultza - si to napísal nemnóžko pa rúsky, čo by niekto mohol zle pochopiť - či?

    • Robo napsal:

     Kto chce, chápe:-)
     Ale inak skôr tak trochu po Starosloviensky:-)
     Tzn. s významom toho slova. "Z cudzej zeme", asi tak podobne..

 7. proud napsal:

  Jo,no,za chvili nejakej pobouchanej vyrukuje s tim ze sex neni zdravej a ovce prestanou sukat :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • jan nowak napsal:

   To bys byl nasranej.. có ?
   .. náhle prázdnej chlíwek : /

   • proud napsal:

    Ja ne,jsem neposlusnej :-))))

    • proud napsal:

     Presne podle poucky ze zenaty maj tu vyhodu,ze si muzou zasukat i kdyz se jim nechce,a ja jako svobodnej klucina si zasukam jen kdyz se mi chce.Treba loni,to se mi nechtelo vubec! :-))))))))))))))))

  • petr napsal:

   Už dávno vyrukovali. Neslyšel jsi o hnutí asexuálů?
   Donedávna nám zakazovali a pomlouvali heterosexuální styk, nedávno přišli s tímhle, aby jedince od sebe izolovali definitivně. Každý hezky ve své bublině u své vlastní televize.

 8. proud napsal:

  Päťdesiat rokov klamstiev o nasýtených tukoch a cholesterole.
  Nedávno prišli zmeny v oficiálnych výživových odporúčaniach v USA aj v Rusku a mnohé z toho, čo sa nazývalo „zdravou výživou“ po dobu 50 rokov, teraz vedie k obezite a diabetu. To je ďalší dôvod, prečo sa neorientovať podľa „zdravej výživy“, ale dôverovať svojmu organizmu, ktorý najlepšie vie, čo potrebuje.Jednou z najčastejších predstáv v našej kultúre o jedle je rozdelenie jedla na „zdravé“ a „nezdravé“. Tento prístup vzbudzuje veľké obavy v súvislosti s potravinami, zvyšuje koncentráciu na tému jedla a určuje človeku status „zlého“ alebo „dobrého“, v závislosti na tom, aké jedlo konzumuje.Intuitívny prístup k jedlu nás učí nerozdeľovať jedlo na zdravé a nezdravé, ale vyberať si jedlo podľa vnútorného želania, čiže, čo organizmus potrebuje. Často tento prístup vytvára údiv a šok ako to, že neexistuje zdravé a nezdravé jedlo, ako si teda vybrať správne a pre mňa užitočné jedlo?Odpoveď na túto otázku je jednoduchá, vyberajte to, čo práve teraz vaše telo chce, pretože predstavy o tom, aké jedlo je zdravé a nezdravé oficiálne odporúčania stále menia.Nedávno prebehla udalosť veľkého významu vo výžive, prvýkrát po mnohých rokoch boli uskutočnené radikálne zmeny v oficiálnych výživových odporúčaniach v USA a podľa nich sú formulované odporúčania vo väčšine ostatných štátov.„

 9. proud napsal:

  V priebehu dvoch generácií Američania jedli v súlade s výživovými odporúčaniami, ktorých podstata sa nepotvrdila  klinickými testami,“ informovala väčšina hlavných médií a tiež vedecké časopisy o zdravom spôsobe života.Po prvé, odporúčanie udržiavať v strave nízky obsah tukov bolo úplne zmenené. V novej verzii odporúčaní sa uvádza, že cholesterol obsiahnutý v potravinách nemá žiadny vzťah k cholesterolu v krvi. Američania, a za nimi celý svet, sa úplne zbytočne vyhýbali vaječným žĺtkom a iným potravinám.

  Podľa „The New York Times“ hrá dôležitú úlohu v potravinárskom priemysle lobby, ktorá „múti vodu“, pretože produkty s nízkym obsahom tuku sa výborne celé desaťročia predávali. Avšak hlavným dôvodom je, že tieto odporúčania boli založené na veľmi slabých vedeckých dôkazoch a klinických testoch.
  Väčšina výživových odporúčaní bola založená na výskumoch Harvard Medical School, ale v roku 2011 riaditeľ školy pripustil, že výsledky ich výskumov nemôžu byť potvrdené klinickými testami.
  Rovnako sa pochybám podrobilo aj obmedzenie používania soli. Celý rad výskumov v posledných rokoch nepotvrdilo spojenie spotreby nasýtených tukov s kardiovaskulárnymi ochoreniami.
  Skutočnosť, že spotrebitelia v priebehu mnohých rokov obmedzovali tuky a cholesterol v svojej strave, mohlo viesť k vážnym škodám na ich zdraví. Obmedzenie tukov v strave automaticky znamená zvýšenie spotreby sacharidov ako napríklad obilnín, zeleniny, ovocia. Za posledných 50 rokov sa spotreba tukov znížila o 25 % a príjem sacharidov sa zvýšil o 30 %.

 10. proud napsal:

  Podľa posledných údajov z výskumov, tento nevyvážený štýl stravy zvyšuje riziko obezity, diabetu a kardiovaskulárnych ochorení viac, ako strava, ktorá obsahuje tuky a cholesterol.
  V súčasnosti, oficiálny výbor pre výživu, ktorý sa zaoberá návrhom odporúčaní, navrhuje odstrániť zo zoznamu odporúčaných potravín „chudé mäso“ a naopak odstrániť odporúčanie, ktoré obmedzovalo používanie červeného mäsa. A najmä, „chudé mäso“ úplne vylúčiť zo školských jedálni.
  V skutočnosti, píše „The New York Times“, od roku 1961, keď boli vydané odporúčania na obmedzenie spotreby nasýtených tukov a cholesterolu, boli Američania vtiahnutí do nezodpovedného a nekontrolovaného výživového experimentu.
  Je načase vrátiť sa k strave našich predkov, ktorí konzumovali stravu zloženú z potravín živočíšneho pôvodu, mliečnych produktov, ovocia a zeleniny. Samozrejme, že všetko bolo bez obsahu chemických látok.
  Preložil: OZ Biosféra http://www.biosferaklub.info

 11. Vladislav napsal:

  Vegetariánství a veganství není totéž. To první může být rozumnou, k přírodě ohleduplnou volbou, to druhé je pouhý módní výkřik západní civilizace reagující na společensky vnucovanou nadspotřebu, vedoucí k epidemii rakovin, srdečně cévních chorob a nadváhy.
  Masa jíme obecně příliš a navíc nesprávného - citelně nám chybí zejména rybí. Děti, dospívající a mladí potřebují velké množství bílkovin na stavbu kostí, chrupu, tvorbu svalů. Naopak totéž množství bílkovin v pozdějším věku je právě to, co spoluzpůsobuje nadváhu.
  Přesto naši dávní předkové s největší pravděpodobností nebyli vegani a zřejmě ani "ryzí" vegetariáni. Chovali hospodářská zvířata, jejichž produkty (minimálně mléko a vejce) konzumovali. Každé jaro se rodila nová mláďata - co asi tak dělali s "nadbytečnými" zvířaty? Vyháněli je do lesa? Dokáže na toto smysluplně odpovědět jakýkoliv zastánce ryzího vegetariánství předků??
  Pokud jde o veganství, jde o vyloženě škodlivý způsob stravování. Veganské populace kdekoliv na planetě jsou lidé velmi malých postav, s podprůměrnou svalovou vybaveností, vysokou lámavostí kostí a zpomaleným mentálním vývojem. Klasickými příklady jsou různí Pygmejové, amazonští indiáni či některé indické sekty.
  Pokud nechceme dopadnout podobně, měli bychom si uvědomit, že živočišné bílkoviny NELZE ze 100% nahradit rostlinnými. Důkazů o přijímatelnosti / využitelnosti bílkovin z obou typů zdrojů je mnoho a jsou obecně známé.
  Navíc - Slované a Indoevropané obecněji mají celkově vysokou toleranci laktózy, mléko, vejce a ryby jsou naše tradiční potraviny, náš metabolismus je na ně stovkami generací nastaven a nevěřím, že jsme opravdu schopní vypořádat se s přechodem na obilí a fruktózu, aniž by to odneslo zdraví nás a našich potomků.
  Závěrem názor: veganství je nástrojem NWO, který má za cíl globální snížení spotřeby. Jako typický nástroj NWO, přichází pod falešnou vlajkou tolerance k přírodě, ohleduplnosti atd. Nezapomeňme ale na zdravý rozum a nenechejme se nachytat - naše děti si zaslouží moudré rodiče, nikoliv hlupáky, kvůli jejichž nepromyšleným experimentům budou trpět.

  • Robo napsal:

   Predkovia?
   Mladé si vzali na svoje statky potomkovia a staré nechali dožiť..napríklad.

   Potrebuješ 30 kráv na mlieko? Ak nie, koľko ich teda budeš chovať?

   • Vladislav napsal:

    Kráva se musí otelit, jinak nedojí. Pokud nejíme hovězí, chováme krávu na mléko.
    Otelovat se musí pravidelně. Každý rok porodí jedno tele. Mám tolik dětí nebo zájemců, abych udal všechna telata?
    Co dělám s býky? Těch se rodí polovina, ale na chov, tažení pluhu atd. potřebuju tak desetinu...
    Slepice. Chovám slepice a kohouty. Běžný poměr je jeden kohout na pět slepic. Každý rok se mi narodí desítky kuřat. Komu všemu je rozdám?
    Slepice dobře nese nanejvýš tři, čtyři roky. Staré slepice se mi začnou hromadit. Krmím je na dvorku i dál, přestože potřebuju další, mladé?
    Kozy, ovce - totéž. Buďto se neoplodní - pak není mléko, takže pomíjí důvod chovu. Nebo se oplodní - KOMU rozdávám mláďata?
    Robo, i kdyby to takto dělali, jak píšeš, tak pořád tady zůstává, že se ti budou hromadit stará nebo jinak nevyužitelná zvířata, která hospodář nevidí na dvoře rád, protože berou místo mladým a zdravým.
    A mláďat nemůžeš rozdávat donekonečna - za chvilku nebudeš mít komu.
    A i ti, kterým rozdáš, budou muset zase rozdávat dál. Komu?
    Toto prostě nedává smysl.

    • Robo napsal:

     Dobre, tak inak.
     Tak, jak píše nižšie Sasin.
     Tak, jak hovorí Anastázia.

     Ale jak hovorím, nemám potrebu niekomu niečo vnucovať. To ani nejde.

