Sahra Wagenknecht: Jestliže zakážeme falešné zprávy, budeme muset umlčet Merkelovou

db055b8ae478f6632bb0b2e724cf48f6

V Německu vypukla předvolební kampaň. Další bravurní řeč šéfky německých levičáků rozpálila do běla sociální sítě: se sobě vlastní ironií Sahra Wagenknecht doslova roztrhala na cucky popřední politiky vládnoucí koalice - Angelu Merkel a Martina Schulze, a rovněž podrobila tvrdé kritice kurz NATO na eskalaci závodů ve zbrojení s Ruskem. Uvádíme částečný překlad projevu Sahry Wagenknech, zveřejněného na její Facebookové stránce .

sara-election-01

Chtěla bych hovořit o jednom revolučním návrhu Martina Schulze, předloženém ještě v době, kdy byl předsedou Evropského parlament. Tehdy těm slovům skoro nikdo nevěnoval pozornost. I já sama jsem si přečetla uvedené prohlášení až docela nedávno. Inu, Schulz navrhl zakázat falešné zprávy.

Byla jsem docela omráčená. Co to znamená? Zakázat noviny Bild? (poznámka: německý bulvár). Nemyslete si, to nenavrhuji já, to pan Schulz. Potom bude nutné umlčet i kancléřku - nic jiného mě nenapadá. Posuďte sami, ta nám vždy tak nadšeně vypráví, vlastně v poslední době už ne tak nadšeně, ale přinejmenším i nadále říká, že “v Německu je všechno v pořádku”.

Někdy kancléřka dokonce tvrdí, že “situace je tak dobrá, jak ještě nikdy”. Ale to je přece klasická falešná zpráva!

Ale obraťme list. Merkelová a její kumpáni nám řeční o tom, jak je potřebné zvýšit výdaje na zbrojení. V souvislosti s tím u mě vzniká dojem, že dříve NATO utrácelo všechny svoje peníze na koberečky na jógu nebo na kurzy o ochraně zdraví.

Jak nám říkají - teď musíme udělat něco v otázce zbrojení, abychom aspoň jakž takž mohli čelit hrozbě po zuby ozbrojeného Ruska. A tu jsem si pomyslela - tak jo, my tedy nemáme žádné zbraně, a Rusové jsou ozbrojeni po zuby. Pojďme se podívat na čísla. Jak to je vlastně ve skutečnosti?

Takže, jestliže si prostudujeme statistiku, budeme znovu omráčeni a uvidíme, jak nám lžou. Podle stavu k dané chvíli jen samotné USA utrácejí na zbrojení, to jest na nástroje zabíjení, 600 miliard dolarů ročně. Šestset miliard, jen si to představte! Evropští členové NATO utrácejí společně na zbrojení téměř 300 miliard dolarů ročně. Dohromady to dělá 900 miliard dolarů.

A teď jsem si pomyslela: aby to čert vzal, jestli se musíme třást před těmi hnusnými Rusy přesto, kolik dáváme na vojenské výdaje, kolik asi utrácejí na zbrojení oni? Jistě musí utrácet víc, než kolik za rok vůbec vydělají

Prohlížím si vojenské výdaje “těch hrozných Rusů”, a ukazuje se, že na zbrojení vynakládají 66 miliard dolarů. Takže my utrácíme 900 a náklady druhé strany představují 66 miliard dolarů. I když k ruským výdajům připočítáme i Čínu, s jejím rozpočtem na obranu, ani tak ta suma nepřevýší výdaje samotných evropských členů NATO.

A potom nám s vážnou tváří vyprávějí o tom, že se musíme vyzbrojit ještě silněji, protože nás tak strašně ohrožují. Co jsme to za lidi, že nám chybí mozek?

Ne, my žádné nové zbraně nepotřebujeme! Vyhazovat ještě víc peněz na nástroje smrti - to je skandál!

Často o nás, levičácích říkají, že nejsme schopni řídit zemi. Toto tvrzení používají jako alibi: prý se s námi nevyplatí vytvořit koalici. Ale my, levičáci, jsme schopni řídit stát, jelikož nehájíme zájmy lobbistů, kapitálu a zbrojního průmyslu. Stavíme se za to, aby v této zemi konečně nastala sociální spravedlnost - ne jako předvolební mantra, ale v podobě reálné politiky!, uzavírá Sahra Wagenknecht.

