Dle nejlepších tradic: Velvyslankyně USA v OSN vyzývá  – nikdy Rusku nevěřit.

58ca6f8ac46188200f8b462dStálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haley vyzývá brát vážně „ruskou hrozbu“ a nepodceňovat nebezpečí, přicházející z Moskvy. Takto se vyjádřila k obvinění třech Rusů z kybernetických útoků na stránky Yahoo, které vzneslo Ministerstvo spravedlnosti USA. Ale sama západní média poznamenala, že prohlášení Haley je v rozporu s úmyslem prezidenta Donalda Trumpa zlepšit vztahy s Moskvou.

Brát vážně hrozbu ze strany Ruska a nikdy Moskvě nevěřit, vyzývala stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haley. To sdělila v rozhovoru s redaktorem Matt Lauerem na známém TV kanálu NBC. Tím se vyjádřila k obvinění tří ruských občanů z kybernetických útoků na stránky Yahoo, které vzneslo Ministerstvo spravedlnosti USA.

„Berte to vážně. My nemůžeme věřit Rusku. Nikdy bychom neměli věřit Rusku“, řekla Haley.

Tvrdší než Trump

Následně západní média na slova velvyslankyně zareagovala s tím, že její rétorika je značně odlišná od vyjádření prezidenta Donalda Trumpa, který připouští zlepšení vztahů s Ruskem.

„Vyjádření Haley kontrastuje se stanoviskem prezidenta Trumpa, který říká, že je otevřený zlepšení vztahů s ruským prezidentem Vladimírem Putinem“, píše americký web The Hill.

Na stránkách NBC je uvedeno, že svým prohlášením americká velvyslankyně demonstruje „tvrdší postoj, než Trump, který naznačil, že Rusko a USA mohou mít lepší vtahy při jeho nové administrativě“.

58ca6fedc3618840598b45b5

„Spolupracovníci FSB“ a Yahoo

Kybernetický útok na webové stránky Yahoo, ze kterého americké Ministerstvo spravedlnosti obviňuje tři ruské občany, podle mínění Haley, svědčí o vážné hrozbě. Ona vychází z toho, že podle amerických úřadů, dva hackeři jsou spolupracovníci Federální bezpečnostní služby Ruské federace. Údajně se vlámali do 500 milionů účtů a mohli tak získat informace, které mají špionážní i komerční hodnotu.

V souvislosti s tím tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov řekl, že v Moskvě žádnou informaci, která se toho týká, nemají.

„O této situaci jsme se dozvěděli z médií. Pokud je nám známo, oficiálně jsme žádnou takovou informaci nedostali, proto, bohužel, neznám žádné detaily. Rusko se stále zajímá o spolupráci v oblasti boje proti kybernetické kriminalitě a mluví o tom na všech různých úrovních. Jsme přesvědčeni, že zajišťování kybernetické bezpečnosti je prioritou současné doby. Věříme, že se podaří k této věci získat nějaké informace“, řekl Peskov.

Také zdůraznil, že obvinění ruských občanů z nabouráváni se do společnosti USA, nemohou být oficiálními, pokud je uvádějí pouze média.

Snaha odklonit se od Power

Nikki Haley byla jmenována na pozici stálého zástupce USA v OSN senátem na konci ledna letošního roku. Vystřídala Samathu Power, velmi známou svojí tvrdou kritikou působení Ruska v OSN. Haley tehdy ujišťovala, že USA změní přístup k práci v rámci této mezinárodní organizace.

„Jedná se o to, abychom pracovali nikoli více, ale chytřeji“, zdůraznila.

Nicméně, člen Rady Federace a bývalý šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov nevidí v projevech Haley rozdíl od rétoriky Power.

„Zdá se, že nová zástupkyně USA v OSN nastoupila na pozici s textem, který jí napsala Samantha Power. Jak je možné odsuzovat Rusko, když to je ukrajinská armáda, která bombarduje Donbas“, řekl Puškov, když komentoval jedno z jejích vystoupení k situaci na Ukrajině.

Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov řekl, že prohlášení Haley posoudí Ministerstvo zahraničních věcí.

„Myslím, že moji kolegové z Ministerstva zahraničních věcí budou reagovat na tato prohlášení amerického diplomata“, odpověděl Peskov na otázku k tomuto tématu.

Zástupce výboru pro obranu a bezpečnost rady RF Franc Klintsevič vyslovil názor, že podobná prohlášení z úst amerického velvyslance USA je v rozporu se zaměřením Organizace Spojených Národů.

„Myslím, že stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haley ne tak docela pochopila svoje účinkování v této mezinárodní organizaci. Zdá se, že buď zapomněla, nebo nevěděla, že OSN byla ve své době založena z důvodů posilování a podpory míru mezi všemi národy světa, pro jejich bezpečnost a pro rozvoj spolupráce mezi národy světa. Její prohlášení sleduje zcela opačné cíle“, cituje jeho slova Interfax.

Nimrat Nikki Randhawa Haley, členka republikánské strany a bývalá guvernérka státu Jižní Karolína, je první Američankou indiánského původu, která zaujala tuto pozici. Trump, při jejím jmenování do funkce řekl, že Haley vyniká bohatou zkušeností a bude dobrým lídrem, který představuje americké zájmy na mezinárodní scéně.

