Panoptikum v U.S.A. pokračuje i po 30ti dnech vlády.

unnamedBěhem předvolebních prohlášení Trump opakovaně sliboval nejen vypustit washingtonskou stoku, ale podobně jako jeho předchůdce Keňan Obama, uskutečnit řadu radikálních změn bezprostředně (během hodin) po inauguraci. Ale jako obvykle se to někde zadrhlo. Zdá se, že morálku obchodních partnerů, s kterými měl relativně dobré zkušenosti, naivně očekával i  od politické žumpy, jež ovládla bělidlo od zvolení Clintona, Bushe a Obamy prezidenty Ameriky.

Narovnat mafiánskou éru (24 let), jež prosákla do partikulárních vlád jednotlivých Států Unie je Sisyfovský úděl. K jeho splnění nebudou stačit Donaldovi ani dvě prezidentská období, pokud přežije. Bude mu skoro 80. My senioři jeho věku (70) to nechápeme, i když šmejdům na české scéně jako fořtovi aus Austria, Pithartovi a dalším zkamenělinám rozumíme. Chtějí ušetřit za spalovnu a náklady hodit na stát (státní pohřeb).

US mučírna vězňů na Kubě, Guantánamo pokračuje bez ohledu na mezinárodní právo, i když její zastánce Trump, po konzultaci s baskervilským psem, generálem Mattisem svou rétoriku zmírnil, ale nic víc. Replika „Velké čínské zdi“ na hranici s Mexikem se zatím odsouvá, protože Mexičané její výstavbu nehodlají zaplatit (cca 20 miliard). Navíc odmítají i Trumpem propagovaný odsunu z US proto, že tam pobývají i jejich početné rodiny. Původní a rasantní Trampovo řešení zamítl soud. Neustoupil a hodlal použít US armádu. Má ale problém, protože jeho současný „ministr vnitra“ alias český Chovanec, generál Kelly, ho podrazil hned při první návštěvě Mexika, kde prohlásil, že použití armády na odsun ilegálů je holý nesmysl.

Takže otázka: Je Trump zákonně zvolený 45 prezidentem, nebo není? Řada z nových členů exekutivy  jeho příkazy zpochybňuje a případně ignoruje.

John Biden, ex viceprezident Negra, jeden z architektů puče na Ukrajině, dosadil syna Huntra do správní rady největší naftařské firmy Porošenkova režimu. Žid Jaceňuk (nazývaný Noolandovou familiérně Jac) se stal na nějakou dobu předsedou vlády, aby se posléze vypařil s miliardou dolarů. Zmizel a jakoby nikdy nebyl. Už ani šmejd Štětina o něm nemluví. Ázarbájdžán na EU poslance vyhlásil mezinárodní zatykač, tak doufejme, že nějaká stepní Salome přinese Bohušovi mísu v den odchodu z vlády s štětinatou hlavou. Prý ho ze strachu zrazují držáky, takže svá vystoupení v ČT musel zredukovat.

3D6493F700000578-4237060-image-a-36_1487451764013Vzpomínáte, jak Trump plamenně kritizoval přežité NATO/UN. No a co? Viceprezident M. Pence zopakoval, že členové NATO musí navýšit rozpočty, jinak nás USA nebude chránit před ruskou invazí a Putinem, jenž pravděpodobně US volby ovlivnil, ale co horšího, angažuje se ve volbách v Holandsku, Německu a Francii. Komu ty sofistikované zbraňové systémy, na kterých stojí US ekonomika, budou dodávat? Izrael vyzbrojují zdarma co by jediný bratrský a věrný stát v této oblasti, takže kritika vazby na Izrael je mimo diskuzi. Pokud státy NATO zaplatí, tak EU ujišťuje, že v případě napadení Ruskem, nebo Čínou se na Ameriku můžeme spolehnout. Implicitně připouští, že konflikt by se měl opakovaně odehrát v Evropě, po němž by následovala humanitární pomoc (Marshallův plán), upevnění dolaru, atd. Podobná ujištění bude papouškovat i v Japonsku, Austrálií, Jižní Koreji, Taiwanu a možná v Kosovu, zkrátka všude tam kde mají vojenské základny. To v kontextu svých původních prohlášení naznačoval Donald, i když neupřesnil, kdo by tím agresorem mohl být. Severní Korea, nebo Irán? Pokud Trump trpí nějakou duševní poruchou, tak iránským komplexem. Opakovaně označuje Irán za zdroj a semeniště terorismu, i když Irán nikoho nenapadl více jak dvě stě roků. A válku Irák/Irán v minulém století zosnovala CIA a MI6.

