“Přesunou vojska za pár hodin”: USA vybudují na Slovensku vojenské objekty

58b7deb5c36188ee098b45edSpojené státy hledají dodavatele pro projektování vojenských objektů na Slovensku. Příslušný tendr byl zveřejněn na webové stránce vládních zakázek. Podle tohoto dokumentu práce na Slovensku zahrnují přípravu výstavby nových objektů, a rovněž úpravy, opravy a rekonstrukci existujících objektů. Celkově jsou USA ochotné utratit na modernizaci vojenské infrastruktury na Slovensku 5 milionů dolarů. Agentura RT dokument prostudovala.

Technická vojska USA v Evropě hledají dva dodavatele na výstavbu vojenských objektů na Slovensku. Příslušný tendr byl zveřejněn na webové stránce státních zakázek vlády USA.

Podle textu objednávky bude hlavní úlohou dodavatele “projektování vojenských objektů na Slovensku”. Mezi úlohy dodavatele bude patřit i plánování stavebních prací, příprava projektové dokumentace, rozpočty, vypracování technicko-ekonomického zdůvodnění a prověrka na soulad s požadavky ochrany přírody.

“Projekt zahrnuje práce na přípravě výstavby nových objektů, a rovněž úpravu, opravy a rekonstrukci existujících objektů, včetně letišť, skladů pohonných hmot a mazadel (PHM), kasárna, administrativní budovy, opravovny automobilů a jiné vojenské objekty USA,” uvádí se v materiálech k tendru.

Jak se uvádí v dokumentu, nejméně jedna ze zakázek musí být zadaná americké firmě nebo společnému podniku firem USA a země, v nힲse bude provádět výstavba.

“Dokumenty předkládané na posouzení musí potvrzovat specializaci a technickou kompetenci,” upřesňují předkladatelé.

Od výkonné firmy se vyžadují zkušenosti, znalost místních specifik a schopnost pracovat s velkými projekty. Lhůty kontraktů jsou od 3 do 5 let. Celkový objem všech úhrad nesmí překročit 5 milionů dolarů, uvádí se na webové stránce.

Spolu s partnery

Jak sdělil agentuře RT oficiální představitel Spojeného vedení ozbrojených sil USA v Evropě, podplukovník David Faggard, úřad spolu s Útvarem vojenských techniků USA přistoupil k práci na projektu v rámci Iniciativy na upevnění evropské bezpečnosti..

V současnosti na Slovensku nejsou žádné americké vojenské základny, ani trvale rozmístěná vojska, poznamenal Faggard.

“Pokračujeme žádoucím tempem v rozvíjení infrastruktury spolu s našimi spojenci a partnery,” vysvětlil důstojník.

“Technická vojska USA v Evropě provádějí inženýrské a stavební práce, operace ohledně zabezpečení stability, a nabízejí výrobky a služby v oblasti ekologické kontroly pro pozemní vojska i pro vojenské letectvo, jakož i pro jiné státní organizace USA a organizace cizích vlád, které patří do sféry odpovědnosti Evropského velení vojenských sil USA a Afrického velení vojenských sil USA,” uvádí se na oficiálním portálu formací.

Úřadovny technických vojsk USA v Evropě jsou rozmístěny od Belgie až po Turecko.

“Slovensko je od roku 2004 součástí NATO, a zúčastnilo se na operacích aliance na Balkánu, v Afganistanu a v Iráku. Kromě toho byla mezi Slovenskem a NATO uzavřena dohoda o reformování ozbrojených sil země podle standardů NATO. V samotné alianci se slovenští odborníci zabývají ochranou proti zbraním hromadného ničení, a zúčastnili se na inženýrských pracech v oblasti zaminování a odminování. Kvůli této spolupráci musí vojenské základny na Slovensku odpovídat standardům NATO,” řekl agentuře RT vojenský expert Aleksej Leonkov.

Poznamenal však, že USA mohou využívat kteroukoliv základnu členských zemí NATO.

“Dlouhou dobu infrastrutura NATO jen upadala, ale teď, v souvislosti se změnou politiky a s upevněním úlohy USA v alianci, je Evropa vstřícná - základny se musí rekonstruovat, proto běží modernizace objektů NATO, aby byly schopny přijmout zvýšené vojenské kontingenty,” vysvětlil odborník.