Zdroj: http://antifashist.com/item/sara-vagenkneht-esli-my-zapretim-fejkovye-novosti-to-pridetsya-zastavit-zamolchat-merkel.html#ixzz4aSDpnVHj
22 Komentářů k Sahra Wagenknecht: Jestliže zakážeme falešné zprávy, budeme muset umlčet Merkelovou

 1. svantovít napsal:

  Hlas rozumu v Nemeckom parlamente nastavený kurz k sebadeštrukcii a likvidácii starých členov EU nezmení.Už ten odporný starigáň a Rotschildovo-Rockefellerovo chápadlo Geoge Soros sa nechal v jednom rozhovore natoľko uniesť tým ohavným plánom na "preformátovanie Európy",že vykvíkal:Nech žije nová ekologická multikultúrna spoločnosť v Európe!Medzinárodní finančníci chcú ožobráčiť a vyzabíjať pôvodných obyvateľov Európy v túžbe vytvoriť novú otrokársku spoločnosť,ktorá má byť pionierom budúceho celosvetového mišungu násilne zmiešaných rás,ktoré budú zárukou polodebilného a ľahko manipulovateľného národa,ako si vysnívali odporní zločinci,ktorí si nahrabali taký obrovský majetok,že sa boja,že raz si ľudstvo uvedomí,že tie žaby na prameni svet nepotrebuje-práve preto žaby na prameni vymysleli plán,ako tomu zabrániť a zabetónovať si moc a majetok aj do budúcnosti.

 2. veronika napsal:

  tohle je stejná kecka jako okamura....
  který si svý úspěchy vystavěl na lži tzv.cestovní kancelář....

  prostě křičící opozice - je za zelený, cha cha...
  socialistka - cha cha -
  a taťka iráčan - cha cha cha.....

  kdyby ta seděla místo angely za vzniku krize na ua, už bychom dááávno mašírovali..

  lidi, prosím, nesmíte skákat na líbivý kecy.....
  viz - radek john..... KDE JE??????

  TAHLE POLITIKA JE ŠPINAÁ KOŠILE, KTEROU JE TŘEBA VYHODIT A NAHRADIT ZCELA JINÝM, MODERNÍM TYPEM PRÁDLA..

  a uprchlíci::???? CHA CHA CHA CHA......

  ´=>>>>>>>>>>
  BORCA Z AFRIKY VYJDE CESTA PREJ NA 100 000,- =>> UVĚDOMTE SI, KOLIK BY MOHLO TAKTO VYCESTOVAT ČECHŮ DO ZASLÍBENÉ ZEMĚ A UVĚDOMTE SI PROPASTNÝ ROZDÍM NAŠÍ A JEJICH ŽIVOTNÍ ÚROVNĚ - I KDYBY SE SLOŽILO XY RODIN NA JEDNOHO POTOMKA.... TO ZŘEJMĚ NENÍ MOŽNÝ...
  =>>>>>>> TA MIGRACE JE FINANCOVANÁ OD PRVOPOČÁTKU EU ZBLBLÝMI HLAVOUNY, PROTOŽE SE BOJEJ O SVÝ KORÝTKA... UŽ UTRATILI PRACHY Z EVROPSKÝCH PŘEVRATŮ A VYLOUPENÍ STŘEDOEVROPSKÝCH REPUBLIK, TAK TOHLE JE JEJICH DALŠÍ TAH.... KTEREJ UŽ NEVYCHÁZÍ...

  • Josef Švejk napsal:

   "nesmíte skákat na líbivý kecy….." klídek Veroniko neskočíme. Jen mi vrtá hlavou proč ty své kecy máte za líbivé?

  • Mirca napsal:

   Sahra je moje nejoblibenejsi nemecka politicka. Vzdycky ma perfektni argumenty a ty debily hned uzemni. Rika natvrdo, jak se veci maji. I kdyz je zidovka. Ale nikdy nevime,kdo hraje jakou roly, ze?

  • Ada napsal:

   Čo z jej slov nesedí? Kde klame? Čo má spoločné s Okamurom?
   Jej otec je Iránec, nie Iráčan - čo to na veci mení? Irán bol do prevratu sekulárnym štátom - iba pomocou Ajatoláha sa mu podarilo vyšmyknúť z usáckej pasce. Svoje smerovanie Sahra nemení, Makrely sa nebojí. O. i. je manžel je významný politik Oscar Lafontaine, možno aj preto sa nebojí.
   A PREČO by sme pri "kríze" na Ukrajine mali za nej mašírovať??? Akože za referenda na Kryme? Alebo na východe UA pri demonštráciách? Či - nebodaj - pri prvej streľbe v Mariupole, v Slavjansku, Donecku?? Zo strany Kyjeva, pripomínam! Socialistka - cha, cha cha? A prečo nie? A prečo by nemohli tvoriť koalíciu so zelenými? Hoci len z núdze. Akosi sa k tým sociálne zameraným ľavičiarom nikto nehrnie! Len k nesociálne zameraným! Kríza ľavice! A to nie je na cha, cha, cha!
   Čo je na jej reči "líbivé?!" Naopak, nepáči sa ani "liberálnej" ľavici, ktorá už stratila svoje dobré meno a už vôbec nie pravici!
   Zato istá Angela bola v mladosti marxistka, ale akosi sa jej nepodarilo sa dostať k tým "svojim" ľavým, po známosti s nejakým kolegom Theo de Maziére sa jej pošťastilo dostať do strany, o ktorú vôbec nestála - kresťanskej! A to ešte po podraze na svojho patróna! O minulosti a Stasi radšej pomlčíme...Takže teraz nie - cha cha cha?