     • jan nowak napsal:

      Kama teda s přebytkama..
      .. dejte si je ku mě ! ZDARMA wám je uskladním !
      Co se týče HOWĚZÍHO.. tak mám kamaráda a ten bouchá 8 hodin šrouby
      ( bawí ho to ) a dojí si sám , tak má litr za 3,- šrouby když přijde na můj díl.
      WIKINGERA Petera by ŽIWOT ZA 4 KOZY jak wozy dal a
      Leopolda UCHWÁTILA jeho www wlastní dcera na 1/4 kila telecího : ))

    • Maroš napsal:

     Naopak - v tom je podstata sebestačnosti. Komu mladé teľa?
     ako teľa je definované - v zmysle kvality mäsa, len to, ktoré je krŕmené na mlieku - zviera už krmené pevnou potravuou je mladé hovädzie. A teraz situ - trh bol nastavený na spotrebu 260 miliónov litrov mlieka, ale vyprodukovalo sa 290 miliónov - "čo trh kurva - aký trh kurva - na papieri v banke?" - nemienil spotrebovať, čím vznikol prebytok a cenový prepad. no iste kurva - keď ti ako komora budem prikazovať, aby si odstavil teľa po troch týždňoch, namiesto po 6 týždńoch - budeš mať prebytky. Lenže cenovo - teľacie je najdrahšie, čím je myslené ozaj mäso, nie mäso na kostiach neduživého teľaťa. Zdanlivo odbočím - aký je rozdieľ medzi viedenským a parížskym rezňom? Laik povie - viedenský je v prézloch/strúhanke/,
     parížsky je v cestíčku. Hovno! Viedenský je TEĽACÍ v prézloch a parížsky je BRAVČOVÝ v cestíčku! Kedy kto jedol naposledy echt viedenský rezeń a echt teľacinu? Ja tak naposledy - možno - pred 45 rokmi, lebo aj za komančov - kvôli odstávkam teliat priskoro - lebo mlieko bola priorita - mäsa bolo po kokot, teľacie bolo pod pultom a príšerne drahé. A aj naša rodina sa naučila za menej peňazí radšej viac mäsa ako práve to teľacie. Lenže - dnes máš bohatých, ktorí na teľacinu majú - musulmani vonku takéto niečo vyžerú okamžite - halal nehalal, takže trh je. Kedy si kto naposledy pochutnal na voňavej varenej hovädzej slabinke s chrenom?
     Hovädzinu fakticky nedostaneš kúpiť - keď tak za 2-násobnú cenu oproti bravčovému. Prečo? Lebo panikou a možno aj cielenou infekciou šialených kráv, zdecimovali tak stavy, ako aj trh. Trh vykupuje obilniny a kukuricu - vyvážame to do Poľska - tam to žerú ich prasce - a tie vykupujeme späť. Lebo tu to nemá kto kŕmiť kurva? Naše kravy nemajú čo žrať - lebo krmoviny sa nepestujú, ani zelenina. A pôda bez stále zelených plôch degraduje - slnko ničí humus a mikróby, a ešte do toho najebú chemtrails svinstvo! Jedinú cestu, ako reštartovať sebestačnosť v potravinách je - zavrieť hranice aj vzdušný priestor, a pojebte sa - choďte si kupovať "fasa" potraviny cez víkend von - súkromne, ale veľkovýroba ostane tu! To sa samozrejme kozmopolitom so slobodou slova páčiť nebude - tak nech si ju pestujú v Palestíne! Howg!

    • Robo napsal:

     Neprešiel mi komentár.
     Dole už ale odpovedal Sasin.
     A hovorí o tom Anastázia.

     • Maroš napsal:

      Robo - aký komentár? Tvoj mäsožravý agresívny útok na admina? Pôjdeš kľačať do klietky - v takej v bláznici, v ktorej sa stáť nedá, pokiaľ nemáš meter dvadsať. Ale! - môžeš odtiaľ bezrestne hádzať po druhých hovnami - hruškovými vegánskymi. Tie nezanechávajú bilirubínové
      fľaky.

    • Sasin napsal:

     Vladislave, to se dá pochopit tak, že zvířata prostě nevlastnili. K tomu je ale potřebné jiné myšlení.

     • ------ napsal:

      "Ve starší pomologické literatuře (tak zhruba do poloviny 20.století) se lze dočíst o pěstování ovocných stromů a jednotlivých odrůdách mnohem více užitečných informací než v literatuře dnešní, nebo té z komunistické éry. Každé staré odrůdě bylo kdysi věnováno spoustu pozornosti, opisovaly se příběhy o jejím původu, rozebíral se tvar koruny, její vhodnost k polním cestám, na meze nebo do zahrádek, lákavost pro poutníky a zloděje, prodejnost na trhu, nároky na stanoviště a půdu ... a to vše ještě velmi pěkným starým nářečím jazyka českého. Je opravdu radost takovou odrůdu objevit a při listování ve starých pomologiích se dovídat o tom kam ji zasadit a co si kdy o ní kdo myslel. Čtení je to zajímavé, ba až detektivní. Popsaná historie může sahat i mnoho lidských generací nazpět. Tak se může stát, že i jablko, které je méně chutné než ta která dnes známe, nám přiroste k srdci (a možná i zachutná) daleko více díky tomuto důvěrnému seznámení. Už to není anonymní jablko. Díky tomu můžete dopřát jabloni dotyčného druhu vše co potřebuje, nebo si pořídit takovou, pro které jsou vaše podmínky jako stvořené.

      (květ jabloně vyrostlé ze semínka - foto v květnu 2008)

      Zlom nastává v druhé polovině dvacátého století, kdy nastupuje komunismus a socialismus s intenzivními zákrskovými sady. Literatura začíná být strohá, neosobní, plná síranu draselného, traktorů, stylů řezání, DDT a průmyslových hnojiv. Krásné romantické sady z vysokokmenů a polokmenů se mění na tisíce hektarů choulostivých zákrskových monokultur s rozorávaným a chemicky udržovaným „černým úhorem“. Ovoce se přestalo pěstovat, začalo se vyrábět. Radost nad rozmanitostí odrůd se změnila na násilnický užitkový mechanizmus pro výrobu identických a dokonalých kopií několika málo vybraných odrůd. Poručíme větru, dešti ... vyrobíme více a lépe, jak si žádá zpracovatelský průmysl, vývoz a výživa pracujícího lidu. Pracující lid tak začal ve velkých dávkách požívat různé dosud nevyzkoušené jedy a kvalitní orná půda začala erodovat a přicházet o humus. Lidé začali více trpět rakovinou a alergiemi, stromy novými chorobami. Ačkoliv si politický režim oblékl slušivější kabátek, s menšími obměnami se tak ve většině případů hospodaří do dnes. Sousední či velmi vzdálené země postihl stejný osud ve formě kapitalismu, takže z politických systémů si asi nevybereme.

      Stává se mi, když vyslovím bohulibou myšlenku o rychlém zrušení intenzivních chemických sadů, že slýchám panické výkřiky typu „a kdo to bude pěstovat“, „budeme to muset dovážet“, „vysoké stromy nelze sklízet“, „všechno sežerou škůdci, bez chemie už to nepůjde“ atd.

      Dočetl jsem se (protože nejsem pamětník), že až do roku 1950 se u nás jabloně pěstovaly téměř výhradně extenzivně, jako vysokokmeny a polokmeny v selských a domácích zahradách, ve stromořadích a polních sadech. Ještě po 26 letech, v roce 1976, zahrádkáři vlastnili 50% všech jabloní v ČSR. Byli ovšem nabádáni k zavržení většiny tehdejších starých odrůd na vysokokmenech a k pěstování „hlavních tržních odrůd, které se pěstují i ve výrobním sektoru“. Tehdejší odborníci si libují, že se „v tržních výsadbách začaly pěstovat kvalitní odrůdy, vyžadující příznivé podmínky a vysokou úroveň agrotechniky“. Jinými slovy, je potřeba za každou cenu využít strojní a chemický průmysl. A to se nepovede, dokud nebudou místní přizpůsobené a odolné odrůdy vytlačeny choulostivými a náročnými odrůdami z dovozu. Příznivé podmínky pro některé např. jihoevropské odrůdy jsou totiž přesně ty, které u nás nejsou. Vláda tenkrát zareagovala a schválila „koncepci rozvoje výroby, intenzifikaci a mechanizaci“ desítek tisíc hektarů jabloňových sadů. Zní to přesně tak jak to vypadá. Lidé byli „odsunuti“ ze svých statků a sadů, dostali družstevní byty v panelácích a malou zahrádečku v zahrádkářské kolonii. Do malé zahrádky se hodí malý ovocný stromeček a k němu malé balení herbicidu, fungicidu, pesticidu a hnojiva. Propaganda vytvořila nový umělý trend pěstování ovoce. Znalost správné aplikace postřiků a různých stylu stříhání a řezání zakrslých stromů se stala mezi občany váženou. Tento zvyk je stále uznáván a mediálně propagován. Každý nový stromek je „ošetřován“ automaticky, rok co rok. Znetvořené stromy odsouzené ke krátkému životu jsou pýchou mnoha zahrádek.

      Je na čase přehodnotit některé zažité praktiky. Dnešní doba otevírá obrovské možnosti. Na světě je plno starých i nových kvalitních chorobám rezistentních odrůd, spousty metod a návodů. Je tedy mnoho směrů, kterými se můžeme vydat. Při volbě toho pravého ovšem budeme muset vzít v úvahu o jednu veličinu navíc, a tou je svědomí. Ničení a erodování půdy, otravování vod, zabíjení živočišných druhů a neustálé ořezávání zákrsků nám z tohoto úhlu pohledu už neprojde. Vsadíme-li strom do sterilního prostředí intenzivního chemicko-mechanického sadu, uděláme z něho továrnu na ovoce, na choroby a k tomu ještě na břehu Labe musíme provozovat továrnu na postřiky." (autor článku: Jaroslav Svoboda, 2005, 2006)

 12. admin napsal:

  vidím, že tady na téma zdravé výživy i vegetariánství vládne převážně zoufalá neznalost. Něco s tím dělejte, pánové. Kdo z vás může říci, že je zdravej jako Řípa?

 13. Sasin napsal:

  Kanibalové žijí zdravě, mají své jídlo každý den na očích . Zákazníci, co mají životními tlaky zakázáno či efektivitou znepřístupněno se zabývat podobnou činností žerou separáty a různé skladby namixovaných a chemicky dochucovaných náplní, dnes typicky uzeniny, oplatky, kelímkové blaho a vesměs všechno pečivo. Někteří alchymisté náplně tají a uvádějí jen nějaké pofiderní objemové "hodnoty".

