Trump neřízená střela? Pehe naopak řízená. Otázka je, kým? Koho groše jíš, toho slova piš!

V čí prospěch (a za čí groše) šíří svá moudra (a demagogii) publicista expert, obdivovatel globalizace a EU, ředitel NY University v Praze, účastník Bilderbergu a bývalý Havlův poradce Jiří Pehe? Jidáše holt najdeme v každé době. Ve svém nejnovějším komentáři "Trump jako neřízená střela" se publicista a politický "expert" opět zaobírá jedním ze svých nejoblíbenějších témat poslední doby. Mně, kromě běžné Peheho chvilky demagogie, zaujala především následující část.

"Možná se nelze divit, že v amerických médiích se ve spojení s Trumpem stále častěji používá pojem "unhinged". To by v doslovném překladu znamenalo "vysazený z pantů", v méně doslovném "vykolejený", normálně se ale toto slovo překládá prostě jako "pomatený", píše ve svém nejnovějším komentáři Pehe, s důvtipem sobě vlastním však netuší, jak výstižně popsal status quo své osoby.

Když přihlédnu k titulku Peheho komentáře, v němž o Trumpovi mluví jako o neřízené střele, nedá mi to, abych nezmínil svoji analogii - totiž, že:

Pehe je naopak střela řízená. Otázkou je, kým (a za kolik)?

Pakliže si přečtete některé z jeho komentářů, můžete si všimnout, že se vskutku rád mazlí s několika tématy, pojmy a jediným správným pohledem na ně.

Nejdůležitější Peheho "milášek" (jako prsten moci pro Gluma z Pána prstenů) je globalizace. S tou se perem lísá často a rád a předkládá ji čtenářům ve všech jejích krásách, ctnostech a úžasu, jako nevyhnutelnou manu, s níž se všichni (zpátečníci), kteří ještě neprozřeli, zkrátka musíme smířit.

S podobnou obsesí se poté ohání nesmrtelnou vějičkou "liberální demokracie" - stejně jako řada jeho kumpánů typu Kolář, Halík, dle něhož je přímá demokracie zrůdná věc - psal jsem zde, Fendrych, Horáček, tvrdící, že máme moře a vyhráli jsme MS ve fotbale - psal jsem zde, nebo Schwarzenberg - o jeho multikulturní touze a souznění s míšením evropského obyvatelstva jsem psal zde). Jakkoliv jsou tito a jim podobní demokraty většinou pouze tehdy, když je jen a pouze po jejich.

Dalšími oblíbenci v Peheho komentářích pak jsou (jeho svátosti) Evropská unie či Václav Havel (psal jsem Tady je Krakonošo... Havlovo! V jednoho Havla věřiti budeš), případně oblíbený to populismus či migranti (hádejte z jakého úhlu pohledu). Jistě bychom našli i řadu komentářů dehonestujících Rusko.

Proč zrovna tato témata? Čemu a komu tím prospívá? Za čí bakšiš své hlubokomyslné úvahy šíří?

Pehe a notičky z USA či Bilderbergu

Začněme jeho "medailonkem" na Novinkách.
Jiří Pehe: Politický analytik a spisovatel, který dva roky působil jako ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Václava Havla je v současnosti ředitelem New York University v Praze a vede Pražský institut pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské university (PIDEC). Vystudoval mezinárodní vztahy na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

Čirou náhodou se pak ještě jako poradce prezidenta Havla Pehe v roce 2001 zúčastnil Bilderbergu (každoroční několikadenní zasedání současných i bývalých vysokých státních představitelů, byznysmenů, bankéřů či ředitelů mediálních domů za zavřenými dveřmi).

Pro online tyden.cz v roce 2013 mimo jiné uvedl: "Konference je na velmi vysoké úrovni. Byli tam lidé, kteří se účastnili vlád, nebo byli ve vedení korporací... Moje zkušenost s Bilderbergem byla velmi zajímavá, ale nemohu potvrdit, že by se tam domlouvala budoucnost světa."

Tož to jsme tady v zaprděné České republice (slovy knížete Karla) klidní.

Končím slovy jednoho z diskutujících pod dřívějším Peheho příspěvkem a slovy svého předchozího veršovaně pojatého blogu: "Co komu přeji" (psal jsem: Sobotka, Halík, Kalousek, umělec, nevinář či Pánek - jen několik veršovánek)

Pehemu zlaté pero přeji,
by napsal Santovi do Států,
že v Česku se mu lidé smějí,
a maj psinu z jeho traktátů.

"Pehe, Ty již dlouho tápeš v krajině hlouposti a ne a ne najít východ, co?"

