Polští generálové proti NATO, co brání Trumpovi najít společný jazyk s Moskvou, Teherán se sbližuje s Moskvou

JS120319341_PAP_Poland-military_foreign-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqSZCfQn3UNBPwFTCNOaG4ISV7lTVsn9Qo5yr1bZ0xqYcProtest generálů

Snad nejvíce šokující zprávou týdne byla zpráva britského vydání The Telegraph o tom, že desítky generálů a stovky důstojníků polské armády masivně odcházejí na protest proti hrubému zasahování vlády do vojenských záležitostí. Podle britského deníku se v současné době hovoří o 26 generálech a 260 vyšších důstojnících. Ti všichni odcházejí z řad polské armády, aby protestovali proti politickým zásahům ze strany vlády do vojenských složek. Vydání informuj o tom, že tento proces probíhá posledních 16 měsíců, a nyní je polská armáda na pokraji dysfunkce.

Jedním z těch, kdo nejvyšší pozice v armádě opustili, je náčelník Generálního štábu generál Mieczysław Gocul, který odstoupil na konci ledna. K jeho odstoupení došlo krátce poté, co začali být v Polsku rozmísťováni vojáci USA v rámci plánu NATO na posílení obrany ve východní a střední Evropě.

Kromě toho jsou vojáci rozčarovaní z důvodu zjevného nadržování vojákům, kteří jsou loajální k vládnoucí straně „Právo a Spravedlnost“, a také z důvodu toho, že ministerstvo obrany není schopno provést s nimi konzultace, pokud jde o změny v armádní struktuře.

Generál ve výslužbě Stanislav Kozej, který zastával funkci předsedy Kanceláře národní bezpečnosti Polska, řekl, že rozsah a tempo propouštění představují „hrozbu pro efektivní fungování armády“.

„Jak víte, voják nemá žádný jiný způsob, jak protestovat proti jednání svých politických nadřízených, než opustit službu, a to je to, co nyní vidíme,“ — řekl Kozej The Telegraph.

 

Co brání Trumpovi najít společný jazyk s Moskvou

Prezident USA Donald Trump si postěžoval na to, že spolupráce mezi Washingtonem a Moskvou více než jen brzdí nepravdivé informace, které poskytují americké sdělovací prostředky.

„Bylo by pro mě mnohem jednodušší vykazovat tvrdost. Čím tvrdší postoj k Rusku, tím lépe. Ale víte co? Chci dělat to, co je správné pro americký lid. A upřímně řečeno také to, co je správné pro celý svět,“ — řekl Trump.

Podle prezidenta, „falešné zprávy“, které běžně ukazují v televizi, a prolhané reportáže komplikují možnost uzavřít dohodu s Ruskem. Zároveň dodal, že opravdu neví, zda se podaří oběma státům se dohodnout.

„Pokud budou mezi námi dobré vztahy, věřte mi, že to bude dobré a nikoli špatné,“ — řekl Trump.

Nu a zatímco americká média mu brání sladit se s Ruskem, s Moskvou se sbližuje jiný stát, který Trump nazval téměř hlavním nepřítelem USA.

 

Teherán se sbližuje s Moskvou

Předseda parlamentu Íránu Ali Laridžani řekl, že Teherán usiluje o vytvoření strategické aliance s Moskvou v blízkovýchodní oblasti. Jeho slova přinesla panarabská satelitní televizní stanice Al-Majadin“.

Laridžani především uvedl, že mezi Teheránem a Moskvou nejsou „žádné neshody“ v klíčových otázkách blízkovýchodní agendy, včetně syrského řešení.

Írán spolu s Ruskem a Tureckem je garantem příměří v Sýrii, kde již šest let probíhá ozbrojený vnitrostátní konflikt. Právě za pomoci těchto tří zemí v Astaně poprve proběhly přímé rozhovory mezi zástupci syrské vlády a opozice.

Zdroj: http://ukraina.ru/exclusive/20170219/1018316737.html
18 Komentářů k Polští generálové proti NATO, co brání Trumpovi najít společný jazyk s Moskvou, Teherán se sbližuje s Moskvou

 1. svantovít napsal:

  NATO je u občanov Európy totálne zdiskreditovaná organizácia,ktorá na jednej strane kolaboruje s Islamskými a Africkými dobyvateľmi importovaných do Európy aj prostredníctvom tejto organizácie,ktorá mala Európu chrániť,miesto toho sa radšej sa venuje neexistujúcej hrozbe „Ruskej agresie“,ktorou márne presviedča masy ľudí terorizované bandami neprispôsobivých agresívnych dobyvateľov zo stredoveku.Situácia,z ktorej nie je možné vykorčuľovať s čistým štítom pre súčasné „elity“ západu,ktoré už-už pripravovali odovzdanie Európy hordám,ktoré mali znásilniť Európu za účelom vytvorenia degenerovanej a hlúpej masy otrokov-jediného cieľa za akým sa skrýva tento „náhly humanistický počin“ koloniálneho západu prijímať akýchkoľvek „utečencov“ z rozvojových krajín.Je to hnus velebnosti..