Nedávno média oznámila otevření regionálního štábu NATO nedaleko od Bratislavy. Personál velícího centra NATO ve Vajnorech představuje 41 lidí, a kromě toho může být vyčleněno 20 míst pro představitele ostatních zemí NATO. Kromě Slovenska se štáby nacházejí v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku a Polsku.

V roce 2015 se slovenské vedení obrátilo na NATO se žádostí o zřízení velitelského centra (VC).
“Jde jen o tým plánovačů. Jejich přítomnost by mohla usnadnit potenciální příjem podpůrných sil ze strany NАТО. V mírových dobách by se VC zabývalo plánováním,” uvedl už dříve slovenský ministr obrany Martin Glváč.

Ne všichni souhlasí

V roce 2014 slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že dokonce “ani za cenu obětování své politické kariéry” by nikdy nesouhlasil s umístěním vojenské základny NATO na území Slovenské republiky.

58b7e438c46188d6118b464f

“Ani to, že je Slovensko členem NATO, neznamená, že je povinné dovolit na svém území vojenské základny se zahraniční posádkou,” zdůraznil Fico a poznamenal, že bude iniciovat k dané otázce referendum, jestli “je někdo bude nutit”, aby to udělali.

Slovenský prezident Andrej Kiska před časem navrhl alianci vybudování logistické základny v Popradu, avšak veřejnost se rovněž vyjádřila proti přítomnosti NATO. Byla spuštěna petice za vyhlášení referenda.
Americké vojenské objekty na Slovensku se rozvíjejí na rotačním základu, vysvětluje starší vědecký pracovník Vysoké školy ekonomiky, expert Střediska strategií a technologií Vasilij Kašin.

“Za tím účelem provádějí pravidelná cvičení s přesměrováním provozu na slovenská letiště. Tím se rozumí i uvedení slovenské infrastruktury do pořádku,” prohlásil expert.

Podle jeho slov “to nejpravděpodobněji souvisí s ukrajinskou krizí a s geografickou polohou Slovenska.”.
“Zrekonstruují letiště, některé silnice, uvedou do pořádku kasárenský fond a zřídí špičkové sklady zbraní a vojenské techniky. To umožní, v případě nutnosti, přesunout na Slovensko, tj. fakticky na západní hranici Ukrajiny značné síly, a rychle je připravit k akci.

V Evropě je infrastruktura rozvinutá a vzdálenosti malé. Jestli budou na Slovensku připravena letiště, budovy a skladové komplexy, bude možno přesunout vojska ze Západní Evropy za pár hodin,” uzavřel analytik.

Lidija Belkova

Zdroj: https://russian.rt.com/world/article/365726-slovakiya-ssha-voennye-obyekty

Související: http://www.topky.sk/cl/100535/1613955/EXKLUZIVNE-ODHALENIE-Spojene-staty-zverejnili-dokument--Projekt-vojenskej-zakladne-na-Slovensku?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=topky
55 Komentářů k “Přesunou vojska za pár hodin”: USA vybudují na Slovensku vojenské objekty

 1. atos napsal:

  Jojo, všechno se chystá na válku z Ruskem:-((( A nejvíc to odnese Evropa!

  • peto napsal:

   Fico obetuje cely narod, je to vlastizradca ak toto dopusti.

   • vilon napsal:

    Cheche, no to je úsmevné, ked "Fico zdůraznil a poznamenal, že bude iniciovat k dané otázce referendum" , ako krásne si tym umyl ručičky. Ved všetci vieme, ako u nás dopadajú referenda. Účasť minimálná, výsledok žiadúci pre politikov!

    • kurnik napsal:

     Fico ziadne referendum neurobi. Na to gule nema. Je velke riziko, ze by bolo uspesne (proti zakladniam) a za to by ho dali dole jeho pani velmi rychlo. Staci vsimnut si, ze tato sprava je v slovenskych mediach ututlana a dokonca minister obrany poprel, ze taketo nieco sa chysta - hoci obstaravanie na urovni federalnej vlady USA uz zacalo.

