„Ohavná lež a pomluva“: Izrael reaguje na zprávu OSN o „rasové diskriminaci“

58c9d037c461881b578b4575Izrael odsoudil novou zprávu OSN, která obviňuje Tel Aviv ze zločinů proti lidskosti - za to, že uplatňuje „politiku rasové diskriminace“ vůči Palestincům. Izraelský vyslanec při OSN označil dokument za pokus „falešně označit jedinou skutečnou demokracii na Středním východě“. Hospodářská a sociální komise OSN pro západní Asii (ESCWA) zveřejnila ve středu zprávu, v níž obviňuje Izrael „nade vší pochybnost“, že je vinen z „politiky a postupů, které představují zločiny apartheidu“ vůči palestinskému lidu. Ve zprávě se uvádí, že Izrael je vinen z provádění politiky „strategického roztříšťovaní“ Palestinců jako své „hlavní metody“, kterou Izrael zavádí režim apartheidu.

ESCWA:

Zpráva “Izraelské praktiky vůči palestinskému lidu a otázka apartheidu” je k dispozici na:...   http://fb.me/3uBuENIZX

15. března 2017

„Toto roztříštění má za cíl stabilizovat izraelský režim rasové nadvlády nad Palestinci a oslabit vůli a schopnost palestinského lidu zahájit jednotný a efektivní odpor,“ jak říká zpráva komise se sídlem v Bejrútu.

ESCWA:

#Tilley: Klíčovým zjištěním je, že Izrael koncipoval svůj režim apartheidu na základě strategického roztříštění... 

http://fb.me/6ff5F4nGj

15. března 2017

Ve zprávě se uvádí, že se Izrael snaží ovládnout přes 1,7 milionu Palestinců, kteří jsou občany Izraele, tím, že jim nabízí podřadné služby, alokace s omezeným rozpočtem, omezení pracovních míst a profesních příležitostí. Zhruba 300 000 palestinských obyvatel ve východním Jeruzalému trpí diskriminací kvůli nedostatečnému přístupu ke vzdělání, zdravotní péči, zaměstnání, a to nemluvíme o právu na trvalý pobyt a stavebních právech.

„Také jsou poškozováni tím, že jsou vyhošťováni, a že dochází k demolici jejich domovů, což slouží izraelské politice demografické rovnováhy ve prospěch židovského obyvatelstva,“ jak se uvádí ve zprávě.

RT:

Politika premiéra Netanjahua může proměnit Izrael na stát apartheidu - bývalý izraelský premiér on.rt.com/7fth

17. června 2016

Jak se uvádí ve zprávě, nejvíce trpí 4,7 milionů Palestinců, kteří žijí na Západním břehu, a 1,9 milionů v pásmu Gazy, protože se musí řídit vojenskými pravidly, zatímco zhruba 350 000 židovských osadníků podléhá izraelskému občanskému právu.

„Území je spravováno takovým způsobem, který zcela odpovídá definici apartheidu podle Mezinárodní úmluvy o apartheidu: s výjimkou podmínek o genocidě je každý ilustrativní ‘nelidský akt ‘, uvedený na seznamu Mezinárodní úmluvy, běžně a systematicky praktikován Izraelem na Západním břehu,“ jak zjistila komise.

ESCWA:

#Tilley: Izrael používal takové otřesné podmínky, s nimiž jsme nyní dobře obeznámeni, jako např. „demografická hrozba”

15. března 2017

Kromě toho je milionům palestinských uprchlíků „zakázáno“ vrátit se do svých původních domovů, jsou od toho odrazováni „zcela rasistickými řečmi“.  Podle autorů této zprávy Izrael ospravedlňuje svoji politiku tím, že Palestinci pro ně představují „demografickou hrozbu“, a že by jejich návrat „změnil demografický charakter Izraele do té míry, že by došlo k jeho eliminaci jako židovského státu.“

Zpráva ESCWA dochází k závěru, že Izrael je vinen zaváděním režimu apartheidu vůči palestinskému lidu, „což se rovná spáchání trestného činu proti lidskosti.“

Velvyslanec Danon:

3/3 @OSN jako celek se musí distancovat od těchto elementů, zaujatých vůči Izraeli.

15. března 2017

Izraelský velvyslanec při OSN Danny Danon okamžitě odsoudil usvědčující zprávu ESCWA a nazývá její závěry „opovrženíhodnou lží“.

Tato zpráva je „pokusem o pošpinění a falešně označení jediné skutečné demokracie na Středním východě, vytvořením falešné analogie je opovrženíhodná a představuje do očí bijící lež,“ řekl Danon.

Velvyslanec Danon:

2/3 @ESCWACIU řídí jedinec, který volá po bojkotování Izraele a přirovnává nás k nejstrašnějším režimům 20. století

15. března 2017

Velvyslanec obvinil autory zprávy z podjatosti a specificky jmenoval výkonného tajemníka ESCWA Rima Khalafa, jordánského státního příslušníka.

„Není žádným překvapením, že organizace v čele s osobou, která vyzvala k bojkotu Izraele a srovnávala naši demokracii s nejstrašnějšími režimy dvacátého století, publikovala takovou zprávu“,poznamenal velvyslanec, jak uvedl Times v Izraeli.

Velvyslanec Danon:

1/3 Pokus o pošpinění a falešné obvinění Izraele je opovrženíhodný a představuje do očí bijící lež

15. března 2017

Generální tajemník OSN Antonio Guterres se rychle distancoval od dokumentu komise ESCWA. Jeho mluvčí Stéphane Dujarric řekl, že „zpráva, tak, jak si stojí, neodráží názory generálního tajemníka,“ a byla vydána bez předchozího projednání se sekretariátem OSN.

