P.C.Roberts: Pentagon Trumpa sabotuje

trumpcommmmPrezident Trump říká, že chce zlepšit vztahy s Ruskem a zastavit vojenské operace proti muslimským zemím. Ale Pentagon tyto jeho snahy podkopává. Velitel amerických sil v Evropě generál Ben Hodges nasměroval tanky na hranice polsko-ruské a nechal z jejích děl vypálit salvy, o kterých prohlásil, že jsou vzkazem Rusům a nikoliv součástí výcviku.

Jak tedy může Trump znormalizovat vztahy s Ruskem, když velitel amerických sil v Evropě vyhrožuje Rusům nejen slovy, ale i činy? A když Pentagon poslal „umírněným rebelům“ v Sýrii obrněná vozidla? Neschopen zabránit vítězství Ruska a Sýrie ve válce proti Islamskému státu, se tak Pentagon snaží aspoň narušit probíhající mírová jednání, jež se v současné době mezi bojujícímu stranami v Sýrii vedou.

Vojensko-bezpečnostní komplex využívá své loutky ve sněmovně reprezentatntů a v senátu k tomu, aby vyvolal konflikt s Iránem a dál pokračoval ve vyhrožování Číně.

Takže Trump, jak se ukazuje, neovládá onu nejdůležitější část své agendy, kterou je ustavit mír s thermonukleárními mocnostmi a skončit s vměšováním se do záležitostí jiných zemí.

Trump nemůže uzavírat mír s Ruskem a současně též bojovat s Iránem a Čínou. Za dohodu se Západem není totiž Rusko ochotno prodat Čínu a Irán. Irán je nárazníkem proti džihádismu, připravenému rozlít se ze svých současných oblastí i do muslimských končin v Ruské federaci. A Čína je nejdůležitějším vojenským a ekonomickým spojencem Ruska i pro období „po Trumpovi“, kdy zde neokonzervativci se svou agendou neomezené vlády nad světem a spojeni s vojensko-bezpečnostním komplexem budou znovu, a v plné síle.

A navíc: Čína roste, zatímco korupční a odlidštěný Západ upadá. Uzavírat dohody se Západem nemá tedy smyslu i z toho důvodu, že země, které dohody s tímto partnerem uzavřou, se okamžitě vystavují jak finančnímu, tak politickému vydírání. Stávají se vazaly – všechny, bez výjimky.

Ruská touha být částí Západu je proto nesmyslná. Rusko by svou bezpečnost mělo tedy budovat na vztazích s Čínou a Asií, a počkat si, až Západ, žádostivý účastnit se též na tomto úspěšném projektu, přijde za Rusy a o dohodu je poprosí.

Proč totiž být prosebníkem, když je možno si počkat, až se role samy vymění.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/02/01/trump-sabotaged-pentagon-paul-craig-roberts/

 
22 Komentářů k P.C.Roberts: Pentagon Trumpa sabotuje

 1. pražská vlaštovka napsal:

  Takhle ho podkopávat,jak dlouho toho ještě budeme svědky ??????
  kolik je tam frakcí ?,jež se vůbec nerespektují ?
  jak to ,že president nemá tj pravomoc tohle běsnění tastavit ?
  nemá veto pràvo ? já tomu nerozumím !
  Sasin :
  a nedělej si ze mně zase blázny,sasine!:-()!
  j.

  • pražská vlaštovka napsal:

   omlouvám se za chyby..
   pálily se mi karbanátky..
   j.

  • Mirca napsal:

   Ahoj, vlastovko. Precti du knizku Sedm dni v Bilem dome a porozumis tomu.je to mala knizka a hned prectena.je tam vysvetleno, jak to v US armade funguje a kdo rozhoduje. Prezident rozhodne Ne.

 2. Deda Lebeda napsal:

  Reklamy chapu, ale to co se ukazuje tady je fakt hnus pratele...

 3. petr napsal:

  Vypadá to že v tomhle měl asi Pjakin pravdu. Globální prediktor zastoupený Trumpem je ve válce s lokálními americkými šmejdy. Tady se to ale komplikuje, protože by byl tím pádem Trump ve válce s židy (bankstery, mediálními magnáty, korporacemi) kterým ale nedávno přiklepl Jeruzalém a kterými je ve vládě zcela obklopený. Nějak si to protiřečí.