     • .lak napsal:

      A ploč nedajů pjať miliard na majdan vždyť korporace již zvládla Qalitnější tisk jak rotačky fedu. mU HÉ

  • proud napsal:

   Nechysta se to na valku s Ruskem,je to bububu na evropu,hlavne na staty bejvaly varsavsky smlouvy!!!Nekomu to jeste nedoslo........

 2. peto napsal:

  Styčný integračný tím NATO vznikne na území Slovenskej republiky v roku 2016. Počas mieru bude NFIU podporovať plánovacie aktivity, dohliadať na prípravu, koordináciu a zabezpečenie HLADKÉHO PRÍJMU AMERICKÝCH VOJSK NATO V PRÍPADE ICH NASADENIA NA UZEMÍ SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ich úlohou tiež bude koordinácia cvičení medzi Ozbrojenými silami SR a NATO. Vláda Smeru sd súhlasila so zriadením regionálneho veliteľstva NATO na území Slovenska. Na Slovensku bude pôsobiť tím vojenských plánovačov z NATO. Prítomnosť príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO z dôvodu ich pôsobenia v NFIU na území SR odobrila jednofarebná vláda Smeru sd na čele s premiérom Robertom Ficom.

 3. Libuše napsal:

  Takhle se jednoduše okupuje země.USA v tomto má letitou praxi.Slovensko má také smůlu v tom,že se ke korytu dostali paraziti.Je to neskutečné,že se to děje za podpory státu.No,na Slovensku je základna Anunnaki,tak ti na USA dohlédnou.Nic se nejí tak horké,jak to vypadá.

 4. stefan goga napsal:

  Vlastizrada a okupacia.

 5. Maroš napsal:

  Americkí kolotočári chcú u nás postaviť základňu za 5 mil. USD - svojpomocne!
  Asi na triangelových pozemkoch Macka Pú - Kissku! Sme ozaj dobre informovaná americká spoločnosť!
  EXKLUZÍVNE ODHALENIE Spojené štáty zverejnili dokument Projekt vojenskej základne na Slovensku
  https://www.youtube.com/watch?v=MiKOHUO-yAQ

  • kurnik napsal:

   5 mil $$$ je len vypracovanie projektu, investicie maju ist az do vysky 5 miliard $$$. Na ruskej RT bol rozhovor s americkym uradnikom armady USA, ktory tieto detaily potvrdil.

 6. OldNoe napsal:

  V článku chýbajú informácie, kde sa má čo stavať. Či ide o letiská v Kuchyni, Piešťanoch, príp. na Sliači, alebo v Pliešovciach či Bolerázi. Čo sa týka onoho regionálneho štábu NATO, bude to asi podobný "zašivák" aké tu mali Nemci počas Prvej Slovenskej republiky. A kto bol na vojne vie, ako si treba podobný "flek" chrániť.

 7. Jozef Glinsky napsal:

  Co mozno so ziskom naprojektovat
  a prestavat za 5 milionov?
  ????????

  Za likvidaciu Fica,ktora sa nedari od roku 1999,by CIA dala urcite stonasobne viac.
  Okamzite.

  • weissbach napsal:

   Kdyby ho chtěla zlikvidovat, tak už je politicky po něm. Nebo tam ty americké základny a budoucí řídící střediska vojenského konfliktu nechávají stavět marťani? Nevím, jak to vidíte Vy, ale podle mého selského rozumu je tam nechává stavět právě Fico za politické přežití a výhody pro sebe a ty, kteří ho do vysoké politiky dostali.

  • benmil napsal:

   Tak, tak. Z tých objektov, čo tam menovali, nanajvýš jeden. 3 až 5 rokov môžeme byť pokojní. :-)

   • Jozef Glinsky napsal:

    Kym nevladne Butora /Sorosov osobny priatel/,skrze poslusnu vladu menovanu Kiskom,nicoho nebezpecneho sa Slovensko nedopusti.
    Zvlast preto,ze Slovensko je z okolitych krajin najmenej protiruske a su tu aj silne proruske city.
    Aj proruske strany /v clenskej zakladni/SMER a SNS...

