Globalista na mušce– Kongres USA vede proti George Sorosovi vyšetřování

soros-702x367A že jsme ještě tohle mohli zažít! George Soros – americký miliardář, manager tzv. hedge-fondů a osoba, která tahá za nitky při různých barevných revolucích a protestních hnutích – je náhled vystavena pronikavému světlu zájmu veřejnosti. Nejprve to byl maďarský premiér Viktor Orbán, kdo činnost kmeta-globalisty kritizoval, a Teď o tom poslanci amerického kongresu chtějí vědět něco více a kladou nepříjemné otázky…

Maďarské vyhlášení války proti Sorosovi a jeho nejrůznějším nadacím a nevládním organizacím, které jsou převodovými pákami politického vlivu v cizích zemích, bylo zcela jednoznačné. „Tyto organizace je třeba omezit všemi možnými prostředky a (…) vypudit je odsud“ prohlásil před zástupci tisku v Budapešti Orbánův důvěrník Szilard Németh, místopředseda poslanců vládní strany Fidesz.

Orbán prokoukl machinace a zejména zapojení Sorosových organizací do dnešní uprchlické krize již dávno.Od okamžiku vítězství „enfant terrible“ Donalda Trumpase Soros přeorientoval na svržení nového amerického presidenta a vypracoval dokonce 100-denní plán, který hodlá protlačit společně se svými spojenci v politice a byznysu a Trumpa co nejdříve vyhnat z úřadu.

Trumpově vládě, která se teprve buduje, se pochopitelně vůbec nelíbí, že se Soros takto agresivně a především naprosto hlasitě vměšuje do americké politiky. Snad právě odtud vane vítr, protože několik poslanců republikánské strany se chce nyní dozvědět, zda si do rukou pana Sorose nenašly cestu také peníze amerických daňových poplatníků, např. při spolufinancování Sorosova právě probíhajícího projektu v Makedonii. Její vláda není z aktivit nadací a tzv. lidskoprávních organizací napojených na Sorosův Open Society Foundation zrovna nadšená. Vztek na Sorose a na jeho temné rejdy dosáhl ve východní Evropě už takové míry, že se Sorose už zase jednou musel zastat také režimní týdeník „Der Spiegel“. V příslušném článku se psalo:

„V Makedonii nyní neuplyne ani den, kdy Nikola Grujevski, faktický vládce země, nehřímal proti nevládkám, Sorosovi a jeho prodlouženým rukám. (…) Občanská aliance ‚Stop OperationSoros´, který byla založena minulý týden, si vytkla za cíl ‚desorosizaci‘ Makedonie.“

Tato protisorovská organizace z Makedonie se podle americké stanice „Fox News“ již setkala se Sorosovými kritiky z USA a předala jim 40-stránkové memorandum, které potvrzuje podezření vůči Sorosovým nadacím, jež veřejně vyjádřili někteří republikánští poslanci. Také Makedoncům se zkrátka podařilo najít toky peněz od amerických rozvojových agentur, jež byly použity k tomu, aby „byly financováni aktivisté a výlučně levicově orientovaná média, aby se obrátila politická situace v zemi“.

Podle nářků pana Sorose představují tyto a další útoky na něj „velice, velice vážnou věc“.Týdeník Spiegel jako dobré režimní médium ví ale v takových případech přesně, jak příběh podat, aby byl George Soros (vl. jm.György Schwarz) očištěn a aby se síly, které proti němu rebelují, dostaly do šerosvitu pochybností:

„Jestliže šéfové vlád jako jsou Vučič, Orbán nebo Grujevský vedou kampaně proti nevládním organizacím a Sorosovi osobně, pomáhají si při tom jednoznačným narativem: tím o zahraničním a zejména židovském spiknutí proti vlasti národu a národním zájmům. Sorosův životní příběh maďarského žida přeživšího holokaust, emigranta a pohádkově bohatého burzovního spekulanta se k tomu báječně hodí.“

Je otázkou, zda se stejně neohrabanou propagandou podaří umlčet ty republikány, kteří nyní v Kongresu požádaly o vyšetřování ohledně Sorosových peněžních toků. Podlet Fox News je hlavou kritiků poslanec Christopher Smith. Jeho interpelace se obracela na vyslance Jesse Bailyho, jednoho z Obamových úředníků. Kongresman se zatím odpovědi nedočkal.