  To znamená, že pro jiné chemiky jsou vstupní suroviny dané. V jakém prostředí, či v jakém těle ty suroviny existovaly je už nemusí zajímat. Tím také odpadá jakýkoli etický přístup k surovinám a lze se směle hádat o hodnotách například bílkovin, které tělo jako potřebuje v předepsaných množstvích, o kterýchžto veličinách se v materializovaných hlavách odporníků vedou náboženské diskuse. Rozdělování a podávání dosáhlo v tomto šmejdském systému dokonalosti, páč gde není žádný duch ani žádná energie, zůstává k porcování a míchání jen tupá hmota, o kterou se asi u Jílkové pohádali.

 14. petr napsal:

  Vegetariánství není o stravě, je to jen divná agresivní ideologie (ne náhodou jí holdoval i Hitler)
  Málokdo je tak otravný jako vegetarián který vnucuje všem okolo své názory na stravu. V tom ho předčí snad jen jehovisti. Kupodivu jsem nepotkal jediného masožrouta který by na vegetariánských fórech vnucoval všem agresivně maso. Naopak agresivních vegetariánů jsem potkal dost.

  Vegetariánství je používáno ilumináty jako potravinová zbraň, hned na třetím místě za gmo a éčky v potravinách.

  Evropané se zbavili nemocí které je sužovaly tisíc let až nedávno s denním přísunem kvalitních živočišných bílkovin a tuků. Před 150 lety žrala většina populace brambory, zelí a obilniny pořád dokola. Maso měli 1x za měsíc. Z toho nedostatku vitamínů z živočišných produktů měli vrozené deformace, vady a snadno podléhali nemocem.

  Farmaceutický průmysl vám bude lhát že je to jeho zásluha, ale je to především zásluha blahobytu a tím pádem kvalitní stravy.
  Dnes chazary vlastněné koncerny zásobují populaci náhražkami a odpadky místo kvalitních potravin.
  Pak stačí malá epidemie a pochcípáme jako mouchy.

  Nás budou ilumináti nutit žrát trávu a sami budou mít stoly plné superkvalitních ryb, drůbeže a dalšího bio masa z ekologických chovů.
  Je to součástí NWO plánu jak nám udělat co nejhorší podmínky abychom už konečně pochcípali.
  Nevšimli jste si kolik iluminátských celebrit v televizi a časopisech propaguje vegetariánství a zcela škodlivé veganství?

  • Sasin napsal:

   Naši předkové vybírali jídlo podle vnitřní potřeby přijímat lék. Chápali potraviny jako lék, proto taky nežrali všechno, ale někgdy svoji skladbu změnili nebo přerušili příjem, kvůlivá regeneraci svého organizmu, který si sám řekne co potřebuje. U jistých lidí to představuje vnitřní vhled, například nutkavou potřebu bohorodičky zakousnout se do kyselé okurky. Dětem předků stačilo zaběhnout do lesa, pojíst jahody, borůvky, maliny a tento energetický příjem neposuzoval žádný sociální bandita jako podvýživu, páč znalosti energetických hodnot ještě jejich přirozenost rozeznávala. Všechno nafukování stolů, které měly očividně praskat pod nánosy vyzdobených potravin začalo s panskou rivalitou, kterou byly poměřovány majetkové možnosti růstu, potažmo schopnost pojídat obrovská kvanta masa z královské tabule.

   Dnes se podařilo potravinovému průmyslu navodit u ZÁKAZNÍKů dojem, že se blboni stravují stejně bohatě jako na královském dvoře.A největší iluminací jsou tyčinky, které dle hesla vše v jednom, mají navodit představu, že už jen jedna tyčinka má v sobě energetickou hodnotu jako tři dny prostřený stůl na svatbě šťastných novomanželů. Gdyž vidím ty chudáky, co u kasy pyšně vytáhnou nactiutrhačně drahé tyčinky a nactiutrhačně drahou balenou vodu, je mi jich opravdu líto. Muheeeeeee

   • Maroš napsal:

    Sasine - neviem ktorá francúzska "oná" prišla s vidličkou ku stolu - a hodne hodne neskoro - v 17. storočí? - a používala ju hlavne na koketovanie - ako dnes banán do pusy. O čom to svedčí? Že maso sa vždy správne držalo - za nohu! Nie za repu a nedlabalo sa lyžicou! Lyžica bola na kašu - a tá nie pre pánov - teda pre nás.

   • jan nowak napsal:

    Zaplatí za ní plastelínou nebo drahym telefénem.. někteří soc. poukázkama..
    Ani ty bankocedule již nemají ! ! !
    W poslední době mi to nějak málo ŠUSTÍ www w kase : /

  • Sasin napsal:

   Přídopotek:
   Zmodernizovaní lidé co nedokážou ocenit ani odpojení energijí od svého předka, kterého spálí v peci jako odpad nelze vysvětli podobný proces při trhání plodů, gdy energii, co se odpojí od mateřské rostliny, přijmá jen ten, který je s otevřenou hubou u toho. Za chybějící energii dostanou blboni ke koupi náhražky za ZÁKAZnickým pultem LEKárny.

  • weissbach napsal:

   1+++

 15. vladimír vašek napsal:

  Nebudu komentovat výkon arogantní Jílkové, která se tváří, že je to její pořad. Není ! Je pouze zaměstnankyní veřejnoprávní televize, kterou si platíme my, takže je to náš pořad.To jen na úvod.
  Myslel jsem, že v dnešní době již vegetariánství není neznámým a zavrhovaným, či přímo dehonestovaným pojmem, ale zmýlil jsem se. Řada lékařů a lékařek, kteří medicinu vystudovali, protože to chtěli jejich rodiče a připadají si něco jako bohové, kteří mají na rozum patent, pak patologicky omílají svoje dogmata a zůstávají tak ve středověku.
  Podle mne a mnoho dalších je tělo biogenerátor, který dokáže za urč. podmínek a v delší časové době vytvořit z čehokoliv cokoliv, co potřebuje. Takže není pravda, že neumíme vyrobit některé aminokyseliny, apod., a proto musíme jíst maso. Příkladem jsou stovky a tisíce stoletých občanů, kteří prošli v minulosti velmi těžkými podmínkami dlouhotrvajícího hladu a jednostranné nezdravé stravy - viz. koncentrační tábory.Geny zde také hrají roli, ale ne úplně.
  Dnes není nutné, abychom toto museli podstupovat. Dnes máme obrovsý výběr. Maso je droga. Je chutné a návykové, ale za jakou cenu. Za cenu nesmyslného a nezměrného utrpení zvířat, která od nás očekávají, jako od vyšších bytostí, spíše pomoc, než vraždění a týrání. Můžeme se ho vzdát ve prospěch jiných potravin ? Já tvrdím, že ano.
  Dokud budeme zabíjet živé tvory pro svoje chutě, budeme zabíjet i sebe navzájem v nekonečných válkách.
  Fyzicky jsi to, co jíš, psychicky jsi to, na co myslíš.
  Moje rada na závěr - jezte méně, ale kvalitněji, tak, abyste nikomu neškodili, ani sobě.

  • proud napsal:

   ....a buuuuh s tebou :-)))))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   Dneska jsem zjistil ze mam na terase potkana,takze mu pujdu nasypat a poprosit ho aby zustal a zil,vegetariane? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Picu a sisky!!! Zajebu ho driv,nez tady pusti nejakou nemoc a nez se rozmnozi a zacne mi likvidovat drubez............neagresivni pitomce!!!

  • Vladislav napsal:

   Zní to vznešeně, ale "trochu" se rozcházíte s fakty. A fakta jsou to, co je podpořeno vědou, ne pouze jakýmisi "názory" kohosi.

   Před cca 20-25 lety byla obrovským hitem sója. Obsahuje totiž velké množství bílkovin, snadno se pěstuje a mohla by být dokonalou náhradou bílkovin živočišných.
   Jenže pak se zjistilo, že využitelnost všech těch skvělých sójových bílkovin je několikanásobně nižší, než třeba bílkovin z vajec nebo mléka - takže jsou Vám k ničemu.
   Kromě toho sója podporuje vylučování ženských pohlavních hormonů (které produkují v malém množství i muži), takže se začíná vážně mluvit o jejím vlivu na nynější ztrátu pohlavní touhy řady mužů, o růstu prsou u mužů (gynekomastie) a psychických problémech, dříve typických jen pro ženy.

   A tak by se dalo pokračovat. Nestačí říct A, je třeba říct i B. A toho zarytí vegani většinou nejsou schopni. Utečou, nemaje argumenty. Jistě, velkochovy, jatka, masové zabíjení zvířat z důvodu naší rozmařilosti, to je zlo. Jistě, masa jíme mnohem víc, než potřebujeme.
   Ale zkuste třeba epileptikovi, který nutně jako podpůrnou léčbu potřebuje kyselinu alfa linolenovou, říct, že ji má místo z ryb získávat ze slunečnicových nebo ghia semínek. Jistě - problém ovšem je, že by musel místo jednoho zavináče nebo půl litru mléka sníst těch semínek asi tak 700 gramů za den;-)

   Veganství je pravé dítě NWO, nic jiného. Je to kukačka, kterou se NWO podařilo propašovat i na tzv. "alternativu", která ji z nemalé části přijala za vlastní. Mistrovský kousek - který jim Vy, administrátor a další pobloudilci hltáte i s navijákem.

   A rozumná diskuse v rovině argumentů? Není s vámi jakožto fanatiky možná. Pravda je jen jedna - samozřejmě ta vaše!

   • weissbach napsal:

    S tím musím souhlasit.

   • Žabák napsal:

    Tak tak. Víte jak poznáte, že je někdo vegan? Řekne vám to :)

    • Paul Durham napsal:

     vegana si lehce spletete s jehovistou , oba se vyznačují spalujícím pohledem na pozadí bledého obličeje

     ale k věci : nezapomeňte si nechat udělat rozbor svých vlastních produktů ( ovoce, zelenina, obiloviny, luštěniny, maso, vejce, bylinky ) v laborce , abyste věděli, na čem jste,
     jo a taky je dobré nechat viset na zahradě obyčejnou vatu pár týdnů, pak vložit do destilky a výluh nechat otestovat též , dobrou chuť

     • Maroš napsal:

      "vegana si lehce spletete s jehovistou , oba se vyznačují spalujícím pohledem na pozadí bledého obličeje" - som zažil ich sympózium v kulturáku - boli tam aj "indi" - každý druhý pokrivený - ten pohľad si trafil - nepríčetne "šťastní". Rok som chodil s takou - nevedelo to variť, žrali sme len tie pičoviny, lebo aj kúsok klobásky do šošovice bol fuj. Prestal mi stáť, oči krížom, bolesti hlavy, zoslabnutý. Potom som ju nachytal, že je lesba. Mimochodom - jediná baba, ktorá keď sa denne nevysprchovala aspoň 2 x - páchla. Stačilo
      raz. Takto inak vyjebáva s mužom kamarátova manželka - aby sa vyhla jeho sexuálnym potrebám, zrazila mu libido palacinkami a týmito zeleninami. A ona si papká salámiky, šuntičky. A on ju za to miľuje.