    Keby mal Soros zaujem presuvat divizie na Vychod,tak nie cez Slovensko,ale cez Polsko a Rumunsko.Ani nie cez orbanovo Madarsko,hoci Madarsko nema k Rusom ziadne sympatie.Len sebaobranny docasny biznis.

    Ake vsak divizie mozu byt poslane na Moskvu?
    Kto posle na Moskvu divizie?
    Merkelova?
    Mozno.
    Vela divizii Merkelova nema.A jej moslimovia este zdaleka nie su zorganizovani do vojnovych eskadier.
    Este Mayova je Plutokatovi k dispozicii...

    Naozaj je mozne,ze niekto posle divize na Moskvu?
    Vylucene!!
    V roku 2014 chceli poslat divizie na obranu Ukrajiny pred ruskou agresiou.Aj to vsak museli zostrelit malajzijske lietadlo s Holandanmi na palube,aby mohli rozputat protirusku hysteriu.

    Putin im vsak nevyhovel,neposlal armadu proti Kolomojskeho najomnym protiruskym bestiam.
    Vojnu proti Moskve a Europe do posledneho Ukrajinca
    Putin odmietol.

 8. Tibor napsal:

  Mozeme ocakavat intenzivne praskovanie a pripravy na vojnu s Ruskom. Stary otecko, pametnik Dukly povedal "z hlubi duse viem ze sa blizi". :-(

 9. mgst napsal:

  5 miliónov sa na slovensku rozkradne a ešte bude málo. Za čo chcú amíci stavať?

 10. Stano Slabeycius napsal:

  Tak aspoň už vieme, za čo dostal "Rád čestnej légie" náčelník GenŠtábu M. Maxim. MinObrany je v gescii "národniarov" - Gajdoš a pod. To len na margo poznámok, že by to snáď bola Ficova vôľa. Tlačia na nás, silno-silne, ako nikdy doteraz, a 5. kolóna vo vláde i opozícii tomu usilovne napomáha. Uvidíme, ako sa zachová Fico. Ešte je priskoro súdiť.

  • Maroš napsal:

   "Fico veľmi dobre vie, že predsedom vlády môže byť len na Slovensku – toto je jeho pašalikát. A tiež veľmi dobre vie, že padne so slovenským národom! Preto má snahu zichrovať sa národniarmi – pretože dobre vie, že Poliaci a Maďari by si nás – tak ako v minulosti, tak aj v budúcnosti – radi rozobrali bezo zbytku! Zánikom Slovenska skončí aj Fico! – jeho mocenský komplex, napriek tým rozkrádačkám – drží Slovensko ako štát pohromade – čo nie je jeho dobrý úmysel, ale jeho – Ficova, existenčná nevyhnutnosť!"

   Pozrieť tu - vrátane MOJICH komentov pod článkom
   http://tadesco.cz/komentar-zola-mikesa-fico-podrazil-madarov-poliakov/

   • Jozef Glinsky napsal:

    To je teda zdroj!
    Arcizumpa.
    Nielen protificovsky /od roku 1999/,ale vobec protinarodny /protirusky..../Sorosov dzihadista.
    Mikes Zolo.

    Fico mal slubit za podporu /ergo verbalnu akciu,bezvyznamnu/ vzdy rovnako kvalitnych slovenskych,madarskych , polskych potravin jednorychlostnu EU?
    ?????

    Madari fragrantne zradili Slovensko,ked malo dva roky favorizovanych,vynimocnych,takpovediac stopercentnych kandidatov na post sefa OSN.
    Ani media to nerozmaznavali.
    Preco asi Madari a mnohi ini zradili region?
    ???????????
    Podla medii Lajcak pomahal Rusku.
    Podla dlhorocneho /aj sucasneho/ tvrdeho iredentistu Orbana - co bol asi dovod odmietnutia Lajcaka /skoncil druhy/ ??

    5 milionova zanedbatelna periferia Slovensko nebude rozhodovat,koho pri sebe nechaju v centre,v tzv.centre EU.
    !!!!!

    Pre sporosfasisticky odpad typu Zolo Mikes je jedno,cim si do narodneho a europskeho hrdinu Fica kopne.
    Hlavne kopat,kopat,z kazdej moznej pozicie.
    Od roku 1999.