Polina Duchanova, Maria Proščina, 16.03.2017

Zdroj: https://russian.rt.com/world/article/368614-postpred-ssha-oon-rossiya-nedoverie
16 Komentářů k Dle nejlepších tradic: Velvyslankyně USA v OSN vyzývá  – nikdy Rusku nevěřit.

 1. Paul Durham napsal:

  věřit/nevěřit – to jsou emoce pro ichtyly, podstatné je chovat se transparentně a slušně

 2. Béla Moravanský napsal:

  Milá moja „Šonka“ (kto ovláda jej jazyk, pochopí). Najmä sa nesnaž nahnevať nás Slovákov, lebo nás je minimálne 155 miliónov (spolu s Rusmi).
  Plač, si milá Nšo-Či, plač si,ale môžeš si pozrieť ruský film – Moskva slzám nešverí ! Vot eto vsio.

 3. Maroš napsal:

  Ja si pamätám, že prvá pro-biela indiánskeho pôvodu bola Pocahontas.
  K tejto tu by sekla červená lampa a talmud. Dosť možné, že medzi toľkými židmi sú pre ňu nenávidení bieli ozaj už len Rusi.

 4. Lopez napsal:

  Nikdy never cigáňovi (to mi raz povedal jeden cigáň). Ale v súčasnom svete by som doplnil – Nikdy never anglosasom !

 5. benmil napsal:

  Ne že bych byl misogyn, ale ženská v politice, to je vždycky katastrofa.

 6. Josef Švejk napsal:

  Gratuluji Nikki Haley! Získala jste zlatou medaili a naše mulatka na ČT24 je až na druhém místě. Vezmeme-li v potaz, že je na světě obrovský přetlak oslů a tedy velká konkurence, jde o mimořádný výkon!

 7. proud napsal:

  To bych rad vedel,ciste ze zvedavosti,ktery zvire na tu obludu vlezlo aby ziskala ten post.To jen abych si udelal predstavu jak ma silnej zaludek ona a jak to „zvire“ …..

 8. proud napsal:

  Prislo mi majlem :-) : Tak se to má dělat.
  Manželé se ubytovali v hotelu a když druhý den při odchodu dostali
  účet, tak nechtěli věřit vlastním očím:

  „7.350,-Kč za noc.
  Tak si nechali zavolat manažera hotelu a ptali se, proč je to tak drahé
  …. Manager povídá:
  „Máme tady bazén s umělýma vlnami a saunu.“
  … A oni povídají:
  „My jsme to ale nepoužívali.“
  … Manažer:

  „Ale bylo to tady!“ a pokračoval:

  „Pak tady máme noční show v ceně noclehu.“

  … A oni zase:

  „My jsme ji neviděli – my tam nešli.“

  … Manažer povídá:

  „Ale bylo to tady!“

  Tak muž vytáhne šekovou knížku, vypsal šek a podal ho manažerovi.

  Ten se podivá na šek a s údivem povidá:

  „Jenom 1,- Kč? “

  A muž na to odpověděl:

  „Já vám odečetl 7.349,- Kč za to, že jste spal s moji ženou.“

  Manažer se brání:

  „Ale já jsem s ní nespal!“

  … A muž odvětí:

  „Ale byla tady.“

  • Mirca napsal:

   A jeste jeden dobre…
   Dva buzeranti touzi po diteti,
   Nechaj si smychat sperma a nahradni matka je tim oplodnena.
   Kdyz se dite narodilo, byli buzny uvedeny na oddeleni pro novorozenatka.
   Bylo tam tucet deti vsechny rvaly, jenom jedine decko v rohove postylce lezelo pekne v klidku.
   Sestra jim oznamila, ze jejich dite je stastne.
   ,,No, neni to nadhera“, povida jeden.
   „Vsechny deti breci, jenom nase je klidnoucke“
   „To jen dokazuje prevahu Homosexualni lasky!!!“

   „Ted nerve,“ povida sestra.
   „Ale sledujte, co se stane, kdyz mu vytahnu dudlika z prdele……

 9. stefan goga napsal:

  Dalsia KRAVA MADE in USA.Sotva asi vie kde je EU a kto su slovane.Doprdele nech si privola samana a nech ju napoji na NAPOLEONA a HITLERA ako to je chodit po RUSKEJ zemi,ze agresorov nevitaju stakanom,ale KYJAKOM.

 10. Jaris napsal:

  A pak ze se bude Trump snazit sblizit s Ruskem! Cha! Tu husu vybral on. Ze by nevedel, co je to za nanu? Pochybuji. Ono vubec chytreho cloveka „v tej slavnej Emeerice“, aby hledal lucernou v prave poledne!

  • proud napsal:

   Ne ze bych se ho nejak zastaval,protoze opravdu nevim a vic veci mluvi proti nemu nez pro nej,ale rikam si ze je jeste brzo soudit dne pred vecerem……..je tam chvili a jdou po nem ze vsech stran.

   • proud napsal:

    Rikam si to proto ze se snazim si predstavit sebe na jeho miste a to ze vim,ze me na „kadym kroku“ muzou odstrelit a presto se chystam neco zmenit,jenze aby me neodbachli,musim si k tomu nejdriv pripravit pudu a to je na hooodne dlouho.

    • proud napsal:

     Jak jde o miliardy a existence,pak nezna bracha brachu,syn otce ani matku,bohuzel……..system penez!

 11. Svobodný napsal:

  A co by taky ve studené(zatím) válce měla říkat jinýho?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!