Podobně jednal i senátor Mike Leez Utahu, který rovněž vyjádřil obavy, že peníze amerického ministerstva pro rozvojovou pomoc (USAID), čili peníze daňových poplatníků nebyly převáděny na Sorosovy nadace Open Society Foundations. Tento bod je ale podle Fox New spouze jediným aspektem rozsáhlejšího podezření. Vlastní otázka zní takto: Použilo velvyslanectví USA – a s ním též bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clontonová – svou moc pro účely bojů politických stran a tím v rozporu s právními předpisy podporovalo Sorose?

Ve svém dopise senátor Lee napsal:

„Dostal jsem hodnověrné informace o tom, že po několik posledních let americké velvyslanectví v Makedonii aktivně zasahovalo do stranické politiky v této zemi a dokonce ovlivňovalo zpravodajství médií a občanskou společnost a přitom často podporovalo jedno uskupení proti jinému.“

Odpověď ministerstva zahraničí na interpelaci senátora Lee z 9. února 2017 skutečně podezření potvrdila: Ministerstvo USAID skutečně mezi lety  2002 a 2016 vyplatilo tři větší dotace nadaci Foundation Open Society – Macedonia (FOSM). Zástupci vlády ovšem zdůraznili, že peníze byly přiděleny „nestranně“ resp. „objektivně“ a „transparentně“. Blahoslaven, kdo věří.

Konkrétní případ: Mezi lety 2012 a 2016 dalo americké ministerstvo USAID Sorosově nadaci FOSM částku téměř pěti milionů dolarů z peněz daňových poplatníků na tzv. „Projekt občanské společnosti“, jehož „cílem je uschopnit makedonské občany k tomu, aby svou vládu pohnuli k odpovědnému jednání“. Poněkud květnatý opis financování násilnických protestních a rebelujících skupin. Stanice  Fox News  upozornila na to, že webová stránka ministerstva USAID obsahuje přímý odkaz na www.soros.org.mk. Uvedla zároveň, že v rámci projektu byly stovky mladých Makedonců vzdělávány „v oblasti mládežnického aktivismu a používání mediálních nástrojů“. Čili v házení kamenů a „twítování“ o tomtéž? (viz COMPACT 12/2016)

V této souvislosti je dobré vědět, že Makedonie je malá a ve svých politicky konzervativních politických představách velice utvrzená země. Dbá se na nepřebujelost státního aparátu na základě konzervativně liberálních představ, kdy nárůstu byrokracie např. brání jednotná paušální sazba daně ve výši 10%. Vládnoucí silou je konzervativní strana VMRO-DPMNE, a co je obzvláště neblahé pro globalisty Sorosova typu: zvolení amerického presidenta Trumpa bylo v Makedonii vzato na vědomí s radostí.

Makedonie jako bašta intaktních konzervativních hodnotových představ se možná právě proto umisťuje vysoko na Sorosově seznamu nepřátelských států. Za ní těsně následuje Maďarsko, které Sorosovy placení pučisté nenávidí ze stejných důvodů.

Zdroje k článku:

http://www.foxnews.com/politics/2017/02/17/lawmakers-probe-us-funding-for-soros-groups-left-wing-causes-in-europe.html

http://www.focus.de/politik/videos/viktor-Orbán-sein-partei-kollege-will-soros-stiftungen-aus-ungarn-wegputzen_id_6503804.html

http://www.spiegel.de/politik/ausland/george-soros-angriffe-gegen-den-milliardaer-in-osteuropa-a-1131805.html

 

MARC DASSEN, 21.2.2017

MarcDassense narodil v revolučních roce 1989 a počátkem roku 2015 ukončil bakalářské studium dějepisu a filosofie v Cáchách. Od té doby pracuje jako redaktor měsíčníků COMPACT.