      • Robo napsal:

       Keby mi baba smrdela, tak by som s ňou nebol. Keby doň s ňou aj tak bol, tak by som ju nešukal. Takže veľmi rýchlo sa vraciam k bodu jedna.

       • Maroš napsal:

        Robo - ono sa to prejavilo až neskôr, keď začala prespávať - na rande nie, potom z toho bol vzťah - mimochodom, inak sexi postava - tie správne krivky.
        Ona sa necítila a ja som dlho nevedel, ako jej to vhodne - až sa to vyriešilo samé. Strava ovplyvňuje metabolizmus, takže aj ty, keď tvoja bude vychovávaná, že cesnak je fuj, tak v pote a v semene to mať budeš a budeš jej fuj. Holt - cesnak taky rozdeľuje lidi.

        • Robo napsal:

         Prestala tiež jesť mäso a furt mi vonia. Neviem si predstaviť, že by mi nevoňala. Rovnako, jak si neviem predstaviť, že už by som ju nemal po svojom boku.
         Ešte ked sme randili, tak ma stálo kus úsilia ju preavedčiť, že chcem cítiť jej vôňu, nie nejaké sra.ky z drogérie.
         Neviem si dosť dobre predstaviť, jak by sa mohol zaľúbiť niekto, kto nemá čuch.

         Skrátka by ste boli dávno od seba, aj keby ste žrali mäso päťkrát každý deň.

    • Maroš napsal:

     A žiadnu výnimku pre vegánov - zabi bobra, zachrániš strom!

 16. petr napsal:

  Původně jsem si myslel, že Adminovi sypou zákeřní ilumináti do potrubí fluor a do jídla nějaký karcinogen jako Chavezovi, že je tak vyhublý a bledý. A on je to zatím vegetarián. Tím se všechno vysvětluje.

  Na jeho místě bych zvážil několikanásobné navýšení kvalitních tuků (olivový, lněný, ořechy, semínka) a bílkovin (vejce, sýry, tučné mléko) jestli se tedy v zájmu zachování vlastního života nechce vzdát tohoto potravního sebemrskačství.

  Mám známého, který měl nutkavou potřebu udělat něco se svým zdravím. Tak se dal na vegetariánství a od té doby vypadá jako chodící mrtvola. Hubený na kost, atrofované svaly, vpadlé líce i oči. A všem vykládá jak se konečně cítí zdravě.

  • Robo napsal:

   No to je k nasraniu, keď sa potom ukáže niekto, ako toto:

   http://www.vegan-fighter.com/clanky/rozhovor-s-kulturistou-dusanem-dudasem-odbornikem-na-vegan-vyzivu.html

   , čo už ani nieje vegetarián ale rovno vegan.
   Tiež by sa z toho jeden aj posral.

   A to si ešte kurva predstav, že rozhodne nieje sám.

   • Maroš napsal:

    Robo - to je kokotina - klame a za to ho sponzorujú a žerie tajne. Totiž - najviac bielkovín mimo živočíčneho zdroja má hliva ustricovitá - asi do 9 %, a podstatne menej paštrnák, ale najviac zo zeleniny. Takže aby neatrofoval - musel by toho zožrať kvantum - a to by nebol vyrysovaný. Bez bielkovín ti svaly nerastú, pretože rast je generovaný ich neustálym poškodzovaním a opravovaním pri nadmernej námahe - silovej námahe. Ešte ak by žral ako kanadskí hokejisti veľa cestovín, ale tí majú väčší výdaj energie. Neverím. spomeň na bulharských vzpieračov - ale tí jedli vždy veľa oslieho mäsa, vajcia, syry - a veľa zeleniny. Keď som športoval - svaly mi bez bielkovinového žrádla - aspoň tvaroh navyše, jednoducho nerástli!

    • admin napsal:

     buď to dokaž a nebo nelži

     • Maroš napsal:

      Admin - čo mám dokázať, že vodu káže a víno pije?! Lebo keď s ním nebudem chodiť aj na hajzel, tak to nedokážem?
      Inak - odkedy sú vegáni agresívni? Keď nemajú svoju trávu? A nelži!

      • admin napsal:

       obviňuješ někoho z podvodu, bez důkazů

       • petr napsal:

        Taky jsem kdysi podceňoval bílkoviny, že je jako dospělý nerostoucí už nepotřebuju. Ale není to pravda. Protože svaly se neobnovují z odpadních aminokyselin které jsou do moči ale jen výhradně z čerstvé bílkovinné stravy, která má podobné složení jako lidské bílkoviny, tedy maso.

        Koukněte na asiaty jak jsou malí, vychrtlí a slabí. Protože nemají dostatek kvalitních bílkovin. Žerou jen rýži,zeleninu a sem tam rybu.
        A taky mají nedostatek vitamínů obsažených v tucích (převážně živočišných).

    • Robo napsal:

     Nájdeme milión dôkazov, že máš dosť bielkovín v šošovici a že v mäse nieje ale vôbec nič, bez čoho sa nezaobídeš.
     Tiež nájdeme milión dôkazov, že bez mäsa chcípneš do troch dní na podvýživu.
     Nepresvedčíš ma, sám som dôkazom svojho presvedčenia.
     Nepresvedčím Ťa, sám si dôkazom svojho presvedčenia.

     Prečo len majú mäsožravci takú nutkavú potrebu obhájiť svoje presvedčenie o správnosti konzumácie mäsa?

     • Maroš napsal:

      Robo netrep - toto vôbec nie je postavené na tom, či do troch dní bez mäsa skapeš alebo nie - nežral som už aj 10-11 dní, lebo som blval, existujú aj iné poznatky z dlhodobého hladovania. Ale čo je kurva koho do toho, čo žerie?! Ja môžem žiť mesiac na ovocí, a keď som bol v núdzi, mäso som nežral ja, ale moji psy, lebo. Ale keď mám chuť na mäso, a mám na to, aby som ho kúpil, alebo mi behá po dvore, tak ma žiaden čurák nebude presviedčať, že mám predsudky! Naši predkovia boli zberači a lovci - bobule a mäso. Potom niekto cielene vyšľachtil obiloviny - aby ľudia nestrácali čas zháňaním potravy - to bola dovtedy ich robota len na svoj kokot! A potom "prišiel" prvý chlieb "z Mezopotámie" - prvé GMO kurva - a s ním otroctvo kurva! "Rozmach civilizácie" - státisíce ľudí začali stavať pyramídy - za pivo a chlieb! - pozri rachytické kostry vtedajších robotníkov! Potom začali vojny - lebo žiadna 10-tisícová armáda kurva nedokáže byť zároveň v ťažení a zároveň na love, pretože tam automaticky - žiadna zver nie je. Žiadne surové mäso nevydrží na pochode viac ako deň - obilie áno! Žiadna bojová indiánska výprava nevydržala viac ako pár dní! S chlebom v torbe môžeš vraždiť do kedy ho tam máš! Žiaden kukuričný klas pohodený na zemi nezrodí jedinú kukuričnú rastlinu bez zásahu človeka! Nie! Pestovateľstvo obilnín je zdrojovým zázemím vojny a aj vojnovou korisťou. Tak choďte s vašim vegánskym mierotvorstvom za vaším faraónom! Tfuj! "Mierumiľovní." Lovec zabíjal vždy len toľko, koľko potreboval zjesť. Ale tu vznikol priestor na kupčenie so zdrojmi - a obilie sa poddaným rozdávalo na prídel kurva! To boli prví vegáni z donútenia! A teraz KURVA ZASE?! Z PRESVEDČENIA?! - ABY TO SYSTÉM MAL ĽAHŠIE?! Lebo na chleba sa NÁHODOU robí najťažšie?!
      Ani hovno náhodou!
      Kto čo žerie - tým aj JE! Otrok chleba, jeho pán a dozorca mäso! Je na čase vykopať vojnovú sekeru! Howg!

      • Robo napsal:

       Maroš, tak za prvé, tie "tri dni" boli samozrejme nadnesené.
       Za druhé, prečo kurva nechceš pochopiť, že mňa argumenty, že Sysifos je múdry spolok, VÔBEC NEZAUJÍMAJÚ?
       Je mi úplne jedno, že ješ mäso. Jedz. Keď ješ iba to, čo Tí behá po dvore, tak úprimne blahoželám.
       A teraz mi Ty kurva povedz, prečo Ťa tak sere, že ja mäso nejem?

       A veganov si strč niekam, ja len nejem mäso.

       A ešte jedna vec. Si indián, že haukuješ?

       • Maroš napsal:

        robo - byť indián je životný štýl nebyť biorobot. my sa tu bavíme, či mäso, či kaleráby, ale sú ľudia, ktorí nemajú ozaj čo jesť. A neprepijú, neprefajčia. alebo budú jesť, a nemajú na bývanie, alebo nemajú na kúrenie, dopravu a iné. Nič viac ma neserie, ako keď sa ľudia starajú, čo kto bude jesť, a nie, či VÔBEC BUDE JESŤ. Aký rozdiel je v debate medzi nami o mäse a kaleráboch, a o tom, či mi nejaký muslim bude chcieť odreazať hlavu, lebo žeriem bravčové, keď mi ju bude chcieť odrezať aj vtedy, keď budem žrať kaleráby, ale nebudem muslim? Poučenie pre mňa - s muslimom a s vegánom sa o žrádle nebav a nebav sa vôbec, pretože vegán má v gebuli šírenie vegánstva rovnako, ako muslim šírenie islámu! Howg!

        • Robo napsal:

         S mäsožravcom sa o žradle nebav, nemá to cenu.

         Pozri len, jak sa "rozdovadel" Proud. To už vôbec nemá cenu čokoľvek riešiť.

        • petr napsal:

         Lovci a sběrači byli v permanentní válce s okolními kmeny, protože potřebovali na svoji obživu 10x větší území než zemědělec. Byly to šarvátky menší, ale neustálé. Toho využili běloši k vyvraždění indiánů, jejich tradičních šarvátek a stoletých nevraživostí.

         Změna v Egyptě byla v tom, že byly války méně časté, ale o to brutálnější a destruktivnější.
         Lidská historie je historií válek i bez žida.

         Ikdyž podle bible byli faraóni pitomci co se nechali manipulovat prohnaným židem jako byl správce Josef aby terorizovali a zotročovali vlastní národ.

