Haag a tupé vlastenectví Ukrajinců. Kyjev udělal ze soudců hlupáky

1489502926_gaagaUkrajinští diplomaté už delší dobu působí dojmem jakéhosi výstředního pojízdného zvěřince. Už tři roky nepřestávají rozveselovat evropské partnery svými  nikterak zábavnými kousky. V poslední době  ponižující shovívavost Evropanů stále častěji nahrazuje otevřená únava a podráždění. Kyjevský cirkus už notně přestal bavit nejen Evropu, ale i celý svět, a nezadržitelně klouže po šikmé ploše. Vysocí zplnomocnění zákonodárci rádoby evropské země v ničem neustupují diplomatům a se záviděníhodnou pravidelností otravují mezinárodní právní instituce.

Nejnovější show zinscenovaná představiteli “svobodné Ukrajiny” u haagského soudu při zasedání ve věci žaloby proti Rusku, bylo podle názoru mnoha expertů (mezi jinými ukrajinských) na hraně jakéhokoliv vkusu. Neadekvátní křivá obvinění Kyjeva vrhla špatné světlo nejen na samotné žalobce, ale i  na autoritářské evropské soudce. Hrubě řečeno, ukrajinští představitelé se pokusili snížit haagský soud na svou úroveň, a kdyby aspoň jeden služebník bohyně Themis pozitivně reagoval na uplatňované požadavky, dalo by se s jistotou tvrdit, že byli úspěšní. Kyjevská fraška může být nakažlivá dokonce i v zahraničí, jak dokázaly už tříleté zkušenosti s výjezdy tohoto cirkusového ansámblu.

O tento názor se během tiskové konference v Kyjevě s novináři podělil ukrajinský politolog, ředitel střediska politického marketingu Vasilij Stojakin. Ukrajina se několik dní pokoušela dokázat mezinárodnímu soudu OSN, že Moskva financuje teroristické organizace v Donbasu. Druhým bodem obvinění bylo už tradičně porušování lidských práv na ruském Krymu, který vlastenci tvrdošíjně nazývají okupovaným. Ukrajina nikoliv poprvé předložila k posouzení veřejností i evropskými ochránci práv banální a zastaralou propagandistickou agitku. Agitku, která nepřinesla žádný užitek ani v dobách, kdy byla Ukrajina pod záštitou Obamy, a která teď nevyvolává nic než smích v soudní síni. Zdálo by se - jen dva body, a kolik absurdity.

Ukrajinští zákonodárci lpějí na financování teroristických seskupení, přičemž nemají v rukou žádné zákonné potvrzení, že něco takového existuje. A nejde dokonce ani o důkazy, které nejsou, a které nikdy nebyly. Jde o zmateční kurz celé vnitřní politiky. Nejvyšší rada ani za tři roky neodsoudila donbaské republiky jako nezákonné útvary, nemluvě už o vymyšlených teroristech. Už v roce 2015 se objevilo příslušné ustanovení o interpelaci v parlamentu (to jest o fantazii několika poslanců), které ani tak nevyplulo na hladinu. Rovněž generální prokuratura nejednou přišla s prohlášením o teroristech, aniž se kvůli právnímu zakotvení této skutečnosti obrátila na soud. Ozbrojené síly LDNR jsou dokonce i podle ukrajinského zákonodárství armádami samozvaných donbaských republik. A s takovým zavazadlem ukrajinští diplomaté věší haagským soudcům na nos pohádky o teroristech.

I kdyby Kyjev teď narychlo sesmolil všechny potřebné dokumenty, jeho představitelé by klesli do louže ještě hlouběji. Jak by potom vysvětlili obchodní blokádu a všechny předcházející  tržní vztahy s “teroristickou organizací”?

Stejně politováníhodně vypadají ukrajinská obvinění ohledně porušování práva na Krymu. Takzvanou anexi Kyjev rovněž zákonně neošetřil, tvrdohlavě odmítaje smířit se se ztrátou poloostrova. V očích nepředpojatých právníků, kteří prostudovali všechny předložené dokumenty, se Ukrajina pokouší žalovat porušování práva na svém vlastním území, což je její vnitřní problém. Haagská ochotnická společnost reformátorů po krk uvázla ve vlastním bahně a zamotala se do mnohaletých křivých obvinění. Navíc ještě nakydala bláto na soudce, když je nutila poslouchat a dokonce schvalovat své nesouvislé tlachání.

Rusko by se v podstatě mohlo na posledním zasedání obejít i bez obhajoby, neboť “geniální” vlastenci se ztrapnili i bez cizí pomoci. Při takové dokumentární zákonodárné bázi může mezinárodní soud Kyjevu jen poradit, aby se o pomoc obrátil na dobré právníky, a nejraději i na psychiatry.

Se Stojakinovým názorem, mimochodem, souhlasili mnozí ukrajinští experti, a dokonce i poslanci. Kyjevská delegace se v Kyjevě blamovala a pokusila se z vážených soudců učinit hlupáky. To jest udělala křížek nad všemi svými obviněními proti Rusku a dala najevo celou nepřesvědčivost Porošenkova zločinného režimu. Což bylo třeba dokázat.

Zdroj: http://politikus.ru/events/91878-gaaga-i-bezdarnyy-patriotizm-kiev-vystavil-sudey-idiotami.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!