Krym zítřka

kerch_most_0Stín stavby Kerčského mostu, který spojí Krym s pevninou, zakrývá jiné veliké projekty, realizované v současné době na poloostrově. Na Všeruském ekonomickém fóru v v Soči vedoucí představitelé Krymského a Sevastopoského regionu informovali předsedu vlády RF Dmitrije Medveděva o několika klíčových výstavbách, které se brzy stanou chloubou Krymu.

No, samozřejmě je to federální dálnice „Tavrida“, stavba, která oficiálně začne v březnu. Je nutné poznamenat, že na rozdíl od stávající komunikace Simferopol – Kerč, jejíž rekonstrukce fakticky skončila, výstavka federální magistrály bude začínat v podstatě od nuly.

První etapa výstavby začala stavbami příjezdových komunikací ke Kerčskému mostu a nové silnice od města Primorskij, kolem Feodosije a Starého Krymu do Belogorska. To umožní objíždět najednou tři velká města, které stará komunikace přímo protínala.

Je naplánován obchvat kolem Simferopolu, kolem nynějšího letiště a úsek, vyrovnávající trasu od Bachčisaraje do Sevastopolu. Nové úseky magistrály a rekonstruované části staré silnice budou postaveny jako čtyřproudové komunikace s povolenou maximální rychlostí 140 km /hod

1018367644

K tomu je nutné postavit, kromě jiného, 48 mostů a sjezdů z komunikací. Federální trasa bude začínat u památné Balaklavy.

Sama Balaklava projde velikou přestavbou. V první řadě ji demilitarizují: to znamená, že v ní musí zrušit mořskou hranici s pohraniční stráží, která dnes zabírá významnou část zálivu. Dále, na bývalém území důlní produkce znetvořující krajinu, je naplánována výstavba chatových osad a zábavních komplexů.

"Prvním krokem k radikální přestavbě města bude výstavba nových čistíren odpadních vod"

Úřady mají v úmyslu řešit problém vypouštění odpadních vod do moře výstavbou moderního kanalizačního komplexu, odpovídajícího požadavkům moderní doby. To bude zcela eliminovat vypouštění splašků do moře a tím se zlepší stav životního prostředí pobřežní oblasti. Takto upravená voda bude použita na zavlažování vinohradů. V létě začne výstavba retenčních rybníků, jejichž celková plocha bude 37 hektarů.
Premiéru RF byl zastupujícím gubernátorem Sevastopolu Dmitrijem Ovsjannikovem představen i projekt výstavby technoparku „Hérakleitos" na předměstí Sevastopolu.

Městské zastupitelstvo vyčlenilo rozsáhlý pozemek pro výstavbu nových průmyslových a administrativních objektů. Již od 1. července začnou výběrová řízení pro potenciální stavební firmy.

„Přičemž elektrické rozvody, plynová potrubí, parkoviště, rozvody vody a kanalizace, tzv. inženýrská a dopravní infrastruktura, bude financována z rozpočtových prostředků“.

Zároveň úřady hledají obyvatele budoucího areálu. Prezentují, že obyvatelé budoucího areálu, technoparku "Hérakleitos“, získají mnoho výhod v daňovém systému, pojištění a výhody volného režimu pro cizince.

Již dříve bylo oznámeno, že osm potencionálních investorů by mělo zájem na území zmíněného technoparku umístit výrobu. Například jeden z nich předložil záměr zabývat se výrobou monokrystalů safíru. Technopark bude hotov do roku 2020.

Probíhá rozvoj i dalších teritorií Krymu. Během zmíněného fóra v Soči byly podepsány 4 smlouvy v hodnotě kolem 11 miliard rublů.

Například, je plánovaná výstavba nového závodu na výrobu zmrzliny. Jedná se o projekt za téměř 800 milionů rublů. Nebo kombinát pro bytovou výstavbu s německou technologií na výrobu panelů – investice za 1 miliardu rublů.

"Podle prezidenta Republiky Krym Sergeje Aksenova, během roku 2016 se na vládu obrátilo se svými žádostmi kolem tisícovky investorů a další tři stovky již jsou projednávány."

Probíhají práce na realizaci více než 140 investičních projektů o celkové hodnotě kolem 144 miliard rublů. Každému z nich je přidělen kurátor z úřadu místopředsedů vlády nebo z příslušných ministerstev. Doba hodnocení předkládaných dokumentů byla dvakrát zkrácena a není delší než 30 dnů.

„Samozřejmě, očekávaný růst výroby plně závisí na dostupnosti volných kapacit energetiky“.

Aby se předešlo nedostatku elektrické energie, probíhá na poloostrově již nyní výstavba dvou nových elektráren. Jedna se nachází na teritoriu Stroganovka Symferopolské oblasti a druhá u Sevastopolu nedaleko Fedjuchinských hor.

