Ruské obligace lámou rekordy

22889136_fourNehledě na sankce, západní investice do ruských obligací lámou všechny rekordy. Oznámily to noviny Financial Times, vysvětlujíce tento jev zlepšením vztahů s USA a růstem cen ropy. Toto popřední ekonomické periodikum konstatuje, žę jen za poslední lednový týden zaznamenal příliv „kapitálu do fondů ruských obligací 140 milionů dolarů. Od nástupu Trumpa do prezidentské funkce sankcionované Rusko přilákalo přinejmenším 0,7 miliardy dolarů. Je přirozené, že po takovém přílivu vyskočily indexy, jako např. MSCI Russia o 10 až 19 procent.

„Je vysoká pravděpodobnost, že nevraživost  mezi Ruskem a Západem skončí začátkem roku 2018. Takové prognózy souvisí v první řadě s rostoucí nespokojeností s protiruskými sankcemi v Evropě, jakož i s připraveností Trumpovy administrativy přistoupit na kompromisy s Moskvou“, tvrdí američtí bankoví ekonomové.

„Rusko-americké vztahy se pravděpodobně zlepší. A s ohledem na to, že inflace se podle všeho bude snižovat, a že Centrobank v tomto roce několikrát sníží úrokové sazby, předpokládáme, že postavení ruských obligací na trhu se zlepší“, řekl novinám stratég firmy Brown Brothers Harriman.

„Investoři jsou připraveni investovat do ruských cenných papírů, nehledíce na sankce. V září Rusko uvedlo na trh druhou tranži eurobondů, která byla okamžitě připravena financovat mezinárodní clearingové centrum Euroclear“, konstatovaly Financial Times.

Už dříve finanční expert novin Die Welt, Eduard Steiner, poznamenal, že burzovní indexy stoupají, a makroekonomické ukazovatele se blíží předkrizovým hodnotám. Podle jeho slov investoři opět se zájmem sledují kótování ruských firem.

Je charakteristické, že trend pro rozvojové země celkově zůstává i nadále negativní: velcí investoři stahují svůj kapitál, očekávajíce brzké rozhodnutí Federálního rezervního systému USA ohledně zvýšení rozhodujícího tarifu. Rusko, podle Steinerových slov, je “jedinou výjimkou z pravidla”. Ekonomové jednohlasně chrlí prognózy, že v nejbližší době se přítok kapitálu zvýší, a rubl bude i nadále posilovat.

I Forbes už napsal, že Rusko sankce přežilo. Ve firmě BlackRock tvrdí, že Rusko představuje výhodný prostor pro obchod. Fondový manažer firmy BlackRock v New Yorku, Gerardo Rodrigues, uvádí, že „všeobecnou pozornost přitahuje geopolitika. Ale přes všechny negativní názory na Rusko, toto z ekonomického hlediska nepřestává udivovat, Rating ruských akcií se zvyšuje na úroveň “nadprůměr”.

Rusko se při tom může ocitnout mimo zónu, z níž uniká kapitál, což může být způsobeno růstem úrokových sazeb v USA. O tom hovoří ve své přednášce PricewaterhouseCoopers. Pro Rusko faktory plovoucího rublu a zdražené ropy, spolu s atraktivními tarify Ministerstva financí na obligace se stanou rozhodujícími.

Povšimněme si, že ještě před zvolením Trumpa mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings změnila prognózu ratingů Ruska z úrovně „negativní“na úroveň „stabilní“. Ještě předtím mezinárodní agentura Standard & Poor’s (S&P) změnila prognózu kreditních ratingů Ruska. Zatímco tento rating byl předtím „negativní“, teď se stal „stabilním“.

Zdroj: http://www.politonline.ru/interpretation/22889136.html
14 Komentářů k Ruské obligace lámou rekordy

 1. benmil napsal:

  Už i Financial Times šíří ruskou propagandu. Neměli bychom je udat Jandovi?