rummy-and-sadamSadám Hussain svého přítele ministra obrany US Rumsfelda hluboce zklamal a byl nakonec popraven. Trump se nechce smířit s faktem, že Obama vrátil Iránu stovky miliard dolarů, které jim předtím protiprávně zablokovali v US bankách. A Donald ty své nepodložené kraviny omílá dál. Co bude dál? No nic, protože Irán vybudoval sofistikovaný obraný systém s pomocí RF a éra vyhlašování bez-letových zón dle scénáře US a NATO skončila. Údajně mezi Iránem, RF a Čínou byla uzavřená dohoda u vzájemné pomoci v případě vojenského napadení. Trojúhelník Irán, Rusko, Čína není rovnostranný, ale obrovské zásoby ropy v Iránu, nerostné bohatství Ruska a více než miliarda Číňanů nepoměr stran eliminuje.

A kecy dementních generálů a expertů neberme vážně. Fakt myslíte, že zločinci Kissinger (94), Brzezinsky (88), Rumsfeld (85) za bezesných nocí kují plány jak ovládnout svět? Spíše je trápí nechutná a ponižující představa, kdo je ráno přebalí.

Nicméně ve vztazích k RF a Putinovi Trump prozatím drží lajnu. Chce s Putinem spolupracovat a zlikvidovat ISIS, i když je obtížné to seskupení racionálně definovat. V. Putin á la „Aljechin“ 21. století má šachovou partii promyšlenou o několik tahů dopředu a na ad hoc výzvy pokerového soupeře zareaguje. Uvidíme jak partie Putin vs Trump dopadne.

putin-chess-vs-eu-usa-529x336
49 Komentářů k Panoptikum v U.S.A. pokračuje i po 30ti dnech vlády.

 1. Jaris napsal:

  Deharsi, libi se mi tvuj sarkasticky styl psani. Diky, pobavila jsem se a lepe bych to nenapsala.

 2. Dsx napsal:

  Nemám nic proti keňanovi a obsahu, ale negr je hodně za hranou, rasisto.

  • Lionel napsal:

   Máme více ras na světě, ta černá se jmenuje negroidní rasa a její člen je negroid, zkráceně negr. Zopakujte si učivo základní školy, nechte si vyměnit plínku a pak už snad budete vlastnit dostatek inteligence na to, abyste byl schopen si alespoň dojít na záchod.

   • Paw napsal:

    Dneska na ty zachody Unisex chodi i male deti a holcicky.
    Velvyslankyne Glass ovsem vykopala na pritele USA Saddama tunel, kdyz s nim jednala a informovala o tom, ze prepadeni Kuvajtu vubec nikomu nevadi a uz vubec ne od pritele odvekeho USA Saddam. At ma zbrane treba ty MASOVEHO PROLHAVANI az do valky..
    Kuvajtska vlada utekle vcas jak to bejva do bezpeci. Dluzila 10 miliard Saddamovi.

   • dsx napsal:

    v našem kontextu je však tento výraz nejen rasistického a ponižujícího podtextu :D , takže ti na základku seru a ty si začni všímat, jak se lidi k sobě na ulici chovají a oslovují se. Negr nepatří mezi standartní oslovení a rozhodně v našem kontextu platí za výraz s rasistickým podtextem i kdyby tady se mnou nesouhlasilo 600 lidí.

   • sudičky patlalové povříslo napsal:

    Lionelko,

    "Rasová teorie nikdy nedospěla ke shodě o počtu ras, udává se obvykle mezi dvěma až dvanácti rasami. Často se udává tři až pět ras.

    Obvykle udávané rasy jsou:

    europoidní (bílá) – patří sem indoevropská, semitská a matinská skupina. Je označována také jako běloši. Je původem v Evropě, západní Asii a severní Africe.
    mongoloidní (žlutá) – zahrnuje skupinu mongolskou, Inuity (Eskymáky), americké Indiány a Austronésany. Je rozšířena především ve východní a jihovýchodní Asii, Severní a Jižní Americe. Indiáni jsou někdy označováni jako rudé plémě.[13]
    negroidní nebo také ekvatoriální (černá) – označována jako černoši. Původem je v subsaharské Africe.
    kapoidní – především khoisanské kmeny v jižní Africe. Pojmenovaná je po Mysu Dobré naděje.
    australoidní – patří sem Austrálci, Drávidové, Papuánci a Melanésané.

    Někteří antropologové odlišují ještě další rasy, například od rasy negroidní vydělují rasu kapoidní (podle mysu Dobré naděje) – odlišnou od rasy negroidní,[14] nebo slučují rasu negroidní s australoidní v tzv. rasu ekvatoriální.