      • proud napsal:

       Nech je bejt Maro,nema to smysl,je to jako presvedcovat panbickare :-)))))))))))))))).Tihle "jejich" svalovci makaj a sypou o zivot,a copak ze to sypou? ;-) :-)))))))))))))))))))))))))))).Ze je to v prasku jeste neznamena ze je to vegansky,natoz vegetariansky:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Proste jak rikam,nema to smysl,nech je at se znicej.Kdo chce kam.......... :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Ale prijit valka,je to v riti,bejt kazdej vegetarian nebo vegan :-(((.To uz je vec zase dalsi........

     • Sasin napsal:

      Potřebují větší oblečení, větší boty, větší baráky, větší auta nebo větší sedačky ve veřejně přístupných přepravních prostředcích. To všechno sežere více materiálu, více se toho musí zabít, více se toho musí vozit a častěji, a nakonec se o to musí starat větší sestry s většími vozíky, většími a dražšími patáky. :-)

      • Robo napsal:

       Dnes som nejaký sprostý...lebo ma na to napadlo len, že potom akurát s.rú väčšie h.vná..

      • .lak napsal:

       No jo ale co s tím když se asi 6x organická hmota na planetě sežrala. Jinak mám nového krále u zahrady, původní dub mi skáceli a zatopili s ním a kostru leští možná v obýváku, safra. ...nebudu to hledat ale v lese jsou podle všeho řídící stromy které udržují flóru a to není fejk. Mají jiný časový horizont ale jasné cílené počínání tam je již bez pochyb. A kousek památný dub letní z 12. století je fešák který nemá ani suchou větev.

       • Robo napsal:

        Tiež som to o tých stromoch uz počul.

        Aj napríklad, že v noci spia.

        Stále je pre mňa ťažké sa naučiť, že sú to živé tvory. Nielen stromy..

        • proud napsal:

         Jj,jsou,smakec pro vegetariany,jakej je pak rozdil a s cim chteji machrovat?........ :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Zabijime vsichni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Robo napsal:

         Čo to zas plácaš, Proude. Čo slovo, to perla. Som z teba unavený.
         Žer si hovná, ale mňa nechaj na pokoji.

        • proud napsal:

         Ty placas Robiku,bud jsi vegetarian,nebo prisnej plodozravec!!! Jako plodozravec opravdu zabijet nemusis,jako vegetarian zabijis taky,vymluv mi to,ale nejak jinak nez ze jsi unavenej,nebo ze Anastazia povidala............

        • Maroš napsal:

         Robo - ja som v lese vyrastal, takže aj vychovávavaný som bol tak a tak to aj cítim, že stromy sú - stojace zelené zvieratá, bez ktorých byť nemôžme.
         Spiaci strom - u nás parková akácia - listy ako agát, struky ako svätojánsky chlebíček, ale je to akácia. Podvečer si sklápa lístočky - ako mimóza. Mohutný strom, zdravý ako buk. Mám ho v okolí, množím po známych - majú plochy. Nie je tak jedovatý pre okolie ako agát.

        • Robo napsal:

         Maroš, Teba rád čítam. Aj tento Tvoj komentár je veľmi pekný.
         Keď ale inde bojuješ priti nežráčom mäsa..

         Proude, kde kurva rozprávam o veganoch, vegetarianoch alebo o tom, že okusujem stromy?

         Píšem, že nejem mäso! Tak tie svoje peiblble kmeno komentáre aspoň napíš podo mňa, bo si to beriem kurva osobne a ako urážku?

         Urážam nejak teba, kurvadrat?

        • proud napsal:

         Chlape,nejak posledni dobou skaces jak certik z krabicky :-).Proc bych te urazel? :-).Ale vsimni si ze z nas "masozravejch" nikdy nikdo prvni nevyskoci na vegetariana,vzdycky to je az kdyz prave vegetarian nam zacne tvrdit jak nezdrave zijeme,ze dlabeme zivocisny........a pritom ho poznas na prvni pohled,ani jeste nemusi nic rict.Pak se nediv,ze si radi rejpnem:-))))).Ale neznam nikoho kdo by potkal vegetariana a zeptal se ho: "Vypadas nezdrave,nejsi vegetarian??"............tak proc do sebe mame nechavat sit a nebranit se,treba proti kecum ze zabijime,kdyz vegetariani delaji to stejny,protoze je jedno,jestli zabijes zivociach,nebo rostlinu,oboji je zivot,respektive byl!!!

        • proud napsal:

         Jinak jsem na tom jako ty,at si kazdej ji co chce,jeho vec,ale vzdycky jen do ty chvile nez to zacne cpat ostatnim jako jedinou spravnou svatost!

        • Robo napsal:

         Tu je nejaký článok.
         Hneď spusta kecov od mäsožravcov.
         Ak tento Tvoj komentár vyššie na mňa je "nevyziadany".
         Takže kecy, Proudiku. Skáčete všade, len trochu inak. Napríklad v každej ordinácii detského doktora..

       • jan nowak napsal:

        Lelkowal jsem si wám tuhle samorost..
        ..bo ZBYTEČNĚ nespěchám a lýkožrout mi ho mezitim ZOŽRÁL : (

        • Sasin napsal:

         Jo, do té doby tady budem číst, že ani v Rusku nemají tisícileté duby, kaštany buky a ták, a že jak si to představuju, přesně krok za krokem jak budu teda sekat tu trávu mezi těmi stromy, alle já ty kokotiny vydržím. A gdyž budou držkovat, kudy teda budou jezdit do "práce", tak se poradíme co jim na to odpovíme, ne? Co říkáš..

       • Sasin napsal:

        Teď si představte, že předci žili s lesem, ve kterém takových dubů byly statisíce. Že gdyž takový strom pustil žaludy, že by se někomu vypatilo eště mezi tím něco orat. Nebo že by se jako od teho stěhovali s plátkem ovčího pod sedlem. Nebo kolik takový tisíciletý kaštan pustí RAdosti, že. To by se všem blboňům co se klůckem snaží převracet zemi kufr ani nesnilo. Teď si představte, že kolem každého dubu se svíjí blahem vinná réva nedejbože, že by na těch haluzích vysedávaly slepice a vůbec, proč se tady zpovídám, že

        • Robo napsal:

         Spovedaj sa, rozumiem Ti.
         Rozumiem, keď to vyslovíš. Sám to takto popísať neviem.

        • Sasin napsal:

         Že proč si naši předci vážili stromů. Že proč se takovým stromům uklonili, že by jako řekli dík. A co začali šmejdi nejdříve růbat a kácet a pálit, že, gdyž padala lidem mana ze stromů a né LEDAjakých. Že zvěře bylo kolem nepočítaně, že z řek vypadávaly ryby, že stačilo jen nebýt tupým lakotným prospěchářským hovadem a chápat podstatné. Tak těžké to je do dnešních prázdných a děravých nádob nalévat...

        • Robo napsal:

         Narodili sme sa úplne inde a učili nás od narodenia, že toto je to najlepšie, čo tu kedy bolo.
         Hučia to do nás tak vytrvalo, že si nechceme priznať, že sme tej kokotine uverili a sme jak tie orly, čo so sliepkami hrabu trávu.

         Kiež by všetci ľudia videli, čo videli naši Predkovia.

        • Sasin napsal:

         Přitom by stačilo, jen pár generací přestat ničit, kácet, lámat a závidět.. Neprodejný podíl pro každý strom, neprodejný podíl každému člověku..Prospěcháři trnou, že jak by se dalo na takových podílech vůbec žít., gdyž se to nedá naplánovat do jednoho volebního období. Muheeeeee

        • Robo napsal:

         Sasin, všimol si si, že rôzne v Rusku už pár rokov na svojich podieloch žijú?
         Že už asi rok na východe i oficiálne, s papierom? :-)

        • Sasin napsal:

         Jo, všiml jsem si toho. Putin je prosstě jiný než ta naše Česká ropucha. V rusku to valej na 1ha, že gdyby všichni chtěli zabere to jen 4% plochy Ruska.Muheeeeee

        • Robo napsal:

         No a uvedomuješ si, čo to znamená pre nás?
         Otázka krátkeho času!
         Keby som chcel byť pesimista, tak poviem "tri generácie".
         Môj odhad je ale že oveľa skôr. Možno už o desať rokov.

        • .lak napsal:

         Taky ten jejich postoj k GMO a jeho zákazu je o tom že nespadli z višně na znak. Což mozkoví atleti herpagondechajců při absolutoriích pro ziskofce musí a někteří asi dokonce s radosti z oběti poznání z volovin které jsou jejich panspermií a koncem okolí plodnosti, tradá.

        • Sasin napsal:

         Jo, do té doby tady budem číst, že ani v Rusku nemají tisícileté duby, kaštany buky a ták, a že jak si to představuju, přesně krok za krokem jak budu teda sekat tu trávu mezi těmi stromy, alle já ty kokotiny vydržím. A gdyž budou držkovat, kudy teda budou jezdit do "práce", tak se poradíme coco na to říci, ne? Co říkáš..

        • .lak napsal:

         No, vzpomněl jsem si jak naiva gorbačov pozval evropské státníky ke stolu z pařezu ořechu a zasedlo jich tam 20? Ale dal na keci, no.

        • Maroš napsal:

         Sasin - celé južné Slovensko - lužné lokality - to bol kedysi samý dub letný - odoláva záplavám, 300 kilové jelene lužné - som neveril vlastným očiam počas výstavby Gabčíkova - väčší ako kôň, a 200-300 kilové diviaky. A ryby. Dnes je z toho obilnica. Na pozemku som si našiel pri kopaní pekný hrot z čierneho vylešteného obsidiánu - väčší ako do šípu, ale menší ako do oštepu - asi na atlatl. Takže - som na správnom mieste.

       • Maroš napsal:

        .lak - muž, který sázel stromy - možno ten príbeh poznáš, ešte v Bratislave som to praktizoval, po okolitej prírode som chodil s plnými vreckami - aj ovocných kôstok - čerešne, myrobalán, žalude, lúčne kvetiny, šípky, hlohy - čo mi pekné ako zdroj génov prišlo pod ruku. Ten strom je zjavne ten, ktorý by vybral aj lesník ako zdroj sadby. Ak ti môžem poradiť - nemá význam zbierať žalude na jeseň a zahrabávať ich po lese - myši to objavia a zožerú. Ale - teraz v marci-brěznu sa choď pozrieť pod strom - ak je tam dostatočný pohyb ľudí, všetky žalude nebudú zožrané, a nájdeš tam pár klíčiacich. Zober si nejaké vedierko a navrstvi do neho namočený hajzlák-servítku, a v takomto vlhkom prostredí - zakryté, to prines domov, a posaď do škôlky, alebo kvetináčov - žaluď potrebuje teplo a kyslík, takže len zľahka vtlačiť na plocho do zeminy - môžeš navrstviť 1 cm humusu. Inak - aj mladé
        asi 20 cm dubčeky ti myši zožerú hneď po presadení - niečo im na tom chutí, vysadiť treba aspoň 3-ročný stromček, a nie tam, kde ho zničia srny. Práve zver na vidieku ma úplne odradila od týchto činností - prežijú len tŕnisté trnky, myrobalán, šípky, možno orech. Všetko ostatné zničia parožkami, požerom.