Zdroj: https://www.compact-online.de/globalist-im-fadenkreuz-us-kongress-ermittelt-gegen-george-soros/
47 Komentářů k Globalista na mušce– Kongres USA vede proti George Sorosovi vyšetřování

 1. lukaš napsal:

  Sorós je jen prodloužená ruka CIA.Určitě by rozdával svoje peníze,kdo to kdy slyšel,aby to skrblík dělal a dobrovolně.

  • proud napsal:

   Nerozdava je,kseftuje s nima!

  • weissbach napsal:

   A koho je prodloužená ruka CIA?

   • mat4 napsal:

    Neocons.

   • lukaš napsal:

    Pane weissbach.
    Na důkladnou odpověď,jsem mizerný analytik,ale nejde popřít,že CIA je stát ve státě,snad jen několik osob ví kdo to řídí a jaký je cíl.

    • weissbach napsal:

     Zkuste si představit, jak se prosazuje určitý trend. Vždy je to skrze dosazené osoby. To znamená do funkcí vedoucích sekcí, odborů, nebo jak tomu chce někdo říkat. To znamená, že v rámci úřadů, útvarů, správ, nebo jak tomu kdo chce říkat, existují takové, které jsou klíčové pro prosazení a kontrolu potřebného trendu /lepší slovo mě nenapadá/. Takže v rámci dejme tomu běžného a užitečného úřadu fungují sekce, které jsou skrze personální obsazení kontrolovány skupinami na které nemá ani politická reprezentace vliv a pokud o tento vliv projeví nepatřičný zájem, je klepnuta přes prsty. A ve světě tajných služeb nemá podle mého názoru vliv střídající se politické panoptikum vůbec. To samé se týká mediálního prostoru. Poslední pokus o kontrolu takových států ve státě u nás byl v roce 2000 /televizní krize/. Od té doby se už o to žádný naivka nepokusil. Tyhle nástroje kontroluje reálně vládnoucí internacionální oligarchie bez ohledu na to, kdo je u vlády v daném období. Změnit to = reálná revoluce. A to se v USA po nástupu Trumpa nestalo ani omylem. Teď je momentálně pomalu odřezáván od vlivu na klíčové úřady a bez efektivního personálního obsazení, kterému tajné služby a média zabrání, bude akorát průvodčím na rozjeté rotschildovsko rockefellerovské lokomotivě.

     • proud napsal:

      Ano,hezky napsany.

     • geronimoh napsal:

      weissbach : souhlas

     • lukaš napsal:

      Pane weissbach.
      To je přesně ono,co jsem myslel,napsal jste to výborně.

     • mirek napsal:

      weissbach.

      Dovolím si sklonit poklonu nad naprosto výstižným komentářem. Tyto služby odkud se line pach jsou státy nekontrolované s astronomickým rozpočtem. S nadsázkou řečeno vládnou tu ony jako ruce globalistů (GP). I mezi nimi je boj o vliv o moc. A globalisté rozhodně žádný boj nevzaly, toto má právě volba Trumpa pouze zmást.
      Ta lokomotiva jede samozřejmě dál a v pozadí je válka islámu s judaismem o planetu o uzemí. Pro většinu lidí na planetě to žádný pozitivní efekt nepřinese.
      Podle mého názoru se budou jen dělit zony vlivu a tam je třeba být ve střehu.
      Bohužel i "alternativa" je pod vlivem zájmů a je třeba rozlišovat a dobře vnímat, MYSLET, nepřejímat každou myšlenku která kde zazní.
      Globalisté a GP nemůže být nikdo jiný než ti, co vlastní 90% planety a jejich myšlení se vymklo homo sapiens.
      I mezi nimi je boj, nejsou jednotní, konečně jako všichni židé (za peníze prodají i vlastní matku),kteří infikovali západ svým myšlením (peníze,úspěch,zisk,dravost přes mrtvoly, úrok, lichva, exekuce,konzum).
      Pokud Trump stanovil svým poradcem svého židovského zetě, chce uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele, proti Fedu žádné námitky (na což dojel Kennedy),kde může staví je vedle se sebe, nic se nemění. Zda nám jeho politika pomůže zastavit islamizaci, nebo naopak to musíme sledovat. Obávám se, že s Putinem nenajde společnou řeč právě díky tomu.