1018367658

Podle plánu budou první dva energobloky o výkonu á 235 MW uvedeny do provozu 1. září 2017. Další fáze výstavby bude ukončena v březnu roku 2018. Až bude celá výstavba dokončena, bude celková produkce elektrické energie Krymu 1900 MW, i když v současné době je oficiálně registrovaná maximální potřeba 1300 MW.

A díky tomu nic nebude bránit dalšímu ekonomickému rozvoji poloostrova.

A samozřejmě že kromě velikých projektů celostátního významu existují i regionální programy rozvoje infrastruktury krymských měst, rekonstrukce lázeňství, rozvoj zdravotnictví atd., realizace čehož závisí na úsilí regionálních politiků. Zatímco někteří likvidují ekonomickou základnu života vlastního státu, jako je tomu na Ukrajině, její bývalá součást si užívá míru a zabývá se tvůrčí prací. A jak se říká „kdo chce kam “.

Konstantin Kevorkjan, 05.03.2017

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1488670514
2 Komentářů k Krym zítřka

  1. Franta napsal:

    Ekonomicky úpadek USA a EU v brzké dobe a naopak ekonomicky vzestup Ruska zpusobí, ze se Ukrajinci (i ti západní) postupne odkloní od západu a zacnou vzhlízet ke svému úspesnejsímu vychodnímu sousedovi. Ten se vsak nesmí na ne úplne vykaslat. První náznaky vystrízlivení ukrajincu z EU a jejich "evropského snu" uz jsou tu, pred pár dny se na youtube objevilo video, kde "majdanutí" strhávali vlajky EU ze zerdí v Kyjeve. Rusko má, narozdíl od predluzeného západu, pred sebou jeste obrovsky rustovy potenciál: Státní dluh jen 20%, ekonomika je 4-5X podfinancovaná, spolu s Cínou buduje Novou hedvábnou cestu, jejíz potenciál je obrovsky a má prinést vetsí prosperitu nez kdysi marshaluv plán (ikdyz je vybudovaná jen z nekolika %, Cíne uz prinesla 180 000 novych prac. míst a 1,1 mld US$ zisku). Co se zavedli protiruské sankce, tak to nakoplo ruské zemedelství, místním ubyla EU subvencovaná evropská konkurence a stali se svetovou jednickou ve vyvozu psenice. Od pádu zelezné opony se Rusko nachází v nevyhodném postavení americké kolonie, která se projevuje odcerpáváním az pres 100 miliard $ kazdy rok! Ruskou ekonomiku ted dusí 14% úroková sazba, odliv kapitálu do danovych ráju (az 100 miliard dolaru rocne) a "dolarová dan" to znamená kazdá emise rublu musí byt krytá US dluhopisama. Dále ropa, plyn, zbozí a jiné suroviny musí byt prodávany za dolary. Az budou prodávány za ruble, zpusobí to poptávku po rublech a tím pádem revalvaci rublu (v soucasnosti 3-5X podhodnoceny) Evropani budou muset nakoupit napred ruble, budou-li chtít v budoucnu odebírat plyn a ropu. A já se ptám: kolik u nás máme nakoupeno rublu? Az budou vsechny tyhle chyby odstraneny, ruska ekonomika vyletí nahoru jako spunt od sampanského. Dalsí vec je, ze v Severním mori dojde za 4-5 let plyn a ropa, evropa prijde o 1/3 svych zdroju, kterou bude muset nahradit predevsím z Ruska. Plyn s ropou samozrejme podrazí. Západní evropa se stane na Rusku víc surovinove závislá a to bude znamenat dalsí príjmy do ruské ekonomiky. Ještě nedávno tvořily zisky z vývozu ropy (2. největší vývozce na světě) významnou část. Dnes tomu ovšem už tak není. Rusko sice vyváží ropu stále v rekordním množství, ale díky diverzifikaci vývozního artiklu se snižuje procentuální podíl vývozu ropy na zisku z vývozu. Dnes je to zhruba stejně, kolik Rusko vydělá na stavbě JE v zahraničí. Významně roste i vývoz zbraní. Docela mě pobavil jeden ze známých trollů, který uveřejnil názor izraelského exgenerála, že Rusko vydrží financovat akce v Sýrii maximálně do konce roku. Asi nepochopil, že mimo jiné syrská anabáze je reklamní výloha na ruské zbraně, na které dnes stojí fronty čekatelů. A protože ruský zbrojní průmysl není privatizovaný, hravě vše zaplatí. Všechny makro i mikro ukazatale ruské ekonomiky stoupají. Sankce měly vliv zejména na to, že urychlily proces soběstačnosti Ruska a zisk nových trhů. PS: Za 10-15 let bude mít zlatem kryty rubl mozná vetsí hodnotu nez zkrachovaly dolar.

  2. Mirra napsal:

    Výtečně, je vidět že se nová ruská elita poučila ze Západního projektu "Západní Berlín" a podobně hodlají vybudovat Krym. Nejenže je významný opěrný bod pro armádu ale stane se výstavní skříní pro upadající regiony okolo. To ruský vliv maximalizuje měkkou cestou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!