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   On si ten Trumpeta neprotiřečí,jen se těm jewrejům nemůže vyhnout,neboť oni,aby tento veskrze zhovadilý svět měli pevně v rukách,jsou nasraní ve všech jeho rozhodujících institucích,strukturách i politických stranách,neboť pokud z nich nějaká zvítězí a nezáleží na tom která,vždycky tam mají dostatečné množství svých lidí,kteří pak bez ohledu na deklarované předvolební sliby a programy,prosazují židovinu ve které se shodnou i s opozicí a méně úspěšnými stranami a vytvoří koalici...viz. naše politická scéna.
   V tom je jejich úspěch a záruka,že se jejich vlivu jen tak nezbavíme.
   Spolupráce Trumpety s Izraelem a židovskou lobby v USA jsou toho důkazem že ho drží za koule i jeho a že žádný z presidentů USA proti nim nikdy nepůjde a bude vždy podporovat židovský "zlatý grál" v podobě FEDu,jinak dopadne jako JFK....

   • petr napsal:

    Ale kdo je potom ten globální prediktor, když ne židé a izrael?
    V tomhle Pjakin hodně mlží a podivně se vyhýbá izraeli.

    • Marian napsal:

     Petr,kto je gloalni prediktor? Precitaj si knihu od Ernt Muldasev, Z koho sme vznikli. Potom si pozri video na you tube, ako americka armada isla v roku 1947 do Antarktidy. Ako ich od tial vyprasili. Si zachytil spravu, ze Kerry isiel hned po volbach do Antarktidy? Cestou od tial prenocoval na Novom Zelande. Prediktor mu tam poslal maly pozdrav.

  • Mirca napsal:

   Jezuite vs zednari!

 4. pražská vlaštovka napsal:

  Benmil:-)!
  měla jsem na dnešek takovéto pracovní zadání !!!(navíc jak pro regiment)
  část jsem dělala pro 2 stařenky do domova důchodců -
  část pro mýho ex-mužíka a část pro nás tady -protože nebudu mít dneska vůbec čas vařit :-)!
  a jak známo jsou dobrý i studený!
  vlaštovka

  • Mirca napsal:

   S hortici nebo kyselou okurkou a s chlebem! :-)

  • Maroš napsal:

   Vlaštovka - chlieb pečiem tiež "polnočný" - aby do rána zvlhla kôrka, detto sa to týka aj karbonátkov - od slova karbon - karborundum - brúsny papier. Dúfam, že strúhanku najprv oseješ cez sitko - lebo mnohí to nerobia a karbonátky potom "bolia". Inak - od tchýne som sa naučil PRE REGIMENT - robiť fašírky = karbonátky - DO PLECHU - do trúby! Na vymastený plech strúhanku, potom masu, potom posypať. Ale! - nie zo surového mäsa, ale z mäsa najprv urobíš polievku, najlepšie hovädzie mäso s bravčovým, aj kuracím - čo dom dá. Potom mäso vyberieš a pomelieš a ďalej zmes ako na karbonátky. "Kocky" sú veľmi jemné a chutné, a koreniny lepšie vyniknú - takto môžeš spracovať aj starú gumenú sliepku, môžeš to kombinovať aj s hubami, vajcami na tvrdo - improvizovať. A neprepaľuješ masť.

 5. Josef napsal:

  Dnešní situace je opět velmi podobná téhle klasice:
  Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu / Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, CZ titulky

  https://uloz.to/!LU3x2LeU9/dr-divnolaska-aneb-jak-jsem-se-naucil-nedelat-si-starosti-a-mit-rad-bombu-dr-strangelove-or-how-i-learned-to-stop-worrying-and-love-the-bomb-1964-cz-avi

 6. Maroš napsal:

  Jozef - bratku - neprehráva to, a pokiaľ mám stránke odovzdať rodný list svojej babky, svoj ranný moč a miestoprísažné prehlásenie - že - tak fakujem na to. Ty za to nemôžeš, ale mňa vyslovene vytáčajú stránky egomaniackych idiotov, ktoré má chcú najprv zotročiť, aby mi potom láskavo premietli - grafikon autobusov v mojom kraji.

 7. proud napsal:

  Video tu je a stranky nevydelavaji,stranky se pouze udrzujou.......

 8. Jarda napsal:

  V čase kdy jsem na to upozorňoval tak tu ještě nebylo. A je mi jasné že ten výdělek je jen pro udržení chodu. Špatně jsem se vyjádřil.
  V každém případě dík redakci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!