    Existují také skupinová označení pro míšence jednotlivých ras. Takovými termíny jsou například:

    Mestici – (europoidní+mongoloidní)
    Mulati – (europoidní+negroidní)
    Zambové – (negroidní+mongoloidní)

    Další rasově smíšené populace:

    Malgaši – (negroidní+mongoloidní)[zdroj?]

    Proces stírání rozdílů mezi rasami se nazývá amalgamace."

    - Takže Vy jste zkráceně EURO nebo Ind?

  • Jaris napsal:

   Ja jsem rasista, protoze rozeznavam rasy, Dsx. Na tom neni nic spatneho. Obama je dokonce zidonegr. Matka zidovka, ktera mela rada exoticke muze. Otec cerny jak bota neboli negr.Pro mne izraelec bude zid a zrovnatak romove cikani. Rada nazyvam veci pravymi jmeny. Tahle prihloupla politicka korektnost neudela lidi lepsi a nezmeni barvu kuze. Ach jo, kam to ten svet dopracoval! Hnaca se v nepodstatnych vecech zatimco dulezite veci ignoruje.

   • proud napsal:

    To ale neni rasismus,jen rozeznavani odpadliku od rasy.Rasa je totiz jen jedna,bila! To ostatni jsou vysledky przneni ty jediny rasy! Takze se mi celkem libej ti blboucky moulove co kricej o rasismu a nic o cely problematice nevedi :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • dsx napsal:

     Proude krásně ses vybarvil. Je dokázáno, že lidská rasa pochází cca z Afriky. Pravděpodobně to nebyli bělouši, tihle tvoji prapředkové. To migrací tvých předků do míst s různou intenzitou slunečního záření, danostmi a jistou izolací vznikly jednotlivé poddruhy jednoho DRUHU. Jestliže považuješ kohokoliv jiného za něco míň kvůli jeho rase, jak moc odlišné je to od "nadřazené rasy" z talmůdu? Já ještě víc obdivuji omezené neinformované rasisty, jež místo sebereflexe vidí chyby všude jinde.

     P.S. pro ostatní. Mohli byste taktéž zvážit terminologii ohledně židů a zionistů. Vůči normálním (dokonce jsou i anti-zionisté) židům to není fér, stejně jako není fér užívat termínů s degradujícím a rasistickým kontextem (negr) ačkoliv je to odvozenina negroidního.

     Idiocie je taktéž normální slovo, a přesto se na ulici bežně (krom Proudova nad Rasistkou) nečastujeme "ty idiote", nikoliv proto, že by nám tak žáleželo na korektnosti, ale proto, že to do slušné společnosti nepatří.

     • dsx napsal:

      navíc, ti tvoji předci to nevzali přes velkolepej egypt, ale přes arábii, takže seš ještě k afričanovi defakto arab.

      • dsx napsal:

       když si totiž odmyslíš češství a jakoukoliv náležitost čemukoliv (hodně těžké a není ze dne na den), přijde ti např. český nacionalismus v historickém národnostním kontextu českých zemí jako téměř absurdní věc, lidově řečeno jsme směska všeho okolo. A to lze aplikovat ve vyšší či nižší míře na všechny národnostní celky. :( / :)

       • dsx napsal:

        na druhou stranu zde probíhá řízená migrační vlna (všichni tu asi víme, kteří mají tolik výroků na téma destrukce Evropy nebo "bílé rasy") krom obecné (přirozené) migrace. K tomu taktéž sledujeme mediální snahy vzbouzet sentiment, nenávist, předčasné závěry, neobvykle silné emoce bez podstatných faktů, tak často v rouše něčí agendy. Ten problém s přelidněností, přílišnou difůzí jednotlivých národů a kultur by vyvstal tak jako tak v budoucnu, avšak byl do nynějška umocňován a uměle živen tak, aby nastal předčasně. Je otázkou, zda-li bychom si to přece jen nějak nevyřešili, kdyby to bylo přirozenou cestou skutečného poznání lidství,vzájemných rozdílů a pravdivé historie a nikoliv x válkami/genocidami/ideologicko-náb. konflikty a kvantem lží s pár figurkami na tom profitujími...