 2. lukaš napsal:

  Miska vah se naklání na druhou stranu,co se dalo i čekat.
  Trump musí pomalu odhazovat přebytečné věci,aby ta převaha nebyla rychlá.

  • WIKINGER Petr napsal:

   PANE LUKÁŠI NA TOMTO WEBU SE OBJEVILY PRVNÍ NÁVRHY JAK BY MOHLA ZKUSIT OBČANSKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ VYHRÁT DALŠÍ VOLBY

   měl by jste chut se do takové diskuze zapojit?

   • lukaš napsal:

    Pane Wikinger.
    Což o to,rád přispěji k dobré věci,ale své znalosti jsou jen podepřené životní zkušeností.Takže si jen skládám své příspěvky ke zkušenostem a novým informacím.
    Díky za návrh.

    • WIKINGER Petr napsal:

     PANE LUKÁŠI,MÁM ZA TO,ŽE VAŠE ODPOVĚD ZNÍ ANO

     pokud tomu rozumím co píšete, vlastníte to co je velice potřebné a někteři by to trochu hanlivě nazvali snad-selsky rozum.V tomto okamžiku a vždy je zapotřebí právě toto.Objevují se totiž první praktické návrhy jak se pohnout z ČR marasu dopředu.Takže nejen vy ale možná i dalši se mohou ůčastnit diskuze a napsat co si o tom myslí..

     TED ZROVNA JE TO V DISKUZI POD ČLÁNKEM-Nový svět 2, PENÍZE JAKO ENERGIE..

     • WIKINGER Petr napsal:

      JMENOVANÝ ČLÁNEK ZAŠEL ZA OBZOR A JE NA BOKU

      přestože právě tam se vyskytly první přispěvky lidových komentátorů,které by mohly bezmoc občanů voličů majích žít brzy pod fašistickou oligarchickou tyranii S TEROREM a s tím,že se NESMĚJÍ BRÁNIT A SVÉ ŠMEJDY ZA TO MÍT RÁDI AŽ ZA HROB, protože jim bude dovoleno pracovat do konce života za byt a stravu,kdy se penze prý nesmějí dožit…

      PRI PRVNÍM VHODNÉM ČLÁNKU MŮŽEME V DISKUZI O TOM DÁLE POKRAČOVAT..

      • lukaš napsal:

       Pane Wikinger.
       Už jsem ten článek nenašel,tak to snad najdu příště.Ono jak se říká,už to jde na ostří nože a je nutno dát návod,ukázat směr,většina občanů neví co se děje,jen najít charismatickou osobnost.

       • WIKINGER Petr napsal:

        POSUNUL JSEM ČLÁNEK DOPŘEDU

        na iniciativu NE ZAKLADNÁM a i když právě zašel za obzor je však na boku mezi nejkomentovanějšimi a nejčtenějšimi články..

        • lukaš napsal:

         Našel jsem to a něco přidal.
         Nějak mě to uniklo,ač zajímavé téma i diskuse.
         Už jsem to někde napsal,proč to všechno a co asi přijde.Proto i to navýšení armády v Evropě.Prachobyčejná koloniální armáda,udržet koloniální státy v poslušnosti.

        • WIKINGER Petr napsal:

         NO HAJCUJE SE TED

         pod NE ZAKLADNÁM tak jsem zvědav, kdo a s čim tam přijde a koho co nového napadne..

  • selok napsal:

   Buďte v klidu, je to jen vějička, aby táhlo Rusko proti Íránu a Číně. Pokud Putin odmítne budou se dít věci.

 3. proud napsal:

  Hledejme kdo konkretni a jakej prospech z tech obligaci ma a bude mit…………neni to ciste jen nahodou Rothsild?……….

 4. skeptik napsal:

  Financial Times jsou pod palcem GP? Ale je to pravda, index MICEX neboli ruska burza je na historickych maximech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!