      • Justass napsal:

       mirek

       nejsem si jistý, zda globalisté a GP jedno jest. Spíš bych globalisty zařadil k NP USA. I když to možná byl původní projekt GP, který oni převzali a společně s neutuchájící touhou po moci, na kterou si, za toho více jako půl století zvykli, v něm pokračují. To co se dnes v USA odehrává je jen boj kruhů kolem NP, které se nechtějí vzdát vesel. GP je dle mého pragmatičtější a také silnější hráč, který v konečném důsledku ten zmutovaný a zeměguli škodící model NP rozebere
       na součástky. Tím ovšem nechci tvrdit, že GP je
       nějaký lidumil spíš naopak. Ale je pragmatik = lépe nějaké lidstvo ( otroci), než žádné lidsto.
       Hold za pár let to s tou slavnou Amerikou bude úplně jinak - řek bych.

  • Ivan napsal:

   CIA je proměnlivá podle politického větru!

 2. mat4 napsal:

  Trosku to ma Marc pomylene.
  Soros je zastupca americkej statnej elity - neokoni a nie zastupca Globalistov.

  Orban studoval za sorosove peniaze politicke vedy u anglosasov. V momente ked sa neokoni trhli spod riadenia globalistov (impeachment Clinton) tak sa stal Soros nepriatelom Orbana.

 3. petr napsal:

  Nechápu. Židé jsou bývalí egyptští chrámoví otroci kteří 4 000 let slouží globálnímu prediktorovi a uskutečňují jeho plány.
  Tak proč GP vede teď boj proti vlastním lidem, židům jako Soros a spol?
  Tady to nějak nesedí.

  • mat4 napsal:

   Oddelila sa jedna frakcia opojena mocou. Proti tejto frakcii GP bojuje.

   • GPnenínějakejjedinec napsal:

    Tak to neni moc dobrej GíPíčko, když to nedokázal predikovat?

   • vilon napsal:

    Dnes sú vzťahy zložitejšie, ako by sa zdalo.Na štátnej úrovni sú to bandy korupčníkov-politikov, na EU úrovni bandy socialistov, neomarxistov, liberálov, na nadnárodnej úrovni bandy korporatných vlastníkov hedgeových fondov a akcií, a na celosvetovej úrovni bandy bankárov+šľachtických rodov a ich vizionárov. Nie sú jednotní, a žerú sa medzi sebou. Stále je šanca pre plebs, ako prežiť. Nie vyhrať.

    • proud napsal:

     "Stále je šanca pre plebs, ako prežiť. Nie vyhrať.".........chyba a prohra bez boje,takhle uvazovat! Vzdycky se da vyhrat,kdyz se vi jak!

     • Petr napsal:

      Spousta lidi vi jak, jen se jim nechce. Navic na to neni cas. Lidl ma velke akcni slevy. U nas ma ty slevy Walmart. Revoluce se odklada. No a vecer se podivame na tisici dil serialu. Za to rano v praci si zase zanadavame na ty zkurvene kapitalisty a politiky. Ale z druhe strany pohledu, nesou tak spatni. Vzdyt za svuj bezceny hlas mi daji koblihu a slib ze bude lip. Jen prechodne po dobu zivota si budeme muset utahovat opasky.

    • Jura napsal:

     Jsme velmi blízko vítězství.

     • proud napsal:

      Nejsme,dokud pojedeme na penezich,ani nikdy nebudeme! Jen se vlada bude prehazovat sem a tam,lidi budou ale dal rejt rypakem v zemi!

     • mirek napsal:

      Budeme, až většina pochopí, že za peníze si štěstí a spokojenost nekoupí, že je to jen nástroj k manipulaci, stejně jako různé povolené zvrhlosti. Naučí se skutečně naslouchat vesmíru, přírodě (bez pokrytectví VIP trendů) a hledat štěstí tam, v rodině, dětech, vzdělání, vlastní tvořivosti.
      Je to ještě daleká cesta, konzum je MOR !

  • geronimoh napsal:

   Občas něco nevyjde dle plánu, je potřeba někoho obětovat, nebo odstranit ( nakonec nikdy nevíš, jestli to odnesl on, nebo jeho dvojník )

  • Carlos IV napsal:

   Patrne nerozlisujete rozdil mezi Zidy z Palestiny a chazarskou konvertibilni naplavou, jejiz koreny jsou ani ne 1000 let stare. Tenhle dedek - stajne jako vetsina tech nahore - patri samosebou do druhe skupiny.