     • proud napsal:

      "Proude krásně ses vybarvil. Je dokázáno, že lidská rasa pochází cca z Afriky.".............to ne ja,ale prave jsi se vybarvil ty a potvrdil moje slova:-))))))))))))))))))))))))))))))).Zapomen na Afriku a nas puvod:-))))))))))))))))))))))).Opravdu se bud dovzdelej,nebo ze sebe dal delej nevzdelanyho moulu:-) ;-)

     • proud napsal:

      "Jestliže považuješ kohokoliv jiného za něco míň kvůli jeho rase, jak moc odlišné je to od „nadřazené rasy“ z talmůdu?"........na talmud ti v tomhle sere pes,nema to s nim co delat.Nepovazuju kohokoliv za neco min kvuli rase a vubec za neco min,jen tvrdim ze vsechny "takzvanyrasy" krome bily vznikly krizenim cloveka jediny rasy s degeneratama ruznejch druhu,dnes se jim rika lidoopi!!! Nectes a nevis.Driv se takovy polovicni zoofilove likvidovali,pak prisel humanismus a jen se vyhaneli,ted se nam to vraci jako bumerang,to pouhy humanni vyhaneni.Je to vzdalene podobny zruseni trestu smrti,pozaviras vrahy,prijde amnestie a mas proto x nevinnejch povrazdenejch!

      • dsx napsal:

       takže seš stejně tzv. "white supremacist".

      • dsx napsal:

       a bohužel, ten talmůd je na místě, neboť v něm je zakořeňen tzv. jewish supremacism, jehož analogií je white supremacism. M.j. (((Gert wilders, Marie Le Pen, Konvas, Trump))) Vaši bílí rytíři :D

      • dsx napsal:

       čili tvoje verze je, že zrovna ty, Pavel nebo Milan jsou ty správný potomci třímetrovejch Nordiků co mrdali s opicema! Jako na potomka opic si to v dedukci dotáhl daleko, ale do nordika ti teda asi něco schází.

   • dsx napsal:

    tak seš potom ignorant, protože izraelec může být jak arab, křesťan, ateista, tak i zionista nebo scientolog. Nikoliv nutně žid. Pane paušaližující

    • proud napsal:

     S timhle souhlasim,zid muze bejt kdokoliv.Ovsem Izraelec,stejne jako treba Cech,american etc. ten,komu je dano obcanstvi,tedy papirove,nikoliv nutne puvodem.

  • Paw napsal:

   ...;sim nevsimla si ona , ze mame Ultrarasistu presidentem USA ? Coz takhle opozornit v USA na jejich zavily rasismus ?

  • Marian napsal:

   Dsx, uz si niekedy pocul o negroidnej rase? Afroamerican je newspeak. Cernoch je od slova cierny. Neger od slova negro.

   • dsx napsal:

    afroameričan je rozhodně novotina oproti (kontextem) rasistickému, ponižujícímu a psychopatologickému termínu negr. Negr je odvozenina od slova negroidní. výraz Negr např. v USA vzbuzuje mnoho kontroverzí a rozhodně to mezi afroameričany není oblíbené oslovení. Máme tady přece toho černocha, proč negr? (který vadí nejen černochům)?!!!

    • proud napsal:

     Marian ma pravdu,nicmene to mozna zni jinak a je to mineny jinak od hispance, a jinak od anglicky mluviciho,kde to spis zavani urazkou! Ovsem nerika se napriklad negroidni rasa v zadnym pripade jako urazka...............i kdyz mezi nami ;-),o rasu totiz nejde.......ta je jen jedna,bila.

     • proud napsal:

      Zda se ze to je s rasama podobny jako s historii...........fales kam se jen podivas.

     • dsx napsal:

      no já bych taky proti slovu negroidní nic neměl. Vadí mi, že u obecně známé osobnosti je tohoto termínu užito čistě v dehonestačním a rasistickém podtextu. Můžeš mi tvrdit, že jsem "hošík", ty prasáku, ale až i tyhle stránky zavřou za propagaci rasismu a xenofobie, budeš muset číst BAKALU.

 3. Dsx napsal:

  A je zjevné, že pozici a pozadí T. vůbec nerozumíš, neboť jeho "sbližování" je výběrem týmu plného rusofóbů a těžko něco jiného, než hra. Neinformovaný rasisto

 4. lukaš napsal:

  Buď dojde k jednání USA Rusko,nebo budeme trnout,kdy na sebe skočí.Zatím je snaha,vůbec nepřipustit Trumpa k jednání,čeká se která strana vyhraje.

 5. benmil napsal:

  Proč seznam šmejdů na bělidle začíná až Clintonem?

 6. indulona profi napsal:

  Perfektni sloh. Mam rad, kdyz se o vaznych vecech pise "uvolnene" . Dobre se to cte- ladně.

 7. umírněný_rasista napsal:

  Nádhera

 8. Paul Durham napsal:

  Žid Jaceňuk (nazývaný Noolandovou familiérně Jac) se stal na nějakou dobu předsedou vlády, aby se posléze vypařil s miliardou dolarů. Zmizel a jakoby nikdy nebyl.