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=591228
21 Komentářů k Trump neřízená střela? Pehe naopak řízená. Otázka je, kým? Koho groše jíš, toho slova piš!

  • weissbach napsal:

   Taky mám rád Starcraft, StarTrek a Hvězdnou pěchotu.

   • Paul Durham napsal:

    "... současně neměli pokročilé maskovací technologie, které síly Světla měly. Z toho důvodu natíraly své tajné vesmírné lodě černou barvou pro snížení jejich odrazivosti, aby se vyhnuly odhalení profesionálních a amatérských astronomů na povrchu. "

    Kýbl dehtu a štětka , jaké maličkosti rozhodují o osudu vesmíru.

 1. petr366 napsal:

  Hehe Pehe a jeho dvojče Sášenka Mitrofanov.Pro pobavení na Novinkách dobrý.Jen jim přidělat rolničky.Sašenkovi by slusely spíš rohy.

 2. Jarek* napsal:

  Vážený pane autore. Nesdílím názor, že takové jezuitské hovado zvané pehe si zaslouží komentář Vámi vytyčeného rozsahu.

 3. Vlado48 napsal:

  Pehe už byl dávno naveden k východu ale jen proto aby si mohl omočit nectnou mordu o Rusko. Čí peníze bereš toho propagandu prosazuj.
  Jarku, neurážej hovada přirovnáváním k pehovi. Na Novinkách je ovšem politruků víc. A na ČT celá přehšel ,,odborníků" na všechno(hlavně sušené brambory).

 4. Jozef Glinsky napsal:

  Neviem,ci je spravne pisat o proticeskom sovinistovi ako o Judasovi.
  Sam som pred rokmi na aktualne.cz viackrat oznacil Jiriho Pehe za proticeskeho sovinistu.
  Mnoho textov napisal minimalne na hrane sovinizmu.

  NWO je mafisticky riadena siet agenturnych sieti.
  A Jiri Pehe je nielen riadeny,ale aj riadiaci agent /cisara imperia/.
  Jiri Pehe je vyvoleny interpretovat ceske a slovenske dianie v zahranici,teda je to agent mimoriadne zodpovedny.

  • lukaš napsal:

   Pro Glinsky.
   Naprosto souhlasím.
   Sleduji Pehe snad tři roky a mohu potvrdit Váš názor,něco je z jeho hlavy a mnohé dostává za úkol dostat mezi veřejnost.Přesně podle toho,jak se teď prozradilo,že většina novinářů pracuje z materiály CIA.Také se dá vysledovat,že je vlastně Clintonovec.

 5. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  "Strécu,máte na repáku PEHE! Cóó,to né só PEHE,to se nám v hospodě jen někdo vesrál do větřáku,senku..."

 6. Pavel napsal:

  Pehe je lhar a svinak.

 7. Pavel Svítil napsal:

  Dobrý den, pořád nechápu, když to čtu já, ty, on, ona, ono, my . vy , oni, ony, tak pehe to nečte, a pořád si myslí.že nelže, nebo , že všichni věří v to , co píše, a nejni mu blbý lhát...nebo nelže , a my jsme super blbci...to je taky možnost....tak co? pavel

  • lukaš napsal:

   Pane Svítil.
   Pavel měl napsat propagandista řízený CIA.Už dříve na blocích Akt.napsal,že komentáře na svůj blog nečte,protože neví co by měl odpovědět,ví jen co mu předá CIA aby zveřejnil.

 8. Petr Svetr napsal:

  To jsou slataniny, nenasel jsem jediny argument ci dukaz pro ironicka a urazliva tvrzeni. Dokonce ani pokus. Zde se muze intelekt autora plne rozvinout, na idnes se musi mirnit, aby ho nesmazli.:-)))) Gratuluji.

 9. proud napsal:

  "Tož to jsme tady v zaprděné České republice (slovy knížete Karla) klidní."...............to ano,ale co nam krome nas samotnejch brani bejt sice mali rozlohou,ale velky duchem?...........

  • proud napsal:

   Jenze ovce uz "nebijou o mriz ducha lvi"............a podle toho taky skoncej............

  • Petr C napsal:

   Velky duchem? Srandisto. Spis velkohubi. Coz samozdrejme plati pro dalsich x% narodu. Ono totiz cim vetsi pronarodni duch tim min $,€ a podobne meny. A opacne. A lide spis tu menu nez ducha.

   • proud napsal:

    Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku, az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to, ze penize se nedaji jist...

 10. proud napsal:

  https://jiri.zpolnaku.cz/zvonici-cedry-ruska , prima sajta,jen me udivuje jak se vsichni serou na siozidovskej FB!!! A pak se divej ze jsou NEduveryhodni!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!