Spojené státy také kritizovaly zprávu, nazvaly její závěry „podjaté“ a označily ji za „protiizraelskou propagandu“.

„Spojené státy stojí za svým izraelským spojencem a budou i nadále vystupovat proti předpojatým a protiizraelským jednáním v rámci celého systému OSN a na celém světě“, řekl v nedávném prohlášení ve středu velvyslankyně USA v OSN Nikki Haleyová.

Haleyová také vyzvala OSN, aby tuto zprávu stáhla, a zaměřila se přitom na Richarda Falka, jednoho z autorů tohoto vyšetřování, princetonského emeritního profesora.

„Že zprávu sepsal Richard Falk, člověk, který opakovaně poskytoval předpojaté a velmi urážlivé komentáře o Izraeli a zastával směšné konspirační teorie, včetně teroristických útoků 9/11, není žádným překvapením,“ řekla Haleyová. „Sekretariát Organizace spojených národů se správně distancoval od této zprávy, ale musí zajít ještě dále a tuto zprávu zcela stáhnout.“

Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí Emmanuel Nahšon přirovnal závěry  ESCWA k nacistické propagandě.

„Přátelská rada - nečtěte to bez pilulek proti nevolnosti,“ tweetoval.

Emmanuel Nahšon:

#UN #ESCWA dnes vydala zprávu jako „Der Stürmer“, kterou NEschválila @UNSG. Přátelská rada - nečtěte to bez pilulek proti nevolnosti...

15. března 2017

Zdroj: https://www.rt.com/news/380915-israel-apartheid-despicable-smear/
12 Komentářů k „Ohavná lež a pomluva“: Izrael reaguje na zprávu OSN o „rasové diskriminaci“

 1. Karl napsal:

  Myslím,že nelze jen tak smést a zavrhnout tuto zprávu,bez konkrétního vyvrácení jejích závěrů.Rozhodují důkazy a ne vrchnostenský postoj!

  • proud napsal:

   Na tom je krasny to ze je to uz kolikata zprava a nejsou paky jak vubec vymoct alespon klid,natoz napravu,jen to ukazuje k jakymu hovnu tu OSN je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a znova to premejslivejm ukazuje ze tu napravu si musej zjednat sami a nejaky organizace co zivej bandy parazitu za jejich k tomu nepotrebujou!!!

  • Forever napsal:

   Tady jsou ty některé KRVAVÉ ZLOČINY Izraele.

   Shocking scenes of Israeli soldiers doing war crimes
   https://youtu.be/CcFDAK_9hRE

   • proud napsal:

    Po zkusenostech s americkou policii vykreslovanou krimosema samotnejma na YT kde ukazujou zakroky proti vsehoschopnejm a po zuby ozbrojenejm dusevne primitivnim kriminalnikum jako tu nejhorsi,beru tyhle zabery a filmiky jako propagandu zlocinu vedenou zloncicema samotnejma!Tady u nas bych si pral americkou policii v ramci vycviku nasich budizknicemu!

    • proud napsal:

     A hlavne jejich predpisy kde maj krok za krokem jak proti KOMU maji postupovat!!!! Nikdy jsem nezazil ani neslysel ze by americkej policajt terorizoval obcana s cistym restrikem a to ani ilegala!!!!!

     • proud napsal:

      ....a ze zbije frajera co na nej strilel??!!! To byl jeste hodne dobrej,odbouchnout ho mel!!!!!!!!!!!

   • Forever napsal:

    Oprava: "KRVAVÉ ZLOČINY"

 2. Karel Abrahám napsal:

  Myslím,že jsou zaměňovány příčiny a následky.
  Na území Palestíny žily od nepaměti jak Palestinci, tak i Židé.
  Židé, kteří byli vyhlazováni za 2. sv. války, se po roce 1945
  vrátili na území která jsou zemí zaslíbenou Židům. Vyhráli
  několik válek, kdy se je Arabové snažili zničit. Poté když si
  zajistili hájitelné hranice, vybudovali demokratický stát z
  ničeho. Dnes je to kvetoucí a bohatá země, jsou zalesňovány
  pouště a stavěna krásná města. Na rozdíl Palestinci, přes
  masivní podporu světa, nejsou jednotni a nejsou ochotni jednat s Izraelci o míru. Terorizují stát Izrael atentáty a
  raketami. Protože jsou nebezpečníčf, je nutno je hlídat. Jinak.PALESTINCI, ŽÍJÍCÍ NA ÚZEMÍ IZRAELE, NEJSOU OHROŽOVÁNI
  A ŽIJÍ V KLIDU!!!!!!.

  • Petr napsal:

   A lepsi blabol neznate?

   • proud napsal:

    To je jejich oficko verze kterou vsude vykrikujou,stejne jako jak jim gojimove vsechno zakazali a nechali jim jen penize,proto lichvarej.Za to vlastne taky muzeme my,i za to ze kam vlezli,tam vyprovokovali takovy prusery a vblastizrady,ze je odevsad vyrazili,a zase za to muze gojim,jak jinak :-))).Vzdyt uz je to smesny,jaky to jsou vsi paraziticky.

 3. Petr napsal:

  Ten Abraham,(ciste Slovanske jmeno) je jen produkt toho buzerantskeho ministersva pravdy, ktere je placeno z Vasich penez.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!