  Tak Bernie je už druhý.

 9. Ďuro Trulo napsal:

  Co máte proti výživnému stylu psaní autora článku? Jako učitel odborných předmětů na SŠ jsem se vždy žáků nejprve zeptal, mám téma popsat přesně a nebo slušně. A protože mne nikdy nezklamali, tak jsem se ptát přestal. Takže jako emeritní pedagog se ptám maminy při snaze pustit ČT (značka poznej svého nepřítele jako sebe sama), "maminko pustíme ty kurvy do obýváku a nebo ne". Po jisté době jsem se rovněž ptát přestal!
  Zdravím novodobé odbojáře!
  Ďuro

  • Dsx napsal:

   Ok, při vší úctě ke zlu, jež napáchali, brzezinski a kissinger budou asi těžko negr. A negr je jednoduše za hranou, ať už je to zkrácená negroidní rasa nebo super mega speech autora. Z mých zkušeností je každý s rétorikou"negrů nebo šikmovokejch" kretén a rasista. ale zbytečně přisprostlý pan autor mě určitě přesvědčí o opaku.

 10. dsx napsal:

  Btw co to je jako za konstrukt : "Je Trump zákonně zvolený 45 prezidentem, nebo není? Řada z nových členů exekutivy jeho příkazy zpochybňuje a případně ignoruje. " To, jestli ho respektuje exekutiva neimplikuje fakt, zda je či není legálně zvolený. O tom vypovídá skutečnost, že volby byly ovlivněny https://www.youtube.com/watch?v=hvOKWeW_Fog ve prospěch Trumpa http://aanirfan.blogspot.cz/2016/11/2016-us-election-rigged-protests-across.html , nikoliv neposlušnost exekutivy.

  • Petr napsal:

   Takze volby byly ovlivneny ve prospech Trumpa. Soulasim. Byly ovlivneny obycejnyma lidma. Tim ze pro neho volili. Osobne neznam jedineho Amika, ktery by nebyl za Trumpem. Proste meli dost tech magoru co tam vladli posledni roky. Pokud si vzpominam oficialni prepocitavani hlasu bylo preruseno. Ono se zjistilo ze pro tu Clintonku volilo hodne nevolicu. Jinak mam dojem ze tu jste na spatne adrese. Vam spis budou vyhovovat stranky - Black lives matter - tam si muzete popovidat o rasizmu.

 11. dsx napsal:

  takže Proud a Jaris Team Racist?

  • dsx napsal:

   rozhodně ne proto, že rozeznáte rasu (smekám).

  • proud napsal:

   Hosiku,dopln si znalosti,radio,tv,a noviny nebudou tim spravnym zdrojem prestoze vidim ze jsi jim odkojenej,stejne jako systemem bez jedinyho odporu :-)

   • proud napsal:

    ......a prave proto ani nemuzes videt,ze to s nejakym rasismem nema co delat,ten je mimochodem jen jeden a jen proti ony jediny rase ;-)

   • dsx napsal:

    to by mě zajímalo, co krom odborné četby byly tvoje zdroje, když ne obecná média. Asi alternativní dimenze a astrální cestování, viď? Co ty mi tady meleš o semletí systémem? (rečnická) jsem já snad ten, kdo si myslí, že jedna rasa je něco víc, protože se nekřížila? BLBE.

    • dsx napsal:

     jsou různý druhy rasistů. Ilustruji naposled, proč je ten výraz úplně mimo za a) Obama je keňan a všem je všeobecně známa jeho barva pleti, tedy proč za b) použití rasové nálepky (řiká se tady snad ve článcích bílej Trump nebo žlutej Xi jinping), jen jdi a optej se nějakého ebenového hřebce, jestli se mu tohle oslovení líbí. Úplně to žerou hele.

    • proud napsal:

     Chod do PICI,KRETENE (taky umim),psal jsem ti vzdelavej se a nedelej tady ze sebe blbce,nebo nekoho kdo nechape! Mas i tady k disposici knihovnu a casem se dostanes k materialum ktery tu lidi co uz neco znaji postujou............vic si s tebou nemam co rict,krikloune:-)))))))))))))))))

     • proud napsal:

      A jeste malickost,dulezitou,nezapomen nad tema materialama hlavne sam premejslet,to je hodne dulezity,ne ze budes vsechno zrat jako tv a radio,coz jak sis mohl vsimnout nezustalo bez nasledku kterejch jsme si hned vsimli,tady ovcany od obcanu rozeznavame pomerne dobre!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!