      • .lak napsal:

       bonus psina
       Voko vidí vořech s vořechem.
       https://www.youtube.com/watch?v=28E8WKZ614w
       muzika z dětství, ja zas vidím na kytaře ořech
       https://www.youtube.com/watch?v=k0KcWyZ8II0

 17. admin napsal:

  Koukám, že předsudky a neznalost většiny diskutérů v této oblasti jsou BRUTÁLNÍ.
  Co si mám myslet? Jste zbabělci, kteří se bojí podívat se pravdě do očí a připustit si omyl nebo nevědomost a už vůbec se nenamáhají si o tom něco nastudovat, nebo to prověřit vlastní praxí.
  Je zarážející, že se vyskytujete právě na tomto webu, kde se v rámci možností občas pokouším informovat o věcech, které jsou pro většinu veřejnosti neobvyklé.

  • jan nowak napsal:

   Marošu.. to jsem si moh myslet..
   .. že TAKY znáš mojí bejwalou : ))
   Tož NAZDAR šwagře !

  • proud napsal:

   V tomhle se Honziku nesejdeme nikdy!!! Svuj nazor uz jsem rekl a doplnuje to i pripad kamosky vegetarianky co sla supem do pekel,az kdyz ji doktor NARIDIL cerveny maso,zastavilo se to,ted se dava dohromady!!! Je pravdou na druhou stranu,ze maso zereme nezrizene a prilis,to jsem taky uz psal,plati PRIMERENE a plati to ovsem,kazdej extrem je picovina,ode zdi ke zdi!!! Takze si to preberte jak chcete,ja tvrdim ze 100 gramu masa tejdne je LEKEM!!!!

   • admin napsal:

    I vegetariánství se musí umět. Je to věda. Pravidla pro správnou rostlinnou stravu jsou v naší společnosti málo známá a vyskytuje se spousta omylů. Kdyby šla za dietologem, kterej má znalosti o rostlinné stravě, tak by jí nařídil něco rostlinného.
    Ale když šla za normálním doktorem, kterej to vzdělání nemá, tak poradil takhle a zafungovat to mohlo také.
    Spousta vegetariánů se stravuje nezdravě, vynechání masa samo o sobě nic neřeší. A těch, co jedí maso a nad ničím se nezamýšlej a ničí si zdraví nevhodnou stravou a životním stylem je všude dost, kam se podíváš, to vědí všichni.
    Argumentovat takovýmhle případem je podobný jako tvrdit, že LSD je nebezpečný, když kvůli tomu jeden debil vyskočil z okna, přitom milióny lidí měly zajímavou a příjemnou zkušenost.

    • petr napsal:

     No stim niceni zdravi. Kolem mne bydli skoro sami sedumdesatnici, vykrmeni masem a jsou zdravi jak buci. Jak se rika vseho s mirou. Hlavne at si kazdy ji co chce. Je to jeho vec.

    • proud napsal:

     Zkusim ti to priblizit Honziku :-).Jde o mladou rodinu,dve deti,zil jsem leta s nima,takze nepodporujou system vic nez zrovna musej,finance a podobne,prestoze penize maji,nemusej pocitat,snazej se o zmeny,jako ja.Ja se vratil,oni jsou tam,on podnika ve stavebnictvi,velice uspesne,ona je ucitelka,uci svy deti doma,neposilaj je do debilni skoly.Holcina ma hodne nastudovano,zadnej debil.Jestli musela k doktorovi,bylo to asi dost spatny,navic chodi i k cinskymu,vyhlasenymu leciteli(stara cinska medicina) se kterym konzultuje vsechno co kolem zdravi dela.Abys byl tak nejak obecne v obraze ;-)

     • proud napsal:

      Proste ji chybelo neco z masa,cela veda,netreba v tom hledat zadny cary.....Kdo vi jak je to s aminokyselinama s kratkym a dlouhym retezcem,asi je mu to uz celkem jasny.Neni pravda ze rostlinnou stravou nahradis maso,nejde to! A dnes,kdy je "zeleny" patricne otraveny a zniceny i na domacich zahonech to plati jeste vicekrat!Osobne souhlasim s Petrem,ze kazdej ma jist o co si telo rekne,ale s tim,ze i s masem opatrne.Do masa nepocitam uzeniny,polotovary a podobny jenom jedy,samozrejme!!!

      • proud napsal:

       Jeste pro vegetariany........pochopil jsem z toho co se mi vypravelo,ze ji sla do hajzlu krev,jatra,ledviny,hlavne ta krev,neco s krvinkama.Celkem maler na cloveka kterej se opravdu snazil delat vsechno jak se ma.Pritom mela moznost jist kvalitni maso z divociny,kdyz jsem tam jeste byl,ale nechtela.....zato kamos mival boule za usima,ten zadny problemy nema,samozrejme.

       • Sasin napsal:

        Souhlasím s názory, že nemoc je odpověď těla na opakovaně neuspokojivě plněné potřeby a požadavky těla. Gdyž něgdo na tento výsledek odpoví, dělal jsem všechno co se má, poctivě tak asi dělal něco opačně než potřebovalo tělo. Maso není lék, maso je energetická bomba. Dává ti to smysl?

        • proud napsal:

         Dava,protoze v tomhle pripade mame oba pravdu.Je energetickou bombou,ale i lekem. A precpavat organizmus bombama vede k jeho vycerpani,stejne tak jako prilis leku se stava jedem.........a jsme zase u "primerene",kde u masa plati ze min je vic,ale zadny maso je taky prusvih.

        • proud napsal:

         Zaroven je pravdou,ze potreby v jidle jsou u kazdyho individualni,nekdo potrebuje masa vic,jinej mnohem min,a i to se ruzne meni.Je to tak pul roku co jsem se mohl umlatit po vajickach,klidne 3x tejdne pet michanejch nebyl problem,preslo to a uz snad pul roku jsem nemel potrebu.Stejny se stalo se zavinacema a slaneckama,kazdej den jsem je vecerel.Ted uz dlouho nebyla chut.......telo si reklo ze chce,reklo si i ze uz staci.

        • Sasin napsal:

         Ono, ty potíže nemusejí souviset s jídlem, igdyž. Předkové na to měli lék, postění. Vyčistit tělo, propláchnout trubky ,ale většinou se jedná o duševní hnutí. Například dělá něco jiného než chce dělat, ale dělá to, páč dělá to co má. A to si každej musí sám zvážit, co je mu milejší. Být chválenej systémem nebo to přežít. Navíc některým se samovolně může spouštět nějaké to dědictví předků aniž si to uvědomuje, hlavně u těch,kteří jsou k tomu více vnímaví.Esli žije na místě, gde její předkové, tak může přijímat signály, které jsou v rozporu s jejím současným mentálním přesvědčením. napadlo mě, že by to mohla vyřeši tím, že by buď navázala na předky nebo se z vlivu odstěhovala. Dává ti to smysl? Myslím si, že to tak je.

        • Sasin napsal:

         Jsou bíložravci, co žijí sto let a nabydou stovky kilogramů živé váhy. Mají mnohonásobně větší sílu než člověk. . Nigdy nevemou maso do huby. Myslím si, že ta diskuse se motá kolem špatného zadání.

        • proud napsal:

         No hlavne se nedaj michat jablka s hruskama,clovek prece jen neni gorila,ani slon:-).Smysl mi to dava,urcite nezije tam kde jeji predkove,ale netroufnu si zobecnovat,natoz rict jak moc je vnimava,protoze to bohuzel nemuzu rict ani o sobe,sam ziju tam kde zili babicky a dedeckove,ale prarodice zili jinde.....i kdyz v nasi zemicce vlastne "nedaleko" :-)

        • Sasin napsal:

         Víš, gdyž to zobecním, tak člověk vůbec neví z čeho je živ, obecně se jedná o biologickou mašinu, která má spoustu automatizovaných spouštěčů na vnější a vnitřní reakce. Žije v prostředí, které volá nějaké funkce těla a ony reagují. To souvisí i s různými signály, které řídí nějaké funkce u zařízení na vydělávání peněz, například mobilní signály. Osobně vnímám i energetické síly v místě. některá místa jsou prošpikovaná a zhuštěná špatnou silou, buď koncentrací špatných lidí, na jednom místě nebo špatných událostí, které se tam staly. Systémový tlak nenormálních a často schizofrenických útoků na člověka přináší své plody. Například si umím představit, že ve Venus načinčaných designově vyšperkovaných sídlištích, budou tací, co budou skákat z voken nebo se totálně zblázní. Muheeeeeee

        • proud napsal:

         Tyhle sidliste,at uz s jmenujou jak chteji,bych houfne rusil,nejak mi ty kralikarny taky nesedej,at uz nastojato,nebo nalezato.I kdyz osobne vidim spis problem s lidma,nez s budlenim.Ale dobre jsi natuknul onu duchovni a energetickou stranku,kdyz na to kouknem z tyhle stranky,vubec nemusi jit o problemy s jidlem,nebo jen o minimalni,ale ty dusledky si clovek kterej si dost veci neuvedomuje dokaze poradne "prifouknout" az je zacne sakramentsky cejtit.