    Pan kolega,neovladate najzakladnejsie suradnice politickej mapy.

    • Maroš napsal:

     Glinsky - pokiaľ mi chcete "zmiešať hlavu s riťou" - aby som sa správne zorientoval - máte vy - ako opäť správne zorientovaný neomarxista - základný problém - nevidíte mi do hlavy. Zaregistroval som u vás malý útok na moje sebavedomie - takže - dávam rukavice dole - hej? Chcete to do masky? Lebo sem hrniete kopec "jemných" dezinformácií - a keď vám neprejdú - tak mi začínate pripomínať vášho tovariša S.S. - vy ste jeho majster v zástere? Už nemáte chuť sem spolu najebať kilometrový kus "slovenskej histórie?"
     http://deletsme.blogspot.sk/2008/08/iaston-zoznam-idov-mieancov-v-politike.html

     • Jozef Glinsky napsal:

      Pan kolega,verim len tomu /aj to nie uplne/,co vidim,co dobre poznam.
      A hodnotim podla ovocia.
      Snazim sa hodnotit podla ovocia.
      Dotycny zoznam je zoznam hrusiek s jablkami,makom a srackami....V jednom hrnci.

      Nehodnotim vase vedomosti ako celok,pretoze ich poznam len velmi slabo.
      Ale tusim,ze niekde mate aj dobry prehlad.
      Len nemate prehlad v realnej politike.

  • Jozef Glinsky napsal:

   O existencii Slovenska doteraz malokto v EU na Zapad od Asu vedel.
   Nejaka periferna pridruzena kolonia,povinna respektovat vsetky odporucania=prikazy.
   Slovensko?
   Ovela menej,nez polovica Ceska,ci Madarska.Nula cela,nula....

   O Slovensku vsak velmi dobre uz vedia v diplomacii a vo vrcholnej politike.
   za jednacimi a hlasovacimi /pravo veta!/ stolmi.

   Prave preto zlikvidovali kandidaturu Lajcaka,prave preto pred bratislavskym summitom /Ficova iniciativa/ bruselske kuloary i Merkelova mali "vacsi strach z Fica,ako z brexitu"

   • weissbach napsal:

    Sakra, kolego, Vy jste opravdu naivní.
    Tak to Fico ty základny určitě co nevidět:
    1/okomentuje
    2/zarazí jejich výstavbu
    3/nebo vyhlásí co nevidět referendum.
    Až se jeden z těch tří bodů objeví na pořadu dne, začnu o tom co píšete uvažovat.

    • Jozef Glinsky napsal:

     Pan kolega,akekolvek zakladne su vylucene!
     Ak nepovazujeme za zakladnu kancelarie.
     Tisickrat /milionkrat/ vacsim problemom bola a je zmluva s NATO.
     Papier,znamenajuci fakticku vojensku okupaciu Ceska,Slovenska,pobaltskych statov,Rumunska,Madarska...........

     Co mozno naprojekytovat,postavit,opravit so ziskom za 5 milionov?
     Nieco,co si nikto nevsimne.

     • weissbach napsal:

      Kéž by tomu tak bylo.

     • Maroš napsal:

      Glínsky - prvá po papuli! - choď s tvojou lóžou TOLERANCIA - do piče! - nie hocikam! - do piče tvojej chazarskej materi! Ja som Inkarnát!Tisícročný kurva!

      TAKŽE – CHAZARSKÍ AMÍCI NATRVALO – ZA 5 MLD Z ICH TLAČIARNE!

      “Podle dokumentu obsahují práce na slovenském území přípravu ke stavbě nových objektů a také k modifikaci, opravě či obnovení stávajících. Celkem chtějí USA vydat na modernizaci vojenské struktury na Slovensku 5 miliard dolarů. RT prostudovala dokument.”

      “Dokumenty, předkládané k projednávání, musí potvrzovat odbornou a technickou způsobilost”, upřesňují autoři zakázky. Od provádějící společnosti je požadována zkušenost, znalost místní specifiky a schopnost pracovat s velkými projekty. Termín smluv je 3 až 5 let. Celkový objem všech plateb nemá přesáhnout 5 milionů dolarů, uvádějí webové stránky.”

