Situace na Donbase se mění na otevřenou válku

1485888066_voynaSílící ostřelování území Doněcké národní republiky, které v posledních dnech provádějí OSU ve dne i v noci, vyvolávají mezi místním obyvatelstvem mnoho zvěstí, předpokladů a hlavně nepokoj. Korespondent IA Novorossia se spojil s vojenskou zpravodajkou Marinou Charkovou se žádostí o komentář k situaci z pozice zkušeného válečného zpravodaje, který často pobývá na pozicích Ozbrojených sil DNR a stýká se s vojáky republiky, ale zároveň také z pozice místní obyvatelky, která po celou dobu války žije v Doněcku.

Okomentujte prosím situaci na frontě. Co můžete říci o charakteru útoků ukrajinských vojáků?

Marina Charkova: Situace na frontě v posledních dnech prudce eskalovala. Potvrzuje to řada útoků OSU na pozice armády DNR a přímo na města i vesnice Donbasu. Příměří bylo fakticky zmařeno. Kromě taktiky teroristického ostřelování civilního obyvatelstva přešli ukrajinští vojáci k otevřeným aktivitám na celém úseku fronty. Vojenské střety, které probíhají na Světlodarském oblouku, na jižním křídle v blízkosti Kominterna, Dokučajevska, Jelenovky, na západních a severozápadních hranicích Doněcka v rajonu Alexandrovky a Trudovska, v blízkosti Jasinovaté na avdějevském směru, v obci Spartak a u doněckého leti&scaro n;tě, mají zuřivý, krvavý charakter. Pokud dříve situace vypadala jako poziční konfrontace, pak se nyní podle mého názoru změnila na otevřenou válku bez jakýchkoli linitujících faktorů. Na průlom obrany jedou OSU s nasazením obrovských sil, s pečlivým průzkumem, nahromaděním rezerv a zdrojů, dlouhotrvající dělostřeleckou přípravou a s využitím prostředků elektrotechnického zabezpečení – před útoky byla přerušena komunikace, aby byla narušena koordinace jednotek republikové armády. Nyní OSU podniká útočné akce a nepočítá ztráty. Prvotní taktikou je obsazení nárazníkových zón, nových pozic a opevnění se na nich, takže používají, co se dá ;. V důsledku dochází k tvrdým konfrontacím, když za kontrolu nad stovkami metrů území platí životy desítek vojáků. Souběžně s těmito boji OSU a národní bataliony vedou ostřelování obytných čtvrtí a ničí infrastrukturu měst. Hynou civilisté, hoří domy, nemocnice, závody. Co se týče stupně bojů, v některé dny a noci se situace ničím neliší od tragického srpna 2014. Leden 2017 nepřinesl ani vítězství, ani mír, ani stabilitu. Nicméně o jaké stabilitě se dá mluvit, když nepřítel se nevzdává a na města beztrestně rozsévá smrt a zkázu už třetí rok?

Myslíte, že to jsou provokace související s politickou situací, nebo je to příprava před mohutným útokem? Likviduje armáda DNR palebné pozice nepřítele?

Marina Charkova: Myslím, že obnovení bojů souvisí se dvěma faktory. Na mezinárodní úrovni Ukrajina ukazuje svým novým americkým kurátorům z týmu Trumpa, že „ще не вмерла“ (ještě neumřela) a je dost silná na to, aby byla protiváhou Rusku. Pro vnitřní politiku se válka stala faktorem vysvětlujícím těžkou hospodářskou situaci země a současně faktorem mobilizujícím: pokud ukrajinské rodiny pochovávají své syny, pak budou na vině „rusko-separatistické“ síly a ne administrativa Porošenka a těch generálů, kteří poslali jejich blízké na jatka.

K masivním útokům. Takový úkol jasně stojí před OSU, které nezvyšují svou bojovou připravenost a mobilitu náhodou. Tam se rychle učí, jak reagují štáby DNR, jak rychle jsou povolávány posily, v jakém stavu se nacházejí – od logistiky až po psychologický stav vojáků. Zkrátka OSU se na masívní útok připravují a prostě jen čekají na ten správný okamžik: změnu politické konjunktury nebo nějaké kritické oslabení republik. A tak klamat sami sebe na toto téma není vhodné. Mýty jako „Ukrajina se sama rozpadne“, „OSU se bajonetem obrátí proti vládě“, „radikálové smetou Porošenka“ a dal&sc aron;í je třeba přenechat propagandistům. Ani vojáci, ani sami obyvatelé republik nesmějí propadat iluzi, že „Trump přijde – pořádek zavede“ a mír sestoupí na Donbas tak nějak sám od sebe. Současná kyjevská vláda ani ukrajinští vojáci topící se až po krk e vlastní krvi nemají jinou cestu. Takže odveta je pro ně přednostní variantou.

K potlačení pokusů o průlom a ukončení barbarského ostřelování obytných oblastí, škol a nemocnic ze strany OSU je nedostatek reagování podobný smrti. Pokud by se nepřijímala zrcadlová opatření vůči nepříteli, to by už za situace tří tisíc ostřelů denně dávno ze všech měst zůstal jen popel a ruiny.

Zdroj: http://politikus.ru/events/90013-situaciya-na-donbasse-transformiruetsya-v-otkrytuyu-voynu.html
13 Komentářů k Situace na Donbase se mění na otevřenou válku

 1. miška napsal:

  Zde máte možná důvod, proč Pjakin dlouhou dobu nekomentoval.