    • Maroš napsal:

     Admin - nie sme všetci geneticky disponovaný rovnako, teda aj strava pre vývoj a regeneráciu našej schránky nemôže byť univerzálna - niekomu alkohol nevadí - až tak, iného zabije, detto údené, a viď celiakia! Univerzálne vegánstvo je ako univerzálny neomarxizmus - aký úžasný humanistický projekt - zjednotenie zbytkov ľudstva preživšieho genocídu. Celé toto otrokárstvo je formátované na podvedomé, dobrovoľné otroctvo - inak verchuška nebude môcť dobre spávať. Výčitky vegánov - kvôli zabíjanie zvierat pre potrebu, sú cielenou frustráciou, ako výčitky
     indiánom, že bez vyznávania katolicizmu páchajú hriech, a cirkev - aby neskončili v pekle, ich musí buď konvertovať, alebo vyhladiť. Pre mňa - na tejto zemeguli-zemeplacke, sú
     rastliny dôležitejšie, ako zvieratá - myslím prioritne. Tak v tom nevidím problém - emocionálny, utratiť v kolobehu života a živín, pre nutnú potrebu potravy - zviera, rovnako ako keď niekto utratí strom. Stromy sa zásadne snažím sadiť tak, aby dospely aj do svojho majestátu - aby nezavadzali, nepoškodzovali stavbu, plot, at., čo občas človek nedomyslí. dnes bohužiaľ existujú aj takí "záhradníci", ktorí si likvidujú svoje stromy podľa najnovšej trendy ponuky Starklu a pod. Pózeri.
     Pestovanie bonsai? - to je úchylné! 70-ročný strom v miske závislý na dvoch kvapkách vody od človeka! Toto vymyslel nejaký japonský hitler kurva! K veci - kontrolovať svoj prirodzený inštinkt výberu takej potravy, ktorú telo samo potrebuje, a nazývať to racionálne stravovanie - je správne len z hľadiska názvoslovia, nie z hľadiska správnosti vôbec. A nazývať takýto prístup ako niečo vyššie - etické, to už je póza hrania sa na lepšieho človeka - človeka s červenou knižkou, ktorý kričí ako páv - mao! mao! Admin - úplne, ale úplne obchádzaš POTRAVINOVÚ DOKTRÍNU! A tú systém mení podľa svojej potreby, nie podľa mojej, alebo tvojej potreby. Zabiť v sebe životné, a teda stravovacie inštinkty - racionálne, podľa vedeckého systému systému, je pre mňa to isté, ako byť človek -zombie. To si radšej vyberiem človek-zviera. Takto aspoň prežijem v súlade s prírodou - pánboh si nás už potom vytriedi. Pokiaľ chceš spochybniť inštinkt, spochybňuješ zmysel života - život sám. To poznávanie ti ako experiment neberiem. Náš konflikt spočíva v tom, že keby každého každý nechal žiť si svojím životom, neboli by vojny, pretože vojny sú preto, že niekto vtrhne inému do života a núti ho - musíš! Odborníci na zdravú výživu - namiesto chemtrails? Namiesto všadeprítomného Monsanto? Kde máš priority?

 18. Maroš napsal:

  Admin - vďaka za úprimnosť - čo urobíš o pár rokov s kebabistami - presvedčíš ich, že naše varené hlavy nemajú chutné líca a jazyky?
  Ups! - kdybych to věděl, tak sem nechodím? Akože namiesto fluorizácie - vstup povolený len bylinožravcom? Zákaz snívať o rezňoch a údených kolenách? Pekne. Už aby to začalo, nech to máme skôr za sebou. Potom uvidíme.

  • proud napsal:

   V dnesnim "zelenym" je bohuzel dnes uz mnohem a mnohem vic jedu nez v mase a aby te to zeleny uzivilo bez ujmy,musel bys mit 5x vetsi zaludek,protoze to temer nic neobsahuje oproti drivejsku,to jsou vedecky dokazany fakta,ale vypravej jim to,"panbickarum":-(((.Nicmene,Monsanto se s nima za nejakej cas vyporada:-((

   • petr napsal:

    Letos na jsem byl par mesicu na jihu. Jak jsem videl jak tam kazdy vali chemii a v jakem mnozstvi, tak se mi ovoce a zelenina zhnusily. Bohuzel tkz. organic sousedily s tema strikanyma. Takze moc velky rozdil pravdepodobne nebyl.

    • proud napsal:

     petre,znam klucinu,taky lovce,co jezdi kamionem,chladakem,vozi z jihu ovoce a zeleninu co mu dozravala potme zaplynovana na palete pod folii cestou na misto urceni.Vis jak je to v Ameru s organic a zbytkem? :-))))))))))).Kdyz mi to vypravel,malem jsem se vyvratil:-)))).U pasu stojej pracovnici,vetsinou mexici a vybiraj,napravo,nalevo,z jednoho pole,jedny urody,pekny do barevnejch krabic organic,"osklivy,tedy normalni,do beznejch krabic :-)))))))))))))))))).Pak mu to nalozej na auto,daj papiry a trada,jede zasobovat.

     • Petr napsal:

      Proude, u nas jsou na to tvrde zakony(organic). Navic pokud nazyvate potraviny organic maji pravo Vam kontrolovat pudu. O to to je drahsi. Jen mi jaksi nikdo nevysvetlil jak muzete mit organic produky pokud kolem Vas vsichni pouzivaji chemikalie.
      Ale vetsinou i to maso z obchodu stoji za hovno. Plne antibiotik a ruzne chemie na zvlacneni masa.
      Pokazde kdyz pojim v meste v nejake v nejake restauraci je mi spatne.
      Ale co chcete, lide dali starost o sve zaludky do ruk velkych spolecnosti a ty serou na kvalitu. Je zajima profit. Lide misto aby se zamerili na kvalitu jidla tak se tu budou hadat co je lepsi jestli byt vegetarian nebo masozravec. Podle mne si telo rekne co potrebuje - neplest si to z navykem, nebo zavislosti.

      • proud napsal:

       Neprijde ti to tak nejak porad dokola to stejny vlastne se vsim? :-)
       Konkretne tohle vyzdvihnu: "Ale co chcete, lide dali starost o sve zaludky do ruk velkych spolecnosti a ty serou na kvalitu. Je zajima profit."!!!!!!!!!!! Vsimas si jako ja ze je to porad jenom o nas,nasi blbosti a nasem pohodli? Ale tim padem taky o nasi vuli!!!!,kde chybi,tam si "kriminalnici(GP,elity)" delaji co chteji!Ale my to ne a ne pochopit,ze se za ty koule nemusime nechat drzet i kdyz se budeme krapet kroutit nez pustej,ale budou muset,kdyz jinak nedame! Jenze my jim porad nahravame.

       • proud napsal:

        A vsimni si jak skvele fachci "rozdel a panuj",at uz v politice,zradle,nebo treba jen ve velikosti babovicek ;-)

       • Petr napsal:

        Jiste, jedno navazuje na druhe. Kdysi i ten hornik mel pri baracku male policko a nejaky ten kurnik. Pokud se o to starali zajistilo jim to brambory a nejakou zeleninu pres zimu. Z kurniku meli sem tam tu slipku.
        Pak ze zacly stavet sidliste a policek ubyvalo. Ted jsou nekteri presvedceni ze zelenina se rodi v supermarketech. Lide musi musi makat, jen aby mohli splacet dluhy. Potom nemaji cas na poradne vareni nebo na to policko. Na tom zase profituji vyrobci tkz. polotovatu a mrazenych sracek. No a vysledkem je zisk pharma prumyslu ruku v ruce s lidma kterych povolani ve doktor.

       • Petr napsal:

        Je to o nasi blbosti.. To pohodli neni take jiste. Vdyt se podivejte jak lide jsou nuceni makat. To ze potom sednou k televizi a nechaji se oblbovat reklamama je blbost.
        V dnesni dobe mame obchody nabite zbozim a lide hladovi i kdyz maji plne pupky. Vyzivova hodnota produktu je na mizerne urovni. Potom to lide musi dorazet vselijakyma chemickyma pripravky kterym se rika leky.
        Vsude se chvali jaky prinos ma moderni technologie pro cloveka, ale mi se zda ze lide jsou cim dal tim vic naprogramovani otroci. A to co pozivame je pravdepodobne velky faktor toho vseho.

  • admin napsal:

   kebabisti mají k vegetariánství ještě opravdu daleko, to fakt není u nich na řadě, vegetariánství/veganství je vyšší stupeň etiky než je průměr evropské civilizace a muslimáci, alespoň ti z minulého kolínského silvestra apod. jsou v oblasti morálního vývoje sotva na začátku, kdoví jestli

   • petr napsal:

    Až přijde kolaps, tak tlustí budou hubení a Korálové budou studení. NWO vám děkuje za vaši samolikvidaci a uvolnění místa vyvoleným kterým zbude čistá planeta bez zbytečných jedlíků.

    Ale aspoň byste admine tuhle potravní genocidu nemusel veřejně propagovat, zvlášť mezi hloupými mladými lidmi, když už máte nutkání ji praktikovat na sobě.

    Až přijde kolaps tak asi všichni budeme nedobrovolně vegeteriány (pokud u nás neproběhne poválečný ukrajinský scénář, to bude k mání jen maso.)

    Proč se za "zcela nepotřebnou a zbytečnou" masovou konzervu v jugoslávské i jiných válkách a krizích platilo tolik co za pytle pšenice a přesto byl zájem?
    Proč se tradičně po staletí těžce nemocným k posílení předepisoval silný masový (nikoliv zeleninový) vývar a kdo si to mohl dovolit a strávil to tak medvědí (v horším případě psí) sádlo.

    Zkuste nad tím přemýšlet, stejně jako nad tím proč je veganství propagované ve ve všech židovských NWO televizích, novinách a časopisech, ale v žádné televizi ani novinách určených pro židy (kteří se krmí superkvalitním hovězím a rybím masem z vlastních košer chovů)

 19. pražská vlaštovka napsal:

  Robo :-)!
  zdravím !
  j.

 20. Maroš napsal:

  TAK TERAZ PROSÍM VŠETCI HLAVY DOHROMADY! - TÝKA SA TO ÚDAJNE DETÍ "BEZDOMOVCA" PJAKINA! TO JE KURVA KALERÁB!
  http://tadesco.cz/oznameni-pomoc-zde-mate-mozna-duvod-proc-pjakin-dlouhou-dobu-nekomentoval/
  https://www.youtube.com/watch?v=FgWFQeB7Nbc

  • Maroš napsal:

   HOT ADMIN! - TOTO JE VÁŽNA VEC - PJAKIN OSOBNE ŽIADA VEREJNOSŤ O POMOC! TREBA DAŤ DOHROMADY INFO - Z LEVA NETU, TADESCO, ALTAI TV!
   VENUJ PROSÍM ŤA TOMUTO ZVLÁŠTNE VYDANIE! ĎAKUJEM!
   https://www.youtube.com/watch?v=wZy7KOCSvKY

   • proud napsal:

    Over to! Jak je v necem ten zlodej,podfukar a vsivak Rene alias Marny(tadesco),neverim ani hovno!!!!

    • Maroš napsal:

     Proude - pusti si to video - Pjakin osobne žiada o pomoc a zjavne veľmi rozrušený, akurát nežiada kvôli deťom, ako uvádza tadescvo, ale pre ich projekt otázok a odpovedí - niekto im šlapol na krk. Jasné, že to preverujem - odišiel mail, odpoveď príde aj mne aj alternatíve - sem som nemal adresu, takže zajtra to možno vyjde cez CNTV, SV, SR

    • Robo napsal:

     Zomrela mu žena, ostal s deťmi sám.
     Viac neviem.