   • Carlos IV napsal:

    P.S. to bylo samosebou Petrovi.

   • proud napsal:

    Kdyz to zobecnime,tak oni jedni byli za 18 a druhy bez dvou za 20,tedy ti jmenovani,i kdyz bude zrejme stejne platit i poturcenec horsi Turka.Ovsem zidu bylo vic a jsou dost rozmanity,i chovanim,u prvnich dvou jmenovanejch je videt jaky svine z nich udelali kdyz nevahaj obetovavat "svoje vlastni".

  • VaseK napsal:

   Soros není židovské národnosti. Je to Chazar. Ti před cca tisícem let přijali židovské náboženství.

   • Petr napsal:

    Vy nase K. Vzdyt to je uplne jedno. Jen naivove si mysli ze ti semitsi jsou lepsi. Hlavnni je to nabozenstvi.

  • Jura napsal:

   http://leva-net.webnode.cz/products/plna-funkce-rizeni-v-zivote-spolecnosti/

   7. krok V případě nutnosti likvidace stávajících struktur ....

   -----------------------------------------------------
   Asi jste už slyšel, že liberální kapitalismus se svou žido-zednářskou periferií má být nahrazen a koncentrace řízení přesunuta z USA do Číny.
   Ta periferie je až příliš úspěšná a sama neustoupí - je nutná tedy likvidace (a to je to co probíhá), byť nemusí být fyzická, ale může jít jen o znefunkčnění.

 4. ekonom napsal:

  Petr už som raz napísal,že GP ich už nepotrebuje...splnili svoju úlohu..idú cez palubu....a ide ich nahradiť čínanmi...tiež sú po celom svete...sleduj Piakina...dozvieš sa a sleduj ho dlho...a čítaj čo doporučuje....tam je všetko vysvetlené...

  • Carlos IV napsal:

   Trochu odvazne tvrzeni.

  • Petr napsal:

   A kde to pozorujete? To ze Amerika jde do prdele znamena ze zide tam pujdou take? Rekl bych ze ti pujdou do Ciny.
   Pokud si nekdo ceka na Cinske spaseni sveta, myslim ze bude nemile prekvapen.

   • houbeer napsal:

    Jasne petre ze na cinskou spasu doufam nikdo neceka! Jasne ze nekdo se udrzi v kruzich takovych ci makovych,nekdo povysi,druhy sestoupi.kolotoc financniho sektoru odhalen nebude a lide si niceho ani nevsimnou-je jim to fuck.
    Uz se ozvala sev.korea-ze cina zobe americe zrnicko z ruky-coz je pravdivé.

    • Petr napsal:

     Ale, cekaji. Vzyt se podivejte jak se vsichni teteli blahem z Cinskych investic. Az Cinan rekne vracej a nebo se podrid, tak to zase odnesou obycejni lide.

 5. pozorovatel napsal:

  Sorosove dokumenty. Za čím všetkým stál v posledných rokoch Soros.
  https://diskuter.wordpress.com/2016/09/14/sorosove-dokumenty-1-cast/

 6. Sasin napsal:

  Největší propagaci mají tito šmejdi v alternativních "médiích" a to se počítá. Co si o tom myslíte, gdyž nemyslíte je fuk, máte je v hlavě a to se počítá. Vysvětluj to volovi

 7. proud napsal:

  Takovy jako je Soros je nejlepsi rovnou slehnout do hlavy,jak se rika,na potkani.Jinak si beztak koupej bud nevinu,nebo fesackej kriminal kde si stejne budou delat co chtej,vcetne vychazek po parku a dovolenejch kde si vzpomenou..........takovy dostavaj na oko jen "domaci vezeni" se statni ostrahou.

 8. Paul Durham napsal:

  Jak říká Marty Huggins : "když chceš dělat politickou kariéru a kandidovat jsou 2 věci, které musíš udělat, abys měl úspěch : mluvit hezky o židech a vymyslet příběh pro prosťáčky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!