  Oznámení o pomoc.

  http://tadesco.cz/oznameni-pomoc-zde-mate-mozna-duvod-proc-pjakin-dlouhou-dobu-nekomentoval/

  Je smutné co se odehrává. Jsem rozhodnuta s manželem, že mu zašleme 10.000 Kč. Vím jak je to těžké, když má někdo tři děti a jeden z manželů navždy odejde.
  Michala

  • proud napsal:

   Nezapomen mu to poslat pres „tadesco“ :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. tom napsal:

  Zkurvenej ukronácek si jde pro další výprask…76 mrtvých a 78 zraněných ukrosráčů za dva dny…Z téhle země je mi opravdu na blití….a nepřestanou a nepřestanou,až se opolčenec zastaví až v Kyjevě.Pověsit Porošenka a bude klid…

 3. Pepan napsal:

  A co na to OSN a OBSE asi ukro náckům pomáhá jinak to nevidím. Toto jsou jen zbytečné CHorošácké teroristické organisace, to když mohou podkuřovat rusákům tak jsou v akci okamžitě, jakmile jde o nácky tak čekají až jak se to vyvine, budou li náckové dostávat na frak tak uvidíte jak tito chorošáčtí sajrajti budou aktivní.

 4. lukaš napsal:

  Jak víme,Porošenko si byl pro instrukce u Merkelové,jede se natruc Trumpovi a nevím,jestli to bude schopen zastavit.To navýšení USA armády kolem hranic Rusko není pro pobavení vojáků.Připlouvají další lodě USA do Černého moře,dokonce i z Anglie.

 5. landa napsal:

  Po založení privátního FED v roce 1913 na Jekyll Islandu, se USA staly baštou chazarského a iluminátského impéria, které už celé století úspěšně exportuje státní převraty, dluhové otroctví, lokální války, náboženské a etnické konflikty všude tam, kde „elity“ cítily velké zisky. Měly rády zejména ropu, zemní plyn, zlato,diamanty,pro ně velmi výnosné kšefty se zbraněmi, drogami,s léky. Vlastníci bank, ropných společností a dalších nadnárodních koncernů velmi bohatly z cizího potu a krve, takže získaly postupem času neuvěřitelné bohatství a moc.Nyní hrají vabank a chtějí úplně všechno. Záda jim kryly a kryjí tajné služby CIA, NSA, FBI, MI 6, Mossad ad. tím, že tzv. eliminovaly nepohodlné a nebezpečné. Obrovskou pomoc jim také poskytli prodejní politici, kteří byli někdy jako užvanění užiteční idioti odejiti do věčných lovišt a také média, která téměř všechna „elity“ vlastnily a stále vlastní. Ta vždy intriky, loupeže, sabotáže, převraty a konflikty exportované pod falešnou vlajkou šíření demokracie, svobody a lidských práv zabalila do hezky znějících slov o šíření pokroku do nešťastných zemí. Kromě toho vymývají mozky miliard otroků stále více eklhaftní zábavou a propagandou, za což si nechají ještě dobře zaplatit. Stačilo, aby v loňských volbách nevyhrála jejich Hillary, nýbrž bohatý a tím i nezávislý a poněkud neřiditelný Donald, a „elity“ zpanikařily. Nejsou zvyklé na to, aby běh zásadních věcí neměly pod kontrolou. Proto pověřily osvědčeného Rothschildova poskoka pro špinavou práci, jistého George, aby rozjel další Majdan, tentokrát v samotném centru chazarské a iluminátské říše. Není bez zajímavostí, že tento „filantrop“ zbohatl na pádu libry v City, kterou vlastní jeho pán. Zcela jistě pouhá náhoda. A tak se bumerang tak úspěšně exportovaný do celého světa, po dlouhé době vrací tam, odkud byl vyhazován.

 6. pražská vlaštovka napsal:

  Landa to ví správně-
  hlavně rozšířit a pořádnou osvětu -a to nepřetržitě…
  Já jsem z toho nemocná na duši už třetí rok …
  likvidovat kyjevskou židoscènu a bude pokoj …
  j.

 7. Pavel napsal:

  Hezky Lando.Pujdou do kopru zidaci prasivy!

 8. Přemek napsal:

  Ukrajinci tak milují svou zem, že jedni utíkají za její hranice, převážně ty východní a druzí ji denodenně ničí. To má být samostatná republika? Vždyť tam není jediná idea, která dává vzniknout samostatným státům! Obyčejní Ukrajinci jsou podělaní, místo aby se masově postavili proti oligarchům a banderovským neonacistům. Pokud to nevezme do ruky DNR/LNR, bude to muset vzít do ruky někdo zvenčí, což nebude žádná výhra. Neřízená Ukrajina plná hákenkrajců a strašpytlů je jako prodejná děvka, která se prodá komukoli za jakoukoli sumu. Jen ti Rusíni na západě a ukrajinští Rusové na východě ještě mají v sobě dost cti, aby veděli, že takto to dál nepůjde. Rusíni již požádali o autonomii a když jim nebude vyhověno, tak se nebudou ptát a prostě ji vyhlásí.

  • proud napsal:

   Jen tak ciste soukrome mezi nami,kdyz odectu ten brutalni teror(nastesti),je to u nas jinak??!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!