  • jan nowak napsal:

   Weroniko máte špinawou košulu.. i KABÁT ??
   .. w našem nowém mýdle z inženýra DĚDKA pere : Jagr ,
   .. NEGR i WIKINGERA Petera tetka !

   ps : proude , co dělá Haarpík ???

   • proud napsal:

    Hlida panicka,tak jak se ma :-)

    • jan nowak napsal:

     Chlopci.. tag wám začínám mít nějakej hlad !
     .. že já wůl , nezačal s tou HLAD-owkou až po obědě : /

     ps : hlad je prej nejlepší KUCHAŘ ??
     2ps : OUDE : jako že hlídá páníčka , nebo Ho ! hlídá panička ?

     .. kup si kurwa nowou klábosnici !!!

 3. Sasin napsal:

  Šmejdskému psychopatickému kriplovi stačí vypšouknout v delíriu další píčovinu a média to uchopí a začnou to tlačit do lidí horem a dolem, zleva a zprava a nenechají toho dokud psychouš von šmejd nevypšoukne další pšouk. Už ty média s informacema zakažte., dyk lidi z toho stejně nemají rozum. Bavte suevěcně kurva vo tom co chcete. Jak si představujete podíl na neprodejné půdě a rozpočtu a přestaňte brečet, že nemáte koho volit, dyk se vám šmejdi smějou do ksichtu. Pamatujte si, že až se odsud šmejdi zvednou do teplých krajin, zbude z vaší země jen poušť.

 4. jan nowak napsal:

  Tento muj PRIMA koment..
  Nepatří Zde !
  Ani nepatří pod SASÍNA..
  .. je to jen finnanční příspěwek pro houbeera El komandanta

  ZA TO :
  že nám jarní tra-wou prošlapáwá cestu domů : ))
  Muheeee

 5. Jarvac napsal:

  Pani Wagenknechtova haji zajmy lidi. Merkelova a opilec Schulz, knihkupec bez vzdelani haji jako poslusni lokajove zajmy velkokapitalu, zbrojarskych firem, kteri nas zenou do valky!!!!

 6. veronika napsal:

  no - lidi, chybí vám trošku vhled..
  každej bude hájit jen to a tolik, kolik bude muset..
  a angela prostě musela....
  asik jste zapomněli na spadlý německý aero nad alpami.....a jejich srážku nočního vlaku právě, když měla schůzku v turecku s erdoganem v rámci migrace....??????????????????????
  když máte krátkou pamět a ovlivní vás líbivý kecy, pak potom...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  ona má prostě kliku, že má takovýho manžela...., kdyby ho neměla, tak by takto nemluvila...

  =>>>)
  https://www.rt.com/usa/379639-us-deploys-force-in-manbij/
  Včera jsme vás informovali, že americká armáda poslala polní vojenský konvoj na sever od Sýrie v city manbidž (manbidž), které kontrolují, ypg Kurdové (sdf).

  Ministerstvo obrany už mohlo vysvětlit, proč to udělali. - tohle je zabezpečená oblast americkou přítomnost před syrské rebelové (dokonce volala na svobodné syrské armády, fsa) podporované turecké armády, který v této oblasti ze Sýrie působí.

  Jednoduše pošlete jim tak nenechal jsi muslimy na tuto oblast ovládaná Kurdy k útoku, protože tam jsou Američané.

  Tak si to, Turecko a USA jsou spojenci v NATO, ale někde USA poslat jeho armádu, aby turecká armáda v Sýrii a déle. De facto jsou tito vojáci živé štíty. A to stejné platí pro syrskou rebelové / teroristy - jsou také USA to zabránit dalším v Sýrii rozšířit (alespoň v této oblasti).

  Takže před pár měsíci nejvíce spojenci (USA, Turecka, rebelové / teroristy), kteří spolu vést válku proti assadovi a dnes? USA vlastní vojáci brání jejich další akce v Sýrii. Když tohle píšu, před pár měsíci, že ona se stane skutečností, tak jste se mi smáli. Něco neuvěřitelného. Svět je vzhůru nohama.
  =>> prominte - překládal automat...

  • proud napsal:

   No neprominu,nejde to cist,kdyz jedes s automatem,nejdriv to uprav nez to nekam das,ten horor:-))).Navic mam dojemn ze neni nikdo kdo by dokazal dat uceleny a pravdivy udaje o Syrii a konfliktu!!! Ani Rusko ne,z pochopitelnejch taktickejch duvodu,takze zpravy tohohle druhu jsou plejtvani casem a energii jak toho kdo je hleda,atk toho kdo je cte..........Joo,kdyby se tak lidi vsude na svete naucili nejdriv se postarat o vlastni prah a pak se srat nekam ven,to by bylo slavy:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!