 21. admin napsal:

  Je neuvěřitelné, jak vás tu všechny provokuje prosté sdělení informace, že je MOŽNÉ žít vegansky nebo vegetariánsky a přitom žít zdravě a plnohodnotně. A to se tu zdaleka neřeší pozitivní dopad bezmasé stravy na životní prostředí, etiku, atd.
  Je takový problém uznat, že někdo tak chce a umí žít?
  Nikdo vás do toho nenutí, tak to vy nikomu neberte.
  Kdo chce na tohle téma kvalifikovaně diskutovat, tak musí mít nastudováno a prakticky vyzkoušeno.
  Můžete začít třeba tady: https://www.ulozto.cz/!twDuQ6hUJkvm/cinska-studie-pdf

  • Paul Durham napsal:

   Chci opakování ceremoniálu ! To je diškriminace ! Když dám odkaz na uložto , tak mi to server nevezme :-)

  • proud napsal:

   "Je neuvěřitelné, jak vás tu všechny provokuje prosté sdělení informace, že je MOŽNÉ žít vegansky nebo vegetariánsky a přitom žít zdravě a plnohodnotně.".............Honziku,neprovokuje me to,ale provokuje me propagace neceho nezdravyho!Protoze to dlouhodobe,natoz plnohodnotne bez nasledku NENI MOZNE!!! A zvlast mi to vadi na alternative,kde se snazime pravdy hledat,kdyz nekdo takhle naleti!

  • petr napsal:

   Čistě rostlinná výroba má katastrofální důsledky pro přírodu a půdu ale je to obrovský zisk pro mamutí agrokoncerny proti kterým je Babiš malozemědělec-farmář.
   Protože je nutné používat stovky tun syntetických anorganických hnojiv když nemáte poctivý hnůj. Z půdy se stává mrtvá anorganická hmota odplavovaná deštěm protože půdní mikroorganizmy nemají co žrát a pochcípají a tak rostliny pěstujete v podstatě hydroponicky.

   Bez pomalu se uvolňujícího vázaného dusíku z hnoje nevypěstujete ani prd, protože dusík je kriticky limitující faktor. Ten pak musíte nahrazovat dusičnanovými hnojivy které se v půdě neudrží a postupně vám otráví podzemní vodu a studny okolo.

   Tohle ví každý zemědělec, ale pomatený městský hipster který nikdy nevystrčil nos z Prahe si myslí že stačí kolem zasazené rostlinky tančit, zaříkávat a dělat další rituály aby bylo dosaženo úžasné ekologicky čisté úrody.

   • Maroš napsal:

    Petr - ono je to tým, že ešte do konca 90-tych rokov bolo aj pre hnojárov na VŠ prednášané o pôde len ako o substráte, nie ako o bio-energo-tope, hoci mikrobiológia sa prednášala, aj k živinám sa pristupovalo ako k energii, avšak to podstatné nie - biopole okolo každej baktérie - nie len jej výlučky, ale i jej elektrina, a suma takéhoto biopola, teda, že pôda je živý organizmus, a svoje potrebuje - papať - tiež! Korporátne poľnohospodárstvo je priemyselné poľnohospodárstvo - neosobné, neetické, neintuitívne, necitlivé. Jasné im pritom už je, že rastliny a živočíchy sú navzájom prepojené a špecializované, teda - že pastvina znamenala aj to potrebné hovno a moč - nie len kvôli chémii, ale kvôli mikrobiológii. V Diabolskej púšti, kde sú teploty okolo 60 a viac, zobrali vzorky pôdy, ktorá už neobsahuje ani spóry mikróbov, hydroponicky ju akože oživili, posadili rastliny - a tie skapali. Aj klíčenie vyžaduje prítomnosť živej životnej sily - biopola z rúk toho, kto seje, z útrob toho, kto to vyserie, a z enegie mikroorganizmov, ktoré sú v pôde. Sused - mešťan si nechal neskoro na jeseň doviezť 2 obrovské fúry hnoja na záhumienok. Nezapravil to hneď. Keby to aspoň nechal do jari v kope. Nie - po holomrazoch to nechal rozvláčiť a doteraz to má na povrhu. Takže dusík v prdeli a slnko to uškvarilo. Škoda reči.

    • Petr napsal:

     Jo, Maros. Kdyse rikalo ze spravny hospodar sere jen doma. Kdysi dedek kazdy podzim roznasel hovna po policku. To pak bylo brambor a zeleniny a z maleho prostoru.

    • petr napsal:

     Maroš:
     Není potřeba do toho tahat hned okultní biopole. Symbiotické vztahy mezi organizmy jsou dodnes tak málo prozkoumané že netuší co kdo v té půdě pro rostliny dělá a co ony dělají pro něj a že je lepší v tom přírodě nepřekážet a pitomě ignorantsky do toho raději nezasahovat.
     Lesáci poměrně nedávno zjistili, že bez hub jim ty lesy prostě pochcípají.
     Tak že biopole ano, ale není nutné tím vysvětlovat všechno když si vystačíme se symbiózou. Ale ty teorie o vůdčích stromech s vědomím , jako z pána prstenů, to mě tu v diskuzi výše docela zaujalo.

     • Maroš napsal:

      Petr - so stromami sa dá údajne rozprávať - po troch rozžutých semiačkach durmanu. Skúšať to nebudem. A veľmi záleží, či trafíš pre strom stanovište - som aj 4 x presadil stromy, než sa rozbehli. Spodná voda - podobne ako mraky - vyvoláva trením molekúl náboj - ten zase emg pole, a to má vplyv na rast. Sa mi stalo u 3 stromov, ktoré som chcel súmerne vyškoliť, že im časť koruny stále uhýbala, aj kmeň - hoci priviazaný, sa krútil preč. Zrušil som ich tam, a bol pokoj - teraz tam mám kosodrevinu - tá sa krútiť môže. To je to isté, ako emg pole pod diaľkovým vysokým napätím. Pyramídy - konkr. bosnianska - tak v nej údajne generuje energiu spodná rieka - v krasovom podloží. Strom ti musí byť v prvom rade sympatický - potom je to ten meditatívny strom. V Rusku je to všeobecne breza - tiež ju už roky túžim mať - teraz som objavil presne ten habitus, ktorý potrebujem, a naštepil som si 4 - aj za cenu pár ovocných v sade - aj dobrý pocit v záhrade je dôležitý. Na jar vyskúšaj brezovú vodu z navŕtanej brezy - geniálne - živá voda!

 22. Maroš napsal:

  Tu je link na webe altaja - ale na rovinu, jedna vec je, že Pjakin sám potrebuje pomoc, a druhá, či to niekto nechce zneužiť, pretože ak ti dnes zomrie žena, tak je to tragické, avšak prečo by zo dňa na deň nemali kde bývať tvoje deti - kde boli doteraz? Iste - nevidíme do toho, možno žili oddelene - aj kvôli práci - tam sú obrovské vzdialenosti, tak ich možno potrebuje umiestniť inde. Tak hneď neobvyňujem, ale ľudia sú vynaliezaví aj pri nešťastí druhého. Najlepšie bude zorganizovať nejaké dôveryhodné centrum tu, a cez neho. Aj v tých bankách je chaos.
  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/ob-yavleniye-s-pros-boy-o-pomoshchi

  • Maroš napsal:

   Toto je k Pjakinovi z AENews, ale prevzaté z tadesco, takže Hlava 22

   Poznámka šéfredaktora: K zaslání příspěvku panu Pjakinovi je třeba osobně navštívit jakoukoliv pobočku Sberbank v ČR nebo na Slovensku. Pjakinův v odkazu uvedený SWIFT route platí pouze pro platby v zemích bývalého Sovětského svazu, z evropských bank nelze na takový SWIFT route peníze převádět z elektronického bankovnictví bez asistenčních služeb banky, které jsou poměrně drahé (desítky EUR). Z tohoto důvodu použijte asistence na pobočce Sberbank, kde podle informací je poplatek za asistenci pouze 100 CZK. Panu Pjakinovi přejeme pevné nervy a vyjadřujeme mu hlubokou soustrast. Nebude to teď mít nijak lehké.

   • Robo napsal:

    Chcel som zhodou okolností v lete cez Sberbank poslať peniaze do Ruska. Riešil som dosť intenzívne, vo finále som poslal cez Western Union...

    • Eschatolog napsal:

     rekl bych, ze v prirode zadny vegan-zvire neni, krome medveda myvala si zadne zvire potravu nemyje, takze i ti ryzi zvireci vegetariani dohani palivo hmyzem a cervy, jen clovek ma schopnost absurdniho prehaneni

     • Robo napsal:

      Prečo to píšeš podo mňa?

      A keď už píšeš...znamená to, že ked jem jahody priamo zo záhrady, tak som mäsožravec?
      Tak to potom F poriadku.

      • Eschatolog napsal:

       umisteni je nahoda, pardon, ale obsah zustava, zvirata zerou , jak jsou zvykla a co potrebuji a sezenou resp.najdou, lide , co chteji, tedy debaty je-li clovek stravnik puvodne to ci ono nejsou relevantni, protoze clovek ma obvykle na vyber a je to jeho volba, co pozre, jeho rozhodnuti, problematika zdravi jedince je deformovana systemem zdravotnictvi a tedy neni zpetna vazba , leda by pozrel botulinovy parek

     • proud napsal:

      Presne tak to je.

   • Sasin napsal:

    Pjakin má taky nárok na 1 hektar.62 letá ženščina si to pochvalovala, že za dva dny tam měla střechu nad hlavou.

 23. Maroš napsal:

  Robo poprosím ťa - nebývam v Blave, čiže ako - zájsť osobne do westernu "ako na poštu" - vysvetliť, požiadať, vypísať, poslať sumu, banke v hotovosti za službu - preukázať sa ID občiankou? Lebo Pjakin má konto tam, nie tu, a tam to cez moju banku nejde, lebo zase - sberbank, či western. ???

  • Maroš napsal:

   Ešte by to možno šlo ako po starom - v najobyčajnejšom liste, dobre zalepenom, medzi dvomi starými pohľadnicami alebo fotkami - s ešte strieborným filmom, poslať starú jewro dvacku - hádam nepípne, a poslať mu to na inštitút na meno. ????

  • Robo napsal:

   Potrebuješ meno a adresu príjemcu.
   Zašiel som tuším do najbližšieho tipsportu (to nájdeš na internete), pošleš to ako "dar" (vypises formulár), poplatok minimálny. Platis v jevrach podľa kurzu.
   Pozor, to meno a adresa musí byť bez chyby.

   Posledný krok - príjemcov pošleš číslo transakcie.

   Hotovo, príjemnca si to na druhej strane s občiankou a tým číslom vyberie. Myslím, že to je hneď alebo skoro hneď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!