 2. Jozef Glinsky napsal:

  Ked pred nejakymi 10 rokmi Stratfor na cele hrdlo ohlasoval nutnost zmeny politiky voci Teheranu,nesledoval tym ine ciele,ako ich sleduje Izrael a satanelita dnes.
  Stratfor argumentoval,ze Iran je nedobytny,takze bude treba sa s nim DOCASNE spojit.
  Spojit sa s Iranom v podpalovani okolia a v dobyjani Ruska….
  Presnejsie,kupit si pasivitu Iranu pri satanskych hrach Predatora.

  Iran tu hru BESTIE velmi dobre cita.
  Aj Iran,aj Cina,aj Moskva.
  Aj egyptski generali.
  A Erdogan to cita takpovediac na vlastnom tele.
  Uz aj Saudi,hlavny sponzor podpalovania sveta a vojny civilizacii,to nemozu nevidiet,len nevedia sa dostat z dlhorocneho zajatia nenavisti a inych okov.

 3. Jozef Glinsky napsal:

  Aj cast vodcov Talibanu uz otvorila oci.
  Talibov/studentov Koranu/,stvorila CIA s pomocou Saudov a spol.
  K autorstvu napadu sa hlasi Brzezinski

  http://www.hlavnespravy.sk/taliban-sa-chysta-vyhnat-americanov-z-afganistanu-aby-ochranil-hranice-ruska/900339

 4. Jozef Glinsky napsal:

  Moskva tlmi a potlaca nenavist v Syrii,
  intenzivne sa kontaktuje aj so Saudmi.
  Zda sa,ze Saudi,rozhodujuca cast dynastie,sa chcu uz vymanit z z doterajsieho zajatia.
  Hlavne nechcu vykrvacat podla priania doterajsich spojencov.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201702194784282-Rijad-Rusko-role-reseni-syrska-krize/

 5. stefan goga napsal:

  Je to plus pre V4 a slovanov.USA ich zatiahli na spinavu pracu po byv.vych.bloku.Najvyraznejsie na Ukrajine.Na tak velky odchod z armady Cesy a Slovaci zrejme nemaju odvahy aku prejavili Poliaci.Zatial.Verim,ze solidarita sa posunie.

  • Brunero napsal:

   Najviac ma serie, že armáda je v rukách SNS a ani náznak nejakého spochybnenia či kritiky voči NATO. My sa skôr ešte viac primkýname aj k EÚ aj k NATO.

 6. vše je jinak napsal:

  Víte co? Nějak mi stále nesedí ta struktura vojsk NATO mezi východní Evropou a Ruskem. Povaha této vojenské síly nevypadá ani na obranu před hypotetickým útokem Rusů a už vůbec ne jako síla která má na Rusy zaútočit.
  Tak mne jímá neblahá předtucha, že reálným cílem bude úplně něco jiného.. Když si vazmeme že z Ukrajiny uteklo do Ruska po majdánu už 5 milionú lidí (přibližně tolik co má Slovensko) a k tomu ještě fakt, že je nyní vytvářená úžasná snaha o majdanizaci východní Evropy, je myslím přítomnost vojsk NATO na hranici s Ruskem zcela vysvětlena.

 7. petr366 napsal:

  Jo hoši kápli jste nato.Vždyť i ty pandury či iveca se hodí spíš na boj v evropských městech než na střetnutí s dobře vyzbrojeným protivníkem na frontě.

 8. proud napsal:

  Velice zajimavej rozhovor!: http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16825-petr-robejsek-velmi-ostre-promluvil-o-imigraci-selhani-elit-a-eu-.aspx , apropo,jisteze,cekaji se EU boure jako svine,kvuli vnitrni debilni politice a nereseni emigrantskyho problemu!!!! To je ten problem,ne Rusko,ale jako zasterka se hodi vynikajicim zpusobem!

  • proud napsal:

   Eu ma bejt o rovny spolupraci a zachovani svrchovanosti,dokonce by je mela garantovat,ale deje se naprosto neco jinyho a lidi to vnimaj,vre to,a nejen u nas,ze se o tom neinformuje je vec zase dalsi a dalsi pruser!!!

 9. proud napsal:

  A taky „dobry“, http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2975-radioaktivni-spad-nad-evropou-byl-nameren-i-v-cr-proc-asi-urady-i-media-zaryte-mlci-stopy-po-jaderne-havarii-proc-priletel-americky-nuklearni-cmuchal-vime-alespon-ze-nic-nevime.htm , zacinam se uz opravdu hodne divit z jakyho duvodu nasi „papalasi“ jeste nevylitli oknama,kdyz uz ne rovnou kominem…………..!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!