      “Jak řekl RT oficiální mluvčí Společného velení Ozbrojených sil USA v Evropě podplukovník David Garrett, úřad společně s Korpusem vojenských inženýrů Ameriky zahájil práci na projektu v rámci Iniciativy pro upevnění evropské bezpečnosti.

      V současné době na Slovensku nejsou americké vojenské základny ani vojáci, umístění natrvalo, uvedl Garrett.”

      https://cz.sputniknews.com/nazory/201703074880544-vojsko-hodina-usa-objekt-slovensko/

      • Jozef Glinsky napsal:

       Pan kolega!
       Pozrite na mapu Slovenska a okolia.
       Na ake zakladne je Slovensko stavane?
       Na Blitzkrieg proti Moskve?
       Alebo na tvrdu obranu?
       Ak na bleskovy prepad Moskvy - nie je lepsie usadit sa na rovine Polska alebo v Rumunsku,ci v Madarsku?
       Vsak zidobanderovci stoja uz pomaly pod Stalingradom a NATO uz brani slobodny svet pod Petrohradom.

       Ak na tvrdu obranu v slovenskych horach -aky zmysel ma obrana v slovenskych horach?
       Aky zmysel ma velka zakladna NATO v krajine uz teraz prevazne nepriatelskej k NATO?
       Zmyslom je len ak sirenie odporu k NATO.

 11. Mirra napsal:

  takže Ukrajinu odepsali a vytváří zabezpeční pro případnou frontu na Slovensku. Nj Slováci, to už není jen o nějakém smluvním papíru ale o tvrdém vymáhání závazků a začlenění slovenského vojska pod americkou kontrolu.

  • Jozef Glinsky napsal:

   Cela Europa po Donbas je pod americkym velenim /nielen kontrolou/ uz dlhe roky.

   • Maroš napsal:

    Celá Európa je pod kontrolou vašich sio-kolegov! Avšak táto vaša kontrola funguje len preto - že je - pre väčšinu - neviditeľná. A to sa zmení - pretože vás viditeľne odjebú - ešte "neviditeľnejší" scientológovia! Kisska mal Bútoru na krku - pretože Kisska splácal "americký jews úver!" Bútora už nie je - od konca roku 2016, jeho poradcom - to je ten signál!

    Prečo je Peter Pčolinský pre Mariana Kotlebu neprijateľný ...
    Andrej Kiska sa zbavil poradcov Bútoru a Michaliča 15.11.2016 I 21:05 I 38960 × zobrazené Domáce ... Na základe tohto rozhovoru Peter Pčolinský oslovil na pôde parlamentu Mariana Kotlebu, odvolal sa na rozhovor s pánom Mazurekom, ...
    [Prehľadávať doménu http://www.datel.sk datel.sk/clanok/preco-je-peter-pcolinsky-pre-maria...

    Webnoviny.sk - spravodajský portál tlačovej agentúry SITA
    Kiska spomenul pápežovi aj ... -spomenúť Bezáka pápežovi je neštardantné až nediplomatické gesto,to povedal odborník.Takže ten hovorca Bútoru je ešte väčší tupec,ako som si ... že pápež nemôže odvolať aj scientológa Kisku tak ako odvolal scientológa Bezáka ...
    [Prehľadávať doménu http://www.webnoviny.sk webnoviny.sk/diskusia-clanok/940966-kisku-prijal-papez...

    • Jozef Glinsky napsal:

     Pan Kolega,
     Kiska nic nespomenul,Kiska nikdy nic nerozhodol.
     Kiska je len prst,ci ruka.
     Ziadna hlava.

     Butora preto nie je oficialne platenym /len neplatenym/ poradcom,lebo prilis dlho a prilis vela ludi ho oznacovalo za autora Kiskovych taranin...
     Je to fuk,lebo Kiska je len prst,bezcitny prst rezidentury CIA.

 12. Maroš napsal:

  flexibilný názor...

 13. Béla Moravanský napsal:

  Strašne sa mi páči, že amícki zločinci budú na Slovensku.Nemusíme chodiť za nimi do zámoria, povraždíme tú chamraď priamo u nás doma, a mamičky americké nech sa tešia na cínové zásielky. Bude nám potešením !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!